>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biathlon sezon 2011/2012

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP


Trochę ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia kolejnego sezonu biathlonowego. Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy czołówka z poprzedniego sezonu zachowa status quo, uprzedzony poprzednim sezonem śmiem w to wątpić i życzę sobie by w tym roku wyskoczył jakiś diabeł z pudełka vide Tarjei Boe, który będzie bronił PŚ. U kobiet również mieliśmy nie małą sensację, bo zwyciężczynią Pucharu Świata została rewelacyjna finka Kaisa Makarainen. Jak wiadomo kobiety zmienne są, więc Kasi będzie trudno obronić się przed rywalkami. Sezon długi i bardzo wymagający zakończony w marcu Mistrzostwami Świata w Ruhpolding i już teraz wiem że Niemcy będą odgrywali tam główną rolę. Sezon zaczynamy tradycyjnie w Szwedzkim Oestersund.
▶ Tak było przed rokiem czyli Klasyfikacja generalna sezon 2010/2011:
▶ mężczyzn:
1. Tarjei Boe 1110
2. Emil Hegle Svendsen 1105
3. Martin Fourcade 990
4. Arnd Peiffer 735
5. Iwan Czerezow 711
6. Michael Greis 707
7. Bjorn Ferry 607
8. Christoph Sumann 594
9. Michal Slesingr 592
10. Ole Einar Bjoerndalen 586
29. Tomasz Sikora 315
96. Łukasz Szczurek 12

▶ kobiet
1. Kaisa Mekereinen 1005
2. Andrea Henkel 972
3. Helena Ekholm 971
4. Tora Berger 963
5. Magdalena Neuner 952
6. Daria Domraczewa 862
7. Marie Dorin 726
8. Teja Gregorin 722
9. Anastazja Kuzmina 708
10. Anna Carin Zidek 703
22. Agnieszka Cyl 412
61. Weronika Nowakowska-Ziemniak 50
62. Paulina Bobak 45
63. Magdalena Gwizdoń 43
74. Monika Hojnisz 27

▶ Kalendarz Pucharu Świata 2011/2012:
Oestersund (Szwecja)
30.11 Bieg indywidualny mężczyzn
1.12 Bieg indywidualny kobiet
2.12 Sprint mężczyzn
3.12 Sprint Kobiet
4.12 Bieg pościgowy mężczyzn
4.12 Bieg pościgowy kobiet
Hochfilzen (Austria)
9.12 Sprint mężczyzn
9.12 Sprint Kobiet
10.12 Bieg pościgowy mężczyzn
10.12 Bieg pościgowy kobiet
11.12 Sztafeta mężczyzn
11.12 Sztafeta kobiet
Le Grand-Bornard Annecy (Francja)
15.12 Sprint mężczyzn
16.12 Sprint Kobiet
17.12 Bieg pościgowy mężczyzn
17.12 Bieg pościgowy kobiet
18.12 Sztafeta mieszana
Oberhof (Niemcy)
4.01 Sztafeta kobiet
5.01 Sztafeta mężczyzn
6.01 Sprint kobiet
7.01 Sprint mężczyzn
8.01 Bieg masowy kobiet
8.01 Bieg masowy mężczyzn
Nove Mesto (Czechy)
11.01 Bieg indywidualny kobiet
12.01 Bieg indywidualny mężczyzn
13.01 Sprint kobiet
14.01 Sprint mężczyzn
15.01 Bieg pościgowy mężczyzn
15.01 Bieg pościgowy kobiet
Antholz-Anterselva (Włochy)
19.01 Sprint kobiet
20.01 Sprint mężczyzn
21.01 Bieg masowy mężczyzn
21.01 Sztafeta kobiet
22.01 Bieg masowy kobiet
22.01 Sztefeta mężczyzn
Oslo Holmenkollen (Norwegia)
2.02 Sprint mężczyzn
2.02 Sprint kobiet
4.04 Bieg pościgowy mężczyzn
4.04 Bieg pościgowy kobiet
2.05 Bieg masowy mężczyzn
2.05 Bieg masowy kobiet
Kontiolahti (Finlandia)
10.02 Sprint mężczyzn
10.01 Sprint kobiet
11.02 Bieg pościgowy mężczyzn
11.02 Bieg pościgowy kobiet
12.02 Sztafeta mieszana
Mistrzostwa Świata w Ruhpolding (Niemcy)
1.03 Sztafeta mieszana
3.03 Sprint mężczyzn
3.03 Sprint kobiet
4.03 Bieg pościgowy mężczyzn
4.03 Bieg pościgowy kobiet
6.03 Bieg indywidualny mężczyzn
7.03 Bieg indywidualny kobiet
9.03 Sztafeta mężczyzn
10.03 Sztafeta kobiet
11.03 Bieg masowy mężczyzn
11.03 Bieg masowy kobiet
Chanty-Mansyjsku (Rosja)
16.03 Sprint mężczyzn
16.03 Sprint kobiet
17.03 Bieg pościgowy mężczyzn
17.03 Bieg pościgowy kobiet
18.03 Bieg masowy mężczyzn
18.03 Bieg masowy kobiet
Niektóre firmy bukmacherskie oferują nam typy długoterminowe, dla zwiększenia emocji można coś delikatnie zagrać. Oferta jest następująca. Kursy unibet.



Wszystkie biegi możemy obejrzeć za pośrednictwem kanału Eurosport.
Komentatorzy Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński więc emocje gwarantowane ;)

▶ Przydatne linki:
http://www.biathlonworld.com/en/ - oficjalna strona
http://services.biathlonresults.com/DataCenter_IBU.aspx - livescore
http://www.biathlon.pl/index.php
http://biathlonresults.com/resultpanel/resultpanelDeg.html

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PISANIA ANALIZ :!:
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Inaugurujące sezon zawody Pucharu IBU, które miały odbyć się w Idre (26-27.11; 2 x sprint), z powodu braku śniegu zostały przeniesione do Östersund.
Zaledwie trzy dni później w tej samej miejscowości jak co roku odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata... ????
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Południową i zachodnią Szwecję atakuje pierwszy w tym roku huragan zimowy. Władze kraju ogłosiły trzeci, najwyższy stopień zagrożenia dla życia oraz funkcjonowania infrastruktury. Wzywają mieszkańców do pozostawania w domach i nie wychodzenia na zewnątrz.
Problem ten dotyczy również zlokalizowanego w zachodniej części państwa &quot;Trzech Koron&quot; Ostersund, gdzie w najbliższą środę ma rozpocząć się rywalizacja biathlonistów w ramach Pucharu Świata. Kłopoty z wiatrem mieli już zawodnicy występujący w miniony weekend na tych samych trasach podczas Pucharu IBU. Na szczęście synoptycy uspokajają: porywy mają osłabnąć w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Także wydaje się, że inauguracja nie jest póki co zagrożona. Międzynarodowa Unia Biathlonowa również na razie nie przewiduje odwołania zawodów.
za biathlon.pl
W Szwecji jak nie zatruta woda czy mróz to wiatr ;] Startuje nowy sezon.
U Tomka liczę na lepszy sezon niż ubiegły, również nasze panie w sztafecie przy dobrych wiatrach mogą ugrać wysokie miejsce(z Norwegii i Szwecji wypadły pewniaki do sztafety), najlepiej na MŚ.
Na początku wróżenia z fusów - biegi długie czyli Svendsen+Ekholm jako faworyci. W zeszłym roku byłem bliski trafienia wygranej Brunetki, teraz kursy mniej atrakcyjne na wygraną, ale w h2h ją z kimś zagram.
typów nie ma jeszcze zbyt wiele, ale bet365 jak zwykle dziwuje:
Greis 5/5 w 1 strzelaniu 1.30 co?? szczęka mi się rozwarła jak u Jacka Gmocha. Mają chłopaki fantazję, bo na np. Svendsena jest 1.45 :grin: Na undery Greisa kursy miodne, grzech nie spróbować, szczególnie, że powinno wiać.
W drugą stronę Boe 5/5 1.95 ? Rozumiem, że Slepcowa i te rzeczy, ale 5/5 jak najbardziej w zasięgu Norwega, dziwne, że buki w niego nie wierzą.
U pań na strzelnicy under Domraczewej, która w IBU strzelała fatalnie.
 
johnnygangsta 68

johnnygangsta

Użytkownik
Ja bym w pierwszych zawodach baczną uwagę zwrócił na Dominika Landertingera
świetnie sie spisał w biegu na 10 km bez karabinu(zabrakło mu bodajże 3 sekund żeby zdobyć punkty pucharu świata w narciarstwie biegowym wyprzedził w tych zawodach ponad 60 zawodników którzy sa biegaczami może w biegu indywidualnym nie liczył bym az tak na Dominika(tu przede wszystkim liczy sie strzelanie) ale w sprincie przy dwóch zerach może znaleźć sie na podium
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Nie od dziś wiadomo że Dominik jest świetnym biegaczem, mnie ten wynik nie zdziwił bo stać go i tak na więcej
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Nareszcie Tobet wystawił pary na mężczyzn ????
I tak na początek spodobało mi sie:
Tomasz Sikora - Simon Fourcade 1 2,10 ⛔ Tragiczny bieg Tomka

Jak dla mnie obaj zawodnicy na podobnym poziomie lecz ja widzę w roli faworyta w tej parze Tomka. Za duzo o formie nie ma co pisac bo sie przekonamy w srode ok 18:30 jak to wyglada.
W poprzednim sezonie na inauguracje Sikora zajal 5 msc natomiast Simon 20 obaj mieli po 1 pudle.
W generalce tamtego sezonu w biegu na 20km również Polak lepszy. Tomek zapowiada ze jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu nic Mu nie dolega i pozostaje tylko walczyc.
Ja to zagram chociaz wiadomo jak to jest z poczatkami sezonu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
nie ma jeszcze startlisty, ale w betsafe wygląda ciekawie:
Sikora - Makowiejew 1 2.10
Biegowo lepszy Rosjanin, ale to słaby strzelec. Liczę na doświadczenie Tomka i dobry występ na otwarcie.
Fak - Ferry 1 1.87
Fak po perypetiach z palcem, w pucharze IBU wygrał niedzielny sprint. W zeszłym roku Słoweńcy ostro weszli w sezon, a sam Fak miał świetne wyniki. Ferry z tego co pamiętam odwrotnie. Sporo pudłował na początku sezonu. Szwedzi mogą się okazać sierotkami po Pichlerze.
Sumann - Greis/Birnbacher(też przecwi Ferremu w tobet) tu się waham przeciw komu :razz: Summann w ubiegłym roku w biegach długich notował najlepsze wyniki.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Jewgienij Ustjugow jako pierwszy rozpocznie rywalizację w inaugurującym nowy sezon Pucharu Świata biegu indywidualnym na 20km. Mistrz olimpijski z Vancouver na trasę w Ostersund wyruszy o 17:15.

W rywalizacji udział weźmie trójka reprezentantów Polski. Tomasz Sikora wylosował numer 44, Łukasz Szczurek wystartuje z numerem 50 równo trzy minuty po swoim starszym koledze z reprezentacji. Losowany w ostatniej grupie zawodników, Krzysztof Pływaczyk pobiegnie z numerem 100. Z powodu limitu miejsc - męskiej części naszej kadry przysługują trzy - na swoją kolej do startu poczekać musi zatem czwarty z naszych reprezentantów Grzegorz Bril.

Obrońca kryształowej kuli, Tarjei Boe, zaprezentuje się na trasie z numerem 17.
źródło biathlon.pl
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Zaciekawiła mnie oferta Milenium :
Fourcade M.-Bjoerndal.O.E. 1.45 2.30
wiadomo jest to początek sezonu i będzie liczyło się strzelanie lecz Ole jest dobrym strzelcem i myślę że kurs troszkę przesadzony
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Davey daj linka do zakładów na pierwsze strzelanie, śmigam po stronie 365 i nic takiego nie ma, a właśnie Greisa bądź Svendsena bym spróbował.
Dzięki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
hah usunęli dziady :| Czekałem na te listy i nic nie pograłem w b365, może jeszcze wstawią, jak będzie wiać to będą jaja, undery powinien też wystawić tobet i betsafe, ale póki co z ofertą tragicznie, w porównaniu do zeszłych sezonów.
EHS TOP6 1.55 betsafe w biegu ma spory handicap, jeśli strzeli chociaż te 17/20 to powinno wejść.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Betsafe zawsze ładnie działa podczas &quot;livie&quot; daje różne specialne zakłady ,które są naprawdę ciekawe ???? jeszcze 18 h do rozpoczęcia pierwszego strzelania ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Już dziś pierwsze zawody biathlonowego Pucharu Świata. Pierwszego dnia zobaczymy bieg indywidualny Panów na 20km.Strzelać zawodnicy będą 4 razy (2 razy na stojaco oraz 2 razy w pozycji leżącej) Każde pudło to strata minuty więc jest to idealny bieg dla zawodników słabszych biegowo :smile:

Drugiego oraz trzeciego grudnia będziemy świadkami sprintów, uczestnicy biegu pojawia się na strzelnicy 2 razy a za każde pudło trzeba będzie przebiec rundę karną czyli ok. 150 metrów.W zalezności od tego jaka stratę będzie się miało po sprincie do lidera to z taka strata startujemy w biegu pościgowym,który odbędzie się w ostatnim dniu zawodów

Program zawodów:
30.11 17:15 (środa) bieg indywidualny mężczyzn
01.12 17:15 (czwartek) bieg indywidualny kobiet
02.12 16:15 (piątek) sprint mężczyzn
03.12 14:30 (sobota) sprint kobiet
04.12 12:15 (niedziela) bieg pościgowy mężczyzn
04.12 14:30 (niedziela) bieg pościgowy kobiet

Gdzie jesteśmy?


Östersund – miasto położone w środkowej części Szwecji w prowincji Jamtland na wschodnim wybrzeżu jeziora Stor.

Pogoda na dzisiejszy wyścig


Faworyci
Biorąc pod uwagę wyniki norweskich biathlonistów w Sjusjoen, to niestety początek sezonu może znowu paść ich łupem .

Czy jakiś Norweg wygra bieg indywidualny

TAK -2,25

Boe,Svendsen,Bjoerndalen mogą się o to pokusić
 
corona 49

corona

Użytkownik
Östersund​


Przeglądając ofertę kilku bukmacherów trochę typów wpadło w oko. Ze stawkami spokojnie, bo jak wiadomo pierwsze zawody mogą nie źle namieszać. Mimo wszystko coś trzeba zagrać.

TOBET:

Tarjei Bø - Jakov Fak - 1 # 1.33

Daniel Mesotitsch - Evgeny Ustyugov - 1 # 1.95

Andreas Birnbacher - Anton Shipulin - 1 # 1.75


UNIBET:

Emil Hegle Svendsen- Ole Einar Bjørndalen - # 1.33

Christoph Sumann - Anton Shipulin - 1 # 1.60

Martin Fourcade - Ole Einar Bjørndalen 1 # 1.55


BETSAFE:

Bjørn Ferry - Rune Brattsveen 1 # 1.45

Vincent Jay - Simon Fourcade 1 # 1.87

Jakov Fak - Daniel Mesotitsch 2 # 2.00

Ole Einar Bjørndalen - Tarjei Bø 2 # 1.72

Wiele nie można napisać o tych typach. Dużo sugerowałem się poprzednim sezonem, ale jak wiadomo może to być bardzo mylne. Z pewnością podobnie jak &quot;Pawacki&quot; liczę na dobry występ Norwegów, którzy mają bardzo solidną ekipę. Jak upatruję jeszcze nadzieje, w dobrym występie Mesotitscha, który bardzo lubi biegi indywidualne. Zobaczymy czy typy były dobre tuż po biegu. Liczę na dobre widowisko ;) Dla przypomnienia wyniki ze zeszłorocznych zawodów.

 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja jednak odpuszczę grę w pierwszych zawodach bo trochę ciężko cokolwiek powiedzieć o stawce, trio norweskie wygląda bardzo mocno, raczej ciężko będzie o niespodziankę jak rok temu w postaci Jankesa na podium.

Jestem ciekaw postawy Ferry&#39;ego, Summana i Landertingera, liczyłbym przynajmniej na jednego z nich iż będzie w stanie nawiązać walkę z Boe, Svendsenem i OEB.

Cóż, emocjo poza sportowych dziś nie planuję, ale na pewno obejrzę zawody na Eurosporcie przy komentarzu Panów od kolarstwa ???? .Nie mogę się doczekać ;).
 
l-nino 324

l-nino

Użytkownik
W końcu juz za nie całe trzy godziny zacznie sie karuzela W Biathlonie ja na dziś wybrałem trzy typ dlatego ze to początek sezonu i forma niektórych Biathlonistów jest wielką nie wiadomą

Dominik Landertinger- Lars Berger typ:1 kurs:1,65✅
Dominik w świetnej formie biegowej(choć pewnie i tak w gorszej niz Norweg) ale mysle ze przy czterokrotnym strzelani okaże sie lepszy Austriak a mysle ze Lars zaliczy co najmniej 4 minuty dodatków
Eder-Hofer typ:2 kurs:2,30⛔
Stawiam na młodego Włocha który jest dobrym biegaczem i na strzelnicy tez potrafi sie dobrze spisać Eder bardzo dobry w pozycji lezącej w stójce juz znacznie gorzej wielką nie wiadomą u Simona będzie postawa biegowa bo u niego jest bardzo rożnie na początku sezonów.zawodnicy prezentują podobny poziom ale przy takim kursie jaki dał unibet warto zagrać na Włocha
Tomasz Sikora-Evgeny Ustyugov typ:2 kurs:1,75✅
Ja osobiście dziś widzę Ustyugova w ścisłej czołówce Rosjanin bardzo lubi tą konkurencję(zresztą jak wszyscy Rosjanie) z obozu Rosyjskiego docierają bardzo optymistyczne wiadomości (co jest rzadkością) pobiegnie on z numerem 1 wiec uważam to za ułatwienie bo nie będzie musiał sie zbytnio przejmować co sie dzieje i może biec swoje.Co do Tomka to sam nasz zawodnik twierdzi ze nie jest w idealnej formie potrzebuje startów żeby dojść do najwyżej dyspozycji życzę Tomkowi jak najlepiej ale nie wierze ze uda mu sie zając juz dziś bardzo wysoką lokatę.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Kupon główny
Bjoerndal.O.E.-Slesingr M. typ 1 ⛔ 2-43
Ferry B.-Fak J. typ 1 ⛔ 61-8
Fourcade S.-Jay V. typ 1 ✅ 13-50
Gram tu przeciwko dobrze strzelającym zawodnikom ponieważ warunki będą dziś trudne najbardziej chodzi mi o wiatr,który będzie kręcił ..na tą chwilę ciężko cokolwiek napisać

AKO-3,59
Stawka-15 zł
Ewentualna wygrana -47,39 zł

2 Kupon
TOP 3-Landertinger D. ( kurs 7,00) ⛔ 4 miejsce brakło 3 sekundy
Stawka-10 zł
Ewentualna wygrana-61,60 zł

Świetnie biegający zawodnik przy szczęśliwym strzelaniu może pokusić się o podium ????


Wszystkie zakłady zagrane w Milenium


Dodam jeszcze kilka sucharów z &quot;ziemniaków&quot;
Sumann-Sikora 1 1,55 ✅ 6-11
Birnbacher-Slesingr 1 1,55 ⛔ 28-2
Landertinger-Berger 1 1,45 ✅ 4-55
__________________
 
corona 49

corona

Użytkownik
Östersund dzień 1​


TOBET:

Tarjei Bø - Jakov Fak - 1 # 1.33 ⛔

Daniel Mesotitsch - Evgeny Ustyugov - 1 # 1.95 ⛔

Andreas Birnbacher - Anton Shipulin - 1 # 1.75 ⛔


UNIBET:

Emil Hegle Svendsen- Ole Einar Bjørndalen - # 1.33 ✅

Christoph Sumann - Anton Shipulin - 1 # 1.60 ✅

Martin Fourcade - Ole Einar Bjørndalen 1 # 1.55 ✅


BETSAFE:

Bjørn Ferry - Rune Brattsveen 1 # 1.45 ⛔

Vincent Jay - Simon Fourcade 1 # 1.87 ⛔

Jakov Fak - Daniel Mesotitsch 2 # 2.00 ⛔

Ole Einar Bjørndalen - Tarjei Bø 2 # 1.72 ✅
Średnio to wyszło w praniu mimo, że to dopiero pierwsze zawody spodziewałem się po prostu więcej. Super występ Martina Fourcade, który w tym sezonie wg mnie to główny kandydat to wygrania całych zawodów. Dobre wyniki zanotowali między innymi: Slesingr, Volkov oraz &quot;mój&quot; Mesotitsch. Słabo Ole (6 pudeł), Berger (7), Bauer (7). Nie spodziewałem się, że Fak tak dobrze pobiegnie.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
01.12 17:15 (czwartek) bieg indywidualny kobiet
Każdy już wie że dziś bieg pań więc zaczynamy zabawę
Ciekaw byłem jakiejś rywalizacja naszych zawodniczek i naprawdę jestem bardzo zadowolony z oferty otóż wpadło mi w oko następujące typy
Totolotek
Cyl-Pałka typ 2 ( kurs 1,85) ⛔
Milenium
Nowakowska-Pałka typ 2 ( 1,55) ✅
Pałka w formie myślę że jest do tego sezonu świetnie przygotowana biegowo jak i strzelecko dobre rezultaty w ostatnich zawodach niższej kategorii świetne występy podczas lata.Krysia bardzo lubi ten bieg w nim zawsze osiągała najlepsze rezultaty podczas dużych imprez.
Teraz wróćmy już do rywalizacji najlepszych pierwsza moja propozycja to
Anastasyia Kuzmina - Darya Domracheva typ 2 ( kurs 1,75) ✅
Daria świetnie strzelająca również nie odstaje w biegu,zawsze grozna w walce po podium,jeśli chodzi o walkę podobnie jest z Anastazją jest ona świetna w biegu lecz czasem totalnie lubi zepsuć strzelanie moim zdaniem ma słabą psychikę
To tyle na godzinę dzisiejszą potem coś napewno dodam
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom