>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne 2023

R 55K

roykeane2.0

Użytkownik
Sprawa M. Kamińskiego i M. Wąsika. Sąd wydał nakazy doprowadzenia - Wydarzenia w INTERIA.PL



Maciej Wąsik wejdzie na salę obrad podczas trwania posiedzenia

Nie - @2.10 Kurs leci w dół
Zwrot. Weszłoby na miętko, gdyby tylko Szymek nie obsr... zbroi i nie przełożył obrad sejmu. Współczuć trzeba tym, którzy grali na wzrost subów na jutubowym kanale sejmu. A sądząc po ruchach kursów byli tacy. A tymczasem dzisiaj po raz pierwszy mamy tutaj trend spadkowy, 2k ubyło. Pewnie fanklub Kamińskiego i Wąsika się wypisuje.
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Zwrot. Weszłoby na miętko, gdyby tylko Szymek nie obsr... zbroi i nie przełożył obrad sejmu. Współczuć trzeba tym, którzy grali na wzrost subów na jutubowym kanale sejmu. A sądząc po ruchach kursów byli tacy. A tymczasem dzisiaj po raz pierwszy mamy tutaj trend spadkowy, 2k ubyło. Pewnie fanklub Kamińskiego i Wąsika się wypisuje.
Ja mam zagrane poniżej 15tys subow i poniżej 20tys subow. Mam nadzieje że nie walną zwrotów
 
G 5,7K

gabry5

Użytkownik
Prezydent Duda skutecznie ułaskawi Kamińskiego i Wąsika do 21 stycznia 2024. TAK 4,6
Prezydent Duda skutecznie ułaskawi Kamińskiego i Wąsika do 28 stycznia 2024. TAK 3,15
Prezydent Duda skutecznie ułaskawi Kamińskiego i Wąsika do 4 lutego 2024. tAK 2,22
STS


Coś czuję że niedługo bedzie się znęcał PAD nad Wąsikem i Kamińskim
Dziś o 15.00 znowu przemówienie prezydenta Dudy poinformowała Kancelaria prezydenta na twiterze.
Wcześniej były u niego w pałacu prezydenckim żony zatrzymanych po co jak nie o proszenie u ułaskawienie ponowne.
A poza tym Wąsik odbywa swoją karę na oddziale szpitalnym w więzieniu ze względu na swoją głodówkę tak podały media





.
 
Otrzymane punkty reputacji: +890
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Prezydent Duda skutecznie ułaskawi Kamińskiego i Wąsika do 21 stycznia 2024. TAK 4,6
Prezydent Duda skutecznie ułaskawi Kamińskiego i Wąsika do 28 stycznia 2024. TAK 3,15
Prezydent Duda skutecznie ułaskawi Kamińskiego i Wąsika do 4 lutego 2024. tAK 2,22
STS


Coś czuję że niedługo bedzie się znęcał PAD nad Wąsikem i Kamińskim
Dziś o 15.00 znowu przemówienie prezydenta Dudy poinformowała Kancelaria prezydenta na twiterze.
Wcześniej były u niego w pałacu prezydenckim żony zatrzymanych po co jak nie o proszenie u ułaskawienie ponowne.
A poza tym Wąsik odbywa swoją karę na oddziale szpitalnym w więzieniu ze względu na swoją głodówkę tak podały media

.
Niestety zakłady raczej w pape. A szkoda. DUDA poszedl okrezna drogą i jeszcze sądy beda musiały w tym uczestniczyć. Możliwe że potrwa to ok 2miesiecy.
 
Ostatnia edycja:
R 55K

roykeane2.0

Użytkownik
Nie grałem tego zakładu, żeby była jasność.
Ale znalazłem takie coś:

Zgodnie z art. 567 par. 2 prezydent zwraca się do prokuratora generalnego z określonymi poleceniami, przy czym ma tutaj dwie opcje: albo poleca przedstawienie sobie akt wraz ze stanowiskiem prokuratora generalnego, albo poleca wszczęcie pełnego postępowania ułaskawieniowego, gdzie najpierw zasięga się opinii sądów, które wyrokowały w sprawie, a dopiero potem prokurator generalny przedstawia akta prezydentowi. Z tego, co mówił prezydent, chodzi o opcję pierwszą, tj. że czeka tylko na opinię ministra Bodnara i akta — wyjaśnia dr Oleksy. Tak też słowa Andrzeja Dudy rozumie adwokat Aleksandra Sławińska z kancelarii Kopeć & Zaborowski, ale zaznacza, że prokurator generalny ani żaden inny organ nie może się sprzeciwić decyzji prezydenta.

Co oznacza decyzja prezydenta w sprawie Kamińskiego i Wąsika. Prawnicy wyjaśniają (businessinsider.com.pl)
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Nie grałem tego zakładu, żeby była jasność.
Ale znalazłem takie coś:

Zgodnie z art. 567 par. 2 prezydent zwraca się do prokuratora generalnego z określonymi poleceniami, przy czym ma tutaj dwie opcje: albo poleca przedstawienie sobie akt wraz ze stanowiskiem prokuratora generalnego, albo poleca wszczęcie pełnego postępowania ułaskawieniowego, gdzie najpierw zasięga się opinii sądów, które wyrokowały w sprawie, a dopiero potem prokurator generalny przedstawia akta prezydentowi. Z tego, co mówił prezydent, chodzi o opcję pierwszą, tj. że czeka tylko na opinię ministra Bodnara i akta — wyjaśnia dr Oleksy. Tak też słowa Andrzeja Dudy rozumie adwokat Aleksandra Sławińska z kancelarii Kopeć & Zaborowski, ale zaznacza, że prokurator generalny ani żaden inny organ nie może się sprzeciwić decyzji prezydenta.

Co oznacza decyzja prezydenta w sprawie Kamińskiego i Wąsika. Prawnicy wyjaśniają (businessinsider.com.pl)
W TV mówili że opcja nr 2 czyli sądy. Ładny burdel
 
R 55K

roykeane2.0

Użytkownik
Radzę po prostu spokojnie poczekać. Anżej może sam nie wiedzieć, o co mu dokładnie chodziło, a wszystko się wyjaśni, jak wpłynie oficjalne pismo z Kancelarii Prezydenta do Prokuratora Generalnego A. Bodnara.
 
G 5,7K

gabry5

Użytkownik
Posiedzenie sejmu 16.01.2024
Krzysztof Bosak zostanie odwołany ze stanowiska Wicemarszałka Sejmu NIE 1.7 STS

"Na najbliższym posiedzeniu Sejmu ma być głosowany wniosek nad odwołaniem Krzysztofa Bosaka z funkcji wicemarszałka Sejmu. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że polityk Konfederacji prawdopodobnie zachowa funkcję. Kluby parlamentarne partii rządzących nie są już tak chętne do wyrzucenia go z prezydium Sejmu. Oficjalnie decyzje jeszcze nie zapadły, ale jedynym ugrupowaniem, które przejawia determinację w pozbawieniu Bosaka funkcji wicemarszałka, jest Lewica, która złożyła wniosek o pozbawienie go stanowiska. Trzecia Droga nie jest chętna do głosowania przeciwko Bosakowi, podobnie jak część Koalicji Obywatelskiej. – Losy Bosaka zależą od odgórnej decyzji w KO. Ich głosy przesądzą o przyszłości Bosaka – mówi nam jeden z przedstawicieli prezydium Sejmu. Polityk dodaje, że „kurz po sprawie Brauna już opadał”.


Raczej PO wstrzyma się od głosu jak przy jego wyborze. Politycy PO nie będą chcieli aby w prezydium nie było przedstawiciela opozycji byłaby to kolejna pożywka polityczna dla PiS-u. Za odwołaniem na pewno bedzie Lewica i PiS, reszta koalicji wstrzyma się od głosu.

Jeszcze słowa Marszałka Hołowni.
Jako Trzecia Droga widzimy wartość w tym, by Krzysztof Bosak był w Prezydium Sejmu jako przedstawiciel opozycji — powiedział w piątek na antenie TVN24.

 
Otrzymane punkty reputacji: +252
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
Grzegorz Braun zabierze głos z mównicy podczas obrad Sejmu TAK 3.15 STS

Grzegorz Braun został wykluczony z obrad poprzedniego posiedzenia Sejmu RP, ale będzie miał prawo brać udział w kolejnym posiedzeniu.
Poseł Braun bardzo często zabiera głos w różnych sprawach i myślę, że tym razem będzie podobnie.
Ten zakład wygląda na kolejną "perełkę", chyba że zdarzą się kolejne nieprzewidziane sytuacje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +112
ranczo0123 466,4K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Raczej PO wstrzyma się od głosu jak przy jego wyborze. Politycy PO nie będą chcieli aby w prezydium nie było przedstawiciela opozycji byłaby to kolejna pożywka polityczna dla PiS-u. Za odwołaniem na pewno bedzie Lewica i PiS, reszta koalicji wstrzyma się od głosu.
No wszystko spoko tylko jesli Lewica i PiS zaglosuja za odwolaniem a PO sie wstrzyma to Bosak leci ze stolka. On ostatnio przy sprawie Kaminskiego i Wasika raczej obieral narracje PiS wiec nie wiem czy tak chetnie beda chcieli glosowac przeciwko niemu ale wiadomo to polityka. Jesli PO chce zeby byla utrzymana narracja, ze oni szanuja demokracje bla bla bla to musza zaglosowac przeciwko tak dla pewnosci w razie wu jakby PiS jednak glosowal za. Problem jest taki, ze glupio troche bedzie to wygladac i beda musieli sie tlumaczyc z rozlamu wewnatrz koalicji, ze Lewica jest za a PO przeciw. Mi sie wydaje, ze Bosak utrzyma koniec koncow stolek ale kto jak zaglosuje ciezko powiedziec.
 
G 5,7K

gabry5

Użytkownik
No wszystko spoko tylko jesli Lewica i PiS zaglosuja za odwolaniem a PO sie wstrzyma to Bosak leci ze stolka. On ostatnio przy sprawie Kaminskiego i Wasika raczej obieral narracje PiS wiec nie wiem czy tak chetnie beda chcieli glosowac przeciwko niemu ale wiadomo to polityka. Jesli PO chce zeby byla utrzymana narracja, ze oni szanuja demokracje bla bla bla to musza zaglosowac przeciwko tak dla pewnosci w razie wu jakby PiS jednak glosowal za. Problem jest taki, ze glupio troche bedzie to wygladac i beda musieli sie tlumaczyc z rozlamu wewnatrz koalicji, ze Lewica jest za a PO przeciw. Mi sie wydaje, ze Bosak utrzyma koniec koncow stolek ale kto jak zaglosuje ciezko powiedziec.
Jaki rozłam w koalicji przecież przy wyborze na Bosaka na marszałka TD była za PO wstrzymało się od głosu, a Lewica była przeciw. Każdy głosował jak chciał. Artmetyka jest to stronie Boska Lewica ma 26 posłów, PiS 191 (minus 3 na przyszłym posiedzeniu, bo Wąsik i Kamiński nie są posłami, a Ziobro choroba), a jak reszta będzie przeciw lub się wstrzyma od głosu to bedzie 214 (26+188) za gdzie do odwołania potrzeba większości 231 głosów. Zawsze też Konfederacja może być cichym sprzymierzęcem PO w szczególności gdy Lewica nie bedzie chciała jakiś wolnościowych postulatów przegłosowywać. A jeszcze na tym posiedzeniu będzie pewnie głosowanie nad uchyleniem immunitetu Braunowi to po co już Bosaka obwiniać za winy Brauna. Dawno to już było inne afery do tej pory są na tapecie nie ma co już grzać afery odwołania Bosaka. Tak jak piszesz utrzyma stołek.
 
ranczo0123 466,4K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Jaki rozłam w koalicji przecież przy wyborze na Bosaka na marszałka TD była za PO wstrzymało się od głosu, a Lewica była przeciw. Każdy głosował jak chciał. Artmetyka jest to stronie Boska Lewica ma 26 posłów, PiS 191 (minus 3 na przyszłym posiedzeniu, bo Wąsik i Kamiński nie są posłami, a Ziobro choroba), a jak reszta będzie przeciw lub się wstrzyma od głosu to bedzie 214 (26+188) za gdzie do odwołania potrzeba większości 231 głosów. Zawsze też Konfederacja może być cichym sprzymierzęcem PO w szczególności gdy Lewica nie bedzie chciała jakiś wolnościowych postulatów przegłosowywać. A jeszcze na tym posiedzeniu będzie pewnie głosowanie nad uchyleniem immunitetu Braunowi to po co już Bosaka obwiniać za winy Brauna. Dawno to już było inne afery do tej pory są na tapecie nie ma co już grzać afery odwołania Bosaka. Tak jak piszesz utrzyma stołek.
Dobrze mowisz zapomnialem, ze to glosowanie nie bedzie polegac na h2h kto otrzyma wiecej glosow tylko trzeba zdobyc wiekszosc 231 a jak sie nie zdobedzie to wniosek przepada. Tak czy siak on ten stolek utrzyma wiec dobry jest to zaklad.
 
rales 1,1K

rales

Użytkownik
Byłem ciekawy czy zwrócą czy wypłacą, w związku z przesunięciem obrad na przyszły tydzień. Jednak wypłacili.
(zakład był do 12.01)
Screenshot(9).png
 
Otrzymane punkty reputacji: +192
Do góry Bottom