>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

12 kolejka Ekstraligi - 3 lipca (+zaległy mecz Falubaz - Rzeszów)

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Plan na XII kolejkę CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi:

TABELA po 11 kolejkach:


Przypomnienie rezultatów z III kolejki, czyli pierwszych meczy niedzielnych par:



▶ Unia Leszno - Caelum Stal Gorzów
Awizowane składy:

▶ Tauron Azoty Tarnów - Włókniarz Częstochowa
Awizowane składy:

▶ Unibax Toruń - PGE Marma Rzeszów
Awizowane składy:

▶ Stelmet Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław
Awizowane składy:

Faza zasadnicza Ekstraligi wkracza w decydującą rozgrywkę. Teraz nie ma mowy już o jeździe na &quot;pół gwizdka&quot;, czas wytoczyć swoje największe armaty i postraszyć rywali przed fazą Play Off. Choć trzeba przyznać, że dwunasta odsłona najlepszej (a może raczej najlepiej opłacanej?) żużlowej &quot;Ligi Mistrzów Świata&quot; zapowiada nam się z jednej strony niesamowicie pasjonująco, a z drugiej raczej jednostronnie. Niewątpliwie to drugie, a zarazem gorsze oblicze Ekstraligi powinniśmy obserwować w Toruniu i Zielonej Górze. Tam faworyzowani gospodarze będą podejmować rywali z dolnych sfer tabeli. Na pewno nie można odmówić zespołom ze stolic Podkarpacia i Dolnego Śląska ambicji, ale trzeba otwarcie przyznać, że szans na jakiekolwiek punkty w starciu z &quot;Aniołami&quot; i &quot;Myszami&quot; po prostu nie mają. Gdyby choć otwartą sprawą był punkt bonusowy, wówczas moglibyśmy ujrzeć &quot;walkę na całego&quot;. A tak próżno oczekiwać, że w meczu o &quot;pietruszkę&quot; będziemy świadkami jakiś nadzwyczajnych emocji. Nie, nie i jeszcze raz nie, choć to jest żużel i wszystko jest możliwe, czego przykładem jest tegoroczna rywalizacja w szwedzkiej Elitserien, gdzie niespodziankami sypie jak z rękawa. U Nas niestety chyba nie ma na co liczyć na takie scenariusze, że tym &quot;malućkim&quot; dopisze fortuna. Mecze w Toruniu i Zielonej Górze powinny być toczone do jednej bramki.
Zdecydowanie ciekawszy przebieg powinny mieć mecze w Lesznie i Tarnowie. Zresztą nie bez przyczyny są transmitowane przez TVP Sport.
Mecze &quot;Byków&quot; z gorzowską Stalą to smakowite &quot;El Classico&quot; od którego rozpoczniemy niedzielne emocje przed ekranami telewizorów. Gospodarze na pewno marzą o rewanżu za wstydliwą kwietniową porażkę z Gorzowa. Przyjezdni mają chrapkę na pierwsze od 1997 roku zwycięstwo na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Czy Gorzowianie nawiążą do tamtego pojedynku? Czy Tomek Gollob wcieli się w rolę Tony&#39;ego Rickardssona, który wówczas poprowadził ekipę znad Warty do zwycięstwa (14 punktów)? O dziwo jeden z zawodników biorących udział w jutrzejszym meczu pamięta mecz sprzed przeszło 14 lat, jest nim Adam Skórnicki, który jutro dostanie kolejną szansę od trenera Jankowskiego (też brał udział w tamtym meczu). Ciekawy mecz powinien być okraszony arcyciekawymi pojedynkami indywidualnymi. Z jednej strony duet Kołodziej i Hampel, na przeciwnym biegunie Pedersen i Gollob. Jednak nie tak ważna jest postawa liderów w tym spotkaniu, bo oni zawieść nie powinni. Wyniki powinien zależeć od tych, którzy zazwyczaj są w cieniu wspomnianych gwiazd, czyli zawodników z tzw. &quot;drugiej linii&quot;. Trener Czernicki wraca do Leszna i na pewno marzy o zwycięstwie, jeśli tak to musi liczyć na dobrą postawę Andersena. &quot;Hansio Lansio&quot; w Zielonej Górze &quot;odpłacił mu się&quot; za zaufanie i przywiózł trzy zera! Czy tym razem będzie podobnie? Chyba nie, bo gorzej się już nie da ;) Według mnie to właśnie postawa &quot;drugiej linii&quot; obu drużyn będzie &quot;języczkiem u wagi&quot;, a kto przechyli go na swoją stronę? Czy będzie to brytyjsko-polski duet Unii: Kennett i Skórnicki, czy jednak zwycięży duński gang Olsena z Iversenem i Andersenem na czele?!
Na koniec spotkanie które chyba jest najistotniejsze w kontekście ligowej tabeli, czyli pojedynek z kategorii &quot;być, albo nie być&quot; dla drużyn z Tarnowa i Częstochowy. Obie ekipy solidarnie od początku sezonu ulokowały się w czeluściach tabeli i zarówno jedna jak i druga ma niewielkie szansę, by z tej otchłani się wydostać. O ile jeszcze postawa częstochowian dziwić nie może, bo od początku byli skazywani na pożarcie, to &quot;Jaskółki&quot; mocno rozczarowują. Lekarstwem na ten marazm dla podopiecznych Mariana Wardzały ma być nadanie polskiego obywatelstwa Vaculikowi.
Na to jednak przyjdzie drużynie z małopolski trochę poczekać. No i urwał mi się wątek :| Później jak mnie coś tchnie, to coś dopiszę. Zawsze jak o meczu CKMu mam coś napisać, to tracę &quot;orientację&quot;. Wybaczcie.
Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do dyskusji na temat 12 kolejki Ekstraligi!
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Coś ta dyskusja ani drgnie, toteż pozwolę sobie wrzucić pierwsze pojawiające się oferty ze stacjonarnych bukmacherów, czyli Totomixa i WZB.

Martwi mnie trochę pogoda, która panoszy się za naszymi oknami. Mimo, iż wakacje w pełni to aura nie dopisuje i jak pokazują prognozy meteorologiczne new.meteo.pl, dzisiaj pogoda może pokrzyżować plany żużlowcom. Jedynie z tego co widzę, to w Toruniu ma się obyć bez deszczu. W Tarnowie ma postraszyć zawodników, ale takie opady nie powinny storpedyzować zawodów na Mościcach. Gorzej ma się sprawa w Lesznie i Zielonej Górze, gdzie zapowiadane są intensywne opady. Oby jednak szamani vodoo sprawili, że deszcz ominie te cztery miasta, a aura niech dopisuje. Swoją drogą to jeżeli ktoś pochodzi z tych miast w których dzisiaj zostaną rozegrane spotkania Ekstraligowe może zamieścić krótką notkę, jak wygląda pogoda w mieście ;)
 
B 38K

bosky

Użytkownik
z Gorzowa do Zielonej Góry jest raptem nieco ponad stówka, do Leszna kilkadziesiąt km więcej i rzeczywiście jest pochmurno, wczoraj padało, ale dzisiaj póki co kropla z nieba nie spadła ????
Oferta póki co bez szaleństwa, więc jeszcze się wstrzymam, mam jeden mecz, który obstawię na 120%, ale dlaczego tak, a nie inaczej dopiero jak będą kursy w bukach internetowych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
W 66

warchlak

Użytkownik
Oferta w totomixie juz jest w pelni wystawiona.
Tak wstepnie to ciekawi mnie zaklad
K. Bjerre pkt8 1.9 4 1.7
Wiadomo - przeciwnicy z Falubazu bardzo mocni, ale czy Bjerre nie jest w stanie zdobyc 9 pkt? Jego brat, z ktorym jedzie w parze to tragedia, z Zengota, Davidssonem, czy Dudkiem tez moze sobie poradzic i te 9 pkt mimo wszystko powinien spokojnie zdobyc jako lider.
Tylko w Totomixie chyba trzeba min 3 zaklady, wiec trzeba cos jeszcze dobrac.
Wiecie moze, czy w przypadku rezerwy taktycznej i np 6 biegach Bjerre typ bedzie rozliczany, czy liczy sie max 5 startow?

edit: Jeszcze nie wybralem 3 zakladow, a Bjerre polecial na 1.55 ????
V/ Liczy się pierwsze 5 startów.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Na Tobet pojawia się oferta i widzę tu naprawdę prezent ze strony Tobet:

K.Bjerre under/over 11,5 pkt 2,00/1,72

Ja już teraz proponuje to zagrać bo pewnie albo linia albo kurs poleci w dół.Wiadomo Bjerre jest dość nieprzewidywalny ale nie sądzę aby w Zielonej Górze mógł pojechać zawody na miarę minimum 12pkt...Nawet w ostatnim mecz gdzie był to mecz wyrównany do 10-11biegu z Rzeszowem Bjerre w 6 startach zdobył 7pkt więc nie wierzę że dziś pojedzie na 12 oczek. Ja to gram i Polecam!

K.Bjerre under 11,5 2,00 Tobet 8pkt✅ izzi:cool:

edit:Już po chwili pojawia sie kurs 1,85 na under 11,5pkt co i tak według mnie warto brać ale pewnie i tak jeszcze spadnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
B 38K

bosky

Użytkownik
Nno dobra, przechodzę do rzeczy.
Falubaz - Betard
Z pozoru handi na miejscowych powinien wynosić nawet nie 20 punktów, jak to ma miejsce w naziemnych bukach, ale i 30. I tylko jest jeden szkopuł, o którym chyba bukmacherzy, a obawiam się że i typujący zapomnieli.
Sparta w Zielonej Górze rok temu: 43:47
UWAGA wymieniany już wyżej Bjerre - 17 punktów w 6 startach
Betard w finale MPPK - pewna wygrana. Jędrzejak i Świderski spokojnie objeżdżają zawodników miejscowej ekipy.
Zielona Góra w PO rok temu wolała trafić na Gorzów, który wyglądał naprawdę przyzwoicie, niż Wrocław.
Mam pewne obawy związane z formą wrocławian, ale wiele wskazuje na to, że to nie będzie mecz aż tak do jednej bramki. Edycja po jakichś bardziej interesujących kursach niż +14 w Tobecie.
Tor w Lesznie ma to do siebie, że potrafi przyjąć olbrzymie ilości wody, konkretniej jest bardzo fajny system odprowadzania tej wody, pamiętam, że niejedne z góry skazane na pożarcie zawody udało się rozegrać, więc może akurat... ????
 
maui 83

maui

Użytkownik
W Lesznie od rana opady i to mocne, podobnie w Poznaniu. O 14 ma zapaść decyzja o meczu Unia - Stal.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Dzisiaj trochę szaleje sam nie wiem czy nie za dużo wybrałem no ale tak to mi się ładnie wszystko układa....Wszystkie kupony z Tobet

O typie na Bjerre już wcześniej pisałem. 8pkt izzi✅:cool:

Tauron Azoty Tarnów - Włókniarz Częstochowa H(0 - 10.5) 2 2,00 zwrot

Tak wczoraj siedziałem i zastanawiałem się nad tą kolejką i nad tym meczem.Niby wygrana Tarnowa jest pewna ale w jakich rozmiarach?Częstochowianie mają plan obronić pkt bonusowy i myślę że powinni tego dokonać a co za tym idzie nie mogą dać odjechać gospodarzą na ok 10pkt.Handi +10,5 jak dla mnie bardzo fajnie wygląda no i kurs 2,00 warto zagrać.Oby tylko Artiom Łaguta dzisiaj przywoził pkt to powinno być ok.

Ryan Sullivan over 11,5 1,72 11pkt⛔(szkoda że bonusy się nie licza hehe)

Ryan król MotoAreny dzisiaj mam nadzieję potwierdzi to po raz kolejny i będzie bliski kompletu.Dzisiaj jedynie na Crumpie może stracić pkt chociaż wcale nie musi dlatego 12 oczek w Jego wykonaniu uważam za minimum.Widać że ten sezon jest dla Niego bardzo dobry i na wyjazdach zaczął jeździć bardzo solidnie i w Szwecji również.Prawdziwy lider Torunian.

Chris Holder over 10,5 1,72 10pkt⛔ jak na złość dziś torunianie po 1 pkt brakło...

Cholder drugi po Saletrze najlepiej punktujący obecnie zawodnik Aniołów z Torunia.W meczach w Toruniu zdobywa cały czas dwucyfrówki więc dzisiaj z rywalem teoretycznie sporo słabszym nie powinien mieć z tym problemów dlatego warto zagrać na Chrisa.

Jaroslaw Hampel over 11,5 1,60 ✅

Jarek jeździ jak natchniony na owalu w Lesznie i cieżko komukolwiek z Nim wygrać.W pojedynku z Toruniem tylko raz przegrał z Ryanem Sullivanem.Dzisiaj będzie miał trochę cięższe zadanie bo przyjdzie Mu jechać z Gollobem i Nickim Pedersen jednak mimo to nie sądzę aby z Nimi przegrywał w każdym z biegów dlatego over wydaje się być warty grania.

Pozdrawiam RADULA

2/4 niby nie jest źle ale zawiodłem się na Australijczykach szkoda...
 
elfilozof 100

elfilozof

Użytkownik
O ile wiem Tobet liczy total points in match, więc licząc 6 biegów under 11,5 na K. Bjerre nie jest takie pewne...
Jeżeli mecz się odbędzie po opadach to tor wcale nie musi być atutem gospodarzy, a Kennetha stać spokojnie na dwie trójki (w tym jedna z taktycznej na słabszą parę Falubazu), wtedy w 4 startach zostaje mu do zrobienia 6 pkt i z undera nici...
Pzdr!
 
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Falubaz Zielona Góra - Betard WTS Wrocław Kenneth Bjerre Total points Under [email protected]
Unibax Toruń - Marma Rzeszów Ryan Sullivan Total points Over [email protected]
Unia Leszno - Caelum Stal Gorzów Jaroslaw Hampel Total points Over [email protected]
7/10
A więc tak:
Kenneth - w tym sezonie mnie osobiście zawodzi. Jest dopiero 16 w lidze jako najlepiej punktujący zawodnik. Przeciwko Hancockowi, Protasiewiczowi czy Jonssonowi Bjerre będzie miał ciężko nawet w 6 startach osiągnąc 12 pkt. Tym bardziej, że będą jeździć w Zielonej Górze, gdzie trójka wymienionych króluje. A kto wie czy nie straci też pkt z kimś ze swojej drużyny np Janowskim czy w nominowanym.
Ryan - król MotoAreny! Średnia pkt Ryana na bieg w Toruniu to 2.60!
Wyższą ma niewielu w tym Hampel, ale do tego dojdziemy zaraz ???? Myślę, że linia 11.5 jest spokojnie do zrobienia. Tak jak RADULA opisał już w temacie. Mnie również wydaję się, że tylko Crump może popsuć komplet Sullivanowi. Co tutaj pisać. Lider Torunian spokojnie osiągnie 12 pkt!
Jarek - No tutaj nie ma co się za dużo rozpisywać. W Lesznie jeździ fantastycznie! Średnia pkt na bieg w meczu domowym wynosi 2.719.
Średnio na mecz zdobywa 14.09. Jedynie może tracić pkt w pojedynku z Gollobem albo Nickim jednak ja i tak uważam, że na torze w Lesznie straci góra 1-2 pkt (jeżeli w ogóle straci!). Over 11.5 jak najbardziej do osiągnięcia przez Jarka!
Mój pierwszy post w tym dziale ,wiec proszę o wyrozumiałość ????
 
elwis1 0

elwis1

Użytkownik
Bjerre świetnie jeździ w Zielonej Górze i sądzę, że w 6 startach spokojnie osiągnie minimum 12 punktów.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Bjerre świetnie jeździ w Zielonej Górze i sądzę, że w 6 startach spokojnie osiągnie minimum 12 punktów.
Dokładnie. &quot;Kenio&quot; na swoich jawkach nieźle pomyka po Wrocławskiej 69. Żeby nie być gołosłownym przypomnę ostatnie trzy występy starszego z braci Bjerre na torze w Zielonej Górze.
3/05/2009 Zielona Góra - Gdańsk (2,2,2,3,3,2) = 14
2/05/2010 Zielona Góra - Wrocław (3,3,2,3,3,3) = 17
8/09/2010 Zielona Góra - Wrocław (3,3,2,3,2,3) = 16
Mimo, iż filigranowy Duńczyk jest raczej pod formą, to na owalu w Zielonej Górze trzeba na niego uważać. Ja skłaniałbym się również ku overowi &quot;lidera&quot; wrocławskiego Betardu. Over 10 @ 1.75 w Bet365 wygląda całkiem do rzeczy.
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
W pełni zgadzam się z bosky&#39;m co do dodatniego hc na Spartę. Wrocław na wyjeździe jeszcze nie przegrał różnicą większą niż 13 pkt i raczej po meczu w Zielonej Górze nie powinno się to zmienić. Goście największe nadzieję pokładają oczywiście w Duńczyku Bjerre, który na torze Falubazu czuł się dotąd jak ryba w wodzie i kręcił świetne wyniki. Swoje powinni tez dołożyć niedawni zdobywcy MPPK, czyli Jędrzejak, Świderski i Janowski. Głównym autorami tego sukcesu byli pierwsi dwaj, którzy znakomicie odnaleźli się na torze vicemistrzów Polski. Liczę, ze nie zapomnieli szybko jak się tu jeździ. Oczywiście są dwie &quot;dziury&quot; w postaci młodszego z braci Bjerre i Denisa Anderssona, ale zawsze można skorzystać z rezerwy taktycznej za nich. Poza tym Zielonka pojedzie już bez ZZ za Rafała, a trudno wyrokować na co stać powracającego po długiej przerwie Zengotę. Tak czy inaczej uważam, że +14 to dobra opcja na ten mecz, bo i gospodarze specjalnie nie muszą się spinać na ten mecz, bo bonus zgarną za każdą wygraną, więc po co śrubować niepotrzebnie KSM.
Falubaz Zielona Góra - Sparta Wrocław - Sparta Wrocław +14 # 1,83 bet365 ⛔ (53-51)
Bardzo podoba mi się opcja w tobecie Okoń - Rico i to jeszcze z hc +0,5 i kursem 2,00 na Rafała, ale niestety z braku funduszy tam nie mogę tego zagrać. Zamiast tego wybrałem parę Miedziak - Okoń +2. Rafał po wyleczeniu dotkliwego oparzenia spisuje się bardzo dobrze. Znakomicie spisał się w Tarnowie, gdzie jako jedyny ze Stalowców podjął walkę. Myślałem wtedy, że to był taki jednorazowy wystrzał, bo tor idealnie pod niego. Na szczęście później Rafał pozytywnie mnie zaskoczył, bo w meczach z Czewą i Wrockiem także świetnie jeździł. Rok temu na MotoArenie był głównym autorem srebrnego medalu MPPK, co świadczy o tym, że potrafi tam walczyć. Z kolei Adrian ten sezon ma na razie średni. Wyjazdy słabe a w Toruniu tylko raz zrobił w meczu 10 &quot;oczek&quot;, a tak to przywoził po 8-9. Wczoraj również zawiódł w półfinale GP Challenge, bo nie uzyskał awansu do finału. Wyraźnie nie układa mu się ten sezon i nic nie wskazuje na jakąś diametralną poprawę. Ze strony Stali Rzeszów najbardziej liczę dzisiaj na Crumpa i właśnie Okonia, bo Rico na wyjazdach mizeria a Bomber niewiele lepiej. Maciek też się ostatnio zagubił, więc na obronę hc +16 daję małe szanse, ale wolałem zagrać dodatni hc na Okonia.
Adrian Miedziński (-2) - Rafał Okoniewski (+2) # 2,2 bet365 ⛔ (8-6)
Sportingbet powoli wrzuca swoją ofertę i już zobaczyłem jeszcze lepszą opcję na Okonia tylko, że w parze z młodzieżowcem Apatora, Emilem Pulczyńskim. Jak wiadomo obaj juniorzy startują obowiązkowo po 3 razy, a nie przewiduje jakichś zmian (chyba, że z konieczności w przypadku jakichś wypadków czego oczywiście nie życzę żadnemu zawodnikowi), więc jakoś nie widzę możliwości by Emil zdobył w tych 3 biegach przynajmniej tyle samo punktów co Rafał. O argumentach za dobrym wynikiem Okoniewskiego pisałem wyżej, więc nie będę powtarzał. Ja zdążyłem zagrać jeszcze po kursie 1,85, ale widzę, że po paru minutach poleciał już na 1,65, ale dalej uważam go za opłacalny.
E.Pulczynski v R.Okoniewski - R.Okoniewski(-0.5) # 1,85 -&gt; 1,65 Sportingbet ⛔ (6,5-4)
Okoń zawiódł na całej linii :-(. Zadecydował praktycznie fatalny bieg nr 6, bo w życiu nie spodziewałem się, że okaże się gorszy od młodzieżowca Apatora. Kolejna żużlowa lekcja pokory :;/:.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Ryan Sullivan over 11,5 punktów 1,65 Fortuna ⛔

Ryan co tu dużo mówić, spisuje się wyśmienicie na Motoarenie, jest kapitanem drużyny i liderem w tym sezonie. Ryan pojedzie dzisiaj trzykrotnie w parzę z juniorem i raz z „Miedziakiem”. Już w czwartym biegu przekonamy się o sile Ryan ponieważ będzie musiał stawić czoła liderowi gości, czyli Jasonie Crumpie. Cieszy mnie to, że w programie tylko raz spotkają się na torze, właśnie w biegu czwarty, no ale znając życie drugie spotkanie nastąpi w biegu 15. Mam nadzieję, że Ryan będzie się spisywał bardzo dobrze to nie będzie pewnie sensu wystawić Jasona w taktycznej w biegu z Ryanem. Tak poza trzy krotnym Mistrzem Świata trudno dzisiaj będzie szukać rywali dla Ryana, nawet jeśli będzie jeżdził parowo to myślę, że dwa biegi wygra a w pozostałych przyjedzie drugi z bonusem bądż też bez. Stawiam na over punktowy kapitana „Aniołów”

Greg Hancock over 10,5 punktów 1,75 Fortuna ✅

Fortuna zaszalał, mimo że liczone są pierwsze 5 biegów, to przecież Grega tak czy tak nie zobaczymy 6 razy na torze(brak z/z a wątpię, że Sparta będzie prowadziła w Zielonej Górze różnicą 6 punktów ???? ). Każdy bukmacher wystawił linię o punkt lub dwa więcej dlatego korzystam z tej promocji. Greg czwartkowe spotkanie w Zielonej Górze czyli Derby Lubuskie zaczął tak w kratkę później się już „rozkręcił” i w 14 biegu przypieczętował zwycięstwo gospodarzy ogrywając Tomasza Golloba, który do tego biegu nie zaznał goryczy porażki w tym spotkaniu. Dzisiaj wystąpi w parzę z Grzesiem Zengotą oraz raz Jonasem, czyli stosunkowo zawodników w parze ma łatwych, przez Grzegorz wraca po długiej kontuzji a Jonas po prostu spisuję się mizernie na wszystkich torach w Ekstralidze. Stawiam na over punktowy byłego Mistrza Świata.

Tomasz Gollob over 12 punktów 1,90 Bet365 ⛔
Jarosław Hampel over 11,5 punktów 1,70 Fortuna ✅

Bez wątpienia hit kolejki to spotkanie w Lesznie. Mistrz i Vc Mistrz Świata spotkają się już w biegu czwartym, ale to pewnie nie będzie ich ostatnie spotkanie dzisiaj na torze w Lesznie, znając życie obaj pojawią się pod taśmą w biegu 15. Tomek i Jarek dzisiaj w parze jadą z juniorami, co na pewno jest handicapem jeśli chodzi o zdobycie większej ilości punktów. O Jarka 12 punktów jestem dzisiaj zupełnie spokojny. W spotkaniu z „Aniołami” zrobił 13 punktów plus bonus. O Tomka over punktowy też raczej jestem spokojny tym bardziej, że Zagar nie czuję się najlepiej jednak Hans w Polsce nadal jeżdzi bezbarwnie, te fakty powodują, że dzisiaj Tomka raczej na torze zobaczymy 6 razy, i dlatego myślę, że spokojnie Mistrz Świata zdobędzie 13 oczek. Skoro na nie lubianym torze w Zielonej Górze „wykręcił” 14 oczek w pięciu startach, to dlaczego nie ma powtórzyć wyniku na torze w Lesznie? Szczerze po czwartkowym spotkaniu spodziewałem się wyższej linii na punkty Tomka.. ;) Stawiam w przypadku obu zawodników na over punktowy.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Unia Leszno - Stal Gorzów 1 @ 1,74 Sportingbet ✅ 50-40 izzi
Hit kolejki przesunięto na godzinę 19, jest to dobra wiadomość bo ok 17 mają być opady deszczu a później ma już być przejrzyście. Leszczynianie to nie Falubaz i tor potrafią w godzinę przygotować. Więc w Lesznie ściganie raczej będzie. Dla mnie faworytem tego meczu jest Unia. Atut własnego toru aż tak wyraźny nie będzie, ale zawsze. Leszczynianie mimo wielu przeciwnością losu radzą sobie bardzo dobrze. Jarek fruwa na Smoku i dzisiaj nie powinno być inaczej. Janusz u siebie nie zawodzi. Troy, Kennet i Skóra to od nich zależy czy Leszno zgarnie dwa punkty. Jeśli będą lepsi od drugiej linii z Gorzowa to 2 punkty powinny pozostać w Lesznie. Juniorzy raczej porównywalni z delikatnym wskazaniem na Leszno. Gorzowianie bardzo słabo sobie radzą na Smoczyku, prawdę mówiąc to tylko Nicki Pedersen jeździ tu rewelacyjnie. Bo w przeciągu dwóch lat Nicki legitymuje się tu średnią 2.765. Gollob w Lesznie zawsze ma pod górkę. No co wskazuje średnia z poprzednich dwóch lat czyli 1.9. Iversen, Andersen i Zagar jeżdżą w Lesznie ze średnią ok 1,4 więc rewelacji nie ma. Patrząc również na ich obecną formę. To fajerwerków raczej dzisiaj nie będzie. Juniorzy jeszcze się tu nie ścigali i za dużym atutem przyjezdnych nie będą. Liczę na drugą porażkę z rzędu Gorzowian.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Mecz w Lesznie przesunięty na godz 19:00.
Mecz w Toruniu oczywiści rozegrany bez przeszkód
Na chwilę obecną w Zielonej Górze również pojadą.
A jak w Tarnowie podobno marne szanse na to że pojada?
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Mecz w Lesznie przesunięty na godz 19:00.
Mecz w Toruniu oczywiści rozegrany bez przeszkód
Na chwilę obecną w Zielonej Górze również pojadą.
A jak w Tarnowie podobno marne szanse na to że pojada?
Dokładnie, ale mi się wydaje, że w Tarnowie jest minimalna szansa, że pojadą, więc być może z porozumieniem z TVP przełożyli mecz w Lesznie na 19:00 czyli na tą co miała być transmisja z Tarnowa. Ale na Tarnów trzeba czekać na decyzję, wg. SF kwestią czasu jest decyzja sędziego.
Toruń pojada na 99%, Zielona Góra bez komentarza bo tu wszystko możliwe, nawet nie przez pogodę, a przez miejscowych... ale wydaje się, że na tą chwilę mecz się odbędzie.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Pogoda nie rozpieszcza sympatyków speedwaya, mimo iż kalendarzowe lato kwitnie, to pogoda za oknem ma niewiele wspólnego z pięknym, lipcowym słońcem. Aura jest taka, która fanów &quot;czarnego sportu&quot; doprowadza do białej gorączki, czyli deszcz - prawdziwa zmora żużlowców. Do tego sennego scenariusza dopisują się także bukmacherzy, którzy ospale wystawiają swe oferty (mimo, iż dochodzi godzina 15).
Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław Typ: Wrocław +18 @ 1.75 ▶ Betgun ✅
Absolutnie zgadzam się z przedmówcami tj. niccolo7 i bosky. W zasadzie nie ma sensu się powtarzać. Ekipa z Dolnego Śląska na torze przy W69 zawsze miała sporo do powiedzenia. W zeszłym sezonie było 46-44 i 43-47 właśnie w Zielonej Górze, co prawda wówczas ekipa wrocławska była nieco inaczej skonstruowana (był Crump) to jednak latający w Zielonej Górze Bjerre nadal broni barw Sparty. O występach Duńczyka w Zielonej Górze już wspomniałem parę postów wyżej, więc nie zamierzam po raz kolejny piać peanów na temat jazdy filigranowego &quot;Kenia&quot; w Grodzie Bachusa. Przed paroma dniami para wrocławian Jędrzejak &amp; Świderski została nowym mistrzem par klubowych. Zarówno &quot;Ogór&quot; jak i &quot;Świder&quot; w tym turnieju pozostawili parę zielonogórzan (Dudek i Protasiewicz) i potrafili pokonać kapitana &quot;Myszek Miki&quot; Protasiewicza (w bezpośrednim starciu było 3-3: Dudek, Świderski, Janowski, Protasiewicz). Mocnym wsparciem dla seniorów wrocławskiej drużyny powinien być Maciek Janowski, który od początku sezonu prezentuje się iście wybornie.
Falubaz traci bardzo ważny atut w postaci Z/Z za Rafała Dobruckiego. Po raz pierwszy w tym sezonie na polskich torach pojawi się Grzegorz Zengota. &quot;Zengi&quot; twierdzi, że nie jest jeszcze w pełni sił i lekko utyka, co przy trudnym, mokrym na pewno nie będzie jego sprzymierzeńcem. Trójka Jonsson, Hancock i Protasiewicz będzie ciężka do objechania. Ale na pewno handicap na poziomie +18 jest do &quot;wyrobienia&quot; przez Wrocławian. Czują się tutaj całkiem dobrze, a Falubaz nie ma &quot;parcia&quot; na wynik. Wystarczy im zwycięstwo, bowiem kwestia bonusu została rozstrzygnięta w spotkaniu na Olimpijskim we Wrocławiu. Trzeba spróbować - taki handicap i taki kurs ????

Tauron Azoty Tarnów - Włókniarz Częstochowa Typ: Tarnów -8 @ 1.85 ▶ SportingBet
Podobają mi się dzisiaj te handicapy oferowane przez Betgun ???? O ile tylko &quot;Jaskółkom&quot; uda się doprowadzić tor do stanu używalności to jestem przekonany, że miejscowi wygrają &quot;za trzy&quot;.
Podopieczni Mariana Wardzały lubią takie spartańskie warunki. Pamiętam jak w zeszłym roku na inaugurację (?) E-Ligi rozjechali tutaj faworyzowaną Zieloną Górę w podobnych warunkach. Liczyć będzie się start i rozegranie pierwszego łuku, co zresztą jest standardem na Mościcach. A ten element żużlowego rzemiosła znacznie lepiej opanowany mają miejscowi zawodnicy. Kasprzak i Ułamek coby nie powiedzieć, to startowcy. Zupełnie inaczej jeżdżą bracia Łagutowie, którzy swe punkty głównie zbierają na trasie, a wyjścia spod taśmy raczej u nich kuleją. Szombierski zupełnie pod formą, od chwili wprowadzenia nowych tłumików jeździ tragicznie. Poobijani juniorzy Czaja i Bubel mogą mieć sporo problemów z trudną nawierzchnią. Nermark ostatnio coś jakby spuścił z tonu. Gospodarze muszą wygrać &quot;za trzy&quot; jeśli myślą o Play Offach i myślę, że dzisiaj swój cel zrealizują. Włókniarz w co raz gorszej kondycji stoi przed niesłychanie trudnym zadaniem. Niby serce mówi co innego, a rozum co innego. Dziś posłucham tego drugiego i postawię na pewną wygraną &quot;Jaskółek&quot;.
Unibax Toruń - PGE Marma Rzeszów Typ: Toruń -16.5 @ 1.85 ▶ Tobet ⛔
&quot;Anioły&quot; są tu zdecydowanym faworytem i nie podlega to żadnej dyskusji. W zasadzie ja bym się skłaniał ku nazwaniu tego pojedynku Toruń vs Crump. Tak naprawdę trudno poza &quot;Rudzielcem&quot; z Antypodów znaleźć mi zawodnika z rzeszowskiej Stali, który mógłby skutecznie rywalizować z liderami zespołu z Grodu Kopernika. Kuciapa trzeba przyznać, że na wyjazdach zupełnie nie istnieje. Harris i Richardson mimo kapitalnych występów na Wyspach Brytyjskich dzisiaj nie powinni zrobić dużej krzywdy miejscowym. Na wyjazdach po prostu różnie im się wiedzie, a na pewno dla &quot;Rico&quot; toruńska MotoArena nie jest ulubionym miejscem. Przed rokiem(?) lub dwa lata temu został bardzo &quot;ciepło&quot; przyjęty przez toruńskich kibiców transparentem &quot;Richardson - the biggest pussy on the world speedway&quot; (czy coś w ten deseń), a wszystko przez małą wojenkę z bożyszczem toruńskich kibiców - Ryan&#39;em Sullivanem. Nawet juniorzy trenera Jana Ząbika wyglądają pewniej niż rzeszowska młodzież. Sullivan, Holder, Miedziński i Holta powinni zrobić swoje, a małe cegiełki do tego wyniku powinny dołożyć juniorska para Unibaxu i mający coś do udowodnienia Jensen. Honoru przyjezdnych zapewne będzie bronił Crump, może coś dorzuci Harris i Okoniewski. Ale nie sądzę, by to wystarczyło na nawiązanie walki z liderującym Unibaxem.
Kenneth Bjerre (suma punktów) Typ: Over 10 @ 1.75 ▶ Bet365 ⛔
Mimo słabszej formy &quot;Kenia&quot; w ostatnich tygodniach, gram na jego over. Dlaczego? O tym już pisałem. Można poczytać &gt;klik&lt;
Pozostałe moje typy na dzisiaj (postaram się je opisać jak wrócę):
1. Jason Crump over 12 @ 2.00 ▶ bet365
2. Ryan Sullivan over 11.5 @ 1.72 ▶ Tobet ⛔
3. Unia Leszno - Stal Gorzów 1 @ 1.74 ▶ SB ✅
4. Jarosław Hampel over 11.5 @ 1.60 ▶ Tobet ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Szkoda, że deszcz znów decyduje ;/ Leszno - Gorzów na takim torze to będzie tylko start i krawężnik. A szkoda, bo zapowiadało się super emocjonująco
W zasadzie ja bym się skłaniał ku nazwaniu tego pojedynku Toruń vs Crump.
Dodałbym do tego jeszcze Okonia, który na MA śmiga aż miło. W lidze chyba do tej pory tam nie jeździł ale widziałem na żywo zeszłoroczny występ na MPPK gdzie zrobił 15 pkt i wygrał dodatkowy bieg o 2 miejsce. Świetnie pojechał też w Klubowym Pucharze Europy w 2009 gdzie był liderem zwycięskiego Kaskadu Równe (razem z Dobruckim, Kasprzakiem i Walaskiem = fajne zawody ???? )
Według mnie Okoń spokojnie jest w stanie dziś zrobić 10 pkt w 6. Do tego Crump dorzuci standardowe 13-14. Harris, Rico też coś pewnie dorzucą. Według mnie Rzeszów stać na zdobycie 37 punków.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
To właśnie co do Okonia to znalazłem fajny bet:
Emil Pulczyński-Rafał Okoniewski(-0,5) 2 @ 1,65 SB⛔
Taki kurs na takie zdarzenie to trochę dziwota dla mnie. Fakt, że pierwszy bieg Emila to pewna trójka według mnie ale potem ma już tylko 2 starty i na tym się jego jazda zapewne skończy. A Okoń dzisiaj pojedzie według mnie 6 razy więc ma dwa razy tyle startów od swojego rywala. Poza tym Rafał jest w świetnej formie i tylko własny tor może tutaj pomóc Emilowi w wygraniu tego pojedynku, co i tak byłoby dla mnie sporą sensacją, bo przy takiej różnicy startów to szans raczej zbyt dużych nie ma.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom