>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
samuel-eto 1

samuel-eto

Użytkownik
Pytam ponieważ w moim rozumieniu ustawy będąc Polakiem nie mogę grać tylko na terenie swojego kraju a inna sprawa ma się już za granicą np w kraju w którym hazard jest legalny.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Chciałbyś, chciałbym, wszyscy by chcieli... a Boniek chcial Koseckiego, którego obowiązuje partyjna dyscyplina a interesuje kasa i kariera syna... a czy pamiętasz te emocje Kosy gdy pizgnął koszulką o murawę?
Boniek to bez wątpienia świetny biznesmen, znakomita legenda, ale czy Lato mu w tym ustępuje? ;) Ustawa dla prezesa to kula u nogi, zna Muchę, zabiera na parostatek Kosę - by co? U Tuska forwardować ustawę dla hazardu, który dostatecznie został znielubiony w społeczeństwie? No to grać będzie prezes dla Expekta, a nie w imię przyszłości polskiej piłki... Tu się pieniądz chowa do kieszeni, &quot;dla dzieci&quot;, ale na pewno nie inwestuje ku pokrzepieniu serc kibiców. Oj nie...
Wiem, gdybam i dywaguję, ale po prostu nie wierzę. To za naiwny schemat
Sam Kosecki przedstawiając swój program podczas wyborów nowego prezesa mówił o tym, że chciałby zmian w zakładach wzajemnych bo nie może być tak, że w tv publicznej leci mecz Realu a na koszulkach logo sponsora. Może w tej sprawie coś się ruszy, pożyjemy zobaczymy.
W dopiero co zakończonym programie &quot;Liga+ extra&quot; w stacji Canal+ głównym gościem był Zbigniew Boniek. Nowy prezes PZPN-u poruszył wiele kwestii. Co ważne, złożył jasną deklarację, że będzie chciał jak najszybciej spotkać się z premierem Donaldem Tuskiem i rządem, aby porozmawiać o możliwości odblokowania dla sportu ustawy anty hazardowej.
Boniek powiedział, że przez samą ustawę firmy bukmacherskie nie straciły, bo po prostu znalazły inny sposób na dotarcie do klientów chcących obstawiać mecze. Za to polski sport z powodu zakazu sponsoringu ze strony &quot;buków&quot; traci rocznie około 100 mln euro.
Poruszono też temat reklamowania przez Bońka jednej z firm bukmacherskich. Nowy prezes PZPN-u powiedział, że nie widzi w tym problemu, bo zrobił to jako osoba prywatna, która ma prawo robienia ze swoim wizerunkiem co chce.
Wracając do ustawy anty hazardowej, kibicujemy Bońkowi na całego. Czas skończyć z tą fikcją, jak to sam określił nowy prezes PZPN-u.
http://www.tylkopilka.pl/articles/boniek-z-bukmacherami
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
oczywiście masz rację, edi8 jakąś bzdurę ci odpisał.
Udzielając odpowiedzi dla @&quot;samuel eto&quot; na jego pytanie, odniosłem się do problemu z późniejszym opodatkowaniem takich wygranych, uzyskanych z gry poza Polską:
http://www.eporady24.pl/podatek_od_wygranej,pytania,15,86,2868.html
http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&amp;amp;sub=article&amp;amp;id=326891
http://e-prawnik.pl/artykuly/prawo-podatkowe/wygrales-podziel-sie-z-fiskusem-strona-4.html

................
Dochody uzyskane za granicą z tytułu wygranej
http://www.is.gdansk.pl/index.php?option=com_content&amp;amp;view=article&amp;amp;id=3301:dochody-uzyskane-za-granicp-z-tytusu-wygranej&amp;amp;catid=91:pod-doch-od-osiz-nie-prowadzpcych-dz-gosp&amp;amp;Itemid=146
..........
Dochody uzyskane za granicą przez osobę będącą rezydentem polskim podlegają podatkowi dochodowemu od osób fizycznych i muszą być rozliczone samodzielnie.
Podwójne opodatkowanie
Przy rozliczaniu dochodu zagranicznego należy też sięgnąć do umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych przez Polskę z poszczególnymi krajami, z których mogą wynikać ewentualne metody unikania podwójnego opodatkowania mające zastosowanie do dochodów z wygranych. Gdy takich zasad nie ma lub nie istnieje umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a państwem, w którym uzyskany jest dochód, to Polak, który uzyskał dochody z zagranicznych gier losowych lub zakładów wzajemnych, ma obowiązek uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadach ogólnych.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Trzeba-zaplacic-podatek-od-wygranej-1784857.html
................
Zagraniczne wygrane na innych zasadach
Inaczej wygląda sytuacja, gdy osoba mająca w Polsce tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy wygrała za granicą (firma organizująca grę działa na obszarze innego państwa). W takiej sytuacji dochody uzyskane w związku z udziałem w zakładach są dochodami uzyskanymi za granicą. Oznacza to, że nie dotyczą ich ani przepisy dotyczące pobierania przez organizatora 10-proc. podatku dochodowego, ani też możliwość zwolnienia wygranych do kwoty 2280 złotych. Nie oznacza to jednak, że wygrywający nie będzie musiał rozliczyć się z fiskusem - polscy rezydenci podlegają bowiem opodatkowaniu od dochodów uzyskanych nie tylko w Polsce. W takiej sytuacji rozliczeniem podatku muszą zająć się samodzielnie.
http://m.onet.pl/biznes,jrgml

.
 
K 0

koniki

Użytkownik
http://www.wolnypoker.org/aktualnosci/konsultacje-społeczne-mf-i-ke
Niedawno pisaliśmy Wam, że Komisja Europejska przedstawiła plan regulacji europejskiego rynku hazardu online. Mamy już pierwsze efekty tego planu. Ministerstwo Finansów rozpoczęło konsultacje społeczne ws. dokumentu ,,Komunikat Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów: w stronę kompleksowych europejskich ram dla hazardu online”.
Ministerstwo wysłało prośbę o przedstawienie swoich opinii ws. tego dokumentu do 17 podmiotów. Wśród nich są dwa stowarzyszenia pokerowe: Polska Federacja Pokera Sportowego oraz Polski Związek Pokera. Ponieważ Wolny Poker nadal oczekuje na wpisanie przez sąd do KRS, nasze władze spotkają się z prezesem PFPS, aby przekazać mu swoje uwagi, które zostaną uwzględnione w opiniach PFPS i PZP.
A teraz najważniejsza część, czyli, co zawiera dokument Komisji Europejskiej. Urzędnicy KE przypominają, że sektor gier hazardowych online to bardzo szybko rozwijająca się gałąź przemysłu- roczna stopa wzrostu wynosi prawie 15 procent, a do 2015 roku przychody firm wzrosną do około 15 miliardów euro, z obecnych 9,3 miliarda euro. W opinii urzędników, gracze mający dostęp do wielu stron, a zwłaszcza nielicencjonowanych są narażeni na niebezpieczeństwa. Dlatego też należy zagwarantować odpowiednie zabezpieczenia i regulacje. KE stworzyła tzw. Zieloną Księgę, gdzie konsultowano różne rozwiązania, aby mogły ze sobą istnieć różne modele regulacyjne, bez zakłócana polityki wewnętrznej UE. Dlatego też powstał niniejszy dokument. Działania zaproponowane przez Komisję skupiają się ,,na usługach hazardowych online i kwestiach dotyczących swobodnego przepływu usług (art. 56 TFUE) oraz swobody przedsiębiorczości (art. 49 TFUE) w świetle wzrostu sektora hazardu online w UE i dobrze rozwiniętego transgranicznego świadczenia tych usług. Jednak wiele z nich dotyczy zarówno usług hazardowych online, jak i offline”.
Zdaniem Komisji, rozwój gier hazardowych niesie ze sobą wyzwania, których samodzielnie nie rozwiążą państwa członkowskie. Działania KE mają pomóc krajom członkowskim zrozumieć wzajemne ramy regulacyjne i wymieniać się ramami regulacyjnymi. Komisja przypomina, że ,,Kluczowym elementem skutecznego powstrzymywania konsumentów przed korzystaniem ze stron nieobjętych żadnymi regulacjami jest również rozwój atrakcyjnej oferty gier hazardowych online”. I dlatego niezbędne jest współdziałanie. Komisja planuje jeszcze w tym roku powołać grupę ekspertów w dziedzinie gier hazardowych składającą się z przedstawicieli państw członkowskich w celu wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, która będzie także służyć poradami i fachową wiedzą podczas przygotowywania inicjatyw UE.
Co ważne, zarówno dla graczy jak i operatorów, urzędnicy KE przypominają, że wszelkie regulacje krajowe muszą być spójne z prawem unijnym i nie mogą naruszać żadnych traktatów, w szczególności Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Jeśli więc, w jednym kraju firma dostaje pozwolenie na świadczenie swoich usług, to inny kraj nie może zakazać jej działania na swoim terytorium. Ograniczałoby to swobodę rezydentów danego kraju w korzystaniu z usług oferowanych w innym państwie. Jeśli dany kraj wprowadza ograniczenia, co do hazardu, to musi udowodnić, że w ten sposób chroni interes społeczny i ,,i nie wolno im stosować, ułatwiać ani tolerować środków sprzecznych z osiągnięciem tych celów”. Jeśli spojrzymy np. na działania w Polsce, to można mieć wątpliwości, czy ustawa hazardowa rzeczywiście chroni interes społeczny. Z jednej strony zakazuje pokera i hazardu online, z drugiej dopuszcza działanie Totalizatora Sportowego, który oferuje zdrapki i gry liczbowe, czyli hazard w najczystszej postaci. W ten sposób, państwo wykazuje się brakiem logiki. Polscy urzędnicy zdają się myśleć ,,Hazard pod nadzorem państwa, to nie hazard”. W pewnym sensie, toleruje środki, które utrudniają osiągnięcie celu, jaki, jest ochrona społeczeństwa.
W dokumencie Komisji możemy także przeczytać, że podejmuje się ona ,,przyspieszyć zakończenie oceny przepisów krajowych w ramach toczących się postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego i rozpatrywanych skarg oraz w razie konieczności podjąć działania w celu wyegzekwowania przepisów”. Z Brukseli płynie także jasny przekaz, jeśli chodzi o krajowych regulatorów rynku gier. Muszą oni posiadać fachową wiedzę i odpowiednie umiejętności. Jeśli spojrzymy na Polskę, to mamy dwa wnioski. Po pierwsze, zamiast uregulować rynek polski i powołać odpowiedniego regulatora, nasi urzędnicy oczywiście wszystkiego zakazali. Po drugie, jeśli w Polsce powstanie już rynek regulowany, to będzie trzeba znaleźć wysoko wykwalifikowanych menadżerów do zarządzania takim regulatorem. Na czele komisji nie może stać urzędnik, bo skończy się to katastrofą. Współpraca pomiędzy regulatorami różnych krajów pomoże przenieść najlepsze praktyki do swoich krajów. Taka współpraca może także zaowocować tym, że kraje będą upraszczać swoje procesy licencyjne i będą wymieniać między sobą odpowiednie informacje. Taka wymiana mogłaby dotyczyć np. danych osobowych, oczywiście z uwzględnieniem przepisów krajowych i unijnych o ochronie danych osobowych.
Legalne uprawianie hazardu ma pozwolić na ,,odciągnięcie” obywateli od nielicencjonowanych operatorów. Unia zamierza podjąć kroki, aby chronić Europejczyków, a w szczególności dzieci przed dostępem do hazardu (program ,,Bezpieczny internet”), a dorosłych przed szkodliwymi ofertami. Oferty operatorów muszą być atrakcyjne, ale także bezpieczne. Aby chronić nas-użytkowników, Komisja chce wprowadzić narzędzia, które będą lepiej weryfikować wiek graczy, ich tożsamość, chronić przed grą na kredyt, chronić środki finansowe graczy. Naszym zdaniem, to jeden z najważniejszych punktów. Ochrona graczy musi być priorytetem, bowiem i na rynku pokera online i hazardu istnieją operatorzy nastawieni na zysk, dobro graczy mając na dalszym planie. Sztandarowym przykładem jest ,,stary” Full Tilt Poker, który działał jak piramida finansowa. Oczywiście, nikt nie zabroni ludziom wpłacania ich pieniędzy do podejrzanych firm, ale należy chronić graczy, którzy tego oczekują.
Komisja proponuje także podjęcie działań, które będą przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy. Aby robić to skutecznie, jednym z wymogów jest ,,ustrukturyzowana współpraca krajowych organów ds. gier hazardowych, policji krajowej i międzynarodowych organów ścigania”. Należy również przeszkolić organy sądowe w tych kwestiach. Obecnie, unijna dyrektywa w sprawie przeciwdziałania prania pieniędzy ma zastosowanie jedynie do kasyn. I dlatego należy rozszerzyć wspomnianą dyrektywę na wszystkie rodzaje hazardu. Aby zwalczać cyberprzestępczość, już od 2013 roku Komisja podejmie działania, aby wprowadzić normy UE w zakresie urządzeń do gier hazardowych, w tym oprogramowania.
Na koniec swojego dokumentu Komisja Europejska stwierdza, że w ciągu dwóch lat od przyjęcia tego dokumentu opublikuje sprawozdanie w sprawie osiągniętego postępu. Być może, jeśli zaproponowane rozwiązania nie będą wystarczające, Komisja podejmie nawet działania legislacyjne na poziomie UE. Zdaniem wielu obserwatorów, takie działania powinny zostać podjęte niezwłocznie, bowiem unijne przepisy będą spójne i jednakowe dla całej Wspólnoty. Przy obecnym kształcie regulacji, każde państwo może wprowadzić swoje regulacje, jeśli nie łamią unijnego prawa. Stwarza to jednak pole do tego, aby w różnych krajach istniały różne regulacje. A to nie jest najlepsze rozwiązania. Należy się jednak cieszyć, że Unia Europejska podejmuje pierwsze kroki, aby uregulować rynek europejski.
My, jako Wolny Poker mamy nadzieję, że konsultacje prowadzone przez Ministerstwo Finansów przyczynią się do polepszenia warunków do gry w pokera, co interesuje nas najbardziej. Martwi jedynie fakt, że MF dało partnerom społecznym jedynie 9 dni na przesłanie swoich uwag. Jak napisał portal PokerTexas ,,Biorąc pod uwagę okres świąteczny trudno uznać, że Ministerstwo Finansów potraktowało konsultacje społeczne w tej sprawie odpowiednio poważnie”. Mamy jednak nadzieję, że środowisko pokerowe pokaże swoją siłę i pomimo niekorzystnych terminów przedstawimy jak najlepsze rozwiązania i propozycje.
 
vlodario 28

vlodario

Użytkownik
Cześć,
Mam do was takie pytanie. Dlaczego na polskich stadionach nie ma punktów bukmacherskich?
Czy jest to niezgodne z ustawą?
Byłem w Anglii i będąc na stadionie Birmingham City FC widziałem miejsca gdzie można obstawiać.
Pozdro
 
salva 22

salva

Użytkownik
A ja mam pytanie z innej beczki niz zaklady. Tylko nie piszcie ze pisze wczesniej nie chce mi sie przegladac 69 stron.
Jesli na w Austri zagram w pokera z np wpisowym 1 tysiac euro i wygram np 100 tys euro.
To czy w tym przypadku mam pieniadze legalnie wedlug prawa polskiego?? Prawo Polskie zakazuje tylko grac w naszym kraju ??
 
L 10

lippton554

Użytkownik
A ja mam pytanie z innej beczki niz zaklady. Tylko nie piszcie ze pisze wczesniej nie chce mi sie przegladac 69 stron.
Jesli na w Austri zagram w pokera z np wpisowym 1 tysiac euro i wygram np 100 tys euro.
To czy w tym przypadku mam pieniadze legalnie wedlug prawa polskiego?? Prawo Polskie zakazuje tylko grac w naszym kraju ??
W pełni legal. Tyle że podatek musisz odprowadzić
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
Cześć,
Mam do was takie pytanie. Dlaczego na polskich stadionach nie ma punktów bukmacherskich?
Czy jest to niezgodne z ustawą?
Byłem w Anglii i będąc na stadionie Birmingham City FC widziałem miejsca gdzie można obstawiać.
Pozdro
może się nie opłaca jak ruch jest 30-40 razy w roku?
 
vlodario 28

vlodario

Użytkownik
Wincent - ale tam w Anglii to nie były punkty na stałe tylko takie standy więc to nie jest chyba kwestia opłacalności. Może chodzi o to, że dzieciaki miały by do tego dostęp a w ustawie jest zapis, że dzieci nie mogą mieć dostępu.
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Państwo widać coś próbuje majstrować przy hazardzie bo pieniążki potrzebne!
http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Lotto-przez-internet,wid,15202575,wiadomosc.html
Komisja kultury fizycznej, sportu i turystyki przedstawi projekt, który umożliwiłby Totalizatorowi sprzedaż zakładów gier liczbowych przez internet - poinformował PAP przewodniczący tej komisji Ireneusz Raś (PO).
Raś wyjaśnił w rozmowie z PAP, że obecnie zakłady dotyczące gier liczbowych nie mogą być zawierane przez internet. Według niego gier liczbowych, takich jak np. Lotto nie można traktować na takich samych zasadach jak twardy hazard. Poseł wskazał, że zakłady wzajemne oferowane przez bukmacherów można legalnie prowadzić przez internet
- Rozmowy na ten temat były prowadzone na posiedzeniach komisji jeszcze w tamtej kadencji parlamentu. Jeśli będzie zgoda wszystkich stron politycznych w komisji, to taką propozycję złożymy. To będzie inicjatywa komisji, jeżeli będziemy proponować zmiany, to tylko punktowe - powiedział. Według Rasia członkowie komisji niejednokrotnie dawali do zrozumienia, że poparliby rozwiązanie, które umożliwiłoby gry liczbowe przez internet.
Raś podkreślił, że Totalizator Sportowy od dwóch lat zwraca uwagę na posiedzeniach komisji na potrzebę zmiany przepisów. Według posła w interesie grających np. w Lotto leży, aby mogli grać np. w kumulacjach bez konieczności chodzenia do kolektur.
Raś poinformował, że projekt powinien zostać zgłoszony na przełomie stycznia i lutego 2013 r., gdy komisja powróci do prac nad projektem nowelizacji ustawy hazardowej przygotowanej przez PiS.
Kierownik zespołu PR i komunikacji w Totalizatorze Sportowym Agnieszka Libor poinformowała PAP, że spółka z zadowoleniem przyjmie projekt, jeżeli on powstanie.
- Wykorzystanie internetu, jako kanału sprzedaży naszych produktów oznacza większe przychody ze sprzedaży o około 90 mln zł rocznie. To z kolei oznacza większe kwoty przekazywane na fundusze celowe, na czym zyska zarówno polski sport, jak i kultura - wskazała.
 
R 23

rutra

Użytkownik
Za to polski sport z powodu zakazu sponsoringu ze strony &quot;buków&quot; traci rocznie około 100 mln euro.
Nie traci, tylko nie zyskuje, a to jest różnica.
***
U ziemniaków płacimy zawsze 12% bez względu na to czy jesteśmy na plusie czy na minusie. A jak to jest u buków internetowych? Jeśli ktoś ma powiedzmy sumę stawek 1000zł, sumę wygranych: 1100zł, czyli ✅ 100zł to czy musi odprowadzić podatek jak sobie 100zł wypłaci? Czy płaci podatek z tych 100zł czy z 1100?
 
R 23

rutra

Użytkownik
Jeśli nie zyskuje to w dłuższym rozrachunku można powiedzieć, że traci.
Kiedyś w wiadomościach była informacja o tym, że pewien pan mieszkający w Ukrainie przy granicy wybudował tunel prowadzący od swojego domu do jakiegoś tam kolegi z Polski. Tym tunelem nielegalnie pan ze strony Ukrainy przenosił Polakowi alkohol i papierosy. Obydwaj zostali zatrzymani i okazało się, że &quot;państwo straciło 100 tysięcy&quot;. Oczywiście straciło w sensie: gdyby Ci dwaj płacili podatki, akcyzę etc. państwo zyskałoby 100k. Po przyłapaniu już nie przenosili towaru, więc i tak państwo nic straciło. Tak samo tu - państwo nie to, że nie traci tylko nie zyskuje.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Tak samo tu - państwo nie to, że nie traci tylko nie zyskuje.
Ale to czy Państwo polskie, które większości obywateli nie daje nic a co najwyżej zabiera i oddaje politykom to mnie osobiście najmniej interesuje. Mowa była o polskim sporcie, który przez to traci i stracił i tracić będzie. Buki netowe mogły dawać kasę przez co kluby kupowałyby zawodników osiągały lepsze wyniki itd itd. Podsumowując polski sport na tym stracił, a Tuski się cieszą.
 
kangur-60259 72

kangur-60259

Użytkownik
U ziemniaków płacimy zawsze 12% bez względu na to czy jesteśmy na plusie czy na minusie. A jak to jest u buków internetowych? Jeśli ktoś ma powiedzmy sumę stawek 1000zł, sumę wygranych: 1100zł, czyli ✅ 100zł to czy musi odprowadzić podatek jak sobie 100zł wypłaci? Czy płaci podatek z tych 100zł czy z 1100?
U internetowych w ogóle się nie odprowadza dlatego są nielegalne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom