>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Tu za frajer można znaleźć piekło i raj

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Hiszpania - Chorwacja over 51,5 1,77 Unibet ✅
Chorwacja nas zniszczyła obroną ale my pchaliśmy się środkiem. Hiszpanii mocną stroną są na tym turnieju skrzydła i będą rozrzucać na boki. To rozciągnie obronę i nie będzie tak szczelnie jak z nami. Tym bardziej, że druga linia Hiszpanom faluje. Gubią czasem piłki, a Strlek i Cupic pokazali jak kontry wykańczają. Chorwacja z kolei gra w kratkę, na tych mistrzostwach w ich spotkaniach pada dużo bramek. Linia wcale nie jest wysoka, obie ekipy potrafią grać szybko.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Norwegia (+1,5) - Chorwacja 1,77 Unibet ⛔
Moim zdaniem przesadzone kursy na Chorwatów. Norwegowie byli o krok od awansu do finału. Zabrakło trochę sił w końcówce ale ogólnie bardzo udane mistrzostwa. Nie licząc meczu z Islandią, gdzie słabo grali w obronie prezentują się bardzo solidnie i wiadomo, czego można po nich się spodziewać. Co innego Chorwacja, która tak szczerze mówiąc miała na tym turnieju tylko jeden wybitny mecz - z Polską. Dobrze też do pewnego momentu grali z Hiszpanią, gdzie co by nie mówić druga linia opiera się jedynie na Entrerriosie i Garcii w tym momencie. W ekipie Norwegów jest natomiast 5 graczy na rozegraniu na bardzo równym poziomie. Oprócz tego Chorwaci grali mecze przeciętne albo wręcz słabe (jak z Francją). Plusem dla Chorwacji może być rzadka gra podopiecznych Berge na koło, to pewnie ułatwi trochę obronę.
Myślę, że czeka nas bardzo ciekawy mecz, chyba ciekawszy niż finał. Liczę na wyrównany mecz ale dla mnie faworytem są Wikingowie. Jako, że spodziewam się wyniku oscylującego wokół remisu mały handicap jest ciekawą opcją po dobrym kursie.
Niemcy - Hiszpania Gracz, który rzuci najwięcej goli: Julen Aguinagalde - Jorge Maqueda 1,85 Unibet 0-0 ZWROT
Przeciwko Niemcom większość drużyn grała chętnie przez koło. Szczególnie dzisiaj przewiduje częste piłki w tamtym kierunku. Hiszpańska druga linia, jak pisałem wyżej to obecnie Entrerrios i Garcia, z tym że ten pierwszy przede wszystkim podaje. Canellas grywa bardzo mało a prawe rozegranie to straszliwa nędza. Maqueda gra słabo, wchodzący za niego Dujszebajew dotrzymuje mu kroku. Źle to wygląda, jeśli chodzi o procenty. Maqueda na 33 rzuty ma 17 bramek czyli 52% skuteczności. Jak na jednego z liderów drugiej linii to kiepski wynik przy fakcie, że tylko Thomas grał więcej od niego. Aguinagalde jest w dobrej dyspozycji, większość akcji kończy bramką. Dziś gra na koło i zejścia na koło powinny być główną bronią Hiszpanów. Z tego powodu Julek swoje powinien rzucić.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Moje krótkie podsumowanie głosowania na AllStar:
Bramka: Arpad Sterbik (Hiszpania) - zastanawiałem się jeszcze nad Omeyer&#39;em ale w końcu padło na Hiszpana. Bardzo dobry turniej, to co robił z Danią to ciężko opisać.
Lewe skrzydło: Manuel Strlek (Chorwacja) - najlepszy gracz Chorwacji, 10/11 w karnych, oprócz tego niezawodny w kontrach.
Lewe rozegranie: Michał Jurecki (Polska) - lider naszej ekipy, ciągnął zespół razem z Bieleckim w każdym meczu. Z Chorwacją zagrał kiepsko ale to nie może przesłonić wielkiej klasy. W czubie klasyfikacji strzelców, do tego dochodzi bardzo dobra gra w obronie.

Środek rozegrania: Sander Sagosen (Norwegia)
- młody chłopak a wyrósł na lidera największej obok Niemiec niespodzianki na mistrzostwach. W rankingu asyst przeganiają go tylko Duvnjak i Hansen, a on ma dopiero 20 lat.
Prawe rozegranie: Steffen Weinhold (Niemcy) - szczerze mówiąc posucha na tej pozycji. Wybrałem Weinholda bo jednak do momentu kiedy grał był liderem młodej ekipy zachodnich sąsiadów.
Prawe skrzydło: Tobias Reichmann (Niemcy) - 83% skuteczności, 26/27 z karnych. Najlepszy chyba gracz tego turnieju. Wszystko mu wychodzi, a przecież gdyby nie kontuzje przed mistrzostwami to grałby pewnie ogony.
Kołowy: Julen Aguinagalde (Hiszpania) - niestety nie dało się głosować na Maricia, który był moim faworytem. Dlaczego nie Syprzak? Świetne mistrzostwa ale w meczach z Norwegią i Chorwacją tak pokryty, że nie miał nic do powiedzenia. W takich sytuacjach wychodzi jeszcze brak doświadczenia, które ma chociażby Bartek Jurecki czy Aguinagalde, czyli gra na zasłonę czy próba wymuszenia kary. Umiejętności ma wielkie a to przyjdzie z czasem. Tymczasem głos na Julka.
Obrońca: Bjarte Myrhol (Norwegia) - bardziej za całokształt gry w obronie Norwegów. Razem z Mamelundem stworzyli bardzo zgraną parę defensorów. Grają na równym poziomie z tyłu, co w tym turnieju jest rzadkością bo prawie wszyscy mocno falują w tym aspekcie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Rozliczenie długoterminowych typów:

Choć piłka ręczna nie jest tak popularna w naszym kraju jak piłka nożna czy siatkówka to myślę, że od 15 stycznia Polska zamieni się w świat piłki ręcznej, a cała impreza dorówna tej sprzed dwóch lat podczas MŚ w siatkówce panów. Mocno liczę, że także nasza reprezentacja w tym turnieju będzie rozdawać karty. Nie ma lepszego momentu na zdobycie pierwszego w historii medalu Mistrzostw Europy niż turniej na własnej ziemi, przed najlepszymi kibicami świata. Trzeba jednak pamiętać, że o medal prosto nie będzie bo Francuzi, Duńczycy, Hiszpanie czy Chorwaci także liczą na łup.

Na początek chciałbym się przyjrzeć reprezentacji Danii, a więc jednemu z największych faworytów do złota. Duńczycy od 2002 roku tylko raz nie stali na podium w Mistrzostwach Europy. Było to w 2010 roku, gdzie gospodarzem byli Austriacy.
Duńczycy trafili do grupy D i swoje mecze będą rozgrywać w Ergo Arenie. Nie ma co ukrywać ale losowanie ułożyło się po ich myśli. Trafili na średnie zespoły (Węgry, Rosja, Czarnogóra) i każdy inny wynik jak komplet punktów będzie zaskoczeniem. Dla nich poważna gra zacznie się w drugiej fazie kiedy trzy pierwsze zespoły grupy połączą się z drużynami grupy C.
Myślę, że nie trzeba nikomu przedstawiać gwiazd tej reprezentacji. Motorem napędowym drużyny jest rozgrywający Paris Saint-Germain - Mikkel Hansen. To na nim spoczywa kreowanie gry w ataku. Ponadto ma on do pomocy takich zawodników jak skrzydłowi Eggert czy Lindberg. W bramce Niklas Landin. Problemem dla Danii może okazać się koło, ponieważ z powodu kontuzji na turniej nie jedzie filar obrony Rene Toft Hansen.
W meczach przygotowujących do turnieju reprezentacja Danii przekonująco pokonała Katarczyków i Norwegów. W ostatnim meczu jednak na ziemie sprowadzili ich aktualni mistrzowie świata i Europy przegrywając 36-28.
Patrząc na zespół, potencjalnych przeciwników oraz dyspozycję w ostatnich turniejach rangi mistrzowskiej można stwierdzić, że Duńczycy to nie tylko faworyt do medalu ale także walki o złoto. Ja po dobrym kursie proponuję zagrać medal dla Duńczyków, którzy w ostatnich MŚ w Katarze zajęli dopiero 5. miejsce.

Dania TOP3 - 1.62 Unibet ⛔
Kto lepszy w klasyfikacji końcowej: IslandiaSzwecja 1,85 Unibet ⛔

Szwecja grała z nami przed kilkoma dniami w towarzyskim turnieju w Hiszpanii. Słabo im poszło bo z każdym przegrali. Ich mocną stroną jest obrona, jak zwykle zresztą. Na bramce największa gwiazda czyli Mattias Andersson, co więcej jest w bardzo dobrej formie. Obrona płaska z Karlssonem może napsuć sporo krwi rywalom. Cóż jednak z tego skoro w ataku grają lekko mówiąc źle. Druga linia jest szczególnie kulawa, bo o ile na skrzydłach są Ekberg czy Kallman to jednak nie bardzo ma im kto podawać.
W meczu z Polską po pierwszej połowie co prawda wygrywali 17-13 ale Polacy grali pasywnie z tyłu i pozwalali Szwedom na wszystko. W drugiej połówce wyszliśmy trochę agresywniej wysuniętą obroną i praktycznie nie istnieli w ataku. To jest na nich najlepsza broń bo zarówno Hiszpania, a szczególnie Brazylia również grają dość wysoką obroną, a z tymi ekipami mierzyli się na turnieju kilka dni temu. W grupie trafili znów na Hiszpanów, a oprócz tego na Niemcy i Słowenię. Dość równa grupa, gdzie każdy ma szanse wyjść i nie zdziwiłbym się, gdyby Szwedzi zajęli tu ostatnie miejsce.
Islandia trafiła do grupy z Chorwacją, Norwegią oraz Białorusią. Grupa łatwiejsza niż ta szwedzka i powinni wyjść bez problemu. Największymi gwiazdami Islandii są doświadczony Sigurdsson i mózg rozegrania Palmarsson, który na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Katarze doznał kontuzji a jego strata była bardzo widoczna. Problemem jednak są kontuzje w zespole, przez które ekipa z kraju fiordów będzie miała utrudnione zadanie w walce o wysokie lokaty. Z czasem walczą Petersson, Arnon Gunnarsson oraz Bjarki Gunnarsson. Brak tej trójki byłby znaczącą stratą ale decyzje zapadną pewnie w ostatniej chwili.
W tej parze wyżej stawiam szanse Islandii ale brać pod uwagę trzeba ewentualne braki kadrowe i dalszy rozwój sytuacji.
Postęp w turnieju Macedonia - Odpadnie w fazie głównej - 2,45 Unibet ✅

Innymi słowy mówiąc Macedonia awansuje z grupy A i odpadnie po połączeniu grup A i B.

Reprezentacja Macedonii to tak naprawdę Kiril Lazarov. Jego dyspozycja ma kluczowe znaczenie dla pozycji kraju z Bałkanów w turnieju. I choć Kiril ma niemal 36 lat to nadal prezentuje się na najwyższym światowym poziomie grając w Barcelonie. Macedonia przyjeżdża do Polski bez większych absencji. Sam sądzę, że drużyna trenera Ivica Obrvana może stać się czarnym koniem ME2016. Już nie raz pokazali, że potrafią napsuć krwi najlepszym zespołom.
Serbowie z nowym selekcjonerem Dejanem Periciem dla którego jest to pierwsza praca na stanowisku trenera. Postanowił on o odmłodzić reprezentacje rezygnując z gwiazdy, a zarazem filaru rozegrania Serbów - Marko Vujina. Także Alem Toskić czy znany z gry w Polsce Rastko Stojković nie otrzymali powołania na EURO. Kolejną gwiazdą jaka nie zjawi się w Krakowie jest Momir Ilić ostatecznie z powodu kontuzji. Urazu podczas przygotowań nabawił się także Nemanja Ilić i musiał opuścić zgrupowanie. Jak widać lista jest długa choć można by jeszcze wymieniać. Do składu po przerwie wraca bramkarz Darko Stanić grający na codzień w katarskim El Jaish. Jednak jest on daleki od formy jaką prezentował na ME w 2012. Zawodnikiem, który będzie musiał wziąć na barki ciężar rozgrywania będzie pewnie Petar Nenadić, zawodnik nieobliczalny. Świetny występ przeplata co najwyżej miernymi.
Kluczowe znaczenie może mieć ostatnie spotkanie tej grupy gdzie oba zespoły spotkają się ze sobą. Nie widzę by Serbia w niedoświadczonym trenerem oraz składem coś ugrała na tych mistrzostwach. Macedonia za to w podobnym zespole jak ostatnio. I choć myślę, że szczypiorniści z Macedonii powalczą o TOP8 to nie dadzą rady pokonać najlepsze zespoły starego kontynentu i tym samym nie awansują do półfinału.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
STATYSTYKI TYPÓW
MISTRZOSTWA EUROPY 2016 W PIŁCE RĘCZNEJ

Typy zagrane: 24
Typy wygrane: 7 29,2%
Typy przegrane: 15 62,5%
ZWROTY: 2 8,3%



Słabo wypadły te mistrzostwa. Szczególnie szkoda typów na początku turnieju, gdzie brakowało po jednej bramce, by weszło. Trochę niespodzianek jednak było. Sporo też grałem live ale uwzględniam tylko to, co opisywałem przed meczami.

Tak jak pisałem w pierwszym poście: temat aktywny będzie tylko przy większych imprezach. Najprawdopodobniej kolejną będzie EURO2016 w piłce nożnej. W międzyczasie, jeśli ktoś będzie szukał moich typów, zapraszam do przeglądania działów tematycznych.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
MISTRZOSTWA EUROPY 2016 WE FRANCJI W PIŁKĘ NOŻNĄ
Kolejny wielki turniej, jaki planuje typować. Ciężko jednak przewidzieć, jak będzie z czasem, a po drugie Polsat rzuca kłody pod nogi. Spróbuję, by każdy typ, jaki się tu pojawi był podparty analizą - czasem dłuższą, czasem choćby 3-4 zdaniową. Kursy będą podawane z Betsson oraz Betano.
Statystyki planuję podać po fazie grupowej, następnie podsumowanie c ałościowe będzie po zakończ eniu imprez y.
Typy wraz z analizami będą pojawiać się równie ż z pewnym opóźnieniem w odpowiednich tematach . Jeśli więc chce kto ś być na bieżąco z moimi przemyśleniami to zapraszam do odwiedzania tematu ???? Komentar ze też mile widzia ne ale jedynie merytoryczne, dotyczące typów.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Na początek typy długoterminowe:
Rumunia awans
1,74 Betsson (typ: Drużyna z awansem z fazy grupowej)
Grupa ciekawa, bo jest Francja i Szwajcaria. Moim zdaniem Rumuni powalczą z Helwetami o drugą pozycję. Szwajcarzy ciekawy skład mają ale czegoś im zawsze brakuje i nie wydaje mi się, że zrobią na tym turnieju dużo. Rumunia z kolei przeszła eliminację mocna obroną ale łapała sporo remisów. Tutaj widzę to tak, że o kolejności zadecyduje bezpośrednie spotkanie między Rumunią, a Szwajcarią. Trzeba jednak pamiętać, że z trzecich miejsc wychodzi sporo drużyn, a w grupie A jest Albania, a więc jednak ekipa odstająca od reszty, na której można zebrać 3 punkty. W innych grupach, jak w D czy E jest bardziej stawka wyrównana, przez co ostatnia ekipa też może zabrać bezcenne punkty. To może mieć kluczowe znaczenie w walce o awans z trzeciego miejsca. Dlatego myślę, że zarówno w grupie A, jak i naszej trzecia ekipa powinna awansować. To dobry wentyl bezpieczeństwa, ale myślę, że to Rumuni znajdą się na drugim miejscu grupy, kosztem Szwajcarów.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Francja TOP4 1,70 Betsson
Nie ukrywam, że Francja w moich oczach jest największym faworytem do wygrania tego turnieju. Mimo braków w obronie mają bardzo ciekawy skład i grają efektywną piłkę. Inne ekipy również mają swoje problemy i nie widzę tu takiego murowanego faworyta jak Niemcy podczas MŚ 2014. Oglądałem ostatnio pierwszą połówkę ze Szkocją, wcześniej mecz z Holandią, i ich gra robi wrażenie.
Gospodarze mają ciekawą grupę. Na początek otwarcie z Rumunią. Moim zdaniem będzie to najcięższy mecz w fazie grupowej dla nich. Potem powinien być spacerek z Albanią i mecz ze Szwajcarią. 2 lata temu jakościowo Trójkolorowi wyglądali gorzej, a jednak wbili Helwetom 5 bramek. Jeśli wyjdą z pierwszego miejsca trafiają na kogoś z trzeciego miejsca z grup C,D,E. Mogą być to takie ekipy jak Ukraina, Polska, Turcja czy Chorwacja. Jednak trzecia ekipa którejkolwiek z tych grup nie powinna być ciężkim przeciwnikiem. W ćwierćfinale wpadają na zwycięzcę pojedynku drugich miejsc grup B i F. Jeśli przyjmiemy, że Portugalia i Anglia będą zwycięzcami grup to wpadną na kogoś pokroju Austria, Słowacja. Jak najbardziej ekipy do ogrania. Nawet Portugalia, bardzo chimeryczna ekipa, nie powinna być przeszkodą w marszu gospodarzy po finał.
Bardzo łatwa drabinka turniejowa przed Trójkolorowymi po półfinału. Warunek jest jeden - awans z pierwszego miejsca w grupie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Rosja Runda wyeliminowania: Faza grupowa 3,00 Betsson
Trzeba zwrócić uwagę, bo Betsson proponuje również typ: Rosja awansuje: Nie po kursie 2,70.
Rosja kojarzy mi się z zależnością: co mecz coraz gorzej. Sprawdziłem wyniki i rzeczywiście ostatnie 2 turnieje tak wyglądały. Na EURO 2012 najpierw wbili Czechom 4 bramki i już było słychać głosy, że idą na mistrza. Potem mecz z Polską i remis, który powinien być traktowany przez nich jako sukces. Na koniec bardzo słaba gra i przegrana z Grecją. Na MŚ2014 byli w najsłabszej grupie, gdzie oprócz Belgii powinni ogolić na spokojnie Koreę i Algierię. Grali jednak fatalnie i szybko do domu pojechali.
Problemem Rosjan jest fakt, że skład od lat się nie zmienia, a jeśli już są to zmiany kosmetyczne. Grupę mają dość wyrównaną, za plecami Anglii powinna być ciekawa walka o awans. Moim faworytem cichym jest Słowacja, która w eliminacjach grała bardzo dobrze, dopiero w końcówkę lekko spuścili z tonu. Z drugiej strony jest Walia, a więc przede wszystkim waleczna obrona. Grupa tak wyrównana jest niekorzystna, z punktu widzenia awansu z trzeciego miejsca, gdyż punkty mogą się rozbić na wszystkie ekipy.
Kurs moim zdaniem bardzo ciekawy, Rosjan nie uważam za zespół, który pokaże się z dobrej strony na turnieju we Francji. Moim zdaniem zajmie miejsce 3 lub 4 w grupie, nie przewiduję jednak, by trzecie miejsce w też grupie dało awans dalej.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Francja – Rumunia under 2,5 1,80 Betsson ⛔
Mecz otwarcia kolejnych już mistrzostw Europy. Na moje oko od razu bardzo ciekawy mecz nam się szykuje.
Rumuni eliminacje przeszli przede wszystkim dzięki znakomitej obronie. W 10 meczach stracili jedynie 2 bramki ale zanotowali aż 5 remisów. Na bramce Tatarusanu, w obronie Chiriches czy doświadczony Razvan Rat.
Francja jak pisałem wcześniej &lt;KLIK&gt; dla mnie jest największym faworytem imprezy. Mecz otwarcia jednak jest specyficzny i jak przejrzałem historię to zazwyczaj pada tam mało bramek. Francja ma co prawda spore problemy w obronie ale i atak Rumunów nie jest jakiś wybitny, na co wskazuje dużo oscylujących koło 0-0 w eliminacjach. Wyników towarzyskich nie analizuję, gdyż jak widać jest bardzo dużo niespodzianek i ich nie można brać całkiem serio.
Wydaje mi się, że na otwarcie nie zobaczymy wielu bramek. Presja na Francuzach będzie spora, bo to pierwszy mecz i do tego we własnym kraju. Nie wydaje mi się, by nastawiali się na jakieś strzelanie mocne. Przewiduję wynik w okolicach remisu lub niewielką wygraną Trójkolorowych.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Albania – Szwajcaria 1,85 Unibet ✅
Tu raczej krótko, bo i nie ma co się rozpisywać. Gdyby nie reforma zwiększająca liczbę drużyn to Albania na pewno oglądałaby EURO w telewizji. Awans wywalczyli kosztem, będącej w fatalnej formie w czasie eliminacji, Danii oraz Serbii, dzięki jej kibicom. Nadal jest to mimo wszystko kopciuszek, nawet i w szerszym towarzystwie na ME. Wielkim sukcesem będzie dla nich zdobycie jakichkolwiek punktów. Szwajcaria jest solidnym zespołem ale moim zdaniem nie zwojuje wiele na francuskich boiskach. Brakuje im trochę jakości, przede wszystkim w ofensywie. Tak czy inaczej jednak to jest dalej półka wyżej niż reprezentacja Albanii i wygrana w tym meczu jest obowiązkiem.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Anglia - Rosja 1,95 Betsson ⛔
Anglicy spróbują podbić Francję młodzieżą. Prawie w całości odsunęli starą gwardię i liczą na nowy zaciąg z Tottenhamu, Liverpoolu i innych ekip rodzimych. Do największych faworytów turnieju nie należą, ale mogą i powinni solidnie namieszać. Z takim składem mogą, jeśli wszystko będzie rozwijać się dobrze, wygrać za dwa lata w Rosji. Ci z kolei po zmianie trenera grają całkiem nieźle. Ja jednak nie wierzę, by w na tym turnieju cokolwiek ugrali &lt;KLIK&gt;. Przed turniejem odpadli Dzagojew i Denisov, co osłabiło znacznie środek pola. Środek obrony natomiast jest dość wiekowy i to może skończyć się źle przy ruchliwych graczach angielskich. Rosja będzie walczyć ze Słowacją i Walią o awans. Anglia nie powinna być zagrożona z ich strony.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Polska - Irlandia Północna: Piotr Zieliński zagra w całym meczu: NIE 2,40 Unibet ▶zwrot
Jak dla mnie perełka. Wczoraj Kołtoń zrobił podkop do pokoju Nawałki i zdobył wyjściowy skład Polski na pierwszy mecz. W środku pola ma grać Krychowiak z Mączyńskim, za Grosickiego Kapustka. Zieliński nie jest w tym składzie wymieniony. Ja do końca Romkowi nie wierzę i może być inaczej. Gdyby tak było to Zieliński jest pierwszym do wejścia zawodnikiem w środku pola. Gdyby wyszedł w pierwszym składzie to również ciężko, żeby całe spotkanie rozegrał, bo Krychowiak w środku jest nienaruszalny, a często Nawałka robi zmiany w środku. Kurs moim zdaniem kosmicznie wysoki i warto zagrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Niemcy – Ukraina Rzuty rożne gości: over 3,5 1,74 Unibet ✅
U Niemców problemy straszne w obronie. Nie będzie Hummelsa, wypadł Rudiger. Będzie z tego powodu łatanie, a i tak po odejściu Lahma i Mertersackera nie wygląda to jakoś wybitnie dobrze. Szczególnie boki odstają wyraźnie od reszty ekipy. Do tego jeszcze brak będzie Schweinsteingera i obraz problemów w defensywie będzie całościowy. Z kolei największą bronią Ukraińców są skrzydłowi: Jarmolenko i Konoplyanka. Będą pewnie grać dużo bocznymi sektorami boiskami, gdzie i obrona Niemców jest najsłabsza. To są przesłanki, które pozwalają sądzić, iż podopieczni Fomenki kilka rzutów rożnych wywalczą. Z drugiej strony też Niemcy zazwyczaj powoli wchodzą w turniej i w spotkaniach grupowych nie niszczą rywali. Teraz mają kłopoty kadrowe, więc tym większa szansa Ukrainy na próbę urwania punktów lub przynajmniej na w miarę wyrównaną walkę.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Hiszpania – Czechy Hiszpania: posiadanie piłki under 63,5 1,85 Betsson ⛔
Prześledziłem statystyki z ostatnich meczów Hiszpanii oraz eliminacyjnych nt posiadania. Wnioski? Hiszpania robi taką linie w dwóch przypadkach: gra z leszczami albo ma niekorzystny wynik i musi gonić (jak ostatnio w sparingu z Gruzją czy wcześniej z Rumunią). Z ekipami pokroju BiH, Włochy czy Ukraina buja się koło 50-55%. To już nie ta Hiszpania, która nie pozwalała dotknąć piłki rywalowi. Odeszli Xavi i Xabi Alonso, a więc piłkarze, na których bazował środek pola i to ich styl robił wysokie wyniki posiadania. Nie wydaje mi się, by Czesi długo potrafili się przeciwstawić rywalom. Dla porównania Polska miała z Irlandią Północną 64%.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Irlandia – Szwecja Liczba fauli popełnionych przez zawodnika: Zlatan Ibrahimovic over 1,5 1,90 Unibet ✅
Wydaje się, że czeka nas tu mecz walki. W ekipie Trzech Koron gwiazdą jest Zlatan i to on będzie szczelnie pilnowany, jak wczoraj Lewandowski. Ibrahimovic umie się zastawić i przy okazji przestawić obrońcę. Do tego lubi lekko zahaczyć rywala w walce o górną piłkę. 2 faule napastnika walczącego o piłki to nie jest granica nie do przeskoczenia. Do tego w wykonaniu Zlatana, który chętnie się przepycha. Do tego Szwedzi nie mają w drugiej linii znakomitych zawodników, ich gra może polegać w większości przypadków na długich piłkach do napastników na walkę.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Rosja -€“ Słowacja Liczba fauli: over 26,5 1,58 Unibet ⛔
Obie drużyny sporo faulowały w pierwszych swoich meczach. Słowacja po przegranej będzie miała nóż na gardle, bo przegrana praktycznie wyśle ich do domu. Rosja po wywalczonym remisie jest w bardzo dobrej sytuacji ale z historii pamiętam, że z każdym kolejnym meczem grają coraz gorzej. Sędziować będzie Skomina, który kiedy trzeba gwiżdze dużo i kartek nie żałuje. Szczególnie w tym meczu liczę na Słowaków, którzy z Walią grali bardzo agresywnie. Nie myślę też, by Rosjanie stronili od walki.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Rumunia – Szwajcaria 3,30 Betsson ⛔
Rumuni na otwarcie powalczyli z Francją i nieźle postraszyli. Bardzo dobra gra w obronie to ich główna broń. Z przodu nie bawili się w skomplikowane rozgrywanie, bo i przeciwnik był wymagający. Teraz powinni mieć trochę więcej miejsca, żeby rozwinąć skrzydła, skoro Albania potrafiła napsuć sporo krwi Szwajcarom. Ci z kolei wygrali ale w ogóle nie przekonali. Trochę tak wyglądali, jakby tylko Dzemaili i Shaqiri mieli chęć grać z przodu. Seferovic zepsuł tyle, że kilka meczów by obdzielił. Do tego w obronie bardzo niepewny Djourou.
Rumunia z przodu nie ma wielkich grajków ale potrafi zagrać z kontry. Szczególnie prawa strona Sapunaru-Popa sporo problemów sprawiła Trójkolorowym. Teraz będzie łatwiej wyprowadzić piłkę i pograć trochę dłużej w ataku. Kursy moim zdaniem wzięte z kapelusza, bo Rumunia na otwarcie zaprezentowała się o wiele lepiej, i dlatego korzystam.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Anglia - Walia Liczba spalonych gospodarzy: over 2,5 1,95 Unibet ⛔
W Anglii kilku graczy, którzy lubią zaspać. Szczególnie Harry Kane oraz Lallana często zostawali za linią obrońców Rosji. W tamtym meczu aż 6 razy byli na ofsajdzie. Anglicy grają często do napastników, którzy próbują ustawić się w linii z obrońcami ale jak na razie średnio im to wychodzi.
Walijczycy złapali 3 razy Słowaków na spalonym, chociaż tam mecz był dość wyrównany i zazwyczaj piłka była w okolicach linii środkowej. Obrońcy nie grali jakoś szczególnie blisko bramki i mam nadzieję, że jutro będzie podobnie. Anglicy po remisie z Rosją musi atakować. Myślę, że kilka razy gracze z ofensywy zaśpią i dadzą złapać się na spalonym.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Polska - Niemcy Jakub Błaszczykowski: Liczba strzałów celnych: over 0,5 2,50 Unibet ⛔
Błaszczykowski z Irlandią zagrał dobry mecz i był jednym z lepszych na boisku. W reprezentacji zawsze zresztą trzymał poziom i grał dobrze, jak kiedyś Krzynówek. Ma z tyłu Piszczka, który często się włącza do pomocy. Z tego powodu Kuba bardzo często lubi schodzić do środka i chętnie próbuje strzelać na bramkę. Z Irlandią dwa razy szukał szczęścia i dwa razy był zblokowany. Boki obrony niemieckiej odstają od reszty zespołu zdecydowanie. Ukraińcy sporo wiatru narobili w tych częściach boiska.
Wydaje się, że Błaszczykowski szczególnie będzie chciał się pokazać w meczu z Niemcami i udowodnić kilku osobom, że potrafi grać na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że kiedy nadarzy się okazja to spróbuje zaskoczyć Neuera. Wielkim minusem tego typu jest jednak, iż bazuje na statystykach UEFA. Ta z kolei rozróżnia chyba z 5 rodzajów strzałów. Aby strzał był zaliczony jako celny musi paść gol albo bramkarz obronić. To z kolei eliminuje wszystkie strzały niecelne czy zblokowane. Mam jednak nadzieję, że przynajmniej raz zmusi Neuera do pracy.
 
Do góry Bottom