>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie

Status
Zamknięty.
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Rozstrzygnie się to między Kowalczyk a Bjoergen, oby nasza wygrała. Co do H2H to fajny typ podał galgan.
Kowalczyk - Kalla. Przecież Kalla poniesie takie straty w biegu klasycznym, a że dowolny jest 2,5 km krótszy więc tak znacząco już nie odrobi.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Może to i będzie offtop no ale cóż, teraz niby koronna dyscyplina Justin, wszystko fajnei ale na tej trasie nie ma ostrych podbiegów, zrobili podbiegi jak dla zawodów typu Mistrzostwa Polski, nie wiem jak biegają inne zawodniczki, ale wiem że Justyna jest mocna na podbiegach, jeszcze sama się wypowiadała że na krok łyżwowy te górki są za łatwe.
Dla mnie ciekawym typem jest :
Kowalczyk J. (POL) v Kalla C. (SWE) na Polkę, z reszty to nie wiem bo jak słyszeliście niektóre biegaczki nagle odkryły u siebie astmę (Bjergen) i mogą przyjmować glikosterydy (Budesonid, Cropoz i inne leki wziewne) stąd Bjergen dla mnie powinna być zdyskwalifikowana.
 
badys87 34

badys87

Użytkownik
Charlotte Kalla - Anna Haag @1,40 Unibet... Obie zawodniczki są lepsze w stylu dowolnym niż w klasyku i o medal będzie im dzisiaj trudno. Kalla jest ostatnio w wyśmienitej formie, co pokazały ostatnie starty na 10 km dowolnym. W dwóch ostatnich biegach na tym dystansie była lepsza od Haag o około 20 sekund.Poza tym jest lepsza od swojej rodaczki także w klasyku.Według mnie w biegu łączonym to ona powinna być górą o jakieś 15-25 sekund. Póki co to chyba najpewniejszy typ jaki zauważyłem w ofercie na te zawody. Kurs niewielki, ale do AKO można dorzucić.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Rok temu na MŚ Kowalczyk 1 miejsce - Kalla 8, przewaga 1.30 min. W klasyku jako że jest pierwszy poszło od razu ostre tempo i tam Kalla bardzo dużo straciła. Wydaje mi się że dziś możemy widzieć podobny scenariusz, Kowalczyk i Bjoergen będą miała na uwadze że jeżeli nie uciekną Kalla czy Smigun to może być różnie w dowolnym stylu. I pewnie od początku jak to one potrafią narzucą mocne tempo by klasyk rozstrzygnął sprawę, z resztą coś mi świta w pamięci że przed rokiem właśnie Kowalczyk mocno ruszyła klasykiem i została tam Sarinne i Steira. A reszta odpadła ( Bjoergen nie biegła )
 
bonk87 15

bonk87

Użytkownik
Bjoergen M. (NOR) v Kalla C. (SWE) 1.8 1.9

Co o tym myślicie? Mi to wygląda na wcześniejsze Święta w tym roku pod patronatem gamebookers.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
No ja się sam dziwie że niektórzy bukmacherzy stawiają prawie na równo Kowalczyk, Bjoergen i Kalle. Jeszcze Kowalczyk i Bjoergen to mnie tak bardzo nie dziwi, choć też uważam że właściwe kursy powinny być 2.50 na Kowalczyk, 3.0 na Bjoergen. Ale Kalla do faworytek ? Albo o czymś nie wiemy albo buki bazują tylko na biegu na 10km dowolnym. Ale kurs na Kalle to powinien być 6-8, a niektóre buki dają 3.75-4.
 
bonk87 15

bonk87

Użytkownik
Też właśnie zaczynam się zastanawiać, czy o czymś nie wiemy, macki ruskiej mafii bukmacherskiej chyba tak daleko nie sięgają, a w normalnej rywalizacji kurs 1.5 na moje oko byłby do zaakceptowania w tej parze.
 
lebex 0

lebex

Użytkownik
Moim skromnym zdaniem walka o złoty medal rozegra się pomiędzy Kowalczyk a Bjoergen. Stawiam tutaj na Justynę. Bieg rozpoczynamy klasykiem, więc tutaj Justyna powinna wyrobić sobie dosyć sporą przewagę (trasa do klasyka ma więcej podbiegów gdzie Kowalczyk zazwyczaj &#39;odsadza&#39; rywalki), która powinna wystarczyć na to aby potem spokojnie dowieźć złoto w stylu dowolnym. W ostatniej rywalizacji Justyna przegrała złoto tak na prawdę na własne życzenie. Poszła za szeroko. Ale to był sprint, więc srebro rozpatrujemy jako sukces. Teraz mamy troszkę dłuższy dystans i w nim Justyna pokaże miejsce w szeregu swoim rywalkom.
TYP: Kowalczyk Win
 
K 0

kozus

Użytkownik
No emocje powinny być wielkie dzisiaj-jedyne co niepokoi to czy znajdzie się jakaś laluchna od ostrego tempa klasykiem...Jeżeli będą się czaić , to chyba Justynka szarpnie i może na końcówce braknąć...Marit i Kristina nie dość,że w gazie to jeszcze &quot;cfaniaki&quot;..
 
badys87 34

badys87

Użytkownik
No ja się sam dziwie że niektórzy bukmacherzy stawiają prawie na równo Kowalczyk, Bjoergen i Kalle. Jeszcze Kowalczyk i Bjoergen to mnie tak bardzo nie dziwi, choć też uważam że właściwe kursy powinny być 2.50 na Kowalczyk, 3.0 na Bjoergen. Ale Kalla do faworytek ? Albo o czymś nie wiemy albo buki bazują tylko na biegu na 10km dowolnym. Ale kurs na Kalle to powinien być 6-8, a niektóre buki dają 3.75-4.
Według mnie to nie jakaś tajemna wiedza i na takie, a nie inne kursy na Kallę składają się głównie trzy rzeczy:
- świetna forma Kalli w ostatnim czasie potwierdzona złotem na 10 km dowolnym
- Szwedka znacznie poprawiła styl klasyczny. W ostatnim starcie w tym stylu na 15 km (16 stycznia) była 4 i przegrała tam tylko o około 2s z Saarinen, 14s z Bjoergen i 16s z Kowalczyk . Jak wiadomo w łączonym klasykiem biegnie się połowę tego dystansu
- Kalla nie startowała dwa dni temu w sprincie, dzięki czemu jest bardziej wypoczęta niż Bjoergen i Kowalczyk
Sądzę, że te trzy czynniki zadecydowały o stawianiu przez bukmacherów Szwedki wśród faworytek tego biegu tuż za Polką i Norweżką.
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
A co powiecie o smigun? Wg buków 4 kolejce do medalu. W dowolnym pokazala ze jest mocna, sprint odpoczywała jak kalla. Ciekawy też typ sarinen 1-6 1,9. Bjergen-kalla po równym kursach też skłaniam się na norweżke. Widać że ma dobre leki na astme. ????
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Bjoergen leci na prochach i jest tak naprawdę jedyną, która jest w stanie zagrozić Kowalczyk. Kalla wymięknie na dowolnym, bo mimo, że go poprawiła, to nie jest ten level co Justyna.
Smigun widać bardzo dobrze trenowała przed IO, myślę, że Top 6 jest w jej zasięgu.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Według mnie to nie jakaś tajemna wiedza i na takie, a nie inne kursy na Kallę składają się głównie trzy rzeczy:

- świetna forma Kalli w ostatnim czasie potwierdzona złotem na 10 km dowolnym
- Szwedka znacznie poprawiła styl klasyczny. W ostatnim starcie w tym stylu na 15 km (16 stycznia) była 4 i przegrała tam tylko o około 2s z Saarinen, 14s z Bjoergen i 16s z Kowalczyk . Jak wiadomo w łączonym klasykiem biegnie się połowę tego dystansu
- Kalla nie startowała dwa dni temu w sprincie, dzięki czemu jest bardziej wypoczęta niż Bjoergen i Kowalczyk

Sądzę, że te trzy czynniki zadecydowały o stawianiu przez bukmacherów Szwedki wśród faworytek tego biegu tuż za Polką i Norweżką.
Tak ale im dłuższy dystans Kalla nie jest już tak mocna. A jak jeszcze dochodzi klasyk to na pewno. Odpoczywała czy to ważny czynnik ? Nie wiem, to są IO Kowalczyk przygotowywała się wiedząc że pobiegnie co 2 dzień. Według mnie Kalla zostanie odsadzona na klasyku, poprawić mogła ale jak Justyna szarpnie bo nie ma wyboru i Kalla za nią pójdzie to nie wytrzyma całego dystansu, a jak znowu zostanie to straci tak dużo że nie odrobi. Kowalczyk jest bardzo mocna fizycznie, Kalla na pewno tak nie jest.

Kowalczyk - Kalla 1 pewniaczek ???? obym się nie przeliczył

Jedynie Bjoergen może być mocna ( leki ) no i oba style ma równe, tempo mocne potrafi wytrzymać.
 
M 0

marcin17d

Użytkownik
Zgadzam sie z przedmówcami i uważam ze buki dadza dzisiaj zarobic. W 1 wyscigu Kowalczyk i Bjoergen pobioegly super w 2 tez byly faworytkami i wygraly. WIdac jak dobrze sa przygotowane i jak dobra maja kondycje wiec walka dzisia rozegra sie miedzy nimi prawdopodbnie wiec sam stawiam:

Bjoergen-Kalla 1 1,8
Kowalczyk klas.koncowa 1-2 1,65
 
S 169

szmeru

Użytkownik
Na bwin jest taki zakład:
Ile krajów będzie mieć reprezentanta na podium (Top3)?
1 kraj1.35 2 kraje3.00 3 albo więcej krajów17.00. Nie wiem albo ja źle rozumiem,albo się walneli przecież jest duża szansa,że w trójce będą reprezentantki 3 krajów np.Kowalczyk,Bjoergen,Kalla czy Saarinen a 2 krajów to już na pewno przecież same Norweżki czy Szwedki podium nie zajmą :p
 
badys87 34

badys87

Użytkownik
Patrząc na spore różnice kursów u poszczególnych bukmacherów na zwycięzcę rozbiłem płaską stawkę na pół i zagrałem jeszcze dwa single na zwycięzcę biegu łączonego:

- Justyna Kowalczyk @3,25 Unibet
- Marit Bjoergen @4,00 bet365

Nie sądzę, żeby jeszcze któraś z zawodniczek włączyła się do walki o złoto. Kalla może być blisko, ale brąz to chyba ten medal, na który ma realną szansę. Złoto i srebro powinny paść łupem Polki i Norweżki. Trudno mi wskazać, której dlatego rozbiłem stawkę na te dwa zakłady.
 
haua 3

haua

Użytkownik
JUSTYNA KOWALCZYK
V
2.5
ako 2.5

Ostatnio grałem na kowalczyk w sprincie dowolnym. Fakt, troche poniosły mnie marzenia, bo w sprincie dowolnym są poprostu lepsze. W sprincie klasycznym już trafilem podium, ale szczerze to było niemal pewne.
Dzisiaj ponownie gram na zwycięstwo Justyny. Ale dzisiaj musi być złoto choć najbardziej liczę i tak na 30km.
Dlaczego?
Dokładnie 23 stycznia w Rybińsku Justyna wygrała w identycznym biegu 7.5+7.5. Po za tym odpadła jej najwazniejsza rywalka PETRA MAJDIC ktora po ferelnej rozgrzewce 2 dni temu złamała lub porządniu ubiła sobie 4 żebra i z nimi mimo to zdobyła brąz.. Dzisiaj najgoźniejsza będzie Kalla albo Sarinen dla Kowalczyk. Ale jest świetnie przygotowana, wielka forma i wielkie możliwości fizyczne! Bieg dłuższy od sprintów więc mysle ze dzisiaj będzie złoto.
ROK TEMU NA PRÓBIE PRZEDOLIMPIJSKIEJ NA TYM SAMYM DYSTANSIE JUSTYNA WYGRAŁA BIEG (17 stycznia 2009) - jedyny w sezonie na tym dystansie bo w Rybińsku odwołali
W tym roku na tym dystansie też już wygrała o czym wspomniałem
WYGRA JUSTYNA!!!!
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Kalla wymięknie na dowolnym, bo mimo, że go poprawiła, to nie jest ten level co Justyna.
Smigun widać bardzo dobrze trenowała przed IO, myślę, że Top 6 jest w jej zasięgu.
Olo chodziło oczywiście o klasyczny z Kallą ;)

Co do Smigun to na mnie zrobiła wielkie wrażenie. Nie spodziewałem się, że będzie potrafiła przygotować się do Igrzysk aż tak dobrze. Przypomina mi trochę Ahonena w skokach ;) Top 6 jak najbardziej, a nawet może włączyć się do walki o medal.

Saarinen? Coś nie wygląda najlepiej na trasach w Whistler. Są też Kuitunen, Steira, Haag... no zobaczymy jak to się ułoży. Nie ulega jednak wątpliwosći, że Justyna i Bjoergen to główne kandydatki do złota. O brąz jak dla mnie Kalla ze Smigun powalczą. Jednakże zobaczymy jak ten bieg się ułoży...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom