>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne 2023

K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Film Holland jest głównym tematem od wczoraj i będzie grzany dzisiaj i pewnie jeszcze jutro. Przypomnijcie sobie co było 4 lata temu. Film braci Sekielskich i migranci. Teraz oprócz nielegalnej migracji mamy zieloną granicę. Robią wszystko, żeby PIS wygrał. Czasami mam wrażenie, że to jakiś sabotaż PISu za linią wroga, krecia robota. Czasami to jest nie do uwierzenia co się dzieje. Do tego dochodzi Tusk, który zamiast docierać do niezdecydowanych z przekazem to mówi ciągle do betonowego elektoratu poprzez krzyki i obrażanie TVP. To jest złoto dla PISu. :) PIS wygrał na loterii tę przygłupią opozycję.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +221
P 26,9K

Przybłęda

Użytkownik
Film Holland jest głównym tematem od wczoraj i będzie grzany dzisiaj i pewnie jeszcze jutro. Przypomnijcie sobie co było 4 lata temu. Film braci Sekielskich i migranci. Teraz oprócz nielegalnej migracji mamy zieloną granicę. Robią wszystko, żeby PIS wygrał. Czasami mam wrażenie, że to jakiś sabotaż PISu za linią wroga, krecia robota. Czasami to jest nie do uwierzenia co się dzieje. Do tego dochodzi Tusk, który zamiast docierać do niezdecydowanych z przekazem to mówi ciągle do betonowego elektoratu poprzez krzyki i obrażanie TVP. To jest złoto dla PISu. :) PIS wygrał na loterii tę przygłupią opozycję.
Do tego masz jeszcze wieloodcinkowy serial "Reset", który obejrzały miliony ludzi, znacznie więcej niż zdąży obejrzeć do wyborów "arcydzieło" pani Holland. Po pierwszych dwóch odcinkach liderzy opozycji próbowali jeszcze się bronić, ale z dokumentami nie da się polemizować, więc szybko uznali, że lepiej temat uznać za nieistniejący, na zasadzie łapówek "Dr. Copertfielda" marszałka Senatu. Tym milczeniem albo zbywaniem wyświechtanymi przez 8 lat hasełkami "PiS kłamie, TVP kłamie", które na nikim nie robią już wrażenia, tylko uwiarygadniają to, co "Reset" pokazuje. Do betonu platformerskiego to oczywiście nie trafi, oni mają alternatywną wizję Polski pod okupacją, kreowaną na co dzień przez TVN, ale do rzeszy niezdecydowanych - już tak, w jakiejś części trafi. A to jest jakieś 25% wyborców.
 
Otrzymane punkty reputacji: +127
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Tematy kampanii wyborczej na kolejne 2 tygodnie
1 października - Marsz Miliona Serc i konwencja PiSu w Katowicach

Dzień 1 października będzie dniem przełomowym jeśli chodzi o sondaże. W kolejnych dniach dwie największe partie zaostrzą język i zdominują przekaz medialny.
O czym będzie dyskusja przez kolejne 2 tygodnie:
1. Sukces Tuska i Marszu Miliona Serce w Warszawie 1 października
2. Kolejne propozycje programowe PiSu przedstawione na konwencji w Katowicach 1 października lub w pozostałych dniach.
3. W kolejnych dniach zaczną pojawiać się sondaże ze wzrostem notowań PiS i KO oraz ze zniżkującymi pozostałymi partiami opozycyjnymi. Lewica, Trzecia Droga, Konfederacja zaczną słabnąć w sondażach. Podobnie było po marszu 4 czerwca.

Onet, Super Express donoszą, że na konwencji 1 października PiS szykuje,,bombę''. Wg sztabowców PiS, konwencja ma „na nowo zdefiniować wyścig wyborczy i pozostawić konkurencję daleko w tyle''. Domyślam się co to może być i jeśli to się sprawdzi myślę, że mają samodzielną 3 kadencję. To nie jest przesada. Opisywałem to w swoim pierwszym wpisie na pierwszej stronie tego tematu. To będzie prawdziwy gamechanger. Chodzi o płacę minimalną, która będzie obowiązywała na koniec 2027. PiS wykonał ten manewr już w 2019 przed wyborami. Płaca minimalna miała wynosić 4000 złotych na koniec 2023 roku. Dobrze pamiętam te wrzaski w mediach, że to się nie uda, że gospodarka nie da rady itp itd. PiS wie, że to był hit wtedy i wie, że ludzie są głodni życia na poziomie państw zachodniej europy. Jak to zrobić? Poprzez podnoszenie płacy minimalnej. Bardzo możliwe, że tą ,,bombą'' na konwencji PiSu 1 października będzie właśnie propozycja płacy minimalnej rzędu 7500 złotych na koniec 2027 roku. Oczywiście, to jest w tym momencie co piszę moja subiektywna ocena rzeczywistości, analiza, prognoza na podstawie tego co wydarzyło się w przeszłości, ale jednego jestem pewien. PiS trzyma asa w rękawie. Na sam koniec.
 
Otrzymane punkty reputacji: +148
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
Poprzez podnoszenie płacy minimalnej. Bardzo możliwe, że tą ,,bombą'' na konwencji PiSu 1 października będzie właśnie propozycja płacy minimalnej rzędu 7500 złotych na koniec 2027 roku. Oczywiście, to jest w tym momencie co piszę moja subiektywna ocena rzeczywistości, analiza, prognoza na podstawie tego co wydarzyło się w przeszłości, ale jednego jestem pewien. PiS trzyma asa w rękawie. Na sam koniec.​
pomijajac twoja zerowa wiedze na temat ekonomii, skomentuje jedynie ten "ewentualny ruch pisu" - jesli maja sklonnosci samobojcze i chca na 2 tyg przed wyborami mocno zjechac z poparciem i stracic to co osiagneli to tak - ogloszenie czegos tak idiotycznego na 100% zmobilizowaloby wszystkich niezdecydowanych aby pojsc i zaglosowac przeciwko czemus takiemu. tak wiec nic tak absurdalnego sie nie wydarzy, a jesli sie wydarzy - no to zostana odpowiednio "nagrodzeni" przez glosujacych,
 
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
pomijajac twoja zerowa wiedze na temat ekonomii, skomentuje jedynie ten "ewentualny ruch pisu" - jesli maja sklonnosci samobojcze i chca na 2 tyg przed wyborami mocno zjechac z poparciem i stracic to co osiagneli to tak - ogloszenie czegos tak idiotycznego na 100% zmobilizowaloby wszystkich niezdecydowanych aby pojsc i zaglosowac przeciwko czemus takiemu. tak wiec nic tak absurdalnego sie nie wydarzy, a jesli sie wydarzy - no to zostana odpowiednio "nagrodzeni" przez glosujacych,
T tadzin Właśnie tego typu komentarze pamiętam w 2019 roku jak ogłosili 4000 złotych na koniec 2023 :) Jaki mieli wynik wtedy? Pamiętasz? Przypomnę: PIS 43,59% :)
 
Ostatnia edycja:
H 46,7K

halacik96

Użytkownik
Dajcie spokój, przecież użytkownik kontonawybory to jakiś poseł z 30stego miejsca na liście żeby na robić szumu na największym w Polsce forum i trochę przypodobać się "górze". Nie ma co brać jego wypocin na poważnie
 
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Onet o konwencji PiS:
,, Dlatego tym razem PiS organizuje swoje wydarzenie, żeby media publiczne miały o czym mówić. Nie ma żadnych nowych propozycji programowych, bo PiS program już przedstawiło na poprzedniej konwencji w Końskich. Mamy zatem osiem punktów, które mają zachęcić wyborców i 300 stron, których nikt nie przeczyta.
— Teraz zmobilizujemy naszych wyborców — mówią nam politycy PiS. — Chodzi o pokaz siły — dodają inni.
Oficjalna narracja zresztą jest bardzo podobna. PiS nie przedstawi żadnych nowych propozycji programowych także dlatego, że chce do końca kampanii grać na rozbujanie emocji. PiS doskonale wie, że żadna propozycja programowa nie przekona wyborców tak jak strach, zagrożenie, nienawiść. Dlatego w Spodku będzie ostro, będzie bojowo i będzie o Tusku. W tej chwili najważniejsze jest zbudowanie przekonania, że w tych wyborach startują dwie partie: PiS i PO. Że walka toczy się wyłącznie między "dobrem" a "złem". ''

Przecieki, że niby nie będzie żadnych propozycji programowych są zabiegiem socjotechnicznym polegającym na osiągnięciu efektu ,,WOW'' na konwencji. Dlatego jestem pewien, że będą propozycje programowe. Poza tym Morawiecki tydzień temu w PolsatNews nie zaprzeczył, że takowych nie będzie. Pisałem o tym na poprzedniej stronie w temacie.
 
Ostatnia edycja:
M 7,7K

mcz

Użytkownik
każdy kolejny sondaż oraz sonda uliczna na ewybory.eu daje Trzeciej Drodze wyższy wynik niż Konfederacji. W STS do zagrania po 2.50.
Podobnie z Lewicą, tydzień temu jeszcze można było zagrać na betclicu po 6.50, że będą lepsi od Konfederacji, dziś to już tylko 3.50 na STS bo na Betclicu usuneli zakłady. Jak dla mnie to jest absolutne 50/50 więc kursy z czapy. Sondażowanie w wakacje napompowały Konfederację do absurdalnych rozmiarów, a buki jeszcze się nie zdążyły pokapować.

Co do sondy ulicznej na ewybory.eu to Konfederacja osiąga dość słabiutki wynik, na ten moment jest to 8.78%, ledwo 2 punkty procentowe więcej niż w wyborach sprzed 4 lat i jest za wszystkimi partiami które przekraczają próg. Też trzeba zaznaczyć, że sonda uliczna nie jest jakimś poważnym wyznacznikiem ale jakoś odzwierciedla nastroje w narodzie. 4 lata temu ich prognoza było lepsza od większości sondaży.

aktualna sonda uliczna -> https://ewybory.eu/sonda-uliczna/
sonda przeprowadzona 4 lata temu -> https://pbs.twimg.com/media/F6-wlyaXUAEBnv7?format=jpg&name=medium
 
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Przypomnij ile grup społecznych od tego czasu wk.... zdenerwowali? Przypomnisz?
I iti 300 tys. dotychczasowych wyborców z tego co mówią w nieoficjalnych rozmowach. Łatwo znaleźć info o tym. Poszukaj. To jest jakieś 1,5%-2%

Jeszcze powracając do wątku, który przytoczyłem. Generalnie, byłbym bardzo zaskoczony gdyby nic nie zaproponowali nowego na konwencji lub w kolejnych dniach, a tylko polegali na atakowaniu Tuska i na spotach na twitterze, czy na oblepianiu ulic plakatami. W dotychczasowych kampaniach był efekt ,,wow'' poprzez program. Teraz tego brakuje. To jest ostatni moment na efekt ,,wow'' dlatego uważam, że pójdą ostro na tej konwencji 1 października.
 
Ostatnia edycja:
H 46,7K

halacik96

Użytkownik
A może rzuciły Wam się w oczy zakłady dotyczące poszczególnych okręgów? Frekwencja,h2h, betclick, sts i fortuna zaczynają powoli poszerzać swoje oferty i myślę, że kto tam pochodzi z danego okręgu wie ciut więcej i będzie można coś wybrać
Osobiście kusi mnie opcja bezpartyjni +1.8% @1.85
Chyba najlepsza jak dotąd opcja KO -18.5 Konfederacja @1.95 niestety już uciekła.
 
A 0

Algorytmix

Użytkownik
Tak bardziej w temacie bukmacherskim niż politycznym - jest jakakolwiek firma, w której można łączyć zakłady polityczne (np różne okręgi itp, jak kilka lat temu) lub grać za większe stawki czy wszystkie traktują obecnie wybory jak magnes czysto marketingowy?
 
A 33,7K

ar0nek

Użytkownik
Tak bardziej w temacie bukmacherskim niż politycznym - jest jakakolwiek firma, w której można łączyć zakłady polityczne (np różne okręgi itp, jak kilka lat temu) lub grać za większe stawki czy wszystkie traktują obecnie wybory jak magnes czysto marketingowy?
w sts połączyłem konfederacje -14.5% z referendum za 500 bez problemu. w etoto nic nie mogłem połaczyć z tego co pamietam, nawet ze sportem, w fortunie i betclic polityke ze sportem połaczyłem. Pewnie mało kto pozwala łaczyć wybory z wyborami, ale jak już się dowiesz to daj cynk gdzie pozwalaja
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
H 46,7K

halacik96

Użytkownik
Dzisiaj fajny podział. tvpis transmituje sobie konwencję Pinokia a TVN transmituje sobie spacerek KO
Dobrze słyszałem, że chcą pensję minimalną za kilka lat na 10k ustawić? Mam nadzieję,ze się przesłyszałem.
 
B 7,8K

bunio

Użytkownik
Mi to by się marzyła Polska bez pisu i koalicji. Rzygać się chce jak patrzę na te fałszywe mordy
Pełna zgoda. Żyłem 10 lat na emigracji. Wróciłem z miłości do Ojczyzny i rodziny. Jestem tu od powrotu 10 lat.
Nie potrafię pojąć jak trzeba być głupim żeby wierzyć tym świniom nie ubliżając zwierzęciu o tej nazwie. Robią wszystkich w CH..., a większość z tych robionych nie kuma podstawy dziel i rządź.
Taki ustrój dwóch debili sprzed TV ma rację na wyborach z jednym normalnym nie koniecznie super inteligentnym człowiekiem.
O to im przecież chodziło i dlatego mlaskali wchodząc w ten ustrój, bo im to pasuje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +217
psychol32 440,6K

psychol32

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Tutaj nie chodzi o to że kłamią czy coś w tym stylu bo może i pis spełnia obietnice wyborcze ale jak wstaje rano włączam radio i słyszę co gadają to mnie krew zalewa. Dzisiaj przykładowo bodajże Sasin: na orlenie nie ma paliwa bo Tusk kazał wykupywać. Tyle jadu w tych ludziach że głowa mała
 
Do góry Bottom