>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne 2023

pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Słowem kluczem jest tu chyba słowo zazwyczaj, bo jest duża szansa, że Andrzej mimo wskazania przez parlament premiera z opozycji powoła Morawieckiego.
I taki scenariusz jestem sobie w stanie wyobrazić. Buki również, stąd taka rozbieżność w kursach pomiędzy tym, czy Tusk zostanie premierem (@3,5 obecnie betfan) a tym, że KO, Lewica i Trzecia droga utworzą nowy rząd (obecnie @2,25, spadek z @2,75). Większość opozycji w Sejmie nie będzie równoznaczna z tym, że premierem zostanie człowiek z ich formacji, w tym przypadku najprawdopodobniej Tusk. Sytuacja byłaby dosyc kuriozalna, ale całkiem możliwa.
 
D 440

Doctor0

Użytkownik
Premiera powoluje partia ktora uzyska najwięcej mandatow. Jak nie bedzie miala wiekszosci to za pol roku beda przyspieszone wybory i do tego czasu bedzie uformowany rzad mniejszosciowy.
Częściowo mylisz się. " W myśl art. 154 Konstytucji, Prezydent desygnuje Prezesa Rady Ministrów. Jest to zazwyczaj osoba wskazana przez większość parlamentarną. Desygnowany Prezes Rady Ministrów proponuje Prezydentowi skład Rady Ministrów. Następnie Prezydent powołuje Prezesa Rady Ministrów i pozostałych członków rządu w ciągu 14 dni od dnia pierwszego posiedzenia Sejmu lub przyjęcia dymisji poprzedniej Rady Ministrów i odbiera przysięgę od członków nowo powołanej Rady Ministrów. "
 
G 6,1K

gumazi

Użytkownik
Fakty wszystkie ankiety na internecie którzy wiadomo robią random ludzi wygrywa Ko i Konfa pis trzeci , spotkania z tuskiem ludzi zawsze mega dużo i to tez duzo starszych jak dla mnie to jest przełom i pis i po będa blisko siebie, no panowie dziś akurat spotkanie koło mnie z tuskiem i zobaczymy czy to autobusy z ludzmi jada czy mieszkancy z własnej woli przyjda , Zobaczcie wyniki platformy bez tuska około 28 procent bez Tuska , teraz Tusk wszedzie jezdzi widac ze spokojnie mają powyzej 30 , ja wierze że , trzecia droga jest w stanie zabrać pisowi jakies glosy to samo konfa zabierze dużo ,plus dużo ludzi rozczarowani pisem moga nie isc na wybory poprostu taka moja wizja :D
 
G 71,1K

GoldenRetriever

Użytkownik
Wybory Parlamentarne
Frekwencja ogólnopolska

efortuna over 61 1,55
sts over 61,25 1,50
over 61,75 1,85
over 62,25 2,40
iforbet 61,75 1,78

Tak jak przewidywałem im bliżej wyborów tym
linie na frekwencję będą szły w górę, więc kto jeszcze nie pograł (a chciałby to zrobić) warto jak najszybciej. Myślę, że dzień przed zdjęciem oferty (przyszły piątek) będziemy rozmawiać o liniach na poziomie over 63,5 co moim zdaniem jest najbliższe prawdy. Wszystko do 63% warto próbować, zwłaszcza, że kursy na wyższe linie bardzo atrakcyjne.

Kiedy kilkanaście lat temu Polska notowała frekwencję na poziomie 50% ta była bardzo mocno zaniżana przez młodych, którzy wychodzili z założenia, że po pierwsze jeden głos nic nie znaczy, a po drogie wybór nie zachęca. Kiedy ten trend zaczął się zmieniać (w Europie zachodniej trochę wcześniej, u nas trochę później) zaczęliśmy odnotowywać wzrost z wyborów na wybory - i tak będzie również tym razem. Młode roczniki, które zaczynaja wchodzić w skład głosujących mają zupełnie inną mentalność niż ich rówieśnicy 25 lat temu. Kiedyś nie było internetu, a to on w głównej mierze odpowiada za trend zwyżkowy. Od tygodni zaczynamy obserwować kampanie młodszych (Wieniawa) średnich (Lewandowska) czy starszych (Makłowicz) youtuberów, influenserow i blogerów namawiających do głosowania. Tego będzie już tylko więcej i z czasem praktycznie każda znana osoba zacznie zachęcać do wzięcia udziału w wyborach. Na starszych to nie działa (nie jest potrzebne), na młodych i owszem. Już możemy zobaczyć pierwszy spot, który przez liczbę udostępnionych czy to relacji czy podań dalej kręci ogromne liczby na Twiterze i Instagramie więc antycypuję, że młodym kobietom działa na wyobraźnie.


Nadchodzące wybory są ważne praktycznie dla każdej grupy społecznej czy wiekowej co nie zdarza się często. Młodym kobietom wydaje się, że ich jedyne ograniczenie do sukcesu to partia zarządzana przez starego katolika. Młode (głupie bądź naiwne, a często jedno i drugie) matki myślą, że po zmianach w sejmie śmiertelne wypadki przy porodach znikną jak po dotknięciu czarodziejskiej różdżki. Młodzi mężczyźni są poirytowani, że ich praca idzie na rozdawanie innym. Rodzice, którym świadczenia socjalne pomagają wiązać koniec z końcem będą optować za kontynuacją. Ludzie w średnim wieku są zażynani stopami procentowymi, które bezpośrednio przekładają się na wysokość rat kredytowych. Bezdzietni pracujący odnoszą wrażenie, że z aktualnego stanu rzeczy nie ma niczego dobrego i czas agitować za zmianą. W końcu starsze społeczeństwo nie chce stracić tego co dostali od PiSu, a niewątpliwie jako jednym z niewielu obiektywnie rzecz ujmując żyje się lepiej niż za poprzedników. Tylko proszę nie piszcie, że starzy nie potrafią liczyć i to co im rząd dał zabiera inflacja. Inflacja zabiera im kilkanaście procent, a dostali kilkadziesiąt (oczywiście mówimy o przybliżonej średniej, bo są tacy, którzy dostali więcej). Rachunek jest prosty.

Przejdźmy teraz do suchej statystyki z historii:

Prezydenckie 2005:
49,74% 50,99%
Prezydenckie 2010:
54,94% 55,31%
Prezydenckie 2015:
48,96% 55,34%
Prezydenckie 2020:
64,51% 68,18%

Parlamentarne 2005: 40,57%
Parlamentarne 2011: 48,92%
Parlamentarne 2015: 50,92%
Parlamentarne 2019: 61,74%


Tak jak wyżej wspomniałem, trend z każdymi wyborami będzie zwyżkowy, aż dojdziemy do stałego poziomu 65-70% i do czasu przejścia na głosowanie internetowe (kwestia kilkunastu lat) na tym poziomie będziemy się utrzymywać. Jako pracownik pracowni badawczej opinii publicznych mogę Wam zdradzić, że sondażownie, które podawały kilkanaście dni temu frekwencje na poziomie 59% uwzględniali również tych, którzy nie wskazali żadnej partii oraz Ci, którzy na tamten moment byli niezdecydowani. Oczywiście przypisywano ich do niegłosujących - stąd też frekwencja wychodziła zaniżona. Napotkałem również sondaż, gdzie mieliśmy wynik na poziomie prawie 80% - i tutaj zrobiono dokładnie to samo tylko w drugą stronę. Wyrzucono poza ramy badania niezdecydowanych. Oczywiście o żadnych 80% na wyborach nie może być mowy. Teraz, kiedy niezdecydowanych ubywa, automatycznie frekwencję w sondażach idą w górę. Naprawdę nie jestem w stanie sobie wyobrazić sytuacji abyśmy nie przekroczyli 60% więc owe 58-59% chyba można wsadzić między bajki. Oczywiście nie zakładam jakiegoś całodniowego oberwania chmury w całej Polsce, czy innych kataklizmów pogodowych. W normalnych okolicznościach typ warty uwagi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +709
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Lvbet - debata

Politycy uczestniczący w debacie przynajmniej dwa razy wypowiedzą nazwisko "Merkel"

@3,00

Uważam, że zdecydowanie warto pograć. Morawiecki może wspomnieć Merkel i użyć jej nazwiska nawet dwa, trzy razy w jednej wypowiedzi. Przede wszystkim w kontekście migracji, Tuska etc.
 
U 0

Usunięty użytkownik 43655

Gość
Okręg 21, zakłady w STS:

Kukiz vs Siemoniak: kursy 2,50 na Kukiza

Obserwuje profil Marcina Palade: i tam wg Niego na Twiterze https://x.com/MarcinPalade/status/1710194175549767895?s=20 jest remis w województwie opolskim. Uważam że Siemoniak nie ma szans z Zembaczyńskim (3 na liście KO-PO) a co mówiąc z Kukizem. Kukiz pochodzi z województwa opolskiego, i jest 1 ze swojego województwa.
Stawiam na autochtona, niż ze spadochroniarza z Wałbrzycha.


https://x.com/MateuszPluta02/status/1710561059474436150?s=20 tu grafika z województwa opolskiego

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tomczyk C.
Lichocka J.

1
1.25
2
3.50
Oczywiście Joanna Lichocka po kursie 3,50

Cezary Tomczyk: Sprawdziłem: 44 217 głosów w 2019 roku
Joanna Lichocka: 45 823 w 2019 roku https://sejmsenat2019.pkw.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/komitet/26079/sejm/okr/11

https://x.com/MateuszPluta02/status/1710296269439070625?s=20

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
Baqu 799,4K

Baqu

Forum VIP
Wybory Parlamentarne
Frekwencja ogólnopolska


efortuna over 61 1,55
sts over 61,25 1,50
over 61,75 1,85
over 62,25 2,40
iforbet 61,75 1,78

Tak jak przewidywałem im bliżej wyborów tym
linie na frekwencję będą szły w górę, więc kto jeszcze nie pograł (a chciałby to zrobić) warto jak najszybciej. Myślę, że dzień przed zdjęciem oferty (przyszły piątek) będziemy rozmawiać o liniach na poziomie over 63,5 co moim zdaniem jest najbliższe prawdy. Wszystko do 63% warto próbować, zwłaszcza, że kursy na wyższe linie bardzo atrakcyjne.

Kiedy kilkanaście lat temu Polska notowała frekwencję na poziomie 50% ta była bardzo mocno zaniżana przez młodych, którzy wychodzili z założenia, że po pierwsze jeden głos nic nie znaczy, a po drogie wybór nie zachęca. Kiedy ten trend zaczął się zmieniać (w Europie zachodniej trochę wcześniej, u nas trochę później) zaczęliśmy odnotowywać wzrost z wyborów na wybory - i tak będzie również tym razem. Młode roczniki, które zaczynaja wchodzić w skład głosujących mają zupełnie inną mentalność niż ich rówieśnicy 25 lat temu. Kiedyś nie było internetu, a to on w głównej mierze odpowiada za trend zwyżkowy. Od tygodni zaczynamy obserwować kampanie młodszych (Wieniawa) średnich (Lewandowska) czy starszych (Makłowicz) youtuberów, influenserow i blogerów namawiających do głosowania. Tego będzie już tylko więcej i z czasem praktycznie każda znana osoba zacznie zachęcać do wzięcia udziału w wyborach. Na starszych to nie działa (nie jest potrzebne), na młodych i owszem. Już możemy zobaczyć pierwszy spot, który przez liczbę udostępnionych czy to relacji czy podań dalej kręci ogromne liczby na Twiterze i Instagramie więc antycypuję, że młodym kobietom działa na wyobraźnie.


Nadchodzące wybory są ważne praktycznie dla każdej grupy społecznej czy wiekowej co nie zdarza się często. Młodym kobietom wydaje się, że ich jedyne ograniczenie do sukcesu to partia zarządzana przez starego katolika. Młode (głupie bądź naiwne, a często jedno i drugie) matki myślą, że po zmianach w sejmie śmiertelne wypadki przy porodach znikną jak po dotknięciu czarodziejskiej różdżki. Młodzi mężczyźni są poirytowani, że ich praca idzie na rozdawanie innym. Rodzice, którym świadczenia socjalne pomagają wiązać koniec z końcem będą optować za kontynuacją. Ludzie w średnim wieku są zażynani stopami procentowymi, które bezpośrednio przekładają się na wysokość rat kredytowych. Bezdzietni pracujący odnoszą wrażenie, że z aktualnego stanu rzeczy nie ma niczego dobrego i czas agitować za zmianą. W końcu starsze społeczeństwo nie chce stracić tego co dostali od PiSu, a niewątpliwie jako jednym z niewielu obiektywnie rzecz ujmując żyje się lepiej niż za poprzedników. Tylko proszę nie piszcie, że starzy nie potrafią liczyć i to co im rząd dał zabiera inflacja. Inflacja zabiera im kilkanaście procent, a dostali kilkadziesiąt (oczywiście mówimy o przybliżonej średniej, bo są tacy, którzy dostali więcej). Rachunek jest prosty.

Przejdźmy teraz do suchej statystyki z historii:

Prezydenckie 2005:
49,74% 50,99%
Prezydenckie 2010:
54,94% 55,31%
Prezydenckie 2015:
48,96% 55,34%
Prezydenckie 2020:
64,51% 68,18%

Parlamentarne 2005: 40,57%
Parlamentarne 2011: 48,92%
Parlamentarne 2015: 50,92%
Parlamentarne 2019: 61,74%


Tak jak wyżej wspomniałem, trend z każdymi wyborami będzie zwyżkowy, aż dojdziemy do stałego poziomu 65-70% i do czasu przejścia na głosowanie internetowe (kwestia kilkunastu lat) na tym poziomie będziemy się utrzymywać. Jako pracownik pracowni badawczej opinii publicznych mogę Wam zdradzić, że sondażownie, które podawały kilkanaście dni temu frekwencje na poziomie 59% uwzględniali również tych, którzy nie wskazali żadnej partii oraz Ci, którzy na tamten moment byli niezdecydowani. Oczywiście przypisywano ich do niegłosujących - stąd też frekwencja wychodziła zaniżona. Napotkałem również sondaż, gdzie mieliśmy wynik na poziomie prawie 80% - i tutaj zrobiono dokładnie to samo tylko w drugą stronę. Wyrzucono poza ramy badania niezdecydowanych. Oczywiście o żadnych 80% na wyborach nie może być mowy. Teraz, kiedy niezdecydowanych ubywa, automatycznie frekwencję w sondażach idą w górę. Naprawdę nie jestem w stanie sobie wyobrazić sytuacji abyśmy nie przekroczyli 60% więc owe 58-59% chyba można wsadzić między bajki. Oczywiście nie zakładam jakiegoś całodniowego oberwania chmury w całej Polsce, czy innych kataklizmów pogodowych. W normalnych okolicznościach typ warty uwagi.
wiem, ze to ulamek glosujacych ale trend sie potwierdza:

Jakub Krupa on X: "Ponad 140 tys. osób zarejestrowało się do głosowania w W. Brytanii. To najwięcej w historii wyborów parlamentarnych i drugi najwyższy wynik w historii wszystkich wyborów, po wyborach prezydenckich w pandemii (korespondencyjnych). 24 godziny do końca rejestracji. https://t.co/gjuQ06SR4j" / X (twitter.com)

Ta liczba z W. Brytanii znaczy też, że liczba głosujących poza granicami kraju przekroczyła 530 tys., więc to będą największe wybory wśród Polonii w historii.

Dotychczas najwyższy wynik był w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 (524,839).
 
Ostatnia edycja:
Z 3,9K

zenekkk82

Użytkownik
Czysto matematycznie porównując, 4 lata temu przy przewadze 29% ledwo lichocka wygrała o tysiąc głosów. Teraz sondaże pokazują zaledwie 18% różnicy także to się tak rozłoży że lichocka bez szans. Oboje z jedynki jak 4 lata temu, przy trendzie sporego zmniejszenia się różnicy w stosunku do 2019r nie widzę szansy powodzenia tego typu, No ale to tylko z matematycznego punktu widzenia
Post automatycznie złączony:

Okręg 21, zakłady w STS:

Kukiz vs Siemoniak: kursy 2,50 na Kukiza

Obserwuje profil Marcina Palade: i tam wg Niego na Twiterze https://x.com/MarcinPalade/status/1710194175549767895?s=20 jest remis w województwie opolskim. Uważam że Siemoniak nie ma szans z Zembaczyńskim (3 na liście KO-PO) a co mówiąc z Kukizem. Kukiz pochodzi z województwa opolskiego, i jest 1 ze swojego województwa.
Stawiam na autochtona, niż ze spadochroniarza z Wałbrzycha.


https://x.com/MateuszPluta02/status/1710561059474436150?s=20 tu grafika z województwa opolskiego

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tomczyk C.
Lichocka J.

1
1.25
2
3.50
Oczywiście Joanna Lichocka po kursie 3,50

Cezary Tomczyk: Sprawdziłem: 44 217 głosów w 2019 roku
Joanna Lichocka: 45 823 w 2019 roku https://sejmsenat2019.pkw.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/komitet/26079/sejm/okr/11

https://x.com/MateuszPluta02/status/1710296269439070625?s=20

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Czysto matematycznie porównując, 4 lata temu przy przewadze 29% ledwo lichocka wygrała o tysiąc głosów. Teraz sondaże pokazują zaledwie 18% różnicy także to się tak rozłoży że lichocka bez szans. Oboje z jedynki jak 4 lata temu, przy trendzie sporego zmniejszenia się różnicy w stosunku do 2019r nie widzę szansy powodzenia tego typu, No ale to tylko z matematycznego punktu widzenia
 
P 1,3K

pawelo1337!

Użytkownik
W ogóle na kogo będziecie głosować ? Wiem, że offtop, ale ciekawy jestem jak użytkownicy forum widzą przyszłość Polski :D
Widziałeś debatę? Ja oglądałem i przerażajace jest to, że dwa największe obozy partyjne w tym kraju wypadły najgorzej. Powiedziałbym nawet więcej, to co rudy z pinokiem, jak sami siebie nazwali, za szopkę odwalili to przechodzi ludzkie pojęcie, wyglądało to jak przepychanka kandydatów na przewodniczącego w gimbazie, podobny poziom merytoryczny i intelektualny. Nie chce mi się myślami do tego wracać bo to było dno, żenada i upokorzenie nas jako odbiorców tego gowna. Te pytanie, jak zostały sformułowane i czego dokładnie dotyczyły to jest kabaret. Po i pis razem maja powiedzmy 65% wszystkich głosów, czyli grubo ponad połowa głosujących pójdzie oddać głos na nich po tym co obejrzeli w tv, rozumiecie to? Na mnie wrażenie dobre ten bezpartyjniak Maj, gościu gadał do rzeczy, odpowiadał na temat, z wieloma sprawami zgadzałem się z nim, bosak równie dobrze przygotowany co zawsze, w punkt trafiał i konkretnie argumentował
 
Ostatnia edycja:
U 2,1K

uiopek

Użytkownik
W STS na luzie grałem jednocześnie kilka kuponów po 200-400 zł, z tym, że na każdym oprócz polityki było jeszcze jakieś zdarzenie z innego sportu
 
Do góry Bottom