>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Czytaj matołku tak długo aż zrozumiesz:
Wymieniona kara pieniężna w wysokości 100% zabierze wygraną i pełni tu na gruncie Ustawy hazardowej funkcję podatku, gdyż nie można pobrać podatku od czegoś, co już wtedy nie istnieje.
 
F 263

fidelio

Użytkownik
Czytaj matołku tak długo aż zrozumiesz:
Wymieniona kara pieniężna w wysokości 100% zabierze wygraną i pełni tu na gruncie Ustawy hazardowej funkcję podatku, gdyż nie można pobrać podatku od czegoś, co już wtedy nie istnieje.
Dokładnie, nie można pobrać podatku, właśnie to powtarzam. Zrozumiesz w końcu?
 
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
w jakim swiecie zyjesz? kup mieszkanie/dobre auto przy malych dochodach oficjalnych i to TY masz udowodnic, ze pieniadze zdobyles legalnie, a nie skarbowka ma udowadniac, ze masz je niewiadomo skad. Jestes pewnie jeszcze mlody i malo przezyles, ale jak kiedys bedziesz mial np. swoja dzial gosp. to zobaczysz, ze Ty masz udowodnic wszystko o co maja chociaz podejrzenia. Ja w swojej firmie 2 lata temu musialem sie tlumaczyc, czemu jezdze mniej autem! Rozumiesz to? Wrzucalem w koszty mniej rachunkow za paliwo (zyski mialem podobne) niz rok wczesniej i dwa lata wczesniej i powiedzieli, ze maja podejrzenie, ze kupuje benzyne na lewo... i gdyby nie to, ze mialem po prostu zlamana noge i papierek na to i rehabilitacje, to pewnie dostalbym wyrok. Tlumaczenia, ze wiecej spraw zalatwialem mailowo czy tel to moglem sobie darowac. Rozumiesz to? Bo mi sie w glowie to nie miesci i osobom ktorym to opowiadam.

daj dziewczynie pierścionek zaręczynowy i nie odprowadź podatku od darowizny:grin:
http://www.youtube.com/watch?v=DOmTQ6HUsko od min. ( 30:29 )
: &quot;oskarżam Zbigniewa Stonogę o to że, w nieustalonym miejscu i czasie, uderzył nieustaloną osobę - celem zmuszenia jej do zwrotu nie ustalonej wierzytelności&quot;:grin:
co ty mi tu piszesz o jakimś paliwie:grin:

Ja gdy piszę że żaden sąd nie skaże Cię bez dowodów mam na myśli normalny sąd który orzeka wyrok według pewnych zasad i wcześniej ustalonych norm. Być może nasza sprzeczność wynika z operowania przez nas różnymi terminami. Dla mnie ludzie którzy nakazywali Ci tłumaczyć się z takich absurdów (tego paliwa), nie są urzędnikami czy sędziami. Tak samo związek dwóch pedałów nie jest dla mnie małżeństwem tylko związkiem partnerskim. Nie wiem jak wygląda twoja sprawa, bo nigdy nie miałem podobnych problemów, sam w życiu nie przepracowałem ani jednego dnia i nie rozróżniam citu od pitu czy innych podatków. Zapytam z czystej ciekawości co by było gdybyś na tą kontrolę skarbową przyszedł z parówą na wierzchu i powiedział że masz ich w dupie i nie będziesz im czegokolwiek przynosił? załóżmy że dają Ci karę ... Czy możesz się wtedy odwołać od tej kary do sądu i mieć normalny proces? i czy nie jest tak później sąd musi mieć jakiś dowód żeby wydać wyrok ? (pytam serio)
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Skoro ma być jakaś nowelizacja i podatek ma być bez zmian to nie rozumiem dlaczego taki bet miałby teraz wejść do Polski z domeną .pl skoro teraz też może? To prowizorka, dopiero co bet365 zmienił licencję bo na Wyspach też dla Nich za drogo.
Co do graczy, odwołujcie się od nakazów, Sądy przyznają racje graczom, tylko procedura Sądowa trwa.
http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/Gra$0020Hazardowa/151515000003006_VI_Ka_001080_2013_Uz_2014-03-14_001
Sąd Najwyższy w orzeczeniach sygn. I KZP 15/13 i IV KK 183/13 w istocie wskazał, że przepisy art. 6 ust. 1 i 14 ust. 1 ustawy o grach hazardowych są przepisami technicznymi i podlegały notyfikacji, a tym samym naruszony został tryb ustawodawczy.
Podsumowując Sąd Okręgowy podziela stanowisko Sądu I instancji, że ustawa z 19.11.2009 r. o grach hazardowych nie została przedstawiona do notyfikacji, a zatem zawarte w niej przepisy techniczne nie poddane notyfikacji nie mogą być stosowane, w tym wypadku przepisy wypełniające blankietowy art. 107 § 1 kks, co powoduje, że czyn zarzucony oskarżonemu w czasie jego popełnienia nie był zabroniony przez ustawę.
Drugi wyrok uniewinniający gracza
http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N/155015000003506_VII_Ka_000101_2013_Uz_2013-09-20_001
W świetle orzecznictwa Trybunału i prawa traktatowego, przepisy prawa krajowego, co, do których nie dopełniono obowiązku notyfikacji, nie mogą być stosowane stosowania względem obywateli. Oznacza to, że ani sąd, ani prokurator, ani organy administracji nie mogą opierać swoich rozstrzygnięć na podstawie nienotyfikowanych przepisów technicznych.
jak kogoś wywalą z pracy bo ma sprawy w Sądzie to może później sam dochodzić odszkodowania, bo przepisy naruszają prawo UE, tylko czekać aż potwierdzi to też polski TK
poza tym wyrok musi być prawomocny, jak nikt nie pisze odwołań od nakazów to jeszcze szybciej sam ułatwia pracę Służbom Celnym, zakładam, że to ze strachu i niewiedzy
 
F 263

fidelio

Użytkownik
Skoro ma być jakaś nowelizacja i podatek ma być bez zmian to nie rozumiem dlaczego taki bet miałby teraz wejść do Polski z domeną .pl skoro teraz też może? To prowizorka, dopiero co bet365 zmienił licencję bo na Wyspach też dla Nich za drogo.
Co do graczy, odwołujcie się od nakazów, Sądy przyznają racje graczom, tylko procedura Sądowa trwa.
http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/Gra$0020Hazardowa/151515000003006_VI_Ka_001080_2013_Uz_2014-03-14_001
Drugi wyrok uniewinniający gracza
http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N/155015000003506_VII_Ka_000101_2013_Uz_2013-09-20_001
jak kogoś wywalą z pracy bo ma sprawy w Sądzie to może później sam dochodzić odszkodowania, bo przepisy naruszają prawo UE, tylko czekać aż potwierdzi to też polski TK
poza tym wyrok musi być prawomocny, jak nikt nie pisze odwołań od nakazów to jeszcze szybciej sam ułatwia pracę Służbom Celnym, zakładam, że to ze strachu i niewiedzy
Wprowadzasz ludzi w błąd, żaden z tych wyroków akurat nie dotyczy graczy. Nie widziałem jeszcze ani jednego wyroku uniewinniającego gracza. Być może w przypadkach dotyczących graczy będzie można użyć podobnych argumentów, ale z naciskiem na &quot;być może&quot;.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Wyroki pokazują podejście Sądów do tej ustawy i tym krokiem trzeba podążać. Wyroków nie ma? Pewnie większość woli zapłacić (niesłusznie) i żyć sobie dalej, skoro lubią być tak dymani przez aparat Państwa ... droga wolna.
przepisy prawa krajowego, co, do których nie dopełniono obowiązku notyfikacji, nie mogą być stosowane stosowania względem obywateli.
mało Wam? pewnie byście chcieli aby jeszcze każdy Sąd Was sądził w domach, o swoje trzeba walczyć, wysyłać pisma, czekać, jak ktoś woli siedzieć i gdybać - zapłacę im albo nie to już jego sprawa
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
jak na razie więcej w sumie paniki niż to jest warte...
ja się bałem co z pracą jak by co, ale po głębszej analizie i rozmowie z prawnikiem wiem już ze sprawę mogę załatwić w US i zakończyć jako wykroczenie skarbowe na kilku tyś bez jakiegokolwiek wpisu do KRS,
ale i tak wydaje mi się że jest to raczej medialna szopka i poza grubymi misiami i właścicielami serwisów i domen z hazardem nikomu włos z głowy nie spadnie
 
J 0

jalalewale

Użytkownik
jak na razie więcej w sumie paniki niż to jest warte...
ja się bałem co z pracą jak by co, ale po głębszej analizie i rozmowie z prawnikiem wiem już ze sprawę mogę załatwić w US i zakończyć jako wykroczenie skarbowe na kilku tyś bez jakiegokolwiek wpisu do KRS,
ale i tak wydaje mi się że jest to raczej medialna szopka i poza grubymi misiami i właścicielami serwisów i domen z hazardem nikomu włos z głowy nie spadnie
a pozostaje Ci ewentualnie jeszcze UC jakby Cię namierzyli. Zwrot z wygranej a samo granie co jest nie legalne to inna kwestia. Chyba że możesz rozwinąć trochę swoją wypowiedź co Ci prawnik poradził
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
sorry ale porada prawnicza to zaledwie 100 zł polecam serdecznie ;)
ale fakt faktem że jak masz wole się dogadać wpisu spokojnie można uniknąć, jak idziesz na walkę przez sąd to może być gorzej jak przegrasz
ale raz jeszcze powtarzam, nie wierze w realne ściganie ludzi co w pare lat wypłacili 500 zł czy cos w tym stylu, to by było utopijne ze względu na koszta i wielką ilość graczy w sieci...
 
J 0

jalalewale

Użytkownik
Nie wiem jak to do końca należy interpretować ale w pierwotnej wersji ustawy która weszła od 1 stycznia 2010 nie ma słowa o grze przez internet. Dopiero podczas nowelizacji w maju 2011 dołożyli ten pkt. Czy nie powinno być tak ze UC powinien ścigać dopiero od tego momentu za grę przez &quot;internet&quot;
 
B 482

bmoran

Użytkownik
nie będziesz im czegokolwiek przynosił? załóżmy że dają Ci karę ... Czy możesz się wtedy odwołać od tej kary do sądu i mieć normalny proces? i czy nie jest tak później sąd musi mieć jakiś dowód żeby wydać wyrok ?[/quote]
Pewnie to samo gdybys chodzil z parowa po parku czy sklepie ;) Policja i badania w psychitryku ???? Jasne, ze sie mozesz odwolac, ale sprawy moga trwac latami, a mi nie zawsze sie oplaca stawiac np. w srode w sadzie bo sporo czasu jestem poza miejscem zameldowania. No i wydaje mi sie, ze sad to jedno, a kara drugie. Czyli powiedzmy dostajesz 10 tys za cos i nie placisz i sie odwolujesz, wiec idzie sprawa do komornika, ktory chce to sciagnac, a sprawa idzie dalej w sadzie i moze po jakims czasie nakazac zwrot kasy albo dac wieksza kare - cos jak obowiazkowa sprzedac dzialek pod np. obwodnice gdy proponuja cene i jak sie nie zgadzasz to i tak droga bedzie budowana, ale w sadzie mozesz dochodzic swoich praw. Ja mam teraz inny problem: dostalem 3 tys kary z Sanepidu z 3 miesiace temu, oplacilem wszystko, a tydzien temu przyszedl mi wyrok ZA TO SAMO z sadu i kara 500zl... a rzecza niemozliwa jest karanie dwa razy za jedna rzecz, wiec nie wiem czy oni nie maja z soba obiegu informacji czy jednak dwa osobne urzedy moga karac za jedna rzecz... Wyjasniac to bede jak znajde czas, ale niech mi nikt nie pierniczy, ze sady sa niezawisle i kazdy wierzy w ich bezstronnosc, no i jesli chodzi o sprawy skarbowe, to nie ma czegos takiego jak domniemanie niewinnosci...
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Wojna Bońka z wiceministrem Kapicą. Bukmacherka, poker i zakłady online
Pierwszy wspiera, reklamuje i nagania klientów zagranicznym bukmacherom. Drugi jest opętany walką z nielegalnym hazardem. Kto komu strzeli gola?
Przy każdej okazji Zbigniew Boniek bije w Kapicę jak w bęben. Pije do tego, że wiceminister finansów prowadzi bezpardonową walkę z podziemiem hazardowym. A kończy właśnie starcie z branżą jednorękich bandytów – jak nazywa się automaty niskich wygranych. Następni w kolejce są zagraniczni bukmacherzy i ich klienci. Resort nie zdecydował się na ogólnopolską blokadę ich stron internetowych, ale szykuje coś gorszego.
Niemal każda twitterowa zagrywka Bońka wzbudza aplauz kibiców-internautów, tak jak kiedyś kiedy Zibi strzelał gole na stadionach. Prezes PZPN wciągnął wiceministra do dyskusji o grze Barcelony, a kiedy ten wymądrzał się o grze Messiego, Boniek wyczuł piłkarskie emocje u ministra, od razu sparował &quot;trzeba było coś postawić&quot;... – Zmasakrował Kapicę – komentowano.
http://natemat.pl/125501,wojna-bonka-z-wiceministrem-kapica
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
A czy ktokolwiek z was został skazany &gt;&gt; ?? Bo jak na razie to siejecie panikę a nic z tego nie ma dla mnie ten temat jest do zamknięcia otworzyć w ten czas jak coś się zacznie dziać naprawdę bo od miesięcy jest wałkowany ten sam temat jak na razie nikt nie został skazany za granie u internetowych po za paroma wyjątkami które można wyliczyć na palcach jednej dłoni ale nie są związane z grą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
A 144

askania

Użytkownik
ja mam takie pytanie może głupie ale jestem laikiem - jeśli chodzi o wpłaty i pozostanie &quot;niezauwżonym&quot; to czy najbezpieczeniejsza metoda nie jest zwykly przelew bankowy??? przeciez tam tylko trzeba wpisac numer konta gracza a dane wplacajacego mozna sobie wziac z kosmosu (chyba do 3 tys nie weryfikuja w banku takich rzeczy)?
 
P 15

podworkowy1

Użytkownik
ja mam takie pytanie może głupie ale jestem laikiem - jeśli chodzi o wpłaty i pozostanie &quot;niezauwżonym&quot; to czy najbezpieczeniejsza metoda nie jest zwykly przelew bankowy??? przeciez tam tylko trzeba wpisac numer konta gracza a dane wplacajacego mozna sobie wziac z kosmosu (chyba do 3 tys nie weryfikuja w banku takich rzeczy)?
jesli jestes graczem ktory tylko wtapia to jak najbardziej :eek:
ale jeśli bedziesz chcial wyplacic to tylko na knoto bankowe
wiec skad te durnowate pomysly ?
 
G 0

gvizdek

Użytkownik
Nie wiem jak to do końca należy interpretować ale w pierwotnej wersji ustawy która weszła od 1 stycznia 2010 nie ma słowa o grze przez internet. Dopiero podczas nowelizacji w maju 2011 dołożyli ten pkt. Czy nie powinno być tak ze UC powinien ścigać dopiero od tego momentu za grę przez &quot;internet&quot;
tak też wskazuje Kurier Szczeciński

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Gryfice/Pierwszy-wyrok-za-internetowy-hazard

&quot;Postępowanie dotyczy przestępstw popełnionych po wejściu w życie noweli do ustawy o grach hazardowych (14.07.2011 r.), która wprowadziła zakaz uczestniczenia w grach hazardowych urządzanych w internecie.&quot;
 
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
za niedługo zablokują nam możliwość kupowania w zagranicznych sklepach wysyłkowych bo przecież też tamte firmy nie odprowadzają podatków w Polsce...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom