>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

15. kolejka LOTTO Ekstraklasy (03.11-05.11.2017)

Status
Zamknięty.
xbrajanx 13,3K

xbrajanx

Użytkownik
Korona - Śląsk Wrocław
X2 @1,66 Fortuna ⛔
Śląsk DNB @2,28 Fortuna ⛔

Myślę że mimo wszystko, jest to mecz 50/50 a nie faworytem jest Korona. Wszystko fajnie, ładnie rozbili Lechię 5-0, u siebie dobrze grają, ale nie zapominajmy jakie błędy przytrafiają się im w wielu spotkaniach. W defensywie popełniają wciąż ich mnóstwo a goli mają nie wiele mniej straconych, po za tym dzisiaj zagrają z drużyną która ma piłkarzy potrafiących urwać się defensywie, mam na myśli m.in. Koseckiego który szybkościowo wielu przewyższa i często jest faulowany. Przy tym jak zachowują się w takich sytuacjach niektórzy obrońcy Korony m.in. Kallaste może być duży plus dla gości.. Wrócił Dejmek i to fakt że daję wiele w obronie, ale trzeba pamiętać że dopiero wraca do gry po kontuzji, Rymaniak też czasami potrafi zrobić niezłego &quot;babola&quot;. Śląsk ma fatalną sytuację na wyjazdach, ale czas wreszcie na wygraną, może wreszcie Urban ustawi porządnie zespół dzisiaj żeby nie skończyło się to tak jak ostatnio w Płocku gdzie po czerwonej było wiadomo że raczej nie ugra WKS nawet jednego punktu. Robak co mecz prezentuje się świetnie i dzisiaj na pewno też będzie kluczowe jak zagra, ale myślę że obrońcy będą mieli z nim ciężko. Podsumowując obie drużyny w defensywie nie grają zbyt dobrze, a w ofensywie jest świetnie, to zwiastuje bramki i oby tak było, ale zdecydowanie wyżej cenie ofensywę Śląsk i w spotkaniu tak grających drużyn może wreszcie padnie przełamanie ze strony Wrocławian, w ostatnich latach Śląsk w Kielcach nie przegrywał, zdołał wygrać kilka razy a także padło wiele remisów. Na pewno obecna Korona jest groźna, ale jeszcze wiele brakuje do ideału, tak jak np. Górnikowi. Myślę że dzisiaj będzie ciekawe spotkanie ale szala przechyli się na stronę gości.

 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 3:0
powyżej 2,5 i obie strzelą
2,04 eFortuna

Na pierwsze spotkanie tej kolejki wchodzę w zakład podwójny mianowicie powyżej 2,5 gola w meczu oraz obie drużyny strzelą gola.
Korona ostatnio forma rewelacyjna ale jak wiadomo w naszej ekstraklasie nic nie trwa wiecznie więc dlatego nie postawię na wygraną gospodarzy. Z drugiej strony Śląsk na wyjeździe nie wygrał jeszcze spotkania... Jak nic wychodzi nam zwycięstwo gospodarzy... no ale właśnie czy to nie jest zbyt oczywisty typ? Może tak być.
Dlatego ja w tym meczu stawiam na otwarty futbol.
Śląsk Wrocław na wyjazdach w ostatnich 6 spotkaniach w każdym meczu strzelał i tracił bramkę.
Mecze bezpośrednie także nam mówią, że obie ekipy jeśli graja ze sobą to ofensywnie - 1:2, 1:1, 2:2, 2:2, 1:5 (oczywiście są to ostatnie wyniki gdy Korona gra u siebie).
Jeśli chodzi o miejsce w tabeli to obie ekipy dzieli tylko 2 punkty i 2 miejsca (6 i 8).​
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Mecz: Arka Gdynia – Lechia Gdańsk
Typ: Remis (Podwójna szansa)✅67
Kurs: 1,67
Bukmacher: Fortuna
Typ:
Poniżej 2,5 bramki✅78
Kurs: 1,78
Bukmacher: 1xbet
Gospodarze pomimo porażki w Warszawie są w szczytowym momencie formy.
Prezentują się przyzwoicie, regularnie punktują, zaskakują na plus,
pokonując wysoko u siebie Jagiellonię (4:1) i krakowską Wisłę (3:1) oraz często remisując trudne mecze. W ataku może nie imponują jak choćby Górnik, ale w ostatnich meczach widać poprawę formy strzeleckiej. Obecnie prawie zawsze coś tam strzelą. W obronie jest to zespół waleczny, nie łatwo jest im wcisnąć więcej niż jednego gola. Wysoce prawdopodobne jest,
że na derby trener Leszek Ojrzyński będzie miał do dyspozycji cały wachlarz zespołu.
Goście notują zniżkę, niezależnie, gdzie grają to jednak większość meczów kończy się porażką.
Mimo to potrafili się zmobilizować na mecze z silnymi rywalami (Legia, Lech, Zagłębie),
nie przegrać a jeśli już to pozostawić dobre wrażenie. Nikt nie spodziewał się, że z Koroną będzie aż tak tragicznie. W ataku duże wahania, raz trzy, raz zero, raz dwa, raz zero, czasem pomiędzy tymi zdobyczami padnie jedna zdobyta bramka, ale na ich obronę można podać, że prawie połowę meczów w lidze, bo 43% kończą ze zdobyciem 2 lub nawet więcej goli. Obrona tutaj mamy znaczne pogorszenie i bez wątpienia najgorszy moment sezonu w tym zakresie. Ponadto dużo indywidualnych błędów, które natychmiast przekładają się na stratę gola. Na boisku nie pojawi się Michał Nalepa, który gdy grał z Legią, Lechem, Zagłębiem to zespół wyglądał dosyć dobrze.
Ten mecz to derby a to inna już kategoria. Historycznie w meczach pomiędzy tymi zespołami w tej dekadzie prawie zawsze padały bramki z obu stron. Możliwe, że to się powtórzy. Zespoły w ostatnich meczach potrafiły grać agresywnie i strzelać (w obydwu przypadkach mecze z Jagiellonią), ale też tracą bramki dość często, co teoretycznie zwiększa szansę na wymianę ciosów. Motywacja z obu stron jest duża, szykuje się walka, choć nie mam pewności, że będzie to walka okraszona dużą ilością bramek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Wrócę na chwilę do meczu Korona - Śląsk. Lettieri rotuje składem. Ustawia drużynę taktycznie. Najlepsi piłkarze: Kiełb, Jukić, Rymaniak, Kallaste. Nie wszyscy grają od początku meczu. Jukicia i Kiełba często wpuszcza około 60 - 70 minuty na podmęczonego przeciwnika. Obaj posiadają bardzo dobrą technikę, bardzo ciężko im zabrać piłkę. Jeśli chodzi o Dejmka, Aankoura uważam, iż oni są poprostu słabsi od pozostałych piłkarzy Korony. Dejmek praktycznie cały czas był na ławie jak nie grał. Rozgrzewał się przed meczami. Podobnie Aankour też bywał na przedmeczowych rozgrzewkach a nie grał. Wydaje mi się, iż nie pasują Lettieriemu do koncepcji i dlatego nie grają. Owszem jak Dejmek się pojawił w dwóch meczach Korona zagrała na 0 z tyłu, ale nie był pewntym zawodnikiem. Musi wywalczyć sobie miejsce w kadrze jak wszyscy piłkarze. Ja cieszę się, iż pozycję w zespole utrzymał Kiełb. Ulubieniec publiczności.Szkoda mi bardzo odejścia najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu Grzelaka, który odszedł do Hearts. Nie porównujcie obecnej Korony do poprzednich sezonów. W Kielcach są teraz zupełnie inne realia. Niemiecki właściciel i to nie jakiś szemrany typ. Piłkarze zupełnie nowi zupełnie nie znani w lidze i najważniejsze trener z wizją i wszczepiający w zespół to co gra się na zachodzie. Gra na pierwszy kontakt, presing i tyranie na całym boisku. Sugerowanie się dotychczasowymi wynikami w przypadku Korony to zupełny bezsens. Podobnie nie sugerujcie się H2H w przypadku Wisły Płock i Termalici, liczy się tylko forma i trener z wizją, a nie jakiś tam Urban, który był piłkarzem a trenerem jest żadnym. Czekam na powrót kozła ofiarnego polskiej piłki i jego powrót na salony czyli Darka Wdowczyka. Dobrym trenerem jest też Marcin Brosz co pokazał w Piaście, Koronie i teraz w Górniku oraz Bartoszek i Brzęczek. W prowadzonych przez nich zespołach widać postęp. Co do Bartoszka musi jeszcze zapracować na swój sukces. Na marginesie wszyscy ci trenerzy poza Brzęczkiem prowadzili Koronę.
 
A 6,2K

alex.bp

Użytkownik
Ekstraklasa - liga przepłaconych nieudaczników. W każdej kolejce mamy mecze, gdzie widzimy tę ligę w pełnej krasie, czyli wszechobecne beztalencie i brak umiejętności. Dziś mieliśmy to w Gdyni, a jutro przewiduję, że podobnie będzie w Krakowie. Wisła nie gra nic, 99% wartości tego zlepku to anonim z Hiszpanii Carlitos. Naprzeciw kolejny przykład tego, że w tej lidze nie powinno grać tak dużo drużyn, bo połowa ligi to nic nie znaczące uzupełnienie, tylko po to, żeby było więcej meczów i więcej kasy z transmisji.
Żadnego widowiska tu nie będzie, bo zapewne Sandecja będzie się bronić a Wisła nieudolnie atakować. Dlatego też wydaje mi się, że będzie tutaj mało goli, chociaż przy tak niskim poziomie wszystko jest możliwe. W klasie B też nie potrafią grać, a bramek pada dużo. Tutaj tez jest podobne ryzyko, ale bardziej skłaniałbym się ku temu, że obie ekipy będą kopać się po czołach przez 90 minut.
Wisła - Sandecja under 2,5 1.82 Uni⛔
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
20:30 Górnik Zabrze - Lech Poznań
over 2.5 gola @ 1.85
BTS @ 1.70
Buk: Bah
+155


&#39;&#39;Mecz o mistrza jesieni&#39;&#39;​
Mecz o mistrza jesieni. Co tydzień być może piszę to samo, ale w spotkaniach Zabrzan pada jak dotąd najwięcej goli. Obie ekipy w ostatnim czasie wyglądają solidnie w ofensywie, a gospodarze mają dalej spore problemy w obronie, gdzie regularnie tracą minimum jedną bramkę na mecz. Zabrzanie w ostatnim spotkaniu zagrali dwie różne połowy. Pierwszą najgorszą w całej rundzie, a w drugiej chyba po ostrej reprymendzie trenera pokazali się znowu z najlepszej strony. Swój potencjał pokazał Angulo, który strzelił zwycięskiego gola, a kolejną asystę dołożył Kurzawa. Kolejorz natomiast rzutem na taśmę zremisował z Wisłą z Krakowa 1:1. Lech był w tamtym spotkaniu lepszy, a brak skuteczności zdecydował tylko o remisie. Kolejorz w tamtym spotkaniu oddał aż 26 strzałów na bramkę rywala. Wynik imponujący, ale nic w tym dziwnego, gdyż Lech mając dobrych ofensywnych graczy po prostu straszy rywali w ataku. Spodziewam się naprawdę bardzo dobrego widowiska, gdyż obie drużyny są w mega formie. Do tego powołania do kadry powinny jeszcze bardziej zmotywować niektórych piłkarzy. Górnik jak i Lech przystąpią do tego spotkania w najsilniejszych składach,a więc bramek i emocji nie powinno zabraknąć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 04.11.2017. godz. 18:00- WYNIK 3:0 ✅
Typ: Wisła Kraków over 1.5 bramki / Kurs: 2.06 / Buk: lvbet
Przyznam szczerze że Wisły to cały czas nie mogę rozgryźć, gdzieś ten zespół nie może złapać rytmu by pograć kilka fajnych spotkań serią, co mecz to widzimy inny obraz gry. To co się jednak nie zmienia to jak zwykle spora ilość błędów w defensywie, to już norma tym bardziej że dalej są problemy kadrowe jak absencja Frana Veleza, Pola Lloncha, Ivana Gonzaleza. To tego typu skłoniło mnie kilka rzeczy tym pierwszym jest ostatni mecz w Poznaniu gdzie ekipa Ramireza sama sobie zgotowała taki los zamysł był taki że czekamy na Lecha i gramy z kontry ale czemu z tego zrezygnowali po wyjściu na prowadzenie szczególnie w drugiej połowie gdzie prosiło się by wyjść odważniej z piłką i szybciej by zakończyć mecz a tak zostali skarcenia w końcówce – z tego są dwie przesłanki pierwsze to muszą być mocno wkurzeni po tym meczu dziś wyjdą naładowani i myślę że wnioski w postaci tego że trzeba mimo prowadzenia grać odważnie zostaną wyciągnięte tym bardziej jak wspomniałem defensyw w każdej chwili może coś zmalować. Do tego gramy u siebie gdzie kibice na bronienie im nie pozwolą a w Krakowie Wisła jest zespołem atakującym. Kolejna sprawa to ma kim to robić Carlitos naprawdę robi różnicę, wraca Małecki jest kim grać i strzelać i to trzeba dziś zrobić. Sandecja mi się bardzo podoba wiadomo jaka jest sytuacja tego zespołu brak własnego stadionu to spory problem ale punktują w dodatku naprawdę nie grając chaotycznej piłki. Na pewno złapali ostatnio zadyszkę bo w pięciu ostatnich kolejkach zdobyli tylko trzy punkty coraz więcej problemów pojawia się w defensywie widzieliśmy to w starciu z Górnikiem też widzę problem fizyczne bo w pierwszej połowie kompletnie zdominowali rywala a w drugiej te katastrofalne błędy w defensywie wzięły się z braku sił to samo było w Gliwicach, trzeba też przyznać że to od początku sezonu jakaś mocna formacja nie jest to że nie tracili to zasługa Gliwy w bramce który potrafi wyprawiać cuda. W kontekście tego typu ważne jest też to że ten zespół nie czeka w momencie gry musi gonić potrafią się dość szybko otwierać i Górnik sam się dziwię że nie potrafił skończyć tych kontr.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Lech Poznań 04.11.2017. godz. 20:30 - WYNIK 3:1 ✅
Typ: Górnik Zabrze over 1 azjan bramki / Kurs: 1.75 / Buk: 1xbet
Za wysoko z tym kursem na bramki Górnika, który nie schodzi ze swojego poziomu w ofensywie. Za nami ostatni mecz rudny jesiennej a kryzysu w grze beniaminka nie widać jak jeszcze nie dawno wróżono. Czego tutaj można się spodziewać, no właśnie żadnej niespodzianki nie będzie, Górnik gra o mistrza jesienni i wygrana im to da, stadion wypełniony po brzegi, pełna kadra, forma no nie ma dla mnie opcji by gospodarze nie strzelali. Do tej pory robili to we wszystkich kolejkach zresztą 30 bramek zdobytych mówi samo za siebie nikt nawet nie jest blisko tego wyniku, w tym 17 trafień zanotowanych w domu. Co ciekawe najlepiej wyglądali z mocnymi rywalami 3:1 Legia, 3:2 Wisła Kraków, 2:2 Śląsk i 3:3 Korona. Zawsze przy analizach tej ekipy trzeba powtarzać o tych świetnych stałych fragmentach gry każdy to ogromne zagrożenie i sytuacja bramkowa a w tak prestiżowym meczu ostrej gry nie zabraknie.
Lech może faktycznie najlepsza defensywa w lidze bo tylko 11 bramek straconych ale patrząc na ostatnie gry to ta forma tej formacji idzie w dół czego dowodem są 3 bramki stracone w Gdańsku z słabą Lechią, zresztą z Wisłą Kraków gdzie dominowali stracili jako pierwsi bramkę. Na pewno ta formacja wcale tak pewnie nie wygląda, gubi się mocno naciskana a lider tabeli właśnie mocno naciska na całym boisku a w szczególności w ofensywie nie boi się pójść kilkoma zawodnikami tego zabrakło Wiśle gdyby zagrała śmielej mogłaby wypunktować Lecha. Gra Górnik czyli znowu będziemy oglądać otwarty mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz (sobota 18:00)
Typ: Sandecja lub remis ⛔
Kurs: 1,9 (fortuna)
Piłkarze Sandecji utrzymują wciąż miejsce poza czołową 8, ale ta odległość może się zmniejszyć po dzisiejszym spotkaniu. Nie sądzę, że drużyna Białej Gwiazdy jest w tym meczu faworytem. Jest to idealny przeciwnik pod Sandecję, która ograła już na wyjeździe Jagiellonie (co prawda bez formy drużyna Mamrota była wówczas) oraz Lechię. Jeżeli widzę kurs 1.9 na Wisłę to zastanawiam się czy warte gry. Ostatnio Lech przy kursie podajże 1.7 nie wygrał a dziś naprawdę kurs nie warty gry. Sandecja gra bardzo fajnie w ataku, te ataki Piszczka, Trochima czy Danka są bardzo fajnie zgrywane, jednak wiadomo jak z dokładnością. Z Górnikiem ostatnio pierwsza połowa dostatecznie dobra, mieli dużą przewagę a przegrali trochę na własne życzenie. Nie wiadomo co z Kolevem, a Szufryn raczej w tym meczu nie zagra.
Biała Gwiazda dziś prawdopodobnie bez Głowackiego, co powoduje eksperymentalną obronę. Prawdopodobnie na lewej Pietrzak, środek obrony to Sadlok z Arseniciem oraz na prawej Cywka. Jedyny gracz, który zasługuje na miejsce w składzie w ofensywie to Cariltos. Bądźmy szczerzy, atak pozycyjny czy kontrataki Wiśle nie leżą. Dziś może w pierwszej 11 zobaczymy Małeckiego, ale jeżeli go zobaczymy to będzie dla mnie znak, że Kiko nie wie co robić. Mały dopiero w tym tygodniu na treningu na 100% trenował i trochę dziwne byłoby gdyby zagrał po tej dłuższej przerwie od pierwszej minuty. Wracając do nieobecnych to Ivana zabraknie także, Brożka, Veleza czy Kostala. Jak dla mnie mecz na remis, mało goli i dosyć nudny. ⛔
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Mecz: Wisła Płock - Jagiellonia Białystok
Typ: Wygrana Jagiellonii (Zakład bez remisu)✅80
Kurs: 1,8
Bukmacher: forBet
Gospodarze obecnie prezentują dobrą formę. W końcu zaczęli wygrywać mecze i to nie tylko pojedyncze,
ale także z rzędu. Trzy ostatnie spotkania na boisku w Płocku zakończyły się ich wygraną.
Źródłem znacznie lepszych końcowych wyników jest oczywiście ogromna poprawa skuteczności
w zdobywaniu bramek. Defensywa jest na mniej więcej tym samym poziomie,
czyli ogólnie bez szaleństw, lepiej bronią u siebie średnia traconych goli jest o 0,4 mniejsza.
W meczu nie wystąpi Damian Szymański (G:1 A:1 +/-:+4)*. pojawił się w kadrze na dobre
po wakacjach od meczu z Zagłębiem i trzeba przyznać, że zespół od tego samego momentu
zaczął grać lepiej. W klasyfikacji +/- Szymański ma najlepszy wynik w drużynie.
Goście po dobrym starcie sezonu zakotwiczyli się mniej więcej na poziomie 6-8 punktów,
zdobywanych w przeciągu 5 meczów. Na wyjazdach są najlepsi pod tym względem w całej lidze (3-3-1),
choć ostatni raz wygrali w delegacji 13 sierpnia. Od tamtej pory trzy remisu i ostatnia,
bolesna porażka w Gdyni 4:1. W ofensywie nie jest źle, forma jest w miarę stabilna.
Od głównej zdobyczy jaką jest jedna bramka (57% meczów) zdarzają się trzy bramkowe wystrzały w górę (21% meczów), zdarzają się też mecze bez zdobytych goli, ale miało to miejsce tylko w dwóch meczach.
W obronie sytuacja w ostatnim okresie wyglądała by bardzo dobrze, gdyby nie blamaż w Gdyni.
W Płocku nie zagra Guti jest on podstawowym graczem zespołu, wystąpił dotychczas we wszystkich meczach, grając zawsze po 90 minut w każdym.
Zespół z Płocka niewątpliwie się rozkręcił, apetyty urosły, można spokojnie myśleć o górnej ósemce.
Zespół z Białegostoku ostatnio nie błyszczał, ale trzeba przyznać, że terminarz był trudny
kolejne mecze z Legią, Wisłą Kraków, Lechem wyszły bokiem w Gdyni. Stawka meczu jest dosyć spora.
Więcej argumentów stoi moim zdaniem po stronie Jagiellonii. Mają szerszy wachlarz piłkarzy zdobywających bramki niż Wisła (dwie lub więcej bramek w sezonie zdobyli Romanczuk, Frankowski, Novikovas, Cernych, Sheridan, Sekulski). Dodatkowo jako taki mały szczegół dysponują źródłem wiedzy jakim jest Michał Wlazło, który przeszedł w tym sezonie właśnie z Nafciarzy do Jagi. Braki Gutiego u gości i Szymańskiego u gospodarzy w pewnym sensie wyrównują stan osłabień, ale mała dziura w obronie podopiecznych Ireneusza Mamrota daje szansę do wykorzystania choćby dla Merebaszwilego, który ostatnio gra dobre zawody.
* G - gole A - asysty +/- - klasyfikacja plus/minus, czyli bilans bramkowy w czasie pobytu zawodnika na boisku
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Wisła - Sandecja
Wisła @1,9
fortuna ✅
Carlitos strzeli @2,0 fortuna ✅
Faworytem w tym spotkaniu jest zespół gospodarzy i ja również idę w tę stronę, uważam, że Biała Gwiazda, która od 2 kolejek nie wygrała w naszej ekstraklasie dziś wieczorem zainkasuje komplet punktów, Wisła ma swoim stadionie ma bilans 3z 2r i 1p, bardzo dobrze spisuje się ich defensywa, która w 6 meczach przy Reymonta straciła tylko 3 gole, natomiast Sandecja czeka na zwycięstwo w lidze już od 5 spotkań, a jej bilans na wyjazdach to 2z 2r i 3p, bramki 8:9, jak na beniaminka to bilans całkiem przyzwoity, ale ostatnie zwycięstwo w delegacji zanotowali w połowie sierpnia. Jeśli zaś chodzi o mój drugi typ to stawiam na najlepszego strzelca Wisły, który w dotychczasowych 14 meczach w lidze zdobył 10 goli, plasuje się na 2 pozycji wśród ligowych egzekutorów, przed nim jest tylko rewelacyjny Hiszpan Angulo z Górnika, w ostatnich 6 meczach Biała Gwiazda zdołała strzelić gole w 4 meczach i w każdym z nim co najmniej raz trafiał Carltos, więc jesli już Wisła strzela to w dużej mierze jest to zasługa Hiszpana.

Górnik - Lech
powyżej 2,5 gola @1,78
fortuna ✅
powyżej 11,5 RR @2,11 fortuna ⛔
Niewątpliwy hit tej serii spotkań, do lidera z Zabrza przyjeżdża poznański Lech, który podobnie jak gospodarze jest w wysokiej formie, tylko w ostatnich 3 meczach brakuje im skuteczności, mimo, że praktycznie w każdym meczu to oni prowadzą grę, nie przekłada się to na wyniki, stąd ostatnio 3 remisy pod rząd, natomiast Górnik powoli wraca na właściwe tory, po porażce w Lubinie, zremisował 3:3 z u siebie z Koroną, mimo że do przerwy prowadził już 3:1, ale od tego meczu zaczął się marsz w górę tabeli Scyzoryków, zaś w ostatniej kolejce odrobił stratę i wygrał w delegacji z Sandecją. Wydaje mi się, że z racji swojego stadionu i pewnie kolejnego kompletu publiczności minimalnie większe szansę dają gospodarzą, ale nie będę tego typował, postanowiłem pójść w stronę bramek, ponieważ wydaje mi się to najpewniejszy typ na ten mecz, drugi to rzuty rożne. Teraz trochę statystyk, dane wyliczone a podstawie ostatnich 5 meczy ligowych. Średnia rzutów rożnych w meczach Górnika to 7,6, z czego sam Górnik nabił 4,8 RR, natomiast jeśli chodzi o Kolejorza to w jego meczach pada średnio 11,4 RR, a sam Lech w tym okresie nabił średnią 7,2 RR, jeśli oba zespoły utrzymałyby średnią ze swoich wcześniejszych spotkań to ta linia powinna zostać pokryta, ale z racji, że obaj trenerzy zapowiadają walkę o 3 punkty, a nie piłkarskie szachy, więc liczę, że będzie mnóstwo akcji z obu stron, a co za tym idzie też rzutów rożnych.
 
dyles 186

dyles

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożnaPolska, Ekstraklasa
Godzinna: 15:30
Spotkanie: Wisła Płock - Jagiellonia Białystok
Typ: 1/+1.5
Kurs: 3.35
Bukmacher: fortuna
Analiza:

Gospodarze ostatnio w coraz lepszej formie, może te mecze wyjazdowe jeszcze nie do końca to pokazują, ale u siebie grają bardzo fajną piłkę, stwarzają dużo sytuacji podbramkowych, jeszcze jakby potrafili wszystkie wykorzystać to wyniki byłyby hokejowe. Widać że u siebie są pewni, nie boją się nikogo, grają konsekwentnie i agresywnie, w takiej formie u siebie mogą wygrać z każdym. Jeżeli pokażą w dzisiejszym meczu to co w ostatnich domowych meczach to powinni spokojnie wygrać to spotkanie.
Drużyna gości przyjeżdża do Płocka po wysokim zwycięstwie u siebie nad Zagłębiem (3:1). Jak pokazuje tabela Jagiellonia jest jak narazie najlepszym zespołem grającym na wyjeździe, ich bilans 3-3-1. Tylko że w tym meczu nie interesują mnie takie statystyki, tylko aktualna forma obu zespołów. Jaga ma bardzo dobry skład na pewno na większą uwagę zasługują dwaj Litwini (Cernych i Novikovas) którzy mogą indywidualnymi akcjami wygrać mecz drużynie.
W drużynie gości nie wystąpi dziś podstawowy obrońca Guti( O,14/0), a w drużynie gospodarzy nie zagra Szymański (P,8/1) obaj za kartki.
Gospodarze jak i goście praktycznie w optymalnych składach, ale myślę że Wisła dziś pokaże że Płock to będzie ich twierdza i to tutaj będą zdobywać większość swoich punktów w sezonie, mają bardzo szybkie i dobre technicznie skrzydła (mereba,michalak) którzy też potrafią indywidualnie wygrywać mecze. Liczę na solidny mecz ze strony gospodarzy i wygraną, oczywiście wszystko zweryfikuje boisko.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 1:2
obie strzelą
1,62 eFortuna
Wisła strz. +1,5 2,37 eFortuna

Wydaje mi się, że w tym meczu to Wisła Płock będzie lepsza i zdobędzie 3 punkty. Obie ekipy dzieli różnica 3 punktów (8 i 6 miejsce).
Wisła Płock u siebie ostatnio gra bardzo dobrze, 3 zwycięstwa z rzędu - 3:1 z Pogoń, 1:0 z Bruk Bet i 4:1 ze Śląskiem. W bardzo dobrej formie są K. Michalak i G. Merebashvili, którzy brylują po bokach, D. Furman pilnuje środka pola. Gdyby tylko napastnik K. Biliński był bardziej skuteczniejszy wyglądało by to naprawdę świetnie, póki co tylko 3 bramki. Ostatnio na wyjeździe ulegli 1:2 z Piastem i jest to bardzo dobry czas aby zrekompensować sobie tę porażkę i awansować o co najmniej 1 lokatę wyżej.
Jeśli chodzi o Jagiellonię to na wyjazdach radzą sobie na prawdę dobrze, tylko 1 porażka póki co ale... od 4 spotkań nie wywieźli 3 punktów już więc coś się zacięło. Ostatnio na wyjeździe rozbici przez Arkę Gdynia 1:4.
Myślę, że w tym spotkaniu obejrzymy bramki dlatego wchodzę w takie 2 opcje.
Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 3:0
Wisła
1,90 eFortuna
Wisła strz. +1,5 1,87 eFortuna

No ja w tym meczu widzę wyraźnego faworyta a jest nim Wisła Kraków i pobieram taki kurs. O bardzo dobrym początku Sandecja może już zapomnieć, nie wygrali Oni już od 5 kolejek i dlaczego mieliby wygrać właśnie dziś? Wisła także może w ostatnim czasie nie zdobywała tych punktów za wiele ale mieli bardzo trudny terminarz.. Lech, Legia, Śląsk, Jagiellonia, Korona. Wisła u siebie tylko raz przegrali 0:1 z Legia. Ich gra wygląda nieźle, na pewno jest jeszcze wiele do poprawy i może to wyglądać tylko lepiej po zimowej przerwie ale myślę, że jeszcze przed końcem rundy muszą zdobyć pare punktów a gdzie jak nie u siebie z beniaminkiem.
Myślę, że Carlitos poprowadzi Wisłę do wygranej jak to ma miejsce od samego początku sezonu. Ma On juz na koncie 10 bramek i goni w klasyfikacji króla strzelców swojego rodaka I. Angulo.
Górnik Zabrze - Lech Poznań 3:1
obie strzelą 1,59 eFortuna
Lech strz. +1,5 2,01 eFortuna

Najciekawsze spotkanie tej kolejki, lider podejmuje 4 Lecha, dzieli ich zaledwie 2 punkty. U siebie Górnik jeszcze nie przegrał ale dziś może to nastąpić. Jak wiadomo w meczu Górnika pada najwięcej bramek dlatego nie mogę iść w nic innego... Stawiam na obie strzelą ale wydaje mi się, że Lech strzeli tych bramek więcej.
Maja na pewno kim straszyć, Majewski, Makuszewski, Jevtić czy Gytkjaer... natomiast w Górniku Angulo, Kądzior czy Kurzawa.. No te nazwiska jednak mówia kto jest faworytem.
Górnik mi sie niesamowicie podoba w tym sezonie i życze im aby zajęli najwyższe miejsce ale myślę, że dziś to Lech zgarnie 3 punkty a juz napewno strzelą te 2 bramki.. A może 2:2 ? Chętnie obejrze to spotkanie.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Mecz: Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz
Typ: Wygrana Wisły/Poniżej 3,5 bramki✅155
Kurs: 2,55
Bukmacher: 1xbet
Gospodarze podobnie jak Jagiellonia czy Zagłębie po dobrym starcie sezonu (4-0-1) obniżyli loty,
teraz grają na poziomie 4-7 punktów (obecnie 5) na 5 meczy. Obniżka formy zaczęła się od momentu sprzedaży Petara Brleka, wciąż trener Kiko Ramirez nie znalazł wypełnienia po tej stracie. U siebie Biała Gwiazda gra przyzwoicie bilans (3-2-1), jednak i tutaj też widać spadek formy. W ataku tendencja jest taka sama, zaczęły się pojawiać mecze bez zdobyczy bramkowej a spotkania ze zdobyczą dwubramkową stały się rzadsze niż z zerową. W meczach u siebie nikogo nie zaskoczę też tendencja spadkowa, dwa ostatnie bez ani jednego trafienia. I na koniec dużym mankamentem jest całkowite uzależnienie gry od Carlitosa (A:2 G:10 +/-:+2)*. W ostatnich gdy przebywał na boisku meczach brał on udział we wszystkich strzelonych bramkach (A:1 G:5 +/-:+3)*. W elemencie obrony tutaj można wreszcie powiedzieć, że tendencja jest na plus, liczba traconych bramek ostatnio jest niższa. W meczach przy Reymonta 22 sytuacja wygląda nawet lepiej, rywale nie zdołali dotąd zdobyć więcej niż jedną bramkę w meczu, połowę z nich Wisła zakończyła z czystym kontem.
Goście obecnie prezentują najniższy poziom formy w sezonie, notują pięć kolejnych meczów bez wygranej. W ataku bardzo różnie, od świetnych spotkań, gdzie zdobywali po trzy bramki (z Jagiellonią i Lechią) do częstych meczów bez zdobyczy (36% ogółu). Obecnie jednak dają radę już w czterech a z Pucharem Polski, już od pięciu meczów zawsze coś strzelić. W meczach poza stadionem w Niecieczy statystycznie, uśredniając forma strzelecka niby jest większa, ale to zasługa tych świetnych gier z Jagiellonią i Lechią. Poza nimi mamy jeszcze ostatni wyjazdowy dwubramkowy mecz z Piastem a reszta, czyli cztery pozostałe to mecze bez gola. Obrona ogólnie mniej więcej na poziomie dzisiejszego rywala, nieco rzadziej grają na &quot;zero z tyłu&quot;, ale w przeciwieństwie do podopiecznych Kiko Ramireza nie dali sobie wbić więcej niż 2 gole. Poza stadionem w Niecieczy defensywa wygląda gorzej, tylko raz udało się nie stracić bramki. W pozostałych potyczkach tracą równo po 1-2 bramki.
W meczach domowych najczęstszym wynikiem Wisły jest wygrana, która nie miała miejsca od 16 września. Jednak jest po ciężkiej serii spotkań (Jagiellonia, Śląsk, Legia, Lech) i zdobyła w niej 5 punktów. Gracze mogą to odczuć zwłaszcza po ostatnim z nich, gdzie w Poznaniu zaciekle bronili prowadzenia, które jednak stracili w samej końcówce meczu i padł remis. Możliwe, że będą dzisiaj się po prostu męczyć, jak w meczach z Piastem, Termalicą czy imienniczką z Płocka na wyjeździe. Wszystko zależy od tego czy Carlitos znowu &quot;zatańczy&quot; z obrońcami i wyjaśni wątpliwości. Sandecja mimo, że coś ostatnio trafia to jednak
nie wystarcza do wygranej i zaczyna pikować w dół z tabeli Ekstraklasy. Seria meczów ze zdobytym golem jest najdłuższa w tym sezonie, więc możliwe że dziś się zakończy. Dzisiejszy rywal to silny zespół, faworyt spotkania a w takich meczach zespół z Nowego Sącza potrafi zaskoczyć i wypaść lepiej niż się oczekiwało, dlatego mogą postawić silny opór.
* G - gole A - asysty +/- - klasyfikacja plus/minus, czyli bilans bramkowy w czasie pobytu zawodnika na boisku
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz
Wisła wygra @ 1,9 ✅
powyżej 9,5 rożnych @ 1,7 ⛔
Totolotek
Goście ostatni raz wygrali z Bruk-Betem a było to już 5 kolejek temu i nie przewiduję aby dzisiaj się to zmieniło. Wisła u siebie może nie ma najlepszego bilansu bo tylko 3-2-1, ta jedyna porażka przytrafiła im się z Legią ale dzisiaj liczę, że dzięki bramkom Carlitosa ten mecz wygrają. Co prawda ostatnio z Lechem mieli furę szczęścia i remis zawdzięczają świetnej postawie w bramce Buchalika. Dzisiaj raczej nie będzie miał tyle pracy co ostatnio i jest duża szansa, że zachowa czyste konto.
Gospodarze powinni mocno od początku nacisnąć na rywali stwarzając sobie dużo sytuacji podbramkowych, które z kolei powinny skutkować stałymi fragmentami gry jakimi są rożne. W tym elemencie Wisła wypada dobrze, na ich koncie do tej pory 80 rożnych, Sandecja zdecydowanie słabiej bo tylko 59 ale liczę, że to właśnie gospodarze znacząco przyczynią się do pokrycia tej linii.
 
lukash 63

lukash

Użytkownik
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa

Jutro spotkanie Szczecińskiej Pogoni z obecnym mistrzem kraju Legia Warszawa. Gospodarze do spotkania podchodzą z bardzo kiepska sytuacja jeżeli chodzi o ostatnie spotkania. W poprzednich pięciu meczach zdobyli zaledwie jeden punkt do tego fatalny bilans bramek 3-11. W ligowej tabeli zajmują oni ostatnie miejsce i nic nie wskazuje na to, żeby ta sytuacja miała się poprawić. Na mecze przychodzi coraz mniej kibiców i wiara w powodzenie swojego zespołu została już chyba tylko u najbardziej zagorzałych kibiców. Legia Warszawa natomiast w odmiennych nastrojach. Jak wiadomo nie dawno do stołecznego klubu przyszedł nowy trener Romeo Jozak, który odmienił nastawienie warszawskiego klubu co zaowocowało wynikami. Również w moim odczuciu &quot;wizyta&quot; kibiców Legi po porażce z Lechem wywarła wpływ na większe zaangażowanie piłkarzy. Legionisci w ostatnich trzech ligowych spotkaniach notowali zwycięstwa z niełatwymi przeciwnikami jakimi byli piłkarze Arki Gdynia, Lechii Gdańsk oraz Wisły Kraków. Co istotne we wspomnianych meczach Legia zachowała czyste konto nie tracąc ani jednej bramki. Dobre ostatnie spotkania zaowocowały dużym awansem i z ósmego jeszcze niedawno miejsca Legia przed tą kolejka zajmowała pozycje wicelidera tracąc do pierwszego miejsca tylko jeden punkt. W formie strzeleckiej Niezgoda, który udowadnia z każdym meczem swoja wartość. Cały zespół bardzo pozytywnie nakręcony, ze stosunkowo najłatwiejszym rywalem. Nie widzę innej możliwości niż wygrana w tym spotkaniu gości !!!

Typ:
Legia Warszawa - 2,25
Legia Warszawa (- 1,5 bramki ) - 4,15​
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Górnik Zabrze - Lech poznań
powyżej 4,5 żółtych kartek @ 1,85 ⛔
Totolotek
Niestety nie zdecydował się Totolotek na wystawienie kursu na ilość fauli w tym meczu co chyba im się nie zdarzyło odkąd pamiętać to grać, chyba problem mieli z określeniem linii.
W takim razie zostaje typ na kartki, których nie powinno zabraknąć.
Mecz o mistrza I rundy, może nie tak istotny ale zawsze coś. Pełne trybuny, gorąca atmosfera, powinno być bardzo ciekawie dzisiaj w Zabrzu.
Lech jak chce myśleć o wygranej musi mocno postarać się w strefie środkowej o zdominowanie rywali i odciąć od podań Angulo. Kluczem do wygranej będzie wyłączenie z gry Kurzawy i Kędziora. Spodziewam się sporej ilości fauli na tych zawodnikach i przy okazji kartek.
Górnik zapewne nie będzie chciał zawieść fanów i przed przerwą na reprezentację pozostać na 1 miejscu więc z ich strony też możemy spodziewać się twardej gry.
 
eco 388

eco

Użytkownik
Skąd kurs @2.40 na win Legii? Coś mi tu śmierdzi... Za brak porażki Pogoni dają @1.57 w Fortunie i ja w to wjeżdżam.
To samo myślałem o meczu Górnik-Lech. Skąd taki wysoki kurs na Górnika? Coś mi tam śmierdziało... . Trzeba zatkać nos i grać na Legię.
aha, nie gra Guilherme. No to już rozumiem ten kurs.
 
L 2

legion18

Użytkownik
Na środku obrony Pogoni podobno ma dzisiaj debiutować Sebastian Walukiewicz, rocznik 2000, który przeszedł do Szczecina przed sezonem z juniorów Legii.
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (niedziela 18:00)
Typ: Legia Warszawa ✅
Kurs: 2.25 (fortuna)
Moja czarna seria trwa, ostatnio nic nie chce się sprawdzić. Wczoraj myślałem, że Sandecja przyjedzie i sprawi niespodziankę, ale zagrali bardzo słabo lub Wisła tak dobrze. Ale o tym innym razem, dzisiaj bardzo ciekawy mecz pomiędzy drużyną z dołu tabeli, a drużyną, która nadspodziewanie dobrze sobie radzi po porażce 0:3 na Lechu. Nikt się chyba nie spodziewał, że od momentu kiedy legioniści dostali &quot;wpierdziel&quot; przy Łazienkowskiej będą tak dobrze punktować. Cóż z tego że wygrywają niskimi wynikami, ale może to będzie charakteryzować trenera Jozaka. Szczególnie na słowa pochwały zasługuje formacja obronna Legii. Na ostatnie 5 spotkań tylko 4 bramki stracone, ale też niezbyt dobrze w ofensywie bo tylko 4 strzelone. Jak dla mnie pomysł był taki: aby na początku skupić się na obronie, na bronieniu w strefie czy trenowaniu krycia na treningu. Następnie trener podejmie kwestię gry ofensywnej, bo nie wygląda to źle, ale z pewnością trzeba to poprawić. Niezgoda to chyba największy wygrany zmiany trenera, Sadiku póki co tylko w Pucharze się pokazał również z dobrej strony. Na pewno trener nie ma krótkiej kadry jak trener Mroczkowski, więc nic tylko dzisiaj wygrać.
Pogoń Szczecin 5 ostatnich spotkań - 11 straconych bramek, nawet od Cracovii przyjęli 3 bramki. Wiadomo już, że trener Skorża został zwolniony, więc dzisiejszy skład może zaskakiwać lub nie. W moim odczuciu zobaczymy z 2,3 zmiany i jestem ciekaw jak zareaguje drużyna. Bo już było mnóstwo takich przypadków, że po zwolnieniu trenera, z którym nie szło, drużyna zaczynała grać jak przystało. Jedno jest pewne, mecz szczególny dla Pogoni. Przyjeżdża Legia i nie wypada zagrać tak słabo jak było to w poprzednich meczach. Jednak większych szans przy takiej defensywie nie widzę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom