>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
K 0

koniki

Użytkownik
Zgadzam sie z przedmówca. Duzo userów tego forum robi mętlik w głowach. I nawet zorientowani w temacie nie wiedza co mają w końcu myśleć.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Zgadzam sie z przedmówca. Duzo userów tego forum robi mętlik w głowach. I nawet zorientowani w temacie nie wiedza co mają w końcu myśleć.
... bo należy odróżnić kwestie stanu prawnego od życia. Czyli od tego, jak w rzeczywistości &quot;państwo&quot; podchodzi do tego tematu, w jaki sposób traktuje Graczy.
Moim skromnym zdaniem to ten temat należy zamknąć , raz na zawsze ponieważ nie ma tutaj żadnej merytoryki. Posty są w większości żenujące osób które mówią o sciganiu za przelanie na Netellera 100 PLN z booka . Dochodzimy powoli do paranoji . Jestem na paru forach i w większości użytkownicy o tak absurdalnych wypowiedziach są przywoływani do porządku
... a moim skromnym zdaniem i nawiązując do &quot;merytoryki&quot;, na którą się powołałeś wysokość kwoty i operator/pośrednik nie ma w kontekście sprawy żadnego znaczenia (i prawdopodobnie ten aspekt był już w dyskusji &quot;przerabiany&quot;).
Pomijając już to, iż słowo &quot;żenujący&quot; jakiego użyłeś, oznacza &quot;wstydliwy, skrępowany, zakłopotany&quot; czyli, że nie wiem o co Ci chodzi.
 
K 0

kameleon189

Użytkownik
... bo należy odróżnić kwestie stanu prawnego od życia. Czyli od tego, jak w rzeczywistości &quot;państwo&quot; podchodzi do tego tematu, w jaki sposób traktuje Graczy.

... a moim skromnym zdaniem i nawiązując do &quot;merytoryki&quot;, na którą się powołałeś wysokość kwoty i operator/pośrednik nie ma w kontekście sprawy żadnego znaczenia (i prawdopodobnie ten aspekt był już w dyskusji &quot;przerabiany&quot;).
Pomijając już to, iż słowo &quot;żenujący&quot; jakiego użyłeś, oznacza &quot;wstydliwy, skrępowany, zakłopotany&quot; czyli, że nie wiem o co Ci chodzi.
Należy stłuc termometr , to nie będzie gorączki jak mawiał klasyk i na dodatek prezydent naszego kraju . Ja tyle a kto ma ochotę to może sie tu wynaturzać nawet przy użyciu słownika poprawnej polszczyzny prof Miodka . Dokonując podziału nie tylko całych zdań ale również pojedynczych wyrazów na części .
 
K 66

kanarek

Użytkownik
Proszę podać jeden przykład wyegzekwowania kary na ten czas oczywiście
Cytat z innego forum:
&quot;Dołączę się do dyskusji. Jestem właścicielem małego serwisu bukmacherskiego. Kilka reklam, od czasu do czasu jakiś konkurs bukmacherski.

Dzisiaj otrzymałem wezwanie do urzędu celnego w charakterze podejrzanego o popełnienie czynu zabronionego określonego w art. 110a § 1 k.k.s. (Zlecenie lub prowadzenie reklamy z naruszeniem przepisów ustawy). Pytanie co teraz? Co mi grozi, jak się usprawiedliwiać?&quot;

oraz screen http://img84.imageshack.us/img84/3853/skanuj0001ce.jpg

Info po wizycie:

&quot;Wizyta średnio przyjemna, urzędnicy z którymi rozmawiałem posiadali zerowe pojęcie na temat internetu, reklamy itp. Przez co przesłuchanie trwało długo, nawet bardzo długo. Musiałem tłumaczyć im podstawowe sprawy np. czym jest domena, a czym serwer itd.

Naczelnik wyżej wymienionego urzędu chciał mi dać holendernie dużą grzywnę, po moich negocjacjach do zapłaty mam 1 150 zł. &quot;

To sprawa z lutego tego roku. Raczej nie żadna pokazówka ani ściema, bo wtedy wysokość grzywny byłaby dużo wyższa. Tak czy inaczej, większa część tego forum powinna przestać traktować SC i US jako bandę półgłówków. Lepiej mieć świadomość co grozi za te czyny (nawet jesli to prawo martwe), niż obudzić się kiedyś z ręką w nocniku.
 
marian78 20

marian78

Użytkownik
to straszne, że za wystawianie ewidentnie niedozwolonych reklam a do tego czynu banalnie łatwego do wyegzekwowania otrzymuje się 1000 zł kary
każdy mądry jeszcze raz powtórzy, że celem urzędu celnego jest ochrona bukmacherów płacących podatki w Polsce
w tej chwili zrobiono zakaz reklamy gdziekolwiek w polskim internecie i wszechobecnie na terenie Polski
na pewno urząd będzie chciał egzekwować to dość znacznie, bo zakazać bukmacherom zagranicznym stosowanie polskiego języka będzie na prawdę bardzo trudne
na pewno kolejnym krokiem urzędu jest zlikwidowanie dróg bukmacherom z Unii Europejskiej, ale zanim do tego dojdzie, jeżeli dojdzie kiedykolwiek to minie jeszcze wiele wiele czasu, a żaden bukmacher nie przekaże danych grających, bo oni nie są pod jurysdykcją Polski
a po za tym jeżeli bukmacher zadałby sobie taki trud, to myślę że powołała by się grupa pokrzywdzonych i zrobiliby burdel takiemu bukmacherowi jakiego nikt jeszcze nie widział
a Polska to tak mały robaczek w całej grze, że będzie musiała jeszcze dłuuugo dłuuugo się pomęczyć zanim zrobi kolejny maleńki krok
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...]Musiałem tłumaczyć im podstawowe sprawy np. czym jest domena, a czym serwer itd.
Naczelnik wyżej wymienionego urzędu chciał mi dać holendernie dużą grzywnę, po moich negocjacjach do zapłaty mam 1 150 zł. &quot;
[...].
... a mnie bardzo interesuje (nie jestem złośliwy ???? ) ponieważ byłoby to pomocne następnym przesłuchiwanym a przesłuchiwani będą lub są skoro 1 przykład już się znalazł,
jakie argumenty słowne przekonały w negocjacjach Pana Celnika
i jaki/czy wpływ na zmianę decyzji o wysokości grzywny miało objaśnienie czym jest domena albo serwer internetowy (jaki kontekst w rozmowie posiadały te elementy.
 
Z 5

zenosalw007

Użytkownik
panowieee , poluzujcie kartofelki troszkę ????

50% tego forum to hazardzisci ktorzy nic nie wygrywaja, wiec o co wogole spina?:p nikogo nie złapali i nie złapia, pieniadze mozesz zawsze z buka dawac na MB, a do 400-900 zł tygodniowo wypłacanych z bankomatu nikt sie nie przyczepi &lt;lol&gt;

skonczcie głupia gadke i zacznijcie grac ????
 
orinar 18

orinar

Użytkownik
panowieee , poluzujcie kartofelki troszkę ????

50% tego forum to hazardzisci ktorzy nic nie wygrywaja, wiec o co wogole spina?:p nikogo nie złapali i nie złapia, pieniadze mozesz zawsze z buka dawac na MB, a do 400-900 zł tygodniowo wypłacanych z bankomatu nikt sie nie przyczepi &lt;lol&gt;

skonczcie głupia gadke i zacznijcie grac ????
Ostatnio własnie tyle wyplacam mniej wiecej. Mimo wszystko boje sie, że ktos sie przyczepi bo kasa na koncie jest a nie pracuje (student) ;/
 
T 828

the_longer

Użytkownik
Coraz bliżej rozstrzygnięcia
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podczas rozprawy w dniu 22.03.2012 roku wysłuchał ustnych wypowiedzi stron toczącego się postępowania, po czym zdecydował odroczyć termin publikacji wyroku, precyzując, iż dokładna data zostanie przekazana w korespondencji pisemnej.
Wszyscy uczestniczący pozostali przy swoich stanowiskach, a zatem – co należy podkreślić – Komisja Europejska wypowiedziała się wyraźnie wspierając twierdzenia spółek branży hazardowej, a zdecydowanie przeciwko poglądom rządu polskiego. Obecnie pozostaje więc oczekiwanie na ustalenie terminu publikacji wyroku, oraz – rzecz jasna – przede wszystkim na sam wyrok ETSu.
http://www.interplay.pl/index.php?main/temat_tygodnia//news187
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
panowieee , poluzujcie kartofelki troszkę ????
50% tego forum to hazardzisci ktorzy nic nie wygrywaja, wiec o co wogole spina?[...]
W takim razie drugie 50% to osoby, które wygrywają i mają prawo martwić się o swoje zarobione pieniądze.
 
Z 5

zenosalw007

Użytkownik
no ale czym te pół użytkowników ma sie martic, skoro nikogo jeszcze nie złapali i nie maja nawet pomysłu jak to zrobić.. nie wykluczam ze nie bedzie kiedys gra niemozliwa, ale tylko gdy poblokują strony. zreszta gdy unia teraz przyglada sie ustawie to rzad za duzo w tej sprawie nie zrobi ???? znam wiele osob ktore wyplacaja jakies kilka miesiacy kolo kilku tysiakow miesiecznie na MB i karta i zyja szczęśliwie ????
 
P 13

pitman

Użytkownik
Ostatnio własnie tyle wyplacam mniej wiecej. Mimo wszystko boje sie, że ktos sie przyczepi bo kasa na koncie jest a nie pracuje (student) ;/
Przy takich sumach możesz powiedzieć, że to zyski ze zbierania i sprzedaży runa leśnego lub jak wolisz to z prostytucji, bo obydwie te działalności są nieopodatkowane w naszym kraju z tego co się orientuje. :razz:
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Po tym orzeczeniu może sie coś zmienić w polskim prawie ?. Internetowy hazard dalej bedzie nielegalny?. Czy wladza będzie zmuszona do zmiany ustawy ?
Jakiś mały promyk światła jeżeli Komisja obiera stronę buków to wtedy może to być poważny pstryczek w nos dla polskiego rządu a co za tym idzie pewnie jakaś nowelizacja bo nie sądzę aby bwin, bet-at-home i inni płacili u nas podatki.
Ostatecznie może być tak, że granie będzie zabronione a reklamy będą dozwolone no ale to się mija z celem także czekamy na pozytywny wyrok.
 
P 0

predator12

Użytkownik
Jeżeli Komisja coś orzeknie to na korzyść reklam buków.Co innego to kwestia podatkowa.Może być tak jak np.we Francji,czyli jeżeli buk chce działać musi płacić podatek w danym kraju.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom