>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

UK Championship 2013 (26.11-8.12.2013)

Status
Zamknięty.
psotnick 847,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
UK Championship 2013
26 listopada - 8 grudnia 2013
UK Championship to j eden z najstarszych i zaraz em najbardziej prestiżowych turniejów w snookerowym kalendarzu , który razem z Mistrzostwami Świata i turniejem Masters składają się na snookerowy odpowiednik Wielkiego Szlema w tenisie. Tegoroczna edycja Mistrzostw Zjedn oczonego Królestwa zostanie rozegrana w dniach 26 listopada - 8 grudnia 2013 roku w Barbican Centre w angielskim Yorku. Organizatorzy przygotowali najwyższą w historii pulę nagród, bo do podziału będzie £700,000, w tym £150,000 dla triumfatora i £70,000 dla finalisty. Dodatkowo przygotowano również £4,000 dla autora najwyższego brejka turnieju.
Tegoroczny UK Championship w pewnym sensie otwiera nową erę, bo po raz pierwszy kwalifikacje będą rozegrane w nowej formule płaskiej drabinki, która zastąpiła wielostopniową. Oznacza to, że wszyscy zawodnicy, włącznie ze ścisłą czołówką, o awans do turnieju głównego będą walczyć w jednym meczu decydującym. Po raz pierwszy też wszystkie mecze kwalifikacji będą rozegrane na głównej arenie turnieju, czyli Barbican Centre, co de facto czyni z kwalifikacji dodatkową rundę turnieju głównego. Ale zanim przystąpimy do nowego etapu, to warto obejrzeć na tym film iku jak w pigułce wyglądała 36 -let nia hist oria tego prest i żowego turnieju. Format meczów podobny jak w poprzednich latach, od kwalifikacji aż do ćwierćfinałów włącznie mecze do 6 wygranych partii (best-of-11), w półfinałach już wyraźnie dłuższy dystans, bo pogramy do 9 partii (best-of-17), a fina liści rozstrzygną w alkę o tytuł do 10 wygranych frejmów (best-of-19). Tytułu bronić będzie Mark Selby, który w ubiegłorocznym finale pokonał Shauna Murphy’ego (10-6). Turniej w przew aż ającej części będzie szero ko transmi towany przez BBC jak i Eurosport, a bezpośrednie tra nsmisje rozpocz ną się 30 listopada od kwalifika cyjnych meczów dwóch największych gwiazd, czyli Ronniego O&#39;Sulliva na i Dinga Junhui. Jak na razie pojawiła się tylko okrojona oferta, głównie zakłady na zwycięzcę turnieju, ale ja ko, że William Hill jest sponsorem tytularnym turnieju, to niebaw em po winna się ona znacząco rozszerzyć .
Zapraszam do dyskusji
 
grycu 1,9K

grycu

Użytkownik
@ UK Championship Winner
Mark Selby 11.00
Z reguły na zwycięzcę całego turnieju nie obstawiam, bo w takim sporcie jak snooker poprawne wytypowanie czempiona jest szalenie trudnym zadaniem aczkolwiek wykonalnym. Typ podyktowany głównie własnymi obserwacjami ostatnich turniejów w których widziałem bardzo mocny skok dyspozycji Rzeźnika. Ostatnie czasy dla Selby&#39;ego były średnio udane. Właściwie od wygranego Mastersa żadnego poważnego sukcesu na koncie Anglika. Dużo wpadek z niżej notowanymi rywalami i ogólna męczarnia w grze. Jest to jednak snookerzysta nieprzeciętny, broniący tytułu i wyraźnie zwyżkujący z formą co pokazuje choćby właśnie teraz rozgrywany turniej Antwerp Open. Rozbicie w ćwierćfinale Dinga pokazuje, że z Selbym jest coraz lepiej. To co jednak skłania mnie w stronę Anglika to całkiem pokaźny kurs i powracająca wreszcie lekkość w budowaniu wysokich brejków czego wyraźnie przez dłuższy czas brakowało. Łatwo nie będzie, bo inni wielcy jak: Ding, Robertson, O&#39;Sullivan, Allen czy Fu też wtrącą swoje trzy grosze, ale ewentualnie można będzie pomyśleć o kontrze.
Marathonbet
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
esend 218

esend

Użytkownik
Choć wielu jeszcze grzeje finał CoC ja napiszę już pierwsz typy na wtorkowe spotkanie UK Championship.

Fergal O&#39;Brien - Alex Davies
Fergal O&#39;Brien wygra - 1.40 bet365

✅ 6-2
Fergal w ostatnich tygodniach złapał na prawdę przyzwoitą formę, co prawda nie pokonał w tym czasie nikogo z topu ale po drodze - ok. miesiąc temu odprawił Daviesa 4-1 i liczę na równie spokojne zwycięstwo tym razem. Alex nie gra beznadziejnie ale nadal płaci frycowe jakie często towarzyszy &quot;świeżakom&quot;. Ostatnie 6 meczy to porażki i sądzę że i we wtorek zejdzie pokonany, tym bardziej że przed sobą będzie miał solidnego O&#39;Breina.

Zastanawiam się co jeszcze dać do doubla na wtorek. Może jeszcze uznacie któryś mecz za warty do grania.
 
T 205

tomz

Użytkownik
Chyba nie ma co zabardzo się rozpisywać [rzy moich typach.Każdy kto śledzi ten sezon to statystyki brejków tych najlepszych zna.Ding i Robertson to maszynki.Wbijają jeden za drugim.Rywali mają słabych także napewno otwarty stół bedzie kilka razy.
Setka w meczu +0,5
Robertson-Mitchel i Ding-Parsons
@2,25
Dodatkowo gram to samo zdarzenie a więc setka w pojedynkach:
Fu-Travis i Allen-Jak Jones.
Fu i Allen mają ponad polowe mniej setek w tym sezonie niż Neil ale ich liczby też napawają optymizmem.Obaj ustabilizowali forme ostatnią,przy stole wyglądają bardzo pewnie.Obaj wygyrwali już zawody w tym sezonie.
Do tego dubla dokładam fajnie grające ostatnio Marka Selbiego(również +0,5 centuries w meczu).Przyznam że gdyby nie europaen tour 7 to bym się wahał,ale jego gra wyglądała tam bardzo faajnie, pokonał O`Sa,Dinga,Trumpa i wygarał zawody..23 brejki w tym sezonie też mnie przekonują.
@3,32
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Pewniaków w 1 rundzie jest cała masa i ja skleiłem z tego dobre AKO, pograne jako taśma. Meczów dużo, ale ryzyko niemal żadne, bo przecież:
Neil Robertson @ 1,03
Ding Junhui @ 1,03
Stuart Bingham @ 1,04 ✅
Mark Selby @ 1,03
Ronnie O&#39;Sullivan @ 1,01
Marco Fu @ 1,062 ⛔
Shaun Murphy @ 1,04 ▶
Judd Trump @ 1,04 ✅
Stephen Maguire @ 1,05
Mark Williams @ 1,062 ✅
Mark Allen @ 1,05
✅
Joe Perry @ 1,083
swoich meczów nie przegrają. Z prostej przyczyny - rywale albo są amatorami albo jednymi z najgorszych zawodców. W meczu do 6 wygranych partii, na dodatek w takim turnieju po prostu tutaj nie może być niespodzianki bo byłoby to kompletnym absurdem. Kolejność nie jest przypadkowa, ustawiłem od najlepszego do &quot;najgorszego&quot; typu. Kursy z Bet365.
Ponadto, z niskich kursów, które również znalazły się w taśmie polecam trzy inne, także pewne pojedynki. Te jednak już wyróżnię bo kursy są trochę wyższe, więc wypada coś więcej tutaj napisać.
Ali Carter - Ratchayothin Yotharuck
Ali Carter @ 1,181
✅
Może i młody Taj to nieobliczalny zawodnik, ale nie popadajmy w skrajności. Ali chyba powrócił do swojej dobrej formy, co udowodnił w CoC, gdzie pokonał Allena i prawie Robertsona. To robi wrażenie. Poza tym no, obu tych graczy dzielą lata świetlne. Azjata pewnie coś ugra bo potrafi zrobić niezłego brejka, ale na pewno nie tyle, żeby chociaż postraszyć Kapitana. Marathon.
Graeme Dott - Fraser Patrick
Graeme Dott @ 1,14
✅
Kropek złapał super formę i ostatnie wyniki to pasmo samych sukcesów. Wiele cennych skalpów, jak choćby Selby, wyrównane boje z takimi graczami jak Ding, no i bardzo dużo wysokich wygrywających brejków. Rywal totalny słabeusz, który poza 2-3 partiami nie będzie w stanie postraszyć rodaka. Bet365.
Robert Milkins - Patrick Einsle
Robert Milkins @ @ 1,14
✅
Milkman nie gra tego co na początku sezonu, ale to przecież nadal bardzo klasowy zawodnik. Zupełnie inaczej niż beznadziejny Niemiec. Einsle po prostu jest na zawodowstwo za słaby. Może powalczyć z gośćmi na swoim poziomie, doprowadzić do decidera z Dechawatem, ale nie ma szans w starciu z takim rywalem jak Milkins. Bet365.
Liang Wenbo - Elliot Slessor
Liang Wenbo @ 1,30
✅
Bardzo się nie docenia Chińczyka, a to przecież spokojnie top 32 światowego snookera, na dodatek ostatnio w niezłej formie i skalpy w postaci M.Davisa czy samego O&#39;Sullivana. Slessor młodziak z talentem, ale obecnie zbiera baty od każdego. Musiałby chyba wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, żeby chociaż doprowadzić tu do wyrównanego meczu. Marathon.
Xiao Guodong - Andrew Pagett
Xiao Guodong @ 1,363
✅
Może i Chińczyk nie jest równym graczem, ale to co powiedzieć o Walijczyku. Azjata jest lepszym snookerzystą, po prostu. Z większym potencjałem, z lepszymi technikami, a na dodatek w lepszej formie i z dużo większymi perspektywami. Pagett poza pojedynczymi wynikami nie osiąga absolutnie nic, a do np finału SM, co stało się już dziełem Xiao dzielą go miliony lat świetlnych. Marathon.
Fergal O&#39;Brien - Alex Davies
Fergal O&#39;Brien @ 1,444
✅
Fergal O&#39;Brien Over 0,5 &quot;setek&quot; @ 4,00
⛔
Mecz był już opisywany. Irlandczyk to bardzo solidny snookerzysta, który na dodatek gra niezły sezon. Gdy już przegrywa to faktycznie z rywalami silnymi, mocniejszymi. Davies takim rywalem nie jest. Miał w tym sezonie dwa zrywy. Co ciekawe z Dingiem i Robertsonem. Oba mecze przegrał, ale faworytów postraszył, niemniej nie gra nic rewelacyjnego i na dobrze punktującego Fergala to będzie za mało. O&#39;Brien w tym sezonie wbija sporo brejków 100+, tutaj będzie okazja do powiększenia dorobku, bo format długi, a rywal po prostu kiepski. Marathon i Bet365.
Ryan Day - Chris Wakelin
Ryan Day @ 1,30 ⛔
Ryan Day Over 0,5 &quot;setek&quot; @ 2,50
⛔
Raz w tym sezonie już grali, również do 6 wygranych i pewnie wygrał Walijczyk. Day jest graczem lepszym, bardziej doświadczonym i w całkiem niezłej formie. Owszem, pali się, ale dopiero jak gra w dalekiej fazie turnieju z kimś dobrym. Wakelin dobry nie jest, ma owszem jakieś małe przebłyski, na pewno obecnie jest lepszy niż taki Slessor, ale to nadal nie poziom Ryana. Na pewno jednak coś tam rywalowi urwie, ale nie na tyle, żeby wygrana Walijczyka była zagrożona. Poza tym ciekawy jest typ na 100+ Daya bo akurat on jak się rozpędzi to wbija wysokie brejki jak szalony. Marathon i Bet365.
Ben Woollaston - Stuart Carrington
Ben Woollaston @ 1,444 ⛔
Over 0,5 &quot;setek&quot; @ 2,62 ⛔

Stuart całkiem nieźle, straszył Perry&#39;ego, ograł Doherty&#39;ego, ale to pojedyncze przebłyski. W meczu do 6, z takim rywalem jak Ben, niewygodnym i dobrze brejkującym raczej nie ma większych szans. Wszystko po stronie Woolly&#39;ego, który i umiejętności i doświadczenie i warsztat snookerowy ma większe. Dodatkowo można pokusić się o stwierdzenie, że w meczu padnie setka. Carrington dużo ich nie wbija, ale potrafi przyłożyć raz na jakiś czas, a Benek to już całkiem niezła firma, jeśli chodzi o setki. Marathon i Bet365.
Dave Harold - Chen Zhe
Dave Harold @ 1,615
✅
Jeszcze z dwa miesiące temu bym się popukał w głowę, gdyby ktoś chciał stawiać na dziadka, ale Harold ostatnio gra naprawdę nieźle. Potrafi powalczyć z takim Allenem czy Carterem. Ogrywa Advaniego i Bairda. Ładnie. Rywal za to totalne dno. Chłop ostatni poważny mecz wygrał w... sierpniu! Dziadek powinien młodego Chińczyka zjeść już samym doświadczeniem, a umiejętności też są po jego stronie. Marathon.
Mark Joyce - Jamie O&#39;Neill
Mark Joyce @ 1,363
⛔
Joyce&#39;a się nie docenia. To strasznie niewygodny przeciwnik, który potrafi zamulić, potrafi zagrać taktycznie, potrafi wbijać i potrafi budować niezłe brejki. Rywal nie potrafi nic z tego co wymieniłem, poza pojedynczymi przypadkami, co chyba wystarczy za całą analizę. Bardzo łatwo nie będzie, ale powinno być dość spokojnie. Marathon.
No i oczywiście...
Neil Robertson - Dylan Mitchell
Neil Robertson Over 0,5 &quot;setek&quot; @ 1,57

Bo w życiu.. ble, ble, ble. Nie no, skoro Robbo wbija setki Carterowi czy O&#39;Sullivanowi, skoro ma już ich 50, skoro jest w wielkiej formie, to czemu ma nie wbić amatorowi, z którym pewnie wygra 6-0, albo 6-1 i którego nie będzie się w ogóle bał, a który będzie mu pewnie zostawiał cudowne układy? Bet365.
Osobiście wypatrzyłem jeszcze kilka innych spotkań, ale nie chce mi się ich opisywać. Wypiszę tylko krótko o jakie chodzi. Anthony Hamilton (1,30) ⛔, Martin Gould (1,20) ⛔ i Mark King (1,30) ✅, bo obaj mimo, że obecnie nie grają tego co są w stanie zagrać to są zdecydowanie lepsi niż niedoświadczeni przeciwnicy, którzy mają problemy z wygrywaniem pojedynczych frejmów. David Gilbert (1,363) ⛔ i Jack Lisowski (1,363) ⛔ bo mimo, że mają ogromne wahania formy to drzemie w nich duży, bardzo duży potencjał i z takimi rywalami nie powinni mieć żadnych problemów, szczególnie, że obaj potrafią nieźle przyłożyć w brejku. Jimmy Robertson (1,444) ✅ i Rory McLeod (1,50) ✅, bo chociaż oboje są w średniej formie w tym sezonie to z takimi rywalami jak Li Yan i Martin O&#39;Donnell po prostu wstyd nie wygrać, szczególnie, że wspomniani również nie grają kompletnie niczego rewelacyjnego. Barry Pinches (1,833) i David Morris (1,833) ✅ bo dostajemy na nich niezłe kursy, a grają z gośćmi przegrywającymi totalnie wszystko i z każdym, a oni sami ostatnio zwyżkują i zadziwiają w osiąganych rezultatach. Wszystko z Marathonu.
Ponadto pograłem jeszcze za bardzo drobne pieniążki zakłady na setki i handicapy w Bet365. Handi -4,5 wziąłem u Binghama (2,37) ✅ i Dinga (2,20), bo uważam, że mają najgorszych przeciwników (u Robbo odpuściłem ze względu na to, że dałem już tam setkę), a poza wspomnianym 100+ O&#39;Briena, Daya i w meczu Woollastona z Carringtonem widzę jeszcze trzycyfrowe podejścia u Davida Gilberta (2,50) ⛔, a czemu to napisałem wyżej, u Joe Perry&#39;ego (2,25), bo Anglik potrafi nieźle przyłożyć w brejku, a ma bardzo słabiutkiego rywala oraz w meczach Anthony&#39;ego McGilla z Kyrenem Wilsonem (2,50) ✅ i Kurta Maflina z Liamem Higfieldem (2,62) ✅, bo są to zestawy graczy zapewniających wysokie punktowanie oraz bardzo wyrównane pary, co zwiększa szansę na większą ilość frejmów i więcej szans na setki.
Wszystko na pewno nie wejdzie, najtrudniej będzie o setki i handi, ale to pograne za drobne. Jeżeli na zielono zaznaczę litanię u góry + Cartera, Dotta, Milkinsa i Wenbo to będę bardzo zadowolony. Cała reszta to już tylko dodatkowe pozytywy.
Aha, kursy podane takie po jakich ja zagrałem (wczoraj ok. 18).
 
Otrzymane punkty reputacji: +43
kubarks 5,4K

kubarks

Użytkownik
Zabawa z tym turniejem już za pasem. Długo się zastanawiałem nad meczami, ale na chwilę obecną wybieram 2 mecze na jutrzejszą sesję wieczorną które na pewno zagram. Miałem grać również ????(4:0 -&gt; 4:6)Hamiltona z pierwszej sesji, ale jego rywal ma dość słabą historię meczy więc może się przełamie w końcu. Strzeżonego i tak dalej ????
Brawo Noppon :!:
2 sesja turnieju, 20:30
Xiao Guodong
₋ Andrew Pagett @ 1.33 William Hill ✅ [6:1]
Idę w kierunku młodego Azjaty który błysnął piękną formą w Szanghaju. Xiao od porażki w 2 rundzie w Chengdu z Marco Fu 4:6 nie rozegrał oficjalnego meczu, więc w tym aspekcie może być mały zonk, czy Azjata jest w formie.
Jego starszy rywal niczym specjalnym się nie wyróżnia w tym sezonie. Typowy przeciętniak w Main Tourze który raz wygra, a częściej przegra ????
Fergal O&#39;Brien ₋ Alex Davies @ 1.40 William Hill ✅ [6:2]

Po raz kolejny zaufam Irlandczykowi. Długo na nie stawiałem, lecz w ostantich tygodniach prezentuje bardzo przyzwoity dla oka styl gry czyli wysoki podejścia, czasem nawet wygrywające mecze. Fergal nie raz ma również przestoje w grze tak jak np. w poprzednim turnieju w meczu z australijskim wariatem Calabrese.
Alex Davies niczym wielkim się nie wykazuje w ostatnich tygodniach, chociaż ładnie postraszył Robertsona w turnieju International Championship gdzie wyciągnął mecz na 5:4 ze stanu 5:0.
Panowie spotkali się jak na razie w jednym oficjalnym meczu. W Indiach wygrał Irlandczyk 4:1 ????
To tyle na chwilę obecną. Odpuszczam Marka &quot;łyszego z brazzersów&quot; Kinga bo to też dość nieobliczalny gracz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
grycu 1,9K

grycu

Użytkownik
Nareszcie rozpoczynamy jeden z trzech snookerowych wielkich szlemów. UK Championship jest moim ulubionym turniejem do obstawiania, bo w takich Mistrzostwach Świata często pada jednak więcej niespodzianek, a Masters ze względu na wyrównaną stawkę jest trudny do grania. Postaram się opisać większą część meczów. Również te w których można wskazać No beta, bo to bywa równie pomocne jak podanie konkretnego typu. Wszystkiego co tu wpiszę nie zagram, ale część typów na pewno. Na początek zajmę się spotkaniami z pierwszego dnia turnieju.
@ Anthony Hamilton 1.30 - Sean O&#39;Sullivan ⛔
Hamilton rozgrywa całkiem niezły sezon. Owszem Szeryf miewa od czasu do czasu wpadki, ale trudno się jej spodziewać w starciu z młodym O&#39;Sullivanem, który co tu dużo mówić jest po prostu słabszy w każdym elemencie snookerowego rzemiosła od Antka. Doświadczenie, umiejętność budowania brejków, ogranie z czołówką, forma - wszystko po stronie Hamiltona.
@ Jamie Jones - Gary Wilson over 9.5 1.94 ⛔ śmiech na sali ????
@ Gary Wilson (+1.5) 1.58
✅
Na papierze niezwykle wyrównana para i trudno się z tym nie zgodzić. Wilson - naprawdę dobry zawodnik, który od początku sezonu zaskakuje pozytywnie i ma kilka cennych zwycięstw na swoim koncie jak choćby ogranie Fu, a to już jest coś. Oprócz tego Anglik potrafi naprawdę solidnie punktować i dla mnie jest lekkim faworytem tego spotkania. Oczywiście łatwo nie będzie, bo Jones po katastrofalnym poprzednim sezonie teraz gra lepiej. Co prawda nie ma żadnej rewelacji, ale trudno u Walijczyka doszukiwać się też większych wtop. Lepiej póki co prezentował się Wilson i to Garego widzę w 2 rundzie, ale po zaciętym spotkania, bo Jones tutaj na pewno łatwo nie odpuści i myślę, że chłopaki mają szansę pograć nawet do decidera.
@ Xiao Goudong 1.36 - Andrew Pagett ✅
Koledzy wyżej już ten mecz opisali. Xiao to po prostu znacznie lepszy zawodnik + do tego w tym roku Azjacie dopisuje forma. Życiowy sukces jakim jest finał Shanghai Masters. W IC porażka po świetnym meczu z Fu. Pagett to typowy przeciętniak, bez większych sukcesów i umiejętności. Moim zdaniem łatwa wygrana faworyta.
@ Mark Joyce 1.36 - Jamie O&#39;Neill ⛔
Joyce jest zawsze groźny i swoim taktycznym i męczącym snookerem potrafi sprawiać problemy nawet czołówce. Forma też jest ok i nie ma się do czego zbytnio przyczepić. O&#39;Neill - cóż, słaby snookerzysta. Jeden ze słabszych w tourze. Żadnych konkretnych wyników, cennych zwycięstw. Nie ma się kompletnie nad czym zastanawiać. 3, góra 4 frejmy Jamie może ugrać, ale wygrana przypadnie bardziej doświadczonemu z Anglików.
@ Mark King 1.30 - Ross Muir ✅
Na Kinga stawiać nie lubię, bo potrafi powalczyć z czołówką, a za chwilę zagrać dramatyczne spotkanie i odpaść z amatorem. Nie wydaje mi się jednak, by Muir w takim turnieju realnie powalczył z Królem. W jakimś PTC to może tak, ale nie w UK. Wszystkie elementy po stronie Kinga. Doświadczenie, umiejętności. Nie spodziewam się niespodzianki.
@ Fergal O&#39;Brien 1.44 - Alex Davies ✅
Davies bywa groźny i czasami jest w stanie postraszyć przeciwnika, ale na Fergala raczej brakuje mu argumentów. Irlandczyk do bólu solidny, bardzo dobry taktycznie, potrafi też solidnie brejkować. O&#39;Brien jak już przegrywa to z lepszymi od siebie albo równymi sobie. Davies jednak póki co jest słabszy i znacznie mniej doświadczony. Uważałbym jednak z handi, bo 4 frejmy Anglik jest w stanie ugrać.
Z Pierwszego dnia odradzam granie meczów: Ford - Saengkham i Dale - Calebrese. Kursy na faworytów czyli Forda i Dale&#39;a zdecydowanie za niskie, bo obaj mają beznadziejne sezony i ostatnio przegrywają z kim popadnie. Z drugiej strony ciężko też coś grać w stronę ich przeciwników, bo obaj są równie słabi. Noppon to dla mnie najsłabszy z Tajów, dodatkowo bez formy. Calabrese ostatnio przegrywa jak leci i to z reguły do 0. Dwa mecze w których spotykają się słabi z jeszcze słabszymi.
Wszystko Marathonbet
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
1 dzień UKCh
Jones - G. Wilson
Zapowiada się bardzo wyrównany pojedynek. Gary oczywiście na fali wznoszącej cały czas, ogrywa albo przynajmniej walczy z zawodnikami teoretycznie dużo lepszymi, przydarzają mu się oczywiście słabsze występy no bo przecież pomimo talentu nie zacznie od razu wszystkich kosić. Jamie przez praktycznie cały sezon zagubiony i gdyby tak było aż do teraz grałbym na Wilsona bez zastanowienia. Problem jest taki, że Jones bardzo ładnie zaprezentował się w niedawnym ET6 i widziałem u niego ten błysk jaki towarzyszył mu podczas MŚ w 2012 roku. Doświadczenie po stronie Jonesa bo Gary póki co głównie wymiatał w PTC i jeśli Jamie myśli jeszcze poważnie o snookerze to takie mecze musi wygrywać. Ja dam mu szansę.
Zwycięstwo w meczu: Jones kurs 1,8 William Hill⛔
Dale - Calabrese
Panowie to trochę inne bajki, a łączy ich chyba jedno - nędzny sezon. Różnica przynajmniej dla mnie jest taka, że nie chce mi się wierzyć aby Dominic nie przygotował się specjalnie do tego turnieju, to jest zawodnik doświadczony i wie, że jak nie idzie po mniejszych turniejach to trzeba się skupić na większym (chyba, że tylko mi się tak zdaje). Vinniego mówię szczerze niespecjalnie poważam. Jedyne co mi się nasuwa pisząc o nim to otwarty układ i wbijanie z całym impetem, może i robi to czasami wrażenie ale wszystko to odbywa się kosztem pozycjonowań, a tego Calabrese nie umie i dla niego w zasadzie każde wbicie jest pod presją. Sprawa dla mnie prosta, jeśli Dale podejdzie to turnieju poważnie i jego obecna beznadzieja nie ma jakiegoś głębszego podłoża to taktycznie rozłoży ogóra z Australii.
Zwycięstwo w meczu: Dale kurs 1,44 bet365⛔
Hamilton - S. O`Sullivan
Może nie jest to para tak dalece odmienna jeśli chodzi o poziom umiejętności jak chociażby Robertson - Mitchell ale jednak trudno znaleźć cokolwiek przemawiającego na korzyść młodszego z Anglików (no chyba, że magia nazwiska). Poza niedawną &quot;wtopą&quot; Anthonego z Zakiem Surety, którą uznam za wypadek przy pracy, ewentualnie za olanie PTC i przygotowanie się do UKCh sezon poprawny do bólu. W każdym turnieju kilka rund zaliczonych i porażki jak już to z zawodnikami czołowymi (ewentualnie w bardzo dobrej dyspozycji na dany czas) i to po zaciętych bojach. Sean katastrofa, zero rozwoju w tym sezonie, ostatnio same porażki, a i gra sama w sobie wręcz naganna. Nie widzę jak nawiązuje walkę z wyjadaczem Hamiltonem.
Zwycięstwo w meczu: Hamilton kurs 1,3 William Hill⛔
tutaj myślę, że nawet handi jest warte polecenia:
Handicap w meczu: Hamilton -1,5 kurs 1,57 Marathonbet⛔
Ford - Saengkham
Chociaż faworyt na papierze wyraźny to niekoniecznie musi być jednostronny pojedynek, a to dlatego, że Ford też gra słabo (a jak na siebie to wręcz beznadziejnie). Nie będę opisywał tego meczu zbyt dogłębnie, Tom miał jednak niedawno małe przebłyski w postaci zwycięstw z Duffym i Jonesem, a że Taj nie miał żadnych to trudno się spodziewać, żeby wypalił na takim turnieju. Nie będę tu forsował żadnych handicapów, czysty win to absolutne minimum jakie powinien uzyskać tu Ford jeśli nie chce stać się cieniem samego siebie na dłużej.
Zwycięstwo w meczu: Ford kurs 1,36 Marathonbet⛔
Guodong - Pagett
Większy dystans niż zazwyczaj zawsze promuje faworytów (no chyba, że mają grać z Ebdonem) i tym razem również trudno szukać niespodziani. Xiao do Europy szczególnie w tym sezonie nie przybywał ale na swoim daleko wschodnim podwórku grał po prostu świetnie. Oczywiście chociaż każdy to pamięta należy tu napisać, że ukoronowaniem bardzo dobrych występów był finał w Szanghaju i porażka z samym Dingiem. Pagett zaliczył sezon kompletnie nijaki i popadłby w całkowite zapomnienie gdyby nie zwycięstwo 4-0 z Carterem (z tym, że jak i dlaczego Ali grał jak grał to wszyscy wiedzą). Jeśli Chińczyk przeniesie chociaż 70% swojej dyspozycji z turniejów azjatyckich to Andrew nawet ze swoim doświadczeniem nie będzie miał czego szukać.
Zwycięstwo w meczu: Guodong kurs 1,36 Marathonbet✅
Joyce - O`Neill
Kolejny mecz gdzie jest zawodnik, o którym można powiedzieć, że ma potencjał ale sezon taki sobie z zawodnikiem, który nie gra właściwie nic w związku z czym nie będę się rozwodził. Mark to zawodnik niebezpieczny dla każdego (no może prawie) i który z takimi rywalami z rankingowych rubieży jednak sobie radzi. O`Neill w drugiej rundzie? Eee jakoś tego nie widzę.
Zwycięstwo w meczu: Joyce kurs 1,36 bet365⛔
O`Brien - Davies
Trochę głupio tak wszędzie typować faworyta, zajeżdża amatorką no ale cóż taki to turniej gdzie niespodzianek za dużo być nie powinno;) Tu będzie podobnie, Irlandczyk to doświadczenie i niezły sezon, walczy z każdym bez kompleksów, przegrywa jak już to z zawodnikami jednak znacznie lepszymi od najbliższego rywala. Davies może i zaczął sezon tak w miarę ale ostatnie miesiące jedna masa porażek (wiele z nich po walce, tego nie można odmówić ale jednak). Tu podobnie jak wyżej, no nie widzę Alexa w kolejnej rundzie;]
Zwycięstwo w meczu: O`Brien kurs 1,44 Marathonbet✅
King - Muir
Ostatni mecz pierwszego dnia zmagań. Muir przegrywa wszystko jak leci do zera albo kompletnie bez walki. Mark to nie jest zawodnik, któy lubi odpadać w pierwszym meczu turnieju z tym, że w starej formuje był dostarczycielem niespodzianek eliminując teoretycznie lepszych zawodników, a tym razem zadanie znacznie ułatwione bo to on jest faworytem i to sporym.
Zwycięstwo w meczu: King kurs 1,3 Marathonbet✅
fajnie, że w Marathonie jest handi -1,5 bo też przyjemne do zagrania, szczerze wątpię, żeby King męczył się w deciderze:
Handicap w meczu: King -1,5 kurs 1,57 Marathonbet✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Lubię potypować zwycięzce turnieju, więc spróbujemy.
Zwycięzca UK Championship
Neil Robertson @ 8,00

Według mnie jest pięciu zawodników, którzy są w stanie realnie powalczyć o triumf: Mark Allen, Mark Selby, Ronnie O&#39;Sullivan, Neil Robertson i Ding Junhui. Pierwszy ma jednak po drodze Trumpa i Dinga, a że równym zawodnikiem nie jest to nie da rady. Drugi w półfinale zagra z Dingiem, a że zdarzają mu się słabsze mecze, jak z Binghamem w CoC to moim zdaniem z Chińczykiem sobie nie poradzi. Tym samym Ding w finale. Z kim? Ze zwycięzcą meczu Ronnie - Neil, w którym możliwy jest każdy wynik co już udowodnili w CoC. A, że wydaje mi się, że wygra Australijczyk, to po takim triumfie poradzi sobie także w finale. Zresztą wtedy to już można zagrać świetną kontrę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
ryba_gangsta12 665

ryba_gangsta12

Użytkownik
Ode mnie na razie dwa typy na jutro. Tylko tyle bo złapały mnie obowiązki, jak znajdę czas to coś wyskrobię.

A. Hamilton - S. O&#39;Sullivan ▶ A. Hamilton -1,5 [1,56] ⛔ marathonbet
Z 4:0 na 4:6 ????

Hamilton to stara wyga w snookerze i nie pozwoli sobie na odpadnięcie w pierwszej rundzie kwali do tak dużego turnieju. Ostatnie dwa mecze przegrane, więc czas na win i to pewny. W tym sezonie pokonał takich graczy jak Maguire, M. Williams, Dott, Lisowski, Bingham. Czy to przypadek by aż tylu świetnych graczy ograć w jednym sezonie. Przegrywał z niezłymi grajkami takimi jak Ding, Robertson, Trump. Zdarzały się przegrane z zawodnikami średniego szczebla, ale nie z takimi młokosami jak Sean. O&#39;Sullivan ostatnio przegrywa wszystko jak leci i nie wygrał od 6 spotkań. Ogólnie w tym sezonie 2/3 to same porażki. Często dotkliwe i zasłużone. Grali ze sobą w tym roku i Anthony pewnie wygrał 4:1. Dystans do 6 wygranych więc spokojnie młody zostanie przytrzymany i może ugra te 3 frame&#39;y. Hamilton jest dużo pewniejszy, ma lepsze rzemiosło w ręce i jest świetny taktycznie.

T. Ford - N. Seangkham ▶ T. Ford -1,5 [1,66] ⛔ 2:6 marathonbet​

Sytuacja podobna jak wyżej z tym, że Ford nie ma tak dobrego sezonu. w turniejach nie zachodzi do znaczących etapów, jednak odpadał z dobrymi graczami, co w tym sezonie prezentują się z dobrej strony. Tacy jak: Wakelin, Milkins, M. Williams, Maguire, Wilson. Na rozkładzie z wygranymi ma lepszych graczy niż jego obecny rywal. Młody taj przegrał ostatnie 6 meczy i to wszystkie z tym handi... Co również pozwala sądzić o kolejnej jego porażce to h2h z Ford&#39;em. Grali ze sobą dwa razy i anglik wygrywał 4:2 i 5:1.
Ford ma dobrego przeciwnika na pewną wygraną która może podnieść jego morale i nastawienie na następną rundę. Nie wierzę, że Noppon jest w stanie ugrać tu 5 frame&#39;ów albo wygrać.

AKO = 2,60⛔ marathonbet
 
pato210 3,9K

pato210

Użytkownik
Dale - Calabrese
Dale @ 1,44 Bet365

Zaczynamy UK Championship pierwszy mecz którego wezmę na tapete będzie to spotkanie Dale z Calabrese. Oboje to kiepscy gracze którzy wola przegrywać niż wygrywać ale Walijczyk jednak grywa troche lepiej, w meczach walczy a Australijczyk to kompletny amator wbija zle za duzo ryzykuje nie prowadzi dobrze białej bili i większość swoich meczy oddaję do 0. Dominic gra w tym sezonie miernie ale bez przesady żeby nie ograł słabiutkiego Australijczyka.
Hamilton - S. O`Sullivan
Hamilton @1,30 bet365

Moim zdaniem to będzie szybki meczyk dla Antka jego rywal jest dramatycznie słaby przegrywa mecz za meczem bez większego oporu. W konczu Hamilton to już zawodnik który grał w wielu turniejach i wygrywał ze wszystkimi mocnymi graczami. Może te wbicia już nie są takie dobre jak wczesniej ale to jednak dalej swietny zawodnik który nie może pozwolic sobie na wpadke z takim amatorem jakim jest Sullivan. Młodszy z Angligów przegrywa wszystko jak leci i to w fatalnym stylu, więc i w tym meczu powinno być podobnie.
O`Brien - Davies
O`Brien @ 1,40 bet365

Podobnie jak w poprzednich meczach faworyt jest tylko jeden O`Brien wygrywa z niezłymi graczami a Davies ostatnio gra miernote i to dosyć sporą po formie z początku sezonu zostały tylko wspomnienia. w Tym sezonie obaj zawodnicy spotkali się raz w Indiach i wygrał doświadczony Irlandczyk 4:1 pokazał że jest dużo lepszym zawodnikiem i jutro tez powinien dać sobie rade.
 
kubarks 5,4K

kubarks

Użytkownik
W tak zwanym międzyczasie skrobniemy analizy na dwa spotkanie w środowy wieczór.
Anthony McGill ₋ Kyren Wilson @ 2.00 William Hill
Z całym szacunkiem dla rudego Szkota, ale faworyzowanie go przez buków w tym meczu jest nie na miejscu. Rozumiem H2H, ale to jest spotkanie graczy młodego pokolenia ale w moim odczuciu, Kyren jest lepszy niż 2 i 3 lata temu. McGill prezentował się dobrze w turniejach rangi PTC na przełomie czerwca i lipca oraz w październikowym Indian Open. Generalnie w Antwerpii i Gloucester nie wyszły mu te turnieje, bo porażka z Pinchesem i Alexem Davies&#39;em chluby mu nie przynosi. Liczę, że Szkot się jeszcze nie pozbiera po tym i Kyren go odprawi z kwitkiem.
Alan McManus ₋ Joel Walker @ 2.20 William Hill
Prawdę mówiąc, grze Walkera przyjrzałem się dopiero w Antwerpii kiedy spotkał się z Kurtem Maflinem w niedzielnych meczach. 19-letni Anglik pozamiatał na stole i wygrał pewnie 4:1. Za McManusem przemawiają lata doświadczenia w tourze, jednak powoli trzeba się liczyć z tym, że młodzi zaczną wygryzać weteranów z poszczególnych faz turnieju. Myślę, że warto pograć póki kursy się nie zrównają ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
W końcu UK Championship, a więc zawody w których można przyłożyć grubszą stawką. Typów dublować nie będę bo po co. Wszystko co napisał Assitalia czy ozborn to prawda i w 100 % się pod tym podpisuje. Ja jak zwykle pójdę innym tropem a mianowice.
Neil Robertson - Dylan Mitchell
Typ: lider po pierwzyvh czterech fream&#39;ach - Neil Robertson @ 1,25 bet365

1,02 na Neila to można dać do taśmy &quot;peffek&quot;. Ja jednak pogram tu na Neila jako lidera po pierwszych czterach frame&#39;ach. 1,25? Bet365 dziękuję! ???? Robbo to jeden z faworytów turnieju, który przyzwyczaił nas już do częstego wbijania setek. Tym razem będzie podobnie a może i nawet lepiej bo w grze do 6F okazji do wbijania seteczek będzie jeszcze więcej. A czemu? A no bo Anglik to słabiak, który w tym meczu ugra maks dwa freamy. Jak Robbo dorwie się tu do stołu to już go nie odda.
Judd Trump - Gareth Green
Typ: lider po pierwzyvh czterech fream&#39;ach - Judd Trump @ 1,36 bet365

Opis podobny do powyższego. Trump to wygra i to przekonująco. Nie chcę mi się wierzyć by Green był tu w stanie zagrozić bądź co bądź kilka klas lepszemu graczowi. Kursik jak na takie zdarzenie bardzo miły więc go pobieram.
Marco Fu - Mitchell Travis
Typ: lider po pierwzyvh czterech fream&#39;ach - Marco Fu @ 1,44 bet365

Marco może i na Champion of Champions zawiódł, ale też i miał sporo pecha w meczu z Trumpem. Każdemu mecz słabszy się może przytrafić i taki właśnie przytrafił się reprezentantowi Hongkongu. Teraz rywala dostał łatwego bo Travis podobnie jak i Green oraz Mitchell należy do mięsa armatniego, które zostanie rozstrzelane już w pierwszej rundzie. 1,44? Biorę z pocałowaniem ręki.
Ding Junhui - Antony Parsons
Typ: lider po pierwzyvh czterech fream&#39;ach - Ding Junhui @ 1,25 bet365

Nie będę dublował się po raz czwart bo po co. Sytuacja taka jak wyżej. Spotkanie Dawida z Goliatem, w którym tym razem będzie triumfował Goliat a jest nim właśnie Junhui.
Po złożeniu tych czterech meczy bardzo miłe AKO = 3,07, które jak najbardziej pobieram. Dziękuje, tyle ode mnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
ryba_gangsta12 665

ryba_gangsta12

Użytkownik
Prawda jest taka, że mało ludzi gra typy długoterminowe. Nie chcą zamrażać części budżetu, nie lubią tak grać albo nie wierzą w takie typy. Proponuję dwa takie na ten turniej. I co najlepsze w ako, bo kurs wtedy jest wyśmienity.

Wygra kwartę ▶ Mark Selby [3,25] sportingbet​
W całej swojej kwarcie Mark za potencjalnie groźnych przeciwników ma tak naprawdę tylko 4. Są nimi: Dott, Carter, Murphy, Hawkins.
Ktoś z nich kto dojdzie do ćwierćfinału może namieszać Selby&#39;emu w awansie do półfinału. Na szczęście Dott i Carter grają ze sobą i eliminują się, więc potencjalnie tylko z jednym znim zagra Mark w drodze do ćwierćfinału. I kto może mu zagrozić? Dott solidny i groźny jednak na 16 meczy ze Selby&#39;m przegrał 11. Carter może być potencjalnie najgroźniejszy, lubi wypalić i stawiać wielki opór faworytom i ogrywać ich. Tutaj Mark również ma dużo lepsze h2h. Hawkins w meczach z Markiem dobrze sobie radzi ale w tym sezonie bez formy, totalnie bezbarwna gra i trudności z breakowaniem i wygrywaniem. Murphy podobnie, to nie jest ten sam gość co jeszcze kilka sezonów jeszcze. Rzemiosło ma najwyższym poziomie ale od jakiegoś czasu nie potrafi tego wykorzystać.
Ogólnie to ktoś z nich musiałbym naprawdę odpalić aby wygrać kwartę. Są jeszcze inni gracze ale nie sądze aby ktoś z nich tak zaszalał. Selby ostatnio podniósł się z grą i to może być tendencja zwyżkowa. W Antwerp wygrał, potem porażka w Champion of Champions ze świetnym Binghamem. Właśnie Selby znajduję się chyba w najlepszej kwarcie dla siebie aby ją wygrać. W pozostałych byłoby mu chyba dużo ciężej.

Wygra kwartę ▶ Neil Robertson [3,00]sportingbet​
Kangur w swojej kwarcie również nie ma przeciwnika co mógłby mu poważnie zagrozić. Bo kto? Higgins totalnie bez formy i biją go nawet &quot;łepki&quot;. Maguire groźny gość ale nie teraz. Nie ze swoją dyspozycją i tym co pokazuje Neil. H2h korzystne dla szkota ale większość wygranych meczy ma z przed kilku lat gdy on grał na wysokim poziomie a Neil dopiero dojrzewał snookerowo. Ostanie mecze już na korzyść australijczyka. Davis i Perry zjechali w dół ze swoją grą i nie mają odpowiednich argumentów na pokonanie mojego faworyta. Pozostałych graczy nie ma sensu bo tak naprawdę Robertson przerasta ich o 2-3 klasy i gdyby ktoś z nich odpalił i zaszedł do meczu z Neilem to i tak odpadną. Nie po to jest w takiej formie aby nie wygrać tej kwarty.

Oczywiście w snookerze wszystko może się zdarzyć jednak moje spostrzeżenia i statystyki mówią, że to oni dojdą do półfinałów. Gram to w ako bo naprawdę warto.
AKO = 9,75 ! sportingbet​
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
psotnick 847,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Dzisiaj tylko wprawka, bo w pierwszy dzień tylko kilka ciekawych typów, jutro meczy zdecydowanie więcej, więc i wybór będzie większy. Ale i tak cudów tu nikt nie wymyśli i pewnie większość typów już było podanych przez szybszych kolegów. Co do faworytów to oczywiście zgadzam się co do gry taśmy na faworytów, bo zestawienie top16 z amatorami czy słabeuszami niemal wyklucza niespodzianki, a i nawet największe handicapy nie powinny być zagrożone. Sam pograłem taką taśmę, a pewnie i jeszcze pogram, bo najwięksi faworyci zaczynają dopiero w czwartek.
Ford, Tom - Saengkham, Noppon
Typ: Ford, Tom @ 1.35 unibet ⛔ 2-6 :kwasny4565: następny artysta, aż żal to było oglądać...

Ford na razie bez szału w tym sezonie, jak na razie konsekwentnie ogrywa słabszych, od czasu niezły skalp, ale generalnie zupełnie nie może nawiązać do przyzwoitych wyników z ubiegłego zakończonego debiutem w MŚ. Potencjał u Anglika jest spory, u jego dzisiejszego rywala też nie mały, ale forma Saengkhama to zupełna katastrofa. Od lipca wtopił 11 z 12 meczy, w tym 7 ostatnich. Na dłuższym dystansie zdecydowanie stawiam na doświadczenie i mimo wszystko wyższą formę Anglika, któremu nie powinien też przeszkadzać bezbłędny bilans z Tajem.

Guodong, Xiao - Pagett, Andrew
Typ: Guodong, Xiao @ 1.40 unibet ✅ 6-1

Xiao po finale w Szanghaju nieco spuścił z tonu, chociaż porażki z Fu czy Wilsonem wstydu na pewno nie przynoszą. Chińczyk chyba dopiero w tym sezonie ma okazję przekuć swój naprawdę duży potencjał na duże wyniki i takie mecze jak ten powinien wygrywać z zamkniętymi oczami. Pagett na niewiele jasnych punktów w rekordzie, bo trudno uznać za taki wygrane z wracającym po chorobie Carterem, czy z Selbym prosto z wakacji na początku sezonu. Dla mnie Chińczyk nie powinien mieć większych problemów z awansem.

Jones, Jamie vs Wilson, Gary
Typ: Over 9.5 @ 1.96 Marathon ⛔ 0-6 :;/: szkoda gadać, dawno nie było takiej śmiesznej porażki... Jones prawie w każdym frejmie miał przewagę, czasem +50 i każdego oddał jak frajer.
Zdecydowanie najbardziej wyrównana para pierwszego dnia. Obaj w solidnej formie, Jones ostatnio półfinał w ET 6, Wilson niezły run w Indian Open, a potem ćwierćfinał AT 3. Obaj potrafią solidnie przyłożyć w jednym podejściu, a że raczej nie są demonami gry odstawnej, to i szans na punktowanie powinno być sporo. Moim zdaniem wiele wskazuje na wyrównany mecz, w którym o wygranej zadecydują detale, kto wie, może nawet w deciderze? Nie wykluczone, bo obaj mają ostatnio szczęście do grania meczów na pełnym dystansie. W każdym razie over wydaje mi się najrozsądniejszym wyborem na ten mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Snooker
Spotkanie: Dale - Calabrese✅ 5-6
Typ: Calabrese
Kurs: 3.12
26.11.2013
14.30
Bukmacher: Pinnacle
UK Championship jest uważany za drugi najbardziej prestiżowy turniej snookerowy na świecie, zaraz po Mistrzostwach Świata.
Po raz pierwszy rozegrano go w 1977 roku jako Mistrzostwa Zjednoczonego Królestwa. Mogli w nim wówczas wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Wielkiej Brytanii.
Zasady zmieniono w 1984 roku, kiedy to do rozgrywek zostali dopuszczeni snookerzyści z całego świata, a turniej został włączony do grona turniejów rankingowych. Ilość możliwych punktów do zdobycia w UK Championship jest o 50% większa niż w pozostałych truniejach rankingowych (poza Mistrzostwami Świata). Co ciekawe, aż do 2005 roku tylko gracze z Wysp Brytyjskich wygrywali UK Championship.
Dziś ruszają eliminacje do turnieju na początek pojedynek bardzo ciekawego niegdyś gracza walijskiego Dominica Dale. Walijczyk ma na koncie dwa zwycięstwa w turniejach rankingowych w tym wygraną w 2007 roku w Szanghaj Masters zawodnik najwyżej w rankingu na 19 miejscu ale to było dawno w sezonie 1999/2000. Obecnie snooker nie jest dla niego priorytetem i widac to po wynikach od 2007 roku. Mimo kilku przebłysków bez wiekszych sukcesów . Natomiast jego dzisiejszy
UK Championship jest uważany za drugi najbardziej prestiżowy turniej snookerowy na świecie, zaraz po Mistrzostwach Świata.
Po raz pierwszy rozegrano go w 1977 roku jako Mistrzostwa Zjednoczonego Królestwa. Mogli w nim wówczas wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Wielkiej Brytanii.
Zasady zmieniono w 1984 roku, kiedy to do rozgrywek zostali dopuszczeni snookerzyści z całego świata, a turniej został włączony do grona turniejów rankingowych. Ilość możliwych punktów do zdobycia w UK Championship jest o 50% większa niż w pozostałych truniejach rankingowych (poza Mistrzostwami Świata). Co ciekawe, aż do 2005 roku tylko gracze z Wysp Brytyjskich wygrywali UK Championship.
Dziś ruszają eliminacje do turnieju na początek pojedynek bardzo ciekawego niegdyś gracza walijskiego Dominica Dale. Walijczyk ma na koncie dwa zwycięstwa w turniejach rankingowych w tym wygraną w 2007 roku w Szanghaj Masters zawodnik najwyżej w rankingu na 19 miejscu ale to było dawno w sezonie 1999/2000. Obecnie snooker nie jest dla niego priorytetem i widac to po wynikach od 2007 roku. Mimo kilku przebłysków bez wiekszych sukcesów . Natomiast jego dzisiejszy [przeciwnik Australijczyk Vinnie Calabrese to 26 letni zawodnik aktualnie 114 w rankingu największy sukces to I runda Wuxi Classic jednak należy pamiętać że zawodowym graczem jest od tego roku. Dzis czeka go trudna przeprawa jednak moim zdaniem mlodszy Australijczyk może byc bardzo dobrym graczem może takim jak Neil Robertson na którym się wzoruje , ale aby tego dokonać musi zacząć wygrywać mecze z takimi graczami jak Dale.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Panowie już zrobili świetną robotę,więc tylko krótko coś ode mnie. Po pierwsze w pełni popieram taśmy grane na faworytów. Tak czy owak wychodzi całkiem przyjemne ako,a szanse przegranej praktycznie żadne. Sam gram pefki grubo pod limit.

Co do innych meczy to każdego dnia będą podawał swoje typy wraz z krotką analizą.

UKC - Day 1

Anthony Hamilton vs Sean O&#39;Sullivan

Anthony Hamilton 1,28

Antek ma do tej pory całkiem udany sezon.Może bez fajerwerków,ale kilka wygranych nad zawodnikami z topu świadczy o tym,że ten facet grać potrafi. Maguire,Williams czy Stevens to tylko kilka nazwisk,które nie dawno ograł Hamilton.
Sean gra słabo,6 ostatnich meczy to same porażki,a wygranie 2 partii to już maksimum na co stać młodszego z Anglików.
Wszystko po stronie Hamiltona. Większe doświadczenie,ogranie w tourze,umiejętności budowania breaka + dobra gra taktyczna (o której Sean tak naprawdę nie ma zbyt dużego pojęcia).
Na pewno rywal ugra te 2-3 partie,ale wynik może być tylko jeden.

Mark Joyce vs Jamie O&#39;Neil

Mark Joyce 1,36

Sytuacja jak powyżej. Joyce solidny gracz na średnim poziomie vs O&#39;Neil -zawodnik,który przegrał 8 meczy z rzędu.
Mark to gracz przypominający mi stylem Ali Cartera. Trzeba zbudować wygrywające podejście to buduje,potrzebna gra taktyczna to się odstawia.
Jego forma nie jest najwyższa,bo gra w kratkę. Jeden mecz wygrany,potem przegrany i tak w koło. Natomiast co ma powiedzieć rywal,który ostatni mecz wygrał w sierpniu.
Faworytem jest Joyce i pewnie to wygra po mniejszym lub nieco większym wysiłku.

Fergal O&#39;Brien vs Alex Davies

Fergal O&#39;Brien 1,40

Trzeci i ostatni mecz na dzisiejszy dzień. Znowu wypada powtórzyć,że jest to pojedynek solidnego Fergala ze słabo grającym Alexem.
O&#39;Brien to bardzo pracowity zawodnik i mimo upływającego wieku dalej prezentuje niezły poziom. Ze słabszymi wygrywa ,z potentatami przegrywa.
Rywal notuje serie 6 porażek.Nawet coś tam potrafi powalczyć,bo urwanie 4 partii Robertsonowi czy 3 Dingowi to zawsze jakieś osiągnięcie,ale generalnie jeżeli już coś wygrywa to jest to bardzo rzadko i na dodatek ze słabszym zawodnikiem.
Panowie grali ze sobą w październiku i tam 4-1 wygrał Fergal. Teraz będzie podobnie i więcej niż 4 partie Davies nie wygra. Jest na to po prostu zbyt słaby.

Te 3 mecze łącze w przyjemne 2,45 ako i czekam spokojnie na mecze.

Tak na marginesie to fajnie,że tylu użytkowników zaczęło pisać analizy,a przede wszystkim interesować się snookerem. Rośnie nowa siła na forum.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
katalizator 148

katalizator

Użytkownik
Proszę moderatorów o pozostawienie tego wpisu. wieczorem jak będę miał wiecej czasu dodam tutaj swoje typy na jutro.
Na szybko chciałem tylko odnieść się do zakonczonego niedawno meczu Hamiltona z S. O&#39;Sullivanem. Dla mnie ten mecz powinien już teraz być badany przez odpowiednie organy zajmujące się korupcją w sporcie. Kto widział co tam się działo ten wie... gość prowadzi 4-0, a po przerwie jego najwyzsze podejście to 26 punktów. Mecz konczy się zwycięstwem przeciwnika 6-4, który wygrywa 6 partii z rzedu, a szczytem wszystkiego był frejm ostatni w którym O&#39;Sullivan potrzebował snookera, ale i tak wygrał. Nie chcę nikogo z góry oskarżac, ale smrod tutaj jest wiekszy niz w pamietnej różowej Stephena Lee. Ciekawe ile typow poszlo na S.O&#39;Sullivana przy stanie 4-0 dla Hamiltona i jaki byl kurs.
 
adrianzz 146

adrianzz

Użytkownik
Proszę moderatorów o pozostawienie tego wpisu. wieczorem jak będę miał wiecej czasu dodam tutaj swoje typy na jutro.
Na szybko chciałem tylko odnieść się do zakonczonego niedawno meczu Hamiltona z S. O&#39;Sullivanem. Dla mnie ten mecz powinien już teraz być badany przez odpowiednie organy zajmujące się korupcją w sporcie. Kto widział co tam się działo ten wie... gość prowadzi 4-0, a po przerwie jego najwyzsze podejście to 26 punktów. Mecz konczy się zwycięstwem przeciwnika 6-4, który wygrywa 6 partii z rzedu, a szczytem wszystkiego był frejm ostatni w którym O&#39;Sullivan potrzebował snookera, ale i tak wygrał. Nie chcę nikogo z góry oskarżac, ale smrod tutaj jest wiekszy niz w pamietnej różowej Stephena Lee. Ciekawe ile typow poszlo na S.O&#39;Sullivana przy stanie 4-0 dla Hamiltona i jaki byl kurs.
Pewnie żaden bo nie było tego spotkania u żadnego buka live. Przynajmniej ja nie widzialem.
 
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
Proszę moderatorów o pozostawienie tego wpisu. wieczorem jak będę miał wiecej czasu dodam tutaj swoje typy na jutro. Na szybko chciałem tylko odnieść się do zakonczonego niedawno meczu Hamiltona z S. O&#39;Sullivanem. Dla mnie ten mecz powinien już teraz być badany przez odpowiednie organy zajmujące się korupcją w sporcie. Kto widział co tam się działo ten wie... gość prowadzi 4-0, a po przerwie jego najwyzsze podejście to 26 punktów. Mecz konczy się zwycięstwem przeciwnika 6-4, który wygrywa 6 partii z rzedu, a szczytem wszystkiego był frejm ostatni w którym O&#39;Sullivan potrzebował snookera, ale i tak wygrał. Nie chcę nikogo z góry oskarżac, ale smrod tutaj jest wiekszy niz w pamietnej różowej Stephena Lee. Ciekawe ile typow poszlo na S.O&#39;Sullivana przy stanie 4-0 dla Hamiltona i jaki byl kurs.
Dzień cudów i tyle jak dla mnie. Podobnie mogę napisać o meczu Jones - Wilson gdzie poza pierwszą partią &quot;normalnie&quot; wygraną przez Wilsona to w kolejnych 4 Jonesowi brakowało po 1 bili więcej do trafienia (czy to do wygrania w 1 podejściu, czy do wykradzenia partii), żeby prowadzić 4-1. W 6 partii też miał przewagę choć mniejszą bo chyba 36pkt i oczywiście oddał stół. Mecz, który spokojnie mógł wygrać przegrał 0-6 więc sam widzisz;] Ja takiej a nie innej postawy doszukuję się w nowej formule gdzie kwale nie transmitowane przez TV sprawiają, że faworyci czują się jak na jakimś PTC i za bardzo się rozluźniają bo grają totalne zero i to wszyscy ze spotkań o 14 30.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom