>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Typy Dnia - 17.02.2016 (środa)

Status
Zamknięty.
sakiel 311

sakiel

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis - ATP Rio de Janeiro
Godzina: 20:05
Spotkanie: D.Thiem - D.S. Schwartzman
Typ: DW: 2:0 D.Thiem
Kurs: 1.88
Bukmacher: Unibet
Analiza:
Dominic Thiem jest ostatnio w znakomitej formie, wygrana w Buenos najlepiej o tym świadczy. Diego Sebastian to również solidny gracz na mączce, jednak to nie ten sam poziom co Austriak. Największym atutem Argentyńczyka są wymiany, jednak po drugiej stronie siatki będzie kapitalny w tym elemencie gry Thiem. Potrafil on w Buenos wygrywać większość wymian z Almagro i Nadalem, więc w tym elemencie gry, Diego Go nie zaskoczy.
Podsumowując nie widzę atutów Schwartzmana w tym meczu, jedynym zagrożeniem dla typu może być słabszy dzień Thiema(problemy kondycyjne związane z ilością meczów), wydaje się jednak, iż Dominic zachował jeszcze sporo sił, co potwierdza pierwszy mecz tego turnieju z Andujarem, wygrany 2:0.
✅ 88
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
langus1986 4,3K

langus1986

Użytkownik
Dyscyplina: piłka nożna
Spotkanie: Roma vs Real
Typ: kto więcej rzutów rożnych (handi azjan) Real -1
Kurs: @ 1,85
Bukmacher: bet365
Godz. 20:45
ANALIZA. Witam, dzisiaj krótko i konkretnie. Real jest drużyną na papierze lepszą, Roma- owszem we Włoskiej lidze przyzwoicie, ale czy to starczy na Real? ŚMIEM WĄTPIĆ! Co prawda nie spodziewam się pogromu, ale na pewno optycznej przewagi gości i to oni na pewno będą stwarzać sobie więcej okazji. Gospodarze będą zapewne uczuleni na solidną grę defensywną i jak będzie okazja to kontrować, Roma bardziej wg mojego zdania skupi się żeby nie stracić niż żeby za wszelką cenę strzelić- dla nich dobrym wynikiem wyjściowym przed rewanżem na SB będzie 0-0. (to taka moja wizja tego spotkania) Real będzie próbował robić defensywę gospodarzy, spodziewam się rajdów skrzydłami, dośrodkowania, jakieś strzały z dystansu. Wszystkie wcześniej wymienione możliwości realnie przybliżają do rzutów rożnych, których Real dzisiaj powinien trochę narobić. Real w ostatnich spotkaniach ligowych wygrywał pod tym względem z rywalami. Roma co prawda w Serie A też trochę nabija w meczu RR ale jednak PD jest lepszą ligą od włoskiej i to jest też dla mnie wyznacznik. Dodatkowo liczę na dobrą formę Wojtka i On sam kilka piłek sparuje za linię końcową. ???? POWODZENIA i POZDRAWIAM
⛔ 100
 
lotnik1991 221

lotnik1991

Użytkownik
Dyscyplina : Tenis ATP Rio de Janeiro
Godzina : 23:00
Spotkanie : S.Giraldo-G.Pella
Typ : 2
Kurs : 2.00
Bukmacher : Bet365
Analiza : Dziś na godzine 23:00 w słonecznym Rio gdzie odbywa się karnawał zaplanowano ciekawe spotkanie choć może nie tak ciekawe jak wczorajsze Maria Kiszczak vs IPN i czy Bolek to Bolek ale równie emocjonujące i mogące dać zarobić może nie 90 tysięcy ale podreperować domowy budżet. Na przeciw siebie staną Santiago Giraldo pochodzący z kraju gdzie produkuję się &quot;vibovit&quot; dla dorosłych czyli Kolumbię będący 83 rakietą globu a zawodnikiem sklasyfikowanym na 71 miejscu w tymże rankingu chociaż jest mniej znany niż Maradona i Messi to łączy ich jedna wspólna rzecz są Argentyńczykami czyli Guido Pella. Co możemy powiedzieć o Kolumbijczyku ? Jakoś w tym roku bez fajerwerków wygrane mecze przeplata przegranymi pomimo na AO wyeliminowanie Donalda Younga gdzie sprawił jako taką niespodziankę ale potem już odpadł z Sousa wiadomo dla typowego ziemniaka hard to nie wymarzona nawierzchnia , ale w tym roku Santiago grał już 3 mecze na mączce dwa w Buenos Aires gdzie pokonał Inigo Hiszpańskiego tenisiste i poległ z Cuevasem co nie powinno dziwić. Tutaj w państwie słynącym z kawy rozegrał już jeden mecz z będącym ostatnio w dobrej jak na niego formie Gasto Eliasem czyli bilans na &quot;mączce&quot; w tym roku ma 2:1 dziś uważam że wyjdzie na remis. Na przeciwko stanie Guido który także jest typowym graczem ziemnym i tutaj osiąga najlepsze wyniki , na Australian Open pograł tyle co jego przeciwnik stoczył dwie bitwy jedną z Darcisem wygrywając 3:2 drugą przegrał z Lopezem 2:3 i odpadł. Bilans na ziemi w tym roku to 1:2 w Quito przegrał z Esterlą Burgosem który wygrał cały turniej w Ekwadorze potem rónież porażka u siebie w Argentynie w Buenos z rodakiem Leonardo Mayerem w stosunku 1:2 aż w końcu przyszła wygrana tutaj w Rio i to w meczu z nie byle kim bo bombardierem BIG JOHNEM Isnerem 2:1 . Co Przemawia za tym typem ? Coś czuję w kościach że Guido zajdzie daleko w tym turnieju , on nie ma szans wspiąć się daleko w turnieju wielkoszlemowym dlatego takie turnieje jak własnie w Rio czy poprzednie w Buenos gdzie tam akurat Pella szybko odpadł są własnie dla zawodników takich jak Argentyńczyk gdzie mogą zaistnieć zadecyduje tutaj przede wszystkim forma dnia panowie jeszcze nigdy się z sobą nie spotkali także min dlatego będzie to ciekawe widowisko miejmy nadzieje i zwycięsko wyjdzie z niego Guido . Powodzenia ????
✅ 100
 
vinchenso 1,4K

vinchenso

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Mistrzów
Godzina:
Spotkanie: Roma - Real Madryt
Typ: ilość bramek do przerwy, poniżej 0.5
Kurs: 3.35
Bukmacher: Unibet
Analiza:
Wczorajszy typ X/1 na PSG po kursie 4.0 wszedł, więc dzisiaj proponuję kolejny nietypowy typ o przyzwoitym kursie.
Dużo o meczu zostało napisane, typowane, wiele opcji nie zostało, ale spróbuję. Jak to u mnie często bywa,dodaje sobie atrakcji do meczu, który mam zamiar oglądać ????
Faktem jest, że Real na wyjazdach nie zachwyca, ostatnio wygrał 2-1 z przedostatnią w tabeli ligi hiszpańskiej Granadą, ale zwycięstwo zapewnił sobie dopiero
w 85minucie. Wcześniejsze dwa mecze zremisowane, z Betisem 1-1 (14 w tabeli) i Valencią 2-2 (12 w tabeli). Wszystkie te 3 ekipy nie powalają, a dały popalić madrytczykom.
Roma u siebie na ostatnich 5 meczów wygrała 3, też bez rewelacji.
W bezpośrednim spotkaniu w lipcu padł remis 0-0, Roma wygrałą w karnych.
Roma będzie próbowała zagrać defensywnie (podobnie jak w meczu z Juve, gdzie do przerwy było 0-0), bo grać otwartą piłkę z ekipą naszpikowaną takimi piłkarzami, to samobójstwo (może z tego samego założenia wyszli na mecz z Juve).
Wobec braku mocy Realu w delegacjach, myślę, że jest szansa powodzenia tego typu.
Z pewnością zobaczymy gola/e w tym meczu, ale liczę, że nie nastąpi to w pierwszych 45 minutach.
Mając do wyboru &quot;wynik 0-0 do przerwy jest kurs 3.3&quot; i &quot;ilość bramek do przerwy poniżej 0.5 kurs 3.35&quot;, biorę to drugie.
Pomogłem, kliknij &quot;dzięki&quot;
✅ 253
 
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
⚽ Champions League
20:45
Roma - Real
Gol w obu połowach
(1,54) Unibet
Na dziś wybieram jeden, ewentualnie dwa bety z tego meczu. Drugi to prawdopodobnie na kartki, ale ten jeden szczególny jaki biorę pod uwagę to gole w obu połowach. Real, wiadomo silna marka, z ogromnym potencjałem. Ronaldo i spółka będą próbowali zagrać jakiś dobry mecz, żeby przed swoją publicznością mieć srogą zaliczkę. Ale żeby tak było będą musieli się dostosować do stylu gry Romy. Która, ta też do najniewygodniejszych nie należy, a mimo to są w kolejnej fazie Ligi Mistrzów. Real, nie jest nie do pokonania, Roma też będzie próbować ze swoich stron do zdobycia bramek, bo im też także zależy na awansie. Buki faworyzują Real, ale i oni w delegacjach też aż tak się nie rozstrzeliwują jak to robią u siebie. Jak dla mnie jedna z najbezpieczniejszych opcji to gol w obu połowach. Kurs może nie jakiś specjalny, ale do dubla czemu nie. Ja próbuję.
⛔ 100
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Piłka nożna, Niemcy 3
Godzina 19:00
Wurzburger - Munster
Over 2.5 gola
2.60
Bet365

Na dzisiaj wybrałem mecz z 3 Bundesligi. W ramach zaległego spotkania 22 kolejki zmierzy się ze sobą Wurzburger i Munster. Obie ekipy w tym sezonie radzą sobie dosyć dobrze. Gospodarze są na 10 miejscu w tabeli, a goście plasują się na 6 pozycji w lidze. Typuję w tym meczu na over 2.5 gola. Zarówno dla gospodarzy jak i gości mecz ten jest doskonałą okazją do podgonienia czołówki. Moim zdaniem żadna z ekip nie będzie grała na remis i zarówno gospodarze jak i przyjezdni powalczą dzisiaj o 3 punkty, a to będzie sprzyjało ofensywnej grze i sporej ilości goli. Jeśli chodzi o statystyki z obecnego sezonu to Wurzburger na 24 mecze zanotowało 7 wyników over 2.5 gola, a ekipa Munster ma na swoim koncie 10 meczy over 2.5 gola. Dwie kolejki temu zaliczyli wysoki wynik z Mainz II wygrywając 3:2. Pierwszy mecz między tymi niemieckimi ekipami w rundzie jesiennej zakończył się bezbarwnym remisem 0:0. Dzisiaj moim zdaniem taka sytuacja się już nie powtórzy i wpadnie kilka bramek. Mój typ to 2:1 dla gospodarzy i over 2.5 gola.
✅ 160
 
szymek1621 324

szymek1621

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Liga Mistrzów
Godzina: 20:45
Spotkanie: Roma Real
Typ: Ronaldo dwie lub więcej
Kurs: 6 (5)
Bukmacher: unibet
Dość wysoki kurs na dwie bramki Ronaldo, który wydaje się że powoli wraca do formy po słabym początku sezonu, póki co gra dobrze co drugi mecz ale myślę że dzisiaj to przełamie a cały Real pokaże, że stać na bardzo dobrą grę także z lepszymi przeciwnikami.
CR 7 ostatnie gole zdobywał nie dostawiając nogę ale akcjach, w których musiał użyć prędkości lub/i techniki zwodząc rywali, fakt jeszcze nie wydaje się on w optymalnej formie ale już jakby się odbudowywał powoli wracał do dyspozycji, w której grał jeden słaby mecz na 5 a nie tak jak teraz jeden dobry na pięć rozgrywek.
Dodatkowo przeczuwam karnego dla Realu,do którego podejdzie portugalczyk a Wojtek Szczęsny go nie wybroni.
⛔ 100
 
schocko 4

schocko

Użytkownik
AS Roma - Real Madryt
Godzina 20:45
Typ Roma over 1.5 bramki @2.5
Bukmacher: bwin
Witam. Dzisiaj zaglądam do ulubionej rozgrywek każdego fana piłki nożnej czyli ligi mistrzów . Pod lupę wziąłem najciekawsze jak dla mnie spotkanie na dziś.
Dwie bardzo dobre drużyny, obie wracają do formy , wszyscy jak i bukmacherzy faworyzuja dzisiaj drużyna z Madrytu , ale dlaczego ? Przecież Włosi też grają fanastycznie , potrafili na swoim boisku zremisować z Barceloną .
Jak dla mnie Real to ciężki przeciwnik tylko teoretycznie, w praktyce wygląda to trochę inaczej . Zmiana trenera , niby coś dało ale, kolega u góry pisał że Roma traci bramkę z Carpi i co z tego ? Real traci bramkę z Granada do tego to zwycięstwo było wymeczone jak cholera .
Dziś szukam niespodzianki w LM , póki co faworyci nie zawiedli , a myślę że dziś bariera powinna zostać przelamana.
Bardzo ciekawy typ na różne , over 8.5roznego po takim kursie przy tak ważnym spotkaniu i tak ofensywnych drużynach ? Nic tylko brać .
Myślę że Roma zna swoje możliwości ,wiedzą co potrafią i ze nie będą się tylko bronić w tym meczu , tylko atakować , ponieważ defesywna strona realu pozostawia wiele do życzenia ,do tego Real zmaga się z kilkoma absencjami w drużynie , dodatkowo H2H między tymi zespołami też jakby było na korzyść Włochów , prawda ?
No cóż ja liczę dziś na zwycięstwo Romy ,A co ma być to będzie !
Good luck!
⛔ 100
 
klemenspff 407

klemenspff

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna Copa Libertadores
Sao Paulo (Bra) - The Strongest (Bol)
Typ: over 2,5
Kurs: 1,69
Bukmacher:pinnacle
Godzina:22:30

Copa Libertadores i spotkanie Sao Paulo z Boliwijskim The Strongest.Cóż nie będę się rozpisywał ponieważ analizowałem ten mecz tylko i wyłącznie na podstawie statystyk a te przedstawiają się następująco_Obie ekipy grały ze sobą już 6 razy i bilans to 4-1-1 dla drużyny Sao Paulo oraz co ważne,kibice w tych spotkaniach obejrzeli aż 24 bramki i za każdym razem liczba goli w meczu przekraczała 2,5 bramki.Oczywiście część z tych wyników pochodzi z zamierzchłych czasów lecz np. dwa ostatnie mecze w 2013 podczas fazy grupowej to 2:1 dla gospodarzy.Mało tego ostatni mecz H2H ekipa z Brazylii przegrała 1:2 i była to jedyna porażka w starciu z boliwijskim rywalem.Dorzućmy do tego fakt że mecze w lidzę Boliwijskiej aż w 87,5% przypadków kończą się wynikami przekraczającymi 2,5 bramki a pokazuje to usposobienie dzisiejszych rywali Sao Paulo.Nie muszę chyba wspominać że jakościowo gospodarze są dwie klasy wyżej ale to chyba widać po kursach zaproponowanych przez bukmacherów.Uważam że przy tych wszystkich opcjach czynnikach oraz fakcie że jest to pierwszy mecz w grupie i 3pkt i pewne zwycięstwo jest wręcz wymagane od gospodarzy opcja over 2,5 na ten mecz jest warta gry.Polecam
⛔ 100
 
rob91 92

rob91

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów
Godzina: 20:45
Spotkanie: Gent - Wolfsburg
Typ: J. Draxler otrzyma żółtą kartkę
Kurs: 5.00
Bukmacher: Betsson
Już nie taki młody, ale wciąż uchodzący za rozwijającego się Niemiec jest dość często karany jak na pomocnika czynnie włączającego się do ataków.
W obecnym sezonie Bundesligi zebrał 4 żółte i 1 czerwoną kartkę, za którą pauzował przez 2 spotkania. Jak dodamy do tego fakt, że innym razem znajdował się poza kadrą lub zagrał końcówkę to okazuje się to nie tak mało.
W poprzednich sezonach również zdarzało mu się być zawieszonym za czerwone lub żółte kartki, mimo, że przez bardzo długie okresy był kontuzjowany. Więc to ratio gier i kartek jest obiecujące.
Dziś mecz w Belgii i nie zanosi się na spacerek. Gospodarze dzisiejszego meczu w Gandawie niemal nie przegrywają, a fazie grupowej zostawili w pokonanym polu Lyon i Valencię, na które można w tym sezonie ponarzekać, ale są jednak markami. Wilki natomiast w lidze niemieckiej wygrali jeden z dziesięciu meczów na wyjeździe, co woła o pomstę. Julian będzie miał okazję wycofać się na swoją połowę i przeszkadzać przeciwnikom. Pewnie istnieje zależność między stawką, a ostrością gry. We wczorajszych meczach mieliśmy 5 kartek w Paryżu i aż 8 w Lizbonie, w tym czerwień. Liczę, że i na Ghelamco Arena będzie gorąco, a w kajeciku sędziego znajdzie się nazwisko: Draxler.

⛔ 100
 
B 8

baldrick

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów
Godzina: 20:45
Spotkanie: Ac Roma - Real Madryt
Typ: Pjanic otrzyma kartkę
Kurs: 2.5
Bukmacher: Unibet
W dzisiejszym meczu uważam, że gra będzie zacięta, bardzo zacięta będzie też walka o środek pola, bośniak jest jednym z najbardziej karanych kartonikami piłkarzy rzymian w lidze, 8 żółtych 1 czerwona w tym sezonie. Kurs nie jest powalający, ale zdarzenie prawdopodobne. Dodatkowo sędziuje pan Kravolec, czech potrafi pokazywać kartoniki.
⛔ 100
 
sensejjag 774

sensejjag

Użytkownik
Dyscyplina: piłka nożna Liga Mistrzów
Data, godzina: 17.02.2016 20-45
Spotkanie: Roma - Real
typ: Ronaldo strzeli pierwszego gola: TAK
kurs: 4,10
buk: unibet
Analiza:
Real dzis bedzie chciał uczynić piewszy krok by awansować w fazie pucharowej w meczu z zespołem z Włoch pierwszy raz od 28 lat. Rok temu w półfinale stanął na ich drodze Juventus, którego Real miał zjeść a jak się skończyło to każdy dobrze wie. Dzis jednak na ich drodze Roma, czyli zespół jednak słabszy od Starej Damy. Nie dam się nabrać na to że Real jest bez formy czy komentarze w podobnym stylu. Real gra dobrze i skutecznie, inna sprawa że nie da się wygrywać wszystkiego i Real zaliczył kilka słabszych spotkań i pogubił trochę punktów. I tym sposobem strata do Barcy wynosi już siedem oczek ( bo barca właśnie dopisała trzy oczka po wygranej w Gijon) więc realna szansa na triumf w tym sezonie to raczej tylko Liga Mistrzów. Tu Królewscy radzą sobie znakomicie bo wygrali pięc meczy a remis zanotowali tylko w Paryżu. Oczywiście znakomicie w tych rozgrywkach spisuje się Ronaldo, który strzelił w meczach grupowych aż jedenascie goli. Wynik fenomenalny zważywszy ze to ustrzelił w pięciu meczach ( w Paryżu było 0-0). Wogóle statystyki CR7 w Realu są fenamenalne, bo strzela on średnio gola na mecz. Nie ma aktualnie bardziej skutecznego gracz na świecie. Jakoś mnie to nie dziwi. Choć nie jestem jego fanem trudno przejść obojętnie obok jego umiejętności. To gracz praktycznie kompletny, który nie ma słabych stron (ewentualnie przyczepić się mozna do tego że nie jest super dryblerem, bo daleko mu pod tym względem do Neymara czy Messiego). Ale nie można być idealny, choć akurat o to Portugalczyk się ociera. Dzis widziałem konferencję prasową z udziałem Zidana i właśnie Ronaldo, gdzie jeden z dziennikarzy zapytał się CR7 co czuje jak nie potrafił strzelic gola w czterech kolejnych meczy wyjazdowych. Oczywiście Portugalczyk nie był dłużny i zirytowany spytał się czy dziennikarz zna bardziej skutecznego gracza w meczach wyjazdowych, po czym wyszedł z konferencji. Takie zachowania akurat działają mobilizująco na napastnika królewskich, co pokazywał czesto w meczach, z trubun których dochodził głośny doping &quot;Messi, Messi&quot;. I moim zdaniem dziś Ronaldo coś właśnie powinien strzelić. Szanse upatruje w tym, że obrona Romy to nie jest super kolektyw, co pokazali chociażby w fazie grupowej gdzie mieli za Malmo najgorszą defensywę w całej stawcę. Do tego Ronaldo jest pierwszym wyznaczonym do karnych czy wolnych więc ma spore pole do popisu jeśli chodzi o sytuację bramkowe. Bede zdziwiony jak Portugalczyk nie strzeli, skoro w ostatnich pięciu meczach zaliczył siedem trafień. Stawiam na gola Portugalczyka, który otworzy nam wynik spotkania
✅ 310
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
furiouszen 248

furiouszen

Użytkownik
Dyscyplina: Greyhounds - wyścigi psów
Godzina: 22:22 czasu polskiego
Spotkanie: Swindon, 480m flat, A3
Typ: 6. Quivers Murphy wygra
Kurs: 2.67
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Na dziś równie szybka analiza jak wczoraj, zrobiona w przerwie na papierosa w pracy. Wczoraj Dorotas Star wygrała z czasem 30.01, dziś 480m w Swindon typ na poprawę skuteczności.
Więc przenosimy się na Swindon, gdzie powracający na tor po 3 tygodniach absencji faworyt Quivers Murphy jest dotychczasowym pionierem na tym torze po serii zwycięstw. Ostatni swój wyścig biegał z Sapphire Belle i White Crusader, którzy dziś po raz kolejny biegną z Murphy. Quivers Murphy wygrała wtedy jak każdy z ostatnich biegów. Powinna dać radę i dziś. Jedynie niepokoi mnie przerwa 3 tygodniowa, ale Paul Maryland wie co robi jako trener psa.
Podsumowując dobre zestawienie z przeszłości i jeśli w teraźniejszości mój faworyt ma formę sprzed 3 tygodnii powinienem się wpisać w czołową lokatę dziś na Swindon.
⛔ 100
 
A 131

alwex

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Brazylia Superliga Kobiet
Godzina: 22:30
Spotkanie: Volei Bauru - Praia Clube
Typ: DW 1:3
Kurs: 3.1
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Ostatnie spotkanie 20-tej kolejki brazylijskiej Superligi siatkarek. Mająca wciąż realne szanse na grę w play off drużyna Volei Bauru podejmuje wicelidera rozgrywek ekipę Praia Clube. Gospodynie zajmują obecnie 10 miejsce w tabeli z 3-punktową stratą do miejsca 8-go gwarantującego udział w play off, natomiast Praia mająca przed końcem rundy zasadniczej do rozegrania jeszcze 3 mecze, traci aż 9 punktów do lidera i nie ma już szans na miejsce wyższe niż drugie, o które jednak musi wciąż poważnie walczyć z drużynami Osasco i Minas ( odpowiednio 1 i 2 punkty przewagi w tym momencie przy rozegranym jednak jednym meczu mniej). Obydwaj dzisiejsi rywale notowali ostatnio porażki: Volei Bauru w 4-ch ostatnich meczach, a Praia w dwóch ostatnich (jednak jej rywalami byli lider i 3-cia drużyna tabeli) po wcześniejszej serii 9 zwycięstw z rzędu. Motywacji w dzisiejszym spotkaniu na pewno żadnej z drużyn nie zabraknie, jednak forma w całym sezonie i wyższe umiejętności są z pewnością po stronie siatkarek gości (bilans zwycięstw i porażek 15-4 przy 6-13 gospodyń). Myślę, że mecz zakończy się wygraną za 3 punkty Praia Clube, choć gospodynie powalczą i ugrają jednego seta.
✅ 210
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom