>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
=rrobcioo;2568206]Kolego pierdzielisz takie farmazony, że szkoda gadać. [...]
Kolego,
nie zmierzam nawet numerować Twojego łaskawego pierdzielenia, czy jest to trzy po trzy, czy cztery po cztery skoro już rozpocząłeś w tak miłym tonie ...
... ale:

[...] Sytuacja taka będzie analogiczna do wygranej w buku stacjonarnym [...]
Tutaj nawet nie wgłębiając się w kwestię, czy bukmacher jest stacjonarny czy internetowy (ale to oczywiście jest bardzo ważna sprawa) najważniejsze jest, że:
masz obowiązek wykazać w formularzu PIT Twój każdy dochód. Natomiast skarbówka ma prawo zapytać się, jakie dokładnie jest jego źródło (gdybyś np. określił to źródło jako &quot;inne&quot;).
I żeby być bardziej jeszcze ścisłym, to zależy o jakich rozmawiamy sumach.
Jeśli Twoja wygrana np. w zakładzie wzajemnych nie przekracza 2280 zł (może ta kwota się nieznacznie zmieniła, nie śledzę sprawy ...) to nie wykazujesz jej w PIT. Każda kwota &quot;powyżej&quot;, winna być wykazana a Zaglebie13, (na którego post odpowiedziałem) zapytał konkretnie, o przykładowe 40 tys. zł.
Ponadto, to co napisałem nie może mieć zastosowania do buków internetowych (w domyśle: niepolskich) ponieważ nie uiszczają oni w Polsce tego zryczałtowanego podatku jakby &quot;za&quot; podatnika.
[...] bo to nie jest dochód tylko wygrana w zakładach losowych. [...]
... No proszę. Naprawdę, nie dochód? I wygrana osiągnięta z zakładów losowych też nie jest dochodem? ????
Dziękuję za odpowiedź i nie mam więcej pytań.
Może poza jednym, retorycznym: czy określenia &quot;wykazać&quot; i &quot;dochód&quot;, oznaczają dla Ciebie to samo co dla mnie ..?
 
rrobcioo 31

rrobcioo

Użytkownik
Na prawie podatkowym znasz się tyle co żule spod pobliskiego kiosku na filozofi - ot liznęli nieco &quot;Platona&quot;, ale był za cierpki aby go zgłębiać.

Od wygranych płaci się podatek zryczałtowany już w momencie wygranej! Pieniądze które dostajesz są już zmniejszone o kwotę podatku i nie musisz ich wykazywać w żadnym zeznaniu podatkowym!

Inna kwestia to zakup za te pieniądze czegoś o dużej wartości na co cię (pisane z małej litery nie bez powodu) w normalnych warunkach nie stać.

Wtedy i dopiero wtedy powinieneś przedstawić źródło pochodzenia tych pieniędzy. Dlatego też nieuku idź do STS, Totomixa czy gdzie tam zostawiasz pieniądze, wygraj 50pln i zażądaj zaświadczenia o wygranej. I wiesz co? Muszą ci je wydać! Bo takie jest prawo!

Jeśli wydaje ci się, że masz o czymś pojęcie, to masz racje, tylko ci się wydaje.

Kolega zaglebie13 pytał o wygraną w internecie, ale w FORTUNIE, która będąc zarejestrowaną w Polsce, będzie opłacała polski podatek określony ustawą. Właśnie dlatego napisałem, że jest to sytuacja analogiczna.

Jeżeli to dalej nie chce wejść w ramy twojego nad wyraz ciasnego rozumowania, to pomyśl o problemie podwójnego opodatkowania.

Płacisz podatek przy wygranej, a później od osób fizycznych?
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
=rrobcioo;2568206]Kolego pierdzielisz takie farmazony, że szkoda gadać. [...]
=rrobcioo;2586250][...] znasz się tyle co żule spod pobliskiego kiosku [...]
[...] Dlatego też nieuku [...]
[...] twojego nad wyraz ciasnego rozumowania,[...]
Odpowiedziałbym na twój (no niestety, już z małej literki) post ale już tego nie zrobię.
To jest niesamowite jakie niektórzy osobnicy siedzący przed monitorem muszą mieć problemy ze sobą, skoro dyskusję od samego początku jej prowadzenia potrafią zrównać do poziomu błota. Nie mówiąc o poszanowaniu swojego rozmówcy niezależnie od tego, który z rozmawiających ma rację.
Uprawiaj nadal swoją kwiecistą mowę rodem spod kiosku, o którym wspomniałeś,
panie &quot;uku&quot;.
Z mojej strony koniec OT.
 
T 0

tricola

Użytkownik
Witam! Zamieszkalem w Anglii. Tam czerpie zyski grajac na betfair i oplacajac premium charge 20 %. Poniewaz nie zalozylem konta w banku, nie chcieli mi otworzyc(w jednym banku probowalem) poniewaz umowa najmu z Landlordem podobno dla nich byla niewystarczajaca wyplacilem pieniadze z moneybookers na polskie konto bankowe. Czyw w przyszlosci moga miec jakiekolwiek zastrzezenia, gdy ktos na moje konto zajrzy? Gram w Anglii. Wyplacam na moneybookers i potem na konto Polskie. Jak myslicie ? Pelen legal czy jest jakies &quot;ale&quot;?
 
K 0

koniki

Użytkownik
Czy w zbliżającym sie 2012r, są jakies plany zmiany ustawy? Ktoś pisał w temacie ze sama Unia planuje uregulowac to na terenie państw członkowskich. Czy coś wam wiadomo ?
 
G 48

grozer9

Użytkownik
panowie mam pytanie, jezeli ktos chce sobie wyplacic pieniadze na konto to nie ma se czeko obawiac z zwiazku z ta ustawa?? chodzi o to zeby nikt nie nie doczepil o jakis &quot;nielegalny przelew od buka &quot;. chcialbym o rzetelna opinie i pomoc , a i jeszcze jedna sprawa jaka kwota jest bezpieczna do wykonania przelewu tak aby nikt jej nie &quot;zauwazyl&quot;? w gory dziekuje za pomoc
 
marian78 20

marian78

Użytkownik
nie słyszeliśmy jeszcze aby ktokolwiek miał do tej pory kłopoty z przelewami na konta bankowe oraz na każde inne konta: moneybookers itd.
 
G 48

grozer9

Użytkownik
a moglby ktos cos wiecej powiedziec w tej sprawie?? jak najlpiej wyplacac kase czy od razu na konto czy na MB?? I czy w ogole jest sie czego bac tak rzeczywiscie?? czy to pic na wode na cala ustawa, bardzo prosze o bardziej konkretniejsze wypowiedzi i pomoc
 
M 46

metalista

Użytkownik
Nie ma czegoś takiego jak &quot;bezpieczna kwota&quot; ani &quot;bezpieczna transakcja&quot;. Faktem jest, że nikt jeszcze nie został pociągnięty do odpowiedzialności, ale należy liczyć się z tym, że pewnego dnia może się to zmienić. Przelewy bankowe są najprostszą z dróg do wpadki, bo banki mają obowiązek przechowywać historię konta 5 lat i zamykanie rachunków, otwieranie nowych nic nikomu nie da.
Portfel MB jest bardziej bezpieczny, ale MB mimo że firma brytyjska również ma rachunek w polskim banku i teoretycznie może podjąć współpracę z organami ścigania.
Portfel Neteller z tego co wiem ma siedzibę na jednej z wysp UK, która posiada autonomię względem królestwa. Podobno rząd turecki zwracał się kiedyś do nich o ujawnienie jakiś danych osobowych i NT ich nie udostępnił, więc na pewno jest to lepsza opcja niż MB.
 
P 7

pitshot

Użytkownik
na facebook&#39;u ktoś zapoczątkował nową akcje - &quot;Wolny Poker&quot;
Wolny Poker – mówimy „tak” legalizacji, regulacji i opodatkowaniu pokera offline i online w Polsce.

http://pl-pl.facebook.com/WolnyPoker
http://www.wykop.pl/ramka/928219/manifest-inicjatywy-wolny-poker/
Poker jest strategiczną grą umiejętności, taką jak szachy i brydż, w której o zwycięstwie decyduje przyjęta strategia, właściwa analiza sytuacji na stole, obserwacja i przewidywanie ruchów przeciwników, a nie szczęście. Poker został niewłaściwie uregulowaną obecną ustawą o grach hazardowych, która – przyjęta w reakcji na aferę hazardową – postawiła go w jednym rzędzie z grami losowymi, takimi jak blackjack czy ruletka. Egzekwowanie złego prawa doprowadziło nie tylko do tego, że 60 funkcjonariuszy jest jednorazowo angażowanych do konfiskowania żetonów, ale także do karania pomysłodawcy pizzy o nazwie ruletka czy gospodyń domowych, które urządzają loterię fantową podczas wiejskiego festynu. Sprzeciwiamy się absurdom w państwie prawa. Nie zgadzamy na politycznie dyktowaną regulację. Apelujemy o debatę publiczną i konsultacje społeczne wokół nowych rozwiązań dotyczących hazardu w Polsce.
Zależy nam na ukazaniu niezgodności ustawy o grach hazardowych z aktami nadrzędnymi: Konstytucją RP i Traktatem o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej oraz innymi ustawami. Chcemy uczestniczyć w procesie zmian, które sprawią, że wolności obywatelskie będą przestrzegane, a hazard stanie się uregulowanym i akceptowanym obszarem działalności gospodarczej i rozrywkowej w Polsce.
Dołącz do akcji na facebook&#39;u i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami
 
G 0

grodson

Użytkownik
Witam wszystkich użytkowników,
Mam pytanie apropo zatwierdzenia przez Komisje Europejską zmian w ustawie hazardowej z czerwca tego roku (chodzi mi głównie o zakłady wzajemne), czy ktoś coś wie na ten temat? Czy taka notyfikacja miała miejsce? Nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat, więc pytam.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Hej, chciałem dzisiaj wpłacic konto z mojego konta KREDYT BANK do buka przez przelew24 ale sie nie da bo nie ma go na liscie banków, pozniej chcialem przelac kase na konto w MB rowniez KB nie było na liscie. Jeszcze w zeszłym tygodniu bez problemów to robiłem! Rozmawialem na czacie z WH i sugerował mi ze niektóre banku nie toleruja przelewów zwiazanych z hazadrem, ze maja taka polityle. wiece cos na ten temat?!
 
bludek 367

bludek

Użytkownik
Człowiek z którym rozmawiałeś na czacie był jakiś słabo zorientowany. Jeśli wpłacasz przez P24 to bank nie wie dokąd pójdą pieniądze. Równie dobrze możesz płacić przez P24 w sklepie internetowym.

Banki znikają z listy gdy mają np. problemy techniczne i nie wysyłają przelewów między kontami. Prędzej czy później normalnie będziesz mógł wpłacić.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Ok dzieki, ale juz zleciłem normalny przelew. Poczekam kilka dni na kasę no ale trudno ???? ale dzięki ma przyszłość bede wiedział.
 
junior_battle 148

junior_battle

Użytkownik
http://www.weszlo. com/news/9056-Parlament_Europejski_analizuje_ustawe_hazardowa_Beda_dzialania_nastepcze
poprawcie sobie przerwy i czytajcie ;)
Parlament Europejski analizuje ustawę hazardową. Będą &quot;działania następcze&quot;.
4 stycznia 2012 - 14:14

Ustawa hazardowa - ta, na skutek której polski sport traci rocznie ogromne pieniądze i na skutek której Wisła oraz Lech musiały pożegnać się ze swoimi sponsorami strategicznymi (odpowiednio Bet-at-home i BetClic) - cały czas poddawana jest wnikliwej analizie. Fani tematu po skanach zamieszczonym poniżej mogą zorientować się, że Parlament Europejski znalazł szereg nieprawidłowości. Wielu ekspertów twierdzi, że wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym Polska będzie musiała wycofać ten bubel prawny, sklecony tylko dlatego, że kilku polityków PO zostało podsłuchanych...




Link bezpośredni do pisma --&gt; http://izbagospodarcza.pl/wp-content/uploads/2012/01/54-2011-copts1.pdf
 
orinar 18

orinar

Użytkownik
tylko ze zanim ustawa ta zostanie wycofana (o ile wogle to nastapi) minie kolejny rok.
Do tego czasu wszyscy z nas moga sie zwac &quot;przestepcami&quot; ????
 
J 0

jaje16

Użytkownik
Do tego czasu wszyscy możemy grać, a z wypłatami poczekać jakiś czas;]
bo wypłata jest właściwie jedynym punktem zaczepienia rządu w poszukiwaniu nas, przestępców xD
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom