>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
P 0

predator12

Użytkownik
Czytałem pracę nad poprawkami zgłoszonymi przez Senat i wygląda na to,że ustawę przyjeli i niedługo będzie obowiązywać.Jeżeli się mylę to mnie sprostujcie.
 
D 0

damian26

Użytkownik
26.05. Warszawa (PAP) - Sejm przyjął w czwartek poprawki Senatu do nowelizacji ustawy hazardowej, zgodnie z którymi zamiast pozwolenia na zorganizowanie loterii, np. przez szkoły, parafie czy domy dziecka, wystarczy zgłoszenie takiego przedsięwzięcia Służbie Celnej.
Chodzi o loterie, w których pula wygranych nie przekracza kwoty bazowej - 3,4 tys. zł. Dzięki temu nie trzeba będzie występować o pozwolenie na zorganizowanie loterii do organów służby celnej, co jest długotrwałą procedurą, a jedynie na 30 dni przed jej zorganizowaniem zgłosić ją do tych organów - uzasadniali poprawkę senatorowie.
Takie loterie są powszechnie organizowane przez instytucje dobroczynne i placówki oświatowe. Urządzający taką grę działa z reguły w interesie publicznym, przeznaczając uzyskane środki na cele społeczne - podkreślał Senat w uzasadnieniu poprawek.
Za przyjęciem poprawki było 429 posłów, 2 było przeciwnych, a 1 osoba wstrzymała się od głosu.
Nowelizacja ustawy wprowadza zakaz hazardu w internecie; uwzględnia różnicę między tzw. grami cylindrycznymi, grami w karty, grami na automatach - a zakładami wzajemnymi. Pierwszy rodzaj gier to tzw. hard gambling, czyli gry, które w internecie niosą ze sobą zarówno niebezpieczeństwo szybkiego uzależnienia, jak i możliwość oszukiwania przez urządzającego gry, np. przez odpowiednie programy, czego grający, a często też kontrolujący, nie mogą sprawdzić. Będą one zakazane.
W przypadku zakładów wzajemnych internet jest tylko kanałem dystrybucji. Gracz zawiera zakład, a wynik nie jest generowany elektronicznie, zależy od współzawodnictwa czy zdarzenia. Takie zakłady będą mogły być organizowane w internecie.
Zgodnie z nowelizowaną ustawą, służby (np. celne) będą mogły kontrolować organizowanie gier hazardowych i dokonanych transakcji finansowych, a także ścigać osoby, które organizują nielegalne gry. Służby celne będą miały możliwość zapoznania się z danymi telekomunikacyjnymi osób, które organizują nielegalne gry hazardowe oraz w nich uczestniczą. W przypadku podejrzenia, że firma lub osoba popełniała przestępstwo skarbowe związane z nielegalnym organizowaniem gier hazardowych, Służba Celna będzie mogła blokować ich rachunki bankowe. (PAP)
 
martinho19 8,4K

martinho19

Użytkownik
Czyli lada chwila naziemniaki wejdą w internet.
..... To tak jakbys napisal ze w warzywniaku beda sprzedawane gumowe lale.
Bojcie sie dalej, ja uwazam ze wszystko bedzie tak jak do tej pory. Za miesiac, rok czy 10 lat nadal bedzie mozna grac jak dotgychaczas. Pozdro boidudki.
 
R 32

rado1965

Użytkownik
Martinho19 dlaczego uwazasz ze bedzie tak jak do tej pory ??? we francji ustawa weszla w maju 2010 i wszystkie firmy bukmacherskie zrezygnowały z rynku francuzkiego wiec w polsce bedzie podobnie jesli firmy wycofay sie we francji przy podobnej sytuacji dlaczego mialy by u nas tego nie zrobic????
 
martinho19 8,4K

martinho19

Użytkownik
Z Francja to calkiem inna sprawa. Jednak nie wiem czy wiesz ale Francuzi moga grac u bukow, tyle ze maja domene .fr. Rynek polski jest moim zdaniem korzystniejszy dla bukow niz byl nim rynek francuski. Zreszta nikt stron nie zablokuje, jeszcze dluga droga do tego zeby ustawa weszla w zycie, oczywiscie KE bedzie miala tez cos do powiedzenia i z tego co mi wiadomo buki szykuja sie juz z prawnikami do walki z naszym totalitarnym ustrojem.
 
R 32

rado1965

Użytkownik
Wiem jak jest we francj bo mam tam siostre po 1. jest dosłownie tylko kilka firm ktore oferuja tam zaklady po 2. kursy na koncowce fr sa o 40 % nizsze niz my mamy po3. giełda betfair od razu zrezygnowala z rynku francuzkiego i po 4 . najwazniejsze zalozenie konta wymaga duzego trudu poniewaz najpierw przychodzi ci list do domu i jest zupelnie inna weryfikacja graczy niz u nas .
 
R 32

rado1965

Użytkownik
Martinho19 Z Francja to calkiem inna sprawa taka że u nas bedzie 12% od obrotu czyli 2 razy wiecej niz we francji przeczytaj ustawe jesli mi nie wierzysz grajac np brazylie za 1000 złotych po kursie 1.1 zabierane bedziesz mial 120 zlotych czyli zostaje ci 880 razy 1.1 daje ci 88 zlotych 880 plus 88 zlotych wygrana daje nam 968 zlotych czyli wygrales mecz a jestes do tylu 32 zlote wiec sam widzisz jjak u nas bedzie a zrobia napewno tak poniewaz booki naziemne tez zabieraja 12% od obrotu a prawo musi takie samo obowiazywac na terytorium polski wiec nie licz na zadne ustepstwa klamka juz zapadla ci co zarabiaja ratuje ich tylko wyjazd za granice.
 
martinho19 8,4K

martinho19

Użytkownik
Wierz dalej w te bzdurne ustawy widmo. Nie chce mi sie pisac wiecej na ten temat bo juz pozno i mam inne rzeczy do roboty ;) Ja jestem pewien ze za rok bedziemy mogli grac tak samo jak i teraz.
 
B 59

blox

Użytkownik
Są Wam do szczęścia potrzebne buki z polską stroną i polskim supportem? Jak się wycofają z Polandu, to przerzucimy się na inne buki, azjatyckie i nie tylko.
 
M 0

modger

Użytkownik
Blox ma rację, też takie wnioski wyciągnąłem czytając nowelizację ustawy. Język będzie miał kluczowe znaczenie bo po nim Służba Celna będzie weryfikować czy dany bukmacher był przeznaczony dla osób z Polski czy nie. Zniknie język polski z buków, prace stracą ludzie związani z supportem i nie tylko. Wybierzcie sobie mniej popularnego zagranicznego buka który nie będzie na oku Służby Celnej. Buków internetowych są tysiące.
Zasadniczo więcej kłopotów będzie z pokerem bo najlepiej się gra na platformach gdzie jest dostateczna ilość osób.
Jacek Kapica
Spodziewam się, że w większości zagraniczne serwisy oferujące gry w języku polskim dostosują się do naszego prawa, bo w przeciwnym razie w Polsce zostanie wszczęte wobec nich postępowanie (…). Taki efekt osiągnęliśmy w przypadku wprowadzenia jednoznacznego zakazu reklamy i sankcji karnych za jego naruszenie.
 
S 0

spike90

Użytkownik
Wiem jak jest we francj bo mam tam siostre po 1. jest dosłownie tylko kilka firm ktore oferuja tam zaklady po 2. kursy na koncowce fr sa o 40 % nizsze niz my mamy po3. giełda betfair od razu zrezygnowala z rynku francuzkiego i po 4 . najwazniejsze zalozenie konta wymaga duzego trudu poniewaz najpierw przychodzi ci list do domu i jest zupelnie inna weryfikacja graczy niz u nas .
Co masz na myśli w tym zdaniu ? wycofali język czy klientele francuską ..
 
M 0

marcinnn1

Użytkownik
&quot;W przypadku zakładów wzajemnych internet jest tylko kanałem dystrybucji. Gracz zawiera zakład, a wynik nie jest generowany elektronicznie, zależy od współzawodnictwa czy zdarzenia. Takie zakłady będą mogły być organizowane w internecie.&quot;

Czyli co można grac na zakladach????
ps. Ktos tu pisal o internecie na karte.... pre-paid, nie wiem czy i gdzie kupiliscie ale z moich obliczyen wynika ze np. w blueconnecie w erze za transer 1GB danych kosztuje 300zł.....!
 
P 0

przemek87

Użytkownik
nie wiem jak w erze ale np w play internet na karte masz starter za 219zł wchodzi w to modem na własność plus 1 GB każde późniejsze doładowanie konta to 30zł = 2GB, 50zł = 4GB
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
&quot;W przypadku zakładów wzajemnych internet jest tylko kanałem dystrybucji. Gracz zawiera zakład, a wynik nie jest generowany elektronicznie, zależy od współzawodnictwa czy zdarzenia. Takie zakłady będą mogły być organizowane w internecie.&quot;


Czyli co można grac na zakladach????

ps. Ktos tu pisal o internecie na karte.... pre-paid, nie wiem czy i gdzie kupiliscie ale z moich obliczyen wynika ze np. w blueconnecie w erze za transer 1GB danych kosztuje 300zł.....!
W bukmacherach legalnie działających w Polsce, mających domenę .pl jak najbardziej. W następnym akapicie tego artykułu masz wyraźnie napisane, że nie można grać w nielegalnych zakładach w internecie, a za takie uważa się w Polsce bukmacherów u nas nie zarejestrowanych i nie rozliczających się podatkowo ze swojej działalności...
 
klammer 0

klammer

Użytkownik
W bukmacherach legalnie działających w Polsce, mających domenę .pl jak najbardziej. W następnym akapicie tego artykułu masz wyraźnie napisane, że nie można grać w nielegalnych zakładach w internecie, a za takie uważa się w Polsce bukmacherów u nas nie zarejestrowanych i nie rozliczających się podatkowo ze swojej działalności...
u jakich bukmacherow mozna teraz grac leganie w internecie?
 
kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Spokojnie.. prostytucja też jest zakazana a i tak wszyscy korzystają ????
Tak na zdrowy rozsądek to jaka oni moga wam nałozyc kare? To wasze pieniądze jak przegrywacie nic sie nie dzieje jak wygracie i sie o tym dowiedzą to bedzie to dochód z nieujawnionych źródeł więc w najgorszym wypadku bedziecie musieli zapłacic od tego dodatkowy podatek...Raczej widze tu jakies środki karne jak np zakaz dostepu do stron z zakładami przez osobe uzaleznioną.. ale to tez by musieli stwierdzić ,że ktos jest uzalezniony..
Jak dla mnie nie ma paniki.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
u jakich bukmacherow mozna teraz grac leganie w internecie?
Nie ma poprawnej odpowiedzi na tak zadane przez Ciebie pytanie.

Spokojnie.. prostytucja też jest zakazana a i tak wszyscy korzystają
Prostytucja w Polsce nie jest zakazana. Zwłaszcza &quot;korzystanie&quot; z prostytucji - rozumiane jako bycie &quot;klientem&quot;, odbiorcą usługi.
Na szczęście reszta wypowiedzi już jest w miarę ok ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom