>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

US Open 26.08-09.09.2013

Status
Zamknięty.
mad3rs 2,6K

mad3rs

Użytkownik
???? Paes L. / Stepanek R. v Peya A. / Soares B. ✅
1,65 Pinnacle
Ja wybieram przeciwny biegun niż koledzy wyżej. Paes ze Stepankiem grają turniej życia, fantastyczne spotkania, chociażby z braćmi Bryan i tutaj nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że amerykańscy bliźniacy rozegrali słabe spotkanie. To ich rywale rozegrali fantastyczny mecz pokonując Bryanów w trzech setach. Co do motywowania swojego typu ostatnim meczem obu par w Tokyo, jest to dla mnie bezsensowne bo i wtedy niespodzianką było pokonanie Paesa i Stepanka tak również i dziś będzie podobnie, jeśli się to uda Austriakowi i Brazylijczykowi ( w co wątpię). Peya/Soares grają turniej na swoim poziomie, jednak jest to tylko zwykła solidna gra. W przeciwieństwie do nich Leander i Radek grają z dużą werwą, jak nie Stepanek. W Tokyo kursy układały się w okolicach 1,30 - 3,00, dzisiaj liczyłem na podobne a tutaj taka niespodzianka. Nie rozumiem tego zupełnie. Dodatkowo faworyzowana przeze mnie para w tym sezonie na hardzie ma fantastyczny bilans, 36/9 przy czym Peya i Soares mają jedną porażkę mniej przy zaledwie dwudziestu jeden występach. Nie zgodzę się z poprzednikami, że jest to mecz z serii 50/50 - faworytami są Paes i Stepanek a kurs jest rozpieszczający.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Jedno w tym meczu jest niemal pewne - zapowiada się ponowy maraton z udziałem dwóch wybitnych tenisistów. Może tym razem 5-setowy thriller z końcowym tiebreakiem? Brzmi całkiem nieźle.

Teraz do rzeczy, całkiem obiektywnie. Wszyscy wiemy jak pilnie gra w tym sezonie na kortach twardych Nadal, jaką niesamowitą formę wyłapał po tak długiej przerwie spowodowaną kontuzją, totalne boom, które należy do rzadkości w obecnym świecie tenisowym. Ogółem wydaje się, że Rafa jest graczem pilniejszym oraz grającym z maksymalną intensywnością, ale biorąc pod uwagę tężyne fizyczną, to wydaje mi się , że Djokovic pod tym względem jest po prostu lepszy. Pokazał to właśnie we wczorajszym meczu z Wawrinką, któremu do końca nie brakowało tyle umiejętności co sprawności fizycznej i głównie dzięki temu Serb zgarnął mecz na swoje konto.

Tutaj również istotna sprawa odnośnie długich spotkań, w których Djokovic jest bezapelacyjnym dominatorem. Mam na myśli głównie 5 setówki.

Ponadto nie można mówić, że Nole jest w słabszej formie od Nadala, a przestoje pokroju wczorajszego meczu z Wawrinką owszem, zdarzają się, ale końcowe rezultaty na korzyść Serba świadczą tylko i wyłącznie na korzyść jego siły mentalnej i sprawności fizycznej. Z resztą, sam Nadal zagrał wczoraj na prawdę średni mecz z Gasquetem, któremu przez całe spotkanie nie brakowało dogodnych szans. Czy to ma znaczenie? Nie sądzę, bo teraz liczy się tylko finał.

Nie trzeba przytaczać ich ostatnich spotkań, bo pamiętamy chociażby USO z 2011 i ten kosmiczny poziom (3 set, mój ulubiony - czysta esencja ????) , pamiętamy AO sprzed 2 lat czy chociażby tegoroczny French Open, gdzie pomimo długoletniej dominacji , Nole był o włos od wykopania Hiszpana i decydowały głównie &quot;ekstremalne momenty&quot;. Przechodząc do sedna - Serb pamięta ostatni mecz w Cincinnati i porażkę z Nadalem 2:0, po którym wyciągnął z pewnością multum wniosków i jeśli podejdzie na tyle skoncentrowany, jak w większości ich spotkań z ostatich lat, to mecz będzie na wysokim levelu, a im dłużej się to przeciągnie, tym większe szanse upatruje właśnie w Djokovicu, który na twardych jest mimo wszystko bardziej &quot;wygimnastykowanym&quot; i silniejszym tenisistą, o czym sam Wawrinka wczoraj wspomniał w wywiadzie pomeczowym mówiąc : &quot;he&#39;s fucking strong&quot;

Podziwiam w Nadala w tym roku, ale według mnie ten turniej, szczególnie po porażce w Mastersie z Rafą należy do Djokovica który jutro wyeksponuje swój najlepszy skill i pełne urozmaicenie - bez znaczenia czy z opóźnieniem, czy w decydującej fazie meczu, ale ten gość jest mistrzem w grze na wyniszczenie i rywalizacje czysto mentalną.

Dlaczego jestem tak przychylny wobec Djokovica? Wiele dało się wyczytać właśnie we wczorajszym spotkaniu ze Szwajcarem; Nole długo szukał odpowiedniej taktyki, długo czytał Wawrinkę, ale jeśli tylko znalazł swoje szansę - konsekwentnie z nich korzystał, a dopełnieniem wszystkiego była wspominana przezemnie sprawność i dodatkowe wybijanie z rytmu przeciwnika swoimi zagraniami. Nadal potrafi atakować, a przy tym udowodnił swoją regularność i intensywność, ale jak to będzie się łączyć z tak szeroko rozwiniętą defensywą, jak nie najlepszą w całym tourze w wykonaniu Djokovica, dodatkowo z tak dobrą grą z kontry?

Raz jeszcze - Djokovic. GL

Novak Djokovic - Rafael Nadal @ [2,32] PinnacleSports ⛔
 
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
No nic, wrócę jeszcze raz do debla.. bardzo dobrze, że postawiłem Radka i Paesa. Procent pierwszego serwisu to aż 85%! Widać ogromne poświęcenie tych zawodników w meczu i jak biją rywali o głowę i klas wyżej. Hindus, nawet serwis poprawił, więcej agresji co idą za tym bardzo potrzebne punkty. Radek, kick serwis, który jest bardzo ciężko odebrać a jak już to albo w siatkę rywale odbiją albo daleko poza kortem. Widać jednak, że zwycięstwo nad bliźniakami zmotywowała ich jeszcze bardziej i nie oszczędzają swoich rywali.. typ powinien wejść.. który sam osobiście stawiałem, analiza w temacie u mnie i stronę wstecz.. ;)
Radek i Hindus raczej tego nie wypuszcza, nie ma nawet opcji.
/ Dali radę ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
P 15

panasik

Użytkownik
Jedno w tym meczu jest niemal pewne - zapowiada się ponowy maraton z udziałem dwóch wybitnych tenisistów. Może tym razem 5-setowy thriller z końcowym tiebreakiem? Brzmi całkiem nieźle.
Teraz do rzeczy, całkiem obiektywnie. Wszyscy wiemy jak pilnie gra w tym sezonie na kortach twardych Nadal, jaką niesamowitą formę wyłapał po tak długiej przerwie spowodowaną kontuzją, totalne boom, które należy do rzadkości w obecnym świecie tenisowym. Ogółem wydaje się, że Rafa jest graczem pilniejszym oraz grającym z maksymalną intensywnością, ale biorąc pod uwagę tężyne fizyczną, to wydaje mi się , że Djokovic pod tym względem jest po prostu lepszy. Pokazał to właśnie we wczorajszym meczu z Wawrinką, któremu do końca nie brakowało tyle umiejętności co sprawności fizycznej i głównie dzięki temu Serb zgarnął mecz na swoje konto.
Tutaj również istotna sprawa odnośnie długich spotkań, w których Djokovic jest bezapelacyjnym dominatorem. Mam na myśli głównie 5 setówki.
Ponadto nie można mówić, że Nole jest w słabszej formie od Nadala, a przestoje pokroju wczorajszego meczu z Wawrinką owszem, zdarzają się, ale końcowe rezultaty na korzyść Serba świadczą tylko i wyłącznie na korzyść jego siły mentalnej i sprawności fizycznej. Z resztą, sam Nadal zagrał wczoraj na prawdę średni mecz z Gasquetem, któremu przez całe spotkanie nie brakowało dogodnych szans. Czy to ma znaczenie? Nie sądzę, bo teraz liczy się tylko finał.
Nie trzeba przytaczać ich ostatnich spotkań, bo pamiętamy chociażby USO z 2011 i ten kosmiczny poziom (3 set, mój ulubiony - czysta esencja ????) , pamiętamy AO sprzed 2 lat czy chociażby tegoroczny French Open, gdzie pomimo długoletniej dominacji , Nole był o włos od wykopania Hiszpana i decydowały głównie &quot;ekstremalne momenty&quot;. Przechodząc do sedna - Serb pamięta ostatni mecz w Cincinnati i porażkę z Nadalem 2:0, po którym wyciągnął z pewnością multum wniosków i jeśli podejdzie na tyle skoncentrowany, jak w większości ich spotkań z ostatich lat, to mecz będzie na wysokim levelu, a im dłużej się to przeciągnie, tym większe szanse upatruje właśnie w Djokovicu, który na twardych jest mimo wszystko bardziej &quot;wygimnastykowanym&quot; i silniejszym tenisistą, o czym sam Wawrinka wczoraj wspomniał w wywiadzie pomeczowym mówiąc : &quot;he&#39;s fucking strong&quot;
Podziwiam w Nadala w tym roku, ale według mnie ten turniej, szczególnie po porażce w Mastersie z Rafą należy do Djokovica który jutro wyeksponuje swój najlepszy skill i pełne urozmaicenie - bez znaczenia czy z opóźnieniem, czy w decydującej fazie meczu, ale ten gość jest mistrzem w grze na wyniszczenie i rywalizacje czysto mentalną.
Dlaczego jestem tak przychylny wobec Djokovica? Wiele dało się wyczytać właśnie we wczorajszym spotkaniu ze Szwajcarem; Nole długo szukał odpowiedniej taktyki, długo czytał Wawrinkę, ale jeśli tylko znalazł swoje szansę - konsekwentnie z nich korzystał, a dopełnieniem wszystkiego była wspominana przezemnie sprawność i dodatkowe wybijanie z rytmu przeciwnika swoimi zagraniami. Nadal potrafi atakować, a przy tym udowodnił swoją regularność i intensywność, ale jak to będzie się łączyć z tak szeroko rozwiniętą defensywą, jak nie najlepszą w całym tourze w wykonaniu Djokovica, dodatkowo z tak dobrą grą z kontry?
Raz jeszcze - Djokovic. GL
Novak Djokovic - Rafael Nadal @ [2,32] PinnacleSports
swoją analizę mógłbys zakonczy po 4-5 pierwszych zdaniach i zakonczyć, że mozna grać value na djokovica, w sumie to by miało sens.
Z jednym się zgodzę, że Rafa dokonał czegoś niebywałego. Druga sprawa, że gra w tym turnieju prawdopodobnie swój najlepszy tenis w tym roku - przecież aż do półfinalu nie stracił nawet podania.. trzecie sprawa przypomnę, że w 5 secie w RG to Rafa pogonił Djokovica i zaskoczył wytrzymałością mentalną i fizyczną. Krol mączki, defensywy a mimo to uwazasz, że siła fizyczna po stronie Djokera. Coś tu nie pasuje. Nadal win po dobrym kursie 1.74 GL
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Dziwie się, że kursy na Rafe rosna. Obecnie to najlepszy zawodnik w rozgrywkach. Super seria na hardzie, trzy wygrane turnieje. Djokovic takiej formy nie ma, a jak juz sie wspomina Wawrinke no to Szwajcar odczuwal bol, kontuzja sporo pomogla Djokovicowi. Serb zaczal grac jak Stan oslabl. To nie zadne szukanie taktyki bo jeszcze 15 minut i w szatni by szukal taktyki jak sobie zrobic dobrze, on po prostu gra slabo od pewnego czasu, a mecz z Wawa obnazyl wiele slabosci obecnego Djokovica.
Serwis nie zachwyca, return podobnie, zazwyczaj byl bardzo regularny, oba skrzydla znakomite, teraz tego brakuje. Nole ma dlugie przestoje, slabo gra z bh i stad taka domiancja Stana. Walil bomby a rywal byl bezradny. Jesli Djoko chce szukac aktyki 3 godziny to zycze powodzenia. Dla mnie to tylko koloryzowanie pod analize.
Tak było niedawno w Montrealu:
Rafael Nadal - Novak Djokovic 6-4 3-6 7-6
Ogolne h2h 21-15 dla Rafy raczej bez wiekszego znaczenia ale nikt nie zaprzeczy, ze druga czesc sezonu nalezy do Hiszpana.
Djoko Wimbledon z Murrayem, Montreal wyzej, Cincinnati z Isnerem, 3-setowka z Istominem, stara seta z Juznym. Nie twierdze, ze jest b.zle przypadkowo sie finalu nie robi ale jest sporo gorzej niz u Nadala.
Te 1,50 to byloby za malo ale obecnie ponad 1,70 na Nadala kuszace i wartego malej gry, a reszte live bo ogolnie granie tenisa live jest duzo sensowniejsze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
Hmm, kursy rosną bo pewnie więcej ludzi zaczyna stawiać na Novaka.. ja powiem tak w tym meczu może być wszystko, bardzo chciałbym zobaczyć pięć setów i zacięty pojedynek do końca. Szkoda tylko, że w ostatnim piątym secie (jeśli będzie) nie będzie przewagi dwóch gemach, tylko Tiebreak, bo raczej w takim meczu to nie spodziewam się żeby nie było..
Novak, jest bardzo silny w defensywie i choć Nadal, z meczu na mecz się rozkręca to i dla Hiszpana to nie będzie spacerek. Na hardzie Novak, znacznie lepiej pogrywa niż Hiszpan, przeciwko sobie ale zobaczymy na pewno mecz bardzo zacięty naszpikowanymi pięknymi wymianami obu zawodników. Passing shoty w wykonaniu Nadala będą na pewno wielokrotne, Novak i jego silny po crossie forehand. Spodziewam się również troszkę więcej asów Novaka w meczu, bo ostatnio jak by trochę ich mniej bił, a znany jest z tego że potrafi dużo wbić, ale wiadomo po drugiej stronie siatki groźny Nadal który będzie czyhał na każdy jego serwis. Sam nie mogę się doczekać tego meczu i osobiście go nie stawiam. Ale jak miałbym ruszać to wygraną Novaka, po zaciętym pięciosetowym spotkaniu. Będą obaj gracze dość wypoczęci, bo 24h mieć będą przerwę do finału, nawet troszkę ponad i kto lepiej wytrzyma presję tego spotkania ten zgarnie tytuł. Pamiętam do dzisiaj jak w Australii grali ze sobą od 9ej rano Polskiego czasu do jakiejś 15.. a Novakowi krwawiły stopy, z tak wyczerpującego meczu. Nawet nie mieli siły stać przy wręczaniu pucharów i jakoś specjalnie mnie to nie dziwi, tacy zawodnicy, taka klasa jutro będzie poezja na korcie. A co do grania na live, to przyznam że jak już i będzie serwował pierwszy gem, Djoko na unibecie na live będzie opcja czy będzie równowaga w gemie (3.60) takie kursy są na takie &#39;bajerki&#39; często wchodzą i myślę że przy serwisie o ile będzie podawał pierwszy Djoko można się pokusić o coś takiego i potem również tylko trzeba obserwować co się dzieje na meczu. Bo w meczu takich gigantów równowag jest pełno, osobiście tak jak pisałem nie będę ruszał, ale Ci co chcą trochę &#39;kasy&#39; z tego spotkania mogą spróbować.
Jutro finał, niech wygra lepszy! ;) goodnight.
 
C 2

czita

Użytkownik
no i final najlepszych w tej chwili tenisistow na swiecie. mimo wszystko, jestem zdziwiony wyjsciowymi kursami, ale po ich zmianach widac ze nie tylko ja . Nadal w znakmitej !rownej! formie. w sf rysiek postawil wysoko poprzeczke ale nie mial argumentow by nawet seta urwac.
drabinka Nole do polfinalu to byl smiech na sali. wiemy ze potrafi czasami popajacowac i stad przegrany set z ruskim. zarty sie skonczyly ze Stan&#39;em i dobrze dla niego ze ten mecz trfal 5 setow. zaczal lefiej serwowac, mniej ue, dluzsze wymiany dla niego.
nie chce za bardzo sie rozpsywac bo kazdy kto sledzil uso i troche sie zna ma swoja wyrobiona opinie co do tego meczu. napisze tylko h2h na kortach twardych (out i indoor) 11-5 w strone Novak&#39;a.
ja ze swojej strony widze value @2.24. (pinnacle)
zagralbym nawet jesli byloby ~1.85 (minimum)
sprobuje takze 0-3 @8.52 (pinnacle) za jakas tam nieduza stawke.
raczej na live nie bede sie przypalal, chyba ze wynik 0-3 bedzie do green&#39;owania
 
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Djokovic-Nadal @1.66
Nie bede odkrywczy i podtrzymam typ sprzed staru turnieju na wygrana Nadala. Jezeli sie uda to bedzie to drugi amerykanski szlem Hiszpana. Wydaje mi sie, ze mamy do czynienia z tym co mielismy nie tak dawno jeden-poltora sezonu temu, gdzy dominowal Djokovic, a Nadla probowal ugryzc Serba. Byla konkurencja, ale wszystko tak naprawde co isttone wygrywal Djokovic. Teraz role sie odwrocily i to Nadla gnebi Serba, chociaz mecze sa bardzo konkurencyjne. Nadal jest dla mnie najlepszym zawodnikiem w tourze w optymalnej dyspozycji i nie zmienia tego nabyte rankingi. Jak to zwykl mawiac Wojciech Fibak, sa wspaniali tenisisci, ale Nadal jest absolutnie wyjatkowy. Swoja droga jezeli utrzyma sie taka dominacja tej dwojki to obydwaj moga zagrac ze soba w swojej karierze z 50 razy. Licze wiec, ze Nadal nie zawiedzie tutaj przede wszystkim swoich oczekiwan.
 
lokosz 0

lokosz

Użytkownik
Nadal
Djokovic - Nadal
Typ 2. 1.64 Unibet
Wszyscy tak chwalicie Djoko, że rozprawił się z Wawrinka, ze Szwajcar nie miał argumentow, albo zabrakło mu sił. Ale czy ktokolwiek z was oglądał cały mecz?? Dla mnie faworytem spotkania był Wawrinka, bo widziałem jak grali obydwaj we wczesniejszych spotkaniach w UO. I gdyby nie kontuzja, jakiej nabawił się wawrinka w 4 secie tego pojedynku, Dziś mielibyśmy spotkanie Wawrinka - Nadal
Serb nie miał argumentow grajac z fenomenalnie dysponowanym tego dnia Szwajcarem. Wychodziło mu wszystko, trafial idelanie w linie. Przy słabym serwisie Serba parł na przód i malo brakowalo, i pyknął by go w 4 setach
Ale... 4 set, przerwa na lekarza i po powrocie Stanislas nie wygladał juz jak wczesniej. Naderwana pachwina ogromnie mu przeszkadzała, szacun za to ze dogral jeszcze poltorej seta. Pomimo tego ze nie mogl za bardzo biegac sprawiał Djoko ogromne problemy. Gdyby nie to wygrana miał praktycznie w kieszeni
Dzisiaj w starciu z Nadalem, ktory gra po prostu fantastycznie, nie daje mu wiekszych szans.
Uważam, że nie wygra wiecej niz 1 seta a i o to bedzie bardzo ciezko
Dla odwaznych radze zagrac na 0-3 oraz 1-3 dla Hiszpana
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Zauważyłem, że wiele osób ocenia serba formę przez pryzmat średniego meczu z Wawrinka. Fakty są takie ze demolował wszystkich do tego półfinału, podobnie jak nadal.
Może zagrał srednio, ale kumaci wiedzą, że elita z Djokovicem na czele potrafi wystrzelić w każdym momencie, tym bardziej w finale szlema na swojej ulubionej nawierzchni , że znacznie lepszym bilansem h2h od Rafy
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Nadal w znakmitej !rownej! formie. w sf rysiek postawil wysoko poprzeczke ale nie mial argumentow by nawet seta urwac.
Uczciwie oceniając Rafał poza Ćwierćfinałowym Tommym wcześniej też nie miał mocarzy za rywali - samych zawodników, którzy w starciu ze światową czołówką dostają gęsiej skórki i wygrywają tylko od wielkiego dzwonu. Do tego pokonanie Stanislasa przez Serba chyba mimo wszystko bardziej gładko wyglądało w TV niż tym w rzeczywistości było i swoją niebagatelną wartość posiada. Awansując do finału podopieczny Wojtka zapewnił sobie utrzymanie pozycji lidera rankingu na najbliższe tygodnie, więc ambitny plan minimum został niniejszym wykonany.
Uważam, że Ryszard miał argumenty żeby wygrać seta w batalii półfinałowej, pokazał to agresywnie rozrzucając rywala backhandami w II secie. Zabrakło konsekwencji (i być może kondycji). No i pośredni wynik w II secie (4:3 i 40:15 dla Monsieur przy serwisie Majorkańczyka) to nie było byle co.
I tak zresztą Gasqueta i Djokovicia dzieli na ten moment różnica przynajmniej 1,5 tenisowej klasy. Jednocześnie nie wykluczam gładkiego 3:0 dla Nadala, bo jego rywal miewa naprawdę zagadkowe wahania formy (0:3 na Wimbledonie!), jednak mocno pohamowałbym zbyt mocną deprecjację wartości Djokera.

Rafael Nadal Parera - Новак Ђоковић
Typ deczko forfan, ale zapowiada się naprawdę obiecująco!
Will The 1st Challenge Be Successful? Yes @ 2,62 (Ladbrokes) ✅ Rafa trafił zgodnie z przewidywaniami ????
Statystycznie niższy błądzi w 70%, wyższy w 71%. Tutaj mamy kurs na niecałe 65%, więc walju ????
Howgh! Kij w oko marudom! ;-)
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Novak Djoković - Rafael Nadal
Ja z kolei uważam, że kursy na dzisiejszy finał są dobrze wystawione. Lekkim faworytem zdaje się być Hiszpan, i to nie tylko przez pryzmat ostatnich wyników na hardzie czy osiągów w tym turnieju, ale w mojej ocenie poprzez styl gry, jaki ostatnimi czasy obaj tenisiści prezentują.
Ja osobiście Novaka uważam za przebijaka najwyższej klasy. Nie jest to wcale argument in minus, a wręcz na plus, gdyż to oznacza, że potrafi on utrzymać piłkę w korcie przez bardzo długi czas podczas wymiany, nie popełniając dużej ilości wymuszonych błędów. Serb bardzo dobrze pracuje na nogach i dobrze porusza się w okolicach linii końcowej, jest dobrze wygimnastykowany i wyciąga piłki czasem w bardzo dziwnych pozach, tak więc, żeby Novaka ugryźć, trzeba się bardzo napracować i precyzyjnie kierować uderzenia lub też zmieniać tempo, tak jak to robił Wawrinka w półfinale. Przez długi czas usypiał Serba, grając bardzo wolne piłki, po czym przyspieszał zagraniem po linii, nie dając wejść w rytm Novakowi przez prawie 3 sety. Jeżeli chodzi o styl uderzenia, bliżej mi do siłowego niż do technicznego, choć nie jest to do końca płaska piłka jak u Berdycha czy Del Potro.
Nadal zaś w mojej ocenie gra najlepszy tenis od powrotu na zawodowe korty. Jego bilans na hardzie jest imponujący, ale nie wziął się on z niczego. Otóż Nadal już nie tylko się broni i nie przedłuża wymian, lecz atakuje. Lepiej wykorzystuje geometrię kortu, uderza pod różnymi kątami, częściej decyduje się na akcje wolejowe pod siatką, sam także skutecznie je neutralizuje u przeciwnika dobrymi passing-shotami czy też wrzutkami pod nogi. Sporym atutem jest tu top-spinowy forehand z lewej ręki, dzięki któremu piłka dostaje dużego kozła i żeby skutecznie odegrać takie zagranie, trzeba bardzo wcześnie wejść na piłkę lub bardzo późno - wtedy jednak potrzeba przyłożyć mocniej i bardziej &quot;odkręcić&quot; piłkę, a to nie zawsze musi skończyć się dobrze. Żeby coś ugrać z Nadalem, trzeba go zaatakować, najlepiej akcją na backhand Hiszpana pod samą linię i wykończyć z drugiego tempa pod siatką. W tym turnieju najlepiej wyszło to Kohlschreiberowi, który dobrze umieszczał serwis, używał różnorodnych uderzeń i nie dawał sobie odebrać łatwo inicjatywy w akcji. Dało to efekt tylko na półtora seta, bo taka gra wyniszcza kondycję bardzo szybko.
Kolejny istotny czynnik to wiatr. Nie jest tajemnicą, że na Artur Ashe Stadium wiało, wieje i będzie wiało po wsze czasy bardziej jak na innych kortach. Jednak wcale on nie musi przeszkadzać, pod warunkiem, że ma się wysoką kontrolę nad piłką w trakcie uderzenia i jest to poparte odpowiednią pracą na nogach. To wszystko przeważa w mojej ocenie za Nadalem.
Jeżeli Serb chce wygrać to spotkanie, musi dręczyć Nadala długą piłką na stronę backhandową. Każda krótsza piłka to natychmiastowa kontra i przejęcie inicjatywy przez Hiszpana. Przyda się też dobry kick-serwis, także na stronę backhandową, bo już sam odrzut będzie wystarczająco daleki, by zepchnąć Hiszpana do defensywy.
W US Open, jeśli dobrze, pamiętam, spotkali się dwa razy i mamy tu remis 1:1 w tych potyczkach. Nadal to jest tenisista, który będzie forsował swoje warunki przez cały mecz i ani przez chwilę nie spuści z tonu. Jeżeli Novak nie znajdzie planu B, to przegra. Tak też typuję:
Rafael Nadal wygra @1,75 Pinnacle 7/10 ✅ ✅ ✅
 
hugues 4,8K

hugues

Użytkownik
Osobiscie zdecydowalem zagrac Nadala po kursie 1.72.✅ Dla mnie Nadal jest faworytem i dzisiaj postara sie to udowodnic, Nole lapie mala zadyszke pomalu, traci coraz wiecej setow, z Wawrinka juz Go widzialem poza turniejem. Nadal z kolei poczatek sezonu dosc slaby, ale Jego forma systematycznie windowala sie ku gorze, mysle, ze aktualnie jest w najbardziej optymalnej dla Niego formie. Uwazam, ze mozna tez pojsc w strone undera, chlopaki nie rozpieszczaja sie w gemach na hardzie, zazwyczaj wszystko konczy sie w 9- 10 gemach, mimo wszystko uwazam, ze szansa na 5 setow jest niewielka, pytanie tylko kto mialby tu wygrac 3:1? Mysle, ze Rafie zdecydowanie blizej do tego wyniku. Wiem jakiego Rafe zobaczymy dzisiaj, Djoko jest mimo wszystko zagadka, wiadomo, ze to final, ale moze byc tak, ze zanim Nole sie obudzi moze juz byc 2:0 dla Nadala. Zycze wszystkim, by bylo to kapitalne widowisko ????
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
Novak Djokovic v Rafael Nadal - Nole DW 3:2 @ 6,50 (bet365)
Bardzo mocno prawdopodobne jest, ze bedzie to zaciety mecz. 5 setow jest bardzo prawdopodobne, i jeden i drugi moga miec przestoje w swojej grze po to, aby za chwile wskoczyc na 101 % mozliwosci.
W 5 secie raczej bedzie juz rzut moneta, ale Djoko po przegranym RG, Wimbledonie i zeszlorocznym US Open tym razem juz nie powinien rozdawac prezentow, tylko wygrac Szlem. Powinno mu sie udac juz dzis, ale nie bedzie to 3:1, nie mowiac juz o 3:0.
Typowe lokaty na ten mecz to over 3,5 seta i TB w meczu, ale ja podaje typ na DW win.
 
B 45

bryfsztyk

Użytkownik
Juz mam... niestety 1,30 nie wyglada przez to kuszaco na to ze nikt nie rozwali rakiety... no bet
Typ dobry. To wielki szlem, kazdy z tych zawodnikow sie szanuje na tyle, zeby w finale WS nie lamac rakiet. Poza tym widac, ze w tym roku Novak chce sie przypodobac amerykanskim kibicom, bo chyba ruszyly go troche te gwizdy rok temu. Mozna to zobaczyc po jego wypowiedziach pomeczowych. Wiec mysle, ze powstrzyma sie przed nagannym zachowaniem.

Co do samego meczu, to nie ma sensu pisac przydlugawych analiz, naciaganych w strone Hiszpana lub Serba. W tym meczu bedzie sie liczylo tylko jedno - backhand po linii Djokovicia. Zastanawiam sie dlaczego polscy komentatorzy tenisa o tym nie wspominaja, bo kiedy ogladam mecze tych dwoch na angielskim eurosporcie, tamtejsi komentatorzy mowia o tym zagraniu co gem. To jest kluczowe uderzenie w jego meczach przeciwko Rafie, ktore otwiera mu droge do wygrywania punktow.
Jak nie bedzie sie bal go uzywac i bedzie mu wychodzic - wygra, w innym przypadku wieksze szanse ma Nadal.

Wedlug mnie nie ma sensu typowac zwyciezcy, bo kursy sa w miare dobrze dobrane. Warto bylo natomiast zadowolic sie typem powyzej 3.5 seta ktory mozna bylo zlapac wczoraj w Bet365 po ladnym kursie 1.4. Teraz zapewne juz troche spadl.
 
nafaelradal 79

nafaelradal

Użytkownik
Witam.
Ja pomimo tego, iż widziałem Rafę (jak chyba prawie wszyscy z Was) jako faworyta do zwycięztwa w USO nawet jeszcze sporo przed turniejem, to dzisiaj patrząc na wieczorny finał bałbym się stawiać na Hiszpana.
Djokovic musi wyjść z twarzą kończąc ten sezon. Lider rankingu i od sezonu 2011 niekwestionowany najlepszy zawodnik świata w tym roku nie gra na miarę oczekiwań, jakie są w nim przez wszystkich pokładane. Początek sezonu w miarę udany, ale potem oprócz niespodziewanego zwycięztwa w Monte Carlo, gdzie grał z kontuzją kostki i gdzie prawie w 2 pierwszych rundach odpadł to nic nie pokazał. Finał Wimbledonu to totalny blamaż. A przecież przed sezonem mówiło się o tym, iż w 2013 roku ma realną szansę na Wielki Szlem, gdyż AO i USO wie doskonale jak wygrać, na trawie się spisuje bardzo dobrze, a Rolanda ugryść może, gdyż niewiadomo było, co robić będzie Rafa wracający po kontuzji. Rafa jednak wrócił mocny jak nidgy, chociaż na początku słabo wyglądała jego psychika, gdyż przegrał 2 z 2 najważniejszych meczy: pierwszy finał wogóle i pierwszy finał bardzo ważnego turnieju z największym rywalem (MC z Djokiem). Po Wimbledonie forma Hiszpana imponuje, pod każdym względem gra można powiedzieć perfekcyjnie. Myślę, że gdyby Djok bał się porażki i blamażu w finale, to odpuściłby Wawrince, a nie wyciągnął mecz ze stanu 1:2 w setach. Wawrinka z całą pewnością pokazał się z najlepszej strony spośród wszystkich zawodników startujących w Nowym Jorku, pomimo iż turnieju nie wygrał. To Djokovic go wyeliminował. Dzisiaj spodziewam się dobrego meczu, w którym z całą pewnością Rafa seta wygra ale jednak Djok wejdzie na &quot;swój&quot; poziom i udowodni wszystkim, że ciągle chce, ciągle potrafi i ciągle jest najlepszym tenisistą globu.
Moje typy:
Djokovic 2,25 Pinnacle
Djokovic -1,5 seta 3,30 Marathonbet
 
bizon91 3,3K

bizon91

Użytkownik
Rafael Nadal - Novak Djokovic
Typ:
-Czy zawodnik złamie w meczu rakietę? Nie@1,25
(betcity) ✅✅✅

Krótko. Nadal odpada, tego chyba tłumaczyć nie trzeba, zbyt ułożony facet. Zostaje Djoko, który jednak też mimo wszystko wydoroślał, a w takim meczu raczej się skupi i pokaże fason, a nie swoje frustracje przed Rafą. Dla mnie tu max 1,10 powinno być. Wydaje się całkiem bezpieczny typ, oczywiście Djoko zdarzyło się złamać rakietę i to nie tak dawno, gdyby tak nie było to nie byłoby też takiego kursu. Było w 2012 z Murrayem, było też...z Nadalem, ale czy będzie znowu? Jak dla mnie to byłoby już za dużo...spodziewam się dziś twardej walki ale bez pajacowania.
e: widzę, że już ktoś wpadł na taki typ, nawet po lepszych kursach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
M 185

marcin_uk

Użytkownik
Nadal - Djokovic | Nadal wygra 3:2 @ 6.00 Bet365 (5/10) ⛔
Finał marzeń. Trzeci raz na US Open, za każdym razem 3:1 dla ówczesnego faworyta. No, ale to bym wsadził między... Ten rok jest wyjątkowy, Rafa wrócił i gra coś niesamowitego, Djokovic nie jest gorszy, chociaż pozostaje plama po 2 przegranych finałach... Czy będzie trzeci? Ja uważam, że tak, choć 3:0 to mógł wygrać z Djokiem Murray, czy Wawrinka, jeśli jego celownik, byłby lepiej nastawiony, ale na pewno nie Hiszpan. Nadal gra lepiej, powinien wygrac, jest slusznie faworytem, ale obaj imponuja, sa w super formie a przeciez nie ma drugiej tak podobnej do siebie pary w calej czolowce ATP (jesli chodzi o styl). Jestem przekonany, ze w trzecim serbsko-hiszpanskim finale w Nowym Jorku w koncu zobaczymy 5 setow. Kurs jest znakomity, na pewno bardziej oplacalny niz zwyciestwo Rafy po 1.66... 5 setów bez wskazania zwycięzcy jest bezpieczniejsze, ale biorąc pod uwagę różnicę w kursie (6.00/3.00) zdecydowanie bliżej mi do Rafy po 5 setach.
-5j
----
BILANS U.S. Open 2013:
Bedene v Tursunov 1 @@ 4.446 Pinnacle (1/10) ⛔
Bedene (+2.5 sets) v Tursonov 1 @@ 1.658 Pinnacle (6/10) ✅
Djokovic v Berankis Over 26.5 gems @ 2.02 Marathonbet (6/10) ⛔
Sock - Tipsarevic Sock To win at least 1 set @ 1.36 Ladbrokes (6/10) ✅
Isner - Kohlschreiber Over 42.5 games @ 1.83 Ladbrokes (6/10) ✅
Evans - Robredo 1 @ 4.00 Sportinget (3/10) ⛔
Hewitt - Donskoy 1 @ 1.30 Ladbrokes (9/10) ✅
Hewitt (-5.5 games) - Donskoy 1 @ 1.80 Ladbrokes (3/10) ✅
Peya/Soares - Cuevas/Zeballos 1 @ 1.33 (6/10) Ladbrokes ✅
Lu/Sharan - Qureshi/Rojer 1 @ 1.33 (6/10) Ladbrokes ✅
Ferrer - Tipsarevic 1 @ 1.284 (9/10) Pinnacle ✅
Raonic - Gasquet 1 @ 1.725 Pinnacle (6/10) ⛔
Dodig/Melo - Stakhovsky/Youzhny 1 @ 1.57 Ladbrokes (9/10) ✅
Hewitt - Youzhny 1 @ 2.56 Pinnacle (5/10) ⛔
Wawrinka - Muuray 1 @ 4.20 WH (4/10) ✅
Djokovic - Youzhny 2 @ 10 Ladbrokes (1/10) ⛔
Djokovic - Youzhny (+2.5 sets) 2 @ 3.00 Ladbrokes (6/10) ✅
Paes/Stepanek - Peya/Soares 1 @ 1.714 Pinnacle (10/10) ✅
Wawrinka - Djokovic 1 @ 5.93 Pinnacle (4/10) ⛔
Wawrinka (+2.5sets) - Djokovic 1 @ 1.752 Pinnacle (6/10) ✅
Nadal - Djokovic | Nadal wygra 3:2 @ 6.00 Bet365 (5/10) ⛔
Typy: 13/21 = 62%
Przegrane: ⛔ 31j
Wygrane: ✅ 61.73j
Zysk: ✅ 30.73j
Do &quot;zobaczenia&quot; w Melbourne :-D
Pozdrawiam!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom