>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Tu za frajer można znaleźć piekło i raj

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Anglia - Islandia over 2.5 2,25 Betsson ✅
Na deser ostatnie spotkanie 1/8 pomiędzy zespołami z północnej części Europy. Anglicy w grupie nie pokazali niczego nadzwyczajnego. Kto oglądał ich spotkania z pewnością zauważył, że brakuje klasowego playmakera czy też skutecznego napastnika. Ich gra opiera się na skrzydłach i dośrodkowaniach. Jedno im trzeba oddać. Ich gra nabrała tempa co pozwala na szybkie przeprowadzenia piłki pod bramkę rywali. Także siła (jak zawsze u Anglików) w stałych fragmentach gry. Islandia pewnie niektórych zaskoczyła swą grą oraz awansem. Ja jednak liczyłem, że będą starać się i awans jest bardzo możliwy. W końcu są drużyną która stawia na atak - wiele strzelają bramek. Widać to na EURO (dotychczas cztery gole), widać to było także w eliminacjach (17 goli zdobytych). Ich słabą stroną jest obrona, która często doprowadza do groźnych sytuacji pod własną bramką. Sądzę, że w ostatnim spotkaniu tej fazy ujrzymy otwartą grę z wieloma sytuacjami bramkowymi z obu stron.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Polska - Portugalia
Polska awans 2,40 Betsson ⛔
Grosicki zagra w całym meczu: NIE 1,80 Unibet ✅
Liczba strzałów poza światło bramki Arka Milika: over 1,5 1,65 Unibet ✅

Dziś postanowiłem trochę poeksperymentować i znalazłem kilka typów, które postanowiłem opisać.

Moim zdaniem, i z tego co widzę na różnych portalach zagranicznych nie tylko moim, szanse są rozdzielane pół na pół. Kursy jednak są ostro przechylone na stronę Portugalii. Ja skorzystam ale zamiast wygranej wolę awans, bo dogrywka jest prawdopodobna.
Dlaczego Polską? Na tym turnieju zagraliśmy 2,5 bardzo dobrego meczu: Z Irlandią Północną, Niemcami i I połówkę ze Szwajcarią. Z Ukrainą średnio, reszta spotkania z Helwetami również nie najlepiej. Z drugiej strony jest Portugalia, która ani razu nie zagrała na wielkiego meczu. Ronaldo i spółka nie mają napastnika, z tego powodu z przodu grają Nani i Ronaldo. To przekłada się na grę, bo ich jedyną bronią w ofensywie jest kontra. W ataku pozycyjnym nie istnieją. My z kolei, moim zdaniem, mamy najlepszą po Włochach obronę na turnieju. Jeśli pozwoli im się grać piłką to wiele nie powinni zdziałać, skoro Niemcy nie sklecili z nami żadnej groźnej akcji. Mecz ze Szwajcarią może trochę zaciemniać obraz. Tam zaatakowaliśmy mocno w pierwszej połówce i to dało o sobie znać w końcówce. Dziś takiego scenariusza raczej nie zobaczymy – Nawałka wyciąga wnioski i na każdego rywala przygotowuje inną taktykę. Z kolei obrona Portugalii została zmieniona przed spotkaniem z Chorwacją i jak widzę choćby na stronie Marki, taka sama ma grać dzisiaj. To jest ich mocniejsza strona niż atak ale też myślę, że gorzej stoją niż my.
Patrząc po nazwach faworytem jest Portugalia ale po grze na tych mistrzostwach myślę, że szanse są równe. My mamy jednak lepszą defensywę, a z przodu Lewandowskiego i Milika, którzy nie mogą odpalić. Gdyby grali na swoim poziomie to wyniku byłbym pewny, tak to myślę że może być znów dogrywka. Kurs na awans jest wysoki i myślę, że warto spróbować.
Kolejny typ dotyczy Grosickiego. W meczach z Irlandią i Ukrainą wchodził z ławki, natomiast z Niemcami i Szwajcarią opuszczał boisko. Najdłużej pograł z Helwetami ale tam pauzował za kartki jego zmiennik Kapustka. Nie mamy na ławce dużego pola manewru, a Kapustka i Jodłowiec to są pierwsi do wejścia gracze. Co mecz schodzi skrzydłowy albo dwóch. Grosik szybciej potrafi się wypompować i często w końcówkach brakuje mu sił. Z kolei Błaszczykowski haruje mocno w defensywie pomagając Piszczkowi. Tu wyraźnie odstają Grosicki, jak i Kapustka. Trener pewnie da Kubie grać dłużej, a więc pierwszym do zmiany powinien być Kamil.
Arek strzela często i chętnie. Niestety ostatnio mu to wychodzi fatalnie ale chłopak się nie zniechęca i gra swoje. Z Irlandią i Niemcami miał po dwa niecelne strzały, z Ukrainą jeden, ze Szwajcarią 3. To jest typ napastnika, który jeśli ma trochę wolnego miejsca to się nie zastanawia tylko strzela. Piłka go ciągle szuka i ma zawsze kilka okazji. Do tego strzela wolne, co zwiększa szanse na niecelne strzały. W klasyfikacji mistrzostw jest na drugim miejscu wśród niecelnych razem z Perisiciem i Dzemailim, za plecami oczywiście Ronaldo.
Mam jeszcze jeden typ bardzo ciekawy ale on pojawi się trochę później.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Polska – Portugalia Więcej popełnionych fauli: Portugalia 2,10 Unibet ⛔
Dorzucam obiecany typ, moim zdaniem najciekawszy na dziś.
Polska jest, po Chorwatach, najbardziej faulowaną ekipą na mistrzostwach. Różnica do Chorwacji to 5 fauli. Modric i spółka grali jednak ostatnio z Portugalią właśnie, która mocno im nabiła tę statystykę, faulując ich aż 28 razy. Z kolei Portugalczycy są, po Włochach, najczęściej faulującą drużyną. My gramy spokojną grę obronną z wypychaniem zawodników z własnej strefy. Jak najmniej fauli, jak najmniej wolnych dla rywali. Z kolei nasze wyjścia z kontrami są często kasowane przez rywali bardzo szybko. Do tego gra Lewandowskiego, który ściąga obrońców, czy Krychowiaka wymuszającego faule. Jeśli Nawałka pozwoli grać rywalom piłką to typ będzie miał duże szanse wejścia. Ich gra pozycyjna nie powinna nam sprawić problemów, natomiast nasze kontry jak im jak najbardziej. Nawet w spotkaniu ze Szwajcarią w czasie kiedy się dużą część czasu broniliśmy było 16-14 w faulach dla rywali. Portugalia z kolei z Chorwacją nazbierała, jak pisałem już wcześniej, 28 fauli, przy czym trzeba pamiętać, jak nudny był tamten mecz i w zasadzie nic się nie działo.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Niemcy - Włochy
Włochy awans 2,46 Unibet ⛔
Włochy over 0,5 1,59 Unibet ✅
Więcej kartek Niemcy +0,5 2,28 Unibet ⛔
Thomas Muller otrzyma kartkę 6,50 Unibet ⛔

Znów podczas mistrzostw dochodzi od pojedynku, który możemy nazwać przedwczesnym finałem. Nad naszymi grupowymi rywalami już nie raz się pochylałem podczas turnieju. Grupę zagrali na pół gwizdka, co dla reprezentacji Niemiec jest tradycyjnym zachowaniem analizując turnieje. Ze Słowakami gra wyglądała dużo lepiej. Ja jednak mam duże wątpliwości czy Niemcy odpuszczali mecze grupowe czy już nie stać ich na nic więcej. Przytaczając skład ze strony Uefa dziś Gomez znów się ma pojawić na murawie od pierwszej minuty zastępując przereklamowanego Goetze. Trzeba jednak pamiętać, że obrona Włochów wygląda jak do tej pory najlepiej podczas EURO16.
Włosi po świetnym meczu z Hiszpanią pewnie dalej będą grać swoje. Każdy się spodziewał mocno defensywnego zespołu, tymczasem mogli zakończyć mecz już w pierwszej połowie. Dziś pewnie też będą chcieli zagrać z dala od swojej bramki.
W zespole Włochów aż 11 piłkarzy jest zagrożonych zawieszeniem w kolejnym meczu w przypadku otrzymania żółtej kartki. Wśród nich jest cała linia obrony. Takiego kłopotu nie ma reprezentacja Niemiec, gdzie liczba zagrożonych zawodników wynosi 5. Nasi zachodni sąsiedzi będą ucinać ataki już na połowie boiska by nie stwarzać sobie kłopotów, a większa liczba zawodników bez kartek będzie powodować ich brutalniejszą grę. Włosi bardzo dobrze wychodzą z kontrami i Niemcy muszą je jak najszybciej przerywać.
Włosi są drużyną silniejszą w obronie, w ataku prezentują się na podobnym poziomie. Sądzę, że dziś to oni odprawią kolejnego faworyta kończąc mecz po 90 minutach.
Korci mnie także postawić na kartkę Mullera. Chłopak jest nerwowy, gdy gra nie idzie. Stara się atakować agresywnie pod bramką przeciwnika. Także pomaga w obronie. A po drugiej stronie Włosi którzy i symulować i prowokować potrafią jak mało kto. Do tego jest bez formy. W unibecie 6,50.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Francja - Islandia BTS 2,15 Unibet ✅
Brak N&#39;Golo Kante, brak Adila Ramiego. Szczególnie strata tego pierwszego, który dobrze trzymał tyły, może być widoczna na boisku. Islandia gra bardzo prostą i jak na razie skuteczną piłkę. Nie kombinują, nie próbują długo trzymać piłki ale prą do przodu kiedy trzeba. Wartość dodaną zrobili z autów, które są wykorzystywane dzięki długim wyrzutom jako dośrodkowania. W obronie grają uważnie, bronią całym zespołem.
Francja ma swoje problemy i nie gra tak, jak można się było spodziewać. Pogba nie pokazuje niczego specjalnego i grę prowadzić musi Payet. Do pomocy ma Giroud, który pracuje dla zespołu, oraz Griezmanna. W meczu z Irlandią szybko dostali gola ale potem, szczególnie w drugiej połowie, grali konsekwentnie z przodu i dlatego są dziś w 1/4.
Ciężko cokolwiek znaleźć do gry na dzisiejsze spotkanie, ale BTS wydaje mi się najlepszym typem. Myślę, że Francja to spotkanie wygra ale Islandia nie sprzeda tanio skóry i wykorzysta dziury w defensywie Trójkolorowych.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Niemcy - Francja
Niemcy over 5,5 rzutów rożnych 2,28 Unibet ✅
Więcej razy zostanie sfaulowany: Ozil - Kroos 2,25 Unibet ⛔
Niemcy zagrają bez Gomeza, a to oznacza padakę z przodu. Bez formy Muller lub beznadziejny Gotze - tym dziś Niemcy mają straszyć na szpicy. Cała siła i moc jest w drugiej linii i próbach ze skrzydeł. Draxler, Ozil, Hector, Kimmich - to są zawodnicy, którzy mogą pociągnąć ofensywę. Będą chyba przebijać się bokami, szczególnie przez fatalnie grającego w tym turnieju Evrę. Tu będzie łatwiej niż z Włochami, gdzie defensywa była monolitem. Tam Niemcy w regulaminowym czasie nabili 5 rogów. Dziś myślę, że zobaczymy ciekawe i dość wyrównane spotkanie. Jakby nie oceniać ataku ekipy Loewa i faktu, że w ofensywie wielką przewagę mają Trójkolorowi to jednak w środku pola lepszych grajków mają rodacy Merkel. Linia 5,5 rogów jest jak najbardziej w zasięgu. Nie mając mocy na środku będą musieli się przebijać bokami, a to zwiększa szanse na wybicia za linię bramkową.
Drugi typ jest bardzo prosty: Ozil gra ofensywniej, więcej w kontakcie to i częściej może dostać po nogach. Kroos rozgrywa z głębi pola więc jeśli nie ma wysokiego pressingu to rzadziej faule powinny się zdarzać. Na tym turnieju dwa razy Kroos był faulowany częściej niż Ozil - z Irlandią Północną i Słowacją. Przy słabej ofensywie Ozil będzie musiał brać więcej gry na siebie. Kurs dość wysoki i moim zdaniem warto się nad tym pochylić. W przypadku równej liczby fauli obu graczy przegrana.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Portugalia - Francja
Francja wygra 2,10 Betsson ⛔
Francja over 1.5 gola 2,50 Unibet ⛔

Eksperci nie mylili się przed mistrzostwami gdy mówili, że gospodarze turnieju pojawią się w finale. Zespół ten nie raz podczas mistrzostw był karcony przez dziennikarzy i może samych kibiców ale pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach jest takie parcie na szkło i liczy się tylko tu i teraz. A przecież najważniejszy jest końcowy sukces i nie próżno powstało sformułowanie &quot;lepiej brzydko grać ale wygrywać&quot;. Mądrość trenera Deschampsa procentowała z każdym meczem przez rotacje składem. W meczu półfinałowym wielu sądzi, że reprezentacja Francji dostała karnego w prezencie z racji, że są gospodarzami. ???? Nie podlega dyskusji karny po uprzednim dotknięciu piłki ręką. Sędzia główny sytuacji mógł nie zauważyć ale pomogli jego asystenci o których już pisałem podczas mistrzostw.
Portugalia i sam Ronaldo w mediach jeszcze więcej się nasłuchali niż ich rywal. Może na półwyspie Iberyjskim jest wielka radość i tam mało kto ocenia grę piłkarzy ale świat za niedopuszczalne ma awans do finału zespołu z jedną wygraną. Sam też sądzę, że powinno się popracować nad lekkimi zmianami awansu zespołów z 3. miejsc. Z Walią pierwsza wygrana na ME ale sama gra też pozostawiała wiele do życzenia. Walijczycy zaprezentowali się w tym meczu najgorzej ze wszystkich w jakich wzięli udział.
Co do jutrzejszego meczu sądzę, że wypłynie cała słabość Portugalczyków, którzy jak lis skradali się w nocy powoli do kurnika mijając uśpionych przeciwników. Jeśli Pepe jutro nie wystąpi może okazać się, że w defensywie Portugalia jest naga. Mecz z Walią nie sprawdził tej formacji i ani Bruno Alves ani Fonte nie są filarami. Ronaldo też nie będzie miał tyle swobody. Pamiętajmy jakich defensywnych pomocników czy środek obrony ma Francja. Dla gwiazdy reprezentacji Portugalii czy Naniego widzę miejsce tylko na skrzydłach no ale ze skrzydła bramkę ciężej strzelić. Francja natomiast atak ma wybitny. Griezmann sam sobie stwarza sytuacje, a nawet jak ma plecak piłkę do siatki ładuje Payet. Giroud raczej obsługuje swoich kolegów ale pamiętajmy jego grę z Arsenalu, gdzie zakończył sezon z 16 bramkami. Świat się zachwyca także Pogbą; mi osobiście nie podchodzi ten zawodnik. Często zwalnia grę i zachowuje się nonszalancko.
Trójkolorowi kadrowo oraz formą przewyższa swego finałowego rywala. Nad reprezentacją Portugalii wisi mgiełka zasłaniająca nieco ich prawdziwą dyspozycje spowodowaną falą remisów. Pamiętajmy, że podczas mistrzostw nie grali z żadną topową drużyną. Chyba najlepsi z tego grona byliśmy my i sami dobrze wiemy, że zdecydował los. Francja natomiast zmierzyła się z Niemcami pokonując ich 2-0. Spodziewam się, że jutro żabki pokażą prawdziwe, marne oblicze piłkarzy z półwyspu Iberyjskiego.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Portugalia -Francja DW: 0-4 75 Betsson ⛔
Typ absolutnie dla zabawy dla tych, którzy uważają, iż Francja wygra wyraźnie i lubią statystyczne ciekawostki.
Najpierw przybliżę finały ME od roku 1988:
1988: Holandia - Związek Radziecki 2-0
1992: Dania - Niemcy 2-0
1996: Niemcy - Czechy 1-1, dogrywka 2-1
2000: Francja - Włochy 1-1, dogrywka 2-1
2004: Grecja - Portugalia 1-0
2008: Hiszpania - Niemcy 1-0
2012: Hiszpania - Włochy 4-0
W latach 1996 i 2000 w dogrywce działała jeszcze zasada złotego gola.
Jak widać w latach 1988-2008 w finałach dwa razy z rzędu padał taki sam wynik. Teraz by wynikało z tej relacji, iż dziś zobaczymy lanie 4-0. Jak pisałem wcześniej &lt;KLIK&gt; moim zdaniem zdecydowanym faworytem jest Francja. Zarówno wynik 1-0 jak i 4-0 mnie nie zdziwią dziś. Portugalia nie została jeszcze sprawdzona przez dobrą ekipę. W awizowanych składach (np wg Marki: http://www.marca.com/en/football/2016/uefaeuro/final/final/por_fra/online.html) brakuje nadal Pepe.
Dlatego jeśli już miałby paść taki wynik to myślę, że jedynie dla Francji.
Jakie są kursy na dokładny wynik 4-0 dla Francji? Tu też jest ciekawa dysproporcja.
Unibet: kurs 37
BaH: kurs 46,12
Bet365: kurs 51
Betsson: kurs 75
Ewidentnie 75 jest zawyżone w stosunku do konkurencji. Co do takich statystycznych prawidłowości to niektóre się sprawdzają (np w czasie EURO 2012, że co 8 lat finał to powtórka spotkania z I kolejki fazy grupowej). Kurs jest tak wysoki, że za kilka złotych można sprawdzić, czy ta zależność którą zauważyłem dziś się sprawdzi.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Portugalia - Francja under 28,5 fauli 1,65 Unibet ✅ mimo dogrywki
Clattenburg dziś sędziuje. Prowadzi spotkania typowo po wyspiarsku. Nie dość, że nie daje kartek to jeszcze jak zauważyłem, że kiedy tylko może to nie gwiżdze fauli ale daje przywilej. Pamiętam, bo on sędziował mecz Polska - Szwajcaria i sam wtedy grałem under na faule, który wszedł mimo dogrywki ???? (analiza tu &lt;KLIK&gt;) Dziś jest finał, więc więcej będzie gry ostrożnej. Na szaleństwa był czas w półfinałach. Tym bardziej, że do wolnych podchodzą Payet i Ronaldo.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Rozliczenie typów długoterminowych:
Rumunia awans 1,74 Betsson (typ: Drużyna z awansem z fazy grupowej) ⛔
Grupa ciekawa, bo jest Francja i Szwajcaria. Moim zdaniem Rumuni powalczą z Helwetami o drugą pozycję. Szwajcarzy ciekawy skład mają ale czegoś im zawsze brakuje i nie wydaje mi się, że zrobią na tym turnieju dużo. Rumunia z kolei przeszła eliminację mocna obroną ale łapała sporo remisów. Tutaj widzę to tak, że o kolejności zadecyduje bezpośrednie spotkanie między Rumunią, a Szwajcarią. Trzeba jednak pamiętać, że z trzecich miejsc wychodzi sporo drużyn, a w grupie A jest Albania, a więc jednak ekipa odstająca od reszty, na której można zebrać 3 punkty. W innych grupach, jak w D czy E jest bardziej stawka wyrównana, przez co ostatnia ekipa też może zabrać bezcenne punkty. To może mieć kluczowe znaczenie w walce o awans z trzeciego miejsca. Dlatego myślę, że zarówno w grupie A, jak i naszej trzecia ekipa powinna awansować. To dobry wentyl bezpieczeństwa, ale myślę, że to Rumuni znajdą się na drugim miejscu grupy, kosztem Szwajcarów.
Francja TOP4 1,70 Betsson ✅
Nie ukrywam, że Francja w moich oczach jest największym faworytem do wygrania tego turnieju. Mimo braków w obronie mają bardzo ciekawy skład i grają efektywną piłkę. Inne ekipy również mają swoje problemy i nie widzę tu takiego murowanego faworyta jak Niemcy podczas MŚ 2014. Oglądałem ostatnio pierwszą połówkę ze Szkocją, wcześniej mecz z Holandią, i ich gra robi wrażenie.
Gospodarze mają ciekawą grupę. Na początek otwarcie z Rumunią. Moim zdaniem będzie to najcięższy mecz w fazie grupowej dla nich. Potem powinien być spacerek z Albanią i mecz ze Szwajcarią. 2 lata temu jakościowo Trójkolorowi wyglądali gorzej, a jednak wbili Helwetom 5 bramek. Jeśli wyjdą z pierwszego miejsca trafiają na kogoś z trzeciego miejsca z grup C,D,E. Mogą być to takie ekipy jak Ukraina, Polska, Turcja czy Chorwacja. Jednak trzecia ekipa którejkolwiek z tych grup nie powinna być ciężkim przeciwnikiem. W ćwierćfinale wpadają na zwycięzcę pojedynku drugich miejsc grup B i F. Jeśli przyjmiemy, że Portugalia i Anglia będą zwycięzcami grup to wpadną na kogoś pokroju Austria, Słowacja. Jak najbardziej ekipy do ogrania. Nawet Portugalia, bardzo chimeryczna ekipa, nie powinna być przeszkodą w marszu gospodarzy po finał.
Bardzo łatwa drabinka turniejowa przed Trójkolorowymi po półfinału. Warunek jest jeden - awans z pierwszego miejsca w grupie.
Rosja Runda wyeliminowania: Faza grupowa 3,00 Betsson ✅
Trzeba zwrócić uwagę, bo Betsson proponuje również typ: Rosja awansuje: Nie po kursie 2,70.
Rosja kojarzy mi się z zależnością: co mecz coraz gorzej. Sprawdziłem wyniki i rzeczywiście ostatnie 2 turnieje tak wyglądały. Na EURO 2012 najpierw wbili Czechom 4 bramki i już było słychać głosy, że idą na mistrza. Potem mecz z Polską i remis, który powinien być traktowany przez nich jako sukces. Na koniec bardzo słaba gra i przegrana z Grecją. Na MŚ2014 byli w najsłabszej grupie, gdzie oprócz Belgii powinni ogolić na spokojnie Koreę i Algierię. Grali jednak fatalnie i szybko do domu pojechali.
Problemem Rosjan jest fakt, że skład od lat się nie zmienia, a jeśli już są to zmiany kosmetyczne. Grupę mają dość wyrównaną, za plecami Anglii powinna być ciekawa walka o awans. Moim faworytem cichym jest Słowacja, która w eliminacjach grała bardzo dobrze, dopiero w końcówkę lekko spuścili z tonu. Z drugiej strony jest Walia, a więc przede wszystkim waleczna obrona. Grupa tak wyrównana jest niekorzystna, z punktu widzenia awansu z trzeciego miejsca, gdyż punkty mogą się rozbić na wszystkie ekipy.
Kurs moim zdaniem bardzo ciekawy, Rosjan nie uważam za zespół, który pokaże się z dobrej strony na turnieju we Francji. Moim zdaniem zajmie miejsce 3 lub 4 w grupie, nie przewiduję jednak, by trzecie miejsce w też grupie dało awans dalej.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
STATYSTYKI TYPÓW
MISTRZOSTWA EUROPY 2016 W PIŁCE NOŻNEJ

Typy zagrane: 55
Typy wygrane: 26 49,09%
Typy przegrane: 27 47,27%
Zwroty: 2 3,64%

Ciężkie to były mistrzostwa do typowania. Bardzo underowe, buki się dobrze przygotowały i trudno było coś znaleźć ciekawego do typowania. Zwiększenie liczby meczów też nie pozwoliło na ogarnięcie wszystkiego, tak by wyłapywać pewne zależności. Mimo to jednak statystyki wyszły pół na pół.
Temat, jak pisałem wcześniej, aktywny jest tylko w czasie dużych imprez. Kolejną, w czasie której będą pojawiać się analizy, będzie najprawdopodobniej olimpiada. To zależeć będzie od ilości czasu i możliwości oglądania ale myślę, że kilka analiz się pojawi ????
PS: EURO kończę podsumowaniem, które jest moim postem nr 1500 na forum:cool:

 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
LETNIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE RIO DE JANEIRO 2016

Rozpoczynają się letnie Igrzyska Olimpijskie. Tak jak pisałem przy okazji zakończenia EURO temat znów reaktywuje. Różnica czasu powoduje, że większość najciekawszych dyscyplin do obstawiania będzie się odbywać późno w nocy (szczególnie pływanie i lekkoatletyka). 3 w nocy jest to jednak w dłuższym okresie czasu pewna bariera i pewnie wszystkiego na żywo nie obejrzę ???? Mam nadzieję jednak, że będę mógł jak najwięcej śledzić na bieżąco. Mamy zespoły w siatkę i ręczną, więc tym bardziej jest co obserwować. Postaram się dość aktywnie zabierać głos na forum i przedstawiać swoje propozycje typów z różnych dyscyplin, w zależności co będzie dane mi obejrzeć.
Przypominam, że kursy podawane są z tych bukmacherów, w których gram i może być tak, że w konkurencyjnych będą wyższe - nie sprawdzam tego. Jeśli ktoś będzie zainteresowany typem to wychodzę z założenia że sam porówna.
Moje typy będą pojawiać się również w dziale dotyczącym IO ale z nieznacznym opóźnieniem. Kto chce być na bieżąco z moimi typami to zapraszam do śledzenia tematu.
Statystyki będą jak zwykle po zakończeniu imprezy.​
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Kolarstwo: Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn
Daniel Martin - Wout Poels 1,72 Unibet ✅

Martin pokazał się z bardzo dobrej strony na TdF. Większość gór podjeżdzał z najlepszymi. Tutaj mamy ogólnie taki profil trasy, który preferuje kolarzy w stylu Irlandczyka. We Francji pokazał, że noga dobrze chodzi i wszystkie podjazdy powinien przejechać w czołówce, a na mecie pewnie spróbuje szczęścia bo szybkości mu nie brakuje.
Stawiam go w parze z Poelsem, który na co dzień jest pomocnikiem w Sky. W reprezentacji Holandii myślę że pojadą na Mollemę, który Francję przejechał bardzo dobrze, nie licząc ostatniego etapu górskiego. Do tego ostatnio wygrał dobrze obsadzony wyścig Clasica San Sebastian, który był bardzo dobrym przetarciem przed Rio. Wydaje mi się, że to Mollema właśnie będzie liderem Pomarańczowych i to na nim się skupi praca całego zespołu, w tym również Poelsa.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Piłka ręczna mężczyzn:
Szwecja - Niemcy under 50,5 1,80 Betsson ⛔
Wierzę w mocną obronę Szwedów. W ostatnich dwóch sparingach z Chorwacją kręcili się koło tej linii (25-25 i 24-26). W spotkaniu z Argentyną pokazali jak się broni (20-11). W ekipie Trzech Koron wraca do reprezentacji jej legenda, czyli Kim Andersson. Zabrakło jednak takich graczy jak Jonas Kallman i Ekberg. Również na ME w Polsce nie grali może wybitnie ale defensywa to ich najmocniejsza strona + dochodzi do tego w bramce Mattias Andersson.
W Niemców szczerze mówiąc nie wierze na tym turnieju. Wygrana na Mistrzostwach Europy w styczniu, dziś mamy już sierpień. Utrzymywać tak wysoką formę przez pół roku jest chyba niemożliwe. Historia pokazuje, że jest to bardzo trudne i mało komu się udaje. W ekipie Niemiec wracają Gensheimer, Wiencek i Groetzki, których z tego co pamiętam w Polsce nie było. Uraz złapał Weinhold i jego raczej na turnieju nie zobaczymy. Niemcy przed igrzyskami wygrywali z Egiptem (30-27) i Tunezją (38-32). Jak widać wyniki wysokie ale i rywale mniej wymagający. W spotkaniu z Danią już nie było tak wesoło (19-25).
Liczę na mocną obronę Szwedów przede wszystkim. Nie liczę, by Niemcy zagrali tak jak w styczniu u nas w Polsce. Z kolei ekipa Trzech Koron nie jest raczej z tych, które strzelają dużo bramek.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Pływanie: 200 metrów stylem dowolnym mężczyzn
Townley Haas - Chad Le Clos 1,80 Unibet ⛔
W półfinale Haas był o 0,02 sekundy szybszy od reprezentanta RPA. Zarówno w eliminacjach, jak i półfinale Le Clos miał wielkie problemy z utrzymaniem tempa na końcówce. Jego główną domeną jest styl motylkowy, a nie dowolny. Tu na długim basenie nigdy nic nie ugrał. Godzinę po tym finale odbędą się półfinały na 200 motylkiem, czyli w koronnym dystansie Le Closa Tam będzie miał sporą konkurencję. Z kolei Haas to 19-letni Amerykanin, który nastawia się tylko na ten wyścig. W tym roku ma lepszy wynik niż pływak z RPA. Ciężko obu będzie powalczyć o medale, ale stawiam, że Haas będzie wyżej.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Pływanie: 200m motylkiem mężczyzn
Laszlo Cseh
- Tamas Kenderesi 2,05 Betsson ⛔
Typ ryzykowny ale stawiam na starszego z Węgrów. Kenderesi w eliminacjach i półfinałach zostawiał w tyle rywali, w tym dwa razy Phelpsa. Końcówki ma niesamowicie mocne. Wydaje mi się jednak, że w obu występach szedł na maksa. Z drugiej strony Laszlo Cseh, który w tym roku zdeklasował rywali, w tym Kenderesiego, w maju na ME w Londynie.
Cseh wygrał oba swoje biegi. W eliminacjach wyglądał, jakby płynął rekreacyjnie, a wygrał z rywalami i miał ogólnie drugi czas (za Kenderesim, który mocno się sprężał w wyścigu z Phelpsem). W półfinale z kolei płynął spokojnie w czołówce i ostatnie 50 metrów przyspieszył, dzięki czemu wygrał swój bieg.
W moich oczach dziś to Cseh będzie faworytem do złota w nocnym finale, po tym co widziałem tu w Rio. Powinien powalczyć o triumf z Phelpsem i właśnie młodym rodakiem. Z tego powodu zastanawiam się również nad typem:
Laszlo Cseh - Le Clos 1,72 Unibet ⛔
Na Le Closie już się raz przejechałem, chociaż wydaje się najsłabszy z tej trójki, którą tu wymieniam.
Zagram pewnie jeden z tych dwóch typów. Moim zdaniem warto się nad nimi zastanowić.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Na wstępie trzeba zaznaczyć, że tor wioślarski jest położony z zatoce, co powoduje, że duży wpływ mają warunki atmosferyczne. Przy sporym wietrze osady mają problem z utrzymaniem równego tempa. Najbardziej dotyka to załogi na skrajnych torach. Przy rozstawieniach zazwyczaj najlepsi są ustawiani w środku ale w razie mocnego wiatru mają być przesuwani na spokojniejsze tory skrajne, w zależności od kierunku wiatru. Dlatego też rozstawienie ma swoje znaczenie przy złych warunkach.
Wioślarstwo: czwórka podwójna mężczyzn
Australia wygra 1,57 Unibet/1,60 STS ⛔
Polska – Wielka Brytania 1,90 STS ✅
Australia to wicemistrzowie świata z 2015 roku. W obecnym roku ostatnie dwa puchary świata w Lucernie i Poznaniu kończyli na pierwszych miejscach. W eliminacjach płynęli z nami i wygrali, jak się okazało, z najlepszym czasem. Końcówkę wyraźnie odpuścili, bo mieli pewny już awans. Wydawało się, że największym przeciwnikiem będą Niemcy, ale Ci o dziwo w eliminacjach w swoim biegu zajęli 3. miejsce za Estonią i Ukrainą. To ich rzuciło do repasaży, które zdecydowanie wygrali. Wioślarze z Antypodów są zdecydowanymi faworytami. Będą oni rozstawieni na torze 3, czyli środkowym.
Polacy popłynęli dobrze eliminacje zajmując drugie miejsce, za plecami Australii. Goniły nas osady Szwajcarii, która ma bardzo dobry finisz, i Wielkiej Brytanii właśnie. Ci jednak znacznie w końcówce osłabli. Przez to popłynęli w repasażach, gdzie musieli walczyć o finał. Tam zajęli drugie miejsce, dość wyraźnie za plecami Niemców. W ostatnim pucharze świata w Poznaniu znacznie z nimi wygraliśmy. My będziemy startować z toru drugiego między Niemcami, a Australijczykami. To jest dobre miejsce, bo obie osady powinny walczyć o najwyższe miejsca. Wielka Brytania będzie na skrajnym torze 6 obok Estończyków, co jest dość niekorzystną sytuacją. Moim zdaniem warto zagrać, bo np. w porównaniu na Unibecie na Polaków mamy kurs 1,55 w tej parze.
Wioślarstwo: dwójka podwójna kobiet
Grecja wygra 4,50 Unibet ⛔
Tu muszę przyznać, że mnie Unibet zaskoczył dość mocno. Szukając oferty na ten bieg myślałem, że kursy na zwycięstwo Greczynek i naszych dziewczyn będą bardzo zbliżone. Tymczasem na parę Fularczyk – Kozłowska i Madaj mamy 2,15, a tu aż 4,50. Z tego powodu jak najbardziej zagram ten typ. Na początek o Polkach. Największa nasza nadzieja w wiosłach, co tu dużo kryć. W dotychczasowych biegach to potwierdzają. W eliminacjach prawie 10 sekund nad następną osadą , ogólnie rekreacyjnie popłynęły. Potem w półfinale równym tempem znów wygrały i uzyskały najlepszy czas półfinałów. Greczynki w eliminacjach dopiero 3. czas w swoim biegu. Niby słabo ale awans łapały po 3 osady z eliminacji, a nad czwartą w swoim biegu miały aż 15 sekund przewagi. Bieg więc zaliczony i awans bez problemów. W półfinale miały dość groźnie Litwinki. Tam już wygrały, co prawda nieznacznie ale w końcówce wyraźnie odpuściły. Inne osady z kolei mocno walczyły o awans do finału do samej mety, bo było tam ciasno.
Moim zdaniem, i nie tylko moim bo współkomentujący z Szpakowskim i Michalska w studiu również stawiają taką tezę, że najgroźniejszymi rywalkami dla naszych dziewczyn mogą być właśnie Greczynki. Myślę, że mają niemałe szanse na złoto, a kurs jest całkowicie nieadekwatny. Po drugie pamiętać, trzeba że jeśli będzie wiatr to właśnie pogoda może rozdawać karty. Mam nadzieję, że jutro rano może pojawią się h2h na ten wyścig i coś ciekawego jeszcze będzie można znaleźć.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Wioślarstwo: czwórka podwójna kobiet
Holandia – Polska 1,75 STS / 1,65 Unibet ✅
W eliminacjach znacznie szybciej, bo aż o 5 sekund popłynęły Polki. Zajęły jednak drugie miejsce w swoim biegu za Niemkami. Holenderki miały 3. miejsce w swoim i obie ekipy się spotkały w repasażach. Tam minimalnie lepsze okazały się Holenderki. W pucharach świata obie ekipy zazwyczaj mają wyniki dość zbliżone do siebie, raz jedne są lepsze, raz drugie. Polki bardzo dobrze płyną na dystansie ale jednak nie mają finiszu. Ten z kolei Holenderki mają znakomity i potrafią bardzo dużą stratę odrobić na ostatnich kilkuset metrach. Polki będą na torze 2, Holenderki na 5. Te drugie będą płynąć obok faworytek - Niemek. Wydaje mi się, że to właśnie ostatnie metry mogą być decydujące, gdzie niestety Polki będą raczej tracić. Jeśli nie zrobią dużej przewagi na trasie to będzie ciężko utrzymać wysoką pozycję.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Mam nadzieję, że jutro rano może pojawią się h2h na ten wyścig i coś ciekawego jeszcze będzie można znaleźć.
STS się obudził i wystawił ofertę h2h:
Wioślarstwo: dwójka podwójna kobiet
Litwa - Grecja 1,95 STS ⛔
Litwinki popłynęły bardzo mocno eliminacje, w których uzyskały najlepszy czas i może dlatego takie kursy. W półfinale mocno goniły do samego końca w walce o finał, a i tak przegrały z Greczynkami, które miały na tyle przewagi, że w końcówce mogły trochę sobie odpuścić. Tak czy inaczej Litwinki pewnie powalczą o medale ale moim zdaniem powinny znaleźć się za plecami Polek i Greczynek. Typ na zwycięstwo Grecji opisywany wyżej jest ryzykowny, a ten wydaje mi się bardzo możliwy.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Piłka ręczna mężczyzn:
Francja - Argentyna (+8,5) 1,69 Fortuna✅
Oczywiście faworytem są Francuzi. W pierwszym meczu nieznacznie pokonali Tunezję 25-23, w drugim już rozgromili reprezentację Kataru 35-20. Dziś mecz z Argentyną, której przypadło od początku grać z największymi. Najpierw przegrana z Chorwacją jedną bramką, potem z Danią 19-25.
Przed Francją najważniejsze mecze, które zadecydują o kolejności w grupie, a więc spotkania z Chorwacją i Danią. Potem już bezpośrednia walka o medale. Francja ma szeroką ławkę, którą trener lubi wykorzystywać. Argentyna z kolei w obu poprzednich meczach nie odstawała jakoś bardzo wyraźnie od rywali. 8,5 to spory handicap, a liczę, że Francuzi nie będą się żyłować jak w meczu z Katarem i spróbują wygrać bez wielkiego nakładu sił, a więc i nie będą gonić z wynikiem.
 
Do góry Bottom