>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Welsh Open 2016 (15-21.02.2016)

Status
Zamknięty.
psotnick 855,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Welsh Open 2016
15 - 21 lutego 2016
Welsh Open to w tej chwili – poza MŚ i UKC – najdłużej obecny w kalendarzu turniej rankingowy, bo aż od 1992 roku. Walia to zawsze był bardzo sprzyjający rozwojowi snookera region, przecież stamtąd pochodzą wielokrotni mistrzowie jak Ray Reardon, Terry Griffiths czy wciąż aktywny zawodniczo Mark Williams. Walijska publika to snookerowi koneserzy więc odpowiednia atmosfera jest gwarantowana, tak jak było w latach poprzednich i to również jeden z powodów dla których frekwencja najlepszych graczy podczas Welsh Open jest bez zarzutu. Tegoroczna edycja turnieju, czyli Welsh Open 2016 odbędzie się w dniach 15-21 lutego w Motorpoint Arena w Cardiff. Pula nagród walijskiego turnieju wzrosła z Ł300,000do Ł324,000, z czego Ł60,000 przypadnie zwycięzcy. Tytułu sprzed roku bronić będzie John Higgins, który w finale pokonał Bena Woollastona.
Wszystkie mecze aż do fazy 1/16 będą rozgrywane w formacie do 4 wygranych frejmów (best of 7 frames) bez regulaminowych przerw, od ćwierćfinałów wydłużamy dystans do 5 frejmów (best of 9 frames), półfinały to best of 11 frames, zaś w wielkim finale triumfator tradycyjnie musi wygrać 9 frejmów (best of 17 frames).
Format turnieju
Drabinka turnieju
Livescore

Poniżej część oferty na pierwszy dzień turnieju.




Zapraszam do dyskusji
i podawania swoich typów i analiz
 
psotnick 855,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
J.Burnett vs R.Muir
Zakłady z handicapem: Muir, Ross (+1.5) @ 1.73 zwrot Muir w/o (Burnett w ogóle nie stawił się przy stole, dla niego lepiej, bo pewnie uniknął kolejnego upokorzenia, gorzej dla typu bo odpadł dobry kurs..)

Rewanż za mecz sprzed paru dni w kwalach China Open, wtedy Muir zdemolował bardziej doświadczonego rodaka (5-0). Jeśli chodzi o formę to przez te kilkadziesiąt godzin nie mogło zmienić się wiele jeśli w ogóle Za to różnica jest taka, że teraz gramy na krótszym dystansie, więc powinno być nawet łatwiej. Oczywiście każdy mecz to inna historia, ale coś czuję, że będzie powtórka z rozrywki.

M.Davis vs Z.Xintong
Zwycięzca meczu: Davis, Mark @ 1.533 ✅ 4-2

Xintong ma wszystkie snookerowe talenty, ale ciągle jego gra jest bardzo daleka od regularności, co z takim rutyniarzem jak Davis będzie kosztowało kolejne frejmy. Myślę, że 1-2 frejmy, pewnie z jakimiś fajnymi podejściami, to wszystko na co młody Chinol może liczyć.

X.Guodong vs J.Cahill
Zakłady z handicapem: Cahill, James (+2.5) @ 1.62 ✅ 1-4

Guodong jest w tym sezonie w tak mizernej formie, że już każdy w miarę ogarnięty gracz ma z nim realne szanse. Do długiej listy jego pogromców w tym sezonie parę dni temu dołączył weteran Bond ogrywając go ł a two w kwalach do CO (2-5). W tym samym czasie Cahill toczył wyrównany bój z McLeodem (4-5), co można poczytywać za mały zastrzyk opt y m i zmu, bo młody Anglik również daleki od swojego optimum. Tylko, że 2 frejmy z Guodongiem to obecnie żaden wyczyn i myślę, że spokojnie do ogarnięcia nawet dla niego.

D.Grace vs P.Lines
Zwycięzca meczu: Grace, David @ 1.42 ⛔ 2-4 dla mnie mały szok, musiał się Grace bardzo postarać

Lines senior jest już zbyt nieregularny żeby toczyć choćby wyrównane mecze z ogarni ę tymi taktycznie graczami. Grace potrafi zamęczyć rywali taktyczną przepychanką, a nawet chyba to lubi. Lines nawet na tak krótkim dystansie nie powinien mu zagrozić.

L.Brecel vs I.Burns
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.77 ✅ 4-3

Brecel ma obecnie jeden z lepszych okresów w swojej karierze, ale to ma też swoje minusy. Od 2 tygodni gra niemal dzień w dzień, najpierw German Masters gdzie doszedł do finału (3-7 lutego), potem dzień przerwy, przelot z Berlina na Wyspy i kwale do China Open (9-11 lutego) i wreszcie Shoot Out w ten weekend (12-14 lutego) gdzie doszedł aż do finału. Mecz skończył w niedzielę o 22, a jutro w poniedziałek o 14 ma już mecz w Welsh Open. Z Reading do Cardiff jest jakieś 200km, nie ma mowy, żeby by świeżutki jak skowronek, myślę, że to zmęczenie może da ć o sobie znać, a że rywal to nie ogórek to można się spodziewać bardziej wyrównanego meczu niż zwykle.
Kursy z Marathonu
 
J 139

jasmistrz

Użytkownik
Zerknalem tylko, bez wiekszej analizy. Dla mnie najlepszym typem jest mecz perrego z drago. Hendi -2.5 po 1.8 wydaje sie calkiem value w mojej ocenie. Drago nigdy nie byl jqkis dobrry,tyle, ze jest znany. Bez wiekszych osiagniec, wiecej ugral w poola. Najbardziej kojarzony jest z szybka gra co bylo kiedys fenomenem. Ostatnie mecze kiepsciutko, malo wygranych freamow. Perry nie najwyzsza polka, ale moze pieterko nizej. W takiej formi co prezentuje wydaje mi sie prawdopodobny wynik nawet 4-0.
Drugi mecz to bym gral w kierunku Hamiltona z hendi. Muszkieter prezentowal sie ostatnio przyzwoicie, wysokie breaki. Za to mistrz swiata raczej nie gra tego do czego nas przyzwyczail. Ten typ to barsziej taki luzny.
Perry - Drago 4-0
Bingham - Hamilton 1-4
 
psotnick 855,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
M.Dunn vs C.Wakelin
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.59 ✅ 4-3 dogrywka na czarnej w deciderze.. bardziej zaciętego meczu nie mogło być
Zakłady z handicapem: Wakelin, Chris (+1.5) @ 1.68 ✅

Nie widzę powodu, żeby tak faworyzować Dunna, doświadczony Anglik ostatnio zniżka formy i próżno szukać jego dobrych wyników. Wakelin ze swoją łatwością budowania brejków może mu sprawić duże problemy, a może i po prostu ograć, tak jak parę dni temu odprawił Maflina (5-3) w kwalach China Open. Wyrównany mecz, 2-3 frejmy jak najbardziej w jego zasięgu.

S.Maguire vs M.O&#39;Donnell
Zakłady z handicapem: O&#39;Donnell, Martin (+2.5) @ 2.07 ✅ 3-4 kolejny faworyt odprawiony przez O&#39;Donnella

Trochę duży ten handicap i kurs, a tu wcale nie musi być demolki. O&#39;Donnell ma dobry tydzień, w kwalach China Open niespodziewanie ograł Williamsa odwracając mecz z 1-3 na 5-3. Maguire to ten sam poziom trudności, ale przecież nikt nie każe Anglikowi znowu sprawiać niespodzianki, wystarczą ledwie 2 gemy i dobry kurs będzie na plus. Myślę, że to w jego zasięgu.

R.Hull vs H.Vafaei
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.60 ✅ 4-2
Zakłady z handicapem: Vafaei, Hossein (+1.5) @ 1.71 ⛔ było blisko, ale Hull mu ukradł frejma

Hull w podobnej sytuacji jak Brecel, obaj wczoraj grali finał Shoot Outu, mecz skończył się po 22ej, a już dzisiaj o 14 czeka rywal w Welsh Open. Spore wyzwanie logistyczne jak i dla samopoczucia, podróże nigdy nie wpływają korzystnie na graczy. Irańczyk to utalentowany gracz, były mistrz świata U21 i amatorów wciąż czeka na przełom w zawodowym tourze, ale już zdążył pokazać, w ostatnich tygodniach wyrównane mecze z Dayem (3-4), O’Brienem (4-5) a nawet Robertsonem (3-5). Nawet w normalnych warunkach spodziewałbym się w takiej parze zaciętego meczu, może nawet niespodzianki, tym bardziej w tych okolicznościach.

Kursy z Marathonu
 
T 54

tomaszkao

Użytkownik
Witam,panocki po dzisiejszym horrorze jaki przezylem z preclem myslicie ze warto jutro grac go po kursie 1,5 ? jakby nie bylo to udowodnil ta ucieczka z pod topora ze mu zalezy na turnieju ;-)
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
J.Higgins - A.Hicks (+3,5) 2 1,30⛔
D.Poomjaeng - C.Steadman over 4,5 - 1,12✅
R.McLeod - M.Wasley over4,5 - 1,12✅
J.Perry - T.Drago 1 1,14✅
S.Carrington - J.Brown 1 1,16
✅

=2,19 bet365⛔

Higgins jest w dobrej formie ale to nie to co było na początku sezonu. Hicks w meczach których startuje prezentuje się z dobrej strony i zawsze sprawia rywalom sporo problemów. Dzisiaj też lekko nie odda meczu Higginsowi i na przynajmniej 1 partie stać go jak najbardziej.
Kolejne 2 mecze bez wyraźnego faworyta a gram na to,że każdy z graczy ugra po 1 frejmie.
Perry i Carrington ostatnie tygodnie ponad przeciętne. Dzisiaj dostają słabych rywali i mimo krótkiego dystansu to nie widzę szans na niespodzianke. Są oni wyraźnymi faworytami w swoich meczach.
 
psotnick 855,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Zerknalem tylko, bez wiekszej analizy. Dla mnie najlepszym typem jest mecz perrego z drago. Hendi -2.5 po 1.8 wydaje sie calkiem value w mojej ocenie. Drago nigdy nie byl jqkis dobrry,tyle, ze jest znany. Bez wiekszych osiagniec, wiecej ugral w poola. Najbardziej kojarzony jest z szybka gra co bylo kiedys fenomenem. Ostatnie mecze kiepsciutko, malo wygranych freamow. Perry nie najwyzsza polka, ale moze pieterko nizej. W takiej formi co prezentuje wydaje mi sie prawdopodobny wynik nawet 4-0.
Drugi mecz to bym gral w kierunku Hamiltona z hendi. Muszkieter prezentowal sie ostatnio przyzwoicie, wysokie breaki. Za to mistrz swiata raczej nie gra tego do czego nas przyzwyczail. Ten typ to barsziej taki luzny.
Też bym się skłaniał do typów w stronę Hamiltona i Perry’ego.

Stuart Bingham — Anthony Hamilton
Typ: Anthony Hamilton (+2.5) @1.62 ✅ 1-4 Bingham forma bez zmian, czyli beznadzieja

Stuart od początku sezonu męczy się okrutnie ze swoją gra i poza nielicznymi momentami nic się w tej materii nie zmienia. Mistrz świata po prostu gra o klasę gorzej niż potrafi i o dwie w stosunku do tego co pokazywał na MŚ w Crucible (kto wie? może dopiero tam odpali?). W każdym razie Hamilton ma umiejętności, żeby mu dzisiaj bardzo poprzeszkadzać, Szeryf ma masę doświadczenia żeby wykorzystać słabszą formę faworyta. Regularność już nie ta, ale prawda jest taka, że obecnie przeciwko Binghamowi wcale nie trzeba bezbłędności, bo jest spora szansa, że zaraz się wróci do stołu.

Joe Perry — Tony Drago
Typ: Joe Perry (-2.5) @1.85 ✅ 4-0 Co do Perry’ego to forma bez szału, ale też bez spektakularnych zjazdów. Na Tornado to powinno wystarczyć z nawiązką, w sumie aż dziwne, że Maltańczykowi się jeszcze chce szarpać w tourze, bilet do touru dostał za zasługi od szefa World Snooker i za wiele z niej użytku nie robi.

Dołożyłbym do tego jeszcze typ że Trampek nie wygra do zera.

Judd Trump — Michael Leslie
Typ: Michael Leslie (+3.5) @1.47 ⛔ 4-0

Po pierwsze, nie ma takiej potrzeby, to tylko 1 runda (a właściwie to kwalifikacje), w fajerwekach i tak nie przeskoczy O’Sullivana, który dzisiaj się po prostu bawił (dla czystego funu zamiast maksa, którego miał na widelcu wbił sobie 146, bo tak mu się zachciało, a to wszystko w nie więcej niż 6 minut). A po drugie, Leslie potrafi zbudować solidnego brejka jak mu się tylko da szansę, a Trump ich ostatnio nie skąpi.

Dominic Dale — Alfred Burden
Typ: Alfred Burden (+1.5) @1.75 ✅ 3-4

Tu na czuja, Dale nie zachwyca, a Burden potrafi punktować, dostanie szanse to powinien sprawić Walijczykowi problem, 3 frejmy doga jak najbardziej do zrobienia, a może i coś więcej.

Kursy z 1xbetu
 
marcysko 841

marcysko

Użytkownik
Spotkanie: Ross Muir vs. Graeme Dott
Typ: Graeme Dott ✅
Kurs: 1.26
Kurs może nie powala ale nie doszukiwałbym się tutaj sensacji. Pojedynek dwóch rodaków. Muir dostał się do tej rundy poprzez walkower, natomiast Dott pyknął dziś na luzie Hilla tracąc jednego frejma. Ostatni ich pojedynek (11.12.15r.) zakończył się wygraną 4:0 Dotta. Graeme to doświadczony i inteligentny 39-letni snookerzysta, natomiast Muir ma rocznikowo 21 lat. To jeszcze młody gracz i sądzę, że jutro dostanie lekcje od starszego kolegi. Kurs jest na pewno z większą szansą powodzenia niż chociażby dzisiejszy 1.30 na Brecela.
Spotkanie: John Higgins vs. Sam Baird
Typ: John Higgins ✅
Kurs: 1.26
Ten sam kursik. John to ubiegłoroczny triumfator Welsh Open, wielokrotny zwycięzca wielu turniejów, bardzo doświadczony snookerzysta. Natomiast Sam gra w snooker jakiś czas ale nie oszukujmy się - to nie jest poziom Higginsa. Dzisiaj John bez straty frejma, Sam wygrał 4:2. W H2H co prawda jest remis 1:1, ale ja uważam, że po jutrzejszym spotkaniu H2H będzie na korzyść Szkota.
AKO: 1.588 (1xbet) ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
grycu 1,9K

grycu

Użytkownik
James Cahill - Mark Davis
Mark Davis @ 1,30
✅ 1-4
Ali Carter - Fergal O&#39;Brien
Over 5.5 @ 1,61
✅ 3-4

AKO:
@ 2,09
✅
Jak dla mnie fajny dubel na jutrzejsze mecze. Davis to solidny rzemieślnik, ostatnio może jego forma nie porywa, ale to wciąż wysoka półka jeśli chodzi o snookerowe umiejętności. Cahill to wciąż dzieciak, wygrał z Xiao, ale Chińczyk od dawna jest w fatalnej formie więc co to za sukces. Wcześniej sporo porażek. Jak dla mnie starszy z Anglików jest tutaj mocnym faworytem, choćby ze względu na doświadczenie czy po prostu mniejsze wahania formy (co nieustabilizowanym i niedoświadczonym zawodnikom jak Cahill zdarza się nagminnie).
W drugim meczu ciężko mi wskazać faworyta. Bukmacherzy skłaniają się do Cartera, ale ja czuję, że ten kurs na Anglika jest za niski. Ali wcale nie gra nic nadzwyczajnego w tym sezonie. Właściwie od czasu choroby to już nie ten zawodnik co kiedyś. Miewa przebłyski, nie gra jakiejś żenady, ale też nie jest to gra która by jakoś zachwycała. Z kolei O&#39;Brien to niewygodny przeciwnik. Stary snookerowy wyjadacz lubujący się w grze taktycznej. Nigdy nie jest to łatwy rywal, nawet dla najlepszych, którzy muszą się mieć na baczności przed spotkaniem z Irlandczykiem. Natomiast przy mocno średniej formie Cartera w ostatnim czasie tym bardziej widzę tutaj szanse na wyrównane spotkanie. Nie zdziwiłbym sie gdyby panowie pograli na maksymalnym dystansie.
Michael White - Tom Ford
Tom Ford (+1.5) @ 1,83
✅ 4-3
White mnie kompletnie nie przekonuja w tym sezonie. Walijczyk sporo stracił na jakości jeśli chodzi o punktowanie. Wyniki też jakoś szczególnie nie porywają. W Większych turniejach Michael nie odgrywał żadnej roli, a wymęczone wygrane z przeciętniakami typu Steadman czy ogórami jak O&#39;Connor na mnie wielkiego wrażenia nie robią.
Ford gra dobry sezon. Jak na siebie oczywiście. Zresztą to jest zawodnik, który potrafi grać i ostatnie dwa sezony nie są odzwierciedleniem umiejętności tego gracza. W tym sezonie Ford bardzo solidny, dużo cennych skalpów, dobry występ w UK Championship i ogólnie brak większych wpadek. Przy mocno chimerycznej formie White&#39;a Ford powinien tutaj realnie powalczyć o wygraną, a jak dla mnie Anglik jest tutaj nawet nieznacznym faworytem.
Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
S 118

sickboy4444

Użytkownik
Luca Brecel - Mark King
over 5,5 @ 1,57
✅ 4-3
Moja pierwsza analiza więc proszę o wyrozumiałość ???? Brecel to snookerzysta który ostatnio osiąga niezłe wyniki ale jest też graczem który lubi często oddać stół przeciwnikowi. W tym roku na siedem meczów w sześciu tracił przynajmniej dwa frejmy (z tym, że wszystkie były na dłuższym dystansie - większość do pięciu wygranych). Z kolei King we wczorajszym meczu gładko wygrał i myślę, że dzisiaj zdobędzie przynajmniej dwa frejmy (w tym roku w każdym meczu przynajmniej te dwa zdobył). Myślałem też o zagraniu na Kinga ale ostanie wyniki Brecela odwiodły mnie od tego ruchu. Nie zmienia to jednak faktu, że moim zdaniem będzie to zacięty mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
psotnick 855,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Robbie Williams - Barry Hawkins Typ: Barry Hawkins @ 1.34 ✅ 3-4
Ding Junhui - Joe Swail
Typ: Ding Junhui @ 1.31 ✅ 4-3
John Higgins - Sam Baird
Typ: John Higgins @ 1.26 ✅ 4-0

AKO: 2.212 ✅
Kurs z 1xbetu

Higgins to dla mnie pewniak na dziś, obrońca tytułu wczoraj wyglądał bez zarzutu, a Baird daleki od swojej normalnej formy, która i tak by mu niewiele dała. Pozostała dwójka nieco mniejsza pewność, ale też widzę duże szanse. Ding od dawna pod formą, ostatnio odpuścił Shoot Out skupił się na treningu i wczoraj wyglądało to już dobrze, łatwa wygrana z Hallworthem (4-1) i solidne punktowanie (86, 79, 57), ze Swailem nie musi być łatwo, ale jeśli Chińczyk zagra to co wczoraj to krzywda mu się nie stanie. Z Hawkinsem podobna sprawa,wypunktował groźnego gospodarza (4-2 z Walkerem), a dzisiaj ma chyba łatwiejsze zadanie, bo Williams wczoraj męczył się z amatorem (z 0-3 n 4-3 z Simmondsem). Z Hawkiem takie przestoje nie skończą się happy endem.

L.Wenbo vs G.Wilson
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.65 ⛔ 4-1

Wenbo trochę przyblakł po finale UKC, w ostatnich tygodniach nawet nie zbliża się do tamtego poziomu gry. Ani w Mastersie ani w German Masters szału nie było, wczoraj nie miał z kim przegrać, bo Egipcjanin to poziom słabego amatora. Za to dzisiaj ma już z kim się potrudzić, Wilson dobre ostatnie tygodnie, nieźle w UKC, potem zakwalifikował się do CO, wczoraj planowe łatwe zwycięstwo z White’em (4-1) okraszone setką na koniec. A jeśli spojrzeć na h2h, to widać, że najwyraźniej Anglik nie leży Chińczykowi. Myśłę, że overowa seria może być dzisiaj podtrzymana.

M.White vs T.Ford
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.63 ✅ 4-3

L.Brecel vs M.King
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.62 ✅ 4-3

Dwa mecze które mają moim zdaniem overowy potencjał. White chyba najlepsza opcja gospodarzy na cokolwiek w tym turnieju, ale forma Mikey’ego daleka do optimum, nieregularny do bólu. Wczoraj nieudany atak na maksa w pierwszym frejmie, a potem męczarnie z amatorem. Ford punktować potrafi, jak dostanie szanse to duże szanse na frejma w jednym podejściu. To samo Brecel, który wydaje się lekko wypompowany po maratonie snookera w ostatnich tygodniach. Wczoraj cudem wyszarpał zwycięstwo z Burnsem na kolorach w deciderze (4-3). Dzisiaj z Kingiem łatwiej nie będzie.

P.Ebdon vs M.Georgiou
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.68 ✅ 2-4

Rewanż za mecz sprzed paru dni w kwalach China Open, wtedy po zaciętym meczu Ebbo wygrał dopiero w decydującej partii (5-4), wczoraj Georgiou pokazał się z dobrej strony niespodziewanie demolując Jonesa (4-0) i wydaje się, że znowu może się postawić Ebdonowi. Over całkiem prawdopodobny.

R.Muir vs G.Dott
Zakłady z handicapem: Muir, Ross (+2.5) @ 1.68 ✅ 3-4

Nie ufam Dottowi za grosz. Potrafi grać jak mistrz łatwo ogrywając w German Masters Pengfeia, Hawkinsa i Maguire’a, by dzień później zbłaźnić się w półfinale nie potrafiąc przekroczyć 30 w podejściu. Muir to dużo lepszy gracz niż wskazuje jego ranking i zdążył już to udowodnić parę razy w tym sezonie, na rozkładzie ma m.in. McManusa, Kinga, Davisa czy ostatnio demolkę Burnetta. Ja tu widzę szansę na bardziej wyrównany mecz niż się można spodziewać, 2 frejmy w zasięgu doga, zwłaszcza jak Dott zacznie cudować.
Kursy z Marathonu
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
grycu 1,9K

grycu

Użytkownik
Alan McManus - Mark Joyce
Mark Joyce @ 2,10
⛔ 4-1
A to dziwne, że McManus jest tutaj tak wyraźnym faworytem. Na papierze to co prawda porównywalni zawodnicy, ale ostatnio lepsze wyniki ma Joyce. Anglik zaliczył dwa udane duże turnieje rankingowe: UK Championship (3 runda) i German Masters (ćwierćfinał). Za to McManus jakoś przygasł i prawie go nie widać w fazach telewizyjnych. Sezon przeciętny, dużo porażek na początku turnieju. Wczoraj męczarnie z Clarkiem. Jak dla mnie to Anglik ma tutaj większe szanse na zwycięstwo, pewnie nie po łatwym meczu, bo McManus się postawi, ale jednak myślę, że to Joyce awansuje dalej na co wskazuje przede wszystkim ostatnia forma obu panów.
Bet365
 
J 139

jasmistrz

Użytkownik
Jack Lisowski - Martin Gould centuries over 0,5 kurs 2.62 bet365
Kto zna zawodników wie, że obaj potrafią robić setki. Jack wczoraj z jedną setką oraz z trzema 50+. Gould bez sety, ale sporo wysokich breaków. Lisowski gra snooker b otwarty, czyli to sprzyja robieniu wysokich breaków. Gould też gra raczej agresywnie, więc uważam że jak będą w prezentować poziom do jakiego nas przyzwyczaili to jakaś seta pęknie, a kurs naprawdę kusi.
Suma setek - 0
 
psotnick 855,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Obniżka formy w czołówce ranking plus krótki format meczów sprawia, że nie ma faworytów i ten turniej to dobitnie pokazuje. Wystarczy popatrzeć co się działo wczoraj i dzisiaj to samo. Poza O’Sullivanem, Selbym i Higginsem to na żadnego innego gwiazdora nie opłaca się stawiać pieniędzy.

S.Carrington vs N.Robertson
Zakłady z handicapem: Carrington, Stuart (+2.5) @ 1.82 ⛔ 1-4

Robbo daleki od formy, jego normalny pułap jest na tyle wysoki że nawet słabsza gra starcza na średniaków, ale jeśli już taki delikwent zagra powyżej średniej to robi się problem. Wczoraj niespodziewane męczarnie ze słabym Patrickiem (4-3), Carrington to rywal o klasę lepszy, wczoraj zdemolował amatora (4-0), więc spodziewam się kolejnego trudnego mecze dla faworyta. Nie ma powodu, żeby tak faworyzować Kangura, 2 frejmy do ugrania przez Anglika.

M.Williams vs R.Lawler
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.74 ✅ 4-2

Tu chyba nie ma innej opcji jak over. Williams trochę przygasł, wczoraj cudem ograł chińskiego ogórka (4-3), Lawler w swoim stylu zamęczył rywala (4-3 z Lamem). Jeśli dodać do tego, że 3 ostatnie bezpośrednie mecze między tymi graczami kończyły się deciderami, to overowy scenariusz sam się nasuwa.

A.Burden vs B.Woollaston
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.61 ⛔ 1-4

R.Hull vs M.Allen
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.727 ✅ 3-4

Jak wygląda ostatnio gra Allena to było widać i w Mastersie i German Masters, w obu przypadkach szybkie wyloty w kiepskim stylu, potem jeszcze szopka w kwalach China Open (2-5 z Mannem), co dopełnia obrazu sporej obniżki formy. Wczoraj nie miał z kim przegrać (4-0 z Craigie), ale dzisiaj już będzie musiał się napocić. Hull potrafi grać, dobrze punktuje, do tego zastrzyk pewności siebie po wygraniu Shoot Outu sprawia, że ma atuty którymi może postawić się Irlandczykowi. Wczoraj wygrana z trudnym rywalem (4-2 z Vafaei) też doda mu wigoru. Ja tu widzę przynajmniej zacięty mecz, a może i niespodziankę.

M.Dunn vs R.Day
Zwycięzca meczu: Day, Ryan @ 1.54 ✅ 3-4
J.Lisowski vs M.Gould
Zwycięzca meczu: Gould, Martin @ 1.444 ✅ 3-4

AKO: 2.224 ✅

I jeszcze dubel na koniec, już bez opisu, bo moim zdaniem mismatch w obu przypadkach oczywisty i nawet na tak krótkim dystansie meczowym różnica powinna być widoczna. Ok., Lisowski potrafi punktować, ale Gould pewnie nawet mocniej, do tego wbija długie ja dziki plus jest lepszy w defensywie od Jacka (no ale w tym akurat każdy jest lepszy). Day też całkiem niezła forma ostatnio i ponadstandardowe wyniki. Wczoraj również nie dał żadnych szans Calabrese (4-0), Dunn z kolei cudem wymęczył wygraną z Wakelinem w decydującej partii i to jeszcze dogrywce na czarnej… Trudno to nazwać pewnym zwycięstwem.

Wszystkie kursy z Marathonu
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
psotnick 855,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Jakiś problem z livescore&#39;em się pojawił, więc żeby zaspokoić choć trochę ciekawość to wyniki live tylko z drugiej ręki, jakieś twittery itp np pod tym linkiem
https://twitter.com/livesnooker
Oczywiście jest opóźnienie, tylko aktualny wynik frejmów bez szczegółów, ale z braku laku dobre i to.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
kukizlfc 813

kukizlfc

Użytkownik
John Higgins - Michael Georgiou
Higgins -2,5 1,83 bet365

✅
Drugi dzień z rzędu w stronę Higginsa. Wczoraj mnie nie zawiódł i bardzo pewnie odprawił Bairda 4-0, wcześniej Hicksa także do jaja. Broni tytułu wywalczonego przed rokiem i widać że nie ma zamiaru oddać trofeum. Forma jest wysoka, motywacja również, zawodnik tuż za ścisłym topem. Gra z Georgiou który moim zdaniem wcale nie jest lepszym zawodnikiem ani od Bairda ani od Hicksa. Przyznać trzeba co prawda ograł 4-0 Jona Jonesa oraz 4-2 Petera Ebdona a to zawodnicy całkiem solidni. Sam zawodnik jes jednak bardzo przeciętny i na poprzednie 8 spotkań wygrał jedno. Z reguły wszędzie odpada w kwalifikacjach albo pierwszych rundach. Teraz jest już w trzeciej i to ewidentnie powinien być jego gładki koniec.
Liang Wenbo - Michael White
Wenbo 1,90 bet365
⛔
Wyrównana para jednak dla mnie nieznacznym faworytem Chińczyk. Ogólnie rzecz ujmując wyżej cenię sobie jego umiejętności od tych Walijczyka. Po grudniowym wybuchu formy przyszedł okres wyzerowania. Mam wrażenie, że zalążek dobrej gry jednak powrócił. Może Yassin to ogórek, jednak dał radę pyknąć go bez straty frejma, a nieco mocniejszego Wilsona ograł ładnie 4-1. White ostatnio gra przeciętnie, tak samo forma na tym turnieju. Niby jest w tej trzeciej rundzie, jednak przeciętnych Steadmana i Forda ograł odpowiednio do 2 i do 3 w deciderze. Wenbo to według mnie nieco lepszy zawodnik w nieco lepszej dyspozycji, zagram na niego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
psotnick 855,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
M.Stevens vs M.Gould
Zdobywca najwyższego brejka: Stevens, Matthew @ 2.34 ⛔ 59-107 Gould cały mecz grał piach, w podejściu nie mógł przekroczyć nawet 40, a tu w deciderze wyskoczył z setką...

Stevens ma smykałę do budowania wysokich podejść, co do tego nie ma wątpliwości, nawet w słabszej formie potrafi zrobić setkę czy wyczyścić stół. Nieraz mu ta umiejętność ratowała skórę odwracając wyniki meczów i dokładnie to w tym tygodniu robi. Z Morrisem była tylko przygrywka 67, 82, 58, a wczoraj było już potrzebne coś więcej i Mateusz to dostarczył. Z O’Donnellem od stanu 0-2 wbił 4 brejki wygrywające i to grube 68, 97, 131, 98 (czyli setka i 2 prawie-setki). Nawet jakby Gould grał tutaj dobrze to taki kurs na wyższy brejk Walijczyka byłby value, a Anglik w tym tygodniu już nie wygląda tak świeżo jak ostatnio, żeby tylko wspomnieć wczorajsze nocne męczarnie z Lisowskim (z 1-3 na 4-3). Punktowo również gorzej od rywala (72, 76, 88, 82) i to tylko z pierwszej rundy bo wczoraj wysokich podejść nie miał. Stevens gra u siebie, dobrze punktuje trochę niesprawiedliwe jest widzieć w nim taką sierotkę, nie wiem czy wygra, ale szanse na wyższe podejście ma na pewno większe niż wskazuje kurs.

M.Davis vs B.Hawkins
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.59 ✅ 2-4
Zakłady z handicapem: Davis, Mark (+1.5) @ 1.68 ⛔ z 2-0 na 2-4...

Hawk znowu zabuksował się w przeciętności. W turnieju 2 razy okrutne męczarnie z przeciętniakami, najpierw 4-2 z Walkerem a wczoraj decider z Williamsem gdzie musiał się bardzo gimnastykować. Z kolei Davis łatwo odprawił dwóch utalentowanych nastolatków Xintonga (4-2) i Cahilla (4-1). Moim zdaniem z nieregularnym Hawkinsem nie jest bez szans.

D.Junhui vs M.Selt
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.63 ✅ 4-3

Z ogłaszaniem powrotu Dinga do formy trzeba jednak jeszcze wstrzymać. Wczoraj znowu męczarnie ze Swailem (4-3), ale przynajmniej już zaczął punktować (80, 98, 60). Z Seltem jednak obawiam się że mogą być problemy, Anglik na razie oddał tylko 1 frejma, wprawdzie rywale słabi ale i tak robi wrażenie. Ma pojęcie o grze taktycznie i nie stronie od niej, a do tego potrafi przyłożyć jak już się dorwie do stołu, wczoraj 3 wygrywające brejki z rzędu (76, 76, 67), w pierwszej rundzie podobnie. Tak że moim zdaniem dog ma atuty które pozwolą mu postawić się faworytowi, a może i sprawić niespodziankę.

G.Dott vs M.Fu
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.59 ✅ 2-4

A.McGill vs N.Robertson
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.77 ✅ 2-4

S.Murphy vs L.Brecel
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.63 ✅ 2-4

I jeszcze 3 overy w meczach w których moim zdaniem faworytów trudniej wytypować niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Dott z Fu ciągle z wielkim potencjałem, ale też z problemami, a to zwykle dobre składniki na zacięty mecz. Robbo mnie nie przekonuje, wczoraj gdyby za rywala miał lepszego breakbuildera to nie skończyłoby się tak łatwo. McGill to potrafi (w tym tygodniu wbił 107, 80, 72), więc nie zdziwi mnie dzisiaj zacięty mecz. Co do Murphy’ego to jego obniżka formy jest faktem, nie pamiętam kiedy ostatnio zagrał mecz który zdominował od początku do końca, oczywiście setki wbija bo od tego jest, ale gra nie do końca przekonuje. Wczoraj męczarnie na pełnym dystansie z Mannem (4-3), Brecel to dużo wyższa półka, do tego z doświadczeniem turniejowym mimo młodego wieku, zapowiada się kolejny trudny mecz dla Magika.

Wszystkie kursy z Marathonu
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
psotnick 855,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Wcześniej mi jakoś umknął ten typ, więc daję go teraz bo widzę w nim value.
A.McGill vs N.Robertson (mecz o 15:00) Zdobywca najwyższego brejka: McGill, Anthony @ 3.00 ⛔ 64-79 tylko blisko, ale po samych brejkach widać, że taki kurs to było value
Kurs z Marathonu

Chyba lekka przesada z tym kursem na wyższy brejk Rudego. Robcio już nie jest maszynką do wbijania setek, zniżka poziomu zauważalna chyba właśnie najbardziej w grze punktowej. I to widać w tym tygodniu, bo w tym aspekcie między oboma graczami nie ma żadnej różnicy (McGill wbił 107, 80, 72, a Robertson 61, 107, 58, 79), więc nie ma powodu by aż tak faworyzować Australijczyka w wyścigu po wyższe podejście, zwłaszcza na tak krótkim dystansie meczowym. Taki kurs po prostu trzeba wziąć.
 
J 139

jasmistrz

Użytkownik
Mark Williams - Kurt Maflin typ Maflin @3,10 WH
Mający mistrza świata Williams prezentuje się na tym turnieju słabiutko. Pierwszy mecz dramat, jak mówił najgorszy jego mecz w karierze. Break najwyzszy 40 ???? . Wczoraj oglądałem jego mecz, już trochę lepiej wyglądał, ale dalej mylił się często i na łątwych kulkach. Szczerze to gram przeciwko Williamsowi jak na Maflina. Norweg na razie dostał słabych zawodników, też i jego gra na podstawie pkt nie wygląda najlepiej. Maflin jest znanym zawodnikiem i potrafi zagrać. Jak Walijczyk zagra tak ostatnie dwa mecze, będzie miał wielki problem żeby wygrać to spotkanie. Można sie podratować niezłym też hendi.
Williams - Maflin 4-2

Mark Selby - Fergal O&#39;Brien typ over 5,5 @1,80
Fergal wczoraj pokonał Cartera. Mecz wcześniej też się meczył, ale tam już miał wiele breaków 50+. Selby w pierwszym meczu do zara, z jedym wysokim breakiem, wczoraj juz mial problemu z Lines&#39;em. Irlandczyk pokazał, że gra dobrze, bo tak trzeba grac jak sie wygrywa z Alisterem. Jest w stanie urwac dwie partie Selbiemu.
Selby - O&#39;Brien 4-2
 
psotnick 855,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
M.Fu vs N.Robertson
Zdobywca najwyższego brejka: Fu, Marco @ 2.22 ⛔ 58-141 obudził się Robbo..

Podobna sprawa jak wczoraj z wyższym brejkiem McGilla, kurs już niższy wprawdzie, ale Fu to większa fachura w punktowaniu niż młody Szkot. A buki chyba już z przyzwyczajenia robią z Robbo faworyta do wyższego brejka, a przecież w tym sezonie a już zwłaszcza w tym tygodniu nie punktuje jak potrafi. Do tej pory wbił 61, 107, 58, 79, 67, 61, 78, 56, 78, sporo wysokich podejść ale też bez szału, Fu w żadnym razie nie może się czuć gorszy ze swoimi podejściami (64, 79, 101, 54, 80, 55, 116)

Y.De Lu vs R.O&#39;Sullivan
Zakłady z handicapem: O&#39;Sullivan, Ronnie (-2.5) @ 1.74 ✅ 4-1 gdyby nie fuks Delu na czarnej w 1 frejmie byłoby do zera..

Zestawienie najlepszego gracza w stawce z najgorszym, więc wynik dość łatwy do przewidzenia, a i rozmiary wygranej powinny być pokaźne, może nawet najwyższe z możliwych. I nawet bardzo ofensywne nastawienie Ronalda w tym turnieju, a co za tym idzie ryzykowne, mnie od tego nie odstręcza, bo Rakieta w tym tygodniu wydaje się być w dobrym nastroju, a to kluczowe dla jego gry. Tylko przez pierwsze 2-3 frejmy z Pinchesem można było mieć wątpliwości co do jego formy, kiedy mało brakowało, żeby przegrywał 1-2, ale od tego momentu po prostu nie pudłuje: 11 wygranych frejmów z rzędu w tym 5 setek plus jeszcze 90 i 94, całkiem nieźle trzeba przyznać… Takiego Rona chce się oglądać. Nie wiem co Delu może mu zaproponować, chyba tylko kolejne układy do czyszczenia, w tym tygodniu 3 wygrane po deciderach (Glover, Walden, Poomjaeng), trzeba przyznać, że miał trochę szczęścia do rywali, ale chyba się już ono skończyło. Setka w meczu @1.80 też jak najbardziej do gry.
Typ: Powyżej 0.5 Centuries w meczu @ 1.80 ✅ 1 (O&#39;Sullivan 132)
bet365

M.Fu vs N.Robertson
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.66 ✅ 2-4

M.Gould vs B.Woollaston
Łącznie frejmów: Powyżej 5.5 @ 1.65 ⛔ 1-4

Dzisiejsza pierwsza sesja wydaje mi się wyjątkowo dobrze sparowana, faworyci dostali małej zadyszki, a Fu z Woollastonem mają argumenty, żeby doprowadzić do wyrównanego meczu (Anglik w końcu rok temu doszedł tutaj aż do finału). Wątpię, czy na wygraną, bo Gould po ostatnich sukcesach stał się prawie nieśmiertelny i potrafi się wykaraskać z najgorszych tarapatów, jak z Lisowskim (z 1-3 na 4-3), podobnie wczoraj musiał się gimnastykować ze Stevensem ostatecznie zamykając mecz setką w deciderze. Robbo taką umiejętność ma od dawna, więc dogom o wygraną nie będzie łatwo, ale już overowe wyniki w obu przypadkach prawdopodobne.
Kursy z Marathonu
Z pierwszych dwóch sesji to na razie tyle ode mnie, pewnie później si ę coś jeszcze pojawi .
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom