>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
R 13

reward

Użytkownik
Projekt zakłada m.in. zmianę systemu opodatkowania - z 12 proc. podatku od obrotów na 20 proc. podatek od przychodu.
Tak powinno być w cywilizowanym kraju. Zmiana byłaby korzystna dla graczy, ponieważ dotyczy podatku od wygranej, a nie jak jest obecnie, wygrana, czy przegrana już &quot;na wejściu się płaci&quot;.
Obecna sytuacja na przykładzie kursu np. 2.00 i stawce 100zł:
100zł x 2.00 x 88%(podatek 12%) = 176zł w przypadku wygranej tj. 76zł netto

Po zmianie byłoby tak:
100zł x 2.00 = 200zł
200zł - 100zł(wkład) = 100zł zysku
100zł zysku - 20% podatku = 80zł netto

Takie zmiany są właściwe, a nie obecna &quot;patologia&quot;, że nawet nie można zagrać kursu 1,13, ponieważ zysk efekt końcowy to strata.
Po zmianie możliwe będzie zagranie nawet kursu 1,10 i mniejszych, z uwagi na sposób liczenia podatku np. 1000zł x 1,1 = 1100zł, 1100-1000zł wkład = 100zł brutto, 100zł - 20% podatku = 80zł netto.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
reward&gt;&gt; człowieku, co za bzdety wypisujesz!!!
Ten 20% podatek od przychodu nie dotyczy w tym modelu graczy a jedynie podmiotów-organizatorów wzajemnych zakładów sportowych.
Gracze będą płacili tak jak dotąd podatek od wygranych, choć na dziś trudno powiedzieć czy jego stawka zostanie utrzymana jako obecne 10% od podstawy przy wygranych ponad 2280zł, czy też nastąpią tu jakieś zmiany zarówno w zakresie progu podstawy jak i samej stawki.
 
R 13

reward

Użytkownik
reward&gt;&gt; człowieku, co za bzdety wypisujesz!!!
Ten 20% podatek od przychodu nie dotyczy w tym modelu graczy a jedynie podmiotów-organizatorów wzajemnych zakładów sportowych.
Gracze będą płacili tak jak dotąd podatek od wygranych, choć na dziś trudno powiedzieć czy jego stawka zostanie utrzymana jako obecne 10% od podstawy przy wygranych ponad 2280zł, czy też nastąpią tu jakieś zmiany zarówno w zakresie progu podstawy jak i samej stawki.
Spokojnie, nie denerwuj się... wytłumacz mi jak rozumiesz 20% podatku dla bukmachera w założeniu zawarcia zakładu po kursie 2.00 i stawce 100zł ?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
reward&gt;&gt; przyjmij do wiadomości, że te 20% to jest podatek, który przy wejściu w życie modelu duńskiego będą fiskusowi płaciły licencjonowane w Polsce firmy bukmacherskie - UWAGA: od całego przychodu jaki osiągną.
Więc kolejny raz strzelasz sobie w kolano, pisząc teraz o &quot;20% podatku dla bukmachera&quot;.
 
M 444

metallica

Użytkownik
Spokojnie, nie denerwuj się... wytłumacz mi jak rozumiesz 20% podatku dla bukmachera w założeniu zawarcia zakładu po kursie 2.00 i stawce 100zł ?
Jeżeli tak będzie, to przy kursie 2 i stawce 100 zł. odbierzesz 200 zł, a nie jak obecnie 176 zł. Jak zostanie stawka 10 % od wygranych powyżej 2280 zł, to przy wygranej 3000 zł. zapłacisz 300 zł podatku i odbierzesz 2700 zł.
Podatek 20 % OD ZYSKU zapłaci bukmacher.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
@ edit8

Przyznam, że nie wczytywałem się w w szczegóły, zresztą chyba ich nie ma, ale jeśli podatek od wygranych zostanie to dalej mamy patologię bo to właśnie przez ten podatek granie u polskich bukmacherów jest nieopłacalne.
 
M 444

metallica

Użytkownik
reward&gt;&gt; przyjmij do wiadomości, że te 20% to jest podatek, który przy wejściu w życie modelu duńskiego będą fiskusowi płaciły licencjonowane w Polsce firmy bukmacherskie - UWAGA: od całego przychodu jaki osiągną.
Więc kolejny raz strzelasz sobie w kolano, pisząc teraz o &quot;20% podatku dla bukmachera&quot;.
Nie od &quot;przychodu&quot;, a od &quot;dochodu&quot;
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
M 444

metallica

Użytkownik
@ edit8
Przyznam, że nie wczytywałem się w w szczegóły, zresztą chyba ich nie ma, ale jeśli podatek od wygranych zostanie to dalej mamy patologię bo to właśnie przez ten podatek granie u polskich bukmacherów jest nieopłacalne.
Nieopłacalne jest granie przez podatek OD OBROTU, a nie OD WYGRANYCH.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
daavid5&gt;&gt; mój nick to edi8 a nie &quot;edit8&quot; ????
Nie mogę się z Tobą zgodzić, że w ramach obecnych uregulowań tego rynku to 10% podatek od wygranych ponad 2280zł stanowi problem, bo odbiór takich wygranych dotyczy wręcz nikłej części grających w polskich firmach.
Natomiast podstawowym problem jest 12% podatek obrotowy od wniesionej na grę stawki, który to płacą gracze z góry - bez względu na to czy wygrają czy też przegrają.
 
B 50

bukowina

Użytkownik
reward&gt;&gt; przyjmij do wiadomości, że te 20% to jest podatek, który przy wejściu w życie modelu duńskiego będą fiskusowi płaciły licencjonowane w Polsce firmy bukmacherskie - UWAGA: od całego przychodu jaki osiągną.
Więc kolejny raz strzelasz sobie w kolano, pisząc teraz o &quot;20% podatku dla bukmachera&quot;.
Gdyby mieli płacić 20% od przychodu, to chyba wszyscy by uciekli, razem z sts i fortuną
 
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
@ edi8
Najmocniej przepraszam za pomyłkę. Pisałem z komórki, a tam się cuda dzieją. ????

Chodzi mi właśnie o ten podatek obrotowy. Mieszkam w UK, ale bywam w Polsce. Idę do ziemniaka i chcę postawić np. 100 zł, a na wydruku mam 88 zł ???? Dla mnie to jet tak jakby płacić podatek dwa razy bo przecież jeśli bukmacher ma zyski to płaci podatki.

Jak rozumiem ma po nowelizacji tego podatku nie będzie?
 
L 124

lemko

Użytkownik
W Danii obowiązuje 20% GGR (Gross Gambling Revenue). Samo &quot;Revenue&quot; tłumaczy się bardziej jako dochód, niż przychód.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
M 444

metallica

Użytkownik
Jak rozumiem ma po nowelizacji tego podatku nie będzie?
Przy założeniu &quot;modelu duńskiego&quot; - tak. Tego podatku nie będzie, ale na razie, dopóki nie ma jakiegokolwiek sygnału od rządu, to jest wróżenie z fusów. Takie założenia przedstawił Gowin, jeden z wicepremierów, ALE TO NIE JEST PROJEKT RZĄDOWY.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
L 124

lemko

Użytkownik
Oczywiście, że to nie jest projekt rządowy, ale ten projekt ma dużo krótszą drogę, aby się nim stać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom