>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej finałowy Ligi Światowej 2015 - Rio de Janeiro, 15-19.07.2015

Status
Zamknięty.
larkspur 303K

larkspur

Użytkownik
Ktoś wie może co jest powodem tak wysokich kursów na Francję i Polskę?
Polska po wczorajszej wygranej 3:1 z Wlochami juz ma pewny awans do polfinalu. Zapewne wiec Antiga da pograc np Konarskiemu , Łomaczowi od poczatku.
A jeśli USA pokona Francje 3:1, dojdzie do wtedy do ciekawej sytuacji. Wszystkie zespoły będą miały taki sam stosunek zwycięstw i setów.
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Serbia (+1,5s) - Polska 1 @ 1.71 Ónibet ✅ ✅ ✅

Nie ma na co czekać, bo kursy będą tylko windować w dół i nic w tym dziwnego. Polska dzięki wygranej 3:1 nad reprezentacją Italii zapewniła sobie awans do półfinału Ligi Światowej i w spokoju może czekać na rozwój sytuacji. Zacznijmy od faktu, że w drugiej (zdecydowanie mocniejszej grupie) nie ma już łatwych rywali i tak jak podkreślają nasi siatkarze tak czy siak będziemy musieli pokonać bardzo mocnego rywala takiego jak Brazylia, Francja czy USA. Każda z tych drużyn to bardzo wysoka półka i na dobrą sprawę wybór danego rywala to tylko zmiana detalów gry.
Serbia gra z nożem na gardle i jeśli dzisiaj nie wygrają to po prostu odpadną na rzecz beznadziejnych Włochów. Każda wygrana Serbów powoduje ich awans do półfinału. W przedmeczowych wywiadach Polscy siatkarze zapowiadają, że dla nich przede wszystkim celem numer 1 na ten mecz jest nie tracić zbędnie sił, które będą potrzebne na jutrzejsze półfinałowe spotkanie, które będzie trzeba rozegrać na 100%. Dodajmy do tego, że mecze rozgrywane będą trochę wcześniej co spowoduje jeszcze mniejszy czas, który mógłby być poświęcony na regeneracje.
W związku z tym, że Serbia zwyczajnie musi, a Polacy tylko mogą i grają właściwie tylko o to z kim zagrają w następnym spotkaniu, a zdobyty punkt (czyli 2 sety) daje im pierwsze miejsce to według mnie nie ma tutaj innej możliwości niż wygrana Serbii. Byłoby rzeczą wielce niepoważną żeby wdawać się tutaj w zbędną walkę z naładowanymi Serbami, którzy zwyczajnie muszą dzisiaj zwyciężyć żeby pozostać dalej w grze.
Spodziewam się rezerwowego składu Polaków - w takim ustawieniu z Serbami nie będziemy wyglądali lepiej, a i każdy będzie miał z tyłu głowy fakt, że trzeba grać na alibi, żeby być gotowym na dzień jutrzejszym. Wydaje mi się, że Polacy nauczyli się na błędach z przeszłości, że nie warto wychodzić przed szereg i grać na 100% w meczach o nic. Były turnieje w których straciliśmy przez to swoje szanse na dalsze rundy.
USA (+2,5s) - Francja 1 @ 1.16 Ónibet ✅ ✅ ✅
Do dubla dorzucam typ na przynajmniej jeden set ugrany przez USA. Nie sądzę żeby Stany Zjednoczone nie były w stanie ugrać przynajmniej jednego seta w spotkaniu z Francuzami z którymi grają o życie. Według mnie Francję czeka troszeczkę cięższe zadanie niż z Brazylią, bo z Kanarkami gra im się w miarę dobrze, bo obie ekipy prezentują bardzo podobną siatkówkę (Francja to taka Brazylia-Europy). Stany Zjednoczone to przede wszystkim bardzo atletyczna drużyna i może pojawić się tutaj pewna przewaga w bloku. Ogólnie ciężko mi sobie wyobrazić żeby USA przeszło obok meczu i nie wygrało nawet jednego seta.​
 
thierryhenry 6

thierryhenry

Użytkownik
trochę nie rozumiem tego typu (+1,5) na Serbie.. idąc tokiem Twojego rozumowania odpuszczamy mecz chcemy sie jak najmniej zmęczyć ale zabezpieczasz sie na ewentualne 3:2 ?? nie ma to sensu albo gramy normalnie i wygrywamy albo jak twierdzisz odpuszczamy... nie lepiej zagrac czyste zwycięstwo Serbii po zdecydowanie lepszym kursie?
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Pewnie to, że Polska jak i Francja mają zapewniony awans, a USA i Serbia już niekoniecznie ????
Francja nie ma jeszcze pewnego awansu, ale brakuje im niewiele. Istnieje możliwość taka, że USA wygrywa 3-1 i mogą wyrzucić Brazylię z turnieju. Ale wątpię w dogadanie się z Francją. Trójkolorowi grają o &quot;zapewnienie&quot; sobie co najmniej srebrnego medalu, bo wygrywając grupę w 1/2 grają (prawdopodobnie) z Włochami a to będzie spacer do finału.
 
jacio 456

jacio

Użytkownik
Ktoś wie może co jest powodem tak wysokich kursów na Francję i Polskę?
Francja potrzebuje tylko dwóch setów, aby zapewnić sobie awans na 100%. Nie wiem co w przypadku porażki 1:3. Wtedy chyba decydują małe punkty, ale nie jestem pewien. Jeżeli ktoś posiada potwierdzoną informację jak dokładnie to wygląda to proszę wyjaśnienie. Według mnie najlepszym typem w obecnej sytuacji jest gra handicapu +1,5 seta na Francję. Francuzi meczem z gospodarzami potwierdzili znakomitą dyspozycję i wątpię aby w takiej formie zaprzepaścili szansę na awans. Według mnie nie będzie tu sporo kalkulacji, ale w przypadku remisu po czterech setach mogą być mało zdeterminowani do osiągnięcia końcowego zwycięstwa. Tak też było na MŚ w meczu z Polakami. Kursy od rana poszły w górę dlatego można się jeszcze trochę wstrzymać.

Mój typ:
Francja +1,5 seta @ 1.50 bet365 ⛔

edit: Tak jak przypuszczałem w przypadku wystąpienia wyniku 3-1 dla USA o kolejności decydować będą małe punkty. Aktualnie wygląda to tak:
Francja 108-98
Brazylia 200-206
USA 98-102
wychodzi na to, że Francja może przegrać 3-1 jeżeli różnica małych punktów będzie nie większa niż 15. Ale raczej wątpliwe jest, by tak komplikowali sobie sprawę awansu do finału i spoczęli na laurach po jednym wygranym secie.
 
ding 125

ding

Użytkownik
Francja - USA
Ciekawa sytuacja w grupie gospodarzy. Każdy zespół może awansować i każdy może zakończyć grupę na trzecim miejscu. Faworytem meczu Francuzi. Poradzili sobie z Brazylią, grając swoją siatkówkę, czyli świetna zagrywka, dobre przyjęcie, kombinacyjne rozegranie Toniuttiego, często z wykorzystaniem rewelacyjnych środkowych. Spodziewam się, że trójkolorowi potwierdzą, że są głównym faworytem rozgrywek i poradzą sobie z USA, które wczoraj zawiodło mnie w meczu z kanarkami. Liczyłem na ich zwycięstwo i odprawienie Brazylii z kwitkiem. Zabrakło Sandera w ataku. Słabiutka skuteczność w ataku. Russel starał się trzymać poziom. Zakończył mecz z blisko 50% skutecznością w ataku. Kapitalny mecz Andersona. 30 pkt (23 w ataku, 3 w bloku i 4 z zagrywki). Dziś Amerykanom potrzebny będzie skuteczny drugi przyjmujący. To co pozwoliło na w miarę wyrównaną grę przeciwko Brazylii na Francuzów nie wystarczy. Z mojej strony czysty win w stronę Francji.

Francja win 2,00 Bet365


Meczu Polska - Serbia nie ruszam. Myślę, że nasz skład będzie w dużej mierze uzależniony od wyniku meczu Francuzów. Sądzę, że Antiga będzie chciał ominąć właśnie trójkolorowych w półfinale. Nam do wygrania grupy brakuje dwóch setów. Być może zaczniemy podstawowym składem i przy stanie 2:0 lub 2:1 będą roszady. Zobaczymy. Możliwych przypadków jest wiele.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Sporo niewiadomych przed dzisiejszymi spotkaniami.
Amerykanie wczoraj zagrali przeciętnie. Anderson na świetnym poziomie, ale przyjmujący (Jaeschke i Sander) nie dali rady. Christenson też mocno niedokladny.
To jest właśnie problem Amerykanow i tego się najbardziej obawiam. Kilku jednak zawodników młodych jak Russell, Sander, Christenson czy Jaeschke, którzy nie zawsze wytrzymują ciśnienie.
Nie da się ukryć, że potencjał maja chyba największy. Kapitalna zagrywka, świetna gra blokiem, doskonale warunki fizyczne. Wyszkolenie poszczególnych zawodników na bardzo wysokim poziomie. Pomimo tych warunków fizycznych bardzo dobrze bronią.
Pytanie tylko jak to Speraw poukłada. Na razie widać, że idzie w kierunku Andersona na pozycji atakującego i jakoś to nie dziwi.

Francuzi są kapitalni. Świetnie się patrzy na ten ich luz, ta improwizacje w niektórych akcjach. Technicznie każdy zawodnik na wysokim poziomie. Ta gra w obronie, ta &quot;czutka&quot;, no coś pięknego.
Warto zwrócić uwagę na postępy jakie zrobił Rouzier. Zawsze byl chimerycznyny, ale teraz wskoczył na naprawdę dobry poziom. Tillie wykonuje czarna robotę. Ngapeth, Toniutti, Grebennikov i Le Roux (mysle, że można go powoli wrzucac do tego worka) to jest ten najwyższy poziom.
To wszystko jest fajnie poukładane, dopasowane. Styl gry jeden z bardziej niewygodnych. Polska gra podobnie, ale coś mi się wydaje, że w najbliższej przyszłości jeżeli Francuzi będą grać na swoim poziomie to wskocza do ścisłej czołówki.
Francuzi muszą zdobyć punkt, zeby wygrać grupę. I pewnie zdobędą.
Chciałoby sie zobaczyć w dalszej fazie zarówno Amerykanów jak i Francuzów, ale na dzień dzisiejszy to lepiej, pewniej wyglądają Francuzi. Kapitalni się na nich patrzy, a te ich &quot;cieszynki&quot;, zdjęcia przed meczem, ta cała atmosfera wokół spotkań? Rzadko się takie coś widzi.

Co do spotkania Serbia - Polska to ciężko coś przewidzieć.
Serbowie z nożem na gardle. Polacy z pewnym awansem. Mecz odbędzie się po spotkaniu Amerykanów z Francja, więc sytuacja dla Polaków będzie klarowna i w teorii będą mogli sobie wybrać rywala.
 
dawcamocywnocy 1,3K

dawcamocywnocy

Użytkownik
Panowie co sądzicie o kursie 4,5 na Francuzów że wygrają całą LŚ? Wydaje sie to być bardzo realną opcją zważywszy że kurs jest bardzo ciekawy;)
 
maverick_ 3

maverick_

Użytkownik
Dobrze, przedstawię Wam swój typ na dzisiejszy wieczór z Ligą Świątową. Po obserwacjach dokonanych w pierwszych meczach coraz bardziej klaruje się sytuacja. Dla mnie faworytem do pary finałowej są dwa zespoły: Francja i Polska. To w nich upatruję zdobywcę tegorocznej Ligi Światowej. Czas trochę na nich zarobić dzisiaj, tym bardziej, że bukmacherzy sprzyjają. Zarówno Francuzi jak i Polacy w dniu dzisiejszym powinni udowodnić swoje aspirację co do walki o najwyższe cele, wygrywając swoje pojedynki. Nie będą to gładkie mecze, jednak faworyci powinni wyjść z nich obronną ręką. Proponuję dwa zestawienia na dzisiaj.

Serbia-Polska 2 @ 1,57

USA- Francja over186,5@ 1,85 ako 2,90bwinpremium⛔

oraz drugie zestawienie

Serbia- Polska over 186,5 @ 1.85

USA- Francja 2 @ 1,85 ako 3,42 bwinpremium⛔

Powodzenia! :spokodfhgfh:
 
maciek94 75

maciek94

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka , Liga Światowa
Godzina:
21.05 [możliwe opóźnienie]
Spotkanie:
Serbia vs Polska
Typ:
Over 185.5 punkta
Kurs:
1.90
Bukmacher:
Bet365
Analiza
:
Po wczorajszym wygranym typie na ugranie chociaż jednego seta przez Włochów, czas na typ dzisiejszy. Tak jak mówiłem , Polakom brakuje chłodnej głowy - wygrywają 2:0 i myślą, że rywal pójdzie do domu ,a oni spacerkiem wygrają trzeciego seta. Jednak Włosi pokazali, że walczyć potrafia - mimo iż walka ta pozwoliła na ugranie tylko 1 seta..

Ale ok , przechodzimy do dzisiejszego typu :
Dziś pod lupę również mecz Polaków , tym razem z Serbią.
Co można powiedzieć o Serbii? To, że wszystko leży w ich rękach - dosłownie i w przenośni. Dzisiejszym meczem mogą przypieczętować swój awans do półfinałów bądź odpaść z walki jak ostatnie ogórki. Awans na pewno utrudniła im przegrana potyczka właśnie z Włochami 2:3 , gdzie jak czytałem popełnili masę katastrofalnych błędów i przegrali na własne życzenie. Osłabione Włochy potrafiły przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę i zainkasować być może ważne dwa punkty.

Jak wszyscy wiemy Polacy mają zapewniony awans do półfinałów więc ich zagotowane głowy będą kipieć jeszcze bardziej. Co dziś przeczuwam? Bardzo wyrównany mecz. Jedni walczą o awans , drudzy o wygraną i zakończenie zmagań w grupie z dwoma zwycięstwami. Serbii starczą dzisiaj 2 sety i awans sobie zapewnią. Polacy myślę, że będą chcieli wygrać by awansować z pierwszego miejsca , a jeśli nie to chociaż te dwa sety też dadzą im awans z pierwszego. Nie widzę innej opcji by ktoś sobie odpuścił ten mecz, bo ani jedni ani drudzy na to sobie pozwolić nie mogą.

Typ na over 185.5 punkta może pokryć się w czterech bardzo zaciętych setach , bądź w 5 setach - wtedy to już na 100% ???? i licze właśnie na batalie 5 setową i zakończenie jej przez Polaków. Zwyciężą i oni , zwycięże ja i mój typ.

A więc.. gramy :smile:

Powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Ho Ho Ho, to co dosrał marathon na Francje jest po prostu niebywałe ???? Taki kurs ????
Francja +1.5 (1.65) Marathon ⛔
Dla mnie typ mucha nie siada. Byłem przygotowany, żeby to grać nawet po 1.20, tutaj mamy po 1.65 ???? . Niezrozumiała sprawa. Francuzi potrzebują dwóch setów do pewnego pierwszego miejsca i te dwa sety ugrają. Jest też możliwa ustawka na 3:1 dla Francji i wywalenie Brazoli z turnieju, ale bez jaj, kto wierzy w takie rzeczy. Francja wyjdzie, zagra swoje i wywali USA do domu, bo USA prezentuje się po prostu dennie i nie da się tego ukryć.
Gram +1.5, bo po ugraniu dwóch setów zaczną się pewnie dziwactwa i różnie się to może potoczyć jak wejdą Sidibe i inne kasztany.
USA wczoraj zagrało naprawdę koszmarnie słaby mecz i dzisiaj nic nie wskazuje na poprawę. Jedynie dzięki nieudolności Brazylii załapali się na gre. Brazylijczycy notorycznie, albo psuli serwis, albo oddawali im baloniki na drugą siatkę, dzisiaj bombe uruchomią Le Roux, albo Ngapeth i nie będzie co z nich zbierać. Lewe skrzydło Amerykanów prezentuję się bardzo średnio. Sander nie istnieje, po prostu go nie ma, gra tragicznie. Russell przeciętny do bólu, jak dostanie wyczyszczoną siatkę na pajpie to kończy, z lewego z sytuacyjnych również bardzo słaby. Anderson kończy wszystko co ma, ale to jest za mało zarówno na Brazylie, a co dopiero na Francje.

Serbia +7 (1.66) Marathon
✅
Co do drugiego spotkania kurs na Polaków również jest nieporozumieniem, to Serbia powinna tutaj być znacznym faworytem.
Polacy mają już zapewniony awans do kolejnej rundy, więc będą rotowali składem bankowo jak dla mnie. Już wczoraj po wypowiedziach naszych po meczu było widać, że będą mieli raczej wyjebane na dzisiejsze spotkanie. Serbowie grają o życie i to będzie zupełnie inna motywacja.
Czysto sportowo zespoły są dosyć porównywalne. Formy wielkiej wczoraj nie pokazaliśmy, to samo można powiedzieć o Serbach, którzy zagrali z Włochami jeszcze słabiej. Ale drugi raz tak cienko nie zagrają, mają w końcu kawał składu i muszą to wykorzystać.
Personalnie Serbowie są piekielnie mocni, psuje im całą gre marniak na rozegraniu, ale to i tak powinno wystarczać na równie mecze z drużynami pokroju Polski. Atanasijevic jak ma dzień to nie do zatrzymania zupełnie, lewe skrzydło również mają bardzo mocne + świetny środek i baaardzo szeroka ławka z wartościowymi zmiennikami (czego ewidentnie brakuje u nas).
Podsumowując licze tutaj na równy mecz, z delikatnym wskazaniem na Serbów.
 
larkspur 303K

larkspur

Użytkownik
Serbia - Polska

Ode mnie o tym meczu krotko. Po wczorajszym zwycięstwie Polski z Włochami 3:1 zapewnilismy sobie już awans do półfinału Ligi Światowej a wszystko dzięki temu, że Włosi w pierwszym meczu pokonałi Serbię 3:2.
Serbia aby awansowac musi z nami wygrac , wiec musza zagrac na 110%.
A co do Polski to mimo awansu jakos nie widzi mi sie zebysmy odpuscili calkowicie ten mecz. Nie wiem co planuje Antiga - czy da pograc np Konarskiemu , Łomaczowi od poczatku , czy moze wyjdziemy takim skladem jak wczoraj - ale napewno nie zlekcewazymy tego meczu i wrecz przeciwnie jesli wygramy pokazemy swoja klase i to ze jestesmy powaznym kandydatem do wygrania calej Ligi Swiatowej.
Gram tutaj dosc pewny typ over 3.5 seta bo Ónibet zaskoczyl fajnym kursem.

Typ: Powyzej 3.5 seta - @1.48 - Ónibet

 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
DawidBarça jestes jednym z lepszych specow na tym forum, ale to co piszesz o Serbii to jakis kabaret. Z Wlochami zagrali jedna wielka tragedie, a ty piszesz ze maja porownywalny sklad do Polakow? My to top3 od lat, a Serbia daleko za nami, bez sukcesow ostatnich latach gdzie my bijemy sie o modale na kazdej imprezie. A Ty piszesz takie cos dwa dni po tym jak sie skompromitowali w meczu z Wlochami? Mozemy rotowac skladem a i tak nasz 2 sklad jest na ich poziomie to sie zgodze i mecz bedzie wyrownany i twoj typ moze wejsc, ale nie pisz mi, ze Serbowie maja mocna ekipa itp pokazali to w meczu z Wlochami gdzie twierdziles, cale forum twierdzilo ze nie dadza szans Wlocha. Zagrali mega nie rowno, Atan jezdzien bez glowy jak zlapie zla serie to jest po nim. My wczoraj pokazalismy ze mamy mocna lawke, dzisiaj to potwierdzimy.
Gral bym dzisiaj na Polske ale odpuszczam jak motywacja jest watpliwa...
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
wychodzi na to, że Francja może przegrać 3-1 jeżeli różnica małych punktów będzie nie większa niż 15.
Niezupełnie. Pod uwagę nie jest brana różnica punktów, tylko współczynnik ilorazu punktów (tzw. ratio).
Kryteria po kolei: l. zwycięstw, współczynnik (ratio) setów, współczynnik (ratio) punktów, później ostatni mecz bezpośredni
Obecnie
Francja 1 3:1 3,00 108: 98 1,102
Brazylia 1 4:4 1,00 200:206 0,971
USA 1 1:3 0,33 98:102 0,961
Francja do awansu potrzebuje:
2 wygranych setów
lub
1 wygranego seta i ratio pkt &gt;= niż Brazylia
lub
1 wygranego seta i ratio pkt &gt; niż USA
USA do awansu potrzebuje:
wygranej 3:0
lub
wygranej 3:1 i ratio pkt &gt; niż Brazylia
lub
wygranej 3:1 i ratio pkt &gt;= niż Francja
Brazylia awansuje jeśli:
USA przegra więcej niż 1 set
lub
USA wygra z Francją 3:1 ale ratio pkt USA będzie &lt;= niż 0,971
lub
USA wygra z Francją 3:1 ale ratio pkt Francji będzie &lt; niż 0,971
Źródło: punkt 8.3 regulaminu FIVB.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
DawidBarça jestes jednym z lepszych specow na tym forum, ale to co piszesz o Serbii to jakis kabaret. Z Wlochami zagrali jedna wielka tragedie, a ty piszesz ze maja porownywalny sklad do Polakow? My to top3 od lat, a Serbia daleko za nami, bez sukcesow ostatnich latach gdzie my bijemy sie o modale na kazdej imprezie. A Ty piszesz takie cos dwa dni po tym jak sie skompromitowali w meczu z Wlochami? Mozemy rotowac skladem a i tak nasz 2 sklad jest na ich poziomie to sie zgodze i mecz bedzie wyrownany i twoj typ moze wejsc, ale nie pisz mi, ze Serbowie maja mocna ekipa itp pokazali to w meczu z Wlochami gdzie twierdziles, cale forum twierdzilo ze nie dadza szans Wlocha. Zagrali mega nie rowno, Atan jezdzien bez glowy jak zlapie zla serie to jest po nim. My wczoraj pokazalismy ze mamy mocna lawke, dzisiaj to potwierdzimy.
Gral bym dzisiaj na Polske ale odpuszczam jak motywacja jest watpliwa...
Już wszystko tłumacze:
Serbowie personalni są najsilniejsi od lat, Polacy są personalnie od lat po prostu najsłabsi. Więc nie wiem co ma do rzeczy, że my &quot;to top od lat&quot;
Pierwszy raz od lat nie mamy nawet atakującego, już chyba wolałem skład z Bartmanem niż z Kurkiem. Nie można jeszcze do końca osądzać Bartka, bo ma czas na zaaklimatyzowanie się na nowej pozycji, ale obecnie wygląda to co najwyżej średnio, widac, że większość jego ataków to siła x ramie, nie szuka kierunków, bije oby na dobrym zasięgu i czasem to wystarcza, a czasem gra żałośnie cienko, tak jak np. wczoraj. Na ławce nie mamy nikogo, bo Konarski to nie jest poważny zawodnik na taki poziom.
Serbowie na tej pozycji mają Atanasijevica (nazywanie jeźdźcem bez głowy zawodnika, który wygrał w pojedynkę połowe meczów Perugii w ubiegłym sezonie i bez niego byliby nie wiadomo gdzie, zawodnika który jest obecnie w top 3 atakujących na świecie jest kompletnie niepoważne, ale nie będę już tego wytykał, nie każdy musi bacznie śledzić rozgrywki siatkarskie, po prostu tłumacze) + ewentualnie jakby zaczął grać bardzo źle (co mu się raczej kompletnie nie zdarza) mają na ławie Starovica, który grać potrafi i to niebanalnie.
Środek siatki u nas najsłabszy od lat, nie ma Wrony i Kłosa, Antiga gra Bieńkiem, Nowakowskim i niedojdą Możdżonkiem.
Rzecz jasna porównywanie tej trójki do Podsrascanina, Stankovica i Lisinaca którzy sa absolutną klasą samą w sobie, dwaj pierwsi stanowią o sile środka siatki Maceraty od lat, jest niedorzeczne.
Przyjmujący to u nas Kubiak, Buszek i Mika. Dwóch pierwszych dobrzy technicznie gracze, nieźle trzymają przyjęcie, ale w ataku grać potrafi tylko Kubiak, który i tak jak na swoje warunki jest geniuszem w tym co robi w ataku, ale cały czas nie powinien to być zawodnik, który jest naszą podporą w ataku z lewego, bo aż tak pewny w tym elemencie gry nie jest a Buszek nie jest wstanie go odciążyć zupełnie. Jeśli wejdzie Mika strasznie pogarsza nam się przyjęcie i ogólnie rozregulowuje się cała gra, więc Antiga coraz częściej decyduje się na mającą wiele mankamentów pare Buszek - Kubiak.
Po drugiej stronie mamy Urosa, Nikole, Petrica, Ivovica. Zawodników skrajnie ofensywnych i to jest lekki problem Serbów, bo czasami nie potrafią rzeczywiście utrzymać przyjęcie, szczególnie tyczy się to Ivovica. Jednakże mają czterech świetnych zawodników na przyjęciu i jest to niewątpliwie ich ogromna siła, Antiga może marzyć o takim polu manewru.
Oczywiście nie wygląda to u Serbów tak kolorowo, bo nie mają rozgrywającego, mają do wyboru na tej pozycji kompletne pały nie potrafiące nawet dokładnie wystawiać a co dopiero rozgrywać.
Jednakże z mocą jaką Serbia dysponuje na skrzydłach, jak i na środku siatki, brak rozgrywającego i tak nie stanowi aż tak potężnego problemu, ale oczywiście wyklucza ich raczej całkowicie z dorównywania takim zespołom jak Brazylia, USA, Francja. Dorównać Polsce z obecnym problemami tej kadry są wstanie zdecydowanie i powinni to dzisiaj zrobić.
Argument, że zagrali słaby mecz z Włochami nie jest argumentem. Raz na dwa lata to i z Australią można umoczyć (nasi dokładnie o tym wiedzą, pamiętamy Igrzyska). Tym bardziej, że Polacy gdyby nie niebywała gra Kubiaka w końcówce drugiej partii, to spokojnie mogli wczoraj powtórzyć wynik Serbów i nie było do tego wcale tak daleko, bo graliśmy bardzo słabo.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Jasne, ze jestesmy slabsi , po wygraniu MS przepudowalismy sklad, odeszlo 2,3 znaczacych zawodnikow, ale mecze w grupie pokazaly ze trzymamy poziom i nadal jestesmy w top. Serbowie daleko za nami na przeciagu ostatnich sezonow i po tak falatnym meczu nie mozna ich porownywac do Polski i tu mnie nie przekonasz.
Atan ok, nie mowie, ze nie. Jeden z najlpeszych sypaczy na swiecie, ale jak mowisz o lidze to zeszly sezon duzo gorszy od poprzedniego gdzie jak sie nie myle bym najlepszym zawodnikiem ligi. W tym sezonie widziale kilka meczy w decydujacej wazie sezonu i utwierdzil moje zdanie. Nie mozna byc pewnym ktora noga stanie. Moze byc nie do zatrzymania i moze byc bezbarwny jak w ostatnim meczu, innych gwiazd nie maja, kolektywem tez nie sa bo wynikow zupelnie brak. My mamy mega szeroka kadre i nie ma co porownywac sie z Serbami.
Specem od siaty nie jestem to twoja brozka po prostu troche przeginasz z analizami, pisza ze taki sam skald itp. Kubiak wczoraj slabszy mecz, ale inni dali wiecej i sie udalo. Jasne drugo set mega fart,`ale Serbia nie wyjdzie z grupy a my pewnie skonczymy z medalem. Na PS ktory jest turniejem docelowym w tym sezonie tez na pewno pokaze roznice obu ekip...
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Problemem polaków od lat jest zagrywka tyle co nasi popsuli nie potrafił spartaczyć nikt my nie raz jednym meczu potrafiliśmy oddać całego seta rywalowi . Serbowie owszem są silni ale z drugiej strony nie pamiętam kiedy oni wygrali z nami mecz o stawkę na jakiejś większej imprezie z tego co pamiętam to za każdym razem dostawali łupnia choć by nie wiem jakim składem silnym wyszli zawsze wtapiali ostatnio nawet do zera . Anastasijević gra bez głowy i każdy to widzi nie raz umoczyłeś kupon na podobnych twoich super analizach nie raz pisałeś że zespół A jest lepszy od zespołu B i póżniej o wtopie zero komentarzy z twojej strony.Stawiam na over 181,5 i to grubo kurs:1,71 a wy piszcie swoje mega analizy i cieszcie się Serbią.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Co do Serbów to jak na razie graja po prostu sporo poniżej możliwości.
Tak było z Argentyna (brakowało im atakującego na poziomie), tak teraz jest z Serbia (brak rozgrywającego na poziomie, skrajnie ofensywni przyjmujacy, przeciętny libero).

Polska jest lepszym zespołem. Wszystko jest lepiej dopracowane, poukładane, zbilansowane. Obrona, przyjęcie, organizacja gry na kontrze to wszystko jest po stronie Polaków.
Serbowie maja spora siłę ognia, tylko jakoś znowu nie do końca potrafią to wykorzystać.

Kto wygra? Ciężko powiedzieć.
Na pewno Serbowie będą bardziej zdeterminowani.

Co do Atanasijevica to świetny zawodnik. I tyle. Może coś więcej kiedyś w tym temacie napisze, bo mam jakieś tam spostrzeżenia (myślę, że ciekawe).


Z tym szybkim skreśleniem Serbii to bym uważał.
Nie zdziwi mnie ich awans do polfinalu.

A co do ich meczu z Włochami to lepiej to przemilczec. Zagrali bardzo, bardzo źle.
 
wrobel2006 1,3K

wrobel2006

Użytkownik
Nie wydaje sie zeby Polacy czy tez Serbowie wygrali gładko 3:0. Podobna sytuacja jak wczoraj w meczu Brazylia - USA gdzie proponowałem over punktowy. Dziś powtórka. Na ostatnie 9 spotkań 8 kończyło się wynkiem 3:1 lub 3:2. Serbowie po przegranej z Włochami musza walczyć o zwycięstwo, natomiast nasi rodacy zrobią wszystko, żeby skomplikować sprawe swoim rywalom. Nie ma co się rozpisywać. Moja propozycja:

Polska - Serbia =&gt; Over 185,5 =&gt; 1,90 ✅✅✅ 212 na farcie
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Jasne drugo set mega fart,`ale Serbia nie wyjdzie z grupy a my pewnie skonczymy z medalem. Na PS ktory jest turniejem docelowym w tym sezonie tez na pewno pokaze roznice obu ekip...
Serbia wyszła z grupy jadąc z nami i grając co prawda patologicznie, co nie wróży zdecydowanie na półfinał dla Polaków i nie ma to znaczenia, że graliśmy o nic bo nie po to Antiga męczył kluczowych zawodników, żeby dostać w dupsko.

Serbia jako drużyna jest po prostu cienka na tym turnieju, nie wiem jak mogliśmy z nimi dzisiaj przegrać, ale widocznie po prostu nie jesteśmy lepsi. Jestem zawiedziony strasznie zarówno postawą Polski, jak i Serbii.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom