>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
B 0

blahzay

Użytkownik
Jeśli już ta kwestia została wyjaśniona to przepraszam - nie zaglądałem dawno na tą stronę.
Pisałem bezpośrednio do przelewów24 z pytaniem o to czy jak przelewamy pieniądze za ich pośrednictwem, to odbiorca widzi dane nadawcy. Odpowiedzieli mi, że dane nie są widoczne. Wydaje się więc, że osoby korzystające z p24 mogą być spokojni.
Pozdrawiam
 
ester 87

ester

Użytkownik
Wiadomo coś czy Prezydent podpisze/podpisał tą nowelizację do ustawy ?
Wcześniej coś się przebąkiwało o tym - kadencja się zbliża, dzisiaj coś tam podpisał więc ?
Jeszcze nie. Na dniach podpisze.

A i jeszcze jedno - myślicie że gdyby buki chciały wejść na polski rynek to konta zakładałoby się nowe ?
Who cares?
 
C 0

chamakolej

Użytkownik
Też byłem na wizycie w UC chyba w czerwcu. Wezwany byłem w charakterze świadka. Wyparłem się gry u bah, potwierdziłem tylko w jakim banku mam konto. Czekam na rozwój sytuacji, jak będzie trzeba stawie się i w sądzie bo po głębszym przeanalizowaniu sprawy prawo jest po naszej stronie.
Btw. gdyby mnie poprosili o dostarczenie wyciągów z konta to chyba wybuchnąłbym śmiechem ????
 
N 29

nostradik

Użytkownik
Adwokata nie biorę. Nie mam pojęcia jak sprawa będzie się odbywała, ale mam zamiar wykazać że akt oskarżenia jest bez sensu i pozbawiony dowodów wskazujących na winę.
Może jest tu jakiś dobry człowiek który mógłby coś doradzić.
 
P 7

pomaranczowa

Użytkownik
Adwokata nie biorę. Nie mam pojęcia jak sprawa będzie się odbywała, ale mam zamiar wykazać że akt oskarżenia jest bez sensu i pozbawiony dowodów wskazujących na winę.
Ja starałam się im wykazać, że oskarżenie jest bezpodstawne w sprzeciwie wobec wyroku nakazowego. Napisałam, że mają tylko przelewy na konto, nie wiedzą kiedy grałam i czy w ogóle grałam. Mogłam wpłacić kasę i zrezygnować z gry, mogłam grać w roku 2008 albo za granicą albo wygrać pieniądze w konkursach typerskich. Nie mają mojego IP, nie mają historii zakładów, mają wyłącznie poszlaki. I wczoraj wieczorem (po 20!) dostałam wezwanie na rozprawę.
Więc też bardzo mnie ciekawi, jak taka sprawa się odbywa. Skażą mnie na podstawie poszlak? Niestety u mnie wypłat na konto było ponad 10 na sumę kilku tysięcy.
 
black-star 53,9K

black-star

Użytkownik
Adwokata nie biorę. Nie mam pojęcia jak sprawa będzie się odbywała, ale mam zamiar wykazać że akt oskarżenia jest bez sensu i pozbawiony dowodów wskazujących na winę.
Ja starałam się im wykazać, że oskarżenie jest bezpodstawne w sprzeciwie wobec wyroku nakazowego. Napisałam, że mają tylko przelewy na konto, nie wiedzą kiedy grałam i czy w ogóle grałam. Mogłam wpłacić kasę i zrezygnować z gry, mogłam grać w roku 2008 albo za granicą albo wygrać pieniądze w konkursach typerskich. Nie mają mojego IP, nie mają historii zakładów, mają wyłącznie poszlaki. I wczoraj wieczorem (po 20!) dostałam wezwanie na rozprawę.
Więc też bardzo mnie ciekawi, jak taka sprawa się odbywa. Skażą mnie na podstawie poszlak? Niestety u mnie wypłat na konto było ponad 10 na sumę kilku tysięcy.
Może ja spróbuję coś tutaj dodać. Przede wszystkim taka sprawa karna po złożeniu tego sprzeciwu będzie się teraz odbywać na zasadach ogólnych, a więc będziesz mogła po ewentualnym wyroku skazującym złożyć jeszcze apelację do sądu wyższej instancji (ale tym na razie nie masz co się przejmować).
Na początku sąd zapyta Cię, czy podtrzymujesz złożony sprzeciw i poinformuje Cię, że może na rozprawie ewentualnie zostać orzeczona wyższa kara niż ta w wyroku nakazowym, bo sąd nie będzie związany tym wyrokiem (tak dla formalności zostaniesz o tym poinformowana, bo zawsze tak jest). Ale te wyroki nakazowe czasem są naprawdę absurdalne, bo wtedy całe postępowanie wygląda całkiem inaczej, więc nie odbieraj tego, jak tak się stanie, jako jakiegoś straszenia Cię czymś.
Poza tym możesz nie przyznawać się do jakiegokolwiek grania, jeżeli sąd Cię o to zapyta (a zapyta Cię czy się przyznajesz). Możesz również tak, jak na przesłuchaniu odmówić składania wyjaśnień albo też odmówić odpowiedzi na każde zadane pytanie bez podawania żadnej przyczyny. I pamiętaj, że to Tobie musi zostać udowodniona wina i to Tobie będzie musiało zostać udowodnione, że rzeczywiście grałaś na terenie RP i że mówisz nieprawdę, jeżeli takiemu graniu zaprzeczysz. Dodatkowo możesz też uzyskać wgląd do akt swojej sprawy i je przejrzeć w celu lepszego przygotowania się do obrony przed sądem, a także zrobić sobie z nich kserokopie (na terenie sądu) i odpisy (albo zdjęcia, chociaż z tym może być czasem w praktyce różnie, ale pamiętaj, że masz takie prawo). Moim zdaniem dobrze by było pójść do sądu i to w tym przypadku zrobić, bo będziesz mogła sobie przygotować w domu przed rozprawą lepszą strategię obrony i lepiej to wszystko przemyśleć i sobie to wszystko jakoś dokładniej rozpisać na kartce.
Na koniec chciałbym jeszcze wrócić do tych wyroków nakazowych i dodać, ze złożony sprzeciw do takiego wyroku nie wymaga podawania w nim żadnego uzasadnienia i sąd ma obowiązek go przyjąć, jeżeli poza tym jest prawidłowy pod względem formalnym.
I jakby działo się coś nowego to informuj tutaj wszystkich w tym temacie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
C 0

czarny-smok

Użytkownik
Podsumowując można przyjąć, że wpadły osoby które:
- grały na bet at home
- miały konto w PEKAO SA
- wpłacały/wypłacały bezpośrednio na konto i nie używały czegoś takiego jak Skrill albo Przelewy24
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Bo bank nie ma znaczenia. Jeśli robisz przelew to odbiorca widzi wszystkie Twoje dane bez względu na to gdzie masz konto, wpadały osoby z PKO, WBK, mBANKU i wielu innych banków.
Podsumowując można przyjąć, że wpadły osoby które:
- grały na bet at home
- miały konto w PEKAO SA
- wpłacały/wypłacały bezpośrednio na konto i nie używały czegoś takiego jak Skrill albo Przelewy24
tokarz1989 twierdzi że złapali go przelewach24 :cool:
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Nalezy rowniez dodac iz co do wyplaty to 2 czy 3 osoby pisaly ze tylko wyplacaly i doszli do nich ale byly to duze kwoty nie chca mowic jak duze bo dostalem informacje na pw....
 
M 1

mrowekpl

Użytkownik
Witam,
Jestem tu nowy, dostałem w piątek wezwanie w charakterze podejrzanego o granie na Bah do UC. Konsultuje sprawę z prawnikiem, ale podejrzewam, że też nie będę się przyznawał do winy i odmówię składania wyjaśnień. Były wpłaty i wypłaty poprzez zwykłe konto (pewnie tak jak u innych mają dowody z banku), ale to zobaczę podczas przesłuchania. Ważne jest by osoby, których sprawy się jakoś toczą informowały na bieżąco.
Pytanie czy komuś podczas takiego przesłuchania przy kwotach (kilka tysięcy) wogóle proponowali przyznanie się do winy i jakąś konkretną karę/grzywnę ?
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
J 30

jerzyo

Użytkownik
Witam,
Jestem tu nowy, dostałem w piątek wezwanie w charakterze podejrzanego o granie na Bah do UC. Konsultuje sprawę z prawnikiem, ale podejrzewam, że też nie będę się przyznawał do winy i odmówię składania wyjaśnień. Były wpłaty i wypłaty poprzez zwykłe konto (pewnie tak jak u innych mają dowody z banku), ale to zobaczę podczas przesłuchania. Ważne jest by osoby, których sprawy się jakoś toczą informowały na bieżąco.
Pytanie czy komuś podczas takiego przesłuchania przy kwotach (kilka tysięcy) wogóle proponowali przyznanie się do winy i jakąś konkretną karę/grzywnę ?
Pozdrawiam
Stawiasz się na wezwanie i jako podejrzany masz prawo:
1. odmawiasz składania wyjaśnień, na każde pytanie mówisz odmawiam odpowiedzi.
2. nie przyznajesz się do winy
3. prosisz o sporządzenie uzasadnienia na piśmie
4. prosisz o zapoznanie z materiałami sprawy tzn przynosisz aparat fotograficzny i robisz zdjęcia jak nie chcą dać możliwości fotografowania, to upieraj się, że jest to Twoje prawo jako podejrzanego z KPK.
5. nie wyrażam zgody na poddanie się odpowiedzialności.

Na wszelkie insynuacje i utrudnienia dostępu do kopiowania materiałów mówisz, że chcesz, żeby było to opisane w protokole.

Nie wiem co na Ciebie mają, ale jak tak postąpisz to się przynajmniej dowiesz.
A najlepiej jak masz kasę to idź do jakiegoś adwokata tzn jakby poszedł z Tobą.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
U mnie sprawa się niestety przedłuża. Po otrzymaniu wniosku o umorzenie UC wystąpiło do mojego usługodawcy internetu o dane że logowałem się do banku z mojej miejscowości, takowe dane uzyskali i stwierdzili że ten UC który dostał tą sprawę nie będzie prowadził bo moja miejscowość należy pod inny urząd celny i przekazali ją dalej, czyli kolejne tygodnie czekania na to aż ktoś się tym zajmie. Mój prawnik twierdzi że po prostu dostali gorący kartofel ze względu na ten wniosek o umorzenie i chcieli się tej sprawy pozbyć przekazując kolejnemu urzędowi tylko musieli mieć dowód że do banku się logowałem w mojej miejscowości.
Pogmatwanie z popapraniem...zamiast umorzyć bo nie wiedzą co z tym robić to tak się bawią w kotka i myszke
 
M 1

mrowekpl

Użytkownik
3. prosisz o sporządzenie uzasadnienia na piśmie
4. prosisz o zapoznanie z materiałami sprawy tzn przynosisz aparat fotograficzny i robisz zdjęcia jak nie chcą dać możliwości fotografowania, to upieraj się, że jest to Twoje prawo jako podejrzanego z KPK.
5. nie wyrażam zgody na poddanie się odpowiedzialności.

Na wszelkie insynuacje i utrudnienia dostępu do kopiowania materiałów mówisz, że chcesz, żeby było to opisane w protokole.

Nie wiem co na Ciebie mają, ale jak tak postąpisz to się przynajmniej dowiesz.
A najlepiej jak masz kasę to idź do jakiegoś adwokata tzn jakby poszedł z Tobą.
Mam pytanie do:
3. Uzasadnienie wezwania ? Czy czego ?
5. Nie wyrażam zgody na poddanie się odpowiedzialności. - apropos zarzucanego mi czynu tak ?
 
M 1

mrowekpl

Użytkownik
U mnie sprawa się niestety przedłuża. Po otrzymaniu wniosku o umorzenie UC wystąpiło do mojego usługodawcy internetu o dane że logowałem się do banku z mojej miejscowości, takowe dane uzyskali i stwierdzili że ten UC który dostał tą sprawę nie będzie prowadził bo moja miejscowość należy pod inny urząd celny i przekazali ją dalej, czyli kolejne tygodnie czekania na to aż ktoś się tym zajmie. Mój prawnik twierdzi że po prostu dostali gorący kartofel ze względu na ten wniosek o umorzenie i chcieli się tej sprawy pozbyć przekazując kolejnemu urzędowi tylko musieli mieć dowód że do banku się logowałem w mojej miejscowości.
Pogmatwanie z popapraniem...zamiast umorzyć bo nie wiedzą co z tym robić to tak się bawią w kotka i myszke
Kiedy złożyłeś wniosek o umorzenie ?
 
P 5

pmatusik

Użytkownik
Mam pytanie do:

3. Uzasadnienie wezwania ? Czy czego ?
5. Nie wyrażam zgody na poddanie się odpowiedzialności. - apropos zarzucanego mi czynu tak ?

Uzasadnienie zarzutów które Ci przedstawiają. Mają na Twoje żadanie obowiązek podać Ci je ustnie, a potem na piśmie.

Nie wyrażasz zgody na dobrowolne poddanie się karze. Czyli konkludując nie przyznajesz się do winy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom