>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Vikersund HS-225m [11-13 luty 2011r]

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
VIKERSUND HS 225m​


Wielkość skoczni: HS 225
Punkt K: 195 m
Oficjalny rekord starej skoczni: 219,0 m (Harri Olli
, 14.03.2009, WC) Długość najazdu: 134 m
Nachylenie najazdu: 36°
Nachylenie progu: 11°
Prędkość: 105 km/h
Nachylenie zeskoku: 35°​

Relacje w TV


Piątek, 11.02, godz. 18:45 - Puchar Świata w Vikersund - kwalifikacje
Sobota, 12.02, godz. 15:50 - Puchar Świata w Vikersund

Sobota, 12.02, godz. 16:15 - Puchar Świata w Vikersund

Niedziela, 13.02, godz. 13:35 - Puchar Świata w Vikersund

Niedziela, 13.02, godz. 13:45 - Puchar Świata w Vikersund



Ostatnie zawody PŚ przed MŚ w Oslo. Wiadomo już, że Niemcy przyjadą tutaj zapleczem swojej kadry. Zabraknie przede wszystkim Severina Freunda. Z zawodników powołanych na MŚ przez Wernera Schustera na loty udał się tylko Michael Neumayer.
W najbliższych dniach będizemy poznawali kolejnych wybrańców. Zawody zapowiadają się ciekawie. Specyfika obiektu podobno pozwala na loty w okolice 250m. Ciekawe czy Hoffer z Tepesem na to zezwolą? I czy sami zawodnicy będa ryzykowac zdrowiem w przeddzień MŚ czyli imprezy docelowej tego sezonu.​

Zapraszam do dyskusji na temat lotów i podawania swoich typów wraz z analizami ;)
 
mou 0

mou

Użytkownik
Ciekaw jestem, czy jakiś buk oferuje zakłady na to, czy rekord Romoerena pęknie właśnie tego weekendu w Vikersund.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Te zdjęcie, które wrzucił Robson poraża, strasznie duża wydaje się ta skocznia i aż strach chyba skakać na takim czymś ;).
Co do samego konkursu, to myślę, że warto zagadać do Betsafe i zapytać o zakład na pobicie rekordu Norwega.Tutaj wiadomo, będą decydować organizatorzy, ale na pierwszy raz to myślę, że tak z 230 m skoki będą dopuszczone, już żeby trochę dalej skakać to będzie utrudniane przez Hofera i Tepesa.
Co do faworytów to, że konkurs w Norwegii to dla mnie Hilde i ewentualnie Romoeren, ale z tym drugim dopiero po treningach coś powiem bo ostatnio bardzo słabo skacze.No i rzecz jasna Koch, będzie chciał pokazać swoje umiejętności na największej skoczni obok Planicy i myślę, że to on jest największym faworytem.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Te zdjęcie, które wrzucił Robson poraża, strasznie duża wydaje się ta skocznia i aż strach chyba skakać na takim czymś ;).

Co do faworytów to, że konkurs w Norwegii to dla mnie Hilde i ewentualnie Romoeren, ale z tym drugim dopiero po treningach coś powiem bo ostatnio bardzo słabo skacze.No i rzecz jasna Koch, będzie chciał pokazać swoje umiejętności na największej skoczni obok Planicy i myślę, że to on jest największym faworytem.
No ja raczej bym się nie odważył tam skakac :p

Co do faworytów to Romoerena bym nie brał pod uwage. Jest kompletnie robity. Nawet we wczorajszych mistrzostwach Norwegii w Oslo zajął dopiero 7msc! W Oberstdorfie nie przeszedł kwali, skoczył jakoś 159m bodaj. W drużynówce też nie najlepiej, najsłabszy punkt zespołu. Tak więc nie licze, że nagle zacznie skakac jakoś z błyskiem.

Liczyłem przed tygodniem na Kranjca, ale jakoś zawiódł, pewnie czeka na Planice swoją ukochaną ;)
Koch, Schlierenzauer, Ammann, Jacobsen i Małysz to moje grono faworytów na najbliższe konkursy.
No, ale czekamy na oferte u bukmacherów i coś się pomysli wtedy poważniej.
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Skoro już Robson wspomniał o mistrzostwach Norwegii to może dam linka do wyników :
http://www.skiforbundet.no/hopp/Documents/NM2011HS134_final.pdf
Bezkonkurencyjny okazał się Anders Jacobsen ,który po powrocie z macierzyńskiej pauzy :razz: spisuje sie bardzo dobrze .Drugie miejsce niespodziewanie zajal Vegard Sklett . Trzecie miejsce dla Bardala,wazne w kontekscie wystepu Andersa w druzynowce w ktorej moze zastapic slabo spisujacego sie w tym sezonie Romorena .Slabo spisali sie pozstali czlonkowie pierwszego zespolu Tom Hilde dopiero 6 , Romoren 7 a Evensen 9 czy takiej kolejnosci u Norwegow mozemy sie spodziewac takze w Vikersund ?
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Ciekaw jestem, czy jakiś buk oferuje zakłady na to, czy rekord Romoerena pęknie właśnie tego weekendu w Vikersund.
Betsafe wystawił ofertę, czy będzie rekord 1.65/2.10 oraz kto będzie rekordzistą po tym weekendzie...
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Łooo trochę przesadzili z tym kursen ma Romorena, jest w słabej formie, nic nie wskazuje, żeby miał powalczyć w ten weekend.
Ciekawe są dwa nazwiska i kursy - Koch oraz Ammann, ten pierwszy ze względu na to, że jest w świetniej formie i jest najlepszym lotnikiem na Świecie, a Szwajcar dlatego, że w każdym momencie może odpalić i oddać bardzo daleki skok, cały czas wydaje się, że jest w cieniu i, że nie skoczy najdalej, ale udaje mu się to.Mnie wpadły w oko te dwa nazwiska, w sumie można na nich pograć za drobne € i w przypadku kiedy jeden z nich pobije rekord to jesteśmy na plus.
Jakie Wasze typy na to zdarzenie ?
 
benek88 2

benek88

Użytkownik
Ja uważam że organizatorzy mając na uwadze zbliżające się MŚ nie ustawią belki tak żeby można latać po 250m. Także już pobrałem kursik że rekord nie padnie w ten weekend.
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Ja z typem czy padnie rekord bym się na razie wstrzymał ale wg mnie rekord padnie. W pierwszych treningach na skoczni ze stosunkowo niskiej belki Andreas Vilberg poleciał na 218m. http://www.youtube.com/watch?v=QdHbmMEG7LM

Myślę, że jak komuś podwieje pod narty to nawet z bardzo niskiej belki jest spokojnie w stanie odlecieć na 240m. Spokojnie lądować można do 255m. Ja poczekam jeszcze do dzisiejszych testów i później zastanowię się czy to pograć.
 
grokreutz 7

grokreutz

Użytkownik
EEE ... Po oglądnięciu filmiku wystawionego przez [Pezio] trochę się zdziwiłem ... Myślałem że skoczkowie wyżej będą lecieli nad zeskokiem . A co do rekordu ... Jeśli już ktoś ma go pobić to ... Martin Koch , myślę że śmiało można grać w Betsafe za parę dyszek na właśnie niego . B.E.R wg. mnie i nie tylko mnie [ jak tu ( na forum ) widzę ] nie jest on w dobrej formie .
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Ja z typem czy padnie rekord bym się na razie wstrzymał ale wg mnie rekord padnie. W pierwszych treningach na skoczni ze stosunkowo niskiej belki Andreas Vilberg poleciał na 218m. http://www.youtube.com/watch?v=QdHbmMEG7LM
Myślę, że jak komuś podwieje pod narty to nawet z bardzo niskiej belki jest spokojnie w stanie odlecieć na 240m. Spokojnie lądować można do 255m. Ja poczekam jeszcze do dzisiejszych testów i później zastanowię się czy to pograć.
bez przesady.
nie można tak twierdzić jak nawet nikt póki co nie lądował na 240 metrze , nie mamy pojęcia jak tam się ląduje.
a co dopiero 255. Dla mnie nie możliwe i tyle. A jak możliwe to bardzo ciężkie a nie spokojne.

jutro popatrzymy ale @ 2.30 ze nie padnie rekord to value.

już widzę jak Hoffer i spółka będą pozwalali na skoki w okolice 240 metrów ???? , no ale mogę się mylić.
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
bez przesady.

nie można tak twierdzić jak nawet nikt póki co nie lądował na 240 metrze , nie mamy pojęcia jak tam się ląduje.

a co dopiero 255. Dla mnie nie możliwe i tyle. A jak możliwe to bardzo ciężkie a nie spokojne.


jutro popatrzymy ale @ 2.30 ze nie padnie rekord to value.


już widzę jak Hoffer i spółka będą pozwalali na skoki w okolice 240 metrów ???? , no ale mogę się mylić.
Wypłaszczenie robi się ok 255m dopiero, w tych granicach można lądować spokojnie ze względu na niski tor lotu. No a w sumie to czy padnie rekord czy nie to jednak trochę loteria.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Moim zdaniem rekord nie padnie... będą skakać koło 225-230, ale 240 już raczej nikt nie skoczy. Koch niby super lotnik, ale miewa gorsze skoki. Mamuty są trudne, trochę inne warunki, mały błąd przy wyjściu z progu i można skoczyć 130m zamiast grubo ponad 200. Freunda nie będzie (myślę, że to ważne, bo chłopak ma życiową formę, ale lepiej dla nas, dla Małysza). Morgi za dobrze nie lata, ostatnio słabe miejsce w Obertstdorfie w indywidualnych, ale w drużynówce już było bdb. Ammann człowiek nie wiadoma, raz przeskakuje wszystkich, drugi raz skacze kilka metrów mniej od czołówki i tak to z nim jest, myślę jednak że ma szanse na podium.
Chciałem dać na Schlierenzauera jeszcze, ale jest w parze z Hilde, więc wolę nie ryzykować, bo Norweg także może pofrunąć daleko, a może też całkowicie spieprzyć... Happonnen - nie zapominajmy o tym Finie, który skacze zaraz na początku i często zmusza Hofera do obniżenia belki. Hautameaki też mocny, ale miał momenty słabości w tym sezonie, więc już mu nie zaufam. Ewentualne czarne konie: Kranjec, Ito, Uhrmann, Jacobsen, Evensen. Zapomniałem o Koflerze, pewnie dlatego, że raczej nie ma większych szans na TOP6. Adaś, goń go.
Adam Malysz - Thomas Morgenstern
Typ: 1
Kurs: 1,60
Przykry kurs, ale stary wyga pokaże liderowi PŚ jak to się robi na mamutach. Liczę na podium i super dyspozycję przed mistrzostwami. Poza tym patriotycznie i dla większych emocji kibica.
Janne Happonen - Kamil Stoch
Typ: 1
Kurs: 1,62
Kurs spadł już. Co jak co, ale Stoch na tak dużych skoczniach nie jest za mocny. Chyba tylko raz w Oberstdorfie przekroczył granicę 200 metrów. Skacze oczywiście dobrze, bardzo cieszy, że jakiś Polak poza Adamem znacznie przekracza punkt konstrukcyjny, ale na Hapę to nie wystarczy.
Anders Bardal - Bjørn Einar Romøren
Typ: 2
Kurs: 1,95
A to dorzucam do trio zamiast Schlierenzauera. Dla podbicia kursu, który jest niezły. Ryzyko największe z moich 3 betów na sobotę. Obecny rekordzista świata w długości lotu, jak wspominałem na początku posta - moim zdaniem po tym konkursie nadal nim zostanie, ale może po niedzielnym już nie. Gdyby był dobry kurs na to, że rekord padnie, to może bym zagrał, ale 1,6 czy coś koło tego to nie ma co ruszać, szkoda zachodu. Bardal ostatnio marnie. Bjoern także, ale ostatnio miał więcej pecha do złych warunków, a tutaj wierzę, że coś skoczy, a Anders podtrzyma formę, czyt. zaliczy bułę.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Będą warunki to rekord padnie, nie po to taką skocznie zrobili ;)
- Co do rekordów to nie jestem do końca przekonany. Zeskok jest teraz mocno wbity w ziemię, i na dole brakuje powietrza. Bez niego ciężko będzie o rekordowe odległości - tonuje nastroje kibiców czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli.
 
P 16

potter3

Użytkownik
Tobet wystawił pare Freund - Kofler, a jak wiadomo Freund&#39;a nie będzie, w takim razie tobet unieważni zakłady postawione na Koflera?
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Tobet wystawił pare Freund - Kofler, a jak wiadomo Freund&#39;a nie będzie, w takim razie tobet unieważni zakłady postawione na Koflera?
Tak, dostaniesz zwrot stawki za ten zakład.

Co do rekordu czy padnie czy nie trudno jednoznacznie określic. Może byc taka sytuacja, że słabszy skoczek doskoczy do dajmy na to 230m i wtedy belka w dół... Więc różnie może byc. Osobiście bym chciał aby padł takowy rekord oczywiście. Przypomniec sobie tak fenomenalne zawody jak te w Planicy w 2005r to było naprawde coś niesamowitego!

Jeszcze przed treningami zagrałem sobie takiego dubla na jutrzejsze zawody :


Anders Jacobsen - Johan Remen Evensen

Typ : Jacobsen @ 1,80 Betsafe

Jeszcze wczoraj jak patrzyłem z ciekawosci na kursy widziałem @1,95 na Jacobsena w Betclic. Dzisiaj spadło już do 1,60 niestety... W Betsafe jak widac dalej 1,80 się utrzymuje. Jacobsen złapał bardzo dobrą forme czego nie można powiedzeic o Evensenie. Bardzo słabo w Willingen i Klingentahl. Drużynówke zawalił, potem w Klingentahl dopiero 38msc! W Oberstdorfie na treningach najlepszy, a w konkursie 14. I ten jego lot tuż nad zeskokiem jakby zaraz miał lądowac. Jacobsen mistrz Norwegii z ogromną przewagą, w PŚ też zaczął skakac dobrze. Dla mnie to wystarczy.

Adam Małysz - Thomas Morgenstern

Typ : Małysz @ 1,60 Betsafe

Małysz lepszy jest na mamutach niż Morgi. Jeżeli nie będzie głupich perypetii z belką i bawieniem się w dodawanie pkt to powinno byc dobrze.

AKO @ 2,88 Betsafe
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Tobet wystawił pare Freund - Kofler, a jak wiadomo Freund&#39;a nie będzie, w takim razie tobet unieważni zakłady postawione na Koflera?
Koflera też nie będzie - zwrot. Poza tym w Vikersund nie pojawią się: Freund, Bodmer, Schmitt, Uhrmann, Hocke, Freitag, Hula, Loitzl, Bardal, Karelin, Prevc, Fettner..
 
P 16

potter3

Użytkownik
Koflera też nie będzie - zwrot. Poza tym w Vikersund nie pojawią się: Freund, Bodmer, Schmitt, Uhrmann, Hocke, Freitag, Hula, Loitzl, Bardal, Karelin, Prevc, Fettner..
Kolejna para na Tobecie Matti Hautamäki - Michael Uhrmann czyli jak ktoś z pary nie wystartuje to będzie zwrot?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom