>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

29 kolejka Ekstraklasy [11.05.2010r.]

Status
Zamknięty.
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Cracovia - Wisla
Wislacy po rozgromieniu Legii w Warszawie nabiora jeszcze pewnosci siebie. Ze stwarzaniem sytuacji nie maja juz problemow, szwankuje jeszcze skutecznosc ale to odwieczny mankament nie tylko Wisly ale wiekszosci polskich druzyn. Pasy walcza o utrzymanie ale napewno maja swiadomosc ze w tym kontekscie najwazniejszy bedzie mecz w ostatniej kolejce w Gliwicach, wiadomo ze jesli urwia punkty Wisle to tez im pomoze ale nawet po tonie wypowiedzi Lenczyka widac ze na to jakos specjalnie nie licza. Kadrowo lepsza Biala Gwiazda, forma tez bardziej po stronie Wislakow. Uwazam ze jesli Pasy daly sie zdominowac w pierwszej polowie Poloni to Wisla zdominuje ich w calym meczu. Niepewny wystep Alvareza i Boguskiego ale w mojej opini nie sa to braki kluczowe. Stawiam na pewna wygrana Wisly ktora po meczu z Legia moim zdaniem wygra dwa ostatnie mecze i obroni Mistrzostwo.
Wisla
Wisla (-1,5)
Odra - Slask
Mecz o 6 punktow jednak Tarasiewicz i z remisu bedzie zadowolony. Odra majac w perspektywie mecz w Krakowie z walczaca o Mistrzostwo Wisla ten mecz musi wygrac jesli chce myslec o utrzymaniu. Do tego dochodzi fakt ze ktos z dwojki Arka, Piast straci punkty (a moze obie ekipy). Odra na wiosne u siebie nie przegrala a Slask w tej rundzie gra slabo najczesciej remisujac. Mysle ze zadecyduje wlasny stadion i wieksza determinacja Odry.
Odra
Zaglebie - Korona
Mecz o 7 miejsce w tabeli wiec na zadnej z druzyn nie ciazy jakas wielka presja. Korona kapitalny finisz, graja ladna dla oka pilke (widzialem mecze z Legia i Wisla), duzo graja skrzydlami. Zaglebie u siebie rowniez stara grac sie do przodu, w bardzo dobrej formie Micanski. Spodziewam sie zywego meczu z kilkoma bramkami.
over2,5
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Zagłębie - Korona
Micanski zapewne znajdzie się w wyjściowej jedenastce, ale zwróciłbym uwagę na fakt iż trener Bajor już wcześniej zapowiedział, że kiedy Miedziowi będą pewni utrzymania, da więcej pograć młodym. W związku z tym możemy spodziewać się występów takich zawodników jak Błąd, Woźniak czy Rymaniak. Nie mniej jednak typ całkiem ok. Obie drużyny już na luzie, może i będzie efektowny mecz na Dialog Arena ;)
Ruch - Lech
No cóż... Ruch stracił na impecie. Zmęczenie sezonem? Czy ja wiem... w każdym bądź razie Sobiech gra słabiej, Niedzielan wypadł znów ze składu, Zając nie daje już takich mocnych zmian. Wydaje mi się, że Lech sięgnie w tym meczu po trzy punkty bez względu na to co będzie się działo w derbach Krakowa.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Jeszcze nikt nie napisał o meczu Arka - Piast. Obie drużyny bezpośrednio walczą o utrzymanie. Arka wypada o wiele lepiej, oglądając ich ostatnie mecze widać było zaangażowanie i wolę walki o każdą piłkę. Piłkarze Piasta jakoś bez charakteru, nie narzucają stylu gry, grają typowe polskie &quot;byle do przodu&quot;. Do tego nie grzeszą skutecznością, dobrze że Olszar błysnął w meczu że Śląskiem w krótkim czasie strzelając dwie bramki bo mogło być blado. Mimo wszystko i tak w meczu z przyjezdnymi z Wrocławia zagrali bardzo słabo, bo rywal nie był wymagający, a 1 punkt w walce o utrzymanie nie daje zbyt wiele. W takich meczach trzeba grać agresywnie, konsekwentnie i walecznie przez pełne 90 minut.
Arka - Piast | 1 - 2,15
 
finishline 0

finishline

Użytkownik
Cracovia - Wisła - bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn, jedna wlaczy o utrzymanie druga o mistrzostwo. Z mojego punktu widzenia pewnie wygra Wisła, ale piękie by bylo gdyby padł tu remis, bo Cracovia raczej nie wygra.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Jak to czasem bywa ta kolejka wygląda na papierze aż &#39; za ładnie&#39;. Na zdrowy rozsadek typowałbym :Arke,Wisłe,GkS, Remis,Odre,Remis,Lech,Remis?

Co do typu RAmzesy. Arka wreszcie miała &#39; siekiery&#39; w oczach zagrała z zębem i zasłużenie wygrała w ostatnich sekundach. Jednak tutaj Piast też wie o co walczy a Arka gra bez strzelców bramek z ostatniego meczu , szczególnie bez Jak to czasem bywa ta kolejka wygląda na papierze aż &#39; za ładnie&#39;. Na zdrowy rozsadek typowałbym :Arke,Wisłe,GkS, Remis,Odre,Remis,Lech,Remis?

Co do typu RAmzesy. Arka wreszcie miała &#39; siekiery&#39; w oczach zagrała z zębem i zasłużenie wygrała w ostatnich sekundach. Jednak tutaj Piast też wie o co walczy a Arka gra bez strzelców bramek z ostatniego meczu , szczególnie bez [&#39; Czibamby&#39;} cieżko to może wygladac . Mimo iż nieskuteczny robił dużo wiatru.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Cracovia - Wisła - bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn, jedna wlaczy o utrzymanie druga o mistrzostwo. Z mojego punktu widzenia pewnie wygra Wisła, ale piękie by bylo gdyby padł tu remis, bo Cracovia raczej nie wygra.
Dla mnie mecz nobet. To że Wisła wygrała z Legią 3:0 to żaden wyczyn, bo patrzeć na to co robili nieudolni piłkarze Legii nie dało się patrzeć. Błędy w defensywie, 0 zaangażowania ze strony piłkarzy, 1 strzał na bramkę Iwańskiego (o ile dobrze pamiętam ale mogę się mylić) który ledwo co doszedł. Brożek jak grał tak gra, głównie na ogryzkach. Z tą Legią z która grała Wisła w tamtym dniu pokonałaby niemal każda drużyna z Ekstraklasy. Szkoda mi tylko kibiców którzy musieli patrzeć na tak żałosną grę kopaczy swojego klubu. Także stawianie Wisły jako faworyta patrząc na mecz z Legią może okazać się mylący. Czuje remis, ale ja napewno to odpuszczam, bo nie chce ujmować możliwości sportowych żadnej z tych drużyn.
 
plutonegz 63

plutonegz

Użytkownik
Spotkanie: Arka Gdynia - Piast Gliwice (+1)
Typ: 1
Kurs: 4,33
Buk: sportingbet
Analiza:
Już jutro na Narodowym stadionie Rugby w bezpośrednim meczu o utrzymanie Arka Gdynia podejmie Piasta Gliwice. W drużynie gospodarzy nie zagrają z podowu kartek Joel Tshibamba (4 bramki na wiosnę) i środkowy obrońca Maciej Szmatiuk. W drużynie gości nie zagra natomiast lider obrony Gamla i lewoskrzydłowy Jakub Biskup. W Arce nie zagra czołowy strzelec więc czemu stawiam na Arkę z handicapem ?? W ostatnim meczu z GKS Bełchatów zespół pokazał charakter którego brakowało przez cały sezon grali do końca byli stroną przeważającą w ostatnich 15 minutach stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji. Filip Burkhardt odnalazł swoje miejsce w Arce świetnie kreuje grę Adrian Mrowiec przesunięty do obrony jest dobrym uzupełnieniem ten formacji. Problemem wydaje się być linia ataku bo wypadł ze składu Tschibamba. Nic bardziej mylnego. Arka jest drużyną która siły rażenia nie opiera na jednym zawodniku i każdy może potrzebne gole zdobyć. Piast najprawdopobniej będzie się bronić by nie stracić gola i liczyć że w sobotę w meczu z Cracovią zapewnią sobie utrzymanie ale chęć zwycięstwa i determinacja Arki spowoduje że już w pierwszej połowie padną bramki. Skąd ten optymizm?? skąd pomysł że w meczu o wszystko czerwona latarnia ligi pokona dwoma bramkami rywala do utrzymania?? Tak jak już wcześniej pisałem coś drgnęło w Arce i mecz z GKSem był tylko początkiem drogi do utrzymania. Na trybunach zasiądzie komplet widzów dodatkowo liczne grono kibiców zbierze sie pod stadionem by pomóc swej drużynie w utrzymaniu. Dodatkowy smaczek temu spotkaniu daje to co działo sie przed rozpoczęciem rundy gdy Piast głośno sprzeciwiał sieby Arka grała na sztucznej murawie w Gdyni. Te wszystkie czynniki spowodują iż jutro Piast zostanie rozbity przez Arkę.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Ja prawdopodobnie jutro Wiśle powierzę swoje pieniądze.
Wątpie by tak doświadczona drużyna dała sobie odebrac mistrzostwo, zwłaszcza z takim rywalem.
Wisła 5/10 !
W normalnej sytuacji postawiłbym na Legie, lecz po tym co pokazali w Sobote to boję się tego meczu. Stefan mówi, że pokażą, że maja honor, ale oni go nie mają, dodatkowo Polonia walczy o utrzymanie.
Przegrają będzie kosa !!!

X 3/10
Pomimo, że postawiłem na mistrzostwo Wisły to obiektywnie patrząc Lech również powinien jutro wygrać. Ruch przystopował, a Kolejorz wręcz odwrotnie i w ostatnich spotkaniach gra bardzo dobrze. Ładny kurs.
Lech 5/10
Takie luźne przemyślenia.
Pozdro 600.
 
Z 0

zuber

Użytkownik
Tak, trener Bajor zapowiedział, że da pograć młody zawodnikom. Błąd nie wystąpi, bo powołali go na kadrę. Zagłębiu u siebie zawsze dobrze się grało z Koroną. Teraz obie drużyny luzie, pewne utrzymania, więc mecz może obfitować w dużo bramek. Zagrają zmiennicy, którzy będą chcieli się pokazać. Każdy będzie się starał grać do przodu. Dla mnie over 2.5
 
mateuszz1111 27

mateuszz1111

Użytkownik
Spotkanie: Ruch Chorzów – Lech Poznań
Typ: over 2,5
Kurs: 2,35
Buk: Bet365
Analiza:
Przedostatnie spotkanie ligowe w Polskiej Ekstraklasie. Jutro w Chorzowie miejscowy Ruch podejmie poznańskiego Lecha. Obie drużyny wybiegną na boisko z zamiarem zdobycia kompletu punktów. Na początek swojej analizy przedstawię sytuację w ligowej tabeli. Niebiescy z dorobkiem 53pkt, znajdują się na bardzo dobrej trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Podopieczni Waldemara Fornalika na własnym obiekcie grają bardzo dobrze. Bowiem na czternaście spotkań rozegranych przy Cichej zawodnicy Ruchu wygrali aż dziesięć. Ponadto po dwa razy remisowali oraz tyle samo razy musieli uznać wyższość rywali. Niebiescy w ostatnich sześciu spotkaniach zdobyli jedenaście punktów. O jedno pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 59pkt, znajduję się Lech. Podopieczni Jacka Zielińskiego poza własnym obiektem grają dobrze. Bowiem na czternaście spotkań spotkań wyjazdowych wygrali sześć. Ponadto tyle samo z ich strony padał remis oraz dwa spotkania zakończyło się porażką. Zawodnicy Kolejorza w ostatnich sześciu spotkaniach zdobyli szesnaście punktów. Jest to najlepszy wynik w całej polskiej Ekstraklasie. Tak jak już pisałem, dla obu klubów w tym spotkaniu liczy się tylko komplet punktów. Niebiescy stoją przed życiową szansą zagrania w przyszłorocznych Europejskich Pucharach. Na chwilą obecną miejsce w ligowej tabeli ich to tego premiuje lecz mają zaledwie dwa punkty przewagi na Legią. Więc porażką w tym spotkaniu i wygrana wojskowych sprawi, że może się z tymi rozgrywkami się pożegnać. ostatnim czasie zawodnicy Ruchu spisują się dobrze. Zawodnicy Ruchu umieją zagrać dobre spotkanie, aby następne przegrać. Przykładem może być wygrana z Legią zaś tydzień później porażka na wyjeździe z Jagą. W między czasie zostali wyeliminowali z Pucharu Polski przed szczecińską Pogoń. Zawodnicy Lecha także stoją przed życiową szansą. Mają oni bowiem zagwarantowane miejsce w Europejskich Pucharach, stracą zaledwie jeden punkt do lidera Wisły. Lech nie jest to samą drużyną co przy Bułgarskiej, lecz są zdeterminowani do osiągnięcia tego trofeum. W rundzie jesiennej moim zdaniem jest to najlepsza drużyna polskiej Ekstraklasy. W ostatnim spotkaniu ligowym pewnie 3-0 pokonali Polonię Bytom. Grają bardzo dobrze, do tego bardzo skutecznie. W dużej mierze jest to zasługa najlepszego obecnie strzelca polskiej Eksraklasy - R.Lewandowskiego, który w tym sezonie trafił już 16 razy do bramki rywala. Ponadto nadal w wysokiej formie jest Peszko czy Bosacki. Po długiej przerwie do składu wraca Semir Stilić, który także pokazuje wysoki poziom. Sytuacja kadrowa obu kip na to spotkanie wygląda następująco. W zespole gości podobnie jak w poprzednich spotkaniach nie wystąpią kontuzjowani Jasmin Burić, Grzegorz Kasprzik i Krzysztof Chrapek. Waldemar Fornalik w tym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z usług jedynie Andrzeja Niedzielana, który podczas spotkania z Jagiellonią Białystok ponownie doznał złamania kości jarzmowej. W rundzie jesiennej przy Bułgarskiej Lech wygrał pewnie 3-1. Obie ekipy spotykały się przy Cichej sześciokrotnie. Trzy z tych spotkań wygrywali gospodarze, dwa spotkania wygrywali goście oraz raz padł remis. Reasumując, dla żadnej drużyny podział punktów nie będzie jednak interesował, dlatego też kibice mogą spodziewać się ciekawego pojedynku.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Remis w meczu Wisły?
Oczywiscie tu można dywagowac bo to derby a to jest czasem wynik z kosmosu w jakiej by nie bylo lidze. Ale nie mozna uminiejszac zaslug Wisly z meczu na Łazienkowskiej tylko do tego , ze Legia byla beznadziejna. Wisla Kasperczaka to druzyna bardziej Krakowskiej szkoly, z kombinacjami z przodu szybka gra, Wisla obecnie gra dobrze. Brozek takze powoli powraca. Natomiast Craxa to niewiadoma. Pilkarzy ma takich ze moglaby sie utrzymac, ale to co grala z np. Polonia w 1 polowie to masakra. NAwet w Lidze + jeden z prowadzacych powiedizal , że jakby Bakero zaczal dzialac bo &quot; Cracovia w 1 polowie ledwo co powąchala pilke&quot;. Graja slabo do tego praktyki Lenczyka nie przynoszą skutku. Sam trener jakby wypowiada sie , że druzyna postara sie nie skompromitowac. To moze nie pomoc. Ale jednak to wciaz sa derby a to wyzwala dodatkowe sily. Mimo wszystko widze tu win Wisly.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Jagiellonia - Polonia Bytom
Podobno trener Szatałow znów ma eksperymentować ze składem, dać szansę pograć tym co nie grali, bądź też młodym chłopakom. Być może zbiera już kadrę na przyszły sezon, sprawdza kto jest przydatny, a kto nie... Co w związku z tym... gramy na Jagiellonię? czy jakieś wieści z Jagi, że zaczynają się oszczędzać przed pucharem? Choć w sumie oni za każde wyższe miejsce w lidze mają dostać 100tys. więcej premii więc mają niby o co grać, a nawet mogą na koniec zająć 6 miejsce.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
TBM do pucharu jeszcze sporo czasu więc myślę, że nie będzie zbytnio rotacji w Jadze, lecz takie mecze drużyn które teoretycznie już o nic nie grają lepiej odpuścić ;)
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
TBM do pucharu jeszcze sporo czasu więc myślę, że nie będzie zbytnio rotacji w Jadze, lecz takie mecze drużyn które teoretycznie już o nic nie grają lepiej odpuścić ;)
Właśnie z tego powodu odpusczam mecz GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk. Dla mnie to klasyczny no bet. Sytuacja w Bełchatowie ciągle nie jest jasna, z jednej strony może im się chcieć wygrać, a z drugiej nie musi bo pozycji swojej już nie zmienią.
Ale ta Jaga... hmm... jeszcze się zastanowię, może pojawią się jakieś dodatkowe informacje, ale jak Szatałow ma tak kombinować ze składem to po 45 minutach może być po herbacie tak jak w Poznaniu, ponieważ nie ma co się czarować, ale Bytom zbyt szerokiej kadry nie ma.
Mecze o utrzymanie też raczej odpuszczam... Odra - Śląsk, Arka - Piast... trudno mi tutaj coś wyrokować ;)
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Jutro bardzo ciekawy dzień jeśli chodzi o naszą ligę. W ciągu 1 dnia mamy aż trzy teoretycznie bardzo interesujące spotkania. Derby Krakowa i Warszawy oraz mecz Ruchu z Lechem. Pojedynki derbowe lubią rządzić się swoimi prawami więc nie można przesądzić kto będzie w nim górą. Jutro postaram się bliżej przyjrzeć jednemu z tych pojedynków. Ponadto jeszcze oprócz Ruchu z Lechem warto zwrócić uwagę na mecz Odry z Śląskiem. Obie drużyny walczą o utrzymanie przy czym Śląsk chyba na własne życzenie. Ciężko mi uwierzyć w nagłe przebudzenie tej drużyny, ktora do tej pory niczym nie zachwycała. Przeciwieństwem jest zespół Odry, który nie pogodził się z wizją spadku i wciąż próbuje uciec z końca tabeli.
Zgadzam się również z TBM oraz Fabikiem10. Wskazane przez nich spotkania toczą się praktycznie o nic. Nie wiadomo więc jak do nich podejdą zawodnicy. Dodatkowo Jagiellonię czeka mecz finałowy. Fakt, jest jeszcze do niego sporo czasu, ale nie wiemy czy mimo to trener nie poleci czołowym graczom aby za bardzo nie ryzykowali.
Na dziś to tyle (przepraszam, że dość chaotycznie i ogólnikowo). Jutro postaram się napisać coś więcej przynajmniej o dwóch spotkaniach.
 
plutonegz 63

plutonegz

Użytkownik
Różne cuda widziałem w tym sezonie (Wisła-Arka 0-1 xD ) ale na pewno Wisła nie da sobie odebrać mistrzostwa nie w meczu z Cracovią. Nie będzie cudu nad Wisłą a wynik z jesieni to był przypadek. Legia to Legia nie ważne w jakiej formie ograć ją 3-0 w Warszawie o czymś świadczy. Na jutro Arka i Wisła te dwa mecze już postawiłem i wydają mi się najpewniejsze może nie jestem najlepszą osobą by oceniać Arkę jako że jestem z Gdyni ale Piast a Arka to dwie różne bajki i ta o Arce skończy się pewnie happy endem Piasta natomiast pogrąży po przegranych Derbach w sobotę Cracowski Lajkonik.


Co do innych meczy

Odra-Śląsk
Niby Śląsk ma 30 ptk niby wszystko jest ok ale jeśli Arka wygrałaby dwa ostatnie mecze (drugi właśnie ze Śląskiem) to może się zrobić nieciekawie dla ekipy z Wrocławia. Śląsk na wiosnę gra tak jak Arka rok temu (bez zwycięstwa na wiosnę) wtedy żółto-niebiescy w końcu wygrali w ostatniej kolejce właśnie z Odrą. Jutro wróżę zwycięstwo Wrocławian a jeśli nie to typ x2 jest jak najbardziej na miejscu
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Cracovia-Wisła
Kolejne już derby Krakowa tym razem derby pod koniec sezonu więc i oba kluby walczą o jakieś cele. Cracovia utrzymanie Wisła kolejny Mistrz. Derby jak to derby walka na całego. Kto wygra wg. mnie Wisła 1.5 wizja v-ce Mistrzostwa zaglądnęła do Wisły wielkimi oczami po porażce z Koroną Kielce, jednak w sobotę Wisła pokazała co potrafi i rozbiła Legię bez ambicji, honoru i chęci gry. Gra Wisły przy 0-0 była bardzo dobra po strzelonej bramce Wisła się cofnęła licząc na gre z kontry jednak Legia walki nie podjęła i Wisła musiała strzelić kolejne dwie bramki. Jutro Wisła bez Diaza co nie powinno jakoś diametralnie zmienić oblicza gry. za niego wejdzie Tomas który powinien spokojnie go zastąpić Jutro liczę na walkę na całego. Cracovia po dziwnym meczu z Polonią w derbach napewno powalczy mając w głowie ostatnie wygrane derby. Ja tutaj mam taki typ OBIE DRUŻYNY STRZELĄ 2.05 Matusiak w formie ładne strzały i akcje może i jemu coś jutro siądzie. Szczególnie że Wiśle ma coś do udowodnienia.Pasy zwykle bramkę w derbach strzelały choć nie zawsze.
Mój typ: 3-1 dla Wisły
 
K 23

kajzer

Użytkownik
Cracovia Kraków - Wisła Kraków
Typ:2
Kurs:1.50

Walka o mistrzostwo w lidze polskiej wkracza w decydującą fazę. Liderująca do tej pory Wisła Kraków zmierzy się w derbowym meczu z broniącą się przed spadkiem Cracovią Kraków. Gospodarzem tego spotkania będzie zespół Cracovii. Na chwilę obecną gospodarze zajmują 13 pozycję z 30 punktami na koncie i z przewagą zaledwie czterech punktów na miejscem spadkowym. Wisła natomiast jest na najlepszej drodze do mistrzostwa jak dotąd goście zgromadzili 60 punktów. Mimo iż ich sytuacja jest bardzo komfortowa to nie mogą oni sobie pozwolić na stratę punktów ponieważ goniący ich Lech Poznań ma zaledwie jeden punkt mniej. Myslę, że mimo iż jest to mecz derbowy to Wisła wygra ten mecz bez większych problemów bo znajduję się ostatnio w bardzo dobrej formie co najlepiej pokazał ostatni mecz z Legią Warszawa w którym to wiślacy rozbili swoich rywali aż 3:0.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom