>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
S 0

stanley59

Użytkownik
Bezpośrednio.... Dwie wpłaty poniżej 100 zł łącznie.
Ja taki niedzielny wplacający.
W takim razie moga scigac nawet za 1zl wplacone.
Nie rozumiem ich postepowania. To ze ktos wplacil nie znaczy ze gral, tak samo to ze ktos przechodzil w nocy kolo sklepu nie znaczy ze go pozniej okradl, jest to typowe szukanie frajera, minimalny dowód to by było wpłata i wypłata, a tu chyba liczą, że znajdą frajera który przypadkiem sie wygada i sam w ten sposób przyniesie im dowody. Po wpisach widze, ze listy od izby celej dosiegna &quot;kazdego&quot; predzej czy pozniej : ) W prawie jest zapis ze banki musza ich informowac o takich wplatach? Ja rozumiem ze musza o wielkich przelewach, a do tego informacji o takich przypadkach w ciagu roku jest tylko kilka. Ciekawe ze sprawa dotyczy tylko tych co grali w Bah. No nic, nalezy tylko niektorym z ludzi co w ogole grali wspolczuc
 
N 29

nostradik

Użytkownik
Tylko BAH ponieważ konto bah było pod lupą w innej sprawie. I przy okazji namierzyli innych.
Oczywiście że liczą na ściągnięcie jak największej ilości kasy. Spora rzesza się przyzna, wymięknie, zapłaci. Ja na szczęście nie grałem, tylko wplacalem - bo mogę. :) więc liczę na to że sąd nie będzie bazował na domysłach, i z powodu braku konkretnych dowodów umorzy postępowanie.
 
S 0

stanley59

Użytkownik
Przeciez takich jak Ty sa setki, co wplacali. Bah by musialo podac numery kont graczy i czy bylo cos grane, nie wierze ze to zrobia, przeciez strzelili by sobie w stope na calym swiecie chyba, czytalem nie raz to opinia jest taka ze u bukow czy jakies tam pokery to u nich dane sa pewniejsze niz w bankach ;) Chyba masz to samo na mysli co ja czyli ze ludzi co grali bylo i pewnie jest multum ale Oni poza wplata nie maja nic na nich, nic im nie moga zrobic chyba ze po wezwaniu ktos glupio zacznie gadac i sie sam wsype?
 
F 10

fiodger

Użytkownik
Urząd ma dane od prokuratury w Lublinie, w której ręce wpadły dane z konta BAH w banku PEKAO, przy okazji prowadzenia innej sprawy.
Mają oni wszelkie operacje, które na tym koncie były przeprowadzane (czyli wpłaty i wypłaty) w okresie 07.2011 - 04.2012, lecz UC przyczepia się tylko tych, którzy wpłacali bądź wypłacali bezpośrednio, ponieważ tylko w tych wypadkach mają na tacy dane wpłacającego/wypłacającego oraz numer konta gracza. Wpłacając i wypłacając przez P24, musieliby wnioskować do P24 o informacje, a i tak już mają dużo osób z bezpośrednimi operacjami, więc zostawiają w spokoju tamte transakcje.
W momencie nieprzyznania się do winy na przesłuchaniu, UC wnioskuje o uchylenie tajemnicy bankowej w banku podejrzanego, oraz o udostępnienie informacji o graczu u BAH. O ile bank takie informacje może udostępnić, to wszystko zależy od tego, jak zachowa się BAH, a oni raczej nie udostępniają takich informacji obcym władzom (zgodnie z prawem Maltańskim).
Dodatkowo cytując prawnika z innego forum &quot;ustawa ta została przyjęta przez polski parlament bez notyfikacji przez Komisję Europejską (z uwagi na to, że przepisy te mogą naruszać zasadę konkurencyjności na rynku winny być uzgadniane z Komisją i innymi państwami członkowskimi). Pominięcie procedury oznacza, że przepisy pomimo uchwalenia przez polskiego ustawodawcę są bezskuteczne (tak: postanowienie SN z 27 listopada 2014 r., sygn. akt II KK 55/14).&quot;
Sprawa będzie się ciągnąć, ale sądzę, że osoby podejrzane nie powinny się bardzo stresować ryzykiem przegrania sprawy w sądzie. Po prostu nieprzyznawanie się do winy i odmowa składania zeznań w UC to najważniejsza część drogi do sukcesu w tej sprawie. ;)
 
F 10

fiodger

Użytkownik
Z tego co pamiętam było to do kwietnia 2012, chodź miesiąc może być inny - na pewno pierwsza połowa 2012, bo wtedy toczyła się sprawa i uchylono tajemnicę bankową, więc to jest data końcowa. Data początkowa to lipiec 2011, bo od wtedy mogą ścigać ludzi za granie. Info od urzędniczki zajmującej się tą sprawą.
 
tyson009 30

tyson009

Użytkownik
Mojej sprawy ciąg dalszy, pisałem ze dostałem wezwanie na 23 czerwca, później po krótce opisalłem przesłuchanie, dostałem po drodze kilka pism z prawami itd. Dziś dostałem pismo, że postępowanie zostało zakończone i 18.08.15 sprawa została przekazana do sądu.
 
P 5

pmatusik

Użytkownik
Masz wszystkie takie same prawa. Czyli jeśli jesteś wezwany jako świadek, to masz obowiązek złożenia zeznań, wyjątki od tej reguły zawiera odpowiednio, w zależności z jakiej podstawy Cię wezwali, KKS lub KPK. M. in gdy osobą podejrzaną/oskarżoną jest ktoś bliski w rozumieniu KK itp. Jednakże nie masz obowiązku odpowiedzi na pytania, które mogą w jakikolwiek sposób obciążyć Ciebie lub osobę Ci bliską. Po drugie, jeśli by w toku postępowania/przesłuchania Twój status zmienił się ze świadka na podejrzanego, to w dalszym postępowaniu nie można użyć Twoich zeznań złożonych poprzednio w charakterze świadka(dlatego, że świadek musi mówić prawdę, a podejrzany już nie ma obowiązku takiego). A jak już jesteś podejrzany, czy też następnie oskarżony, to masz całą masę uprawnień, z głownym podstawowym prawem, czyli prawem odmowy złożenia wyjaśnień.
Tyle w tym temacie. ????
 
P 5

pmatusik

Użytkownik
Odnosząc się do Twojego pytania, czemu policja. To zależy, bo nie wiadomo z jakiej podstawy Cię wezwali. Jednakże KKS nie przewiduję wyłącznej kompetencji urzędu celnego w tym zakresie. Art 134 par 1 pkt 2 stanowi:
Postępowanie przygotowawcze prowadzą także:
&quot;Policja - w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe ujawnione w zakresie swego działania przez Policję&quot;
Zatem prawdopodobnie tu masz swoją odpowiedź na pytanie.
 
travism 190

travism

Forum VIP
A swoją drogę nie wykluczam, że jak PiS zdobędzie władzę, CAŁKOWICIE nie zdelegalizuje hazardu. Są do tego zdolni. Posłuchajcie ich wypowiedzi w tej sprawie choćby w komisji antyhazardowej w sejmie.
jezeli chodzi o delegalizacje hazardu w Polsce to raczejbym nie wysnuwał tak pochopnych wnioskow. W Naszym kraju bukmacherka jest oprocentowana 12% podatkiem chocby dlatego nam tego nie zrobia bo straciliby kilkunasto milionowe zyski.


Co do ustawy. Po dluzszym przemysleniu tej calej sprawy sam na chwile obecna zaprzestalem grania u internetowych bukmacherow. Przerzucilem sie na STS gram 1-2 kupony dziennie i narazie nie narzekam ???? podatek od wygranej place glowa spokojna zero stresu polecam to wszystkim ktorzy maja jakiekolwiek watpliwosci z granie w internecie. Chociaz sam nie wykluczam ze kiedys nie powroce do neta bo jednak 12 procent za frajer oddawac to srednio mi sie widzi, ale lepiej przeczekac ten goracy okres Pozdro;)
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Mojej sprawy ciąg dalszy, pisałem ze dostałem wezwanie na 23 czerwca, później po krótce opisalłem przesłuchanie, dostałem po drodze kilka pism z prawami itd. Dziś dostałem pismo, że postępowanie zostało zakończone i 18.08.15 sprawa została przekazana do sądu.
Tyson009 a prawnika jakiegoś miałeś ? Pisałeś jakieś pisma o umorzenie sprawy ? czy po prostu spokojnie czekałeś na ruch UC ?
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Co do ustawy. Po dluzszym przemysleniu tej calej sprawy sam na chwile obecna zaprzestalem grania u internetowych bukmacherow. Przerzucilem sie na STS gram 1-2 kupony dziennie i narazie nie narzekam ???? podatek od wygranej place glowa spokojna zero stresu polecam to wszystkim ktorzy maja jakiekolwiek watpliwosci z granie w internecie. Chociaz sam nie wykluczam ze kiedys nie powroce do neta bo jednak 12 procent za frajer oddawac to srednio mi sie widzi, ale lepiej przeczekac ten goracy okres Pozdro;)
Co Ty z osłem na łby się pozamieniałeś? ???? Polecasz wszystkim granie w stsie, to może od razu poleć im, żeby podtarli się kasą, albo wyrzucili ją przez okno, bo to wychodzi mniej, więcej na to samo.

Podatek płacisz od stawki, a nie od wygranej, głównie dlatego nie ma żadnych szans na wygrywanie, jeszcze w takim śmiesznym buku jak sts z tak gównianymi kursami
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
K 7

kprp

Użytkownik
jezeli chodzi o delegalizacje hazardu w Polsce to raczejbym nie wysnuwał tak pochopnych wnioskow. W Naszym kraju bukmacherka jest oprocentowana 12% podatkiem chocby dlatego nam tego nie zrobia bo straciliby kilkunasto milionowe zyski.


Co do ustawy. Po dluzszym przemysleniu tej calej sprawy sam na chwile obecna zaprzestalem grania u internetowych bukmacherow. Przerzucilem sie na STS gram 1-2 kupony dziennie i narazie nie narzekam ???? podatek od wygranej place glowa spokojna zero stresu polecam to wszystkim ktorzy maja jakiekolwiek watpliwosci z granie w internecie. Chociaz sam nie wykluczam ze kiedys nie powroce do neta bo jednak 12 procent za frajer oddawac to srednio mi sie widzi, ale lepiej przeczekac ten goracy okres Pozdro;)
I właśnie takim działaniem służby eliminują najsłabsze ogniwa bo przecież najlepiej jest działać na człowieka straszeniem itp niż go złapać, a ogólnie coś udowodnić to już graniczy z cudem :9. Prawda jest taka, że pewnie 95% z nas nigdy żadnego wezwania nie dostanie, kto choć troche używa rozumu jest w 99,99% bezpieczny :9
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
I to jest idealny przykład sukcesu Jacka K razem z innymi. Straszyli, straszyli, zamawiali sponsorowane artykuły, wklejali &#39;wyroki&#39; sądów, bo to aby ludzie powoli przechodzili do ziemniaków. I małymi kroczkami im się to udaje. A teraz wbije tu kilkunastu &#39;świeżaków&#39; którzy zaczynają grę, przeczyta post usera z rangą &#39;Forum VIP, przestraszy się i zrobi to samo. Brawo Panie Jacku, bo myślałem że nie pójdzie panu tak łatwo z tą sprawą!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom