>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
P 0

pump

Użytkownik
Siema!
Minęło ponad 2 miesiące od mojej wizyty w charakterze podejrzanego w UC(nie przyznanie sie do winy).Przez ten czas dostałem trzy pisma od nich.Dwa które chciałem dostać,czyli UZASADNIENIE I PRAWA I OBOWIAZKI PODEJRZANEGO.W połowie lipca dostałem pismo o ZAWIESZENIU POSTĘPOWANIA do czasu uzyskania danych od Mbanku przepływow miedzy moim rachunkiem a bat-home.
Co o tym sądzicie? ????
 
M 7

mondej

Użytkownik
Czy może ktoś podsumować te wszystkie informacje? Ktoś z forum został już skazany czy wszystko zostało umorzone? Próbuję się czegoś dowiedzieć, ale niestety dużo osób podaje swoje własne teorie, które nie są zweryfikowane. Może ktoś to podsumować?
Bardzo dziękuję.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Niestety ale sprawy ciągną się w nieskończone, jeżeli nawet był już ktoś w sądzie to pewnie odwołują się ludzie do wyższych instancji, przynajmniej ja bym tak zrobił. Moja sprawa również ciągnie się jak szary papier toaletowy, Zaczęło się w czerwcu teraz mamy prawie połowę sierpnia, adwokat złożył wniosek o umorzenie to postarali się o przeniesienie do innego UC a uzasadnili sobie to tym że logowałem się do banku w mojej miejscowości, tylko co ma logowanie się do banku do grania lub w ogóle tego artykułu, tak czy inaczej na przeniesienie adwokat również napisał zażalenie z uzasadnieniem naruszenia kilku praw przez UC i narazie cisza...nic nie piszą, pewni sami nie wiedzą jak to ugryźć. Ja na pewno dam wam znać jak już jakiś konkret będzie. Pozdrawiam
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Siema!
Minęło ponad 2 miesiące od mojej wizyty w charakterze podejrzanego w UC(nie przyznanie sie do winy).Przez ten czas dostałem trzy pisma od nich.Dwa które chciałem dostać,czyli UZASADNIENIE I PRAWA I OBOWIAZKI PODEJRZANEGO.W połowie lipca dostałem pismo o ZAWIESZENIU POSTĘPOWANIA do czasu uzyskania danych od Mbanku przepływow miedzy moim rachunkiem a bat-home.

Co o tym sądzicie? ????
Moim skromnym zdaniem to te osoby które zostały wezwane można na dwie grupy podzielić. Pierwsza to ci którzy byli na przesłuchaniu i od tego czasu nic się nie dzieje, druga to Ci którzy czekają na rozprawę. Wydaje mi się że oni czekają na wyroki sądów, jeśli sądy będą karać i skazywać za to jestem przekonany że ci u których teraz jest cisza dostaną nagle wezwania na rozprawy, w przypadku drugiej sytuacji, a więc gdy sądy zaczną stwierdzać że to absurd i idiotyzm to reszta spraw zostanie pewnie zakończona czy tam umorzona jak kto woli. Dlatego ważne żeby te osoby co mają rozprawy napisały tutaj jak to się dalej potoczyło, aby wiedzieć czego się spodziewać. I ja mam prywatną prośbę do Ciebie - daj znać jak możesz czy mbank udostępnił te dane, bo mam konto w tym samym banku.
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
hej!
ja byłem na przesłuchaniu w marcu, potem dostałem 3 listy o wysłanie do uc swoje bilingi za dany okres, oczywiście tego nie zrobiłem. M-c temu dostałem pismo z uc, iż moja sprawa została skierowana do sądu ale co było najlepsze dane w piśmie były na inne nazwisko i adres. zadzwoniłem do nich aby o tym fakcie poinformować, urzędnik w słuchawce powiedził mi, ze to zweryfikuje i za pół godziny do mnie oddzwoni. i tak czekam na telefon i jakieś pismo już ponad m-c i cisza.
 
N 29

nostradik

Użytkownik
Na moją rozprawę nie pofatygowal się nikt z UC i Pani Sędzina odroczyła termin.. Następną za dwa miesiące. Tyle stresu, a tu klops. Szkoda bo mogła odbyć się bez oskarzyciela.
 
F 10

fiodger

Użytkownik
Art. 10. § 4. Nie popełnia przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego, kto dopuszcza się czynu zabronionego w usprawiedliwionej nieświadomości jego karalności.
Wiele osób pisze, że nieznajomość prawa nie jest linią obrony. Tak sobie myślę , jak do tej sprawy odnosi się powyższy paragraf z tego samego kodeksu, z którego nas oskarżają. Ja na przykład do dziś nie miałem pojęcia, że zakłady zagraniczne są karalne. Tylko pewnie przed sądem to ja muszę jakoś udowodnić, ciekawe w jaki sposób - zapewne reklamowania przez Bońka i sponsorowanie zawodów...
 
M 7

mondej

Użytkownik
A jakich lat dotyczyły te sprawy? Czytałem na forum prawniczym, że oni nie mają praktycznie żadnych dowodów na to, że graliście. Zresztą w marcu podobno było dużo umorzeń. Jak ja jakimś cudem dostałbym wezwanie to nie przyznam się do winy i tak Wy też powinniście zrobić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
L 41

lukos1983

Użytkownik
Chciałbym tylko poinformować, że od 14 maja br, kiedy to byłem wzywany na przesłuchanie w charakterze świadka, do dnia dzisiejszego nie otrzymałem kolejnego wezwania. Odpukać w niemalowane. ;) Pozdrawiam!
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
P 5

pmatusik

Użytkownik
Wiele osób pisze, że nieznajomość prawa nie jest linią obrony. Tak sobie myślę , jak do tej sprawy odnosi się powyższy paragraf z tego samego kodeksu, z którego nas oskarżają. Ja na przykład do dziś nie miałem pojęcia, że zakłady zagraniczne są karalne. Tylko pewnie przed sądem to ja muszę jakoś udowodnić, ciekawe w jaki sposób - zapewne reklamowania przez Bońka i sponsorowanie zawodów...
Odnosząc się do swoich słow. Zwróć uwagę żę ten artykuł mówi o usprawiedliwionej nieświadomości. To nie jest tak, że przed sądem możesz mówić, że nie byłeś świadomy że dany czyn jest niekaralny, a sąd od tak przyzna Ci rację. Podobna regulacja jest w art. 30 kodeksu karnego. Ten przepis jest zarezerwowany na wyjątkowe sytuacje, kiedy przy uwzględnieniu wszelkich okoliczności nie miałeś możliwości wiedzieć, że dany czyn jest karalny. (np. holender przyjeżdza do polski i ma przy sobie kilka gram zioła nieświadomy faktu, że w Polsce nie można go posiadać) Oczywiście możesz próbować przed sądem dowodzić, że nie byłeś tego świadom, że czyn jest zabroniony, mimo że wszędzie o tym mówią, ale w tym przypadku to na Tobie spoczywa ciężar udowodnienia Twojej nieświadomości.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tak co jakiś czas przeglądam ten wątek i powiem wam, że polskie buki mają niezłą strategię wprowadzania dezinformacji, której nie powstydziło by się CIA ????
Od początku afery były dowody, że łapią wyłącznie osoby, które spełniły łącznie następujące warunki:
1. Wpłaciły do bah bezpośrednio ze swojego konta bankowego (a nie przez skrilla, P24 lub innego pośrednika)
2. Wypłaciły środki na swoje konto
Nie przeszkadza to jednak niektórym pisać o P24, mieć &quot;cudowne przyśpieszenie sprawy&quot; - wezwanie do UC i po 2 tygodniach sprawa i wiele innych spraw. Absolutnie nie podejrzewam żeby taką dezinformację siali urzędnicy bo: A. nie muszą, B. nie chcą C. sami maja dość tej sprawy (protesty celników). Jednakże polskie, legalne buki to już zupełnie inna historia. Od wybuchu tej afery znacząco podniosły im się zyski, zarabiają sporą kasę na tym, że ludzie czytając tu te &quot;przerażające&quot; historie wracają do nich. Podkreślić jednak muszę iż prawo jest jakie jest i nie z powodu jakiegoś straszenia, ale z powodu poszanowania prawa, kiedy już wiemy, że to jest nielegalne, moim zdaniem lepiej nie grać u zagranicznych.
Wracając jeszcze do wpłat i wypłat, które muszą być powiązane ze sobą to jakiś tam dowód bowiem sama wpłata nie dowodzi jeszcze udziału w nielegalnej grze. (np. wpłaciłem, ale nie grałem i nic nie robiłem) lub wypłaciłem (ale grałem przed 2009 r. albo korzystałem tylko z bonusu, rynków finansowych itd). Tak więc tylko powiązana: imieniem, nazwiskiem i adresem wpłata i wypłata stanowi jakiś dowód. Piszę &quot;jakiś&quot; bo i to łatwo podważyć o czym szeroko piszecie. Mam nadzieję, że jak się sejm zmieni, czy to będzie PiS czy PO to się odczepią od ludzi grających wcześniej po 10 czy 20zł bo to ściganie jest małostkowe i świadczy o beznadziei tego państwa.
 
P 16

paragraf200

Użytkownik
Od wybuchu tej afery znacząco podniosły im się zyski, zarabiają sporą kasę na tym, że ludzie czytając tu te &quot;przerażające&quot; historie wracają do nich.
to tylko przypuszczenie i nie ma na to żadnych dowodów. Widząc co oni robią, część graczy mogła równie dobrze przestać ich sponsorować i przenieść się na internet.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom