>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Rzym, 13-20.05.2012

Status
Zamknięty.
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Novak Djokovic - Rafael Nadal
Typ: 2
Kurs: 1,78
Federer w półfinale z Djoko popełnił ok. 40 UE w tych dwóch setach, trafność serwisu poniżej 50%, niestety ale Roger nie mógł tego wygrać, chociaż niewiele brakowało, a byłaby trzecia partia. Zbyt łatwo przepuścił Serba do finału. Novak gra bardzo dobrze, nie popełnia wielu błędów, skutecznie przyspiesza, ale czy to wystarczy na Rafę? W Monte-Carlo grali w finale jakieś 3 tygodnie temu i nie wystarczyło. Oczywiście tamta mączka służy Nadalowi jak żadna inna, ale ta się dużo przecież nie różni. Po dzisiejszym spotkaniu dwóch Hiszpanów, Rafaela i Ferrera, wiedziałem że będę w finale grał na tego pierwszego, niezależnie od tego z kim się spotka. W pierwszym secie David grał wyśmienicie i stawiał duży opór, zwłaszcza w początkowych kilku gemach, po przegraniu seta jednak się posypał i drugi to formalność dla Mistrza. Nadal jest do bólu regularny, mimo że Nole również, to nie sądzę by tu mu przeszkodził osiągnąć sukces. Nadal to potęga. W MC buki dali dobry kurs na Rafę (1,78), więc tu teoretycznie przydałby się jeszcze wyższy, niestety nie ma tak dobrze, ale nie jest też dużo niższy. Wtedy zagrałem grubo i żałowałem, że nie zagrałem jeszcze mocniej (mimo, że nigdy się nie żałuje stawek - złota zasada, z którą się lepiej żyje), bo to była dla mnie pewka jaka rzadko w tenisie i jeszcze po dobrym kursie. Teraz jestem mniej pewny, ale i tak nie widzi mi się tu inny rezultat jak zwycięstwo Hiszpana. Może nie 6-3 6-1, ale obstawiam dwa sety.
Warto atakować grubo ????
Wynik: ✅ 0-2 :]
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Obu graczy opisywać nie trzeba, tak samo nie ma tutaj sensu przytaczać ewentualnych wpadek jednego czy drugiego z poprzednich rund. Chodzi tu przedewszystkim o Djokovica, który był dziś skreślony przezemnie jak i przez (podejrzewam) wielu innych w tym półfinale z Federerem uwzględniając jego kulejącą postawę z ostatnich dni. Serb jednak potrafi spiać co trzeba i do meczy tego pokroju (tymbardziej z Rafą czy właśnie Federerem) - podejść na najwyższym poziomie. Rafa może jest tutaj faworytem, bo to jego &#39;kochana&#39; nawierzchnia, bo miota tutaj wszystkimi po koleji.... ale to jednak Djokovic jest po drugiej stronie, dodatkowo w finale, i po tych wszystkich rozegranych dotychczas meczach między sobą, na różnych nawierzchniach szansę tutaj zawsze powinny być wyrównane. Kurs kusi, tymbardziej że przypomina mi się sytuacja z poprzedniego roku, kiedy to &quot;Rafa&quot; jako król cegły również miał zjeść Novaka czy to w Madrycie, czy Rzymie. Jak to się skończyło - wiadomo.

Novak Djokovic - Rafa Nadal @ 2,38 // Pinnacle
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Tenis ziemny, ATP
Spotkanie: Novak Djokovic - Rafael Nadal
Typ: Czy Novak Djokovic wygra 2:1 w setach? Odpowiedź: TAK
Kurs: 5,59
Bukmacher: PinnacleSports
Analiza: Obaj zawodnicy są w kapitalnej dyspozycji i na swojej drodze mieli niełatwych rywali. Na mnie jednak większe wrażenie zrobił Djokovic, który moim zdaniem miał dużo trudniejszą drogę do pokonania:
1 runda: Tomić, młodziutki, progresujący tenisista, niebezpieczny dla wszystkich.
2 runda: Monaco, który od lat jest bardzo solidnym zawodnikiem, specjalistą od gry na kortach ziemnych.
3 runda: Tsonga, czyli czołówka światowa
4 runda: Federer, o którym chyba nic nie trzeba pisać...
Djokovic stracił tylko jednego seta z Monaco. Jak na tak mocnych rywali strata jednego seta to żadna strata.
Na dodatek Djokovic ma chyba patent na Nadala, bo wygrał z nim 7 z ostatnich 8 pojedynków. Fakt, że nawierzchnia ziemna jest ulubioną nawierzchnią Nadala, ale Djokovic też sobie na niej świetnie radzi. Spodziewam się tutaj bardzo zaciętego meczu, jednak większe szanse daję Djokovicowi, który od dłuższego czasu(pomijając ostatni ich mecz) doskonale radzi sobie z Nadalem. Trzysetówka jest bardzo prawdopodobna, a w tym przypadku większe szanse daję Djokovicowi, który na chwilę obecną moim zdaniem jest mocniejszy psychicznie od Nadala.
 
L 31

la-frambuesa

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis ziemny 20.05.2012r. 16.30
Spotkanie: Rafael Nadal - Novak Djokovic
Typ: Nadal wygra pierwszego seta i cały mecz
Kurs: 2.10
Bukmacher: Gamebookers
Analiza:
Dzisiaj konsekwentnie ponownie stawiam przeciwko Djokovicovi. Liczyłem na jego porażkę z Federerem. Jednak Szwajcar zawiódł i zagrał bardzo słaby mecz. W ogóle nie zagroził Novakovi. Zagrał tylko kilka dobrych piłek. Bardzo słabo z backhandu, który Djoko obijał jak się tylko dało. Mimo wszystko w drugim secie - kiedy to Djoko miał już w zasadzie wygrany mecz - Roger zdołał go przełamać w ostatnim momencie i pomęczyć jeszcze trochę. Novak wczoraj zagrał dużo odważniej. Dawno nie widziałem go na mączce tak grającego. Gdyby w Monte Carlo tak zagrał z Berdychem, to uniknąłby niepotrzebnych kłopotów. Mimo wszystko nie widzę go dzisiaj w starciu z Nadalem. Rafa to klasa sama w sobie. Jeśli dzisiaj zwycięży, to powróci na miejsce nr 2 w rankingu, co jest ważne przed zbliżającym się Roland Garros. Ponadto zbliży się do rekordów w mastersach należących do Federera. Rafie nigdy nie gra się łatwo z Djoko. Mam jednak nadzieje, że dzisiaj się nie przestraszy Serba i nie straci jakoś w głupi sposób seta. Dobrze, że oni grają po południu, a nie wieczorem. Mam nadzieje, że temperatura będzie wysoka, to wtedy szanse Nadala będą rosły z minuty na minutę. Serb dobrze serwuje - zwłaszcza mam na myśli wczorajszy mecz, bo w innych różnie z tym bywało. Skoro jednak Szwajcar z okropną dyspozycją, zdołał go wczoraj przełamać w najważniejszym momencie - kiedy Djoko miał skończyć ten mecz, to sądzę, że i Rafa sobie dzisiaj poradzi. Tym bardziej, że Hiszpan rozgrywa tutaj znakomite zawody. Vamos Rafa!!
 
gecko 32

gecko

Użytkownik
Rafael Nadal @1.72
Jak najwięcej konkretów, dlaczego uważam, że Rafa dziś wygra?
-bo jest świetny na clayu, odprawił będących w bardzo dobrej formie Ferrera (w półfinale) i Berdycha (w ćwierćfinale);
-z kolei Novak odprawił do domu Federera i Tsonge, którzy delikatnie mówiąc, nie przepadają za graniem na wolnej mączce;
-bo Nadal jest bardzo zmotywowany i rozjuszony utraconą #2 ATP, z tego co wiem to w przypadku dzisiejszego zwycięstwa powróci na pozycję v-lidera rankingu;
-bo h2h na clayu wynosi wynosi 10-2 dla Nadala. 2 mecze Djoko wygrał w 2011 roku, gdy był w formie nieporównywalnie lepszej niż dzisiaj;
-bo Rafa będzie chciał się zrewanżować za przegrany właśnie rok temu finał z Novakiem przed rzymską publicznością;
-bo od ostaniej, kompromitującej porażki Novaka z Nadalem (3-6 1-6) minął zaledwie ok. miesiąc. Nie wierzę, żeby w ciągu 4 tygodniu nagle wyeliminował wszystkie swoje niedociągnięcia i mógł dzisiaj sięgnąć po zwycięstwo.
Ogólnie finały raczej trzeba odpuścić. Jednak jak dla mnie kursy są trochę nieadekwatne do szans obu zawodników i zamierzam z tego skrzystać.
@Gecko
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom