>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
A 294

art300

Użytkownik
Natomiast są opinie o nowelce, na przykład naszych milusińskich &quot;ziemniaków&quot;:
&quot;...zmiany nie zlikwidują hazardowej szarej strefy, która ich zdaniem stanowi do 90 proc. rynku.&quot;
http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/nowelizacja-ustawy-hazardowej-nie-zlikwiduje-szarej-strefy
Nowelizacja ustawy hazardowej nie zlikwiduje szarej strefy
Organizatorzy zakładów wzajemnych przez internet będą informować o ryzyku związanym z hazardem - m.in. taki zapis zawiera projekt noweli ustawy hazardowej. Według bukmacherów zmiany nie zlikwidują hazardowej szarej strefy, która ich zdaniem stanowi do 90 proc. rynku.

Projekt przygotowany przez Ministerstwo Finansów trafił do konsultacji społecznych. Doprecyzowuje on istniejące przepisy, harmonizuje polskie prawo z unijnym i wprowadza ułatwienia w organizowaniu loterii dobroczynnych.
http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/poslowie-po-proponuja-zmiany-w-ustawie-o-grach-hazardowych?doAsGroupId=5137659&amp;refererPlid=5227698
&quot;Dla nas, czyli legalnie działających firm bukmacherskich, zmiany mają charakter kosmetyczny, bo np. zasady dotyczące odpowiedzialnej gry dobrowolnie stosujemy już od dawna. Z przykrością stwierdzamy, że o wiele ważniejsze jest to, czego w proponowanej nowelizacji nie ma. Jak choćby propozycji nawet niewielkiego obniżenia podatku, który jest najwyższy w Europie, czy blokowania stron oferujących nielegalny hazard. Tak nie zlikwidujemy szarej strefy&quot; - powiedział Mateusz Juroszek, prezes firmy bukmacherskiej STS i członek &quot;Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich&quot;, do którego MF zwróciło się o opinię na temat projektu.
Dla grających największe znaczenie będą miały przepisy dotyczące zasad odpowiedzialnej gry, które będzie musiał wdrożyć organizator zakładów wzajemnych przez internet. Projekt przewiduje, że na stronie internetowej wykorzystywanej do urządzania gry hazardowej trzeba będzie umieścić w widoczny sposób m.in. informację o zakazie gry osobom niepełnoletnim, ryzyku związanym z hazardem oraz nazwy instytucji pomagających osobom z problemami hazardowymi wraz z linkiem do odpowiedniej strony.
Trzeba będzie wdrożyć procedury weryfikacji ukończenia 18. roku życia przez uczestników gry, co uzasadnia się tym, że według badań niepełnoletni o wiele łatwiej uzależniają się od hazardu i mają większy problem z wyjściem z uzależnienia.
Ograniczeniu ryzyka związanego z uzależnieniem od gry ma służyć także wprowadzenie mechanizmów ułatwiających kontrolę czasu gry (informacja o czasie poświęconym na grę ma być widoczna przez cały czas, a dodatkowo co godzinę gracza ostrzegać będzie dźwiękowy alarm), a także sum wydawanych na grę poprzez ustalenie dziennych, tygodniowych i miesięcznych limitów, powyżej których nie będzie można już typować.
Kolejna proponowana przez MF zmiana to znaczne ułatwienia w organizowaniu loterii fantowych i bingo-fantowych z niewielkimi wygranymi, z których dochód w całości przeznaczony jest na realizację celów dobroczynnych.
Jeśli propozycje wejdą w życie, przedszkole, parafia czy organizacja pożytku publicznego będzie tylko musiała zgłosić chęć urządzenia takiej loterii najpóźniej na dwa tygodnie przed jej planowanym rozpoczęciem. Nie będzie już konieczne uzyskanie pozwolenia, ani nie trzeba będzie płacić podatku. Propozycja ta jest zbieżna z postulatami posłów PO, którzy złożyli do laski marszałkowskiej podobny projekt w tej sprawie.
Proponowane przez MF zmiany mają także dotyczyć ułatwień w działalności samych firm hazardowych. Resort proponuje, by dopuścić działalność na terenie Polski filii firm zagranicznych, które mają siedzibę na terenie UE - do tej pory musiały one tworzyć oddzielne &quot;spółki córki&quot;.
Projekt zmienia także definicję loterii audiotele - którą będzie można urządzać nie tylko za pośrednictwem SMS-ów, ale także stron internetowych. Ma to rozwiać wątpliwości interpretacyjne i dopuścić konwertowanie SMS-ów w MMS-y w loteriach.
Nie wszystkie propozycje to ułatwienia. Ministerstwo precyzuje w nowelizacji także np. zakaz sumowania podstaw opodatkowania gier cylindrycznych (np. ruletki), gier w kości i karty z opodatkowaniem gry na automatach.
Zdaniem przedstawicieli firm bukmacherskich wszystkie te zmiany niewiele wniosą w ich działalności i nie zmienią sytuacji branży.
Konsultacje w tej sprawie potrwają do 24 czerwca. (PAP)
 
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Ludzie piszcie o konkretach, bo sprawa nabrała rozpędu. Tysiące ludzi ma wezwania do urzędów celnych !!!
Przykłady, cytuje...
Dodany: 21-11-2014 19:27 #8
Witam,
31 października dostałem wezwanei do urzedu celnego w sprawie podejrzanego w sprawie dot. gier hazardowych tj.
O PRZESTĘPSTWO SKARBOWE OKREŚLONE W ART. 107 2 KKS. na wezwaniu napisali żeby zabrać wydruki z historii uczestnictwa w zagranicznych grach hazardowych w sieci za okres od 2011 - 2014, nie dostarczyłem im tego.
Zostałem przesłuchany, pytali o wszystko, czy mam konto w bet at home, czy robiłem wypłaty i wpłaty na ich konto bankowe itp, pytali też czy znam regulamin firmy bet at home, ogólnie do wszystkiego się przyznałem. Zaproponowali mi dobrowolne przyznanie sie do winy i 5.000 zł kary poprosiłem o obnizenie jej i zeszli do 3.000zł a takrze poprosiłem o rozłożenie płatnosci na raty, jesli bym sie nie przyznał to powiedzieli ze sprawa idzie do sądu i będzie normalna sprawa sądowa, a ze sie poddałem sie sobrowolnie to juz nie będe musiał isc na rozprawe tylko sąd klepnie kare i przyjdzie mi pocztą powiadomienie i na tym sie skonczy. Teraz czekam co będzie dalej
Czy miał już ktos taką sprawe??? prosze o odpowiedz
---
20-10-2014 16:29 #1
Witam. Za rada admina postanowilem zalozyc ten temat. Dostalem wezwanie z Urzedu celnego o tresci...
&quot;Wzywan sie Pana/Pania do osobistego stawiennictwa w dniu...... o godzinie... w urzedzie celnym w .... przy ul ....... pietro 3 pokojn 304.... w charakterze podejrzanego w sprawie......... o przestepstwo skarbowe z art. 107 par 2 kks......&quot;
co o tymk sadzicie? poszukalem w internecie i podoba sprawe umozyli...
chodzi tu glownie o buka bet-at-home.com
sory za link z innej strony ale nie chodzi o reklame a o to jak sprawa przebiegala. tez postaram sie was na biezaco informowac co i jak.
w tej chwili postawili sprawe tak ze albo sprawa do sadu albo 3 tys place i bedzie dobrowolne przyznanie sie do winy.
ktos mial stycznosc z nimi w tej sprawie???
bylem tam. przyznalem sie ze gralem u bukmachera... ale nie bylo o tym czy z terytorium pl czy nie. z tego co pamietam konto na bet-at-home zakladalem bedac w norwegiii... mieli moje nr kont bankowych i nr konta gracza bet-at-home
Edytowane przez doc dnia 20-10-2014 16:39
---
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17027643,E_gracze_na_celowniku.html

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=6D7BEA3185ED325DC1257D8E0048FF2D#

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sluzba-Celna-ostrzega-uczestnikow-internetowych-gier-hazardowych-7224337.html
http://audycje.tokfm.pl/audycja/136
---
Piszcie o konkretnych zdarzeniach ludzi, którzy zostali wezwani i co tam zastali, przyznanie się do winy, czy skierowanie do sądu, czy postraszenie i umorzenie...wielkość grzywny itd...

-----------------------
 
S 8

sawio1

Użytkownik
Srutu tutu majtki z drutu...to było miesiąc temu. Nie powołującie starych wątków. Coś mi tu nie pasi...posty są kasowane przez adminów....stąd też trzeba uciekać....
 
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
Znowu ten bełkot zaczynacie? wczoraj ktoś wrzucił konkretne informacje o ustawach a dzisiaj dwie strony spamu o tym co ktoś niby dostał na innym forum, jak bawicie się w takie przypuszczenia to wrzucajcie przynajmniej screeny tych wezwań bo jeszcze ani jednego nikt nie pokazał.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Login bez tajemnic:
http://prawo.rp.pl/artykul/726617.html
Treść w/w rozporządzenia:

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 19 lipca 2012 r.
Poz. 833
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW1)
z dnia 9 lipca 2012 r.
w sprawie sposobu archiwizacji danych oraz zakresu danych związanych z urządzaniem zakładów wzajemnych
przez sieć Internet podlegających archiwizacji

§ 6. Podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet jest obowiązany archiwizować:
1) dane pozwalające na ustalenie przebiegu i wyniku zakładów wzajemnych, obejmujące:
a) katalog prowadzonych przez podmiot zakładów wzajemnych,
b) liczbę przyjętych zakładów,
c) stawki poszczególnych zakładów,
d) liczbę wygranych,
e) liczbę przegranych,
f) typowania przez uczestników zakładów wzajemnych wyników sportowego współzawodnictwa ludzi lub zwierząt,
będących przedmiotem zakładów,
g) typowania przez uczestników zakładów wzajemnych zaistnienia różnych zdarzeń, będących przedmiotem zakładów,
h) wyniki sportowego współzawodnictwa ludzi lub zwierząt, będące przedmiotem zakładów,
i) zdarzenia, będące przedmiotem zakładów,
j) działania wykonane przez uczestników zakładów wzajemnych na kontach służących do rozpoczęcia i prowadzenia
zakładów wzajemnych urządzanych przez sieć Internet, utworzonych na urządzeniu przetwarzającym i przechowują-
cym informacje, o którym mowa w art. 15d ust. 1 ustawy, oraz dane dotyczące zakładów wzajemnych urządzanych
przez sieć Internet, zwanych dalej „kontami”,
k) operacje dotyczące zakładów wzajemnych zrealizowane przez uczestników zakładów wzajemnych, a także wszelkie
dane związane z saldem na kontach;
2) dane pozwalające na ustalenie przeprowadzonych transakcji związanych z zakładem wzajemnym, dotyczące przepływów finansowych wynikających z zawieranych zakładów przypisanych do poszczególnych uczestników zakładów
wzajemnych, obejmujące:
a) wpływy z tytułu wpłaty uczestnika zakładu wzajemnego,
b) wartość stawek,
c) wartość wygranych,
d) numer rachunku bankowego, na który podmiot wpłaca wygrane uczestnika zakładu wzajemnego,
e) numer rachunku bankowego podmiotu urządzającego zakłady wzajemne, służący do rozliczeń z uczestnikiem zakładu wzajemnego;
3) dane niezbędne do identyfikacji uczestnika zakładu wzajemnego, obejmujące:
a) imię (imiona) i nazwisko,
b) adres zamieszkania, a w przypadku jego braku – adres poczty elektronicznej,
c) identyfikator pozwalający na dostęp do konta (login
)
Niniejsze rozporządzenie zostało notyfikowane Komisji Europejskiej w dniu 24 lutego 2012 r. pod numerem 2012/0130/PL, zgodnie z § 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 grudnia 2002 r. w sprawie sposobu funkcjonowania krajowego systemu notyfikacji
norm i aktów prawnych (Dz. U. Nr 239, poz. 2039 oraz z 2004 r. Nr 65, poz. 597), które wdraża dyrektywę 98/34/WE Parlamentu
Europejskiego i Rady z dnia 22 czerwca 1998 r. ustanawiającą procedurę udzielania informacji w dziedzinie norm i przepisów technicznych oraz zasad dotyczących usług społeczeństwa informacyjnego

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20120000833&amp;amp;type=2.
 
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Ok, ale co z tego wynika. Urzędy Celne szaleją i wzywaja ludzi..albo grzywna albo sąd. I co, powiesz do pracodawcy, soory ale mam nagłe wezwanie do Urzędu Celnego a potem do Sądu?

---
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
F 0

filonski

Użytkownik
Ok, ale co z tego wynika. Urzędy Celne szaleją i wzywaja ludzi..albo grzywna albo sąd. I co, powiesz do pracodawcy, soory ale mam nagłe wezwanie do Urzędu Celnego a potem do Sądu?


---
Nie bardzo rozumiem. Skad mieli twoj login? Przy dobrowolnu poddaniu sie karze tez powiadomia pracodawce.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
to jest artykuł sprzed 3 lat jakie to ma znaczeni dla toczącej się sprawy?:-|
Publicystyka w formie artykułu jest jedynie zaproszeniem do lektury tekstu rozporządzenia, z którego § 6. jasno wynika obszar mogący być w sferze zainteresowania SC.
 
J 0

jalalewale

Użytkownik
ta ustawa chyba za dużo nie zmienia. Jest tylko jedno zasadnicze pytanie. Poprzednia ustawa nie była notyfikowana, ta już jest i tutaj nasuwa się pytanie czy w takim razie ona zastąpi poprzednią ustawę i będzie obowiązywać po 6 lutym jako zgodna z UE a stara traktowana jako nie była? Czy ta ustawa będzie traktowana jako rozwinięcie poprzedniej i datą obowiązującą będzię poczatek roku 2010. Na to pytanie powinny wypowiedzieć się osoby które znają się na procesie legislacji
 
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
Mnie chyba Ci celnicy nie lubią gram i wypłacam od kilku lat a tu żadnego wezwania... Przypadek? czy może kolejna akcja mająca na celu destabilizację tego forum...
Mam prośbę do osób które sieją panikę odnoście tych wezwań... powołujecie się na gazety które żyją z pisania artykułów na zamówienie, jeżeli naprawdę tysiące ludzi dostają wezwania do celników to wrzućcie na to forum chociaż takie jedno, a jak takiego nie macie to przestańcie pisać bzdury.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Kolega ostatnio piszący o tysiącach wezwań, zacytował dwa teksty, które można znaleźć na jednym z forów o wiadomej tematyce.
Teksty nie poparte jakimkolwiek dowodem świadczącym o realnym istnieniu spraw.
Natomiast autor jednego z tych tekstów upublicznił swój nr gg w celu przesyłania do niego info, jeśli ktoś miał podobną &quot;sprawę&quot;.
Wystrzegałbym się na Waszym miejscu jeśli ktoś z Was ma taki zamiar, wysyłania czegokolwiek do kogokolwiek ze swojego emaila.
Osoby z forum, mogą kontaktować się ze sobą via &quot;prywatna wiadomość&quot; w obrębie forum. Każdego forum.
 
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
co do tego rozporządzenia ministra odnośnie przechowywania danych urztkowników przez ileś tam lat... to taki bet365 się tym regularnie podciera, a bajki że celnicy mają numer konta u buka od bet-at-home to możecie w przedszkolu opowiadać:grin:
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Faktycznie, zastanawiające jest skąd celnicy mogliby powziąć informację o graczach którzy uczestniczą w &quot;nielegalnych&quot; grach hazardowych. Posunąłbym się o stwierdzenie że mogliby nadzorować przelewy do bukmacherów internetowych którzy korzystają z pośrednictwa firm zewnętrznych. Wystarczyłaby kontrola w firmie Dialcom24 i tam skontrolowanie od kogo firma otrzymała przelew i gdzie on dalej został przetransferowany.
Firma pośrednicząca tak jak każdy inny podmiot działający w RP zapewne ma kontrole i musi okazać się wyciągami bankowymi itp, a to prosta droga aby na wyciągach zobaczyć od kogo dany przelew przyszedł.
Gracz mógłby stwierdzić że tytułem przelewu p24 mógł uregulować zobowiązanie nie koniecznie związane z grami hazardowymi. Jednak nie wiadomo czy firma Dialcom24 zachowałaby się dyskretnie i nie wskazała podmiotu docelowego. (z własnej autopsji wiem że podczas reklamacji przelewu w p24 do Unibet, firma Dialcom24 doskonale wie że przelew jest kierowany do Unibet, pomimo że kierowany jest on do pośrednika zagranicznego) Tym samym mogłaby nasunąć się odpowiedź, skąd Urząd Celny mógł powziąć informację o osobach uczestniczących w &quot;nielegalnym&quot; procederze. POWYŻSZE TO TYLKO MOJE PRZEMYŚLENIA- NIE SĄ TO ŻADNE DOWODY
 
G 0

gvizdek

Użytkownik
Nie bardzo rozumiem. Skad mieli twoj login? Przy dobrowolnu poddaniu sie karze tez powiadomia pracodawce.
i po co ten zamęt? powiadomią jak będziesz miał dobrowolne poddanie się karze w prokuraturze według KK a nie w UC w/g KKS

KKS:
art. 18 § 2. Prawomocny wyrok o zezwoleniu na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności nie podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Karnego.

a więc nie jesteś osobą skazaną i nie ma potrzeby zawiadamiać kogokolwiek

co innego instytucja dobrowolnego poddania się karze w/g kodeksu karnego
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Znowu ten bełkot zaczynacie? wczoraj ktoś wrzucił konkretne informacje o ustawach a dzisiaj dwie strony spamu o tym co ktoś niby dostał na innym forum
dzieci które pozakładały konta na rodziców dostają sraczki i tyle.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
M 45

milosc

Użytkownik
gimbusy mnie rozwalaja ostatnio przegladalem fejsa st...( bukmachera naziemnego)
i oczywiscie spam fixy srixy z kuponami beta itp sami sobie sznur na szyje zakladaja
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
i po co ten zamęt? powiadomią jak będziesz miał dobrowolne poddanie się karze w prokuraturze według KK a nie w UC w/g KKS
KKS:
art. 18 § 2. Prawomocny wyrok o zezwoleniu na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności nie podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Karnego.
Pomijasz jednak, że wg
KKS
art.17 § 2.
Niedopuszczalne jest udzielenie zezwolenia na dobrowolne poddanie się o d powiedzialności, jeżeli:
1) przestępstwo skarbowe zagrożone jest karą ograniczenia wolności albo k a rą pozbawienia wolności
a Art. 107. mówi o zagrożeniu karą pozbawienia wolności:
Art. 107.
§ 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia
urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie lub zakład wzajemny,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia
wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Pols kiej uczestn i czy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym
 
G 0

gvizdek

Użytkownik
edi8 nic nie pomijam tylko zaznaczam różnice w dobrowolnym poddaniu się karze na tle kk i kks nie odnoszę się do przesłanek które trzeba spełniać

a jeśli już to:
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe

kara za par. 1 jest dla mnie zrozumiała dla organizatora nielegalnych zakładów itd. ale żeby stosować takie same kary z możliwością pozbawienia wolności do lat 3 jest w/g mnie nieracjonalne w stosunku do kogoś kto zagrał w legalnie działającej w UE firmie tylko ze zrobił to będąc na terytorium RP
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom