>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

ATP Tour - Monte Carlo 16.04-22.04.2018

Status
Zamknięty.
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Dima lubi stracić seta żeby później wziąć się za granie a Goffina szczerze zaskakująco dobrze sobie radzi ale myślę, że właśnie to jest już jego koniec przygody i Dima to weźmie pomimo straty seta z Herbetem czy z Kolba kurs bardzo przyjemny nie wiem czy Goffin jest w stanie nam ugrać Bułgara @2.0
 
sebak85 131

sebak85

Użytkownik
Oglądając już większość meczów na tym turnieju myślę, że Nadala @1.20 z Thiemem można dodać na jutro do jakiejś kombinacji. Też jestem zdania, że Gasquet jutro powalczy, bo Zverev na razie naprawdę bardzo kiepsko się prezentuje i jakiś set w stronę Francuza, a jak dla mnie nawet i mecz, można zagrać.
Myślę o zagraniu na Marach/Pavic w starciu deblowym z Dimą i Goffę. Nie grałem jeszcze w tym turnieju debli akurat, ale wydaje się, że nie dość, że Marachy są bardziej zgrane ze sobą, to ich przeciwnicy wyjdą na mecz z nimi od razu po meczu singlowym i to jeszcze w którym rywalizują między sobą. Ktoś coś myśli na ten temat?
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Nishikori K. - Cilic M.
Nishikori K. ::: 2,15 ::: 2/3 +2,30
Nishikori K. -1,5 seta ::: 3,43 ::: 1/3
H2H 7:6 z lat 2008-2016 i grali tylko raz na mączce, Cilic wtedy w Barcelonie ugrał całe 4 gemy. Chorwat od jakiegoś czasu gra całkiem niezły tenis, ale wydaje mi się, że jego wysoka pozycja w rankingu bardziej spowodowana jest faktem, że dużo topowych graczy znacznie obniżyło poziom gry niż aniżeli Cilic gra jakoś wyśmienicie. Gdyby grali na trawie to Marin byłby tutaj zdecydowanym faworytem, gramy jednak na cegle czyli najgorzej nawierzchni dla niego.
Forma Japończyka rośnie z meczu na mecz, tak szczerze to kto wie czy nie zagra w samym finale. Z drugiej strony Kei wiele razy zawodził, męczą go bardzo często kontuzje, ale co by nie mówić na mączce przeciwko Cilicowi ponad 2,00 wygląda jak łakomy kąsek.
Wynik: 2:1
Dimitrov G. - Goffin D.
Dimitrov G. ::: 2,12 ::: 1/3
O 22 ::: 1,78 ::: 1/3

H2H 9:1 więc o czym my tu mówimy i jeszcze kurs ponad 2,00. Panów dzieli zaledwie rok różnicy, są w kwiecie wieku, Goffin rok temu grał tutaj w finale, Dimitrov spina się na najlepszych zawodników, grają razem w deblu, w następnej rundzie prawdopodobnie będzie czekał Nadal, więc wszystkie znaki na niebie przynajmniej w mojej opinii wskazują tutaj na 2:1.
Wynik: 2:0
Gasquet R. - Zverev A.
Gasquet R. +3 G ::: 1,86 ::: 1/3
O 23 ::: 2,01 ::: 1/3
H2H 0:3 z 2017 roku, ale wszystkie mecze były zacięte i na to samo liczę tym razem. Kto jak kto, ale Zverev już pokazał rok temu swoją siłę wygrywając turniej Masters na mączce w Rzymie. Naprawdę szacun! Ostatnio grał przecież w finale Miami, a tutaj kto wie czy nie znajdzie się w kolejnym finale 1000 ma naprawdę na to spore szanse. To, że tracił tutaj sety, ok jest młody i często tak bywa więc to żadna ujma.
Z drugiej strony Gasquet idzie na razie jak burza, ale tak szczerze to jeszcze niewiele tutaj pokazał. Przeciwnicy nie najwyższych lotów, typowi średniacy. Dzisiaj czeka poważny sprawdzian Francuza i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja liczę na 3 sety i kolejny raz zacięty mecz gdzie o wyniku zadecydują detale.
Wynik: 1:2
 
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Gasquet-A.Zverev 1 @2.50

Gasquet gra dobrze. W koncu wyglada na zdrowego i dostanie tutaj tez oczywiscie wsparcie z trybun. Jak ostatnio przeczytalem... Gasquet gral srodek tamtego sezonu kontuzjowany, a pozniej zaczal grac po jakis dziwnych challengerach, mi.in. w Polsce, bedac okolo 30 miesjca w rankingu.
Byl kiedys taki turniej w Monte Carlo w 2005 roku, gdy mlody Gasquet pokonal sensacyjnie Federera tutaj i osiagnal polfinal. Stare dzieje, poczatki bukmacherki praktycznie w moim wykonaniu. Pozniej juz Gasquet tak dobrego wyniku nigdy tutaj nie zrobil (dwukrotnie zagral jeszcze w cwiercfinale), ale wydaje sie ze Francuz gra naprawde niezle. Gasquet gladko pokonal Schwartzmana. Dzis naprawde emocjonujacy mecz ze starszym z braci Zverev.
Oj naprawde dobrze gral tutaj Mischa - bardzo dobry serwis, duzo atakujacych zagran w wymianach. Wiele osob nie postrzega go jako typowego clay-courtera, ale Mischa gral kiedys w cwiercfinale w Rzymie zanim wskrzesil po raz drugi swoja kariere i nie takich zawodnikow wtedy pokonywal. Wszystko jest tak naprawde z profesjonalnym tenisie kwestia przygotowania i treningu pod dana nawierzchnie. Naprawde przygotowal sie Niemiec na ten turniej i ta wygrana nad Pouillem nie byla przypadkiem moge smialo powiedziec.
Jutro naprzeciwko Gasqueta stanie po drugiej stronie siatki mlodszy z braci Zverev. Alexander poki co wygral dwa mecze, ale styl raczej malo przekonujacy. mimo ze tych meczow nie widzialem. Gasquet to na pewno nie jest gprszy tenisista niz Muller czy Struff, ktory dzis dosc czesto przelamywal mlodszego Zvereva. Alexander wygral rok temu zaskakujaco Mastersa w Rzymie, co jest jego najcenniejszym trofeum w CV na ten moment, ale wydaje mi sie, ze tutaj przygotowanie nie jest optymalne. Alexander jest przeciez po finale na twardych kortach Miami. Tak naprawde kluczowa kwestia bedzie tutaj czy Gasquet nie da sie zepchnac za bardzo silowemu tenisowi Zvereva pod koncowa linie. Korty sa zasadniczo wolne, ale kazdy kij ma dwa konce i na returnie i na swoim podaniu. Gasquet, ostatni Francuz na polu bitwy, mimo wszystko zmobilizowany, a Zverev na razie nie blysnal, stad pewnie upatruje szansy Francuza. Jak wyzej wspomiano Gasquet gral z mlodszym Zverevem poki co bardzo wyrownane mecze, wiec chyba wypada sprobowac.
P.S. I tradycyjnie musze odnotowac fakt, ze &quot;Dima&quot; to taki rosyjski tenisista Dimitry Tursunov.
 
Tenis by Dawid 868,3K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Nadal R. – Thiem D.
Typ:
Thiem poniżej 9,5 gema
Kurs: 1,56
Bukmacher: milenium
Witam. Dzisiaj po raz trzeci biorę pod lupę mecz Rafaela Nadala, ale tym razem under gemów rywala, ponieważ ta linia wydaje się być niezłą okazją. Jeśli chodzi o Hiszpana to na jego temat i historii gier rozpisałem się w poprzednich analizach, więc nie chcę tego powielać i odsyłam, jeśli ktoś nie miał okazji czytać. Nadal wszedł w turniej bardzo dobrze i zgodnie z planem rozgromił Aljaza Bedene, który i tak zagrał całkiem nieźle, a w drugim spotkaniu ograł równie łatwo Karena Khachanova tracąc jedynie pięć gemów, a przecież Karen zagrał pierwsze dwa spotkania bardzo solidnie. Jednak tenis Hiszpana to dla nich poziom nieosiągalny i mogli jedynie podziwiać kunszt mistrza. W piątek możliwe, że przed liderem rankingu ATP najcięższy mecz w tym turnieju czyli Dominic Thiem, który przez uraz nie grał kilka tygodni i mógł spokojnie się doleczyć i potrenować. Dominic w pierwszym meczu zagrał trzysetowy pojedynek z Andreyem Rublevem, z którym przegrywał już 1-0. Jednak z gema na gem wyglądał lepiej i w dobrym stylu wygrał ten mecz, choć mógł je nawet przegrać, ponieważ dzieliły go od tego pojedyncze piłki. Podobny przebieg miał mecz z Djokoviciem, ponieważ przegrał z nim pierwszego seta, choć miał aż trzy piłki setowe. Po tym wydawało się, że Dominic już przegrał ten mecz w głowie, lecz w drugim secie się podniósł i wygrał zasłużenie całe spotkanie. Thiem często dobrze serwował i zainkasował kilka asów, a przy okazji wykręcił solidne statystyki wygrywanych piłek po pierwszym jak i drugim serwisie. Na minus to na pewno to, że Austriak w obu meczach zaliczył przestoje w grze, a pierwszym serwisem nie trafia tak często w kort jak powinien, co prowokuje podwójne błędy, które zdarza mu się popełniać oraz zmniejsza ilość łatwo wygranych akcji. Aby podjąć walkę z Nadalem, Thiem musi zagrać wiele lepiej niż w tych dwóch meczach, ponieważ nie ustrzegł się błędów, a stracić seta z Rublevem czy Djokoviciem nie jest w tym momencie sezonu dobrą laurką. Dominic na pewno przez te długie mecze może stracić na świeżości, a dobrze wiemy jak świetnie przygotowany jest Rafa, który zagrał póki co zagrał dwa krótkie mecze i to nie na 100% możliwości. Nadal w obu meczach zagrał bardzo dobrze oraz osiągnął świetne i wyrównane statystyki jeśli chodzi o pierwszy i drugi serwis. Z Nadalem grającym nawet na 80% możliwości Thiem może mieć spore problemy. Jeśli chodzi o ich bezpośrednie mecze to zazwyczaj grali krótkie mecze, które kończyły się wynikiem do zera z jednym wyjątkiem. W 2016 roku spotkali się jedyny raz w Monte Carlo i Nadal wygrał dość łatwo w dwóch setach pokrywając w/w under gemowy. W 2017 roku zagrali aż cztery mecze na cegle i tylko mecz w Rzymie wygrał Thiem, ale tam się na to zanosiło, ponieważ Nadal miał w głowie French Open, a był po wycieńczających turniejach i zechciał taktycznie nabrać świeżości. Pozostałe trzy mecze w ubiegłym roku wygrał Hiszpan nie tracąc żadnego seta pokonując rywala z wyraźną przewagą. Warto podkreślić, że wtedy Thiem był w bardzo wysokiej formie, czego nie można powiedzieć o tegorocznym sezonie, choć ma genialne momenty. Nie będzie żadną niespodzianką łatwa wygrana Rafaela, a w/w linia gemów dla rywala wydaje się być niezłą okazją. Powodzenia!
Inne spotkania:
Goffin D. vs Dimitrov G.: 8/9 pojedynków między nimi wygrał Bułgar, co jest znamienne. Jednak Grigor gra zwyczajnie słabo w tym turnieju i jedynie końcówka meczu z Kohlschreiberem była niezła. Jednak pierwszy set jak i cały mecz z Herbertem były słabe. Grigor dalej jest w przeciętnej dyspozycji i nieprzypadkowo zaliczył wcześniej słabą passę. Ostatnio grali ze sobą w Rotterdamie, gdy David kreczował i dostał od Grigora piłką w oko. Myślę, że to dobra okazja na rewanż, ponieważ Belg gra tutaj wyraźnie lepiej, a kurs na niego wynosi @1,86.
Nishikori K. vs Cilic M.: Marin zagrał jedynie jeden mecz tutaj, ponieważ miał wolny los w pierwszej rundzie, a w zeszłej walkowerem mecz oddał Raonic. Z kolei Kei zagrał już trzy mecze i w dobrym stylu ograł Berdycha, Medvedeva i Seppiego, który postawił trudne warunki. Ciężko przeanalizować dyspozycję Chorwata, ale na pewno Kei będzie trudnym rywalem i warto rozpatrzyć chociażby opcję seta dla Japończyka. Bilans mają bardzo wyrównany i mecz jest trudny do obstawienia.
Gasquet R. vs Zverev A.: niestety dalej gra Zvereva mnie nie przekonuje i jakby Struff miał więcej szczęścia i chłodniejszą głowę to mógłby ograć swojego rodaka. Zverev popełnia dalej sporo błędów i ten sezon jest dla niego wiele gorszy od poprzedniego. Jest to jednak walczak, lecz często zachowuje się impulsywnie i w trudnych momentach może zabraknąć mu cierpliwości. Richard póki co wygląda bardzo pewnie i jego forma zwyżkuje. Pokonał bardzo pewnie Chardego, Schwartzmana oraz Mische Zvereva, więc będzie miał okazję wyeliminować dzień po dniu braci z Niemiec. Myślę jednak, że Niemcowi może pasować dość pasywny forehand Francuza, więc myślę, że opcja seta będzie optymalna: @1,61. H2H wyraźnie dla Sashy, lecz żaden z meczów nie był rozgrywany na cegle, a wszystkie spotkania odbyły się w zeszłym sezonie, który był dla Niemca najlepszym w karierze.
Jeśli czytasz zostaw reputację dla motywacji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
filipek1996 1,3K

filipek1996

Użytkownik
Nie rozumiem dlaczego już z góry skreślacie Thiema. To na jakim poziomie obecnie znajduje się Dominic pokazał w meczu z Ruskiem, gdzie był ewidentnie pod ścianą i pokazał swoje świetne przygotowanie i chłodną głowę. Co do spotkania z Djokerem, to Austriak chyba do końca nie mógł uwierzyć w postawe Serba, nawet jak w śmieszny sposób przegrał I set, to nie wierzyłem, że przegra mecz... różnica czysto sportowa była nieporównywalna. Rafa gra swoje, i zapewne jest dalej top 1 na clayu, jednak gdzie jest Thiem? Top 2/3? Tak właściwie to ciężko to stwierdzić, liczyłem, że Fogg się zepnie i Rafa &quot;w razie W&quot; dostanie przynajmniej dwóch mocnych rywali, bo nie ujmując żadnemu dalej grającemu zawodnikowi, to raczej Dominic jest ostatnim, który ma realne szanse na małą niespodziankę. Oglądałem mecze Rafy, i o pojedynku z Bedene można napisać tylko tyle, że Słowak zagrał na prawdę nieźle, na pewno miał więcej do zaoferowania, niż Chaczanow, który nie wiem co tworzy na wolnej nawierzchni. Dzisiaj Thiem wyjdzie na pełnej determinacji, i będzie walczył. Wiadomo jak zawodnicy traktują takie spotkania, a sam fakt, że Dominic najlepiej czuje się na clayu pokazuje tylko, że będzie to ciekawy mecz, na bardzo wysokim poziomie. Przyjmując, że Dominic to obecnie top 3 na kortach wolnych,to kurs wystawiony przez bukmacherów wydaje się bardzo atrakcyjny, a dodając fakt, że ja osobiście traktuje ten mecz jako finał tych rozgrywek, bo patrząc kto w tym turnieju dalej gra, to dalsze typowanie = bezapelacyjny hazard, a prędzej uwierzę w to, że Thiem dostanie szybkie lanie z jakimś Goffę, czy innym Ciliciem, niż w to, że w meczu z Rafą nie da z siebie 100%. Moim zdaniem warto pograć na czysty win Austriaka, póki co pokazał, że forma jest, umiejętności są, głowa ku mojemu zaskoczeniu działa jak należy .. Nic tylko czekać na start, zapowiada się świetny mecz.
Dominic Thiem @5.50 Bet365 o_O⛔
 
mradam 388

mradam

Użytkownik
Ja skreślam Thiema z jednego powodu, dokładnie tego samego co kiedyś Federera. Mianowicie Thiem nie będzie mógł używać 1h backhandu tak efektywnie przeciwko Nadalowi, top spiny forehandowe będą nie do przejścia dla Austriaka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
nole 6,1K

nole

Forum VIP
Ten mecz Dimitrov - Goffin jest w ogóle specyficzny bo jak skończą grać to stają po jednej stronie w deblu... Ciekawe, czy będzie między nimi od razu taka dobra chemia zwłaszcza, że grają z arcytrudnym przeciwnikiem, a więc Marach/Pavic. Dla mnie 1,28 na tą drugą parę to świetny kurs na podbicie tak samo jak Nadal. Nie wierzę, że Thiem wygra mecz po meczu z Djoko i teraz Nadal. Uważam, że Rafa to cyborg, nawet teraz po kontuzji. Dla mnie pewny win Hiszpana.
Wracając do pierwszego meczu to zastanawia mnie 1 set. Dimitrov przygrywał pierwszego seta z Kolba i Herbertem. To h2h, które podajecie to wszystko hard. Oni nie zagrali ze sobą oficjalnego meczu na cegle nigdy, a w tych nawierzchniach są najmocniejsi. Goffin wygląda na tym turnieju lepiej dlatego biorę seta Belga.
Goffin wygra przynajmniej seta
Marach/Pavic WIN
Nadal WIN
@ AKO 2,00
 
titan 442

titan

Użytkownik
Goffin - Dimitrov
Typ: Goffin -1.0 gem @1.96 1xbet
Kursy wyrównane, bo H2H dla Dimitrova, ale jednak idę w stronę Goffina. Żaden z dotychczasowych meczów między tymi graczami nie był na clayu. Dimitrov nawierzchnię ziemną traktuje z małym priorytetem, wystarczy spojrzeć na liczbę gier na tej nawierzchni w zeszłych sezonach. Wyniki też jakieś nieszczególne. Startuje tylko w serii gier wiosennych, a w innych terminach jeśli może wybrać inną nawierzchnię to tak czyni. Goffin z kolei dużo chętniej wybiera turnieje na nawierzchni ziemnej, jest tam bardziej ograny, lepiej się czuje i lepiej ta nawierzchnia pasuje do jego raczej mało agresywnego stylu gry.
Nadal - Thiem
Typ: Thiem +5.0 gemów @2.08 1xbet
W ostatnim czasie panowie spotykają się bardzo często na clayu, dlatego, że to ścisła czołówke na tej nawierzchni. W zeszłym sezonie tylko Thiem pokonał nadala na mączce, a jak przegrywał to zazwyczaj nie byly to deklasacje. Oczywiście Nadal jest faworytem, ale handicap jaki wystawili jest wart pogrania.
 
W 258

wsand1990

Użytkownik
dzisiaj gram dwa kupony:
w jednym:
Dimitrov - Goffin że będa 3 sety. Dimitrov tak łatwo się nie da, choć Goffin po kontuzji wygląda lepiej od Dimitrova.
kurs: @ 2,17 bet
Nishikori, Kei - Cilic, Marin - 3 sety - japończyk potrafi szybko wygrać seta ale też drugiej przegrać. Dlatego myślę że postawi sie Marinowi który dopiero rozpoczął tegoroczny clayowy sezon.
kurs: @ 2,17 bet
i trzeci mecz z 3 setami to wg. mnie Gasquet, Richard - Zverev, Alexander - pojedynek francusko-niemiecki. Gasquet niesamowicie zaczął ten turniej, podoba mi się jego backhand. Będzie mocny mecz. Boje się o dużą ilość błedów francuza. Dlatego 3 sety obowiązkowo.
kurs: @ 2,21
@ AKO: 10,41
Drugi kupon ryzykowny:
Nishikori, Kei - win @ 2,05
Thiem, Dominic - win 5,11 - uważam że Rafa za dużo popełnia niewymuszonych błędów i Thiem może mieć moment kiedy go zaskoczy, wykorzysta błędy i wygra. Rafa nie jest jeszcze w pełni formy dlatego liczę na taką samą postać rzeczy jak miała miejsce rok temu w Rzymie. Thiem musi przycisnąć Rafę!!!
@ AKO: 10,47
 
chyczy 82,5K

chyczy

Użytkownik
Dla mnie to wygląda następująco
Grigor win po 1.98
Nishikori win po 1.98
Thiem +5.5.5 gema po 1.7
Gasquet win po 2.45 STS wszystkie kursy

Grigor wg mnie miał, że kolba ma swoje lata bo tak generalnie to padł kondycyjnie. Uważą ze w końcu wyciągnie wnioski i zagra agresywnie od początku i wygra z goffinem w 2 setach, a jak nie to mu wypali w oko czy coś xd.
Nishikori rozumiem po urazie, nie w super dyspozycji, ale to jest wolna mąka, a dodatkowo cilic zagrał tylko 1 spotkanie. Wg mnie tak duze kursy na Chorwata to bait i sajgonka o ile będzie lepiej serwować niż w pierwszych 2 meczach to powinien sobie poradzić.
Thiem to złamas, ale jednak na tej mące gra dobrze i teraz ktoś musi już dać Fafie jakakolwiek walkę. Nie widzę szans na jego zwycjestwo po obejrzeniu spotkań z djokiem i rublevem, ale liczę ze stać go na te 6 3 6 4.
Gasquet gra zdecydowanie lepszy turniej od Ruska. Zverev męczył się niesamowicie z Mullerem, co dla mnie jest nieco komedią, bo to jest gracz który jak nie wyserwuje sobie to jest cienko a tymczasem poszedł z 2-4 na 6-4 w 1 secie. Do tego dochodzi mecz ze Struffem, który lubi mąkę, ale bez przesady nie jest to jakiś hegemon.. Gasquet gładko mniej lub bardziej, ale ogfrywal swoich rywali i o ile nie jestem super pewny jego wina o tyle wole próbować w te stronę niż po 1.4 na ruska, który nie gra swojego najlepszego tenosa.
 
G 1,5K

gaevicisti

Użytkownik
Typy na Gasqueta wydają się być mega zasadne, sam wczoraj to kminiłem i pograłem w singlu 5/10. Alex wygląda naprawdę słabo, gdyby nie to, że Struff sam odwalił jeszcze większą kaszanę, to młodszego Niemca już by tu nie było (oglądałem większość spotkania). Francuz wygląda dobrze, technicznie top światowy i do tego bardzo wszechstronny tenisista, potrafiący osiągać sukcesy na każdej nawierzchni, a to się bardzo ceni. Jedyne, co przemawia po stronie Zvereva, to chęć pomszczenia starszego brata, pewnie się z tego powodu zepnie trochę bardziej.
Natomiast co do Nishikoriego, bo widzę, że ludzie w jego kierunku idą - normalnie również grałbym na niego, ale jednak doszedłem do wniosku, że to no-bet.
Kei nie występował tutaj przez ostatnie 5 lat. W ogóle, nie licząc występu tegorocznego, grał w Monte Carlo cały... raz. Ciężko więc oprzeć się wrażeniu, że Japończyk kładzie lachę na ten turniej i chyba ma po prostu wszystko dokładnie przekminione, bo po solidnej marcowej porcji tenisa najpierw w Kalifornii, a potem na Florydzie - zwłaszcza, że w Miami, które zna jak własną kieszeń z reguły robi przynajmniej ćwierćfinał (jego ulubiony Masters z pewnością, bo gra &quot;u siebie&quot;, w swoim drugim domu, albowiem na Florydzie rezyduje i tutaj przez lata kształcił swoje tenisowe rzemiosło) - wypada trochę dłużej odpocząć. Dziwnym trafem następnym Mastersem jest Madryt, na którym de facto robi najlepsze wyniki, mając wcześniej jeszcze przetarcie w Barcelonie, w której również bardzo dobrze mu się gra (trzy finały, w tym dwa wygrane).
Widać więc jak na dłoni, jaki przez lata wykrystalizował się Japończykowi plan startów na tę część sezonu a tegoroczna zmiana wynika najpewniej z tego, że Nishikori wraca po kontuzji i brak mu ogrania, więc warto było tutaj wystartować i zagrać kilka meczy, aby na dwóch najważniejszych dla siebie &quot;mącznych&quot; turniejach (poza RG oczywiście) zrobić dobre wyniki. Zmierzam do tego, że jeśli za rok Kei będzie zdrowy, to pewnie znowu zdecyduje, iż nie chce tutaj grać, aby się za bardzo nie przeciążać, a co za tym idzie - straci wszystkie punkty, jakie tu zdobył. Oglądałem wczorajszy mecz z Seppim - pierwszy set mu wyjątkowo wyszedł, a Włochowi wyjątkowo nie - i skończyło się 6:0. W drugim Seppi się ogarnął i zaczął grać dobrze, natomiast jedna rzecz mnie bardzo zdziwiła, otóż Kei (co jest do niego bardzo niepodobne) nagle zaczął robić jakieś proste błędy, rzucać piłki po autach lub zagrywać w siatkę, do tego zdarzyło się parę razy, że odpuszczał piłki, do których spokojnie mógł dobiec - i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że on jest na korcie jednym z największych walczaków, więc nie ma w zwyczaju mieć takiego podejścia w żadnej z wymian. Hitem była piłka setowa, gdzie przed zakończeniem punktu zaczął iść w kierunku swojego stołka na przerwę. Nie wiem, jakby się chciało wygrać cały turniej to chyba by się tak nie odpuszczało.
Cilic jest głodny gry, wczoraj dostał walkowera, gra tu co roku (raz nie grał, ale to mu się zdarzyło na kazdym Mastersie poza IW) i na pewno będzie chciał tu wygrać. A jak będzie z podejściem Japończyka - ciężko mi ocenić. Na pewno się na korcie nie położy, ale chyba nie będzie się zarzynał o zwycięstwo.
 
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
A.Zverev-Nishikori 1 @1.65

Zverev z Gasquetem zagrali dzis genialny mecz. Tutaj bylo wszystko od poziomu po dramaturgie.
Nishikori tego nie ugra moim zdaniem. Zverev jednak ma przewage silowa, ktora zrobi roznice. Poza tym, ten mecz dzisiejszy Zvereva z Gasquetem to tak podkreci dyspozycje Zvereva, ze jest on dla mnie faworytem. Zverev musial dzis wejsc w meczu z Gasquetem na taki poziom, ze jutro powinno to tylko zaprocentowac.
Kei w Monte Carlo zrobil pierwszy tak dobry wynik w karierze, ale on jeszcze nie jest w optymalnej formie, mimo ze ta zwyzkuje caly czas. Zverev jest burakiem jak Kyrgios, ale w tej chwili jest w gazie i wydaje mi sie, ze bedzie final z Nadalem.
Nadal i jego zwyciestwo turniejowe w Monte Carlo oczywiscie dalej w grze.
Kerber-Ka.Pliskova 1 @1.5

Z braku tematu wrzucam tutaj, bo moim zdaniem Kerber z Fed Cupu tez do grania. Mecz graja w Stuttgarcie, czyli tam gdzie Kerber zawsze gra co roku dobrze, a od poniedzialku bedzie tam regularny turniej WTA pod egida Porsche. Pliskova w tym seoznie poki co tak dobrze nie gra, a ze to juz polfinaly Fed Cupu to Kerber nie powinna zawiesc.
 
Tenis by Dawid 868,3K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Przed nami już półfinały turnieju ATP Masters 1000 Monte-Carlo i w kilku zdaniach opisałem dla was te spotkania, lecz bez konkretnych typów, a z luźną propozycją z racji, iż wyznaję zasadę, że te najwyższe fazy turniejów powinno się bardziej oglądać niż obstawiać.
Rafael Nadal vs Grigor Dimitrov

Jestem trochę zaskoczony obecnością Bułgara w półfinale tego turnieju, oczywiście nie żebym go nie doceniał, ale po prostu ten turniej jest dla niego specyficzny, ponieważ jego gra jest co najwyżej przeciętna. Był blisko przegrania meczu z Herbertem, który nawet nie straszył mocno serwisem, a dobrze wiemy, że to zawodnik mający sporo ograniczeń i preferujący szybkie nawierzchnie. Jednak Francuz zaczął pomagać w drugim secie i Grigor w mękach wygrał te spotkanie. W mękach dlatego, że jego styl pozostawiał sporo do życzenia. W pierwszym secie na korcie nie istniał i przegrywał praktycznie każdą wymianę z rywalem. Praktycznie żaden element gry nie funkcjonował jak należy i na pewno miał sporo szczęścia. W drugim spotkaniu także był bliski porażki i ponownie wracał po porażce w pierwszym secie z Kohlschreiberem, który rozgrywał niezły turniej, lecz w połowie drugiego seta posypał się, a że mentalnie nie należy do czołówki to przegrał cały mecz i znów Bułgar nie do końca będąc lepszym graczem awansował. W piątek zmierzył się ze swoim przyjacielem Davidem Goffinem i w tym przypadku to Belg był faworytem, lecz nota bene była to najłatwiejsza wygrana dla Bułgara. Pierwszy set padł jego łupem, choć Belg był bardzo bliski odrobienia strat, a w drugim secie Goffin prowadził już 5-1, lecz to okazało się za mało i roztrwonił przewagę ostatecznie przegrywając cały mecz w tb i dwóch setach. David zasłużył na porażkę prezentując pasywny tenis i bez większego ryzyka. Trzeba dodać, że nie jest to jeszcze optimum jego formy, lecz zrobił ogromny postęp i myślę, że to ważny krok w kierunku jego powrotu, podobnie jak w przypadku Djokovicia. Jeśli chodzi o króla tego turnieju czyli Rafaela Nadala to bez niespodzianek przejeżdża się po rywalach dając przy okazji nam zarobić. To co zrobił z Thiemem przeszło nawet moje oczekiwania i myślałem, że postawi minimalnie wyższe warunki. Jednak to Hiszpan przewyższa o klasę lub nawet dwie wszystkich rywali i jeśli ograł Austriaka tracąc tylko dwa gemy to ciężko wskazać gracza, którego stać na chociażby seta. Dominic był stawiany jako nr 2 tego turnieju, więc to tylko mówi jaka jest przepaść między Hiszpanem, a konkurencją. Ponadto Rafa imponuje statystykami serwisowymi, ponieważ praktycznie nie popełnia błędów i notuje znakomitą skuteczność po pierwszym jak i drugim serwisie. Myślę, że backhand Bułgara jest na tyle niestabilny by mieć jakiekolwiek szanse w tym meczu, chociażby na seta. Nie chcę skazywać Grigora na pożarcie, ale prawdopodobnie tak będzie i nikogo nie powinien zdziwić podobny wynik meczu co Rafy z Dominiciem. Jedyne co może przeszkodzić Hiszpanowi to gorszy dzień lub jakiś uraz przy genialnej dyspozycji rywala, który mimo, że osiągnął półfinał gra dość mizerny turniej, jeśli chodzi o jakość. Bułgara trzeba pochwalić za to, że z meczu na mecz wygląda lepiej. Jeśli chodzi o bezpośrednie spotkania to wypadają korzystnie dla Nadala, który lubi grać z Dimitrovem (10/11 wygranych).
Propozycja typu: Dimitrov poniżej 7,5 gema @1,71 (milenium)
Alexander Zverev vs Kei Nishikori
Drugi półfinał zapowiada się wiele bardziej wyrównanie i emocjonująco. Obaj świetnie przygotowani fizycznie i mają za sobą kilka długich spotkań. Alexander zalicza powolny progres w swojej grze, bo ten sezon nie jest dla niego tak znakomity jak poprzedni i widać jeszcze braki, szczególnie w wymianach zza końcowej linii. Z kolei Kei dopiero się rozkręca i wraca do poważnego grania, ale od razu z wysokiego „C”. Jest to także przełomowy dla niego turniej, podobnie jak dla Goffina czy Djokovicia, a przecież zaraz jego jeden z ulubionych turniejów czyli Barcelona, który jest w tym roku bardzo mocno obsadzony. Alexander po drodze odprawił Mullera, Struffa oraz Gasqueta, lecz z każdym z nich stracił po secie i myślę, że ta seria może zostać podtrzymana i jego wygrana także nie jest żadnym pewniakiem, choć jest faworytem wg bukmacherów. Japończyk po drodze wygrał z Berdychem, Medvedevem, Seppim i Ciliciem, a tylko z Rosjaninem wygrał 2:0, więc zagrał więcej spotkań od Niemca i także stracił trzy sety. Dlatego też jestem zdania, że na świeżości stracili w podobnym stopniu, a obaj są świetnie przygotowani. Kei mógł spokojnie skończyć mecz z Ciliciem w dwóch setach marnując piłki meczowe, ale podniósł się w trzecim secie i pokazał siłę mentalną z trudnym rywalem i jestem zdania, że tutaj może przewagę uzyskać bardziej doświadczony Azjata, który imponuje spokojem, czego często brakuje Niemcowi. Jeśli chodzi o jakość gry to także bardziej doceniam Japończyka, który miał bardziej wymagających rywali, ponieważ Berdych zagrał połowę spotkania na dobrym poziomie, Seppi zagrał świetny mecz i zaryzykuję, że jeden z lepszych w swojej długiej karierze, a Cilic także zagrał bardzo solidnie i był wiele bardziej wypoczęty od Japończyka. Kei potrafi grać trudniejsze akcje i bardziej kombinacyjne niż Niemiec (w tym turnieju), szczególnie stroną backhandową, którą ma zdecydowanie lepszą i myślę, że Kei może spokojnie wygrać chociaż seta. Panowie grali tylko raz, na twardej nawierzchni i dość łatwo wygrał Sasha.
Propozycja typu: Nishikori wygra przynajmniej jednego seta @1,47 (fortuna)
Typ bez analizy:
  • Makarova E. – Ostapenko J.: Makarova wygra przynajmniej jednego seta @1,56 (fortuna)

Już niedługo ruszamy z nowym tygodniem, możliwe, że coś się pojawi ode mnie.
Dzięki za docenienie mojej pracy.
Edit: Monte-Carlo na 100%
 
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Nishikori vs Zverev A. Kei 2.26 fortuna . Lekko 2:1 ???? Zverev go home ????
Przeciez gdyby,Rysiek wczoraj zachowal zimna krew odprawil by niemca, no ale jakos Alex przetrwał, niecale 24h poźniej czeka go kolejny trudny pojedynek, Zverev to nie jest gracz na ziemie, w sumie Kei tez woli korty twarde i pewnie dlatego taki kurs. jednak Kei powrócił i z Zverevem, ktory juz wczoraj, gdy przegrywal zaczal miec pretensje do calego świata a nie do swojej gry, dzis z Keiem dostanie lanie wg mnie . Japoniec to bierze lekko.
Goerges vs Kvitova. Kvitova 1.72 fortuna Fed Cup 2:0 lekko, Goerges mentalne dno 4ever ????
Kvitova lubi z nia grac i mimo,ze gra na &quot;wyjeździe&quot; i bodaj na ziemi to powinna ogarnąć niemkę, której sie mózg wyłącza, do tego presja dochodzi przed własną publiką a znamy słabą psychike Julii. Kvitova troszke gorzej niz na poczatku roku ale to wciaz Petra i wg mnie wygra z Goerges tak jak ostatnio w Fed Cupie , czyli 2:1 .
 
betrayal 774

betrayal

Użytkownik
A.Zverev-Nishikori 1 @1.65

Zverev z Gasquetem zagrali dzis genialny mecz.
Moim zdaniem Cilic zagrał lepiej niż Zverev a i tak seta ugrał cudem. Nic genialnego nie widziałem w meczu o którym piszesz, ale to tylko moje zdanie. Ne wspomniałeś też, że Nishikoriego bolał nadgarstek i tylko to przemawia za Zverevem w mojej opinii.
 
Otrzymane punkty reputacji: +72
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Zverev A. - Nishikori K.
O 22 G ::: 1,75 ::: 2/3 +1,50
Lada moment, a kto wie czy Zverev nie zagra w 4 finale Mastersa w swojej krótkiej karierze. Przypomnijmy, że już 2 wygrał w tym raz na mączce rok temu w Rzymie. Dość niedawno uległ w Miami Isnerowi.
W tym meczu nie ma co się oszukiwać, jest to mecz o finał, zapewne przegrany w którym powinien znaleźć się Nadal. Kei to sprytny tenisista, dużo biega, gra mądrze, taki gorszy Novak, a w tym momencie pewnie nawet i lepszy. Zvereva no jak tu nie doceniać chłopaka, rok temu wytarł o kort w samym finale 2:0 Federera lub Novaka więc więcej chyba nic nie trzeba dodawać. Liczę na 3 sety.
Wynik: 1:2
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Hmmm...Czy ja wiem. Jesli po meczu zawodnicy dostaja gromkie brawa na stojaca, gratuluja sobie dluga wymian zdan po meczu przy siatce, publicznosc po meczu skanduje imei przegranego &quot;Richard Richard&quot;, a komentator mowi, ze byl to wspanialy mecz, to chyba jednak cos w tym meczu bylo... Juz pomijam emocje i reakcje publicznosci i obozow zaowdnikow po niektorych punktach w decydujacym secie, bo tam emocje tez siegaly zenitu.
Nie wiedziaem meczu Nishikoriego z Cilicem. Japonczyka widzialem w meczach z Medvedevem, gdzie typowalem i ze Seppi. Widzialem tez dwa mecze Gasqueta ze Schwartmzanem i Mischa Zverevem. I oczywiscie ten wczorajszy pomiedzy Gasquetem i Alexandrem i tak mi wychodzi, ze wygra dzis Zverev.
Ale masz prawo do wlasnego zdania i mozesz miec racje... Wcale CI takiego prawa nie odbieram, tym bardzije ze wyraziles swoj poglad w sposob kulturalny.
 
M 0

marcin19933

Użytkownik
Japoniec pierwszy set tragedia... Wogóle nie widać jakichś dłuższych wymian, multum walenia w siate i jeszcze więcej po autach. Jakby zagrał tak jak wczoraj z Cilicem to myśle że Zverev nie miałby szans.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom