>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

P 0

pawlowskinsz

Użytkownik
refundacja in vitro, która powiększy przyrost naturalny i tym samym zmieni strukturę demograficzną czy np.
Chciałbym się rozprawić z tym mitem. Nie poważne jest mówienie o tym, że refundacja in vitro rozwiąże problemy demograficzne.
In vitro - niesłusznie zresztą - nazywa się walką z niepłodnością. SKuteczność tej metody wynosi bardzo mało.
In vitro nie leczy niepłodności. Pamiętasz przykład tej kobiety co oskarżała prof. Chazana o nieudzielenie jej adresu gdzie może dokonać aborcji. Po raz piąty próbowała in vitro i za każdym razem nie udawało się. Co to za pomoc demografii skoro w ciagu dwóch lat z programu in vitro skorzystało jakieś 15 tysięcy par a zajść w ciąże udało się 1,5 tys kobietom.
In vitro ma po prostu mocne lobby, dla budżetu państwa to marnowanie pieniędzy.
Zupełną hipokryzją jest że gdy niektórzy zwolenicy in vitro dopominają się szacunku dla dzieci urodzonych tę metodą zapominając o tym, że jak dziecko ma jakiś defekt to chcą je usunąć. (jak w sklepie, towar się nie podoba to do kosza)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
A propos tego wpisu, który zamieścił Maricin-Odra powiem krótko: tak chyba jestem lemingiem, ale NIKT MI O TYM ZŁYM PiSIE nic nie mówił w TV, tylko prawie wszystko co tam jest opisane przeżyłem ja i moja rodzina na własnej skórze (DOSŁOWNIE). To jest właśnie problem, że dzieciaki słabo pamiętające 2005-2007, albo w ogóle wtedy nie interesujące się polityką, myślą, że to TVN tak tylko opowiada, a to wszystko niestety było prawdą. PiS był partią, która mogła rozwalić w czasie swoich rządów cały kraj. Nie było dnia żeby nie było konferencji prasowej kogoś z policji. Rozwalili wywiad i kontrwywiad (fakt, że komunistyczny, ale jakikolwiek) i nie zastąpili niczym innym, pogorszyli stosunki dyplomatyczne ze wszystkimi, szukali wszędzie spisków, przestępstw, podsłuchiwali własnego koalicjanta (!), którego chcieli wsadzić do więzienia (wicepremiera rządu !) Ja wtedy, ale też wielu ludzi bałem się przewrotu, że po skróconej kadencji nawet nie będą chcieli oddać władzy i dojdzie do wojny domowej. Taka była wtedy atmosfera... Dzisiaj nawet ten wasz znienawidzony TVN nie mówi wszystkiego co wtedy było złe. Nie dziwię się wcale Niesiołowskiemu, że tak mówi. Mam jednak nadzieję, że to był dawny PiS, że to co było nie wróci, że dzisiaj jest tak jak mówi Pan Prezydent Duda - pojednanie, próba polepszenia gospodarki. Problem polega tylko na tym, że wtedy szukali tych wrogów, ale nie niszczyli gospodarki, a z wypowiedzi Pana Prezydenta, a właściwie tych obietnic wynika, że tym razem głównym wrogiem mają zostać banki i hipermarkety, a do tego mnóstwo socjalistycznych obietnic co z kolei może zrujnować kraj nie tyle politycznie jak w 2005-2007, ale gospodarczo. Mam jednak nadzieję, że nie, nadal w tym środowisku jest parę sensownych ekonomistów jak Pan Bugaj no Pani prof. Staniszkis, byle by ich tylko słuchali.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Problem polega tylko na tym, że wtedy szukali tych wrogów, ale nie niszczyli gospodarki, a z wypowiedzi Pana Prezydenta, a właściwie tych obietnic wynika, że tym razem głównym wrogiem mają zostać banki i hipermarkety, a do tego mnóstwo socjalistycznych obietnic co z kolei może zrujnować kraj nie tyle politycznie jak w 2005-2007, ale gospodarczo. Mam jednak nadzieję, że nie, nadal w tym środowisku jest parę sensownych ekonomistów jak Pan Bugaj no Pani prof. Staniszkis, byle by ich tylko słuchali.
Patrz jak Węgry rujnują kraj gospodarczo wprowadzając podatki od supermarketów czy banków - aż ich Międzynarodowy Fundusz Walutowy chwali za politykę makroekonomiczną (link). O temacie chociażby emerytur już Ci kiedyś odpowiadałem.
Staniszkis jest socjologiem z tego co pamiętam, z całą pewnością nie ekonomistą.

Ja wtedy, ale też wielu ludzi bałem się przewrotu, że po skróconej kadencji nawet nie będą chcieli oddać władzy i dojdzie do wojny domowej.
Jaja robisz sobie czy serio mówisz?:razz:
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Patrz jak Węgry rujnują kraj gospodarczo wprowadzając podatki od supermarketów czy banków - aż ich Międzynarodowy Fundusz Walutowy chwali za politykę makroekonomiczną (link). O temacie chociażby emerytur już Ci kiedyś odpowiadałem.
Staniszkis jest socjologiem z tego co pamiętam, z całą pewnością nie ekonomistą.


Jaja robisz sobie czy serio mówisz?:razz:
Co do Węgier to zobaczymy jak będzie dalej, zresztą Węgrzy wcześniej sobie nagrabili ostro, a my dzięki PO na szczęście zachowaliśmy wzrost przy nie zmienionym relatywnie deficycie
Staniszkis jest naukowcem przede wszystkim, a jej wiedza wykracza po za samą socjologię i jest połączeniem wielu nauk: ekonomii, socjologii, stosunków międzynarodowych, znajomości UE i wielu innych. Jest interdyscyplinarna. Złośliwi mówią o niej &quot;Jadzia wszystkowiedząca&quot;, ale ja ją lubię, mimo, że często się myliła. Niestety nie robię sobie jaj, albo wtedy byłeś dzieckiem, albo ciebie to nie dotknęło.
 
F 263

fidelio

Użytkownik
A propos tego wpisu, który zamieścił Maricin-Odra powiem krótko: tak chyba jestem lemingiem, ale NIKT MI O TYM ZŁYM PiSIE nic nie mówił w TV, tylko prawie wszystko co tam jest opisane przeżyłem ja i moja rodzina na własnej skórze (DOSŁOWNIE). To jest właśnie problem, że dzieciaki słabo pamiętające 2005-2007, albo w ogóle wtedy nie interesujące się polityką, myślą, że to TVN tak tylko opowiada, a to wszystko niestety było prawdą. PiS był partią, która mogła rozwalić w czasie swoich rządów cały kraj. Nie było dnia żeby nie było konferencji prasowej kogoś z policji. Rozwalili wywiad i kontrwywiad (fakt, że komunistyczny, ale jakikolwiek) i nie zastąpili niczym innym, pogorszyli stosunki dyplomatyczne ze wszystkimi, szukali wszędzie spisków, przestępstw, podsłuchiwali własnego koalicjanta (!), którego chcieli wsadzić do więzienia (wicepremiera rządu !) Ja wtedy, ale też wielu ludzi bałem się przewrotu, że po skróconej kadencji nawet nie będą chcieli oddać władzy i dojdzie do wojny domowej. Taka była wtedy atmosfera... Dzisiaj nawet ten wasz znienawidzony TVN nie mówi wszystkiego co wtedy było złe. Nie dziwię się wcale Niesiołowskiemu, że tak mówi. Mam jednak nadzieję, że to był dawny PiS, że to co było nie wróci, że dzisiaj jest tak jak mówi Pan Prezydent Duda - pojednanie, próba polepszenia gospodarki. Problem polega tylko na tym, że wtedy szukali tych wrogów, ale nie niszczyli gospodarki, a z wypowiedzi Pana Prezydenta, a właściwie tych obietnic wynika, że tym razem głównym wrogiem mają zostać banki i hipermarkety, a do tego mnóstwo socjalistycznych obietnic co z kolei może zrujnować kraj nie tyle politycznie jak w 2005-2007, ale gospodarczo. Mam jednak nadzieję, że nie, nadal w tym środowisku jest parę sensownych ekonomistów jak Pan Bugaj no Pani prof. Staniszkis, byle by ich tylko słuchali.
Baju, baju, baju, a tymczasem największa liczba podsłuchów jest za PO, czyli generalnie inwigilacja jest większa niż za PIS.
Nie wiem czy ty misiu w ogóle wiesz ile te banki i hipermarkety doją kasy i ile miliardów bez podatku stąd ucieka? A potem płacz, że na nic nie ma kasy hehe.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
pogorszyli stosunki dyplomatyczne ze wszystkimi
Pisałem to już parę razy i powtórzę po raz wtóry. Tak złych stosunków jak mamy obecnie z Rosją, nie mieliśmy od przeszło 70 lat. I kto do tego doprowadził? PiS? Nie wiem czy wiesz ale w Rosji cieszą się, że Komorowski przegrał bo liczą, że nowy prezydent przestanie być sługusem UE. I po części mają rację, bo to też w dużym stopniu dzięki Brukseli mamy z Putinem takie relacje jakie mamy. Zacznijmy dbać o własne interesy, a nie o interesy UE.
Ja wtedy, ale też wielu ludzi bałem się przewrotu, że po skróconej kadencji nawet nie będą chcieli oddać władzy i dojdzie do wojny domowej.
Trochę przesadzasz. A nawet bardzo. Wojna domowa? Ja to szczerze mówiąc bardziej obsrany byłem rok temu w lutym, jak przez swoją nieudolność Radziu Sikorski wraz ze swoimi przydupasami prawie rozpętali 3 wojnę światową, a już na pewno byli blisko wciągnięcia nas w ten gorący konflikt. Póki co to bardziej władzy nie chce oddać PO. Ta partia z dnia na dzień, coraz bardziej się dyskredytuje ale Kopaczowej nawet przez myśl nie przejdzie, żeby skrócić kadencję, tylko teraz będzie szybkie przepychanie jak największej liczby ustaw, póki lojalista jest pod żyrandolem. I póki ona jest jeszcze przy władzy, bo nie oszukujmy się. Kości już zostały rzucone i tylko cud cudów utrzyma PO u władzy przez następne 4 lata.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Co do Węgier to zobaczymy jak będzie dalej, zresztą Węgrzy wcześniej sobie nagrabili ostro, a my dzięki PO na szczęście zachowaliśmy wzrost przy nie zmienionym relatywnie deficycie
Deficyt może i tak ale radziłbym zobaczyć jak wzrósł dług publiczny, bo nie o deficyt tu chodzi. z ponad 500 mld w 2007 do ponad 800 mld obecnie. Gdyby nie kasa z OFE to byłoby znacznie więcej, a już nie mówię o ukrywanym długu w Funduszu Drogowego i w inne miejsca. To zrobiło PO, żeby utrzymać zieloną wyspę i nic więcej.
 
wielki_szlem 4

wielki_szlem

Użytkownik
Heh właśnie przed chwilą, dosłownie na 2 minuty i 30 sekund włączyłem program niejakiego Pana Lisa (człowieka zapewne schorowanego na nienawiść do jednej partii i jednego człowieka), w którym to oczywiście przeprowadzał wywiad (za dużo powiedziane) z kliką usłużnych mu i wtórujących polityko-celebrytów. Zobaczyłem tam pewną Panią posłankę z PO niejaką Muchę. Otóż to co usłyszałem od tej Pani na temat tego dlaczego Bronek przegrał wybory, uświadczyło mnie w słodkim przekonaniu, że jednak PiS wygra wybory na jesieni i to z dużą przewagą a PO pozostanie rozgryzanie faktu dlaczego skończyli marnie na śmietniku historii, mając tak inteligentnych i rozumnych posłów jak ta wspomniana Pani (była zresztą minister sportu, która wsławiła się wypowiedzią na temat 3 ligi hokeja w Polsce, oraz wyciągnięciem od Polaków 5 milionów zł na zorganizowanie koncertu Madonny). Otóż ta posłanka stwierdziła wprost w studiu, że winni przegranej Bronka są Polacy (i tu uwaga), którzy uważają że wiedzą lepiej niż Platforma i Bronek co jest dla nich dobre, mimo że to Platforma i Bronek wiedzą lepiej od tych Polaków, co jest dla nich lepsze a co nie. W uproszczeniu: PO i Bronek to elita wiedzy i inteligencji, a plebs to jedynie bydło, które ma pracować i się rozmnażać i oczywiście głosować na PO.
Napiszę tylko tyle: oby tak dalej z myśleniem u was towarzysze z PO, a jesień będzie świętem wolności, zabawy i radości z przegranych przez was sromotnie jesiennych wyborów.
 
F 263

fidelio

Użytkownik
Heh właśnie przed chwilą, dosłownie na 2 minuty i 30 sekund włączyłem program niejakiego Pana Lisa (człowieka zapewne schorowanego na nienawiść do jednej partii i jednego człowieka), w którym to oczywiście przeprowadzał wywiad (za dużo powiedziane) z kliką usłużnych mu i wtórujących polityko-celebrytów. Zobaczyłem tam pewną Panią posłankę z PO niejaką Muchę. Otóż to co usłyszałem od tej Pani na temat tego dlaczego Bronek przegrał wybory, uświadczyło mnie w słodkim przekonaniu, że jednak PiS wygra wybory na jesieni i to z dużą przewagą a PO pozostanie rozgryzanie faktu dlaczego skończyli marnie na śmietniku historii, mając tak inteligentnych i rozumnych posłów jak ta wspomniana Pani (była zresztą minister sportu, która wsławiła się wypowiedzią na temat 3 ligi hokeja w Polsce, oraz wyciągnięciem od Polaków 5 milionów zł na zorganizowanie koncertu Madonny). Otóż ta posłanka stwierdziła wprost w studiu, że winni przegranej Bronka są Polacy (i tu uwaga), którzy uważają że wiedzą lepiej niż Platforma i Bronek co jest dla nich dobre, mimo że to Platforma i Bronek wiedzą lepiej od tych Polaków, co jest dla nich lepsze a co nie. W uproszczeniu: PO i Bronek to elita wiedzy i inteligencji, a plebs to jedynie bydło, które ma pracować i się rozmnażać i oczywiście głosować na PO.
Napiszę tylko tyle: oby tak dalej z myśleniem u was towarzysze z PO, a jesień będzie świętem wolności, zabawy i radości z przegranych przez was sromotnie jesiennych wyborów.
Kurwica mnie strzela jak słyszę o tej ciepłej wodzie w kranie, jakby rząd miał z tym coś wspólnego, kiedy to jest wyłączna kompetencja samorządu.
A najlepszy był ten Markowski co to gadał, że powinniśmy być dumni, że się u nas asfalt leje i wszyscy nam zazdroszczą. Oni są chyba jacyś pierdolnięci.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Baju, baju, baju, a tymczasem największa liczba podsłuchów jest za PO, czyli generalnie inwigilacja jest większa niż za PIS.
Nie wiem czy ty misiu w ogóle wiesz ile te banki i hipermarkety doją kasy i ile miliardów bez podatku stąd ucieka? A potem płacz, że na nic nie ma kasy hehe.
A ty misiu może wiesz kogo podsłuchiwał PiS, a kogo podsłuchuje się teraz ? To jest taka pisowska manipulacja - rzucić liczbę a dzieci łykają. Owszem jest dzisiaj więcej podsłuchów, ale policja podsłuchuje przestępców, a PiS na polityczne zamówienie podsłuchiwał prawie wszystkich dziennikarzy, opozycję polityczną i swojego koalicjanta np wicepremiera rządu. Część wyszła na jaw, a część nigdy nie wyjdzie na jaw co wtedy robiono.
Argument o bankach i marketach rodem z rynku w konwencji wyprzedawania Polski i antysemityzmu. Głupota na resorach. I te miliardy... Śmiech na sali. Nie chce mi się już nawet tutaj więcej dyskutować. Mam nadzieję, że wyborcy Dudy i PiSu nigdy się nie przekonają,, bo tym razem po prostu PiS będzie uważniej i lepiej rządził, mają zresztą lepsze kadry, a jak się przekonają to będzie po prostu: sorry nie wiedzieliśmy jak często na tym forumku po jakiejś głupiej masówce na jakiś typ gdzie jeden za drugim jak stado baranów podaje typ, a inni idą za nim, a potem wtopy. Tym razem wtopi Polska, ale naprawdę nie chcę tego i życzę Panu Dudzie i całemu PiSowi jak najlepiej bo jak nie popełnią błędów to i Polska na tym dobrze wyjdzie.
Jak by PiS wygrał na jesień chciałbym żeby Pani Beata Szydło została premierem.
 
N 31

nocoty

Użytkownik
Adamo, no i popatrz mimo iz za PiSu bylo tak tragicznie, to wlasnie oni zyskuja, a PO traci. Tylko nie mow ze glosuja na PiS tylko ci co nie interesowali sie polityka i byli jeszcze zbyt mlodzi w latach 05-07.
 
F 263

fidelio

Użytkownik
A ty misiu może wiesz kogo podsłuchiwał PiS, a kogo podsłuchuje się teraz ? To jest taka pisowska manipulacja - rzucić liczbę a dzieci łykają. Owszem jest dzisiaj więcej podsłuchów, ale policja podsłuchuje przestępców,
1,5 miliona przestępców? Chyba cię pogrzało.
&quot;Dziennik Gazeta Prawna” informuje o gigantycznej skali podsłuchów w Polsce. Według danych urzędu Komunikacji Elektronicznej w zeszłym roku różne służby przesłały do operatorów komórkowych 1,75 mln żądań udostępnienia danych o miejscu, czasie i uczestnikach rozmów; było to o 8 tys. mniej niż rok wcześniej, ale blisko 700 tys. więcej niż w 2009 roku.&quot;
 
majestro 3K

majestro

Użytkownik
trzeba jak najszybciej podjac dzialania majace na celu nie dopuszczenie oszoloma dudy na fotel prezydenta co jest rownoznaczne z upadkiem Polski. Trzeba rozpoczac fale protestow, strajkow i walczyc o ten kraj, gdy jeszcze nie jest za pozno.

Takze dzialajmy!!!
 
F 263

fidelio

Użytkownik
trzeba jak najszybciej podjac dzialania majace na celu nie dopuszczenie oszoloma dudy na fotel prezydenta co jest rownoznaczne z upadkiem Polski. Trzeba rozpoczac fale protestow, strajkow i walczyc o ten kraj, gdy jeszcze nie jest za pozno.
Takze dzialajmy!!!
Mam nadzieję, że lekarze psychiatrzy jednak nie zastrajkują i zajmą się intensywnie kolegą.
 
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
trzeba jak najszybciej podjac dzialania majace na celu nie dopuszczenie oszoloma dudy na fotel prezydenta co jest rownoznaczne z upadkiem Polski. Trzeba rozpoczac fale protestow, strajkow i walczyc o ten kraj, gdy jeszcze nie jest za pozno.

Takze dzialajmy!!!
Zwolennikiem Dudy nie jestem, ale uważam że skoro został wybrany w wolnych wyborach to trzeba to uszanować. Bronek przegrał na własne, życzenie. Skala wpadek była duża a kampania beznadziejna.
 
P 0

pawlowskinsz

Użytkownik
To jest właśnie problem, że dzieciaki słabo pamiętające 2005-2007, albo w ogóle wtedy nie interesujące się polityką, myślą, że to TVN tak tylko opowiada, a to wszystko niestety było prawdą. PiS był partią, która mogła rozwalić w czasie swoich rządów cały kraj.
Czysty populizm - co to znaczy rozwalać kraj?
Otóz doskonale pamiętam lata 2005-2007 i cała machinę medialnę, która wtedy została uruchumiona. Śmiem twierdzić, że przy dzisiejszych aferach PO, ich wpadkach, i ch zamordyźmie lata 2005-207 były dosyć przyjazne dla zwykłego obywatela

Nie było dnia żeby nie było konferencji prasowej kogoś z policji.
Czysty populizm i chyba trochę Twoja fantazja. Wymień mi przynajmniej dwa dni z rzędu gdzie występowała policja na konferencji?
Urządzali konferencję z okazji złapania nietrzeżwego rowerzysty?
Rozwalili wywiad i kontrwywiad (fakt, że komunistyczny, ale jakikolwiek)
Cywilny czy wojskowy? Na czym miało polegać rozwalenie tego wywiadu i kontrwywiadu? Na tym, że tak powiedzieli w telewizji Graś, Dukaczewski czy konfabulant Małkowski?
i nie zastąpili niczym innym,
Zastąpili SWW i SKW która od 2006r. istnieje nieprzerwanie do dziś.
pogorszyli stosunki dyplomatyczne ze wszystkimi,
Ze wszystkimi czyli z kim? Znowu tylko populistyczne banialuki oparte na tylko i wyłącznie Twojej &quot;wiedzy źródłowej&quot;
szukali wszędzie spisków, przestępstw, podsłuchiwali własnego koalicjanta (!), którego chcieli wsadzić do więzienia (wicepremiera rządu !)
Szukali też Świętego Grala i Arki Noego?????
Rozumiem, że nasyłania CBA na polityków PSL dziś uchodzi za dbanie o demokratyczny porządek kraju.
Widzisz panie dorosły, PiS podsłuchiwał koalicjanta, a ukochana Platforma dała się przez kilka miesięcy podsłuchiwać przez KELNERÓW ????
Ja wtedy, ale też wielu ludzi bałem się przewrotu, że po skróconej kadencji nawet nie będą chcieli oddać władzy
O matko? A bałeś się czarnej Wołgi? i porannego pukania do drzwi?
Polecam Ci udanie się do psychoterapeuty chyba.
Pan wielce dojrzały zapomniał już był jak to w 2006r. PiS chciał rozpisania wcześniejszych wyborów ale Tusk powiedział NIE???
i dojdzie do wojny domowej. Taka była wtedy atmosfera...
:grin: Czy ty tak na poważnie piszesz czy sobie jaja z nas robisz
Dzisiaj nawet ten wasz znienawidzony TVN nie mówi wszystkiego co wtedy było złe.
Może więc Ty oświecisz forumowych dzieciaków wszak jesteś w posiadaniu wiedzy tajemnej, która nam gówniarzom wydaje się niedostępna
Nie dziwię się wcale Niesiołowskiemu, że tak mówi.
A Cybie też się nie dziwiłeś, że wpadł do biura i zaatakował dwóch ludzi? On też myślał podobnie. :cool:
Mam jednak nadzieję, że to był dawny PiS, że to co było nie wróci, że dzisiaj jest tak jak mówi Pan Prezydent Duda - pojednanie, próba polepszenia gospodarki.
Uffff, a jednak wizyty u psychoterapeuty dają skutek.
że tym razem głównym wrogiem mają zostać banki i hipermarkety, a do tego mnóstwo socjalistycznych obietnic co z kolei może zrujnować kraj nie tyle politycznie jak w 2005-2007, ale gospodarczo.
Tak sobie sam wydedukowałeś czy obejrzałaś Stefana?
O Matko. Nie wiem skąd się tacy ludzie biorą. Miał rację politolog Jabłoński mówiąc
Straszak biskupami, Macierewiczem czy Kaczyńskim jednak na niektórych zadziałał. Widać jednak, że tak prymitywna propaganda działa najbardziej na tych, o których media mówią, że to inteligenci i poważni przedsiębiorcy.
napisane przez: 31-letniego dzieciaka z wykształceniem podstawowym z zabitej deskami rzeszowszczyzny, który właśnie słucha Radia Maryja i zbiera się na poranne klepania różańca do kościoła a potem będzie pluł jadem na rząd.
 
Do góry Bottom