>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2009/2010

Status
Zamknięty.
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
29.12.2009 - Niemcy, Oberstdorf (K-120)
01.01.2010 - Niemcy, Garmisch-Partenkirchen (K-125)
03.01.2010 - Austria, Innsbruck (K-120)
06.01.2010 - Austria, Bischofshofen (K-125)
Składy poszczególnych drużyn:
Polska: Adam Małysz, Kamil Stoch, Krzysztof Miętus, Stefan Hula
Austria: Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Wolfgang Loitzl, Martin Koch, Andreas Kofler, Lukas Mueller, Stefan Thurnbichler
Norwegia: Bjoern Einar Romoeren, Roar Ljoekelsoey, Tom Hilde, Johan Remen Evensen, Anders Jacobsen, Kenneth Gangnes
Niemcy: Martin Schmitt, Pascal Bodmer, Michael Uhrmann, Michael Neumayer, Stephan Hocke, Richard Freitag, Andreas Wank
Finlandia: Janne Ahonen, Harri Olli, Janne Happonen, Kalle Keituri, Matti Hautamaeki, Ville Larinto.

Lada moment zaczyna się hit Zimy, czyli 52 edycja TCS, a taka cisza w tym dziale? Postanowiłem to zmienić i mam nadzieję, że będzie z kim pogadać nt. przebiegu Turnieju.
Zdecydowanymi faworytami są Simon Ammann i Gregor Schlierenzauer, dwóch zawodników, którzy zdecydowanie dominują w tym sezonie. W tej chwili liderem jest Szwajcar, ale już parokrotnie wymieniali się &quot;żółtą koszulką&quot;, więc wszystko się może zdarzyć.
Na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej awansował ostatnio Bjoern Einar Romoeren po świetnych występach w Engelbergu (5, 6 i 2 miejsce). Nie można zapomnieć, że na początku sezonu wygrał turniej w Kuusamo, mimo że później przez moment w Lillehammer miał jakiś kryzys. Romoeren to w tej chwili najmocniejszy punkt ekipy norweskiej i szczerze mówiąc jedyna ich szansa na podium.
Austriacy to nie tylko Schlieri. Jest ich aż 4 w TOP6. Mają przecież Andy Koflera, który w Engelbergu raz był na ostatnim miejscu podium, a dwa razy zajął &quot;najgorsze&quot;, 4-te miejsce, w pierwszym konkursie tracąc zaledwie 0,2 pkt do rodaka Morgensterna, mimo że odległościowo był metr lepszy. Apropo Morgiego, Thomas jest nieobliczalny, wyraźnie daleko mu do swojej najwyższej formy, bardzo dobre występy przeplata lokatami w drugiej dziesiątce, ale na pewno będzie groźnym rywalem podczas Turnieju Czterech Skoczni. Muszę wspomnieć o Loitzlu, zeszłoroczny zwycięzca TCS, ale w tym roku strasznie nierówny, jego dobre występy stoją pod wielkim znakiem zapytania. Prawdę mówiąc wątpię, by po czterech konkursach zajął miejsce na podium.
Co o gospodarzach pierwszych dwóch konkursów. Na pewno u &quot;siebie&quot; będą chcieli się zaprezentować jak najlepiej. Bardzo pozytywnie nastawiony jest Martin Schmitt (klik). Najwyżej z Niemów w klasyfikacji, siódmy, jest młody Pascal Bodmer, który rewelacyjnie zaczął ten sezon, ale ostatnio skacze wyraźnie słabiej zajmując lokaty dalekie od czołówki. Jest jeszcze Uhrmann, który z kolei chyba buduje sobie niezłą formę. Zobaczymy, co pokaże, ale i tak nie spodziewam się cudów od reprezentacji Niemiec.
Jeśli chodzi o Finlandię, mają genialnego Janne Ahonena, któremu zawsze świetnie szło w Turniejach Czterech Skoczni, bo aż pięciokrotnie je wygrywał. Odważnie powiem, że jeśli nie on, to nikt nie będzie się liczył z Finów. Co prawda jest jeszcze Harri Olli, ósmy skoczek w klasyfikacji ogólnej, ale spisuje się ostatnio słabiutko i po tych czterech konkursach powinien opuścić miejsce w &quot;dziesiątce&quot;
Warto wspomnieć Daiki Ito. Japończyk skakał ostatnio rewelacyjnie, zarówno w konkursach, jak i kwalifikacjach. Jest w formie i na pewno namiesza.
Na koniec zostawiłem sobie Polaków. Adam Małysz, wczorajszy zwycięzca w Szczyrku, zwłaszcza drugim skokiem udowodnił, kto rządzi w Polsce pokazując miejsce w szeregu Stochowi. Nigdy nie będzie drugiego Adasia i to właśnie on będzie najlepiej nas reprezentował. Musi. Możemy także liczyć na dobre występy Kamila, ale nie spodziewałbym się sensacji.
Poniżej, co wykombinowałem wstępnie u buków i uważam, że warto coś z tego wybrać. Są to typy na ogólny wynik po całym Turnieju Czterech Skoczni.
Kofler - Loitzl @ 1
Morgenstern - Romoren @ 2
Olli - Małysz @ 2
Ito - Koch @ 1
Zapraszam do dyskusji fanów skoków narciarskich. ;)
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
PIERWSZY KONKURS W Oberstdorfie !



pełna nazwa: Schattenbergschanze
miasto: Oberstdorf
punkt hs:137 m
punkt konstrukcyjny:120 m
punkt sędziowski: 137 m
rekord zimowy: PETTERSEN Sigurd - 143.5m
rekord letni: SCHLIERENZAUER Gregor - 145.5m
nachylenie progu: 11 st.
wysokość progu: 3.38 m
długość rozbiegu: 108 m
nachylenie zeskoku: 37.43 st.
średnia prędkość: 93 km/h
rok konstrukcji: 1925
pojemność stadionu: 24000

Zaprojektowana przez Hansa Gschwendera Schattenbergschanze została zbudowana na przełomie 1925/26 roku. Pierwszy rekord - 35 m - ustanowił niemiecki skoczek Herrn Mueller. W następnych latach skocznia była wielokrotnie przebudowywana, dzięki czemu uzyskiwane tu były coraz dłuższe odległości.
Od 1953 &quot;Cienista Góra&quot; jest jednym z gospodarzy &quot;Wielkiego Szlema&quot; skoków narciarskich - Turnieju Czterech Skoczni. To tu odbywa się pierwszy z zaliczanych do niego konkursów.
W 2000 roku zainwestowano milion marek niemieckich w modyfikację stadionu. Aż 18 000 widzów przyszło na niego w czasie ostatniego konkursu 29 grudnia 2000. Ponieważ prawdziwa zima ominęła Oberstdorf (jak i wiekszą część Europy) już wiele dni przed tą datą 24 ciężarówki zwoziły z austriackiego regionu Klein - Walsertal naturalny śnieg, który był później ubijany na skoczni przez kilkudziesięciu narciarzy. Skocznia jest nazywana &quot;wskazującym palcem Pana Boga&quot;. Na szczycie wieży startowej znajduje się drewniany krzyż, wykorzystywany przez skoczków do ćwiczeń rozgrzewających.
W 2003 roku obiekt przeszedł gruntowny remont. Od tego czasu skocznia na stadionie Schattenberg ma punkt K-120, a na zeskoku leżą nowe, zielone maty igelitowe. Aby powiększyć obiekt trzeba było przesunąć próg skoczni do tyłu i lekko zmienić jej położenie (zmalała odległość pomiędzy skocznią K90 i K120). Przy okazji przebudowy skoczni K-115, na obiekcie K90 został położony nowy igelit i zmodernizowany profil skoczni K-56. Szczególny charakter stadionu Schattenberg (pięć skoczni - jeden wybieg) pozostał niezmieniony.
Nowy próg skoczni jest usytuowany około dziesięć metrów dalej i sześć metrów wyżej niż dotychczasowy. Na betonowej wieży jest punkt widokowy z podgrzewanymi pokojami, dodatkowo zainstalowana została także winda z przeszklonym szybem, aby można było podziwiać panoramę okolicy.
Podczas inaugurujących zawodów na skoczni w Oberstdorfie podczas Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2003/2004 padł wspaniały rekord skoczni - Norweg Sigurd Pettersen poszybował na odległość 143,5 metra, i jak sam stwierdził po swoim skoku, można tutaj skoczyć jeszcze dalej. Słowa Norwega stały się faktem cztery lata później. Wówczas to w letnich Mistrzostwach Austrii rozgrywanych na niemieckiej ziemi, Gregor Schlierenzauer dwukrotnie w zawodach bił rekord skoczni Norwega, uzyskując kolejno 144 i 145,5 m.


Program zawodów
28.12.2009 - poniedziałek
14:30 oficjalny trening
16:30 kwalifikacje
29.12.2009 - wtorek
15:00 seria próbna
16:30 pierwsza seria konkursowa
Poniedziałek, 28.12, godz. 16:30 - Puchar Świata w Oberstdorfie - kwalifikacje

Wtorek, 29.12, godz. 16:20 - Puchar Świata w Oberstdorfie

Wtorek, 29.12, godz. 16:30 - Puchar Świata w Oberstdorfie
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Jak dla mnie sprawa prosta. Amman i szliri na podium w najbliższych zawodach.
Amman 1-3(1,4 fortuna)
Szliri 1-3(1,4 fortuna).
Na dubelka w sam raz. Obaj w doskonałej formie na początku sezonu. I chyba tylko wiatr może im przeszkodzić
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Podkreślam, że w pierwszym poście podałem typy, które gram na cały TCS, a jeśli chodzi o pierwszy konkurs w Oberstdorfie, to póki co wykminiłem coś takiego:
Kofler - Morgenstern
Typ: 1
Kurs: 1,60
Analiza: Jak już pisałem, Kofler lepiej zaprezentował się ogólnie we wszystkich trzech zawodach w Engelbergu. Morgi w średniej formie, winien być niżej.
Romoren - Olli
Typ: 1
Kurs: 1,60
Analiza: Trochę się boję tego Romorena, ale nie raz pokazywał, że umie daleko szybować. Olli dobrze zaczął sezon, ostatnio coraz gorzej, więc śmiało gram przeciwko niemu.
Ito - Koch
Typ: 1
Kurs: 1,70
Analiza: Wyśmienicie skaczący Dżapaniz vs. przeciętny Koch. Ostatnie wyniki mówią same za siebie. Spory value.
Uhrmann - Kuettel
Typ: 1
Kurs: 1,65
Schmitt - Evensen
Typ: 1
Kurs: 1,70
Analiza: Trzeba spróbować zagrać na gospodarzy. Uhrmann skacze lepiej ze skoczni na skocznie, Schmitt cały czas równy, myślę że może zagrozić, a obu stać co najmniej na TOP10.
Kursy z Toto-Mixa, w internetowych bukach są na pewno większe.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Co sądzicie o jutrzejszym Turnieju Czterech Skoczni ?

Para: Ljokelsoy 1.70 - Miętus 2.03

Wydaje mi się, że Ljokelsoey nie bedzie miał większych problemów, żeby &quot;przeskoczyć&quot; Polaka. Co Wy o tym sądzicie ?
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Norweg skacze w kratke , ma juz swoje lata i na pewno w formie nie jest.
A Polak raz mu wiatr powieje, raz sie potknie na progu za duzo zalezy tutaj na dobry skok
 
F 24

fibak90

Użytkownik
Bjørn Einar Romøren - Daiki Ito 1.85 1.95 2222222222
Jak dla mnie typ bardzo dobry samuraj bardzo rowno skacze w kazdym konkursie ,natomiast romoren owszem potrafi zaskoczyc ale czy stac go jt na 2 bardzo rowne i solidne skoki smiem w to watpic .gram na Japonca jak dla mnie kurs 1.95 promocja
 
zuberek89 85

zuberek89

Użytkownik
Jak dla mnie jutro zwycięzca może być tylko jeden :cool:. Jest nim młodzieniec z Austrii - Gregor Schlierenzauer.
W ostatnich latach na niemieckiej skoczni w Oberstdorfie skakał bardzo dobrze:
Rok temu - 4
2 lata temu - 2
3 lata temu - 1

Najgroźniejszym rywalem niewątpliwie będzie Szwajcar Simon Ammann, który nie wystąpił w dzisiejszych kwalifikacjach i rywalizuje jutro w najciekawszej parze ze zwycięzcą kwal. Morgensternem :grin:


Mój typ na jutro to zwycięzca Gregor Schlierenzauer (AUT) 2,70 :grin:

Niesądzę by jutro Romoeren czy Kofler im zagrozili :cool:
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Panowie fajnie że piszecie ale postarajcie się napisać przynajmniej kilka zdań, bo te suchy typy oraz po jednym zdaniu przy typy nikogo nie przekonują !! :|
Przeglądając jutrzejszą ofertę nie umiem się na nic zdecydować ;/ Mam tam jakieś pomysły i postaram się Wam je przekazać jednak nie będą to jakieś obszerne analizy a kilka krótkich zdań na temat danych zawodników i ich aktualnej formy ;)

Vs

▶ Kasai-Hilde
Hilde @ 1.75 Unibet
W treningach lepszy był młody Norweg, w kwalifikacjach skoczył jednak metr bliżej od Kasaiego i ostatecznie skończył pozycję niżej niż doświadczony Japończyk, jednak ja jutro znów postawie na Tom&#39;a. Dlaczego ? Chociaż tego sezonu jak na razie do udanego nie może zaliczyć to chyba z zawodów na zawody skacze coraz lepiej i pewniej. Kasai też w tym sezonie nie skacze dobrze, przeplata dobre występy ze słabymi tutaj jak na razie skacze słabo, jak będzie jutro ? Mam nadzieję że nadal tak samo czyli marnie a Hilde &quot;wskoczy&quot; na swój poziom i wygra tą parę ????
Vs

▶ Morgenstern-Jacobsen
Morgenstern @ 1.45 Unibet
Ostatnio opisywałem Morgiego w parze z Koflerem, wtedy typ siadł bo Kofli skończył zawody na 3 miejscu, dzisiaj jednak stawiam na Thomasa w parze z Jacobsenem, czy znów typ z jego udziałem okaże się na plus ? Mam nadzieję że tak, ostatnio cytowałem wypowiedz Morgiego że jego skoki są coraz bardziej stabilniejsze i coraz lepsze i to chyba widać, dzisiaj na treningach był w samej czołówce po skokach w okolicach 130 m., oraz wygrał kwalifikacje z odległością 127.5 m. także jak widzimy skacze dobrze. Jacobsen tylko na drugim treningu oddał dobry skok i został sklasyfikowany na 5 miejscu a w pierwszym treningu jak i w kwalach skakał słabiutko. Kurs @ 1.45 może i nie jest jakimś wymarzonym ale w miare dobrym do grania ;)
Vs

▶ Ammann-Loitzl
Amman @ 1.40 Unibet
Tutaj podobnie jak wyżej kurs niezbyt zachęcający do grania, szczególnie skoków jednak na podbicie ako wspaniale pasuje, moim zdaniem na 90 % ten typ właśnie wejdzie, dlaczego ? Amman to obok Schlierenzauera główny faworyt do wygrania tego konkursu i jakoś nie widzę opcji żeby jutro przegrał z Wolfangiem, chociaż nie można zapominać o starym wydze z Austrii :] Może tego sezonu nie ma zbyt idealnego to może pomieszać w stawce, rok temu wygrał przecież TCS, ale nie , nie widzę opcji aby jutro wygrał pojedynek z Simonem...

Reszta typów jutro z rana ! ;)
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Andreas Kofler - Bjørn Einar Romøren 1 @ 1,40 ✅
Typ obowiązkowy. Kofler bez problemu będzie w pierwszej 10, powinien być nawet w 5. Norweg jest niestabilny, potrafi zaskoczyć, nawet wygrać, ale potrafi również znaleźć się w trzeciej dziesiątce. Albo Romoeren ma tak chwiejną formę albo wszystko zależy od skoczni. W Oberstdorfie Norweg skakał na treningach fatalnie i nic nie wskazuje, że będzie liczył się w walce o czołowe lokaty.

Roar Ljøkelsøy - Tom Hilde 2 @ 2,10 ⛔
Roar Ljøkelsøy na treningach wręcz beznadziejnie, choć dość pewnie wszedł do konkursu. Ale osiągnięcie granicy 120 metrów jest tu dla niego sporym problemem. Hilde tymczasem swobodnie przeskakuje 125 metr w większości prób na tej skoczni. Także kibicować Hilde, tym bardziej, że Ljøkelsøy skacze w parze z Miętusem. ????

Krzysztof Miętus - Robert Kranjec 1 @ 1,65 ⛔
Kranjec jak wiadomo spisuje się żenująco. Dość powiedzieć, że na treningach zdarzały mu się próby w okolicach 100 metrów. Jeżeli Krzysiek skoczy na swoim poziomie to bez wątpienia będzie lepszy. Dużo zależy od warunków, bo Polak niezbyt dobrze sobie radzi przy wietrze z tyłu.

Kenneth Gangnes - Peter Prevc 2 @ 1,75 ✅
Gangnes powinien bardzo się cieszyć z tego, że znalazł się w kadrze na TCS. To tylko zasługa kolegów, którzy są widocznie w jeszcze gorszej formie. Norweg na treningach klasyfikował się na końcu stawki, choć w 50 kiedy trzeba było, się znalazł. Ten młody Słoweniec bardzo mi się podoba, skacze na solidnym poziomie i powinien być lepszy od Gangnesa.

Z H2H KO proponuję:
Roar Ljøkelsøy - Krzysztof Mietus 2 @ 2,10 ⛔
Nie będę się rozpisywał, bo formę zawodników analizowałem już w innych parach.

Stefan Hula - Jernej Damjan 1 @ 1,50 ⛔
Damjan miał tragiczny początek sezonu. Co prawda ostatnio w PK spisywał się całkiem nieźle, ale w Oberstdorfie żaden z jego skoków nie zachwycił. Jeśli Hula skoczy tak jak w kwalifikacjach to można być spokojnym o jego wygraną. Sam Polak przyznaje, że skoki treningowe mu nie wychodzą, ale w konkursach próby są już znacznie lepsze. Tym razem również nie powinno być odstępstwa od normy.

Andreas Wank - Robert Kranjec 1 @ 1,40 ⛔
Znowu przeciwko Kranjcowi, którego obecną dyspozycję należy przemilczeć. Wank skacze we własnym kraju, widać, że na tym obiekcie nieźle się czuje i bez problemu powinien być w okolicach pierwszej 15.

Wszystkie kursy z Betsafe.
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
W Tobecie jest para Morgenstern - Ahonen, na Morgiego 1.45? Warto stawiac? Nie śledzę za bardzo ostatnio zawodów w skokach (jedynie to, co na szybko przejrzałem w statystykach), więc prosiłbym kogoś ogarniającego temat o krótką opinię i zdanie. Z góry dzięki. :)
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
jako że przeglądałem dość długo ofertę na dzisiejszy dzień,jeszcze najlepszą ze wszystkich buków zapewne wystawi betgun ale to już jutro.Szukałem szukałem i znalazłem,dwie ale za to bardzo pewne pary,o ile można mówić pewne w skokach,z dość ciekawymi kursami ????
Head-to-Head A. Małysz/S. Thurnbichler : 1 @ 1.68 ✅
Adam pokazuje że do walki z najlepszymi wcale nie tak daleko jak mogło by się wydawać ???? , dziś bardzo dobre skoki treningowe i dobry skok kwalifikacyjny.Dziś w dwóch pierwszych seriach treningowych Adam dość zdecydowanie wyprzedzał Stefana Thurnbichlera, zawodnik z Austrii skoczył dalej jedynie w kwalifikacjach .Jak dla mnie mnie naprawdę bardzo pewny typ,bo co by nie mówić czy Adam jest formie czy jednak nie do końca to zdecydowanie powinien być lepszy od reprezentanta Austrii.
Head-to-Head P. Bodmer/R. Ljokelsoy : 1 @ 1.46 ✅
Ta para to dla mnie pewniak jutrzejszego dnia.Pascal jest naprawdę w bardzo dobrej formie, a w dodatku skaczę u siebie,czego chcieć więcej.Roar natomiast to już nie ten sam zawodnik co kiedyś,obecnie skacze w kratkę i dziś jedynie wyszedł mu skok kwalifikacyjny,na treningach słabo,jednak nie będzie dla mnie żadnym zaskoczeniem jeśli norweg przegra rywalizację już w KO z Miętusem.Typ oceniam na jakieś 85 % ????
Edit : Racja malin,mój błąd jeśli chodzi o belki w kwalifikacjach :| , ale i tak mam nadzieje że to Adam okaże się lepszy.
Aco : 2.45 ✅ i jak dla mnie zadowalające.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Poniżej, co wykombinowałem wstępnie u buków i uważam, że warto coś z tego wybrać. Są to typy na ogólny wynik po całym Turnieju Czterech Skoczni.
Kofler - Loitzl @ 1
Morgenstern - Romoren @ 2
Olli - Małysz @ 2
Ito - Koch @ 1
Zapraszam do dyskusji fanów skoków narciarskich. ;)
przede wszystkim na Romoerena bym nie postawił że odda 8 równych skoków, jeden z pierwszych przeciwko którym bym typował w takich parach na caly T4S z powodu licznych wpadek, do tego Morgernstern chyba dobrze przygotowany na ten turniej jest, bynajmniej pierwsze treningi to pokazują.
ogolnie na cały T4S nie stawiam, zbyt wiele może się wydarzyć, to takie wróżenie z fusów trochę...
co do twoich par na pierwszy konkurs, cóż treningi pokazują, że Kofler z Morgensternem może mieć problemy, na pewno Romoeren, który chyba najsłabiej prezentuje się spośród pierwszej dziesiątki Pucharu Świata, nie jest faworytem po treningach w parze z Finem. Na dobrą sprawę żadnego z twoich typów nie obstawiłbym niestety.
Co sądzicie o jutrzejszym Turnieju Czterech Skoczni ?
Para: Ljokelsoy 1.70 - Miętus 2.03
Wydaje mi się, że Ljokelsoey nie bedzie miał większych problemów, żeby &quot;przeskoczyć&quot; Polaka. Co Wy o tym sądzicie ?
.
Lyokelsoey do tej pory w Obersdorfie oddał jeden dobry skok w kwalifikacjach, w treningach skakał mizernie.
Bjørn Einar Romøren - Daiki Ito 1.85 1.95 2222222222
Jak dla mnie typ bardzo dobry samuraj bardzo rowno skacze w kazdym konkursie ,natomiast romoren owszem potrafi zaskoczyc ale czy stac go jt na 2 bardzo rowne i solidne skoki smiem w to watpic .gram na Japonca jak dla mnie kurs 1.95 promocja
to według mnie jedna z najlepszych opcji na dzisiejszy konkurs, Japończyk skacze równo, w 3 skokach był lepszy od Norwega kolejno, o 3, 14 i 4 metry, dwa pierwsze skoki z wyższej belki co prawda, ale jednak kwalifikacje potwierdzają, który jest w lepszej formie, po takim kursie pisze się na to ????
Andreas Kofler - Bjørn Einar Romøren 1 @ 1,40
Typ obowiązkowy. Kofler bez problemu będzie w pierwszej 10, powinien być nawet w 5. Norweg jest niestabilny, potrafi zaskoczyć, nawet wygrać, ale potrafi również znaleźć się w trzeciej dziesiątce. Albo Romoeren ma tak chwiejną formę albo wszystko zależy od skoczni. W Oberstdorfie Norweg skakał na treningach fatalnie i nic nie wskazuje, że będzie liczył się w walce o czołowe lokaty.
Roar Ljøkelsøy - Tom Hilde 2 @ 2,10
Roar Ljøkelsøy na treningach wręcz beznadziejnie, choć dość pewnie wszedł do konkursu. Ale osiągnięcie granicy 120 metrów jest tu dla niego sporym problemem. Hilde tymczasem swobodnie przeskakuje 125 metr w większości prób na tej skoczni. Także kibicować Hilde, tym bardziej, że Ljøkelsøy skacze w parze z Miętusem. ????
Wszystkie kursy z Betsafe.
te 2 pary też będę próbował, co do Romoerena pisałem wyżej, nie powinien dzisiaj nic wielkiego zdziałać, Kofler w równej, bardzo dobrej dyspozycji, zdecydowanie warto grać.
Hilde w obu treningowych skokach był zdecydowanie lepszy od rodaka (o 14,5 i 9,5 metra), w kwalifikacjach gorszy o 6,5 metra, można spróbować zagrać Hillde.
jako że przeglądałem dość długo ofertę na dzisiejszy dzień,jeszcze najlepszą ze wszystkich buków zapewne wystawi betgun ale to już jutro.Szukałem szukałem i znalazłem,dwie ale za to bardzo pewne pary,o ile można mówić pewne w skokach,z dość ciekawymi kursami ????
Head-to-Head A. Małysz/S. Thurnbichler : 1 @ 1.68
Adam pokazuje że do walki z najlepszymi wcale nie tak daleko jak mogło by się wydawać ???? , dziś bardzo dobre skoki treningowe i dobry skok kwalifikacyjny.Dziś w dwóch pierwszych seriach treningowych Adam dość zdecydowanie wyprzedzał Stefana Thurnbichlera, zawodnik z Austrii skoczył dalej jedynie w kwalifikacjach ale należy oczywiście dodać że skakał o kilka belek niżej niż Małysz.Jak dla mnie mnie naprawdę bardzo pewny typ,bo co by nie mówić czy Adam jest formie czy jednak nie do końca to zdecydowanie powinien być lepszy od reprezentanta Austrii.
opis tego typu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, pierwszy skok obaj z 18 belki, lepszy Adam o 5,5 metra, drugi skok Austriak skacze z 17 belki 126 metrów, Adam z 19 belki 127 metrów, w kwalifikacjach z tej samej belki Adam 5 metrów bliżej, ja tego typu nie ruszam, kursy są wystawione odpowiednio - Adam jest lekkim faworytem, ale nie zagram tego, zbyt równo, stabilnie skacze tutaj Thurnbichler.

warunki w Obersdorfie na dzisiaj nie zapowiadają się na zbyt ciekawe, więc nie warto zbyt mocno inwestować w i tak przecież loteryjne skoki...
na dzisiaj więc za drobne tylko przeciwko dwóm Norwegom...
Romoeren - Ito 2 1.90 ✅
Kofler - Romoeren 1 1.40 ✅
Lyokelsoey - Hilde 2 2.10 ⛔
Lyokelsoey - Thurnbichler 2 1.65 ✅
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Widzę temat się rozkręcił, więc jest dobrze i jedziem dalej ! ;)
Vs
▶ Bjørn Einar Romøren-Daiki Ito
Ito @ 1.73
Tobet
Lider Norwegów kontra lider Japończyków, który dzisiaj wyjdzie zwycięsko ? wg. mnie Ito który w każdym skoku bije Romøren o przynajmniej 3,4 metry... Bjern wygrał konkurs w Kussamo, później było słabiej aby w Engelbergu znów pokazać się z dobrej strony, ITO co prawda nie wygrał jeszcze żadnego konkursu i to właśnie dlatego jest za Norwegiem w generalce ale zawsze skacze dosyć dobrze, np. w Engelbergu był 6,5,3 więc widać że jest w formie, to tego dochodzą wczorajsze treningi i kwalifikacje co znów daje pozytywne myśli o tym zawodniku, to już nie jest ten sam Ito co przed kilka sezonów kiedy skakał dobrze jedynie jak mu podwiało pod narty, widać że zawodnik się dojrzał i już teraz pełni role liderra w doświadczonym teamie z Japoni, stawiam na Daiki !
Vs
▶ Martin Schmitt-Johan Remen Evensen
Schmitt @ 1.65 Tobet

Czy dziś Martin pokaże przed swoją publicznością że to on jest numerem jeden w niemieckich skokach ? Miejmy nadzieję że tak, Schmitt ze skoku na skocz w Oberstdorfie skacze lepiej, treningi 121, 122 a w kwalifikacjach już 126.5 m. ten zawodnik zna tą skocznie jak mały palec więc mógł sobie pozwolić na gorze skoki w treningach, przynajmniej tak mi się wydaje ;) Co można powiedzieć o Evensenie ? W miarę młody zawodnik, skakał na początku sezonu całkiem dobrze jednak z konkursu na konkurs słabiej, czy da rade pokonać dzisiaj Schmitta ? Wg. mnie nie, i nawet jeśli wygra swoją parę to ciężko będzie miał skończyć przed Marinem który na pewno się skupi na dobrych skokach przed publicznością która jeszcze kilka lat temu przychodziła tam specjalnie dla niego !

Vs

▶ Jakub Janda-Krzysztof Miętus
Miętus @ 2.85 Tobet
Krótko bo tutaj nie o czym pisać, stawiam na Krzysia bo Polak w tym sezonie zaskakuje mnie in plus w przeciwieństwie do Jakuba, są dzisiaj razem w parze więc będą mieli takie same warunki, czy Krzyś pokaże formę jaką jak dotąd utrzymuje ? Miejmy nadzieję że tak i to Polak awansuje z tej pary do dalszej części konkursu ! C&#39;mon Krzyś !
EDIT: Oczywiście nie są w jednej parze a w parach obok siebie, i Miętus skacze zaraz za Jandą ;)
VS

▶Gregor Schlierenzauer - Simon Ammann
Typ: Gregor Schlierenzauer @ 1.85 Betsafe
Tutaj rywalizacja tych panów jest wg. mnie tylko i wyłącznie o zwycięstwo, nie ma w tym momencie skoczka który mógłby tej dwójce zagrozić bo oddają na prawdę bardzo dalekie skoki, dziś stawiam po raz kolejny na Austriaka, jest on na prawdę zły tym że stracił w ostatnich konkursach żółtą koszulkę lidera i z pewnością zrobi wszystko aby ja odzyskać, oboje wygrali po jednym treningu, Simon nie wystąpił w kwalifikacjach, Gregor zajął tam drugie miejsce uzyskując taki sam wynik jak Thomas. W tym wypadku jest to loteria który z nich wygra ale ja cały czas jestem na Gregorem i to jemu będę dziś znów kibicował !

▶ Nationality of winner
Typ: Austria @ 1.80 Betsafe
Jednoznaczne z tym co wyżej pisałem jest to że drużyna Austrii wygra, bo jeżeli nie wygra Gregor a wygra Simon typ i tak nie siada, jednak w Betsafe jest taka opcja że te zakłady można łączyć co daje nam kurs 3.30 za praktycznie jedno zdarzenie, no tak mogło by się zdarzyć że nie wygra ani Gregor ani Simon ale to kto wygra jak nie Austriak ? To jest tak mocna drużyna że ktoś z nich musi wygrać, i nie widzę opcji aby np. Gregor, Thomas lub Andreas nie wygrali dzisiejszego konkursu, może wygrać Amman ale o tym już wyżej pisałem ????​
Jak na razie to tyle, zaraz będę sklejał kupony więc jak coś to jeszcze cos napisze ;)
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
No niestety zapowiada się loteria, z tego co pisze na onecie ma być deszczowo i silny zmienny wiatr. Ja powoli szukam dużych niespodzianek. jakieś propozycje?
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
No niestety zapowiada się loteria, z tego co pisze na onecie ma być deszczowo i silny zmienny wiatr. Ja powoli szukam dużych niespodzianek. jakieś propozycje?
w takich warunkach stawiam oczywiście przeciwko tym którzy lubią zawalić po całości, czyli choćby Kranjec, Romoeren, Olli, Jacobsen czy Hautamaeki...
 
ziomek9mc 5

ziomek9mc

Użytkownik
w takich warunkach stawiam oczywiście przeciwko tym którzy lubią zawalić po całości, czyli choćby Kranjec, Romoeren, Olli, Jacobsen czy Hautamaeki...
Malin ale zauważ tez ze jak podwieje Romoerenowi, Olliemu czy Jacobsenowi to potrafią oddać bardzo dalekie skoki...

Co do Kranca to sie zgodzę ???? W parze jest z Andreas Wank - Robert Kranjec .
Myślę ze Niemiec wygra ta parę bardzo wyraźnie nawet gdy będą mieli takie same warunki, bo Wank bardzo dobrze radzi sobie na tej skoczni w kwalifikacjach 127.5 metra a Kraniec jak to Kraniec kwalifikacje 118 metrów mówi samo za siebie ????


Oto moje propozycja na dzis :p

Andreas Wank - Robert Kranjec 1 1,40
Daiki Ito - Martin Koch 1 1,50

Kursy ogólnie 2,10
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Oberstdorf klas.końcowa Ammann typ:V kurs:2.9⛔


wczoraj nie skakała w kwalifikacjach, wydaje mi się dlatego, że czuje się pewnie na skoczni o czym świadczą jego wyniki na treningach, w których oddał dwa skoki powyżej 130m, jego najgroźniejszy rywal Schlierenzauer oddał jeden skok porównywalny do Simona a drugi zepsuł, w czasie kwalifikacji też Schliri nic wielkiego nie pokazała, zresztą Szwajcar prowadzi w klasyfikacji generalnej, skacze równo i daleko co stawia go według mnie w roli faworyta
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Gregor Schlierenzauer - Simon Ammann 2 @1,98 tobet ✅

Schlierenzauer skacze dobrze ale nie jest to ta forma kiedy bił rywali o kulka metrów w każdym skoku. Szwajcar jest w formie i czuje sie mocny jak dla mnie to on dziś wygrywa.

Andreas Kofler - Harri Olli 1 @1,50 expekt ✅

Kofler to w ostatnich konkursach ścisła światowa czołówka, plasuje wysoko jednak do Ammanna i Schlierenzauer jeszcze trochę mu brakuje. W Oberstdorfie praktycznie w każdym skoku jest wysoko, wczoraj w kwalifikacjach 1,5m mniej od najlepszej dwójki. Fin skacze w kratkę po niezłym początku teraz coraz częściej zdarzają mu sie wpadki. Moim zdaniem spokojnie lepszy będzie Austriak.

Roar Ljøkelsøy - Krzysztof Mietus 1 @1,67 tobet ✅

Miętus skakał powtarzalnie do tej pory zawsze około 120m co dawało mu miejsca w trzeciej dziesiątce. Dzisiaj już będa powazne zawodu więc presja na pewno będzie większa. Norweg nie błyszczy formą, treningi słabo w kwalifikacja już natomiast dobry skok. Skoczek charakteryzuje sie tym ze na ogól ma jedna z najlepszych prędkości na progu. Moim zdaniem jego ogromne doświadczenie weźmnie dziś góre.
 
L 0

luka52382

Użytkownik
LaLo co do typu na morgensterna z jacobsenem to jestem za ale jak piszesz ze jacobsen skoczył marnie tez w kwalifikacjach a skoczył &quot;134m&quot; i byl najlepszym zawodnikiem poza czolowa 10 to gratuluje!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom