>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
swoją drogą Ci ludzie którzy podobno dostali grzywny po 5k, to musieli być totalnymi idiotami. Celnicy nic na nich nie mieli i mieć nie będą a wystarczyło walnąć standardową formułkę nie pamiętam.

Chodzi o to, ze w skarbowce to Ty masz udowodnic, a nie oni Tobie. Poczytaj.
w sądzie/skarbówce liczą się dowody oraz fakty i nigdy nie będzie inaczej. Żaden sąd nie skaże Cię bez dowodów ????
jedynym dowodem tych wyroków i nakazu zapłaty grzywien był fakt przyznania się do winy. Temat można by już zamykać powoli. Najważniejsze to tak jak ktoś już wcześniej powiedział, jak nie wystawicie dupy i sami się nie przyznacie to h*ja wam zrobią.
 
J 0

jalalewale

Użytkownik
Dopóki ktoś nie puści farby skąd maja dane graczy dopóty będzie ciepło . Wystarczy ze ktoś chlapnie ze z tego i tego banku, od pośrednika (przelewy) czy od bukmachera maja te informacje i wszystko będzie jasne a 3/4 osób obecnie siedzących na tym wątku zniknie
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
w sądzie/skarbówce liczą się dowody oraz fakty i nigdy nie będzie inaczej. Żaden sąd nie skaże Cię bez dowodów ????
jedynym dowodem tych wyroków i nakazu zapłaty grzywien był fakt przyznania się do winy.
To napewno nie wyglądało tak że ktoś zdał pytanie
- Czy grał Pan u nielegalnego bukmachera w internecie
-Tak
-ok to nalozymy kare X zł i po sprawie
- czy przyjmuje Pan karę X zł
-tak
-koniec imprezy, dziękuje dobranoc
Tych pytań zapewne jest bardzo dużo i osoba która się przyznaje pogrąża sama siebie. Podejrzewam że wygląda to tak że jeśli jakaś osboa się już przyzna to zaczyna &quot;sypać&quot; na samego siebie, co gdzie, jak kiedy i sama przedstawia dowody które ją obiążają ????
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
&quot;swoją drogą Ci ludzie którzy podobno dostali grzywny po 5k, to musieli być totalnymi idiotami. Celnicy nic na nich nie mieli i mieć nie będą a wystarczyło walnąć standardową formułkę nie pamiętam.&quot; Obrażasz mnie, nie mając zielonego pojęcia na czym polega kontrola skarbowa.
Ja więcej nie udzielę się na forum nawet pomimo ewentualnie nowych faktów względem złożonego sprzeciwu od wyroku nakazowego. Możecie dalej nazywać mnie idiotami i dalej domniemać- tylko domniemać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
D 152

damian0012

Użytkownik
plusgsm
pisz konkrety jak ma sie twoja sprawa a nie wdawaj sie w dyskusje z &#39;forumowiczami&#39; bo dobrze wiesz ze nie ma to sensu....
PS polowe postow z tego tematu z domniemaniami i innymi przepowiedniami i wrozbami powinna byc skasowana gdzies sa moderatorzy? bo jaki jest sens czytac codziennie 4 strony dewagacji i innych domyslen zal zal zal zamiast pisac same konkrety...
 
J 0

jalalewale

Użytkownik
&quot;swoją drogą Ci ludzie którzy podobno dostali grzywny po 5k, to musieli być totalnymi idiotami. Celnicy nic na nich nie mieli i mieć nie będą a wystarczyło walnąć standardową formułkę nie pamiętam.&quot; Obrażasz mnie, nie mając zielonego pojęcia na czym polega kontrola skarbowa.

Ja więcej nie udzielę się na forum nawet pomimo ewentualnie nowych faktów względem złożonego sprzeciwu od wyroku nakazowego. Możecie dalej nazywać mnie idiotami i dalej domniemać- tylko domniemać.
A mnie interesuje Twoja historia, przynajmniej nie są to informacje z dupy wzięte tylko konkrety. Mam nadzieje ze zmienisz zdanie
 
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
&quot;swoją drogą Ci ludzie którzy podobno dostali grzywny po 5k, to musieli być totalnymi idiotami. Celnicy nic na nich nie mieli i mieć nie będą a wystarczyło walnąć standardową formułkę nie pamiętam.&quot; Obrażasz mnie, nie mając zielonego pojęcia na czym polega kontrola skarbowa.

Ja więcej nie udzielę się na forum nawet pomimo ewentualnie nowych faktów względem złożonego sprzeciwu od wyroku nakazowego. Możecie dalej nazywać mnie idiotami i dalej domniemać- tylko domniemać.

Pisząc o idiotach którzy dostali 5k miałem na myśli tych typków o których mówił Kostrubała, Ciebie mój wpis nie dotyczy bo capneli Cię za co innego i tylko przypadkiem wyszło że grasz.:grin: wyluzuj.
 
B 482

bmoran

Użytkownik
w sądzie/skarbówce liczą się dowody oraz fakty i nigdy nie będzie inaczej. Żaden sąd nie skaże Cię bez dowodów
w jakim swiecie zyjesz? kup mieszkanie/dobre auto przy malych dochodach oficjalnych i to TY masz udowodnic, ze pieniadze zdobyles legalnie, a nie skarbowka ma udowadniac, ze masz je niewiadomo skad. Jestes pewnie jeszcze mlody i malo przezyles, ale jak kiedys bedziesz mial np. swoja dzial gosp. to zobaczysz, ze Ty masz udowodnic wszystko o co maja chociaz podejrzenia. Ja w swojej firmie 2 lata temu musialem sie tlumaczyc, czemu jezdze mniej autem! Rozumiesz to? Wrzucalem w koszty mniej rachunkow za paliwo (zyski mialem podobne) niz rok wczesniej i dwa lata wczesniej i powiedzieli, ze maja podejrzenie, ze kupuje benzyne na lewo... i gdyby nie to, ze mialem po prostu zlamana noge i papierek na to i rehabilitacje, to pewnie dostalbym wyrok. Tlumaczenia, ze wiecej spraw zalatwialem mailowo czy tel to moglem sobie darowac. Rozumiesz to? Bo mi sie w glowie to nie miesci i osobom ktorym to opowiadam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
legia 122

legia

Użytkownik
UC daje grzywnę za sam fakt nielegalnego grania ! także jest to tylko niewinny prztyczek w nos
Gracze będą dopiero ugotowani gdy do gry wejdzie skarbówka i prześwietli przelewy za kilka lat wstecz, niewykluczone, że każdy przelew z kasyna/buka/pokerka będzie traktowany jako nieudokumentowane źródło dochodu... wtedy bodajże 75% mogą chapsnąć + karne odsetki
 
przemoevil 283

przemoevil

Użytkownik
UC daje grzywnę za sam fakt nielegalnego grania ! także jest to tylko niewinny prztyczek w nos

Gracze będą dopiero ugotowani gdy do gry wejdzie skarbówka i prześwietli przelewy za kilka lat wstecz, niewykluczone, że każdy przelew z kasyna/buka/pokerka będzie traktowany jako nieudokumentowane źródło dochodu... wtedy bodajże 75% mogą chapsnąć + karne odsetki
nic nowego nie wnosisz do tego tematu.
 
F 263

fidelio

Użytkownik
w jakim swiecie zyjesz? kup mieszkanie/dobre auto przy malych dochodach oficjalnych i to TY masz udowodnic, ze pieniadze zdobyles legalnie, a nie skarbowka ma udowadniac, ze masz je niewiadomo skad. Jestes pewnie jeszcze mlody i malo przezyles, ale jak kiedys bedziesz mial np. swoja dzial gosp. to zobaczysz, ze Ty masz udowodnic wszystko o co maja chociaz podejrzenia. Ja w swojej firmie 2 lata temu musialem sie tlumaczyc, czemu jezdze mniej autem! Rozumiesz to? Wrzucalem w koszty mniej rachunkow za paliwo (zyski mialem podobne) niz rok wczesniej i dwa lata wczesniej i powiedzieli, ze maja podejrzenie, ze kupuje benzyne na lewo... i gdyby nie to, ze mialem po prostu zlamana noge i papierek na to i rehabilitacje, to pewnie dostalbym wyrok. Tlumaczenia, ze wiecej spraw zalatwialem mailowo czy tel to moglem sobie darowac. Rozumiesz to? Bo mi sie w glowie to nie miesci i osobom ktorym to opowiadam.
Hehehe, ale jaja. Kolega uważa, że można opodatkować dochód z przestępstwa? No to idź, spróbuj zapłacić podatek od wygranej u nielegalnego buka, zobaczymy co ci powiedzą :)
 
F 263

fidelio

Użytkownik
UC daje grzywnę za sam fakt nielegalnego grania ! także jest to tylko niewinny prztyczek w nos
Gracze będą dopiero ugotowani gdy do gry wejdzie skarbówka i prześwietli przelewy za kilka lat wstecz, niewykluczone, że każdy przelew z kasyna/buka/pokerka będzie traktowany jako nieudokumentowane źródło dochodu... wtedy bodajże 75% mogą chapsnąć + karne odsetki
A na jakiej podstawie skarbówka ściąga podatek od dochodów z przestępstw? Jak napadnę na bank to skarbówka też mi od tego podatek pobierze? Ciekawa logika, dzieciaków z gimnazjum chyba.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Hehehe, ale jaja. Kolega uważa, że można opodatkować dochód z przestępstwa? No to idź, spróbuj zapłacić podatek od wygranej u nielegalnego buka, zobaczymy co ci powiedzą :)
A na jakiej podstawie skarbówka ściąga podatek od dochodów z przestępstw?
Ustawa o grach hazardowych
Dz.U.2009.201.1540 - Ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych


Art. 89. Przesłanki nałożenia kary pieniężnej i jej wysokość

1. Karze pieniężnej podlega:
1) urządzający gry hazardowe bez koncesji lub zezwolenia, bez dokonania zgłoszenia, lub bez wymaganej rejestracji automatu lub urządzenia do gry;
2) urządzający gry na automatach poza kasynem gry;
3) uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia.
2. Wysokość kary pieniężnej wymierzanej w przypadkach, o których mowa:
1) w ust. 1 pkt 1 - wynosi 100% przychodu uzyskanego z urządzanej gry;
2) w ust. 1 pkt 2 - wynosi 12.000 zł od każdego automatu;
3) w ust. 1 pkt 3 - wynosi 100% uzyskanej wygranej.
a więc ten &quot;podatek&quot; w formie kary pieniężnej wynosi tu 100% wygranej.
.
 
F 263

fidelio

Użytkownik
Ustawa o grach hazardowych
Dz.U.2009.201.1540 - Ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych


Art. 89. Przesłanki nałożenia kary pieniężnej i jej wysokość

1. Karze pieniężnej podlega:
1) urządzający gry hazardowe bez koncesji lub zezwolenia, bez dokonania zgłoszenia, lub bez wymaganej rejestracji automatu lub urządzenia do gry;
2) urządzający gry na automatach poza kasynem gry;
3) uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia.
2. Wysokość kary pieniężnej wymierzanej w przypadkach, o których mowa:
1) w ust. 1 pkt 1 - wynosi 100% przychodu uzyskanego z urządzanej gry;
2) w ust. 1 pkt 2 - wynosi 12.000 zł od każdego automatu;
3) w ust. 1 pkt 3 - wynosi 100% uzyskanej wygranej.
a więc ten &quot;podatek&quot; w formie kary pieniężnej wynosi tu 100% wygranej.
.
Ale odróżniasz karę od podatku? Czy nie?
 
R 30

robb30

Użytkownik
UC daje grzywnę za sam fakt nielegalnego grania ! także jest to tylko niewinny prztyczek w nos
Gracze będą dopiero ugotowani gdy do gry wejdzie skarbówka i prześwietli przelewy za kilka lat wstecz, niewykluczone, że każdy przelew z kasyna/buka/pokerka będzie traktowany jako nieudokumentowane źródło dochodu... wtedy bodajże 75% mogą chapsnąć + karne odsetki
Państwo polskie może opodatkować jedynie legalne dochody, ponieważ państwo nie może czerpać korzyści z działalności sprzecznej z prawem. Podatek 75% dotyczy natomiast nieujawnionych źródeł dochodu ale nie nielegalnych. Otrzymanie grzywny za grę u bukmachera, zamyka drogę do 75% podatku, gdyż z chwilą otrzymania grzywny macie potwierdzenie na nielegalność tych dochodów, których już nie można opodatkować. Inna sprawa to wysokość grzywny, o której już edi8 wyżej wspomniał.
Kolejną ciekawostką jest fakt, iż sam podatek 75% został niedawno uznany za nielegalny:
wprost.pl/ar/409155/Trybunal-Konstytucyjny-podatek-nielegalny-Ale-bedzie-dalej-pobierany/
podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/728365,75-procentowy-podatek-od-ukrytego-majatku-do-zwrotu-jak-odzyskac-pieniadze.html
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Ale odróżniasz karę od podatku? Czy nie?
A Ty masz w głowie tylko siano czy i trochę owsa, że takie totalne głupoty wypisujesz?

Bowiem wymieniona kara pieniężna zabierze wygraną i pełni tu na gruncie Ustawy hazardowej funkcję podatku - gdyż przy tym wymiarze kary wynoszącym 100% wygranej, nie będzie już z czego pobierać podatku.
 
F 263

fidelio

Użytkownik
A Ty masz w głowie tylko siano czy i trochę owsa, że takie totalne głupoty wypisujesz?

Bowiem wymieniona kara pieniężna zabierze wygraną i pełni tu na gruncie Ustawy hazardowej funkcję podatku - gdyż przy tym wymiarze kary wynoszącym 100% wygranej, nie będzie już z czego pobierać podatku.
Ale odróżniasz pełnienie funkcji podatku od podatku? Czy nie? Jak nie to do szkoły.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom