>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Złota Piłka FIFA 2013

scyth 98

scyth

Użytkownik
Jednak idąc takim tokiem rozumowania wyborców jeżeli indywidualność to Cristiano Ronaldo i tyle w temacie. Ale ogólnie mnie to rypie, FIFA ( dziwne, że wiele osób głosujących potwierdzało, że oddawali na kogo innego głosy ) jak i Blatter ( ostatnie wypowiedzi ) pokazali wiele co w tych czasach znaczy Złota Piłka.
A tu jednak bym nie przesadzał z Blatterem, dla mnie to był po prostu żart ???? Każdy wie jaki charakter i wizerunek mają na boisku Messi i Ronaldo - i Blatter nie powiedział nic odkrywczego, Messi na boisku to teoretycznie uosobienie świętości, gra, robi swoje i tyle. A Ronaldo dzieli rządzi, dużo przeżywa i tyle.
Ronaldo to mój ulubiony piłkarz (zaraz po Lampardzie) ale nie sądzę aby ta sprawa była warta takiego szumu. Nie przesadzajmy z poprawnością bo niedługo jakiekolwiek żarty będą uważana za niesmaczne itd
Aczkolwiek nie wykluczam jakichś brudów w związku z głosami, które szły na inne osoby niż powinny, np w kwestii Mourinho.
Złota Piłka to w dzisiejszych czasach praktycznie konkurs popularności i Ronaldo nie jest tu faworytem ale skoro nawet Stanowski pisze artykuł, w którym niemal domaga się Złotej Piłki dla Ronaldo to to już o czymś świadczy ????
 
scyth 98

scyth

Użytkownik
Kursy na Cristiano są juz abstrakcyjne, ~1,5. W tym momencie nawet kurs 3 wydaje się być niezłym value.
Ale jesli komuś udało się złapać zwycięstwo Ronaldo po 8 to teraz można zrobić prawie surebeta. Kurs na to, ze ZP zgarnie Ribery to ~3. Messiego można wykluczyć bo gdyby wygrał to byłoby to nieporozumienie i wręcz skandal dlatego stawiając na Francuza po aktualnym kursie można być niemal pewnym wygranej bo nie wyobrażam sobie zwycięstwa kogoś spoza tej dwójki
 
D 27

danielsan

Użytkownik
Więc możesz obudzić się z ręką w nocniku, bo historia plebiscytu, sposób głosowania, oraz ostatnie lata - nie wykluczają wcale Messiego.
 
tmlmrf 193

tmlmrf

Użytkownik
Ale ja się z Tobą zgadzam, tylko to się zaczęło niestety od darowania Messiemu w poprzednich latach Złotych Piłek. ( Rok 2010 i 2012 ). I wtedy ogłoszone zostało, że jest to nagroda dla indywidualności, chociaż każdy normalny kibic pamięta, że dawniej ZP to przede wszystkim było dla piłkarza, który poprowadził swoją ekipę do sukcesów ( jakieś pojedyncze przypadki były ) , bo chyba nie nazwiemy sukcesami wygranie śmiesznej Primera Division i strzeleniu multum bramek &quot;obsranym&quot; na początku meczu ekipom.
Ja tutaj tylko opisałem sytuację jaka się wytworzyła po 2010 roku: Wtedy byłem za Casillasem aby otrzymał ZP, to byłoby w końcu coś innego niż pomocnik/napastnik i raz obrońca, ale Sneijder jak najbardziej też zasługiwał podobnie i Iniesta, a w 2012 roku choćby Iniesta czy ponownie Casillas.
Kto otrzymał wiemy... Czy zasłużenie ? To już każdy niech sobie odpowie.
Jednak idąc takim tokiem rozumowania wyborców jeżeli indywidualność to Cristiano Ronaldo i tyle w temacie. Ale ogólnie mnie to rypie, FIFA ( dziwne, że wiele osób głosujących potwierdzało, że oddawali na kogo innego głosy ) jak i Blatter ( ostatnie wypowiedzi ) pokazali wiele co w tych czasach znaczy Złota Piłka.
Największym problemem przy przyznawaniu ZP jest jasne określenie, na podstawie jakich kryteriów mają być oddawane głosy. Do momentu kiedy głosowali tylko dziennikarze, sprawa była jasna. I pojawiały się też kontrowersyjne wybory, jak choćby ten Cannavaro z 2006r. Odkąd głosują piłkarze i trenerzy, bardziej pod uwagę biorą oni osiągnięcia indywidualne, czy też umiejętności graczy. Zauważyłem też na przykładzie ostatnich lat, że kluczowe znaczenie ma tutaj końcówka sezonu, co dla mnie jest absurdalne. Pod koniec listopada kiedy odbywa się głosowanie, a sezon ligowy właśnie się rozpoczyna i dajmy na to Messi czy (to co widzimy obecnie) Ronaldo strzeli jakiegoś hat-tricka i od razu czytamy, że oto ów jegomość powinien otrzymać ZP. Tak w 2010 roku stracił szanse na zwycięstwo Sneijder, czy też któryś z Hiszpańskich mistrzów świata, na rzecz Messiego. W tamtym sezonie to całe zamieszanie z rekordem Mullera bitym przez Leo, tutaj było niemalże pewne końcowe rozstrzygnięcie. Tyle że w przeciwieństwie do 2010r., to rozstrzygnięcie jest dla mnie całkowicie zrozumiałe, bo konkurencja dla Messiego naprawdę nie była zbyt silna. W tym roku w końcówce błyszczy nam Ronaldo, który przez cały rok nie wygrał żadnego trofeum. ŻADNEGO. Nawet tego Copa del Rey nie udało się zgarnąć Realowi, po pierwszej porażce od niepamiętnych czasów z Atletico. Także tutaj sytuacja w porównaniu z tą Messiego z poprzednich lat jest nieco inna. Argentyńczyk nigdy nie otrzymał tej nagrody bez wygrania żadnego trofeum z zespołem. Dlatego też wszyscy śmieszą mnie teksty typu, że jak teraz CR nie dostanie tej nagrody to już będzie totalny skandal. Ja sobie nie przypominam kiedy ostatni raz otrzymał ją ktoś, kto nie wygrał z zespołem przez cały rok kompletnie nic. I jak już CR tegoroczną statuetkę dostanie, to te opinie o &quot;darowaniu&quot; kolejnych ZP Messiemu przez FIFA będzie można sobie między bajki włożyć. No chyba, że znowu wygra Leo :grin:, ale to już byłoby grubym nieporozumieniem jak dla mnie.
 
scyth 98

scyth

Użytkownik
Więc możesz obudzić się z ręką w nocniku, bo historia plebiscytu, sposób głosowania, oraz ostatnie lata - nie wykluczają wcale Messiego.
Teoretycznie. Ale równie dobrze można powiedzieć, że niby nic nie wyklucza wygranej Zlatana. Ale co do Messiego to jego zwycięstwo tu byłoby tak jak już wielokrotnie było pisane jednym wielkim nieporozumieniem. Ten plebiscyt już jakiś czas temu stał się śmieszny a gdyby za ten rok ZP powędrowała do Leo to już nawet przestałoby być śmieszne
 
K 0

krolikmu

Użytkownik
Dziś pojawił się przeciek że to Messi zdobędzie złotą piłkę, przecież podała agencja która w tamtym roku także podawała wyniki głosowania i wszystko się zgadzało. Kurs na fortunie spadł z 7 zł wczoraj do 3 zł dzis ????
 
andre-agassi 596

andre-agassi

Użytkownik
Różnica jest jedna acz zasadnicza: w tamtym roku wytypować czołową trójkę prawdopodobnie potrafiłaby też Bożenka z Klanu, a teraz jest to wyjątkowo ciężkie. W 2012 mogło im się udać, w tym roku jest to bardzo wątpliwe.
Złota Piłka dla Leo w tym roku byłaby wyjątkowo niesprawiedliwa.
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
@andre agassi, rzecz w tym, że oni w zeszłym roku podali prawidłową kolejność pierwszy 5 miejsc - a to już nie było takie łatwe ;)
Agencia News (@AgenciaNews na Twitterze) wiele razy informowała z dużym wyprzedzeniem o wielu ważnych wydarzeniach w świecie futbolu. W wielu przypadkach miała rację. Za przykład można podać transfer Cesca Fabregasa oraz Neymara do FC Barcelony. Agencja przewidziała także odejście Villi oraz transfer Zlatana Ibrahimovicia.
Dokładnie 29 listopada 2012 &quot;AgenciaNews&quot; również podała kolejności pierwszej piątki Złotej Piłki wśród piłkarzy i trenerów, które później sprawdziły się w stu procentach.
Agencja ta podała także tegoroczne głosy kilku trenerów. Selekcjoner Kolumbii Pekerman miał zagłosować w następującej kolejności: Messi, Ribery, Cristiano Ronaldo. Selekcjoner Senegalu także na pierwszym miejscu miał umieścić Messiego, potem Ribery&#39;ego i Iniestę. Natomiast trener Salwadoru według agencji głosował na Ribery&#39;ego, Ronaldo i Messiego.
W komentarzach internautów spekuluje się, że pod &quot;AgenciaNews&quot; mogą kryć się dziennikarze hiszpańskich dzienników.
biorąc pod uwagę powyższe to z pewnością jest jakieś value w kursie na Messiego w okolicach 7-9 ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
scyth 98

scyth

Użytkownik
Wczoraj widziałem kurs 9 na Messiego. Po tym &quot;przecieku&quot; uznałem, że mimo wszystko zagram symbolicznie ale niestety, dziś kursy już dużo mniejsze, w STS 3,5 tylko
 
arespl 63

arespl

Użytkownik
Tylko jakby mimo wszystko Messi dostał ZP w tym roku, to już mega przegięcie... Chyba nawet większość kibiców Barcelony się z tym zgodzi... :razz:

Ronaldo wygrał plebiscyt, na najlepszego piłkarza LA Liga, wyprzedzając tym samym Messiego, wiec samo to powinno przesądzać sprawę ;) Tym bardziej, ze w LM to Ronaldo lepiej się spisał :razz:
Może to taki kontrolowany przeciek do prasy, żeby sprawdzić reakcje społeczeństwa, czy przypadkiem nie da się przepchnąć Messiego :razz:
 
esperanza10 506

esperanza10

Użytkownik
Ronaldo wygrał plebiscyt, na najlepszego piłkarza LA Liga, wyprzedzając tym samym Messiego, wiec samo to powinno przesądzać sprawę Tym bardziej, ze w LM to Ronaldo lepiej się spisał
Masz chyba błędne informacje, co do tego, bo to jednak Messi otrzymał tytuł dla najlepszego gracza sezonu. Cristiano dostał nagrodę dla MVP, notabene po raz pierwszy została przyznana. W Hiszpanii sporo kontrowersji w związku z tym, bo wcześniej nikt o takiej nagrodzie na gali nie slyszal...
W Lidze Mistrzów? Obaj byli słabsi niż Ribery i to jest jedyny słuszny zwycięzca Złotej Piłki. Cristiano ma dobre ostatnie trzy miesiące, ale wcześniej na pewno nie grał lepiej niż Messi (który praktycznie od kwietnia się leczy) i Ribery&#39;ego, który ciągnął Bayern w najważniejszych meczach i był po prostu lepszy niż obaj ww. zawodnicy.
 
byku1705 547

byku1705

Użytkownik
Messi ostatni dobry mecz jaki zagral to chyba byl rewanz z Milanem. Poprzedni sezon mimo ilosci bramek naprawde przecietny, blamaz z Bayernem 7-0 w dwumeczu gdzie byl wtedy Messi ? Ronaldo dal Portugalii awans na MŚ, zeszly sezon nie schodzil ponizej dobrego poziomu, ten sezon ma poki co swietny. Dla mnie to jest najsluszniejszy wybor, co do Francka nie bede sie wypowiadal, bo nie sledze bundesligi...
 
K 0

krolikmu

Użytkownik
Ronaldo oczywiście miał lepszy sezon niż Messi, ale nie można zapominać że Złota Piłka jest przyznawana przez dziennikarzy, trenerów itp. Może ktoś pamięta wypowiedź z tamtego roku że któryś z głosujących zagłosował na kogoś innego a jego głos i tak otrzymał Messi, nie wiadomo ile w tym prawdy ale coś jest na rzeczy. Na betclicu kurs na Messiego w okolicach 10 zł, więc myślę że warto zagrać za pare groszy ????
Kurs na Messiego na betclicu z 10 zł spadł na 6,5 zł ????
 
scyth 98

scyth

Użytkownik
Masz chyba błędne informacje, co do tego, bo to jednak Messi otrzymał tytuł dla najlepszego gracza sezonu. Cristiano dostał nagrodę dla MVP, notabene po raz pierwszy została przyznana. W Hiszpanii sporo kontrowersji w związku z tym, bo wcześniej nikt o takiej nagrodzie na gali nie slyszal...
W Lidze Mistrzów? Obaj byli słabsi niż Ribery i to jest jedyny słuszny zwycięzca Złotej Piłki. Cristiano ma dobre ostatnie trzy miesiące, ale wcześniej na pewno nie grał lepiej niż Messi (który praktycznie od kwietnia się leczy) i Ribery&#39;ego, który ciągnął Bayern w najważniejszych meczach i był po prostu lepszy niż obaj ww. zawodnicy.
Haha ???? Jasne... Tak się składa, że Bayern tak samo &quot;ciągnął&quot; Ribery jak i Robben czy Martinez. I to nawet z tej trójki jak już to Holender zasługiwałby na ZP prędzej niż Francuz. Rozumiem, że zwycięzca LM niemal z urzędu ma piłkarza w gronie faworytów do wygrania plebiscytu ale ostatnie lata udowodniły, ze tytuły klubowe można zostawić na boku - wygrywa je cała drużyna. W poprzednim roku wiosnę lepszą miał Cristiano ale na jesieni to Messi rządził i wygrał. W tym sezonie jesień to czas jednego zawodnika - CR7. Przyznanie ZP Messiemu będzie nieśmiesznym żartem; przyznanie jej Ribery&#39;emu, jakkolwiek wytłumaczalne i do zaakceptowania, będzie zaprzeczeniem tego, co miało miejsce w 2010.
 
bonk87 15

bonk87

Użytkownik
Kto na Złotą Piłkę zasłużył, a kto ją dostanie, to są 2 zupełnie różne sprawy i dlatego jakakolwiek dyskusja w tym temacie nie ma większego sensu. Można uważać ostatni mały popis Blattera za żart przekraczający pewne granice, ale wszyscy wiemy, że FIFA i UEFA niejednokrotnie postępują jak jeździec bez głowy.
Sympatia jest po stronie Messiego, to na pewno, nikogo też, mimo słabszego sezonu, nie powinno szokować ewentualne przyznaniu mu tej nagrody po raz kolejny. Jeśli do tego dodamy fakt, że w zeszłym roku ta sama agencja rzeczywiście miała wiarygodne źródło swojego przecieku, radziłbym wstrzymać się z graniem przeciwko Messiemu.
Kurs na Ronaldo jest śmieszny, Ribery ok, dobry sezon, ale to jednak nie jest na tyle ważna postać marketingowo, żeby uważać przyznanie mu nagrody za coś pewnego. Ja właśnie zagrałem na Messiego (7.5) i nawet jeśli się nie uda, myślę, że warto zaryzykować ????
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Agencja ta podała także tegoroczne głosy kilku trenerów. Selekcjoner Kolumbii Pekerman miał zagłosować w następującej kolejności: Messi, Ribery, Cristiano Ronaldo. Selekcjoner Senegalu także na pierwszym miejscu miał umieścić Messiego, potem Ribery&#39;ego i Iniestę. Natomiast trener Salwadoru według agencji głosował na Ribery&#39;ego, Ronaldo i Messiego.
Dziś pojawił się przeciek że to Messi zdobędzie złotą piłkę
To jaka w końcu pojawiła się informacja, to że dwóch trenerów z końca świata zagłosowało na Messiego czy to, że Lionel zdobędzie złotą piłkę?
 
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
To jaka w końcu pojawiła się informacja, to że dwóch trenerów z końca świata zagłosowało na Messiego czy to, że Lionel zdobędzie złotą piłkę?
I to i to... Na potwierdzenie link:

http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&amp;amp;id=49044

Wcześniej Marca publikowała za to głosy kilkunastu trenerów i zawodników głównie z Europy i tam zdecydowaną przewagę osiągnął Ronaldo
(bodajże ponad 40%przyznawanych pkt powędrowało w jego strone).
Ja sam uważam, że Cristiano zasłużył na ZP, ale zrozumiałbym wybór Riberiego, natomiast jeśli nagrodę otrzyma Messi to będzie już grube przegięcie...

E: i kolejna porcja głósów:
http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&amp;amp;id=49107
 
waski1133 105

waski1133

Użytkownik
Szukam u kilku bukmacherów i nie mogę znaleźć oferty na Złota Piłkę... Może ktoś podać takiego buka gdzie są na to zakłady?
 
Do góry Bottom