>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
@ 200 pln nie proponują,pojawiają się kwoty 2000,3000 z tego co widziałem jako najmniejsze
Bo też chyba i grubsze wypłaty a nie 50-200 zł. Chyba, że się mylę i kwoty kary 2000-3000 zł dotyczą też tak małych wypłat jednorazowych ?
@nie rozumiem co by miało się w tej kwestii zmienić na niekorzyść graczy polska to powoli druga białoruś,ale mimo wszystko obecnie nie widzę szans na to żeby przelew przychodzący kiedykolwiek wystarczył żeby kogoś uznać winnym gry u nielegalnego buka w sądzie
A czy masz 100% pewność, że bukmacher nigdy przenigdy nic nie udostępni ? Oczywiście, że to leży w jego interesie nie udostępniać, ale jeśli prokuratura z takim wnioskiem się zwróci czy jest pewność, że dany bukmacher odmówi ? Nie było jeszcze takich sytuacji i wmawianie sobie i innym, że na pewno odmówi jest troszkę życzeniowe...Ale powtarzam - mam jednak nadzieję, że plusgsm i temu podobni gracze wyjdą jednak pozytywnie z tych sytuacji.
@celowo wybrałem Bah, raz afera z wyłapanymi jest głównie z nimi, a dwa ze jakakolwiek weryfikacja u nich z tego co wiem nie jest zbyt czesto spotykana,zwlaszcza jakbys chcial wyplacic z 30 pln bez korzystania z bonusow
Jeżeli tak można wyplacić bez weryfikacji no to rzeczywiście na upartego można taki wałek zrobić.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ta akcja propagandowa ale i rzeczywista jak się okazuje pokazuje, że oddala się zmniejszenie podatków. No bo i po co zmniejszać ?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
plusgsm pasuje do wszystkiego- robił wypłaty bezpośrednio na konto, grał u buka bądź miał konto w banku, z którym UC współpracował i z którego dane pozyskać się udało, nie wiem czy czasami się nie przyznał wstępnie, ale potem twierdził, że nie na terenie kraju (aczkolwiek tego absolutnie pewien nie jestem), a do tego wygrał ZAWROTNĄ kwotę.
Odnosząc się jedynie do fragmentu powyższego wpisu, w tej jego części dotyczącej wygranej @plusgsm, to warto może przypomnieć co on sam o tym pisał, aby przekonać się iż chodzi tu o wykonany przez kilka lat obrót 6 mln zł, z czego zyskiem jest góra 20%:
Bank który sprzedał moje dane to Credit Agricole
Kwota 6 mln z wpływów obejmuje tylko wpływy i może przerażać, ale:
1. Ja grubo gram,
2. nie obejmuje wpłat własnych do buka, tzn. UKS nie bierze pod uwagę że na każdą moją wypłatę z buka, był wkład własny, niekiedy 1 dnia sam wkład obejmował 20 tyś,
3. zarobek z tego wszystkiego to może max ze 20%
Tak więc trzeba na to spojrzeć bardzo trzeźwo, gdyż całkiem niedawno jeden z bardzo poważanych użytkowników forum przedstawił przecież screeny z zaledwie 2 dni swojej gry, z obrotem 200k zł - a inny pisał o tygodniowych obrotach rzędu 200-300k zł.
Moje własne doświadczenie z tego zakresu, to obroty rzędu 200-300k miesięcznie, które jednym mogą wydawać się bardzo wysokie, ale są przecież nikłą cząstką obrotów gigantów tej zabawy, jak choćby powyżej wspomnianego usera, spokojnie potrafiącego obrócić 200k w 2 dni...
Pamiętajmy więc, że obrót to oczywiście nie to samo co zysk - co jasno podkreślił @plusgsm a i sama kwota obrotu 6 mln zł przez kilka lat gry także nie jest astronomiczna, w świetle obrotów spotykanych na tym forum.
 
k@mil 1,2K

k@mil

Użytkownik
Młode wilki

  • Nigdy do niczego się nie przyznawaj! Złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś. Znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie. A jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj!
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Młode wilki Nigdy do niczego się nie przyznawaj! Złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś. Znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie. A jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj!
Świetny tekst i cytaty z filmów, ale czy warto ryzykować utratę pracy i wpis o karalności ? Jeśli będą 1wsze przykłady spraw wygranych plusgsm itd to się z tym zgodzę...
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
a jesli juz jest taki wpis do krk to taka informacja jest automatycznie przesyłana do zakładu pracy?
Nie jest przesyłana, ale pracodawca może sobie sprawdzić, a często jest tak, że jesteś proszony albo o doniesienie świadectwa niekaralności albo wypełniasz oświadczenie i jeśli wyjdzie, że skłamałeś będziesz miał kolejne problemy.
 
L 516

lipny

Użytkownik
no tak są 2 opcje:
Jeśli mieści sie to w pojęciu &quot;mniejszej wagi&quot; (wczesniej wyjaśnione przez B3A) mozesz sie przyznać i z art107 pkt 4 traktowane jest to jako wykroczenie - płacisz grzywne (nie wiadomo jak wysoką) bez wpisu w KRK
Możesz tez sie nie przyznawac i niech sie postępowanie ciagnie miesiace/lata niewiadomo, az i czy w ogóle udowodnią.
póki nie ma wyroku nie wpisu w KRK
Z 1 strony wiadome że nie warto sie przyznawać, praktycznie nei masz szans na udowodnienie ze zawarles zakład na terytorium RP.
Z 2 strony jak sprawa trafia do sądu to wszystko w rękach człowieka w todze i jego dowolnej interpretacji przepisów, materiału dowodowego itd
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
Młode wilki

  • Nigdy do niczego się nie przyznawaj! Złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś. Znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie. A jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj!
ale ten co to powiedział skończył z kulą w głowie w wieku poborowym ;) słabo mnie przekonał :grin:
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
Nie jest przesyłana, ale pracodawca może sobie sprawdzić, a często jest tak, że jesteś proszony albo o doniesienie świadectwa niekaralności albo wypełniasz oświadczenie i jeśli wyjdzie, że skłamałeś będziesz miał kolejne problemy.
skąd info ? mnie powiedziano że jest przekazane ale trwa to do kilku miesięcy bo jest nawał spraw w sądach
fajnie by było jakbyś miał rację
 
M 0

macko89

Użytkownik
No i co jeśli nawet bedzie wpis do KRK zwolnią cie za to że grałeś u niby nie legalnych buków
nie dajmy się zwariować
rozumiem karany za morderstwo lub narkotyki ale za hazard
????
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
skąd info ? mnie powiedziano że jest przekazane ale trwa to do kilku miesięcy bo jest nawał spraw w sądach
fajnie by było jakbyś miał rację
Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdują się w ustawach... i tak oto art 180 kodeks karnego wykonawczego:
W razie orzeczenia zakazu zajmowania określonego stanowiska wykonywania określonego zawodu, sąd przesyła odpis wyroku właściwemu organowi administracji rządowej lub samorządu terytorialnego oraz pracodawcy albo instytucji, w której skazany zajmuje objęte zakazem stanowisko lub wykonuje objęty zakazem zawód. Jeżeli skazany zajmuje stanowisko kierownicze lub inne odpowiedzialne stanowisko, sąd przesyła odpis wyroku również właściwej jednostce nadrzędnej.
Także kiedy pracodawca jest stroną postępowania może otrzymać informację o wyroku, w innych wypadkach jeżeli nie został orzeczony środek karny w postaci podania wyroku do publicznej wiadomości a sąd prześle wyrok do pracodawcy rozważyłbym złożenie pozwu o naruszenie dóbr osobistych.
Podsumowując i krótko... wyroki nie są przesyłane do pracodawców jeżeli nie są to organy administracji rządowej albo samorządowej.
Maćko89 - jest wiele zawodów, który zgodnie z ustawą wymagają przymiotu niekaralności, niezależnie jakie dobra naruszyło przestępstwo, wpis do KRK jest równoznaczny z brakiem możliwości legalnego wykonywania zawodu, a wtedy w razie dalszego jego wykonywania np. nie obowiązuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
koneser 339

koneser

Użytkownik
B3A no ale podam przykład jak ktoś jest nauczycielem urzędnikiem samorządowym czy pracuje w urzędzie skarbowym czyli miejscach gdzie w konkursie na stanowisko (szeregowy pracownik) trzeba dać oświadczenie o niekaralności to może sąd posłać czy nie ?
sorry teraz doczytałem że sąd im pośle prezent ;)
dlatego kto ma robotę państwową przyznaje się i płaci nie ma KRK i po sprawie (jak grał za drobne)
reszta warto zawalczyć
 
k@mil 1,2K

k@mil

Użytkownik
Każdy sam we własnym zakresie musi podjąć decyzję, jak postąpi, po ewentualnym otrzymaniu &quot;zaproszenia&quot; od UC.
Ja wiem tylko jedno: nieprzyznanie się do winy, jest niczym innym, jak tylko wyrazem sprzeciwu społecznego, przeciwko bezsensowności obowiązującej ustawy hazardowej (cmentarnej).
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
M 20

mirekswirek

Użytkownik
A Witam ,czytam forum od paru miesięcy ponieważ sam grałem w bah ale tylko do 04.2011 i wiem po przeczytaniu uzasadnienia sądu dla plusgsm że mogą mnie cmoknąć w pup ę;). Jedyny problem to ,że grałem w innym i wpłacałem inaczej drobne kwoty , ale to raczej nie wyjdzie...
Z moich obserwacji wynika to,że mogą mieć problemy tylko osoby mające konto gracza na bah do roku 2012 i robiąc wypłaty i wpłaty z konta banku w Polsce(obojętnie jakim) na ich konto w pekao lub mającym konto w pekao (kiedyś takie z żubrem na niebieskim tle) którzy wpłacali lub wypłacali z innych buków na konto w pekao ponieważ UC musi dostawać dane od nich o przelewach podejrzanych z kont zagranicznych ,dlatego niektórzy dziwią się ,że nie mieli nic wspólnego z bah a dostają wezwanie...
 
L 516

lipny

Użytkownik
@up Mirekświrek
jestes pewien ze w tamtym czasie nie byles np za granica i nie obstawiales tam?:]

B3A Art 107 § 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.
Można gdzieś znaleźć jaka jest najniższa możliwa grzywna do wyznaczenia? Bo stawki dzienne to rozumiem sąd określa itd ale tutaj grzywna wychodzi z UC? i to oni określają
 
K 66

kanarek

Użytkownik
Witam ,czytam forum od paru miesięcy ponieważ sam grałem w bah ale tylko do 04.2011 i wiem po przeczytaniu uzasadnienia sądu dla plusgsm że mogą mnie cmoknąć w pup ę:grin:
Przecież były już na tym forum skany pisma z UC, że interesuje ich historia gry np. od 2009-2012. Chyba obywatel88 miał takie ramy czasowe na wezwaniu. Fakt, że teraz mamy nowy rok, więc na dzień dzisiejszy jeszcze rok 2010 bedzie wchodził w grę,a 2009 się przedawnia.
 
L 516

lipny

Użytkownik
Pewnie że bylem;)
To po temacie:]
e:jozek2012 a w innej sąd w Gdańsku wydał uniewinniający wyrok a w innej Trybunał Konstytucyjny w grudniu 2014 umorzył postępowanie ze względu na niedopuszczalność wyroku w sentencji uznając niezgodność Ustawy z prawem unijnym (brak notyfikacji). Jest sporo odmiennych wyroków odnośnie art 107 kks... tyle że 90% odnosi się do automatów
Pani Ogórek zostanie prezydentem i napisze kodeksy prawne od nowa????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom