>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybór Papieża...

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Wg mnie, Papież będzie z Kanady albo Węgier.
Gdzie &quot;dwóch się bije&quot; ...
--
Będzie tak, jak zechce Duch Święty.
 
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
Zaskakujące rozstrzygniecie, tego chyba nikt sie nie spodziewał, tymbardziej że argentyńskim faworytem był Leonardo Sandri.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Tylu specjalistow, tylu typujacych a nikt nie wpadl na to zeby sprawdzic kto mial drugi wynik po Benedykcie pare lat temu. A byl to wlasnie Argentynczyk. Kurs 34,00 przeszedl kolo nosa a argument byl i to jakze wazny ;)
 
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
To zwiastuje z jednej strony otworzenie się Kościoła na inne kontynenty i zdanie sobie sprawy, że w tej chwili Europa nie jest sercem Chrześcijaństwa, ale z drugiej strony czy 77-letnie Argentyńczyk jest w stanie przeprowadzic niezbędne zmiany (szczególnie w swoim najbliższym otoczeniu) by zaufanie do instytucji Kościoła znów zaczęło iśc w górę, a nie jak do tej pory drastycznie malec?
Już ploteczki głoszą, że w czasie junty wojskowej w latach 80 donosił wojskowym na lewackich księży, którzy później znikali ???? Ah te pismaki. No i podobno podczas ostatniej konklawe dostał sporo głosów, zaraz po Niemcu najwięcej, a większośc przewidywała, że to była jego największa szansa na papiestwo... Jak widac mylili się ????
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Tylu specjalistow, tylu typujacych a nikt nie wpadl na to zeby sprawdzic kto mial drugi wynik po Benedykcie pare lat temu. A byl to wlasnie Argentynczyk. Kurs 34,00 przeszedl kolo nosa a argument byl i to jakze wazny ;)
To sprawdź kto teraz był drugi, bo 77letni papież raczej nie będzie dłużej służył niż 10-15 lat.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Tylu specjalistow, tylu typujacych a nikt nie wpadl na to zeby sprawdzic kto mial drugi wynik po Benedykcie pare lat temu. A byl to wlasnie Argentynczyk. Kurs 34,00 przeszedl kolo nosa a argument byl i to jakze wazny
Gdzie to wyczytałeś? Na pudelku? To są takie same domysły mediów jak ten Angelo Scola czy Pedro Scherer.
Ok dzięki abraxas ???? .
Ale i tak poniższa informacja nie jest wiarygodna, opiera się tylko na &quot;domniemaniach&quot; jakiejś X włoskiej gazety o przecieku od X kardynała.
 
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
argument byl i to jakze wazny ;)
No tak, ale kto by pomyślał że drugi raz pod rząd zostanie wybrany kardynał w tak podeszłym wieku. Liczyłem na kogoś w przedziale 60-70 lat. Jedynym plusem jest to, że nie bedziemy musieli czekać na kolejne konklawe kilkadziesiąt lat...
 
L 27

ljuboja

Użytkownik
Panowie jest juz czy ogólnie gdzieś będzie jak przebiegało glosowanie kto ile dostał głosów czy nie? bo jak wyżej ktoś podał jak wybierali Benedykta a myślałem że to tajne jest całkowicie
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Panowie jest juz czy ogólnie gdzieś będzie jak przebiegało glosowanie kto ile dostał głosów czy nie? bo jak wyżej ktoś podał jak wybierali Benedykta a myślałem że to tajne jest całkowicie
Tak. Tajne.
Po pierwsze, powyższe dane z Wikipedii są niezweryfikowane (źródło jest anonimowe). Po drugie, jeśliby przyjąć, że jest wiarygodne, to któryś z kardynałów zdradził tajemnicę Konklawe (złamał przysięgę).
Teraz, zachowano jeszcze większe środki ostrożności niż w 2005 r.
 
twojprzyjaciel 70

twojprzyjaciel

Użytkownik
@lolnik
+1
Fenomenalnie oglsil ???? widac taki pozytywnie zakrecony kardynał.;-D
Mam nadzieje ze wybor dobry. Oby kosciol szedl w dobra strone.
 
Do góry Bottom