>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biathlon sezon 2010/2011

Status
Zamknięty.
kamil081308 155

kamil081308

Użytkownik
PŚ: Ostersund - 01.12.2010 - 05.12.2010
01.12 - 16:20 Bieg indywidualny K
02.12 - 17:20 Bieg indywidualny M
03.12 - 17:20 Sprint K
04.12 - 14:15 Sprint M
05.12 - 11:30 Bieg na dochodzenie K
05.12 - 14:15 Bieg na dochodzenie M

Już jutro rozpoczynamy sezon biathlonowy biegiem indywidualnym kobiet.

Zapraszam do dyskusji i analiz !
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
w Oestersund m.in. Helena Ekholm (Jonsson) choruje z powodu skażonej wody. Zawodniczka przez kilka dni zmagała się z silną biegunką, bólami brzucha i gorączką. Tą samą dolegliwością zostało dotkniętych kilku innych szwedzkich biathlonistów oraz Amerykanie i Francuzi.
W biegu indywidualnym pewnie jak większość chciałem grać właśnie Szwedkę. W Oestersund w poprzednich dwóch sezonach, tak jak w tym roku odbywała się inauguracja biathlonowego sezonu i Helena spisywała się znakomicie, ale z powodu na ostatnie problemy odpuszczam sobie. Jutrzejszy bieg potraktuję więc przede wszystkim jako zapoznawczy.
Jeśli coś jednak zagram to na razie najbliżej mi do postawienia na Ukrainkę Khvostenko, jest to zawodniczka która biegowo nie prezentuje nic nadzwyczajnego, jest przeciętna w tym fachu, ale na strzelnicy należy do najpewniejszych w całej stawce. W Oestersund ostatnio podobnie jak Helena prezentowała się bardzo dobrze:
2008 ind. 4 miejsce 0 pudeł
2009 ind. 6 miejsce 0 pudeł
w zeszłym sezonie zajęła 26 miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata, ale w klasyfikacji za biegi indywidualne była 7.

Cóż tu dużo pisać, zawodniczka bazująca na dobrym strzelaniu, biegowo już się zapewne nie rozwinie, stworzona do biegów indywidualnych gdzie za każde pudło do czasu doliczana jest karna minuta.
Khvostenko - Ponza 1 1.65 bwin
w kilku bukach dostępna ta para, rozbieżność w kursach spora. od 1.40 bet365 do 1.65 bwin. Krótko i na temat, Włoszka to także znakomita strzelczyni, ale biegowo jeszcze słabsza od Ukrainki, zwłaszcza w Oestersund, gdzie w tym elemencie (choć nie tylko w tym) w ostatnich dwóch sezonach w każdym z 5 różnych biegów lepsza była Ukrainka...
słabo też Zaitseva spisuje się ostatnimi czasy w Oestersund, wiele pudeł na strzelnicy w centrebet dostępna w parze z Khvostenko, kurs 2.30
Pierwsze zawody, wiadomo, trudno powiedzieć jak z formą, jeśli ktoś chce jednak zagrać myślę warto zwrócić uwagę na Ukrainkę Khvostenko, ja sam muszę jeszcze to przemyśleć, co sądzicie?
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Oprócz tej małej epidemii, w Szwecji panują też srogie mrozy, oby udało się spokojnie rozegrać zawody.
Wobec choroby nie ma co grać na Helenę, którą buki faworyzują.
Wygrywała zawody otwarcia w ostatnich 2 latach, czas przerwać tę passę.
Warto dodać, że nie ujrzymy w Szwecji Neuner, która jest chora.
Pierwsze zawody, do tego kobiet więc ciężko coś powiedzieć. Lepiej wstrzymać się z typami na bieg mężczyzn.
Jedna istotna zmiana w punktacji ogólnej PŚ: nie odlicza się od tego sezonu 3 najsłabszych występów.
PS.
wraca ???? ale dopiero od nowego roku
W tobet ciekawy kursik 2,6 na 20/20 zwyciężczyni. Trasy biegowe w Szwecji trudne, ale na tym polega indywidualny - kto ma 20/20 wygrywa ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Valj Semerenko - Andrea Henkel H2H strzelanie @ 1,57 Tobet ⛔ 2-3 pudła
Pierwsze zawody a ja już widzę typ godny zagrania. A mianowicie Semerenko - Henkel strzelanie kto lepiej. Tak jak pisze Davey_Watt pierwsze zawody i nie wiadomo która z zawodniczek jest w formie. Jednak do tego typu skłonił mnie wywiad dla jakiejś tam szwabskiej telewizji, Ricco Grossa niegdyś znakomitego biathlonisty a obecnie trenera niemieckich biathlonistek. Z tego co zrozumiałem (a mój niemiecki szału nie robi) w tym sezonie od początku postawili na strzelanie były intensywne treningi aby na strzelnicy każda z zawodniczek popełniała jak najmniej błędów. A znając dyspozycję sprzed lat Henkel na strzelnicy (bardzo często bezbłędna) to po takich treningach może być jeszcze lepiej. Rywalką w pojedynku H2H będzie moim zdaniem gorsza z sióstr Semerenko. Ukrainki również świetnie radzą sobie na strzelnicy ale do klasy Henkel jeszcze im trochę brakuje. Jako że pierwsze zawody i w sezon trzeba się wkomponować ze stawką nie szaleję.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Makarainen - Nowakowska 1 1.40 ✅
Finka specjalistką od biegu indywidualnego nie jest, na strzelnicy na pewno pomyłki będą, ale pokazała się z dobrej strony w przedsezonowych sprawdzianach, do tego Nowakowska na strzelnicy podobny poziom, a w przedsezonowych występach nawet gorsza, biegowo to jednak Finka lepsza, do tego sama Weronika mówi że w formie jeszcze nie jest, wydaje sie izzi bet.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
a cos,nie tak było z tym zdrowiem ? Nic nie słyszłem
pewnie chodzi o zakażoną wodę
Szczurek to są sportowcy i takie coś nie było w stanie im groźnie zaszkodzic co pokazały dzisiaj Zidek i Ekholm
 
kamil081308 155

kamil081308

Użytkownik
Tomasz Sikora – Serguei Sednev 2 1,87
[betsafe]
Stawka: 4/10j

Jutro rozpoczyna się sezon biathlonowy dla panów, na początek czeka nas bieg indywidualny. Może to nie ładnie grać już w pierwszym swoim typie na blogu przeciw rodakowi, ale muszę wykorzystać taki błąd w wystawieniu kursów.
Zacznę od tego, że 3 raz z rzędu sezon panów rozpoczynamy dokładnie od tego samego biegu, w tym samym miejscu. W poprzednich latach zdecydowanie lepiej prezentował się Ukrainiec, a rok temu otarł się nawet o podium – zajął 4 miejsce.
Wątpię, aby dzisiejszy bieg był udany dla Sikory, ponieważ, jeśli chciałby zająć dobre miejsce to wypadałoby chociaż przyzwoicie strzelać i sporo nadrabiać biegiem. Niestety czas leci a pan Tomek w tym roku skończy już 37 lat, biorąc pod uwagę, że jego silną bronią jest kondycja to upływ lat nie wróży dobrze.
Sednev biega na poziomie Polaka, ale strzela lepiej. Bukmacherzy widzą w tej parze szanse „50 na 50″, ja jednak daje zawodnikowi z Ukrainy przynajmniej 70% szans i myślę, że po takim kursie warto spróbować.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Bjoerndalen win @ 6 ⛔ dowalił trochę na końcu
1-3 @ 2,3 ✅
fortuna

Bjoerndalen w tym roku skupia się na PŚ i nie ma mowy o odpuszczaniu co niektórych zawodów. Brał juz udział w tym sezonie w biegach i bardzo dobrze mu szło bieganie. W testach wewnętrznych kadry mimo 6 pudeł przy bodajże 3 Svendsena stracił tylko 40sec, co pokazuje jak mocny jest biegowo. Dziś raczej tylu pudeł nie popełni co może zwiastować tylko jedno ????
edit: tak sobie przypomniałem ze Bjoerndalen zmienił karabin przed sezonem z tego co pamiętam
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Ponza - Sleptsova h2h strzelanie 1 1.55
Włoszka pewnie miejsce zajmie dziś dalekie, biegowo wiadomo jak to u niej wygląda... ale jeśli chodzi o strzelanie należy do najlepszych. 2 pudła w indywidualnym to i tak było dużo jak na nią, dzisiaj max 1 pudło. Sleptsova mocna w sprintach, świetnie biega ale strzelecko nie należy do najlepszych, wyżej cenię umiejętności Włoszki w tym fachu.

Brunet shots missed under 1.5 1.52

Francuzka potwierdziła świetnym występem że będzie w tym roku bardzo groźna, w zeszłym sezonie świetna forma, 9 w generalnej klasyfikacji, w sprintach 8. Dzisiaj powinna znów walczyć o miejsce w szóstce, świetny bieg przedwczoraj. Strzelecko to bardzo równa zawodniczka, w zeszłym sezonie to przede wszystkim właśnie postawie na strzelnicy zawdzięcza świetne wyniki. Myślę, że aż dwóch pudeł na strzelnicy z jej strony dziś nie ujrzymy. W środę miała w 4 strzelaniach ledwie 2 błędy.

Ekholm 5/5 w 2 strzelaniu 1.65

Widać że jednak Szwedka jest w dobrej formie, dobry bieg, dobre strzelanie, zdziwiłem się jej błędem w ostatnim strzelaniu w biegu indywidualnym, w stójce jest wyśmienita, dziś już powinno być 5/5 ????
Groźna może być Dorin, widać że podobnie jak Brunet jest w formie, ciekawe jak dzisiaj zaprezentuje się Zidek, jakoś nie wierzę, by powtórzyła występ na strzelnicy. Bachmann widać że biegowo świetnie przygotowana, w sprintach dobra, w betway 1.95 na nią w parze z Romanovą, a w bet365 2.50 w parze z Ekholm, typ na sam czas biegu, w środę dzieliła je sekunda... może ktoś chce spróbować ;)
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Pierwszego biegu kobiet co prawda nie oglądałem, aczkolwiek zapoznałem się co nieco z wynikami. Widać, że Szwedki są w formie, szczególnie ich przygotowanie biegowe robi wrażenie. Niekoniecznie mam tu na myśli kobiety, bo i mężczyźni w biegu (czego nie można powiedzieć o strzelaniu) spisują się nieźle. Szczególnie Helena Ekholm-Jonsson spisuje się kapitalnie w biegu, nad zwyciężczynią biegu środowego - byłą w końcu biegaczką - Anną Olofsson nadrobiła aż 1:18! Ja osobiście typuję, że Helena będzie w biegu szybsza od Tiny Bachmann. Ok, Niemka w pierwszym biegu pobiegła bardzo dobrze, aczkolwiek ja jakoś nie mam przekonania do takich zawodniczek jak Ona czy Bucholz. Niby są, ale jakoś wciąż w cieniu Neuner czy Wilhelm. Niestety, młode Niemki mają bardzo nierówną formę, co widać było w poprzednich sezonach. Potrafią wejść na podium, by dzień później nie zdobyć punktów. Osobiście uważam, że Tina dziś może być w czołówce aczkolwiek co do tego czy w biegu będzie szybsza od Jonsson mam spore wątpliwości. Jonsson podkreśla, że jej ulubionym biegiem jest taki jaki zostanie rozegrany dziś - sprint. Myślę, że to właśnie ona dziś wygra, będąc bezbłędną na strzelnicy i najszybszą w biegu.
Helena Ekholm - Tina Bachmann [bieg] @ 1.5 Bet365
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Pierwszego biegu kobiet co prawda nie oglądałem, aczkolwiek zapoznałem się co nieco z wynikami. Widać, że Szwedki są w formie, szczególnie ich przygotowanie biegowe robi wrażenie. Niekoniecznie mam tu na myśli kobiety, bo i mężczyźni w biegu (czego nie można powiedzieć o strzelaniu) spisują się nieźle. Szczególnie Helena Ekholm-Jonsson spisuje się kapitalnie w biegu, nad zwyciężczynią biegu środowego - byłą w końcu biegaczką - Anną Olofsson nadrobiła aż 1:18! Ja osobiście typuję, że Helena będzie w biegu szybsza od Tiny Bachmann. Ok, Niemka w pierwszym biegu pobiegła bardzo dobrze, aczkolwiek ja jakoś nie mam przekonania do takich zawodniczek jak Ona czy Bucholz. Niby są, ale jakoś wciąż w cieniu Neuner czy Wilhelm. Niestety, młode Niemki mają bardzo nierówną formę, co widać było w poprzednich sezonach. Potrafią wejść na podium, by dzień później nie zdobyć punktów. Osobiście uważam, że Tina dziś może być w czołówce aczkolwiek co do tego czy w biegu będzie szybsza od Jonsson mam spore wątpliwości. Jonsson podkreśla, że jej ulubionym biegiem jest taki jaki zostanie rozegrany dziś - sprint. Myślę, że to właśnie ona dziś wygra, będąc bezbłędną na strzelnicy i najszybszą w biegu.
Helena Ekholm - Tina Bachmann [bieg] @ 1.5 Bet365
w biegu nadrobiła nad Anną niecałą minutę a nie 1:18.
Bachmann biegowo mocna i ogólnie w sprintach dobra, w poprzednim sezonie nie mając od początku sezonu pewnego miejsca w składzie, czyli nie biorąc udziału we wszystkich zawodach zdołała być w najlepszej 20 sprintu. Ekholm może nawet i wygrać dzisiaj, ale żeby biegowo miała być najlepsza mocno wątpliwe. Wynik biegu obu zawodniczek może być dziś znów na styku.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Romanowa-Bachmann 2 1.75 ✅
ciekawy typ. Iana strzela celnie, ale zbyt wolno, do tego jej bieg jest cieniutki. Niemka wydaje się nieźle przygotowana do sezonu. W sprincie zwykle osiąga najlepsze wyniki. Biegiem powinna nadrobić sporo nad Rosjanką. Nawet z 2 rundami powinna dać radę.
Agnieszka Cyl - Weronika Nowakowska-Ziemniak 1 1.57 ✅
Początek sezonu. Aga mocniejsza w tym momencie w biegu, a strzelać powinna lepiej od Nowakowskiej.
Makarainen-Gregorin 2 1.75 ⛔
Słowenki i Słoweńcy rewelacyjnie przygotowani do sezonu. Szkoda że nie ma w tym roku sztafet w Oestersund ;] .
Strzelania Kaisy nigdy nie można być pewny. Gregorin solidniejsza. Biegowo obie świetne.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Cyl-Gwizdoń @ 1 - 1,57 w Tobet ✅
Agnieszka jest pewniejsza na strzelnicy od Magdy i do tego lepiej biega. Śmiało może zająć miejsce w top20 przy dobrym strzelaniu. Gwizdoń widzę na trochę niższych lokatach, ale do pościgowego spokojnie powinna się załapać.
Bobak - Nowakowska-Ziemniak @ 2 - 1,52 w Tobet ✅
Paulina dobrze strzela, a Weronika solidnie biega... szkoda, że choć jedna z nich nie łączy tych dwóch cech. Strzelanie bardzo istotne, ale mimo wszystko Weronika aż tak dużo pudłować nie powinna i w mojej ocenie biegowo nadrobi nad Pauliną.
Brunet - Domracheva @ 1 - 1,52 w Tobet ⛔
Świetny występ Brunet w biegu indywidualnym. Zaskoczyła swoją postawą na trasie biegowej uzyskując jeden z najlepszych rezultatów. Domracheva na każdym strzelaniu przynajmniej jedna karna minuta i ostatecznie odległa pozycja. Białorusinka potrafi mieć dobre zawody, ale brakuje jej regularności na strzelnicy takiej jaką ma Brunet, na którą stawiam.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Ciekawe zakłady w betsafe na to czy dany zawodnik zajmie miejsce:
Tarjei Bø TOP10 1.67 Młody Boe w przedsezonowych startach w Beitostolen bardzo mocny. Biegiem nadrobi. Mój cichy faworyt na dzisiaj, buki za bardzo faworyzują Svendsena i OEB, można spróbować kogoś po wyższym kursie za drobne. TOP 10 spokojnie w zasięgu młodego Norwega. ✅
Simon Fourcade TOP10 NO 1.75 wydaje się bardzo pewne. Starszy Fourcade nie popisał się w indywidualnym. A jest od groma zawodników którzy według mnie będą dziś przed nim.✅
Problemy ????
Dzisiejszy start będzie dla mnie bardzo ciężką próba. Od trzech dni mam problemy z żołądkiem i objawy się nasilają. Dzisiejsza noc była bardzo krótka, zasnąłem ok czwartej nad ranem po walce z bólem. Mam nadzieję że dam radę i wszystko będzie ok.
za tomaszsikora.net
granie na Tomka lepiej odpuścić, bo może być jak z Landertingerem
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Sumann - Peiffer @ 2 - 1,82 w Tobet ✅ [67-13]
Sumann na swojej stronie narzeka na mróz oraz zatrucie pokarmowe przez co miał problemy z żołądkiem, co przełożyło się na jego dyspozycję biegową podczas indywidualnego. Ogólnie mówi, że jeszcze nie wszystko jest w porządku i nie liczy na nic specjalnego w tych zawodach. Wyrównana para, a jako że Sumann informuje o swoich problemach gram na Niemca.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
graj przeciwko Sumannowi jak już musisz ale w innej parze ???? Peiffer bardzo słabo biega
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
panmam2 78

panmam2

Użytkownik
&quot;Dzisiejszy start będzie dla mnie bardzo ciężką próba. Od trzech dni mam problemy z żołądkiem i objawy się nasilają. Dzisiejsza noc była bardzo krótka, zasnąłem ok czwartej nad ranem po walce z bólem. Mam nadzieję że dam radę i wszystko będzie ok.&quot;
oficjalna storna Tomasza Sikory.
jak dla mnie to ciekawa opcja w unibet Sikora, T-Slesingr, M 1.72
oraz Bjørndalen(1-3) 1.55 Unibet
jak Martin Fourcade spisuje się biegowo?
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Greis - Sikora 1 1.70
Gram dzisiaj przeciwko Sikorze, uważam że dzisiaj nie odegra żadnej roli. Greis to świetny sprinter, nawet bez problemów naszego powinien sobie z nim poradzić.
Ferry - Sikora 1 1.70
Szwed bieg indywidualny przegrał pierwszym strzelaniem, ale pokazał jednak że w formie jest dobrej. Dzisiaj u siebie może być groźny. O Sikorze wiadomo, problemy...
Norwegia - reszta 1 1.50
Uważam że dzisiaj bardzo ciężko będzie komuś pokonać dwójkę EHS/OEB. Nie wiem który wygra ale myślę że jeden z nich ;) do tego Boe, Berger przy dobrym strzelaniu mogą powalczyć o podium, dobry typ ????
dwa pierwsze z ziemniaków, trzeci fonbet
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom