>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne 2023

K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Co wiemy po Marszu Miliona Serc i po konwencji PiS w Katowicach

W kontekście Marszu Miliona Serc Tuska, najważniejszym czego się dowiedzieliśmy dzisiaj jest to, że w dalszym ciągu istnieje silna mobilizacja elektoratu opozycji czy bardziej KO. Autokarów było dużo mniej niż 4 czerwca i pewnie było mniej ludzi lub podobnie, ale to jest akurat wtórne. Miały być obrazki z masą ludzi. Były.

Jeśli chodzi o konwencje PiSu w Katowicach, najważniejsza wg mnie była obietnica premiera, że za 4 lata średnie wynagrodzenie będzie wynosiło minimum 10 tysięcy złotych. W 2019 roku PiS mowił o płacy minimalnej za 4 lata. Dziś jest mowa o średniej płacy. Bardziej by dotarli do ludzi mówiąc o płacy minimalnej niż o średniej. Szczerze mówiąc nie wiem czemu zmienili narrację. Mówi się, że wygranej taktyki się nie zmienia. Nie wiem

Podsumowując. Oba spotkania miały w domyśle mobilizować twardy elektorat i się udało. W kolejnych dniach sondaże będą prawdopodobnie wzrostowe dla obu największych formacji i zniżkowe dla reszty partii opozycyjnych.

Last but not least. Tak jak Palade napisał ostatnio, wybory parlamentarne na Węgrzech, czy prezydenckie w Turcji pokazują, że elektorat prawicy w sondażach jest niedoszacowany i realnie w wyborach partie prawicowe zyskują więcej. Protip dla tych co obstawiają linie.
 
Ostatnia edycja:
U 2,1K

uiopek

Użytkownik
Żeby nie było, że tylko jałowa dyskusja z trollem bez typów to podam kolejny.
Giertych wejdzie do sejmu. Niestety już mocno spadł, ale do dubla jeszcze się nada, w betfan jest nadal @1.55
W świętokrzyskiem KO prawdopodobnie zgarnie 4 mandaty, jest walka o 5, ale nawet w przypadku gdyby powtórzyli scenariusz sprzed 4 lat i dostali tylko 3, to Giertych w tej trójce się znajdzie. Wg mnie może dostać więcej głosów niż mało medialna 1 z listy KO.
Będzie turystyka wyborcza i już widać w komentarzach na profilu Giertycha na fb i tt, że część ludzi pojedzie tam zagłosować na niego.
Do tego świętokrzyskie jest konserwatywnym terenem, gdzie oczywiście ok 50% zgarnie PiS, ale radykał jak Giertych na pewno też znajdzie zwolenników.
 
M 7,7K

mcz

Użytkownik
każdy kolejny sondaż oraz sonda uliczna na ewybory.eu daje Trzeciej Drodze wyższy wynik niż Konfederacji. W STS do zagrania po 2.50.
Podobnie z Lewicą, tydzień temu jeszcze można było zagrać na betclicu po 6.50, że będą lepsi od Konfederacji, dziś to już tylko 3.50 na STS bo na Betclicu usuneli zakłady. Jak dla mnie to jest absolutne 50/50 więc kursy z czapy. Sondażowanie w wakacje napompowały Konfederację do absurdalnych rozmiarów, a buki jeszcze się nie zdążyły pokapować.

Co do sondy ulicznej na ewybory.eu to Konfederacja osiąga dość słabiutki wynik, na ten moment jest to 8.78%, ledwo 2 punkty procentowe więcej niż w wyborach sprzed 4 lat i jest za wszystkimi partiami które przekraczają próg. Też trzeba zaznaczyć, że sonda uliczna nie jest jakimś poważnym wyznacznikiem ale jakoś odzwierciedla nastroje w narodzie. 4 lata temu ich prognoza było lepsza od większości sondaży.

aktualna sonda uliczna -> https://ewybory.eu/sonda-uliczna/
sonda przeprowadzona 4 lata temu -> https://pbs.twimg.com/media/F6-wlyaXUAEBnv7?format=jpg&name=medium

ja swoje typy nadal podtrzymuje i nadal twierdzę, że jest jest ogromne value mimo że kursy spadły masakrycznie

H2H

Konfederacja - Trzecia Droga Typ 2 @2.25 (23 września kurs 2.70) betclic
Konfederacja - Lewica Typ 2 @2.85 (19 września kurs 6.50) betclic
 
Ostatnia edycja:
portowiecmks 4,7K

portowiecmks

Użytkownik
Wedgług mnie Trzecia Droga czyli przyszły koalicjant Tuska, nie uzyska az tyle co podają sondaze. Poco głosowac na Hołownie jak to jest to samo co Koalicja Obywatelska, predzej dobry wynik wykreci Lewica. Pozatym Hołownia ze swoimi pogladami wycofania gotówki i kolejnej odmowe debaty z Krzysztofem Bossakiem.. nie sprawia ze mu te % lecą w góre. Trzecia droga zakreci sie w okolicy 9 %, Lewica bedzie wyzej. Wystarczy spojrzec na nastroje wsród kobiet + ludzi nastawionych anty do kosciola. Konfederacja znowu ma zanizone % w sondazach. Wystarczy tez spojrzec ile ludzi jest na spotkaniach z Konfederacja a ile z Trzecią Drogą... + Konfederacja ma wieksze poparcie u mezczyzn. Konfederacja zrobi wynik miedzy 10,5% a 11% druga Lewica okolo 9,5 a 10 % ostatnia Trzecia Droga miedzy 8,5 a 9 %
 
U 2,1K

uiopek

Użytkownik
ja swoje typy nadal podtrzymuje i nadal twierdzę, że jest jest ogromne value mimo że kursy spadły masakrycznie

H2H

Konfederacja - Trzecia Droga Typ 2 @2.25 (23 września kurs 2.70) betclic
Konfederacja - Lewica Typ 2 @2.85 (19 września kurs 6.50) betclic
Jak najbardziej się zgadzam. W Sts można złapać jeszcze 3.15 na Lewicę w parze z Konfederacją
 
W 1,3K

warjatuncio

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Lewica win z Konfederacją okręg 21 Opole
2,22 sts
Dobry kurs, biorąc pod uwagę to, że w dużych miastach zazwyczaj poparcie dla Lewicy jest większe niż poza nimi, a podobnie jak część osób tutaj, myślę, że sondażowe poparcie dla Konfederacji jest mocno zawyżone względem rzeczywistości. W 2019 r. 11,74% do 5,70% dla Konfederacji.

PiS win z KO okręg 21 Opole
2,52 sts
Dla mnie to h2h jest 50/50, więc lekkie value. W 2019 r. 37,64% do 26,71% dla PiS.

Kilka dni temu można było złapać 1,55 na Lewicę z Konfederacją w Łodzi, co wydaje się dość pewnym typem, obecnie spadło do 1,40.
 
G 16,1K

Gramy Nie Pękamy

Użytkownik
Niektórym co się marzy Polska bez pisu to chyba chcą powrotu tych zdrajców z peło z tuskaszenką na czele. Ja doskonale pamiętam jaki syf był w Polsce za ich czasów. Nawet minimalnej pensji nie było na śmieciowych umowach. W firmie w której wtedy pracowałem sprzątaczki, stróże, portierzy mieli płacone z tego co pamiętam po 5-6 złotych za godzinę. Jak PiS wygrał wybory to wprowadzenie minimalnej pensji podniosło tym ludziom stawkę godzinową o prawie 100%.

PiS ma swoje za uszami i to sporo ale porównując ich z ko to jest niebo a ziemia. Za po to tęsknią lemingi, lewactwo i przedsiębiorcy lichwiarze.

Co do typów to Konfederacja otrzyma powyżej 10.5% głosów @1.85 fortuna

Myślę, że Konfa te 11-12% otrzyma. Prawica zawsze trochę zyskuje w dniu samych wyborów w porównaniu do sondaży.
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
Cabron 65,8K

Cabron

Użytkownik
Ty masz jakiekolwiek pojęcie o ekonomii? Wraz ze wzrostem pensji minimalnej, rosną dochody budżetu Państwa, ze względu na wyższe koszty tejże pracy, ceny zaczynają galopować, bo na kogoś przedsiębiorca koszty musi przerzucić... to jest błędne koło i do niczego dobrego nie prowadzi. Na pewno PiS podnoszeniem płacy minimalnej, nie chce pomagać najuboższej części społeczeństwa - to nie jest ich cel.
Chłopie na to wychodzi, że to Ty nie masz pojęcia. To, że PiS zadłużył kraj to jedno, ale to, że za rządów Platformy był jeden wielki bałagan i syf. Donaldinho chciał wielkość państwowego majątku wyprzedać przyjaciółce zza granicy. Teraz chłop mówi, że nie będzie takich zabezpieczeń na granicy o po cichu się ugadal z przyjaciółką, że weźmiemy trochę imigrantów od nich. Przecież to są jaja. Szwecja piękny kraj, byłem tam 12 lat temu na turnieju piłki ręcznej i byłem w szoku jak to wszystko wygląda. Cała infrastruktura, wszystko takie nowe i piękne, a u nas jeden wielki syf i bałagan. Potem nasciągali sobie koleżków z Afryki i teraz nie wiedzą co mają robić. Ludzie się boją po zmroku chodzić ulicami
W Niemczech to samo, na każdym kroku jakąś większa ekipa imigrantów stoi.
Nigdy nie byłem jakimś wielkim wyznawcom PiSu, ale najlepsze co mogli zrobić, to nie wpuścić do nas tych milionów emigrantów, których chcieli nam na siłę wcisnąć pod groźbami sankcji z Unii. Wyobrażasz sobie robić na nich? Wyobrażasz sobie, że Ty musisz tyrać całe życie żeby spłacać kredyt na mieszkanie, a oni wszystko dostaną socjalnie ? Wyobrażasz sobie, że Twoja żona, czy córka musi całe życie uważać i oglądać się za siebie wychodząc z domu wieczorami ?
Nie pisz mi za chwilę, że PiS wpuścił jakaś garstkę z Bangladeszu, czy innej nacji , bo to jest nic w porównaniu do tego co mogłoby właśnie teraz u nas być i do tego co Koalicja chce zrobić.
A wracając do wątku pensji, to właśnie jest spora różnica i to, że zarobki idą w górę i nie ma tych pieprzonych śmieciowek sprawia, że ludziom żyje się lepiej. Tylko bogaci narzekają, ale myślę, że na tym forum to nie ma żadnych zamożnychludzi, bo ktoś taki nie ma czasu na siedzenie i udzielanie się w kwestii, kto wygra, czy przegra mecz.
Jak ktoś ogląda zbyt dużo TVN ( tvp jest jeszcze większym bagnem) to myśli, że KO na jakiekolwiek szanse, ale one od kilku miesięcy drastycznie maleją i wystarczy porozmawiać z kimś zamiast czytać i oglądać bzdury. Ludzie nie pozwolą, żeby Ryży wrócił do władzy.
+36 @1,70 fortuna to jest promocja .
Jeszcze myślę, że poniżej 31 KO też jest bardzo prawdopodobne.
 
U 2,1K

uiopek

Użytkownik
O Panie, ale dzisiaj wysyp pisowskich trolli. Bo chyba niemożliwe, żeby ktoś normalny nie miał aż tak pojęcia o świecie i ekonomii jak Panowie Gramy Nie Pękamy, Tomex11 czy Cabron i do tego ten menelski język i masa błędów. A jeśli jednak, to jest to naprawdę przerażające co potrafi propaganda.
Ponawiam typ, że referendum nie będzie wiążące - @1,4
Kurs do dubla w sam raz. Żeby było wiążące musi zagłosować co najmniej 50% uprawnionych do głosowania. Frekwencja w wyborach będzie ok. 60%, według wszystkich sondaży około połowa ludzi deklaruje, że weźmie udział w referendum, druga połowa, że nie. Przy frekwencji 60% wystarczy, że min. 17% osób nie weźmie udziału w referendum i już nie będzie wiążące.
 
Otrzymane punkty reputacji: +177
M 7,7K

mcz

Użytkownik
kolejny sondaż, kolejne potwierdzenie trendów. w United Surveys dla RMF TD na podium, Lewica przed konfederacją ;) . a prawdopodobnie jeszcze dzisiaj najważniejszy ze wszystkich sondaż Kantar
 
ranczo0123 466,4K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Temat wyczyszczony. Kolejne jalowe dyskusje bez zwiazku z bukmacherka beda kasowane. Zostaly niecale 2 tygodnie do wyborow. Zachecam do podawania tutaj typow i ograniczenia politykowania do minimum.
 
ferdzio1 54,4K

ferdzio1

Użytkownik
Chłopie na to wychodzi, że to Ty nie masz pojęcia. To, że PiS zadłużył kraj to jedno, ale to, że za rządów Platformy był jeden wielki bałagan i syf. Donaldinho chciał wielkość państwowego majątku wyprzedać przyjaciółce zza granicy. Teraz chłop mówi, że nie będzie takich zabezpieczeń na granicy o po cichu się ugadal z przyjaciółką, że weźmiemy trochę imigrantów od nich. Przecież to są jaja. Szwecja piękny kraj, byłem tam 12 lat temu na turnieju piłki ręcznej i byłem w szoku jak to wszystko wygląda. Cała infrastruktura, wszystko takie nowe i piękne, a u nas jeden wielki syf i bałagan. Potem nasciągali sobie koleżków z Afryki i teraz nie wiedzą co mają robić. Ludzie się boją po zmroku chodzić ulicami
W Niemczech to samo, na każdym kroku jakąś większa ekipa imigrantów stoi.
Nigdy nie byłem jakimś wielkim wyznawcom PiSu, ale najlepsze co mogli zrobić, to nie wpuścić do nas tych milionów emigrantów, których chcieli nam na siłę wcisnąć pod groźbami sankcji z Unii. Wyobrażasz sobie robić na nich? Wyobrażasz sobie, że Ty musisz tyrać całe życie żeby spłacać kredyt na mieszkanie, a oni wszystko dostaną socjalnie ? Wyobrażasz sobie, że Twoja żona, czy córka musi całe życie uważać i oglądać się za siebie wychodząc z domu wieczorami ?
Nie pisz mi za chwilę, że PiS wpuścił jakaś garstkę z Bangladeszu, czy innej nacji , bo to jest nic w porównaniu do tego co mogłoby właśnie teraz u nas być i do tego co Koalicja chce zrobić.
A wracając do wątku pensji, to właśnie jest spora różnica i to, że zarobki idą w górę i nie ma tych pieprzonych śmieciowek sprawia, że ludziom żyje się lepiej. Tylko bogaci narzekają, ale myślę, że na tym forum to nie ma żadnych zamożnychludzi, bo ktoś taki nie ma czasu na siedzenie i udzielanie się w kwestii, kto wygra, czy przegra mecz.
Jak ktoś ogląda zbyt dużo TVN ( tvp jest jeszcze większym bagnem) to myśli, że KO na jakiekolwiek szanse, ale one od kilku miesięcy drastycznie maleją i wystarczy porozmawiać z kimś zamiast czytać i oglądać bzdury. Ludzie nie pozwolą, żeby Ryży wrócił do władzy.
+36 @1,70 fortuna to jest promocja .
Jeszcze myślę, że poniżej 31 KO też jest bardzo prawdopodobne.
Wg mnie to same bzdury. I zdecydowanie PiS -36 jest value
 
Otrzymane punkty reputacji: +101
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Nowy sondaż kantar

Symulacja podziału mandatów na podstawie sondażu pokazuje, że PiS miałoby 188 mandatów, Koalicja Obywatelska — 157, Lewica — 46, Trzecia Droga — 41, Konfederacja — 27, a Mniejszość Niemiecka — jeden mandat.
  • W takim układzie KO, Lewica i Trzecia Droga miałyby łącznie 244 mandaty. To dużo więcej niż większość bezwzględna w Sejmie, która wynosi 231 mandatów
Lewica sporo zyskuje, w STS jeszcze linia 8.5 over @1.85. Ewentualnie Lewica +2.0 procent z Konfą @1.85

Konfederacja koniec końców pewnie zakręci się w okolicach 10%, ale i lewa strona powinna wykręcić podobny wynik.
 
U 2,1K

uiopek

Użytkownik
Czy ktoś się orientuje jak dokładnie wygląda tryb powoływania premiera po wyborach? Według wszystkich sondaży PiS+konfa jest na styku z KO+3D+Lewica, a nawet w ostatnich sondażach wygrywa opozycja (chociażby ww. Kantar, który w ostatnich wyborach miał najmniejszy błąd). Przy większości opozycji prawdopodobnie premierem zostanie Tusk, dlaczego więc na Tuska jako premiera po wyborach jest kurs 5?
 
ranczo0123 466,4K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Premiera powoluje partia ktora uzyska najwięcej mandatow. Jak nie bedzie miala wiekszosci to za pol roku beda przyspieszone wybory i do tego czasu bedzie uformowany rzad mniejszosciowy.
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
Nowy sondaż kantara i to świeży, a one zawsze w ostatnich latach najbardziej się sprawdzały pokazuje, że opozycja może przejąć władze.... Tylko sobie tak myślę jak oni się dogadają skoro jest tam Ko ( w tym kilka partii), lewica, trzecia droga (PSL plus Holownia), a każdy chce stanowiska plus w tych partiach też sporo osób jest co mają inne poglądy nie mówiąc już o całości... To samo jak PiS wygra z małą przewaga to z konfa może być za mało, żeby utworzyć rząd większościowy i wtedy może PSL, ale też cienko to widzę, żeby się dogadali... Chociaż ten sondaż kantara niby się sprawdzał w poprzednich latach tak teraz może to być pompowanie sondażu w stronę opozycji... Tego nie wiemy. Najlepszy tj ten ekonomista co pisał wyżej, że jak pensje zamrażają albo 9bnizaja to jest lepiej dla pracowników i dla ludzi ogólnie, a gorzej dla państwa :) a jeszcze co do plac to jeszcze nie tak dawno niby po tych kolosalnych podwyżkach byliśmy 3 od końca w UE teraz jesteśmy na 9 miejscu od końca, a w następnym roku dzięki podwyżce z 3600 zł na 4300 zł możemy przeskoczyć parę krajów, ale nadal jesteśmy w trzecim koszyku biedoty.... W następnych latach mamy szansę być liderem trzeciego koszyka bądź wskoczyć do drugiego ale to parę lat potrwa i zależy kto będzie rządził, a dalej tam z top 10 to nie mamy szans raczej za naszego życia...
 
Ostatnia edycja:
U 2,1K

uiopek

Użytkownik
Premiera powoluje partia ktora uzyska najwięcej mandatow. Jak nie bedzie miala wiekszosci to za pol roku beda przyspieszone wybory i do tego czasu bedzie uformowany rzad mniejszosciowy.
Za oficjalną strona prezydent.pl - "W myśl art. 154 Konstytucji, Prezydent desygnuje Prezesa Rady Ministrów. Jest to zazwyczaj osoba wskazana przez większość parlamentarną". Co za tym idzie jest prawdopodobne, że większość parlamentarną zdobędzie KO+3D+Lew. Słowem kluczem jest tu chyba słowo zazwyczaj, bo jest duża szansa, że Andrzej mimo wskazania przez parlament premiera z opozycji powoła Morawieckiego. W przeciwnym razie na Tuska bardzo duże value.
 
Do góry Bottom