>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne 2023

K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Jutro albo pojutrze okaże się czy Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrują się ogólnopolsko. Jeśli im się to uda to będzie kolejny gwóźdź do trumny dla Trzeciej Drogi. Według ekspertów to właśnie Trzeciej Drodzę mają najwięcej zabrać głosów, dopiero później trochę PO i PiS. Palade klasyfikuje ich w przedziale 2,5% - 4,5% w wyborach. TD kompletnie bagatelizuje stopień ryzyka, które podejmuje i skacze do basenu, w którym nie wie czy jest woda. Protokół 7,55% i powtórka z 2015 odpalony ( ͡° ͜ʖ ͡° ) ( ͡° ͜ʖ ͡° ) ( ͡° ͜ʖ ͡° )
 
ranczo0123 470,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Jutro albo pojutrze okaże się czy Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrują się ogólnopolsko. Jeśli im się to uda to będzie kolejny gwóźdź do trumny dla Trzeciej Drogi. Według ekspertów to właśnie Trzeciej Drodzę mają najwięcej zabrać głosów, dopiero później trochę PO i PiS. Palade klasyfikuje ich w przedziale 2,5% - 4,5% w wyborach. TD kompletnie bagatelizuje stopień ryzyka, które podejmuje i skacze do basenu, w którym nie wie czy jest woda. Protokół 7,55% i powtórka z 2015 odpalony ( ͡° ͜ʖ ͡° ) ( ͡° ͜ʖ ͡° ) ( ͡° ͜ʖ ͡° )
Tak na bank bedzie. Jakies typki o ktorych pierwszy raz slysze a mocno siedze w polityce beda miec prawie 5%. Wez czlowieku czasem cos tu piszesz z sensem ale teraz to taka glupote wymysliles, ze az mnie skreca. Nie beda miec nawet 0,5%. Nie wiem skad ty te dane bierzesz. Chyba sobie sam je wymyslasz :ROFLMAO:
 
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Tak na bank bedzie. Jakies typki o ktorych pierwszy raz slysze a mocno siedze w polityce beda miec prawie 5%. Wez czlowieku czasem cos tu piszesz z sensem ale teraz to taka glupote wymysliles, ze az mnie skreca. Nie beda miec nawet 0,5%. Nie wiem skad ty te dane bierzesz. Chyba sobie sam je wymyslasz :ROFLMAO:
Czytamy ze zrozumieniem. Napisałem wyżej, że Palade klasyfikuje ich w przedziale 2,5% - 4,5%. Poczytaj jego ostatnie tweety
 
ranczo0123 470,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Czytamy ze zrozumieniem. Napisałem wyżej, że Palade klasyfikuje ich w przedziale 2,5% - 4,5%. Poczytaj jego ostatnie tweety
To znaczy, ze glupoty gada. Gosc probuje byc jakas alfa i omega w sferze sondazow i przewidywan wyborczych a pisze taka bzdure, ze srednio rozgarniety czlowiek w temacie politycznym widzi, ze jest to juz na pierwszy rzut oka nieprawda. Ty cytujac Palade i powielajac ta po prostu idiotyczna informacje stajesz po tej samej stronie co on. Wprost nie do uwierzenia, ze jakis polityczny plankton o ktorym pierwszy raz slysze i nigdy ale to nigdy w przestrzeni medialnej nie trafilem na ta nazwe wg guru sondazowego od razu ma 2,5 - 4,5%. To jest smieszne i niepowazne.
 
kriksus 6,2K

kriksus

Użytkownik
To znaczy, ze glupoty gada. Gosc probuje byc jakas alfa i omega w sferze sondazow i przewidywan wyborczych a pisze taka bzdure, ze srednio rozgarniety czlowiek w temacie politycznym widzi, ze jest to juz na pierwszy rzut oka nieprawda. Ty cytujac Palade i powielajac ta po prostu idiotyczna informacje stajesz po tej samej stronie co on. Wprost nie do uwierzenia, ze jakis polityczny plankton o ktorym pierwszy raz slysze i nigdy ale to nigdy w przestrzeni medialnej nie trafilem na ta nazwe wg guru sondazowego od razu ma 2,5 - 4,5%. To jest smieszne i niepowazne.
Serio nigdy nie słyszałeś ? A przy wybieraniu samorządowców właśnie też nigdy ? To ciekawe. U nas przynajmniej kilku radnych(gminnych i powiatowych) w tym burmistrz mojej gminy wielokrotnie wybierany na urząd jest w bezpartyjnych. W zasadzie to był bo się "sprzedał" i teraz startuje na posła z ramienia KO. Sporo ludzi wciąż się waha na kogo zagłosować, niektórzy uważają że nie ma na kogo głosować. Tutaj właśnie widzę szansę lokalnie znanych polityków, co nie zmienia faktu że te 2,5-4,5 to jest jakaś abstrakcja. Jeśli zarejestrują listę czekam na bardziej rzetelny sondaż.
 
ranczo0123 470,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Serio nigdy nie słyszałeś ? A przy wybieraniu samorządowców właśnie też nigdy ? To ciekawe. U nas przynajmniej kilku radnych(gminnych i powiatowych) w tym burmistrz mojej gminy wielokrotnie wybierany na urząd jest w bezpartyjnych. W zasadzie to był bo się "sprzedał" i teraz startuje na posła z ramienia KO. Sporo ludzi wciąż się waha na kogo zagłosować, niektórzy uważają że nie ma na kogo głosować. Tutaj właśnie widzę szansę lokalnie znanych polityków, co nie zmienia faktu że te 2,5-4,5 to jest jakaś abstrakcja. Jeśli zarejestrują listę czekam na bardziej rzetelny sondaż.
To, ze ktos startuje jako bezpartyjny to nie jest dla mnie zadna nowoscia. W moim miescie prezydent najpierw startowal z list PO a pozniej takiego fejmu sobie w jedna kadencje narobil i tak duze poparcie mial, ze juz w nastepnych wyborach startowal sobie jako bezpartyjny i z palcem w nosie znowu wygral. Ja tutaj mowie o takim tworze jak "Bezpartyjni Samorządowcy" i o tym nigdy wczesniej nie slyszalem jak i pewnie wiekszosc ludzi a jakis Palade mi probuje wmowic, ze taki plankton od razu ma 2,5 - 4,5%. Frekwencja wyborcza od kilku lat jest mniej wiecej stala i wynosi okolo 60%. W 2019r. oddano lacznie 18 470 710 czyli zeby miec 1% to trzeba dostac 184k glosow. 2,5% to 461k glosow a 4,5% to 828k glosow. Niech Palade z ludzi idiotow nie robi. A kolezka wyzej jesli podaje takie glupoty dalej to znaczy, ze w nie wierzy wiec niech sie nie zaslania, ze on tylko Palade cytuje. Jak sie widzi, ze ktos bzdury wypisuje i sie z nimi nie zgadza to sie ich nie wysyla dalej a kolega wyzej musi w nie wierzyc skoro je tutaj przekleja.
 
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Stało się.

Pierwszy raz Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowali się jako partia ogólnopolska i dołącza jako szósta partia, która realnie będzie liczona w sondażach. BS najwięcej odbiorą głosów Trzeciej Drodze, trochę PO i PiSowi. Wyżej wspominałem, że Palade klasyfikuje ich szanse w przedziale 2,5%-4,5%. Będą liczyli na głosy wyborców niechętnych PIS i PO i wyborców niezdecydowanych, czyli podobnie jak Trzecia Droga.

Jak poszło Bezpartyjnym w wyborach parlamentarnych w 2019 roku? Wtedy byli dużo słabiej rozpoznawalni i startowali w 19 z 41 okręgów wyborczych. We wspomnianych 19 okręgach zdobyli 144,77 tys. głosów co dało 0,78%. W tegorocznych wyborach będą obecni we wszystkich okręgach tak jak ,,wielka piątka''. Jeśli wtedy uzyskali 144 tys to teraz przy wszystkich zapelnionych okregach mają szanse na zdobycie ponad 300 tys głosów, może więcej, co dałoby 1,5%-2%. Krótko mówiąc to są ci sami wyborcy, którzy równie dobrze mogliby zagłosować na Trzecią drogę - niezdecydowani.

W tamtych wyborach w 2019 PSL uzyskał 8,55 razem z Kukizem. OK. Ale po pierwsze PO, które uzyskało 27% wtedy było słabe i nie było wtedy silnego, wyrazistego lidera opozycji jakim jest Tusk. Te głosy wtedy rozpraszały się m.in na PSL. Polaryzacja PiS-PO jest i będzie bezpośrednio przed wyborami po marszu 1 października i po przedstawieniu programu przez PIS dużo dużo wiekszaa niż w 2019 roku ze względu na Tuska. Opozycja i wyborcy opozycji orbitują wokół Tuska. Nie oszukujmy się. PO najprawdopodobniej będzie miało 30%-31% w wyborach teraz. Do tego teraz dochodzą Bezpartyjni Samorządowcy z listą ogólnopolską, którym pierwszy raz udało się zarejestrować we wszystkich okręgach. Nie wiem na co liczą liderzy Trzeciej Drogi szczerze mówiąc. Pewnie uważają, że uratuje ich mityczna duża grupa niezdecydowanych. Tylko, że ci niezdecydowani czekają na program wyborczy. Co się im zaoferuje. I jeśli chodzi o program, czy się to komuś podoba czy nie, wszyscy patrzą na PIS. No niestety. Po prostu nie widzę szans dla Trzeciej Drogi za przekroczenie progu 8%. NIe widzę skąd te głosy mieliby mieć mając na uwadze powyższe. Raz kazus Tuska skupiający wyborców opozycji, inaczej niz w 2019 roku kiedy to byli dużo bardziej rozproszeni a najwieksza polaryzacja przed nami, czyli po marszu 1 października i po przedstawieniu programu przez PIS. Dwa kazus Bezpartyjnych Samorządowców. Nie widzę szans na przekroczenie progu 8% przez Trzecią Drogę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +145
jedrula 25,7K

jedrula

Użytkownik
To, ze ktos startuje jako bezpartyjny to nie jest dla mnie zadna nowoscia. W moim miescie prezydent najpierw startowal z list PO a pozniej takiego fejmu sobie w jedna kadencje narobil i tak duze poparcie mial, ze juz w nastepnych wyborach startowal sobie jako bezpartyjny i z palcem w nosie znowu wygral. Ja tutaj mowie o takim tworze jak "Bezpartyjni Samorządowcy" i o tym nigdy wczesniej nie slyszalem jak i pewnie wiekszosc ludzi a jakis Palade mi probuje wmowic, ze taki plankton od razu ma 2,5 - 4,5%. Frekwencja wyborcza od kilku lat jest mniej wiecej stala i wynosi okolo 60%. W 2019r. oddano lacznie 18 470 710 czyli zeby miec 1% to trzeba dostac 184k glosow. 2,5% to 461k glosow a 4,5% to 828k glosow. Niech Palade z ludzi idiotow nie robi. A kolezka wyzej jesli podaje takie glupoty dalej to znaczy, ze w nie wierzy wiec niech sie nie zaslania, ze on tylko Palade cytuje. Jak sie widzi, ze ktos bzdury wypisuje i sie z nimi nie zgadza to sie ich nie wysyla dalej a kolega wyzej musi w nie wierzyc skoro je tutaj przekleja.
Coś nie tak.
Wcześniej twierdzisz,że w Kielcach znajdzie sie tylu zwolennikteów ### Giertycha,że wejdzie do sejmu,a w całej Polsce nie znajdzie się 2.5 % co zagłosują na samorządowców?
 
Ostatnio zmieniony przez ranczo0123:
ranczo0123 470,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Coś nie tak.
Wcześniej twierdzisz,że w Kielcach znajdzie sie tylu zwolennikteów ### Giertycha,że wejdzie do sejmu,a w całej Polsce nie znajdzie się 2.5 % co zagłosują na samorządowców?
Kolejny post z wulgaryzmami zostanie usuniety i nie bede sie bawil w edycje ale do rzeczy. Robimy dzentelmenski zaklad powiedzmy o 100zl na cele charytatywne? Ja mowie, ze nie zdobeda 2,5% a ty jak rozumiem mowisz, ze zdobeda. Jestesmy na forum hazardowym wiec wychodze z taka propozycja. Przegrany wplaca na jakikolwiek cel dobroczynny. Deal?
 
jedrula 25,7K

jedrula

Użytkownik
Ja nie napisałem ,że zdobedą 2.5% ,porównałem tylko szanse z tym ##### Giertychem.
Jeżeli chcesz załozyć znajdz jakiś inny pomysl na zakład.
No i nie dodawaj "cel dobroczynny" bo to tworzy sytuację przymusu.
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
Wie ktoś ile % samorządowcy muszą mieć, żeby wejść... 5 %? Bo jeśli tak to raczej bez szans, a i trzecia droga też może nie przekroczyć 8% i tym samym PiS może mieć bezwzględną większość trzeci raz z rzędu dzięki temu.
 
G 6,1K

gumazi

Użytkownik
Nie wiem na jakiej podstawie zakładacie że , hołownia nie wejdzie Psl ma zawsze kiepskie sondaże i zawsze wchodzą . hołownia ma gadane na wystąpieniach i napewno dużo ludzi na to poleci . wejdą na lajcie napewno też mają swoje badania itp
 
rondani 98,6K

rondani

Użytkownik
Nie wiem na jakiej podstawie zakładacie że , hołownia nie wejdzie Psl ma zawsze kiepskie sondaże i zawsze wchodzą . hołownia ma gadane na wystąpieniach i napewno dużo ludzi na to poleci . wejdą na lajcie napewno też mają swoje badania itp
a mozliwa jest ich koalicja z PISEM czy wykluczyli na 1000%.

Bo nie widzialem, a PSL chapie kazda koalicje dla stanowisk
 
G 6,1K

gumazi

Użytkownik
no racja , ale chodzi mi o to, ze tusk moze dogadac sie z konfederacja zeby wywalic pis , ale wtedy pogorszy relacje z lewicą ale moze zaryzkuje :p
 
rondani 98,6K

rondani

Użytkownik
ja slyszalem ze jak PIS z Konfa sie nie dogadaja to PSL wchodzi do koalicji a ogryzi od Holowni unosza sie honorem i dchodza ale jest to tak wyliczone ze bedzie wiekszosc, nic sie nie zmienia, tylko PIS bedzie musial sie podzielic stanowiskami z glodnym pslem

I to moim zdaniem najbardzie prawdopodobny scenariusz dla macherow, koalicja PIS z PSL, najpierw zalatwia zeby Holownia za duzo miejsc bioraych nie dostal, co jest dziecinnie proste, a potem podzial PSL wyglodzone chapie stanowiska i dogaduja sie z PIS.

Z konfederacja nie da sie na dluzsza mete krasc i obsadzac stanowisk

1. PIS wygrywa ale za malo
2. Holownia rosstawiony ze ma moze 20% glosow w 3 drodze
3. PSL laskawie wchodzi do koalicji, oczywiscie Holownia sie unosi honorem ale jakie to ma znaczenie, wszystko wyliczone
4. PIS + PSL ma te 234 glosy i spokojnie kradna dalej
 
Ostatnia edycja:
A 33,7K

ar0nek

Użytkownik
ja slyszalem ze jak PIS z Konfa sie nie dogadaja to PSL wchodzi do koalicji a ogryzi od Holowni unosza sie honorem i dchodza ale jest to tak wyliczone ze bedzie wiekszosc, nic sie nie zmienia, tylko PIS bedzie musial sie podzielic stanowiskami z glodnym pslem
Kukiz z PiSem też się miał nie dogadac,a kazdy wie jak to się skończyło. Według mnie konfederacja prędzej wejdzie w koalicje z PiSem niż z KO
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
Przecież jak samorządowcy nie wejdą i trzecia droga co jest bardzo prawdopodobne to Pisowi nie trzeba, aż tak dużo %, żeby mieć bezwzględna większość. Pis raczej ponad 35% będą mieli, a nawet i koło 40 % mogą mieć. Dziś o 12 mają ogłosić program. Według mnie PiS i Ko zdobędą łącznie koło 70 % głosów do tego dochodzą samorządowcy co zdobędą koło 2-3 % czyli zostaje około 28% na trzy partie, a konfederacja powinna 10 % przekroczyć dajmy na to zdobędą 12 % to zostanie dla lewicy i trzeciej drogi około 14 % więc ciężko będzie miała trzecia droga, żeby przekroczyli 8%... Raczej na styku progu będą.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom