>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zostać sędzią piłkarskim

artgii 0

artgii

Użytkownik
Narazie nie wiem konkretnie jaka będzie cena szkolenia.
Mówi się wstępnie o kwocie 250zł, ale ile to będzie dokładnie, powinno być wiadomo w sierpniu, wtedy będzie też wyznaczona dokładna data rozpoczęcia kursu.
 
kanas 400

kanas

"Gram grubo"
Heh ten kurs sędziowski naprawdę się opłaca, kumpel po meczu w a klasie, zobaczył na swoim profilu na nk wyzwiska od jednego z zawodników. Postanowił sprawę zgłosić do prokuratury, a że koleś który go nawyzywał jest wojskowym i nie chciał stracić pracy, to umówili się na 2k, i tyle też dostał ????
 
bartek11 141

bartek11

Użytkownik
a czy wie ktoś z Was coś o kursach trenerskich ? chodzi mi o cenę i gdzie takie coś można wgl zrobić ? chodzi mi głównie o Małopolskę ;]
 
D 0

doniu213

Użytkownik
Kurs sędziowski
Witam. Urodziłem się w 1993 roku kiedy mogę przystąpić do kursu sędziowskiego. W piłke nożną gram prawie 5 lat. Cięzko jest zaliczyć test kondycyjny?
 
kanas 400

kanas

"Gram grubo"
Witam. Urodziłem się w 1993 roku kiedy mogę przystąpić do kursu sędziowskiego. W piłke nożną gram prawie 5 lat. Cięzko jest zaliczyć test kondycyjny?
Super, ale żeby być sędzia należy być również ogarniętym. Na te Twoje pytania już są odpowiedzi w tym temacie, poszukaj.
 
pnpol 0

pnpol

Użytkownik
Witam,
Posiada ktoś może program &quot;Testy sędziowskie 2010&quot; ??
Jeśli tak proszę o odpowiedz, bądź wiadomość na priv ????
pozdrawiam
 
M 0

marcin33

Użytkownik
Witam!
Zamierzam zgłosić sie na kurs sedziowski, ale mam pare pytan:
1. Jakie badania musi przejsc sedzia?? Czy wystarczy ze bedzie mial podbita karte zdrowia sportowca tak jak musza mieć piłkarze??
2 Ile zarabia sedzia sedziujac mlodzikow trampkarzy czy juniorow??
Czy moge zostac sedzia chodzac do zawodowki??
Licze ze mi pomozecie .
 
ipococito13 107

ipococito13

Użytkownik
Witam!
Zamierzam zgłosić sie na kurs sedziowski, ale mam pare pytan:
1. Jakie badania musi przejsc sedzia?? Czy wystarczy ze bedzie mial podbita karte zdrowia sportowca tak jak musza mieć piłkarze??
2 Ile zarabia sedzia sedziujac mlodzikow trampkarzy czy juniorow??
Czy moge zostac sedzia chodzac do zawodowki??
Licze ze mi pomozecie .
jedynie na co moge CI od to na punkt 2
Z tego co wiem jak nam sędziowie sędziują mecz w juniorach starszych i młodszych (3,5 godziny roboty) to dostają do podziału na 3 ok. 500zł
Sędzią każdy może zostać kto przeszedł kursy sędziowski
 
J 0

japiotrek

Użytkownik
Jeśli są różnice między związkami to nie są zbyt duże.
Różnice są w klasie rozgrywkowej, piszecie o juniorach ale nie piszecie z jakiej ligii. Inaczej jest płacony mecz juniorski np I ligi wojewodzkiej inaczej mecz juniorów przy B klasie.
Przykłady juniorów starszych:
Finał klubowych mistrzostw Polski - główny 300pln, asystent 210pln
I liga wojewódzka juniorów - główny 100pln, asystent 80pln
Juniorzy prz klasie B - główny 50pln, asystent 40pln
Do tego dochodzą jescze ekwiwalenty za podróż np 50 km 43pln, 100 km 60pln
Trzeba też zauważyć, że często przy jednym wyjeżdzie sędziuje się dwa mecze np seniorów przy A lub B klasie i od razu juniorów , co na jeden weekend daje przeważnie 3-4 mecze (pisze tu o początkujących sędziach)

Natomiast co do opłaty to w lubelskim związku wynosił on 100pln i zawsze rozpoczyna sie na przełomie listopada i grudnia.
 
J 0

japiotrek

Użytkownik
Przepis mówi, że sędzią może zostać osoba, która ukończyła 18 lat lub 17 lat za zgodą opiekuna prawnego i posiada wykształcenie średnie lub uczęszcza do szkoły, która daje takie wykształcenie.
A tutaj dokładne informacje lubelskiego związku.
NABÓR KANDYDATÓW NA KURS SĘDZIÓW PIŁKI NOŻNEJ

Zarząd Kolegium Sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej uprzejmie informuje, iż organizuje Kurs dla Kandydatów na Sędziów Piłki Nożnej w okresie od 1 grudnia 2009 do 20 lutego 2010.

Niezbędne dokumenty jakie powinni dostarczyć Kandydaci:


  1. Podanie-Ankieta Kandydata na Sędziego z prośbą o przyjęcie na kurs (do pobrania na stronie internetowej LZPN),
  2. Aktualna, podpisana fotografia,
  3. Zaświadczenie lekarskie od lekarza z Przychodni Sportowej o braku przeciwwskazań do czynnego sędziowania, jako warunek do dopuszczenia Kandydata do egzaminów,
  4. Oświadczenie Kandydata o niekaralności,
  5. Dokument (kserokopia) określający minimum średni poziom wykształcenia - w przypadku Kandydatów kontynuujących naukę należy przedstawić ostatni dokument,
  6. Zgoda opiekuna ustawowego na udział w kursie (dotyczy Kandydatów poniżej 18 roku życia - w dniu składania podania Osoba zgłaszająca się na kurs musi mieć ukończony 17 rok życia).


Dodatkowe warunki uczestniczenia w kursie (zaliczenie wstępnego sprawdzianu z wiedzy ogólnej Kandydata):
a) test teoretyczny z elementarnych wiadomości z zakresu Przepisów Gry w Piłkę Nożną i wiedzy o piłkarstwie polskim,
b) rozmowa kwalifikacyjna polegająca na omówieniu z Kandydatem napisanego testu oraz innych sprawach związanych z sędziowaniem,

Kurs kończy się egzaminem pisemnym i kondycyjnym (interwałowym).

Koszt kursu około 100-150 zł (w zależności od liczby uczestników) - w tym organizator zapewnia: Przepisy Gry w Piłkę Nożną, emblemat sędziowski, gwizdek, kartki (żółtą i czerwoną).

Dokumenty należy złożyć w siedzibie Kolegium Sędziów LZPN, ul. Filaretów 44 w Lublinie; poniedziałek - piątek w godz. 9.00-15.00 lub przesłać pocztą do dnia 30 listopada 2009r.


Dodatkowe informacje na stronie internetowej , w Biurze KS ul. Filaretów 44 w Lublinie lub pod numerem telefonu 81 528-05-68.



Zarząd Kolegium Sędziów LZPN
 
wojacy 0

wojacy

Użytkownik
Wydaje mi się że nie jest tak prosto dostać się do dużych pieniędzy trzeba mieć plecy w PZPN i awansować do Ekstraklasy sędziowskiej przez niższe klasy rozgrywkowe. Ale oglądając na weekendzie kolejkę stwierdzam że nasi sędziowie boją się stawiać na swoim i np nie dyktuje się karnego dla Widzewa. Pewnie dlatego że to Lech że mniej więcej to nie będzie znaczenia miało. ????
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Wydaje mi się że nie jest tak prosto dostać się do dużych pieniędzy trzeba mieć plecy w PZPN i awansować do Ekstraklasy sędziowskiej przez niższe klasy rozgrywkowe. Ale oglądając na weekendzie kolejkę stwierdzam że nasi sędziowie boją się stawiać na swoim i np nie dyktuje się karnego dla Widzewa. Pewnie dlatego że to Lech że mniej więcej to nie będzie znaczenia miało. ????
to nie ma znaczenia czy ktoś gra z Lechem , Wisłą , czy Legią. Nawet jak zespoły walczą o utrzymanie to sędziowie potrafią skandalicznie sędziować. Dlaczego ? W moim odczuciu nie są konsekwentni. Boi się np podyktować np więcej jak jedne karny na mecz choć powinno być np 3. Albo faul ewidentnie na czerwoną kartkę to pokazuję żółtą bo po co robić aferę na boisku i tłumaczyć każdemu piłkarzowi z drużyny tego co powinien wylecieć za co i po co. Nie raz były takie sytuacje. Powinni brać tych sędziów z Japonii to przynajmniej nie wiedzieli by co do nich piłkarze krzyczą albo kibice ????
 
J 0

japiotrek

Użytkownik
Pamiętajcie, że sędzia nie ma możliwości potwierdzenia swojej decyzji na wideo a w naszych warunkach polskich nawet z sędzia bocznym nie pogada. To jest bardzo często ułamek sekundy i dodatkowo sędzia musi obserwować całe boisko i boi się wypaczyć wynik spotkania jakimś wątpliwym karnym lub kartką. Ciekawi mnie co by mówili kibice i komentatorzy jak by nie mieli powtórek gdzie czasem nawet mimo powtórek i zwolnionej akcji potrafią godzinami duskutować czy był faul czy nie&gt;
 
D 0

ds4us

Użytkownik
Fakt rola sędzi nie jest łatwa. Nie wątpię tysiące ludzi na stadionach i trzeba wybrać słuszną decyzję.
A i dorobić można z tego co czytałem może kokosów nie ale zawsze coś będzie;]
Sędzia to wg mnie jakieś dodatkowe zajęcie.
 
Do góry Bottom