>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
Z 14

zygzak84

Użytkownik
Kolega kreci jak niewiem co,wczoraj zalozyl konto,a dzisiaj mial wizyte UC.Ale zbieg okolicznosci
Wczoraj mialem wizyte. Post napisalem wczoraj, ale dzisiaj dopiero aktywowano mi konto. Post, ktory chcialem tu napisac napisalem na innym forum - typowo prawnym. A dzisiaj po aktywacji konta wkleilem go nie zmieniajac slowa &quot;dzisiaj&quot; na &quot;wczoraj&quot;. Cos jeszcze wyjasnic? Co mialbym osiagnac wymyslajac takie cos?
Ponawiam pytanie: czy jest tutaj ktos, komu tez skonfiskowano komputer?
 
L 35

lolu

Użytkownik
Może ma tu znaczenie dość imponująca kwota wypłat 177 tys. Z drugiej strony od razu rekwirowanie sprzętu za sprawę, która obejmuje lata 2011-2012, to dość ryzykowne, ponieważ mogłeś sprzęt wymienić ze dwa razy. czego oczekują, ze wejdą na komputer w historii znajda ze w latach 2011-2012 logowałeś sie na bah i zawieralaes zakłady, a może jeszcze na to, ze bedzie gotowe wejście na konto bah bez hasła i loginu? Dziwne.
 
B 50

bukowina

Użytkownik
Po co im komputer? Przecież wystarczy, że przez te cztery lata zmieniałeś system lub robiłeś format dysku C i już nic nie znajdą. I jakim celu przeszukanie? Czego i jak szukali? Wywalili Ci z bielizny wirtualne żetony:grin::grin::grin: Powiedzieli czego szukają? Zdemolowali Ci mieszkanie?
 
Z 14

zygzak84

Użytkownik
Może ma tu znaczenie dość imponująca kwota wypłat 177 tys. Z drugiej strony od razu rekwirowanie sprzętu za sprawę, która obejmuje lata 2011-2012, to dość ryzykowne, ponieważ mogłeś sprzęt wymienić ze dwa razy. czego oczekują, ze wejdą na komputer w historii znajda ze w latach 2011-2012 logowałeś sie na bah i zawieralaes zakłady, a może jeszcze na to, ze bedzie gotowe wejście na konto bah bez hasła i loginu? Dziwne.
Pracownicy UC byli zdziwieni, ze ja nic jeszcze nie wiem i podsumowali to tez wlasnie tak, ze moze dlatego celowo najpierw ich wyslano z powodu duzej kwoty, poniewaz powiedzieli, ze z taka sie jeszcze nie spotkali. Patrzyli na daty produkcji sprzetu. Zostawili mi laptopa, ktorego wyprodukowano w 2015 roku. Niestety stary juz ledwo chodzacy jeszcze mialem w mieszkaniu i lezal na wierzchu, wiec musialem im wydac, a wlasnie z niego korzystalem w tamtym okresie. Nie wiem ile sa w stanie z niego wydobyc po takim czasie. Nie mialem ustawionego zapamietywania hasla, ale login moze byc zapamietany w samouzupelnianiu przegladarki. W pismie jest napisane, ze sprzet jest zabrany w celu zberania dowodow ile razy logowano sie w tym okresie na strone w celu zawierania zakladow.
 
Z 14

zygzak84

Użytkownik
raczej nikomu kompa nie zabierali , nikt sie tym nie chwalil
a z jakiego wojewdztwa jestes/
Z Wielkopolski. Na postanowieniu prokuratury jest napisane, ze postepowanie prowadzi UC w Poznaniu, a wstepnie zostalo zaczete przez UC w Szczecinie.
 
D 7

davids.

Użytkownik
Pisze właśnie sprzeciw od wyroku nakazowego i coraz bardziej zastanawiam się czy pisać też odpowiedź na akt oskarżenia na wzór tego co wrzucił raffc. Napisał bym to z myślą że po przedstawieniu moich argumentów może umorzą sprawe na posiedzeniu bo chciałbym uniknąć rozprawy, ale wszędzie gdzie czytam to pisze że po sprzeciwie od wyroku nakazowego jest pewna rozprawa. Jak napisze to jest jakaś mała szansa że umorzą to na posiedzeniu ale jeżeli będzie rozprawa to wtedy bardzo dobrze będą znali moją linie obrony i będą mogli się do niej przygotować, ja wtedy na rozprawie nic innego niż w tym pismnie nie powiem, niczym ich nie zaskocze. Jak radzicie? Składać odpowiedź na akt oskarżenia czy nie?
 
Z 14

zygzak84

Użytkownik
Po co im komputer? Przecież wystarczy, że przez te cztery lata zmieniałeś system lub robiłeś format dysku C i już nic nie znajdą. I jakim celu przeszukanie? Czego i jak szukali? Wywalili Ci z bielizny wirtualne żetony:grin::grin::grin: Powiedzieli czego szukają? Zdemolowali Ci mieszkanie?
Nic takiego nie mialo miejsca, poniewaz ja nic nie utrudnialem i wspolpracowalem. Wylegitymowali sie, przedstawili postanowienie prokuratury, usiedlismy przy stole, przedstawili mi sytuacje, dalem im laptopa, spisali nr fabryczny i nazwe na takim kwicie, ktorego kopie mi zostawili i to wszystko.
Ale na wstepie powiedzieli, ze moge odmowic, ale jesli odmowie i tak zabiora pod przymusem. Nie wiem jakby wtedy to wygladalo i czy byloby jakies demolowanie, ale ogolnie wydawali sie w porzadku.

Teraz nie wiem czy jak dojdzie do jakiegos przesluchania to bede powiadomiony najpierw o tym co znalezli na kompie...? Nie wiem czy nie przyznawac sie i odmawiac wspolpracy, ale jesli tak zrobie , a okaze sie , ze maja dowody to kara bedzie pewnie bardziej surowa niz jak sie przyznam sam. Ze wyjechalem z RP tez nie mam co sciemniac skoro chodzi o takie duze kwoty...

Nie wiem tez czy zatrudniac adwokata w przypadku gdybym chcial przyznac sie? Za bardzo mnie nie stac. Brzmi to jakbym wygral duzo, a prawda jest taka, ze hazard zniszczyl mi zycie, a te wyplaty, ktorych suma jest wielka byly przeplatane wplatami , ktore daja jeszcze wieksza sume i to o wiele. Od tych 4 lat nie gram i dpiero w styczniu teg roku mialem pierwsza wyplate bez zajecia komornika... Nie mam zadnego majatku, auto za 1500 zl. Mam 2 dzieci pol roku i 2,5. Czy te wszystkie okolicznosci moga miec wplyw na rozmiar kary? Czy idac na przesluchania zgromadzic dokumentacje o dlugach i zajeciach komrniczych oraz dowody wplat na bah na sumy wyzsze niz &quot;wygrane&quot; ?
 
shingper 563

shingper

Użytkownik
Czyżby po wyrokach uniewinniających z powodu braku dowodów zaczną się konfiskaty sprzętu do sprawdzenia ?
 
P 522

paulattryda

Użytkownik
Czynność przeszukania dokonywana jest na podstawie postanowienia sądu lub prokuratora, które należy okazać osobie, u której przeszukanie ma być przeprowadzone. Postanowienie to powinno określać zakres przeszukania, które ma być przeprowadzone, którego organ przeprowadzający przeszukanie nie powinien przekraczać. [źródło: rozmowa z Jarosławem Górą]
Jaki sąd lub prokurator wydał postanowienie w Twojej sprawie Zygzaku?
I jeszcze jedno, jeżeli prokurator lub sąd im tego nie zatwierdził, to mogą wejść na &quot;legitymację&quot;, ale tylko wtedy, kiedy im pozwolimy - muszą zapytać [link, link2].
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Czyżby po wyrokach uniewinniających z powodu braku dowodów zaczną się konfiskaty sprzętu do sprawdzenia ?
To nie jest konfiskata, czyli przepadek sprzętu a jedynie jego czasowe zatrzymanie.
Poczytaj:
&quot;zatrzymanie sprzętu elektronicznego na potrzeby postępowania karnego może nastąpić przede wszystkim wtedy, gdy sprzęt taki może stanowić dowód w sprawie. Przepisy regulujące zatrzymanie rzeczy zawarte są w Kodeksie postępowania karnego, w rozdziale 25 „Zatrzymanie rzeczy. Przeszukanie”.
Najistotniejsze znaczenie dla kwestii zatrzymania rzeczy ma przepis art. 217. § 1. Rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie lub podlegające zajęciu w celu zabezpieczenia kar majątkowych, środków karnych o charakterze majątkowym albo roszczeń o naprawienie szkody należy wydać na żądanie sądu lub prokuratora, a w wypadkach niecierpiących zwłoki - także na żądanie Policji lub innego uprawnionego organu. W celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie można dokonać przeszukania pomieszczeń i innych miejsc, a także osób, jeżeli istnieją uzasadnione podstawy do przypuszczenia, że wymienione rzeczy tam się znajdują (art. 219 Kpk).
Zatrzymane na poczet postępowania karnego rzeczy zwraca się, gdy staną się one dla tego postępowania zbędne (art. 230 § 2 Kpk). Na postanowienie dotyczące przeszukania, zatrzymania rzeczy i w przedmiocie dowodów rzeczowych oraz na inne czynności przysługuje zażalenie osobom, których prawa zostały naruszone; zażalenie na postanowienie wydane lub czynność dokonaną w postępowaniu przygotowawczym rozpoznaje sąd rejonowy, w okręgu którego toczy się postępowanie (art. 236 Kpk). &quot;

http://di.com.pl/zatrzymania-sprzetu-przez-organy-scigania-dlaczego-w-polsce-sa-uciazliwe-50380
 
L 35

lolu

Użytkownik
Sprzęt elektroniczny należy chronić, chociażby przed kradzieżą. Ważne jest zastosowanie oprogramowania szyfrującego cały dysk naszego komputera. Do programów, które spełniają taka role należy m.in. Disk Cryptor. Pamietajmy zeby nasze hasło było odpowiednio długie i zawierało: duże i małe litery, cyfry i znaki specjalne. Hasła nie mamy obowiązku NIKOMU podawać, nikt nie jest w stanie nas do tego zobowiązać. Do usuwania niepotrzebnych plików systemowych i porządku na dysku stosujemy program CCleaner, który usuwa niepotrzebne pliki systemowe, ale rownież usuwa zbędne dane z przeglądarek internetowych.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Po tych wpisach i ja się wtrącę...ok przyznam się...moje wypłaty oscylowały na kwotę około 115 tys. zł...czyli też dość duża kwota i nikt ode mnie nie chciał mojego laptopa którego zresztą już dawno nie mam. Nie wierzę że zaczynają zatrzymywać sprzęty...to dość...nienormalne. Poza tym nie wpuściłbym do domu skurwy..... ???? mieli nakaz żeby do Ciebie wejść zygzaku ? Czy wpuściłeś ich dobrowolnie ? Nawet jak by mi się przez wizjer wylegitymowali i powiedzieli o co chodzi to zanim bym wpuścił to laptopa bym przez balkon fiuuuuuuuuuuuuu ????
Poza tym jak wspomniałem jakoś nie wierzę...choć Polska kraj niestworzonych rzeczy więc i to może się stało.. ???? pozostaje mi życzyć powodzenia i cieszyć się że w mojej sprawie takich cudów nie było.
 
Z 14

zygzak84

Użytkownik
Nie pytam przez drzwi i wizjer kto przychodzi tylko najpierw otworzylem i zaczalem rozmowe, wiec nie bylo opcji ukryc/wyrzucic. Poza tym jak uslyszalem, ze UC mnie szuka to chcialem ich wpuscic i uslyszec o co chodzi, nie wiedzialem o zadnej sprawie ze mna a o przygodzie z hazardem myslalem, ze jest za mna. Zreszta i tak mieli to pismo, nie ma tam slow o wejsciu, no ale sa o przeszukaniu, wiec logiczne ze pozwala tez wejsc.
Jak skonczyla sie Twoja sprawa ze 115k?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom