>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
trzeba jak najszybciej podjac dzialania majace na celu nie dopuszczenie oszoloma dudy na fotel prezydenta co jest rownoznaczne z upadkiem Polski. Trzeba rozpoczac fale protestow, strajkow i walczyc o ten kraj, gdy jeszcze nie jest za pozno.

Takze dzialajmy!!!
Weź nie ćpiaj więcej i udaj się do psychiatry chociaż wątpliwe żeby pomógł.
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
Widzę że temat polityki bardzo żywo komentowany, to i jak się wypowiem. Osobiście nie słucham radia eska itp. a praktycznie cały czas polskie radio24 (to nie reklama) i czynię to aby dowiedzieć się wielu rzeczy na tematy np polityczne.
Gdzieś wcześniej (Adamo chyba) wypowiedź padła co do hipermarketów i ich opodatkowania przez Andrzeja D. Otóż jak mówią ekonomiście to co powiedział Duda jest tak wielkim populizmem jakich jest mało. Wg wybranego w demokratycznych wyborach prezydenta te hipermarkety przenoszą jakieś mld złotych za granicę. Otóż każdy może sobie jechać do KRS-u i zobaczyć bilanse spółek które działają na Polskim rynku, a z KRS-ów dużych hipermarketów wynika wprost, że ich obroty wyniosły 200 mld zł w poprzednim roku, ale nikt w TV nie mówił że obrót to nie dochód, a tenże opiewał na jakieś 2% ... a więc ja się pytam gdzie te pieniądze ?? A może niech opodatkuje ekstra podatkiem np Biedronkę - ludzie się ucieszą, jak się dowiedzą, że dzięki jego działaniu (albo działaniu Jarosława K) na każdej rzeczy zakupionej muszą dopłacić dzięki prezydentowi te 10 gr. O ludu o ludu - przecież za takie działanie nie zapłacą posłowie i prezydent, a my konsumenci najniżsi w systemie !! więc jeśli ktoś powtarza czyjeś postulaty niech się wgłębi w temat i wtedy niech się wypowiada.
Sumarycznie spółki które są właścicielami hipermarketów generują czyste zyski (ze sprzedaży produktów) na poziomie kilku mln zł, a o tym że kilkadziesiąt tysięcy Polaków u nich pracuje, i dzięki nim kupują taniej, nikt nie napisze i nikt nie powie.
2. Obniżenie wieku emerytalnego - gratuluję - populizm ! A niech zrobi, a wy (i ja też) będziemy dymać jeszcze bardziej na ZUS a pokrycie będzie w podatkach ! Super, bardzo cieszy mnie to, że pan prezydent dodrukuje trochę banknotów, albo podniesienie nam podatki (bo musi skądś te pieniądze wziąć) .... Super pomysł !
3. Może jeszcze wyjdźmy z Uni ???? To się polonia ucieszy jak się dowiem że połowa jest nielegalnie w Irlandii itp. Wszyscy wtedy wrócą do Polski i będą się cieszyć w PIS że tyle polaków wróciło.
4. No i jak czekam do stycznia na 500 zł na mojego syna ! A jak obiecał to niech mi da te 500 zł !! I tak sobie myślę że jeszcze 2 dzieci będę miał to żona zostanie w domu bo za te 1500 zł pewnie by poszła do pracy !!!
5. Spotkamy się za 5 lat, i pomimo tego że narzekam, życzę sobie żebym mógł napisać w 2020 r. że wybór demokratyczny Polaków był w pełni słuszny i jestem zadowolony !
6. Aha - i jeszcze jedno. Konwencja antyprzemocowa ???? Widocznie to jest Polską normą że ojciec chla i leje matkę, a nikt z tym nic nie robi ????
Pozdro !
 
robaaak 387

robaaak

Użytkownik
6. Aha - i jeszcze jedno. Konwencja antyprzemocowa ???? Widocznie to jest Polską normą że ojciec chla i leje matkę, a nikt z tym nic nie robi ????

Pozdro !
A Ty raczyłeś się zapoznać w ogóle z treścią tej konwencji? Konwencji którą w takim kształcie krytykowała cała rzesza mądrych ludzi w Polsce i która nie została przyjęta przez wiele europejskich państw?
W Polsce od dawna mamy przepisy które pozwalają przeciwdziałać przemocy domowej. Trzeba z nich skutecznie korzystać, a nie rzucać przed wyborami &quot;szumną konwencję&quot; która nic, kompletnie nic nie zmienia. Może jedynie narobić jeszcze więcej syfu.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
trzeba jak najszybciej podjac dzialania majace na celu nie dopuszczenie oszoloma dudy na fotel prezydenta co jest rownoznaczne z upadkiem Polski. Trzeba rozpoczac fale protestow, strajkow i walczyc o ten kraj, gdy jeszcze nie jest za pozno.
Takze dzialajmy!!!
????
Udało Ci się kolegów powyżej ztrollować, możesz wracać do Hyde Park.
6. Aha - i jeszcze jedno. Konwencja antyprzemocowa ???? Widocznie to jest Polską normą że ojciec chla i leje matkę, a nikt z tym nic nie robi ????
O piękny populizm. ????
Serio myślisz że ta konwencja coś zmienia? To powiedz mi dlaczego w krajach w których jest wprowadzona współczynnik agresji w rodzinach jest wyższy? Polskie prawo reguluje tą sprawę tylko trzeba respektować to prawo a nie mieć je w dupie jak było dotychczas. Ta konwencja nic nie zmienia w tej sprawie. Otwiera jedynie furtke dla homosiów, genderów, związków partnerskich. I dlatego jesteśmy przeciw niej.
PO się komrpominuje uznali wczoraj że oni nie przegrali tylko Bronek. I że to nie była ich kampania tylko Bronka i kolegów z UW ????
PS: Na Śląsku wojny nie ma, jak tam u was?
PS2: Nie widze ksieży na ulicach, u mnie ich nie było wczoraj, a u was?
PS3: Już wpadli do was o 6:00 i zawineli na dołek?
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
No dobrze ???? Więc poczekajmy. Póki co obniżenie kwoty wolnej od podatku oraz zmiana wieku emerytalnego wyszła na pierwszy tor, co powiedział szef sztabu Andrzeja Dudy.
A co do homosiów, genderów i związków partnerskich - ja nie uważam ich za coś złego ! Po prostu jestem tolerancyjny w stosunku do takich par. I jeśli mówi się o tym, że wiele państw nie przyjęło konwencji - OK. Ale też wiele państw ma uregulowane kwestie związane ze związkami partnerskimi.
A czym jest gender ? WładcaŚmierci mam nadzieję że jesteś w stanie zdefiniować mi to pojęcie - chodzi mi o to jak ty to pojecie rozumiesz !! Bo może nagle okaże się, że jeśli dbam o swoją rodzinę, pomagam żonie i ona mnie, wspólnie wykonujemy pewne czynności to ja też jestem gender ?? Gdyż wiele osób tak właśnie to definiuje uznając, że ojciec pracujący przynoszący pieniądze do domu pijący i będący władcą swoich 4 ścian przy żonie kurze domowej jest normą ????
Pozdro i bez spinki Panowie. To tylko dyskusja, ja nikogo nie atakuję a wy od razu wyskakujecie .....
ps. wojny nie ma, księża mi nie przeszkadzają i jeszcze nikt do mnie nie zapukał ????
 
F 263

fidelio

Użytkownik
Widzę że temat polityki bardzo żywo komentowany, to i jak się wypowiem. Osobiście nie słucham radia eska itp. a praktycznie cały czas polskie radio24 (to nie reklama) i czynię to aby dowiedzieć się wielu rzeczy na tematy np polityczne.
Gdzieś wcześniej (Adamo chyba) wypowiedź padła co do hipermarketów i ich opodatkowania przez Andrzeja D. Otóż jak mówią ekonomiście to co powiedział Duda jest tak wielkim populizmem jakich jest mało.
To jest niesamowite jacy ludzie są głupi i jak wszystko można im wytłumaczyć jednym słowem - powiedzieć, że populizm i załatwione. To może mi powiesz skąd projekt ustawy ministerstwa finansów ograniczający unikania opodatkowania? Też populiści go napisali? Oczywiście projekt upadł w tajemniczych okolicznościach, bo jest nie na rękę tłustym misiom.
 
robaaak 387

robaaak

Użytkownik
Mag masz syna. Podobałoby Ci się gdyby w przedszkolu przebierali go w sukienki w ramach programu &quot;równościowe przedszkole&quot;?
W niektórych miejscach tak się działo. Chłopcy w większości przeżyli dość traumatycznie takie przebieranki.
Przemycanie pod pozorem walki z przemocą domową, treści takich jakie zawiera konwencja, prowadzi do tego, że to co do tej pory działo się w ramach eksperymentu, stanie się normą.
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
To jest niesamowite jacy ludzie są głupi i jak wszystko można im wytłumaczyć jednym słowem - powiedzieć, że populizm i załatwione. To może mi powiesz skąd projekt ustawy ministerstwa finansów ograniczający unikania opodatkowania? Też populiści go napisali? Oczywiście projekt upadł w tajemniczych okolicznościach, bo jest nie na rękę tłustym misiom.
1. nie jestem głupi.
2. wypowiadam się na temat obietnic wyborczych (bronek też miał nietrafione lub niemożliwe do zrealizowania).
3. Ja o wyborach i programach i tezach kandydatów, ty o PO, ich rządzie i posłach ???? i tego nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego tak mieszacie wybory Prezydenckie ! Załóżcie temat wybory parlamentarne i tam oceniajcie rząd.

bez odpowiedzi !
ps. 2 cofnijmy się do lat rządów PIS i pewnie tez coś ciekawego by się znalazło ????
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
Mag masz syna. Podobałoby Ci się gdyby w przedszkolu przebierali go w sukienki w ramach programu &quot;równościowe przedszkole&quot;?
W niektórych miejscach tak się działo. Chłopcy w większości przeżyli dość traumatycznie takie przebieranki.
Przemycanie pod pozorem walki z przemocą domową, treści takich jakie zawiera konwencja, prowadzi do tego, że to co do tej pory działo się w ramach eksperymentu, stanie się normą.
No zapewne nie, ale masz zawsze wybór w przedszkolu ! Możesz oddać do przedszkola prowadzonego przez księży, zakonnice. To nie jest zabronione.
Przecież pewne ramy w zakresie kształcenia są normowane przepisami wewnętrznymi, więc wszystko jest kwestią zgody tych którzy żądzą. A że na jesień premierem będzie Jarosław K. (i niech sobie rządzi, a ja będę patrzył) bo tak powiedział wczoraj Błaszczak, to na pewno to się zmieni ????
 
F 263

fidelio

Użytkownik
Generalnie już po pierwszych taśmach w normalnym kraju nie byłoby już dawno śladu po Platformie, ale Polska nie jest normalnym krajem.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
No dobrze ???? Więc poczekajmy. Póki co obniżenie kwoty wolnej od podatku oraz zmiana wieku emerytalnego wyszła na pierwszy tor, co powiedział szef sztabu Andrzeja Dudy.
Wciąż powtarzam by dać czas, i wtedy dopiero oceniać. Kwota wolna od podatku to pierwsza rzecz którą chce wprowadzić Andrzej Duda. A raczej zwiększenie jej. I według mnie to się uda zrobić w tym roku, co w pewnym sensie pomoże najbiedniejszym.
A co do homosiów, genderów i związków partnerskich - ja nie uważam ich za coś złego ! Po prostu jestem tolerancyjny w stosunku do takich par. I jeśli mówi się o tym, że wiele państw nie przyjęło konwencji - OK. Ale też wiele państw ma uregulowane kwestie związane ze związkami partnerskimi.
Nic nie mam do &quot;homo&quot; jeśli tylko się z tym nie afiszują. Nie zaglądam nikomu do łóżka i co w nim robi. Ale nie podoba mi się to gdy zaczynają się afiszować, gdy mówią że są prześladowani a tak naprawdę coraz bardziej się rozwijają. Normalny związek, to kobieta i mężczyzna, tak natura stworzyła. I nie chce aby moje przyszłe dziecko widziało obsciskujących się Panów na ulicy.
A czym jest gender ? WładcaŚmierci mam nadzieję że jesteś w stanie zdefiniować mi to pojęcie - chodzi mi o to jak ty to pojecie rozumiesz !! Bo może nagle okaże się, że jeśli dbam o swoją rodzinę, pomagam żonie i ona mnie, wspólnie wykonujemy pewne czynności to ja też jestem gender ?? Gdyż wiele osób tak właśnie to definiuje uznając, że ojciec pracujący przynoszący pieniądze do domu pijący i będący władcą swoich 4 ścian przy żonie kurze domowej jest normą ????
Dla mnie gender to te cuda, że dziecko ma sobie wybierać płeć czy chce być chłopczykiem czy dziewczynka. A wszystkie inne tłumaczone teorie to wymysły. Hitler tez tłumaczył że nie morduje ludzi, tylko oczyszcza świat.
Pozdro i bez spinki Panowie. To tylko dyskusja, ja nikogo nie atakuję a wy od razu wyskakujecie .....
ps. wojny nie ma, księża mi nie przeszkadzają i jeszcze nikt do mnie nie zapukał ????
Ja się nie spinam, dyskusja is dyskusja.
Tylko wku*wa mnie że rozmawiamy w kraju cały czas o głupotach a tymczasem dzieci nie dojadają, wiele rodzin żyje z groszy. A my gadamy o in vitro, konwencjach i innych bzdurach względem problemów biednych rodzin. Czy wszyscy sobie zdają sprawę ze kryzys nas niedopadł właśnie dzieki tym ludziom? A nie grubym rybom?
 
F 263

fidelio

Użytkownik
1. nie jestem głupi.
2. wypowiadam się na temat obietnic wyborczych (bronek też miał nietrafione lub niemożliwe do zrealizowania).
3. Ja o wyborach i programach i tezach kandydatów, ty o PO, ich rządzie i posłach ???? i tego nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego tak mieszacie wybory Prezydenckie ! Załóżcie temat wybory parlamentarne i tam oceniajcie rząd.
Chodzi o sposób myślenia, żałośnie prymitywny. Gdzie ty żyjesz? Nie słyszałeś o polskiej spółce LPP która przez spółkę na Cyprze unika płacenia podatków? Z takimi idiotami w tym kraju zawsze będzie syf.
 
robaaak 387

robaaak

Użytkownik
No zapewne nie, ale masz zawsze wybór w przedszkolu ! Możesz oddać do przedszkola prowadzonego przez księży, zakonnice. To nie jest zabronione.
Przecież pewne ramy w zakresie kształcenia są normowane przepisami wewnętrznymi, więc wszystko jest kwestią zgody tych którzy żądzą. A że na jesień premierem będzie Jarosław K. (i niech sobie rządzi, a ja będę patrzył) bo tak powiedział wczoraj Błaszczak, to na pewno to się zmieni ????
Kolejny przykład stereotypowego myślenia. Ja w Boga nie wierzę, kościół jest instytucją, która niejednokrotnie mnie irytowała. Jednak równie daleki jestem od tego, by moje dziecko przebierać w kiecki, prać mu mózg i wciskać, że może sobie wybrać czy jest chłopcem czy dziewczynką. Jeżeli okaże się transseksualistą, to uświadomi to sobie bez pomocy pani z przedszkola i wciskania go w sukienkę.

I kwestia najważniejsza dla mnie. Jak daleko bym nie był od PiSu i Dudy światopoglądowo, to nie godzę się na rozwalanie Polski. Jej zasobów i gospodarki. Pomysł sprzedaży lasów to skandal. To co dzieje się w spółkach skarbu państwa, to skandal kolejny.
Zastanawiasz się skąd Duda weźmie kasę na swoje wyborcze obietnice? Przeczytaj artykuł podlinkowany przez &quot;nocoty&quot;. Tylko najpierw trzeba skutecznie wyplenić patologię, która od lat zajmuje się drenażem tego kraju. Łatwo nie będzie, ale wierzę że się uda.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Chodzi o sposób myślenia, żałośnie prymitywny. Gdzie ty żyjesz? Nie słyszałeś o polskiej spółce LPP która przez spółkę na Cyprze unika płacenia podatków? Z takimi idiotami w tym kraju zawsze będzie syf.
Dobra ale z tym to cicho, bo buki nam opodatkują i się skończy ????
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
Słyszałem o wielu spółkach które maja swoją siedzibę na Cyprze. I powiedz czy to jest przestępstwo ? Wielu ludzi którzy mają kasę płacą dużą kasę tym którzy siedzą i myślą jak doradzić klientom żeby nie płacili wysokich podatków lub nie płacili w ogóle ! I to tyle w temacie spółek.
Władca - zgadzam się z tobą co do problemów społecznych które są pomijane. Powiedz szczerze - wierzysz że coś z tym zrobią ? Spójrz na problem biednych rodzin i niedojadających dzieci - większość z tych dzieci nie dojada bo: 1. rodzice piją, 2. ktoś nie płaci alimentów (bo ma konflikt z byłą żoną i uważa że nie musi płacić) 2. a dopiero później bo rodzice nie mają pracy, nie piją i są dla dziecka kochającymi rodzicami !!
Wszystko jest kwestią czasu. Ja nie jestem niezadowolony, bo to ludzie w Polsce wybrali Dudę. Teraz trzeba dać jemu i tym, dzięki którym jest gdzie jest, czas żeby mogli się wykazać, a weryfikacja będzie za 5 lat !!
a z tym gender to trochę słabo, słabo ???? Bo według obszerniejszej definicji ja chyba też jestem gender, bo robię zakupy, nastawię pranie, posprzątam jak potrzeba i jeść ugotuję ;)
 
F 263

fidelio

Użytkownik
Słyszałem o wielu spółkach które maja swoją siedzibę na Cyprze. I powiedz czy to jest przestępstwo ?
To teraz małe ćwiczenie intelektualne - wszyscy przeniosą działalność na Cypr - co się stanie z Polską?
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
I wcale się nie zdziwię jak i to zostanie wzięte pod lupę więc dopiero się FB ucieszy ;)
Jeśli w pierwszej kolejności zabiorą się za banki, hipermarkety, to przeżyje to. ;)
Wszystko się da zrobić, nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba tylko dobrego gospodarza, który będzie pilnował żeby kasa nie wylatywała na prawo i lewo. Wtedy będa pieniążki.
Przeciez to żart że w Vietnamie jest większa kwota wolna od podatku niż u nas. ????
Zaorajmy od razu cały przemysł do końca, wszyscy na Cypr niech wyjda a u nas niech zostaną zagraniczne firmy, hipermarkety, banki. Niech nas golą na kasę, bo w końcu tu są jeszcze pieniadze których nie ma na Ukrainie czy Białorusi i można nas golić jak frajerów. TAK BYC NIE MOZE!
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
jeśli obcy kapitał wyleci to moim zdaniem dopiero może być ból, jak ludzie stracą pracę ????
a ma ktoś może wiedzę ile ten kapitał zagraniczny zatrudnia ludzi w Polsce ?
 
Do góry Bottom