>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zostać sędzią piłkarskim

P 0

pluton

Użytkownik
Dla chętnym z województwa dolnośląskiego i w szczególności Wrocławia może się przydać kopia maila, którą dostałem w ramach odpowiedzi na swoje zapytanie
Witam

Kurs dla kandydatów na sędziego będzie organizowany zwyczajowo na przełomie stycznia i lutego; informacje o przyjmowaniu zgłoszeń na kurs zamieścimy na naszej stronie www oraz w lokalnej prasie sportowej odpowiednio wcześniej. Proszę więc monitorować naszą stronę lub zadzwonić do nas na początku stycznia 2010.

Zapraszam na kurs i pozdrawiam



Paweł Zalewski

Dyrektor Biura



Dolnośląski Związek Piłki Nożnej

tel. kom. 0 662 196 230

tel. 071/342 23 50, 071/343 63 24

fax 071/342 23 39

http://www.dolzpn.wroclaw.pl
 
M 15

maciekgks

Użytkownik
A jak wygląda kwestia wzroku?
U mnie to jest -0,75 na oba oczy. Czy sędzia może nosić soczewki?
I druga rzecz:
Jak wygląda sprawa od strony właśnie zakładów sportowych? Czy nawet jako sędzia najniższych lig podpisuje się jakąś lojalkę typu zakaz obstawiania meczów polskiej ligi piłki nożnej?
 
kruszon 0

kruszon

Użytkownik
Oczywiscie ze mozna w soczewkach. Nie ma problemu. Kiedyś w dawnych czasach nie można bylo miec wady wzroku bodajże ... (?)
Co to zakladow to nic nie musisz podpisywac przynajmniej na początku . Nie wiem jak w wyższych ligach
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
na pewno się da jeśli ma się małą wadę wzroku wiadomo we wszystkim trzeba mieć umiar
, wydaje mi się że jakby się nie dało to zaraz ktoś posądził by PZPN (FIFA, UEFA nie wiem która z tych organizacji jest za to odpowiedzialna, ale pewnie to zależy od szczebla rozgrywek) o dyskryminacje czy coś
 
K 0

krakk

Użytkownik
Mówicie o soczewkach.. a można okulary? Bo kolega się zastanawia nad kursem a wiem że nosi okulary ale nie jest to jakaś poważna wada wzroku...
A jeszcze są jakieś badania wzroku podczas kursu? Bo ciekaw jestem czy np ktoś z jakaś wadą wzroku który nie nosi okularów może sędziować.. albo czy np przyjmują osoby które słabo widzą
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Mówicie o soczewkach.. a można okulary? Bo kolega się zastanawia nad kursem a wiem że nosi okulary ale nie jest to jakaś poważna wada wzroku...
A jeszcze są jakieś badania wzroku podczas kursu? Bo ciekaw jestem czy np ktoś z jakaś wadą wzroku który nie nosi okularów może sędziować.. albo czy np przyjmują osoby które słabo widzą
przed przystąpieniem do kursu należy dostarczyć organizatorowi wynik badania poświadczający o zdolności wykonywania zawodu sędziego, na takim badaniu wzrok napewno zostaje sprawdzony
 
M 15

maciekgks

Użytkownik
Zapisałem się na listę w Pomorskim Związku. Cena będzie wynosiła 130-150 zł. Zapisy kończą się jakoś w 2 tygodniu stycznia. Kursy zaczną się w któryś z weekandów w połowie stycznia i potrwają 2 miesiące. Test Coopera został już zastąpiony, ale nie pamiętam nazwy. Też jakieś nazwisko na H, N, lub P... Do wczoraj zapisanych było ponad 40 osób.
 
L 0

lpiotrus

Użytkownik
Mam pytanie odnośnie tych kursów...
Jestem mieszkańcem Bochni i chciałbym zrobić sobie taki kurs. Tylko gdzie?
Wiem że obecnie taki trwa w Krakowie ale trwa on już od października więc nie wiem czy można się jeszcze na niego zapisać.
Pod koniec stycznia będzie w Tarnowie ale w Bochni dawniej również były organizowane kursy sędziowskie i najbardziej pasowałby kurs w Bochni bo byłby na miejscu... ale np nic w Bochni nie będzie i udałbym się na kurs do Tarnowa.. co w takim przypadku? Powiedzmy że zdam egzamin w Tarnowie, gdzie mam wtedy się udać? Gdzie sędziowałbym mecze?
Ja sędziuje w podokręgu bocheńskim. Kurs robiłem w tamtym roku w zimie właśnie w Bochni. Tutaj masz link do strony na której (na stronie głównej) jest informacja o takim kursie . Pozdrawiam !! ????
http://ksbochnia.ovh.org/
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Nie będę zakładał nowego tematu, chce się zapytać jakie kursy trzeba skończyć żeby zostać menagerem piłkarskim ? chodzi mi o wyszukiwanie młodych chłopaków, mieć ich kartę i szukać im dobrego klubu? Citko, Kucharski robią to i z tego co wiem sporo można na tym zarobić ale, nie mogę nic znaleźć w sieci na ten temat. Jeszcze jedna sprawa, trzeba AWF skończyć żeby zrobić sobie pierwszy poziom trenerki ? żeby trenować z okręgówki zespół wystarczą tylko kursy ?
 
Baqu 744,6K

Baqu

Forum VIP
info dla ludzi z Warszawy i okolic:

17-03-2010 - Szkolenia piłkarskie dla każdego!

W jakim stanie jest polski futbol? Niemal wszyscy zgodnym chórem odpowiedzą - w fatalnym. Kolejne pytanie: czym się ta fatalna kondycja objawia? W tym miejscu pojawią się rozbieżności, ale i pierwsze problemy z odpowiedzią. Gdyby zagłębić się w szczegóły, w ramach odpowiedzi padają tragiczne ogólniki, często nie mające nic wspólnego z futbolem. Nie sztuką jest potępiać wszystko w czambuł, sztuka to umiejętność chłodnej analizy. Agencja ScoutingPRO proponuje wszystkim chętnym szkolenia w formie warsztatowej. Jeśli chcesz zweryfikować i poszerzyć swoją wiedzę, nie zwlekaj - zgłoś się już dziś.
http://www.scoutingpro.pl/?fn_mode=fullnews&amp;amp;fn_id=32
 
K 0

krzysiek132

Użytkownik
Czesc,
jestem tu nowy ????
Ostatnio zacząłem poważnie myśleć o sędziowaniu.
Z tego co tutaj wyczytałem mogę zacząc jakiś pierwszy kurs bo mam już prawie ukończone 18. lat. Jednak jak w każdej sprawie za którą się biorę chce być możliwe jak &quot;najwyżej&quot; (wiadomo po czasie) i średnio mi się podoba wizja biegania po boiskach V ligi do końca moich pięknych dni :p
Ktoś w swoim poście napisał, że dużo zależy od tego ilu sędziów jest w danym okręgu. I tu moje pytanie - czy w świętokrzyskim jest ich duzo ? nie mogę niestety wrzucić tu narazie linku więc mam nadzieję że ktoś sam wejdzie na świętokrzyski ZPN i mi odpowie :p samemu cięzko mi jest to określić :p
 
Q 0

quba1992

Użytkownik
Witam
Trafiłem tu przez przypadek.W pażdzierniku zaczynam kurs sędziowski w Krakowie.
Mam do was kilka pytan:
1.Jak dokladnie wyglada taki kurs
2.Czy odrazu po kursie(jezeli pomyslnie go ukoncze) mam szanse sedziowiac i czy załatwiam to sam czy nie
3.czy kartki , gwizdek i reszte musze zakupic sobie sam
 
Q 0

quba1992

Użytkownik
Informacje o kursie w Malopolsce pod numerem 12632306.
jak ktos mieszka w Krakowie i chciałby pogadac o tym kursie , to podaje swoj numer gg:9249085
 
artgii 0

artgii

Użytkownik
Ja podobnie jak przedmówca, w październiku rozpoczynam kurs, z tym wyjątkiem, że w Podokręgu Sosnowiec.
Jest może jakiś sędzia lub kandydat na sędziego z tejże okolicy?
Pozdrawiam
 
Do góry Bottom