>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Złota Piłka FIFA 2013

rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Złota Piłka FIFA 2013.

Zapraszam do dyskusji nt. wyboru najlepszego gracza sezonu 2012/2013.
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Lionel Messi @ 1.80 *pewniejsze niż śmierć* @ Unibet :cool:
Po raz kolejny według mnie sprawa rozstrzygnie się pomiędzy Lionelem Messim a Cristiano Ronaldo.
Porównując sukcesy klubów, przewaga po stronie Messiego. Ronaldo nie zdobył w tym roku nic.
Dodatkowo wstydliwa czerwona kartka w finale Pucharu Króla, na pewno będzie miała wpływ na kilka głosów.
Liczby? Pomimo tego że sezon się nie skończył, również przemawiaj na korzyść Messiego.
To on zdobędzie złotego buta, za największa liczbę bramek w lidze wśród piłkarzy na świecie.
To on zdobędzie koronę króla strzelców w lidze Hiszpańskiej, wyprzedzając właśnie Cristiano Ronaldo.
Ronaldo do jedynych sukcesów będzie mógł prawdopodobnie zaliczyć korone króla strzelców Ligi Mistrzów.
Według mnie piąte pod rząd wyróżnienie *Atomowej Pchły* jest ogromnie realne.
- Przypuszczam że za kilka msc kurs będzie w granicach 1.3-1.4 ;)
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Robert Lewandowski @ 50.0 *value?* @ Unibet :cool:
Dla mnie kurs trochę z kosmosu, bo Robert w tym roku to czołówka.
Oczywiście, brakuje sukcesów klubowych, ale indywidualnie gra świetnie.
W przypadku wygrania Ligi Mistrzów, jego szanse rosną. A gdyby jeszcze strzelił 2 bramki i był królem strzelców... ;)
Złota Piłka to głosowanie głównie na nazwiska, dlatego uważam że wygra Messi albo Ronaldo.
Jednak dla asekuracji stawiam również dla Roberta po takim kursie, bo jest on zbyt wysoki.
Franck Ribery @ 30.0 *value?* @ Unibet :cool:
Świetny sezon zarówno indywidualnie jak i drużynowo.
Obok Robbena główny motor napędowy drużyny z Monachium. Kurs według mnie przesadzony.
I ponownie jak w przypadku Roberta, stawiam lekko jako asekuracja.
 
marfi 629

marfi

Użytkownik
Powiem szczerze, że kurs 1.8 na Messigo biorę w ciemno. Wziąłbym nawet gdyby nic nie wygrał, a Real wygrał by LM, Mistrza Hiszpanii i Puchar Króla. Ronaldo strzela 50 goli w sezonie w tym hattrick w finale LM, mimo wszystko gram na Messiego. Chyba każdy wie o co chodzi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Powiem szczerze, że kurs 1.8 na Messigo biorę w ciemno. Wziąłbym nawet gdyby nic nie wygrał, a Real wygrał by LM, Mistrza Hiszpanii i Puchar Króla. Ronaldo strzela 50 goli w sezonie w tym hattrick w finale LM, mimo wszystko gram na Messiego. Chyba każdy wie o co chodzi.
Nic dodać nic ująć, chyba każdy wie o co chodzi :] Jeżeli 2x dali Messiemu za nic złotą piłkę to już różnicy nie robi jak i 3 raz dadzą. Do tego te głosy, że fałszowane są wyniki to ta złota piłka powoli traci na wartości...
Dodam jeszcze inne powody: Ronaldo nie dostanie bo nie jest lubiany, Ribery jest brzydki, a Lewandowski kto to w ogóle jest przy nich ? Także zostaje tylko Messi, pogodzi wszystkich tym, że on jest lubiany, piękny i jest bogiem.
EDIT: No i gra w Barcelonie.
Pozdrawiam &quot;kumatych&quot; ????
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Nic dodać nic ująć, chyba każdy wie o co chodzi :] Jeżeli 2x dali Messiemu za nic złotą piłkę to już różnicy nie robi jak i 3 raz dadzą. Dodam jeszcze inne powody: Ronaldo nie dostanie bo nie jest lubiany, Ribery jest brzydki, a Lewandowski kto to w ogóle jest przy nich ? Także zostaje tylko Messi.
A że tak zapytam...bo ciekawość mnie zżera.
Czy uważasz że Ronaldo w tym sezonie zrobił więcej? Jeśli tak, to czekam oczywiście na argumentu.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
A że tak zapytam...bo ciekawość mnie zżera.
Czy uważasz że Ronaldo w tym sezonie zrobił więcej? Jeśli tak, to czekam oczywiście na argumentu.
Czy ja napisałem, że Ronaldo musi zdobyć złotą piłkę ? Podsumowałem Twoje pierwsze posty. Szkoda mi czasu na dyskusję na temat tego pseudo plebiscytu, który 2x dla mnie krótko mówiąc można określić 3 literami: WTF
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
Ale oceniasz realną wartość Złotej Piłki w wyborze najlepszego piłkarza, czy oceniasz możliwość zarobku w zakładach o Złotą Piłkę? No bo są inne fora do dyskusji kto kibicuje najlepszemu piłkarzowi świata. Plebiscyt jak plebiscyt. Ważne czy zarobić można.
 
memfisek 97

memfisek

Użytkownik
A że tak zapytam...bo ciekawość mnie zżera.
Czy uważasz że Ronaldo w tym sezonie zrobił więcej? Jeśli tak, to czekam oczywiście na argumentu.
W tym plebiscycie już nawet nie chodzi o to kto był lepszy w minionym roku, czy kto więcej zdobył trofeów.
Proponuje zerknąć na wyniki głosowań z ubiegłego roku, łatwo zauważyć że swoi popierają swoich bez względu na to jaki kto miał sezon. Prostym przykładem jest trener reprezentacji Niemiec, który oddal trzy głosy na zawodników z Niemiec.
Dlatego już teraz śmiało można stwierdzić, że Złotą Piłkę zdobędzie Messi, znowu ślepo na niego będą głosować przedstawiciele większości krajów.
Nie mówię też że Messiemu piłka się nie należy, lecz dla mnie ten plebiscyt kompletnie nie jest miarodajny i traci już swój konkretny cel.
Jeśli sam bym miał głosować to oddał bym głos na Pirlo, który mimo swoich lat dalej gra na światowym poziomie i za jego całokształt piłkarski się mu to należy.
Jednak taki kurs na Messiego grzechem jest nie pograć.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Przeciez Złotą Pilke przynaje się pod koniec roku, czy sie myle?!
Edit: No sprawdziłem, w styczniu jest konkurs. Chcecie pół roku czekac na zakład ???? ?!
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Czy ja napisałem, że Ronaldo musi zdobyć złotą piłkę ? Podsumowałem Twoje pierwsze posty. Szkoda mi czasu na dyskusję na temat tego pseudo plebiscytu, który 2x dla mnie krótko mówiąc można określić 3 literami: WTF
W sumie masz racje, nie napisałeś że uważasz że powinien zdobyć Ronaldo.
Więc cofam swoje pytanie. Mój błąd.
Zgadzam się że Złota Piłka jest taka i owaka ale...nie założyłem tego tematu po to.
Złota Piłka jest jak Eurovizia, każdy głosuje na tego co bardziej lubi i ceni. Niż ocenia to co wygrał.
Dla mnie kurs na Messiego to bajka, i chciałem się po prostu tym podzielić.
Jeśli Bayern wygra Ligę Mistrzów i Puchar Niemiec to zaproponowałbym kandydaturę Ribery&#39;ego.
Dlatego również napisałem analizę, ma wyniki klubowe, indywidualne.
Może indywidualne nie tak imponujące jak Ronaldo czy Messiego. Jednak i tak świetne.
Ale nie wygra, bo tu jest głosowanie na nazwisko w tym przypadku Ronaldo/Messi.
I dlatego bardziej zakład na Złota Piłkę traktuje jak H2H niż jakiś tam plebiscyt.
 
arespl 63

arespl

Użytkownik
Złota Piłka 2013
Kieruje się kursami z fortuny, gdzie mamy 8 kandydatów. Poniżej lista i od razu klilku odhaczam drogą wstępnej eliminacji.
1) Franck Ribery
2) Zlatan Ibrahimovic
3) Lionel Messi
4) Cristiano Ronaldo
5) Robert Lewandowski (@40) - hmm... co prawda świetny sezon w jego wykonaniu, 10 bramek w LM i tym samym druga pozycja na liście strzelców. Pamiętny mecz z Realem. W lidze też świetna dyspozycja strzelecka i o dosłownie mały włos przegrana w wyścigu o koronę strzelców. W reprezentacji występów chyba nie trzeba komentować... ???? Obecny sezon tez fajny w jego wykonaniu, kilka bramek w LM już jest, w Bundeslidze póki co 1 pozycja na liście strzelców. Ale moim zdaniem to i tak dużo za mało, żeby wygrać. Stawiam, że może liczyć na top 5 spokojnie, nawet top4 bym postawił, ale wyższe miejsca są juz zaklepane &quot;drogimi&quot; nazwiskami :razz:
6) Gareth Bale (@40) - nie ten poziom jeszcze ;) Świetny sezon w lidze, ale korony króla strzelców i tak nie upolował. W reprezetancji... to chyba nie trzeba nic mówić ???? Bohater ostatniego okienka transferowego, ale póki co słaby początek w Realu, widać ze się w ostatnich meczach rozkręca, ale czy wystarcz mu czasu, żeby zrobić coś aż tak WOW, żeby zadziwić środowisko piłkarskie i sprzątnąć złotą piłkę głównym kandydatom do tego trofeum ?? Moim zdaniem zdecydowanie nie :cool:
7) Andres Iniesta (@40)- chyba tylko za nazwisko w tym roku znalazł się w ogóle tutaj. Nie kibicuje Barcelonie, nie oglądam ich meczów na bieżąco, mogę nie być obiektywny, ale moim zdaniem słabiutka forma w porównaniu do tego co prezentował w poprzednich latach, kiedy to 4 razy pod rząd łapał się do top 5. Jeśli wtedy, tak czarując, prowadząc zarówno Barce jak i Hiszpanię do najwyższych trofeów nie dostał Złotej Piłki, to teraz tez jej nie dostanie. koniec, kropka ;)
8) Radamel Falcao (@50) - fajny sezon ligowy, wszyscy Wow Wow, a i tak dopiero 3 miejsce na liście strzelców LaLiga ;) W LE kompletnie nic nie pokazał, 1-2 bramki strzelone ?? Tak naprawdę nie poprowadził drużyny do żadnego trofeum - no chyba że za takie &quot;trofeum&quot; uznać 3 miejsce w lidze ???? &lt; tu akurat nawet jestem skłonny sie pod tym podpisać, bo tak naprawdę, to tylko dzięki niemu to 3 miejsce wywalczyli w tamtym sezonie&gt;. W reprezentacji trochę ciągnął do przodu gre drużyny, ale czy aż tak, żeby przyćmić innych pretendentów do Złotej Piłki ?? Nie. Ten sezon już w Monaco. Fakt, strzela trochę, radzi sobie nieźle, ale znowu &quot;jest dobrze, ale są lepsi&quot;, znowu gra, strzela, ludzie robią Wow Wow, a w klasyfikacji strzelców ligi są lepsi ;) A czy francuska liga jest aż tak prestiżowa, ze przyzwoite występy w niej pozwalają myśleć o ZP ?? I jeszcze jedno... nie występuje w tym sezonie w żądnych europejskich pucharach. Wszyscy konkurenci grają w Lidze Mistrzów, mają dodatkowa okazję pokazać się, zabłysnąć, zawalczyć o nagrodę, a Falco nie i to moim zdaniem przesądza sprawę ;)

******

4 odpadło, 4 zostało. Tutaj jest już ciężej.
Może na chwile przystańmy nad tym, co trzeba zrobić, żeby wygrać Złotą Piłkę ?? Patrząc po klasyfikacji ostatnich edycji trzeba być po prostu najlepszym na wszystkich frontach. Grać nie tylko u siebie w lidze, ale i w europejskich pucharach. Grać nie w jakimś średniaku, tylko w czołowym klubie, który sięga po trofea w lidze i na arenie międzynarodowej. Nie oszukujmy się, wystarczy spojrzeć na top 5 z ostatnich trzech lat i widać, że trzeba MIEĆ NAZWISKO &lt; może to głupio brzmi, ale takie jest moje zdanie. Przykładowo i czysto teoretycznie Messi czy Ronaldo mając nawet średni sezon mają duuzo większe szanse na wygraną, niż Falco, czy Lewy mając świetny sezon. Nazwisko i renoma robi swoje, trudno i darmo, tak jest ???? &gt; i klub z najwyższej półki, klub który daje możliwość grania na elitarnym poziomie na wszystkich frontach.
Najlepiej, żeby to był klub z Hiszpanii, Niemiec, Anglii - najlepsze, najbardziej medialne w tej chwili ligi europejskie.
Trzeba prowadzić swój klub po trofea, być czołowym zawodnikiem. Błyszczeć, wyróżniać się, strzelać bramki, duuuzo bramek &lt; tak, myślę, że to nieoficjalnie główny czynnik decydujący o wygranej&gt;. Trzeba byś medialnym. Musi być głośno o zawodniku, wszyscy muszą o nim mówić, pisać i zachwycać się stylem gry. Jak nie &quot;Cie&quot; nie zapamiętają i nie będą &quot;Cie&quot; mieli cały czas w głowie, to nie wygrasz :grin:
Wypadałoby w reprezentacji pokazać się z solidnej strony.
Trochę dziwnie może to brzmi, ale w moim odczuciu tak właśnie jest - świetny zawodnik potrzebuje świetnego klubu, żeby się w tym plebiscycie wybić ;)

Idąc dalej:
Ibra (@20) - Tutaj chwile się zastanawiałem analizując i doszedłem do wniosku, że jeśli nie zrobi w najbliższym czasie czegoś spektakularnego, to też nie wygra. Oczywiście jest genialnym zawodnikiem, klasowym - to nie podlega dyskusji, ale czy najlepszym kandydatem do Złotej Piłki w tym roku ?? Na pewno na + jego dominująca pozycja w reprezentacji i to, ze dzięki niemu jakoś ciułali te punkty ???? W klubie... no właśnie... PSG to &quot;TYLKO&quot; francuska liga i odnosząc się do moich powyższych rozważań, nie wiem, czy takie tło piłkarskie pozwala się aż tak wyróżnić i wybić. Chociaż sam Ibra jest tak nieobliczalny, ze pewnie nawet grając w naszej lidze wymyśliłby na boisku cos, żeby mowili o nim w całej Europie ;) Co prawda dość słabo w poprzednim sezonie w LM, ale we francuskiej całkowita dominacja. Król Strzelców z 30 bramkami w sezonie &lt; 2 na tej liście miał zaledwie 19 bramek&gt;, to on poprowadził PSG do mistrzostwa kraju z duża przewagą. i tutaj mamy kolejny ✅. A ten sezon ?? No co tu mówić, kolejne świetne miesiące, kolejne świetne mecze... Prowadzi PSG od zwycięstwa do zwycięstwa, czy to w krajowej lidze, czy LM. Tutaj i tutaj sam czub klasyfikacji strzelców ????
Gdyby nie ta &quot;francuska liga&quot; i tak naprawdę bardzo przeciętny wynik w LM w poprzednim sezonie i samego Ibry i całego PSG, to bym miał poważna rozterkę, czy Szwed nie zgarnie w tym roku Złotej Piłki ???? No ale ma jeszcze sporo czasu i sporo meczy, spokojnie stać go na to, żeby pokazać swoje niebanalne możliwości i jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę ;) A kursiwo @20 to ZDECYDOWANIE za dużo :razz: Chociaż jednak chyba nie dadzą mu się przebić aż tak wysoko ;)

Messi (@2) - Wszyscy wiemy jak tu wygląda sytuacja. Genialny poprzedni sezon, zresztą tak jak kilka poprzednich. Z Barcą wygrana La Liga, dobry występ w LM, ale oczekiwali zdecydowanie więcej, lekki niedosyt pozostał. Nie trzeba komentować, ze to jeden z głównych kandydatów do Złotej Piłki ???? Król strzelców hiszpańskiej, z dużą przewagą nad CR7 i z genialna liczbą 46 bramek ???? &lt; Przyznam, że nie lubię go, bo kibicuje Realowi, ale obiektywnie patrząc to sięgnięcie robi wrażenie&gt;. W klasyfikacji strzelców LM &quot;dopiero&quot; 3 miejsce. No nie wiem co dalej powiedzieć... ciągnął Barce w trudnych momentach i w tych łatwych też. Ale w tym sezonie wyraźnie słabsza dyspozycja. Nie podlega dyskusji, że póki co, to widmo Messiego z poprzednich sezonów. Mało widoczny, mało efektowny i efektywny. Nie da się ciągnąc tego wózka przez kilka kolejnych sezonów na najwyższych obrotach, bez żądnych wahań formy i właśnie tutaj takie tąpnięcie mamy. Słaba dyspozycja w ostatnim czasie, niemoc strzelecka + małe urazy robią swoje. Do tego ostatnio było info, ze doznał kontuzji, która może go wykluczyć z gry na 3-6 tygodni &lt; zobaczymy ile w tym prawdy&gt; + doliczyć do tego trochę czasu na wznowienie treningów, rozegranie się i powrót do optymalnej formy... Moim zdaniem to gwoźdź do przysłowiowej trumny :razz: Jak dobrze spojrzałem w statystyki, to 4 kolejne lata Złota Piłka trafiała w jego ręce - tym razem będzie inaczej, ileż można ;) W reprezentacji też bez szału, nic konkretnego na plus z gry w reprezentacji chyba nie wynika. Poza tym kurs @2 przy obecnej dyspozycji i kontuzji nie jest warty gry moim zdaniem. Obawiam się tylko tego, że samo &quot;nazwisko&quot; i &quot;przynależność klubowa&quot; w ciemno załatwia mu kolejny tytuł, no ale to już musieli by się naprawdę nieźle namęczyć, żeby to przepchnąć ;)

Ribery (@1,8) - no okej, dobry sezon, wszyscy się zachwycają, Bayern miażdżył na wszystkich frontach, wygrał praktycznie wszystko co się dało, a Ribery był podstawowym zawodnikiem drużyny, kołem napędowym - fakt. Ale indywidualnie aż tak zmieniał obraz gry ?? hmm... osobiście myślę, ze w tej kwestii zdecydowanie ustępował i ustępuje dwójce: CR7 i Leo ;) Brawurowe akcje, kilka ważnych goli, ale to chyba za mało. Okej, zgadzam się, że jeden z głównych kandydatów do top, ale czy aż na top 1 ?? Tym bardziej po takim kursie ?? Mnie nie zadowala :razz: Zdecydowanie za mało bramek w LM i Bundeslidze i to może zaważyć. Niby to nie jest oficjalnie kryterium, ale podświadomie wszyscy zwracają na to uwagę. To jest pewien wyznacznik. W reprezentacji bez większych sukcesów w mojej opini. Mam taką refleksję, że gdyby nie to, że grał w tamtym sezonie w genialnie spisującym się Bayernie, to nie byłoby o nim tak głośno i takich zachwytów by nie było. W mojej opinii trochę jak Balem w poprzednim sezonie - czołowy zawodnik druzyny, ciagnął z przodu, walczył, pokazywał sie ze świetnej strony, długimi momentami błyszczał - z tą tylko różnicą, że Bale miał klub, który nie pozwolił mu nic wygrać w tamtym sezonie, a Franck wręcz przeciwnie i to jest głównym argumentem dlaczego francuz jest tak faworyzowany. Bale nie grał wcale gorzej, nie był dużo gorszym zawodnikiem, ale miał porostu klub, który go dyskwalifikował już na starcie :? W tym sezonie tez bez frajerków, a tu trzeba fajerwerków, żeby wygrać Złotą Piłkę, samą solidną, dobra grą się chyba tego nie wygra ;) Nie mówię, ze Franck tego nie wygra, bo nie mam 100 % pewności ale sam kurs nie zachęca. A w top 3-4 z pewnością będzie.


No i w końcu mój faworyt:
C. Ronaldo - (@8) - :wowsdf: Już sam kurs sprawia, ze w ciemno można wchodzić :razz: Ronaldo indywidualnie kolejny świetny sezon za sobą. Gracz, który tak jak Messi w Barcelonie, tak on w Realu robi różnicę. Są fajerwerki, jest efektownie i efektywnie. W poprzednim sezonie w La Liga 2 miejsce na liście strzelców, król strzelców LM. I gdyby nie pozostawiający spory niedosyt brak trofeów dla Realu w poprzednim sezonie, to byłby tu murowanym i bezapelacyjnym pretendentem do nagrody - patrząc na obecną sytuację. Z reprezentacją sukcesów brak, ale zdecydowanie wyróżniająca się postać, która jakimś cudem ciągnie jeszcze ten wózek. &lt; mało obiektywnie :rolleyes: ??&gt; A ten sezon ?? genialny początek, chyba najlepsza dyspozycja od lat... :grin: W La Liga 16 bramek w 13 meczach, w LM 8 bramek w 4 meczach :cool: W poprzednim sezonie 12 bramek wystarczyło do korony króla strzelców w całej LM, a on ma juz 8 po 4 meczach. A przed nim mecz z Galatą u siebie i z FC Copenhagen na wyjeździe, oba mecze świetne, żeby jeszcze nastrzelać kilka bramek ;) Aktualne 8 bramek to i tak już rekord zdobyczy w fazie grupowej, a w tych 2 meczach na pewno jeszcze coś dołoży - motywacja jest, forma jest, zespól, który mu w tym pomoże jest ;)

Ostatnie 2 lata kończył wyścig po Złotą Piłkę na drugim miejscu, za plecami Leo, teraz pora, żeby role się odwróciły ;) Ronaldo mega forma, rozpędzony jak dzik w żołędzie :grin: Nakłada się to ze słabą formą Messiego i dodatkowo kontuzją wyłączającą z gry. Więc jak nie teraz to kiedy ??

Ja biorę ;)


Oczywiście jeszcze dużo czasu i meczy przed nami, które będą miały na pewno spory wpływ na wybór zwycięscy, ale dyskusję można zacząć ;)


Ale dla mnie @8 na CR7 to mega value i ja biorę ;)
W moim odczuciu typowa podpucha buków z tym az @8 na CR7 ????

Wyszło niezłe wypracowanie, pomyśle, czy nie opublikować tego w postaci książki :grin: Momentami trochę tandetnie napisane i za pewne mało profesjonalnie, ale starałem się gruntownie przeanalizować ????
Mam nadzieje, ze komuś będzie się chciało przez to przebrnąć :razz:
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
arespl 63

arespl

Użytkownik
Tutaj jeszcze wrzucam artykuł na temat:
KLIK

e: Analizę zacząłem pisać wczoraj wieczorem, ale ze względu na długość dopiero dzisiaj dokończyłem. Wrzuciłem i jeszcze raz zerknąłem na Fortunę i ZONK... chyba kapnęli się jakiego walneli babola, bo kurs na CR7 z @8 na @3 spadł :? Wczoraj zdążyłem za parę zł z końcówki salda zagrac jeszcze po @8, a w najblizszych dniach miałem zamiar jeszcze dołozyć... Mimo wszystko myślę, że nawet po @3 warto ;)
 
scyth 98

scyth

Użytkownik
Haha, rano dzisiaj po kursie 8 postawiłem!!!
Wstałem rano, zobaczyłem kursy i byłem w szoku! 8 kurs na Ronaldo? Trzeba było zagrać po tak abstrakcyjnym kursie.
Niesamowicie się cieszę patrząc na te spadki bo początkowo planowałem postawić jak wrócę z uczelni ????
 
oxi64 674

oxi64

Użytkownik
(...) Mimo wszystko myślę, że nawet po @3 warto ;)
Mimo wszystko polecam stawiać gdzie indziej ????
Bet365 @4,00
sts @4,75 (4,18)
reszty stron nie przeglądałem, ale na pewno da się złapać jeszcze wiecej
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Ta Złota Piłka wiele wyjaśni w kwestii na co się patrzy:
1) Franck Ribery - jak zdobędzie ZP za osiągnięcia to w takim razie 2x Messi nie mam pojęcia za co dostał ZP. W obu wtedy przypadkach powinien dostać nagrodę jakiś Hiszpan: Iniesta/Casillas
2) Lionel Messi - jak zdobędzie ZP to tylko z sympatii, przecież to nie możliwe, aby zdobywając 2x mniej bramek z roku na rok ponownie wygrać. ( Rozumiem kontuzja, ale taki jest sport... i przez to z automatu powinien odpaść z rywalizacji) Kompletnie wtedy ta cała Złota Piłka przestanie mieć sens...
3) Cristiano Ronaldo - zdecydowanie to on powinien dostać ZP tym bardziej, że &quot;podobno&quot; jest to nagroda za indywidualne osiągnięcia. No ale tutaj inny aspekt bierzemy, jest to najbardziej znienawidzony piłkarz na świecie i większość &quot;znawców&quot; ( czyt. także wyborców ) patrzy na niego przez inny pryzmat niż tylko sportowy.
Wiadomo, że kursy u buków zdecydowanie skłaniają aby stawiać na CR7, ale według mnie realny scenariusz jest taki, że głosy tych co mieli głosować na Messiego ale &quot;zmądrzeją&quot; przejdą w większej ilości na Francuza, niż na Cristiano Ronaldo. Stąd tak na prawdę jedyny sensowny typ to był ten po 8,0 na CR7, obecnie te między 2.0 a 4.0 dla mnie większego sensu nie ma bo nie wiadomo tak na prawdę czym tutaj się selekcjonerzy i kapitanowie reprezentacji zgłoszonych w FIFA oraz dziennikarze będą kierować: Osiągnięcia, Sympatia czy &quot;Prawda&quot; ( czyt. podkreślony w ppkt. 3 )
-------------------------
Dobry tekst z jedną pomyłką bądź niewiadomą:
Oczywiście jeszcze dużo czasu i meczy przed nami, które będą miały na pewno spory wpływ na wybór zwycięscy, ale dyskusję można zacząć :wink:
Selekcjonerzy i kapitanowie reprezentacji zgłoszonych w FIFA oraz dziennikarze wybrani przez France Football muszą oddać głosy do 15 listopada. Taka informacja pojawiła się na stronie Klik
Wydaje mi się, że rok temu później było głosowanie, nie chce mi się szukać jak to jest...
 
scyth 98

scyth

Użytkownik
Logicznym byłoby wyeliminowanie ze ścisłej czołówki Messiego przy obstawianiu zwycięzcy. Sezon słaby jak na jego standardy co symbolicznie podkreśliła ostatnia kontuzja. Więc Leo w tym roku teoretycznie nie powinien się liczyć a już na pewno nie ma sensu stawianie go po kursie 2,0.
Ribery - kurs 1,80 i teoretycznie największy faworyt do zwycięstwa w tym plebiscycie. Ale ZP to nagroda dla najlepszego, najbardziej widowiskowego piłkarza sezonu a w tym elemencie Francuz to nawet nie jest półka Messiego i Cristiano. jasne, najlepszy piłkarz najlepszej drużyny Europy w poprzednim sezonie ale jakby nie patrzeć, Argentyńczyk i Portugalczyk biją go na głowę.
I najlepszy kurs i najlepszy piłkarz ostatnich miesięcy. Rok temu można powiedzieć Messi po średniej wiosnie niszczył wszystko jesienią, Ronaldo wręcz przeciwnie i nagrodę dostał Messi. Teraz Ronaldo błyszczy w ostatnich miesiącach i moim zdaniem zasługuje na ZP. Kurs, jaki jeszcze dziś rano był wystawiony na poziomie 8,0 to jedna wielka pomyłka bukmacherów. Cieszę się, że w porę złapałem chociaż udało mi się to wielkim fuksem i dość przypadkowo. Teraz, gdyby był kurs ~ 5 to nadal można rozważyć ale kurs ~3 średnio do mnie przemawia. Niby i tak powinien wejść ale jedyna moja obawa to to, czy rzeczywiście część głosujących nie ma jakichś uprzedzeń, które nakażą im przekierować głosy z Leo na Francka, tak jak pisze cooleman7. Nie oszukujmy się, piłkarze to nie geniusze i część też z pewnością wierzy w te stereotypy, które nie pozwolą na zagłosowanie na CR7. Jak będzie to się okaże ale kurs 8 to był prezent
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
zdecydowanie to on powinien dostać ZP tym bardziej, że &quot;podobno&quot; jest to nagroda za indywidualne osiągnięcia.
W takim razie na starcie skreślasz bramkarzy, obrońców, pomocników bo liczyć się ma tylko ilość strzelonych bramek potęgom typu Elche, Valladoli czy inne Granady ? Moim zdaniem ni tędy droga.Cristiano jest fantastycznym piłkarzem, ponad przeciętne umiejętności i niektóre jego zagrania ogląda się z wielką przyjemnością, ale patrząc na fakty to jego bramki nic, zupełnie nic Realowi nie dały - ani jednego trofeum, a sam Portugalczyk nie wygrał indywidualnej klasyfikacji w lidze (niemniej trzeba dodać, że miał godnego siebie rywala, a w zasadzie najlepszego gracza w historii), w dodatku co jeśli nie awansuje z Portugalią na MŚ ? Mówisz, że to trofeum indywidualne i jest faktem, ale w mojej opinii nie powinniśmy tylko patrzeć na suche liczby i wykręcanie świetnych wyników na drużynach pokroju Getafe.Jeśli tak by było to można by przygotować jakiś algorytm, dzielić liczbę strzelanych bramek itd.Na dobrą sprawę moim zdaniem powinien się też liczyć efekty wizualny, wkład w grę drużyny, a co za tym idzie sukcesy tej ekipy, a w tym roku pod tym względem najlepszy był Ribery.Nie zmieni to faktu, że do poziomu Messiego czy Ronaldo nie doskoczy, ale w tym roku żadne z w/w nie może się pochwalić taką ilością trofeów w jaką przyczynił się Francuz.
y &quot;Prawda&quot;
Twoja prawda nie zawiera jednak informacji takiej, że te bramki zupełnie nic nie dały drużynie Cristiano.
Co do najbardziej znienawidzonego piłkarza, ja nie wiem jak można tak postępować.Trzeba się cieszyć, że żyje się w czasach kiedy grają tacy wirtuozi jak Messi czy Ronaldo bo ich zagrania to poezja dla oczu.
Nie mniej nie zdziwi mnie jakikolwiek inny wybór, po braku ZP dla Sneijdera to uważam, że ten plebiscyt zrobił się lekko śmieszny.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
W takim razie na starcie skreślasz bramkarzy, obrońców, pomocników bo liczyć się ma tylko ilość strzelonych bramek potęgom typu Elche, Valladoli czy inne Granady ?
Mówisz, że to trofeum indywidualne i jest faktem, ale w mojej opinii nie powinniśmy tylko patrzeć na suche liczby i wykręcanie świetnych wyników na drużynach pokroju Getafe.
Ale ja się z Tobą zgadzam, tylko to się zaczęło niestety od darowania Messiemu w poprzednich latach Złotych Piłek. ( Rok 2010 i 2012 ). I wtedy ogłoszone zostało, że jest to nagroda dla indywidualności, chociaż każdy normalny kibic pamięta, że dawniej ZP to przede wszystkim było dla piłkarza, który poprowadził swoją ekipę do sukcesów ( jakieś pojedyncze przypadki były ) , bo chyba nie nazwiemy sukcesami wygranie śmiesznej Primera Division i strzeleniu multum bramek &quot;obsranym&quot; na początku meczu ekipom.
Ja tutaj tylko opisałem sytuację jaka się wytworzyła po 2010 roku: Wtedy byłem za Casillasem aby otrzymał ZP, to byłoby w końcu coś innego niż pomocnik/napastnik i raz obrońca, ale Sneijder jak najbardziej też zasługiwał podobnie i Iniesta, a w 2012 roku choćby Iniesta czy ponownie Casillas.
Kto otrzymał wiemy... Czy zasłużenie ? To już każdy niech sobie odpowie.
Jednak idąc takim tokiem rozumowania wyborców jeżeli indywidualność to Cristiano Ronaldo i tyle w temacie. Ale ogólnie mnie to rypie, FIFA ( dziwne, że wiele osób głosujących potwierdzało, że oddawali na kogo innego głosy ) jak i Blatter ( ostatnie wypowiedzi ) pokazali wiele co w tych czasach znaczy Złota Piłka.
 
Do góry Bottom