>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Campeonato Brasileiro 2010 - maj, czerwiec, lipiec

Status
Zamknięty.
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Mam tu konto ale sie nie udzielam. Zabek czytaj ze zrozumieniem bo robson napisal o meczu SAO PAULO - Gremio gdzie stawia na gospodarzy !
Pozdrawiam !

Robson // dokładnie, oba strzelą stawiam w meczu Santos - Vasco. Jeżeli masz konto a interesujesz się Brasileiro to zachęcamy do udzielania się ;)
Aha faktycznie, musiałem się rozkojarzyć czytając. W takim wypadku faktycznie ci zawodnicy będą odpowiadali głównie za szyki defensywne. Może przy pozytywnym układzie meczu uda im się strzelić. Vitoria mi wczoraj bardzo ładnie weszła, chociaż w 80 minucie już się bałem, że może nie wejść, a tu chwila później bramka. Też zastanawiam się nad faktem postawienia na Sao Paulo. Zobaczę jak moje obecne kupony się zakończą, jeśli pozytywnie to pokuszę się chyba o postawienie właśnie tego meczu.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
VS

Już dzisiaj o godzinie 23:30 naszego czasu rozpocznie się jedno z ostatnich spotkań 7 kolejki Brasileirao. Mecz pomiędzy Guarani a Prudente. Wiele osób uważa, że nie ma tutaj faworyta ale jak dla mnie są nim gospodarze. Guarani oglądałem w tym sezonie już 3 razy. W meczu z Cruzeiro gdzie zremisowali u siebie 2:2 chociaż do przerwy prowadzili 2:0 i w tym meczu zaprezentowali się naprawdę dobrze. Pokazali ciekawy futbol, który mógł się podobać nie tylko ich kibicom ale wielu obserwatorom, a także i mnie. Kolejny mecz jaki miałem okazję oglądać to potyczka z Santosem na Villo Belmiro. Tamto spotkanie przegrali 1:3 ale dwie bramki stracili w ostatnich 5 minutach. Byli bardzo blisko sprawienia kolejnej niespodzianki. Zagrali w tamtym meczu również dobrze i nie przestraszyli się co by tu nie mówić lepszego rywala i postawili mu twarde warunki. I ostatni mecz, który ich widziałem to spotkanie z Sao Paulo gdzie zremisowali u siebie 0:0. Mecz był wyrównany, więc trzeba powiedzieć, że obie ekipy zasłużyły wtedy na punkt i tak też się stało. Ponadto w lidze zagrali jeszcze 3 inne mecze, a były to zwycięstwo nad Goias 1:0, remis wyjazdowy z Atletico PR 2:2 i zwycięstwo wyjazdowe z Vasco 1:0. I po tych 6 spotkaniach Guarani ma już na swoim koncie 9pkt co jest na pewno dobrym wynikiem zważywszy na to, że są beniaminkiem i na to, że nikt nie dawał im szans na dobry start i ciekawą grę w lidze. Jak na razie wyróżniającą postacią Guarani jest napastnik Roger, który ma na swoim koncie już 5 goli. Gole zdobywał w meczach z Atletico PR i Cruzeiro po 2 i z Vasco. Jak widać jego gole dały Guarani 5pkt. Ale jak sam on mówi gdyby nie miał dobrych kolegów z zespołu to nie byłoby jego 5 goli ani tych 9pkt, które wywalczyli na początku. Trener Vagner Mancini powiedział przed sezonem, że po 7 kolejkach czyli przed przerwą na Mundial chciałby aby jego zespół miał 10pkt. Na początku nikt jego zapowiedzi nie brał poważnie, bo też nikt sie nie spodziewał tak dobrej ich gry. Na to spotkanie trener Mancini nie będzie mógł zabrać Da Silvy który pauzuję za żółte kartki ale za to do składu wracają Rodrigo Heffner i Paulo Roberto.

Goście po 6 kolejkach mają na swoim koncie 8pkt. Niby nie najgorzej ale jak zobaczymy te punkty zdobywali praktycznie wyłącznie u siebie. Ale po kolei. W pierwszej kolejce Prudente dostało ogromnie lanie od Avai 1:6 na wyjeździe i wszyscy myśleli, że albo Avai takie super mocne albo Prudente takie bardzo słabe. Ale ci co tak myśleli byli w błędzie gdyż już w następnej kolejce Prudente u siebie pokonało Atletico MG aż 4:0 ale z tego co mi Kacmon mówił to mecz był wyrównany. Kolejny wyjazd i kolejna porażka tym razem z Flamengo 1:3, potem remis u siebie z Cortinthians 2:2, następnie kolejny wyjazd na Arena Barueri czyli do nie dawna stadion Gremio gdy jeszcze występowali pod nazwą Gremio Barueri i tam zremisowali 0:0 z Palmeirasem. A w ostatniej kolejce wygrali u siebie 1:0 z Atletico Goianiense. Oglądałem całe ich spotkanie z Atletico GO i powiem szczerze, że pomimo tego że wygrali to nie zaprezentowali się dobrze i mogli ten mecz równie dobrze zremisować ale mieli farta bo grali z takim zespołem jak Atletico GO a nie np. z Fluminense, które by to pewnie wykorzystało. Widziałem również kawałek ich meczu z Verdao i tak gospodarze również nie wykorzystali ich słabej postawy i defensywnego nastawienia. Te wszystkie mecze jakoś mnie do nich nie przekonują i pokazują, że fakt są w stanie wygrywać ale raczej u siebie bo na wyjazdach to nie bardzo można na nich liczyć. Goście podejdą do tego spotkania przystąpi osłabieni tylko brakiem podstawowego pomocnika Joao Vitora, który pauzuje za kartki.
Te wszystkie wydarzenia, które tu opisałem wskazują na zwycięstwo gospodarzy i tak też stawiam a kurs jak dla mnie zadowalający. Uważam że będzie to wyrównane spotkanie i Guarani powinno tutaj wygrać jedną bramką.

Guarani
Douglas; Rodrigo Heffner, Fabão, Aílson e Márcio Careca; Renan, Paulo Roberto, Baiano e Preto; Mazola e Roger
Grêmio Prudente
Márcio; Sasha, Leonardo, Paulão e Diego; Rodrigo Mancha, Anderson, Marcelo Oliveira e Flavinho; Tadeu e Wanderley

Typ:Guarani @ 2,10 Betclick 1:0
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Wczoraj Vitoria tak naprawdę zawiodła. Nie takiego meczu się spodziewałem i Ci, którzy postawili ten mecz i go nie oglądali, powinni się cieszyć ;)
Co do Rochembacka, to dlaczego tylko zdobywcy goli mają decydować o dobrym wyniku spotkania? Rochemback spisuje się bardzo dobrze. W 6 kolejach zaliczył 4 asysty i 1 bramkę. W czasie kiedy prawie połowa kadry nie może grać przez zawieszenia i kontuzje, to on jest głównym filarem drużyny. Ogólnie szkoda tych wszystkich kontuzji Gremio. Grają dobrze, więc mając dostępną całą kadrę mogliby być wyżej w tabeli. Dzisiaj będzie ciężko, Sao Paulo tak jak pisałem kilka dni temu, lubi grać z zespołami lepszymi. Po stracie punktów z przeciętnymi drużynami potrzebują dzisiaj tego zwycięstwa. Też chyba zdecyduje się ich zagrać. Osłabione Gremio na własnym terenie dało sobie radę z Atletico MG, ale wyjazd na Morumbi bez najlepszych zawodników może się źle skończyć.
W meczu Santos - Vasco jestem podobnego zdania co robson. Jakbym już coś tutaj miał grać to Vasco strzeli (1.72 Betsafe). Santos bez Robinho i Neymara traci połowę swojej wartości. Nigdy nie skusiłbym się na taki kurs na ich zwycięstwo, tym bardziej, że ostatnio grają bardzo przeciętnie. Mecz jednak odpuszczam, bo nie wiem czego spodziewać się po Vasco. Jak na razie to są drużyną zupełnie bezbarwną, a do tego ciągle są osłabieni. Z drugiej strony to jest wielki klub i kolejnego spadku do Serie B kibice chyba by już nie wybaczyli. Nie potrafię wyczuć tej drużyny. A dzisiaj powinniśmy zobaczyć kolejne męczarnie Santosu na Vila Belmiro.
Poza tym Guarani kapsztiego wygląda ciekawie. Może później zdecyduje się na opcję DNB, a resztę spotkań przeanalizuje popołudniu.
 
bulaa 20

bulaa

Użytkownik
Botafogo
VS Corinthians
Lider brazylijskiej Serie A będzie gościł dzisiaj w Rio gdzie spotka się z miejscowym Botafogo.Corinthians nie zaznał jeszcze goryczy porażki w lidze i odnotował jeden remis z Gremio Prudente.Botafogo plasuje sie w środku stawki, a w 3 ostatnich meczach nie potrafili odnieść zwycięstwa.Mają na swoim kocie wygraną z Sao Paulo na wujeździe czy remis z santosem u siebie więc na pewno należy sie z nimi liczyć.
W dzisiejszym meczu upatruje kilku bramek więc rozsądnym rozwiazaniem wydaje sie over 2,5.W dotychczasowych 6 meczach obu druzyn w lidze, over padał czterokrotnie.OPdnotować warto takie wyniki jak Botafogo 3:3 z Satosem, 3:2 z Paranaense czy 4:2 Corinthians również z Santosem.
Widac, ze obie druzyny nie maja problemu ze strzelaniem bramek więc licze, że nie dopadnie ich dzisiaj jakis przestój.
W ostanim pojedynku Corinthians z Botafogo padł wynik 3:3 - również over.

Corinthians - Botafogo
over 2,5 @ 1,70 bet365. ✅ (2:2)
 
seewy 16

seewy

Użytkownik
Sao Paulo - Gremio
Santos - Vasco
Botafogo - Corinthians
Atletico-MG - Ceará
Internacional - Palmeiras
Guarani - Prudente
Atletico Goianiense - Cruzeiro
dzisiaj ciekawie calkiem ale ida po kolei, moje luzne przemyslenia, moze typy...ale jeszcze nie wiem co zagram ;)
Sao Paulo - Gremio
Ciezko mi sie nie zgodzic z typem na SP, wlasciwie wszystko w temacie zostalo powiedziane ???? jezeli chodzi o HW ale ????
mysle intensywnie nad Underem 2.5/3 @1.80 oba zespoly oslabione, w tym Gremio to juz w ogole nie ma kim w ataku grac i przesuwa tam ofensywnego pomocnika...
ewentualnie zastanawiam sie nad Sao Paulo - czyste konto @2.50
kurs atrakcyjny, a po wpadce z Goias w ostatnich minutach mysle, ze beda sie koncentrowac na bezpiecznych tylach przez cale spotkanie.
do tego tak oslabione gremio nie sadze zeby poszlo na wymiane ciosow - stad typ na under&#39;a ????
Santos - Vasco
Tutaj niby wszystko sie tez zgadza ale...cos mi jednak smierdzi to spotkanie...
z jednej strony over bylby dobrym wyjsciem...i BTS niby tez..
nie wiem czy Santos jednak nie zwroci wiekszej uwagi na defensywe - widac to juz bylo z (oslabionym co prawda) ale cruzeiro. Dotad mogli ostro cisnac z przodu bo przeciez jest Neymar&amp;Robinho wiec zawsze byla duza szansa na to ze beda o ta 1 bramke lepsi...a teraz? stad widzielismy neutralizowanie sie wzajemne z Cruzeiro (tak, pochwale sie ze stawialem undera ???? )
i wyglada mi ten mecz na takie wymeczone HW Santos....1:0...moze 2:0...
ale chyba osobiscie odpuszcze ;)
Botafogo - Corinthians
gospodarze graja slabo...bez wyrazu..goscie znowu jakas calkiem niezla forma i strata punktow jedynie na wyjezdzie z (o dziwo bardzo przecietnym Gremio Prudente)...
ciezko tu jakis sensowny typ wymyslec ale botafogo powinno cos strzelic - gdzie maja szukac punktow jak nie na wlasnym stadionie...takze over rowniez bedzie wygladal ok
Atletico-MG - Ceará
Calkiem ciekawe spotkanie - po gosciach nikt sie nie spodziewal takiej super formy...pare zwyciestw, czyste konto bramkowe w paru meczach..i niepsodziewanie jest 4 msc...
ale jak dla mnie nic nie trwa wiecznie - slaba forma Atletico MG musi sie skonczyc wreszcie. w Ostatnich kolejkach mieli troche pecha, najpierw trafili na niezle dysponowana w ost tygodniach Vitorie i po strzelaninie ulegli 3:4, potem trafili na jeszcze lepsze FLU, a w ost kolejce mieli troche pecha z Gremio.
Ceara znowu mnie nie przekonuje - dotychczas gra bardzo under&#39;owo, malo strzela i malo traci (swoja droga, to tez mi sie podoba under w tym meczu), zwyciestwo nad slabym avai czy oslabionym Cruzeiro, jakiejs wielkiej chwaly im nie przynosci...
Znowu typuje tu [email protected] alnie Under @2.05...
mozliwe ze malymi stawkami pobawie sie w HW roznica 1 bramki (nie mam narazie takiego zakladu)...albo wytypowanie ht/ft x/1...
nie wiem...;)
Internacional - Palmeiras
Palmeiras to lekko mowiac zenada w ostatnich tygodniach. W ostatnich 5 meczach strzelili tylko w 1 spotkanie jakiekolwiek gole...i to w spotkaniu z Gremio ktore wtedy mialo lekki dolek (wyszli z niego dopiero po wygranej nad zaczynajacym lot koszacy w dol Avai).
Internacional to rowniez nic szczegolnego...dopiero 17msc i czas wreszcie wracac na wlasciwe miejsce w Brasileiro Serie A. Wraca D&#39;Alessandro wiec i wieksza kreatywnosc w srodku pola. Palm bez 1ego bramkarza ktory nabawil sie kontuzji a takze bez Kleber&#39;a (przyszedl z Cruzeiro), ktory dopiero po MS bedzie mogl pomoc swoim nowym kolegom.
Szczerze mowiac jakikolwiek inny wynik niz HW bedzie dla mnie zaskoczeniem. Jednak tak samo jak w przypadku np Atletico MG - Palmeiras to zbyt dobry klub na ciagle wpadki i porazki, wiec pytaniem jest kiedy sie obudza. Oby jeszcze nie teraz.
Guarani - Prudente
Wszystko napisal juz Kapszti, Osobiscie mi tu pasuje remis. I jezeli nie zagram malymi stawkami to calkowicie pomine to spotkanie. ????
Atletico Goianiense - Cruzeiro
Oba zespoly oslabione, do tego Atletico ktore przegralo 6 ostatnich spotkan i strzelilo w nich tylko 3 bramki. Z Cruzeiro odeszli Adilson Batista i Kleber, przeszyedl natomiast Robert (napastnik). Wraca Wellington Paulista i Leonardo Silva.
Mozliwe ze skusze sie na Cruzeiro DNB w dublu z Internacional DNB (AKO powinno byc w miare ok)...
tylko tez wlasnie jest 1 pytanie - czy Atletico bedzie przegrywalo juz do konca? oczywiscie, ze nie...pytanie tylko kiedy cos sie &#39;odwroci&#39; ????
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP

Tak się zastanawiam nad ofertą bukmacherów na zwycięzcę Brasileirao 2010 i ciekawy jestem czy ktoś w ogóle w tej lidze decyduje się na grę mistrza już na takim etapie. Jakby na to nie patrzeć, w najlepszych ligach europejskich w walce o tytuł liczą się 2-3 zespoły. W Brazylii o tytuł walczy przynajmniej połowa ligi. Poza tym mając w pamięci poprzedni sezon, uważam ten zakład za totalną loterię. Wystarczy przypomnieć sobie losy Palmeiras, które zdecydowanie prowadziło do ostatnich kolejek albo fatalny start Sao Paulo, które później zajęło drugie miejsce. Flamengo, późniejszy mistrz, ciągle chował się w górnej części tabeli, żeby na finiszu wszystkich przeskoczyć. Cruzeiro zajęło 4 miejsce, chociaż na półmetku ulokowali się na 14 pozycji. Przykładów jest mnóstwo, dlatego w tym sezonie wstrzymam się z takimi zakładami przynajmniej do listopada...

Inna sprawa, że nie rozumiem kursów na poszczególne zespoły. Z czego one wynikają? Najbardziej dziwi mnie niski kurs na Santos. To bukmacherzy tacy naiwni czy świadomie podstawiają pułapkę nowym kibicom Brasileirao, którzy mogą być chwilo zauroczeni grą tego zespołu? Na dzień dzisiejszy Santos to beznadziejna obrona i świetna ofensywa. Jednak jak tak dalej pójdzie to zostanie tylko beznadziejna obrona. Andre już podpisał kontrakt z Dynamo Kijów, Robinho po MŚ ma wrócić do Europy, a Neymar, Ganso i Wesley ciągle są nękani ofertami różnych europejskich zespołów. Odejście tych zawodników wydaje się być tylko kwestią czasu. Już teraz bez Andre i Robinho Santos traci bardzo dużo. Z wielkiej trójki napastników zostaje Neymar, a on sam sobie może nie poradzić. Już kilka razy pokazał, że jak coś nie idzie po jego myśli to prędzej się obrazi, niż sam coś zdziała. Na razie zostać w klubie ma Ganso, ale on jest świeżo po operacji i nie wiadomo kiedy wróci do gry i pełnej formy. Szkoda, że Santos w ogóle się nie zbroi. Sami dobrze wiedzą jak wygląda sytuacja z ich obsadą bramki i obrony. Ciągle są krytykowani i trudno się dziwić. Gdyby ofensywa nie nadrabiała wszystkich straconych bramek, to Santos na pewno nie miałby tylu punktów w lidze. Nowych obrońców na razie nie odnotowano, tak samo jak bramkarza. Felipe jest za słaby na Peixe, już zastąpił go Rafael, ale i tak mieli szukać kogoś nowego. Skończyło się na ofertach dla Didy i kogoś z drugiej ligi, ale oba transfery nie doszły do skutku. Osłabienia są poważne i w najbliższych tygodniach mogą być jeszcze większe, a wzmocnień w ogóle nie widać. Trudno się zresztą dziwić skoro tak wysoko mierzą. Chcieli Didę i Keirrisona, a to chyba za duże nazwiska jak na Peixe.

Nie widzę większych szans Santosu na zdobycie Brasileirao 2010. Tutaj wygrywa najbardziej doświadczona ekipa, która rozłoży siły na cały rok. Wolałbym zagrać Flamengo po kursie dwukrotnie wyższym. Już się wzmacniają, niedługo się odrodzą i na końcu powinni powalczyć o czołowe miejsca. Niestety Santos potrafi czarować, ale tylko w pojedynczych meczach. Mam wrażenie, że dla nich sezon skończy się przy okazji finału Copa do Brasil. W finale pucharu mają jeszcze wystąpić Robinho i Andre, więc wszystko wskazuje na to, że będą to pożegnalne mecze „wielkiego” Santosu. Wygrywając CdB zapewnią sobie awans do Copa Libertadores 2011, więc będą już usprawiedliwieni w razie niepowodzenia w lidze. Po CdB odejdą najlepsi, a Santos może wrócić do swojej zeszłorocznej przeciętności.​
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Za kilka dni wracamy do Brasileirao 2010. Pierwsze przemyślenia na mecze 8 kolejki. Na razie bez informacji o składach i kontuzjach, dlatego bez konkretnych typów.

Atletico PR - Cruzeiro
Pierwszy mecz raczej no bet. Atletico Paranaense nieźle się wzmocniło podczas przerwy mundialowej. Guerron i Nieto to zawodnicy, którzy powinni pomóc ekipie z Kurytyby w zdobywaniu punktów. Cruzeiro przed przerwą zaliczyło kilka wpadek. Teraz powinno się to zmienić. Zmiana trenera (Cuca za Adilsona Batistę) i spore zmiany w kadrze. Nie wiem czy transfery wyjdą na dobre, sprowadzono kilku dobrych zawodników, ale też trochę się osłabili. Powinniśmy zobaczyć teraz inne oblicze Cruzeiro, dlatego z obstawianiem ich meczów na razie się wstrzymuje.
Gremio - Vitoria
Tutaj zdecydowanym faworytem są gospodarze. Gremio u siebie to nadzwyczajna siła. Szanse na tym terenie mają tylko najlepsi, a Vitoria do nich nie należy. Po meczu poważnie osłabionego Gremio z Atletico Mineiro powiedziałem sobie, że już w nich nie zwątpię. W tym meczu nie powinni mieć problemów. Tym bardziej, że ostatnio mieli duże problemy z kontuzjami i kartkami. Teraz powoli wszystko wraca do normy. Nie wiem jak na dzień dzisiejszy przedstawia się ich kadra i kto dokładnie wrócił po kontuzji. Na pewno wrócił Borges, bo strzelał już bramki w sparingach. Jonas ma jakieś dolegliwości, ale też grał i strzelał w sparingach. Do tego dochodzi wypożyczenie Andre Limy z Fluminense, więc wreszcie ich atak wygląda tak jak powinien. Na pewno za kartki nie zagra Fabio Rochemback, ale skład i tak powinien wyglądać dobrze. Jeżeli nie okaże się, że znowu nie mają połowy składu przez jakieś kontuzje to kurs na win Gremio i tak jest dobry.
Sao Paulo - Avai
Na pierwszy rzut oka win SPFC i Gremio to najlepszy dubel z 8 kolejki Campeonato Brasileiro. Przed przerwą Sampa miała kilka wyjazdowych wpadek, ale jak przyszło im zagrać na Morumbi z Gremio to spokojnie wygrali. Teraz powinni to powtórzyć z przeciętnym Avai. Tym bardziej, że w Avai kilka dni temu nastąpiła nieoczekiwana zmiana szkoleniowca. Nawet nie wiem czy Antonio Lopes zaczął już prowadzić treningi z zespołem. To wszystko powinno źle wpłynąć na zawodników z Florianopolis. Do tego teraz tak trudny wyjazd. Jedyne nad czym można się zastanawiać to czy do tego czasu z SPFC nie odejdą najlepsi zawodnicy, którymi interesują się zespoły europejskie. Jeżeli nie to Sampa powinna sięgnąć po 3 punkty.

Flamengo - Botafogo
Flamengo to jedna z większych zagadek. Biorąc pod uwagę to co obie drużyny prezentowały w pierwszych kolejkach, Botafogo powinno być faworytem. Jednak to są derby, a poza tym Flamengo nie będzie wiecznie zawodzić. Kilka zmian w zespole, największe w ataku i sam jestem ciekawy co będą sobą prezentować w najbliższych meczach. Niby grają na własnym terenie, ale ostatnio na Maracanie przegrali nawet z Goias. W pierwszych kolejkach Botafogo pokazało się dużo lepiej, ale wielką niewiadomą jest dla mnie występ Flamengo. Widząc kursy bardziej skłaniałbym się do gry na gości albo może jakiś bts.
Ceara - Corinthians
Według mnie warto grać Corinthians. Nawet na DNB kursy są zachęcające. Ceara jest w czołówce, ale szybko się to teraz zmieni. Miesiąc temu stracili trenera - PC Gusmao, a to był człowiek, który miał na nich patent. Bez niego tracą całą swoją moc i żaden Estevam Soares nic tu nie pomoże. Niedługo Ceary już nie będzie w górnej części tabeli, a Corinthians walczący o mistrzostwo powinien w takich meczach zdobywać punkty. Jeżeli Mano Menezes nie zostanie powołany na selekcjonera reprezentacji Brazylii i nie opuści drużyny Corinthians to Timao powalczy w tym roku o najwyższe cele i w tym meczu pokażą na co ich stać.
Goias - Vasco
Nie rozumiem takiego niskiego kursu na Goias. Mam wrażenie, że wystawiono je bardziej na podstawie miejsca w tabeli niż potencjału obu drużyn. Co prawda Vasco straciła Philippe Coutinho, ale udało im się też wzmocnić. Przyszedł Eder Luis z Benfici, F.Bastos z Servette, Irrazabal z Paragwaju, a jeszcze przecież ostatnio nie zdążył zadebiutować Ze Roberto. Do tego udało im się zatrzymać Carlosa Alberto, więc skład wygląda dobrze. Od razu widać, że w klubie robi się wszystko, żeby zacząć wygrywać. Po wznowieniu rozgrywek powinni się obudzić i opuścić przedostatnie miejsce w tabeli. Goias? Tak wygrali z Flamengo i Sao Paulo miesiąc temu, ale były to bardzo szczęśliwe mecze. Wątpię, żeby to oznaczało jakieś odrodzenie i walkę o najwyższe cele. Vasco na pewno nie stoi na straconej pozycji przed tym spotkaniem i widząc ofertę bukmacherów raczej próbowałbym typ X2. Kurs wysoki jak na takie zdarzenie w tak wyrównanym meczu.

Guarani - Internacional

Kursy wyrównane, ale bardziej widziałbym tu zwycięstwo Interu. Guarani straciło Rogera, a to był ich najlepszy zawodnik. To od jego gry zależały występy całego zespołu, strzelił 6 bramek na 8 całego zespołu. Nie wyobrażam sobie teraz Guarani bez Rogera. Inter miał dołek, ale w przerwie władze klubu się nie obijały. Wreszcie nowy trener (Celso Roth) i dobre wzmocnienia. Przyszedł Sobis i Renan, czekamy też na debiut Tingi. Dla mnie Inter to drużyna z potencjałem, z którym przy odpowiednim szkoleniowcu można zdobyć ligę i Copa Libertadores. Nie wiem jak sprawdzi się Celso Roth, ale na pewno będzie lepiej niż ostatnio pod wodzą Fossatiego. Mecz pewnie odpuszczę, ale ze względu na to co się dzieje w obu obozach lepiej wygląda Internacional.
Atletico MG - Atletico GO
Win Atletico MG to chyba będzie mój pierwszy typ na 8 kolejkę. Kompletnie nie rozumiem skąd wziął się taki wysoki kurs? Atletico MG jest zespołem zdecydowanie lepszym od gości, który ma zamiar walczyć o mistrzostwo kraju. Odszedł Muriqui, ale przyszedł Diego Souza, Fernandinho, Reinaldo, Edison Mendez i Daniel Carvalho! Po kontuzji wraca Obina, a póki co w zespole został Diego Tardelli. W tej chwili mają zespół, który może powalczyć nawet o strefę G4! Nie wiem kto będzie mógł zagrać w tym meczu, ale nawet bez tych wzmocnień grałbym na zwycięstwo gospodarzy. Atletico pod wodzą Luxemburgo zalicza wpadki (Ceara, Prudente), ale raczej są solidnym zespołem, który ze słabszymi drużynami wygrywa. Na ich zwycięstwa u siebie przeciwko Vasco i Atletico PR były wyższe kursy, a przecież teraz mają łatwiejszego przeciwnika. Atletico GO ostatnio wygrało z Cruzeiro, ale raczej był to jednorazowy wybryk. Cruzeiro w tym meczu samo się o to prosiło i zabrakło im chęci do walki. Poza tym meczem Atletico GO zdobyło jeden punkt w sześciu spotkaniach... Niedawno zmienili trenera, ale nie sądzę, żeby to miało od razu jakoś pomóc. Według mnie kurs na Atletico Mineiro jest grubo przesadzony i nie utrzyma się na takiej wysokości do czwartku. Tak jak pisałem, nie wiem kto z nowych zawodników wystąpi w tym meczu, ale nawet jeżeli w tym spotkaniu zagrają bez żadnego z nich, stawiałbym na ich wygraną. Grają u siebie i są zdecydowanie lepsi.
Fluminense - Prudente
Fluminense przed przerwą na MŚ pokazało się z bardzo dobrej strony. Zagrali świetne mecze z Atletico MG i Avai. Było widać, że są w formie i mam nadzieję, że nic się nie zmieniło po miesiącu przerwy. Widząc transfery (przyjście Valencii i Emersona) liczę raczej na jeszcze lepszą grę niż jakiś spadek formy. Prudente straciło Tadeu i to może być widoczne. Niby przyszedł David Sacconi, ale jednak to nie ten typ piłkarza. Niedawno zabrano im także 3 punkty w tabeli za spotkanie z Flamengo (występ nieuprawnionego do gry zawodnika). Myślę, że nie są w stanie wywalczyć choćby punktu z rozpędzonym Fluminense. Na dzień dzisiejszy kurs na gospodarzy jest jak dla mnie odpowiedni. Jeżeli nic się nie wydarzy to może warto ich dodać do kuponu.

Palmeiras - Santos

Dopiero niedawno uświadomiłem sobie jak silny skład ma Palmeiras: Assuncao, Pierre, Lincoln, Cleiton Xavier, w ataku Kleber, Tadeu i Ewerthon. Jak dojdzie do tego Scolari to naprawdę mogą wreszcie się odrodzić i powalczyć o tytuł. Niestety problem w tym, że na razie Scolariego nie ma, a mimo posiadania takich piłkarzy grają słabo. Widziałem ich przegrany mecz z Bocą Juniors kilka dni temu. Co z tego, że momentami grali ładnie, szybko, ofensywnie, jak nie potrafili sobie przez cały mecz stworzyć żadnej dobrej sytuacji bramkowej. Boca grała 3 obrońcami, a i tak nie miała żadnego problemu z atakami Verdao. Zawodnicy Palmeiras albo tracili piłkę, albo oddawali słabe, bezsensowne strzały z dystansu. Od czasu do czasu w ogóle nieskutecznie próbowali grać skrzydłami. Boca ich kontrowała i chociaż to Palmeiras było drużyną lepszą, Argentyńczycy stwarzali sobie lepsze sytuacje i strzelali bramki. Beznadziejne pożegnanie z Palestra Italia. Czekam na Scolariego, który może tutaj coś zmienić, jednak na razie dalej radzę grać przeciwko nim. Nie wiem gdzie będzie się odbywał ten mecz, na pewno nie na stadionie Palmeiras, a przy spotkaniu derbowym z Santosem może to oznaczać, że tracą swój główny atut przewagi kibiców. Grałbym Santos, ale u nich też nic nie wiadomo. Robinho raczej nie będzie, nie wiem co z Andre. Wątpię, żeby Keirrison mógł już grać. Obrony i bramki w ogóle nie wzmocnili, więc też może to źle wyglądać. Ten mecz chyba odpuszczę.

Pierwszy typ zagrany:
Atletico MG - Atletico GO 1 (1.90 BAH) ✅
Typ niezależnie od osłabień, ponieważ boję się, że do czwartku kurs spadnie. Reszta w środę i czwartek jak będą podane składy i kontuzje.​
 
M 4

maxir

Użytkownik
Estadio Mineirao jest remontowane(MŚ 2014) i Cruzeiro i Atletico będą grały na jakimś innym stadionie najbliższe mecze, więc może stąd ten kurs. Mecz na 99% odbędzie się w Sete Lagoas to jest jakieś 30 km od Belo Horizonte. Były jakieś problemy ze zgodą od policji i straży na grę na tym stadionie, ale chyba już wszystko załatwili.

Zawodnicy spoza Brazylii, którzy przychodzą do ligi będą mogli grać od któregoś sierpnia. To jest gdzieś pomiędzy 1 a 10 sierpnia otwiera się międzynarodowe okienko. Bodajże 6. ale nie pamiętam dokładnie. Co nie zmienia faktu, że Galo zrobili bardzo ciekawe transfery i typ ciekawy, sam się przymierzałem bardzo mocno zagrać, ale z uwagi na ten stadion ze stawką nie poszaleje.
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Dzięki Maxi, mój błąd. Interesowałem się stadionami Rio i SP, a olałem pozostałe regiony. Mimo to kurs tak jak mówisz warty gry. Może już nie jest tak przesadzony jak pisałem, ale na pewno można spróbować. Atletico MG nadal jest zdecydowanym faworytem tego spotkania.
Inna sprawa, że nie widzę u bukmacherów informacji o terenach neutralnych, a zazwyczaj o takich sytuacjach w lidze brazylijskiej informowali. W najbliższych miesiącach, a nawet latach sporo spotkań będzie rozgrywanych daleko od obiektów gospodarzy i jak nie pojawią się o tym informacje to może to zmylić wielu graczy.
Też już sprawdziłem informacje o występach zawodników sprowadzonych spoza Brazylii i faktycznie mogą grać dopiero w 13 kolejce (7-8 sierpnia). A jeśli tak to zaczynam się martwić o Flamengo. Na chwilę obecną nie mają bramkarza i napastników. Bruno podejrzany o morderstwo może już nie wrócić na boisko, a wątpię, żeby ktoś z pozostałych bramkarzy mógł go godnie zastąpić. W ataku nie ma już Adriano i Vagnera Love, nawet rezerwowy Mezenga pożegnał się z klubem. Nie mają napastnika na odpowiednim poziomie... Jak bez swoich ofensywnych gwiazd zagrali przed przerwą na MŚ to przegrali u siebie z Goias. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych meczach będą grać tak beznadziejnie jak w tym meczu, a jeśli tak, to kursy na Botafogo w najbliższej kolejce są bardzo zachęcające. Dopóki Val Baiano nie wzmocni ich ataku to będzie ciężko. Pozostaje czekać na skład Botafogo na to spotkanie.
 
M 4

maxir

Użytkownik
Daniel Carvalho i Diego Souza według trenerów mają lekką nadwagę. Diego Souza ma zadebiutować w meczu z Corinthians. W ostatnim sparingu (1-2 z União Barbarense) Atletico zagrało tak:
Pierwsza połowa: Aranha; Diego Macedo, Jairo Campos, Werley e Júnior; Zé Luís, Serginho, Fabiano e Ricardinho; Diego Tardelli e Ricardo Bueno
Po przerwie: Renan Ribeiro; Cáceres, Sidimar e Lima; Rafael Cruz, Rafael Jataí, Nikão, Daniel Carvalho e Fernandinho; Neto Berola e Reinaldo
Nie grali bramkarz Fabio Costa sprowadzony z Santosu, wspomniany wcześniej Diego Souza z Palmeiras, inni pomocnicy Joao Pedro i Jackson, lewy obrońca Leandro oraz napastnicy Obina i Jheimy.
Myśląc o spotkaniu z Atletico Goianiense mamy w miarę dobrego bramkarza Aranhę, który wraca po kontuzji. Campos i Wreley w obronie na plus, do pierwszego składu może dojść wracający po mistrzostwach świata Caseres. Nie zdziwie się, jeśli Atletico wyjdzie 3-5-2, w kilku meczach towarzyskich tak grali. Ważna informacja to odejście Muriquiego do Chin, czyli nieźle spisujący się atak Muriqui i Tardelli zostaje rozbity. Serginho, Fabiano i Ricardinho w środku wyglądają ciekawie. Neto Berola strzelił jedyną bramkę dla Atletico, sprowadzony z Vitorii skrzydłowy na plus. Brakuje mi w zespole kogoś na wykończenie akcji, takiej typowej dziewiątki. Tardelli lubi schodzić do boku, grać takiego fałszywego skrzydłowego. Reinaldo przechodzi z jakiegoś tureckiego klubu, więc jego będzie obowiązywać ten termin sierpniowy. To samo z Mendezem z LDU. Nie wiem też czy będzie mógł zagrać Carvalho, choć on z drużyną trenuje już dość długo. Jeśli do pełni sprawności nie wróci Obina (trenuje indywidualnie) to może być problem. Atak Obina - Tardelli wyglada bardzo mocno. Szczęście Atletico, że ten pierwszy mecz grają z mało wymagającym rywalem. Jak kurs spadnie poniżej 1.70-1.65, to moim zdaniem już nie warto ruszać. Wiele wyjaśni się dzień przed meczem, kiedy będziemy mogli z większą pewnością mówić o składach.
A w sierpniu? W sierpniu Atletico będzie już miało w pomocy Diego Souzę, jednego z najlepszych rozgrywających w Brazylii, Zostaną Fabiano i Ricardinho, będzie Mendez, który jeśli odpowiednio się zaaklimatyzuje może być gwiazdą ligi. Do tego pomiędzy obroną a atakiem Carvalho i w samym ataku Obina i Tardelli oraz Reinaldo na zmiany. Na bramkarza widzę jednak Aranhę, ostatnio bronił ten ogórek co to z Vitorią zaliczył blamaż (Dominguez? czy jak mu tam?) więc po powrocie &quot;Pająka&quot; powinno być lepiej. Brakuje mi tylko w składzie kogoś pewnego na boki defensywy, stąd możliwe moim zdaniem 3-5-2. Atak ok, pomoc kłopoty bogactwa, obrona trochę poniżej ok, bramkarz w miarę ok. Ciekawy zespół będziemy mieli.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Widzę przygotowania do wznowienia Brasileiro trwają nie tylko na treningach, ale i również na naszym forum;)
Nie wypada mi nic innego jak zgodzic się co do opinii o Atletico Mineiro. Sam jestem ciekaw jak Luxemburgo poukłada linię pomocy. Trzeba poczekac jeszce na Edisona Mendeza do sierpnia co prawda, ale transfery Diego Souzy i Daniela Carvalho bardzo dobre. Zresztą moja opinia jest identyczna jak wyżej na ten temat więc nie będe powtarzał.
Ciekaw też jestem Palmeiras pod wodzą Felipao. Potencjał kadrowy mają spory jak zauważył kacmon. Do tego głośno o przyjściu Jorge Valdivii. Mankamentem pewnie będzie defensywa, przynajmniej tak było przy Campeonato Paulista. Bo ofensywa wygląda &quot;bogato&quot;. Kleber - Ewerthon- Lincoln. A wiecie panowie od kiedy dokładnie Scolari usiądzie na ławce? Bo przeciwko Boca Juniors widziałem prowadził jeszcze inny szkoleniowiec, a grali w sobote/niedziele. A gdzie będzie grac Palmeiras? Wydaje się że na Paceambeu albo na Arena Barueri.
Co do typów to należy chyba ostrożnie podchodzic po miesięcznej przerwie. Wiele roszad kadrowych, trzeba wszystko dokładnie poanalizowac bo siła zespołów mogła ulec zmianie. Niektóre zespoły jak właśnie Palmeiras czy Flamengo to zagadka. Santos też jestem ciekaw jak się zaprezentuje. Co do typów to za dogłębniejszą analize wezme się gdy będą znane już jakieś przewidywane składy i absencje.
A i jeszcze podam link gdzie można znaleśc wszystkie zmiany kadrowe zespołów co napewno się przyda w analizie ▶http://globoesporte.globo.com/futebol/brasileirao-serie-a/noticia/2010/07/vai-e-vem-palmeiras.html
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Wreszcie Atletico MG to nie &quot;Tardelli i spółka&quot;, a prawdziwy zespół. W poprzednim sezonie, gry tylko brakowało Tardelliego za kartki albo przy jakiejś kontuzji, Atletico zupełnie się gubiło i traciło połowę swojej wartości. Teraz po tych wzmocnieniach powinno być inaczej. Mam tylko nadzieję, że Tardelli nie odejdzie, a przecież ofert miał sporo. Z drugiej strony teraz nawet po jego odejściu zespół powinien jakoś wyglądać, a do tej pory wydawało się, że bez Tardelliego Atletico w ogóle nie ma sensu. Jeśli chodzi o bramkę to na razie też stawiam na Arnahę. Fabio Costa długo nie bronił i trudno powiedzieć w jakiej będzie formie. W sumie gdyby był w jakiejś niezłej formie to Santos chyba nie pozbyłby się go tak szybko? Przy ich słabej obsadzie bramki każde wzmocnienie byłoby dobre. A właśnie gdzie jest Carini? Dalej kontuzjowany? W obronie numerem jeden wydaje się Caceres, tylko tutaj kolejne pytanie: kiedy do gry w klubach wracają zawodnicy z MŚ? Pomoc w sierpniu będzie wyglądać znakomicie. Chociaż wydaje się, że za dużo tych dobrych zawodników. Mam nadzieję, że Luxemburgo wie co robi i ma jakiś pomysł na skład i ustawienie zespołu, który tworzy. W ataku Muriqui powinien zostać odpowiednio zastąpiony przez Obinę, chociaż jemu często zdarzają się słabe występy, no i te długoterminowe kontuzje.

Jak już jesteśmy przy wzmocnieniach to Fluminense też się nie obijało w przerwie na MŚ. Drużyna, która przed mundialem wyglądała bardzo dobrze, sprowadziła takich piłkarzy jak Deco, Emerson i Valencia! Trzech świetnych zawodników przychodzi do klubu, który już bez nich sobie świetnie radził. Poza tym udało się zatrzymać Freda, a przecież miał oferty z Europy. Widać, że Flu też tworzy coraz lepszy zespół i razem z Atletico Mineiro powinni liczyć się w tym roku w czołówce.

Mecz Palmeiras – Santos na Pacaembu, a Scolari z tego co wiem miał objąć zespół po Mistrzostwach Świata, czyli jakoś w tym tygodniu. A obrona Palmeiras nadal nie wygląda dobrze. Odszedł Armero, chociaż on akurat w Paulistao 2010 najwięcej psuł. W meczu z Boca defensywa Palmeiras nie popełniała tak głupich błędów, ale tak naprawdę przy obu bramkach mogli zrobić coś więcej. Poza tym większość akcji Argentyńczyków sprawiała im trudności. Nie spodziewam się jakiejś dobrej gry Palmeiras w najbliższych meczach. Dopiero kiedy Scolari przyjdzie i to wszystko ogarnie będzie można oczekiwać od nich czegoś więcej.
 
simons 646

simons

Forum VIP
Caera - Corinthians obie druzyny strzela - NIE @ 2.00 ✅
goscie strzela NIE @ 3.20 ✅
Unibet
Corinthians oslabiony w ofensywie - Ronaldo nie zdazy powrocic na ten mecz, a poza tym ma nadwage, do tego nie zagraja Dentinho i Jorge Henrique. Do tego Caera w ostatnich 5 spotkaniach nie stracila gola, po takich kursach wrto zagrac moim zdaniem
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Na ten typ bym uważał. Dopóki nie pojawiły się informacje o kontuzjach w Corinthians, to właśnie na nich chciałem grać. Teraz faktycznie są trochę osłabieni i mają sporo braków. Jednak w ataku ma wystąpić Defederico i Iarley, a to napastnicy, którzy utrzymaliby się w pierwszej jedenastce nie jednego klubu w Serie A. Atak pozostaje silny i mogą pomęczyć Cearę.

Poza tym dla mnie Ceara skończyła się wraz z odejściem PC Gusmao. Wszystkie sukcesy zawdzięczają właśnie temu trenerowi. Według mnie powoli zaczną spadać w dół i ta dobra pozycja po siedmiu kolejkach już nie wiele będzie znaczyć. To dopiero pod jego wodzą Ceara w poprzednim sezonie zaczęła wygrywać i wywalczyła awans do Serie A. Później zespół objął Rene Simoes, który nie radził sobie z zespołem w rozgrywkach stanowych, a przecież tam grali przeciwko amatorom. Dopiero po powrocie PC Gusmao, Ceara znowu zaczęła wygrywać i tracić mało bramek. Niedawno bawiłem się statystykami i z ciekawości sprawdziłem sytuację PC Gusmao z Cearą.

Ceara w Campeonato Caerense 2010 pod wodzą R.Simoesa: 7 spotkań (1-2-4) i bramki 8:8. Pod jego wodzą Ceara przegrała z takimi „potęgami” jak Ipapitoca, Maranguape czy Ferroviario...

Ceara w CC 2010 z PC Gusmao: 19 spotkań (12-4-3) i bramki 40:11; PC Gusmao wszystko naprawił i Ceara wróciła do łatwych zwycięstw ze słabeuszami z niższych lig.

W poprzednim sezonie również Ceara zaczęła dobrze grać dopiero po objęciu zespołu przez PC Gusmao. Wiadomo, że to są tylko statystyki, ale ostatni rok w Cearze wyglądał właśnie tak, że zespół przegrywał dopóki nie sprowadzano PC Gusmao. To on wywalczył awans do Serie A i to właśnie on uratował honor Ceary w Campeonato Caerense 2010. Ceara z PC w 64 spotkaniach (Serie B, CdB, CC 2010, Serie A) straciła tylko 45 bramek! Z innymi trenerami w 10 spotkaniach stracili 13 bramek... Jak widać to nie obrońcy Ceary są tacy rewelacyjni, ale ich ustawienie i prowadzenie przez PC Gusmao. Widząc dzisiaj nazwiska ich defensorów też ciężko doszukać się tam znanych zawodników.

Teraz zespół obejmuje Estevam Soares. Nie wiele on osiągnął. Raczej jest to znane nazwisko, które wypełnia luki po zwolnionych trenerach. Soares miał już kilkunastu pracodawców, ale chyba w żadnym klubie nie zagościł na dłużej niż pół roku... Poza tym Estevam Soares raczej kojarzy mi się z ofensywną taktyką. W tamtym roku trenował Barueri, które bez żadnych kompleksów atakowało w każdym meczu. Dużo tracili i dużo strzelali. Ceara raczej kojarzy się z klubem spokojnym, bramki 7:1 w siedmiu spotkaniach Serie A mówią same za siebie. Nie wiem czy Soares będzie chciał to zmienić, czy może wykorzysta dotychczasowe atuty swoich podopiecznych. W przerwie na MŚ trenował Cearę w rozgrywkach Copa do Nordeste. Ceara grała tam raczej składem rezerwowym, ale kilka razy Soares wystawił najsilniejszy skład. W najlepszym ustawieniu zagrali np. z Confiancą, z którą zaledwie zremisowali 1:1...

Oczywiście jest to tylko moje zdanie. Może się mylę i najbliższy mecz z Timao nam to udowodni. Dla mnie wygląda to tak jak napisałem. Według mnie Ceara się już skończyła i po wznowieniu rozgrywek będą już tylko spadać w dół. A ja jutro jeszcze będę się zastanawiał nad typem na Corinthians.
 
S 0

stasiu218

Użytkownik
Nie jestem specjalista w lidze brazylijskiej ale co sadzicie o typach Sao Paulo- Avai over 2,5 , Athletico-Cruzeiro under 2,5 oraz fluminense-gremio over 2,5. Prosilbym o wasze sugestie na PW albo w temacie. Pozdrawiam ????
 
faeco 0

faeco

Użytkownik
kacmon, przeczytałem twój post, w którym opisałeś mecze tej kolejki, ale muszę sprostować to, co napisałeś o meczu Santosu. Andre jest już zawodnikiem Dynama Kijów, więc raczej nie wystąpi przeciw Palmeiras :] W ataku zobaczymy zapewne Keirrisona, który został wypożyczony z Barcelony. Zgodzę się, że warto zaryzykować w tym spotkaniu i postawić na Santos, a najlepiej z podpórką. Ten zespół ma ogromny potencjał, a teraz po pozyskaniu Keirissona, który doskonale zna brazylijską Serie A, będzie jeszcze silniejszy. Ja zagram tu jednak bezpiecznie na X2 lub na strzelenie gola przez Santos.
Zgodzę się też co do typu na Sao Paulo, na które też warto zagrać. Reszta meczów nie jest moim zdaniem godna uwagi i nie proponuję grać któregoś z nich, bo mogą się tu dziać różne rzeczy :]
Nie jestem specjalista w lidze brazylijskiej ale co sadzicie o typach Sao Paulo- Avai over 2,5 , Athletico-Cruzeiro under 2,5 oraz fluminense-gremio over 2,5. Prosilbym o wasze sugestie na PW albo w temacie. Pozdrawiam
Tyle jest opcji do zagrania, a ty wybierasz taką loterię, jaką są typy na bramki. Stanowczo odradzam takie granie w tym przypadku, bo mierzą się ze sobą wyrównane zespoły i ciężko przewidzieć, jaka będzie liczba goli. Takie jest moje zdanie, pozdrawiam :]
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
stasiu218: jutro będą składy to zaczniemy myśleć nad konkretnymi typami, ale ja mam plan trzymać się daleko od zakładów na liczbę bramek. Tak na moje oko to w meczu Flu, jeżeli Prudente nie strzeli to może być ciężko. Mecz Atletico PR - Cruzeiro też raczej widziałbym under, ale dla mnie ten mecz to totalna loteria i trzymam się od niego z daleka. Sao Paulo powinno kilka bramek strzelić, ale Avai raczej nic od siebie nie dołoży. Wydaje się, że są lepsze zakłady na ten mecz niż over, chociażby win Sao Paulo. Kurs chyba nie wiele mniejszy. Bardziej w to nie wnikam, bo nie zamierzam nic w tym kierunku grać.
Faeco: Keirrison to transfer międzynarodowy, wiec będzie mógł on grać dopiero w sierpniu. Jeśli chodzi o Andre, z tego co kojarzę miał on odejść dopiero w sierpniu, dopiero po finałach Copa do Brasil. Ganso jest po operacji i może nie grać w tym meczu, to samo Robinho, który dopiero wrócił z MŚ. Może zaczną na ławce. Jak widać ich skład nie wygląda najlepiej, dlatego sam to spotkanie chyba odpuszczę. Tym bardziej, że to właśnie Palmeiras potrafiło znaleźć sposób na sensacyjne pokonanie Santosu w rozgrywkach Paulistao na Vila Belmiro. Zapowiada się ciekawy mecz, ale nie wiem czy warto coś grać.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP

Nareszcie wraca Brasileirao. W nocy ze środy na czwartek o 0:30 polskiego czasu na Morumbi Sao Paulo podejmuje Avai. Faworytem rzecz jasna są gospodarze, którzy w tym sezonie chcą wygrać wszystko co się da czyli Brasileirao i Copa Libertadores. Póki co Sampa po 7 kolejkach zajmuję 7 miejsce z dorobkiem 11pkt. U siebie jak do tej pory grali z dość mocnymi zespołami. Wygrali 1:0 z Palmeirasem i 3:1 z Gremio, a przegrali 0:1 z Botafogo. Ich najbliższy rywal na pewno jest dużo słabszy od poprzednich z którymi przyszło się zmierzyć na Morumbi. W zespole nie ma żadnych osłabień gdyż nikt praktycznie nie odszedł poza Cicinho, który wraca po wypożyczeniu do Romy. Jego miejsce zajmie Jean jako klasyczny prawy lateral. Wiele europejskich klubów pytało o zawodników takich jak Miranda, Hernanes czy Dagoberto ale jak na razie żaden z nich nie opuścił zespołu. Ostatnio słychać także o zainteresowaniu Werderu Brema kolejnym ich zawodnikiem, a mianowicie Richarlysonem. Nikt właściwie nie odszedł no może poza Andre Luisem-środkowym obrońcą, który wzmocnił Fluminense. Bo nie będę tutaj liczył Henrique napastnika, którego na dobrą sprawę w składzie Sampy nie widzialnego oraz Oscara ale ten już dawno się sądził z klubem o rozwiązanie kontraktu i udało mu się to,a teraz będzie grał w Internacionalu.

Avai jak na razie miejsce 13 z dorobkiem 8 punktów. Zdobyli je dzięki zwycięstwom na własnym boisku z Prudente 6:1 i Vasco 2:0. Udało im się zremisować u siebie z Vitorią 0:0 i 2:2 z Cruzeiro na Mineirao. Poza tym przegrali 3:0 z Gremio na Monumental, 0:3 u siebie z Flu i 2:0 z Ceara na Castelao. Jak widać poza początkowymi wygranymi u siebie forma nie najlepsza. Jeżeli dodamy do tego, że tuż przed wznowieniem rozgrywek z zespołu odszedł trener PC Gusmao, który teraz będzie trenował w Katarze to mamy obraz nie ciekawy dla zespołu ze stanu Santa Catarina. Nie zagrają od pierwszej minuty również Savio i Vandinho czyli dwie czołowe postacie zespołu. Jak dla mnie i chyba nie tylko dla mnie dziwna decyzja nowego trenera Avai Antonio Lopesa. Nie zagra bramkarz Ze Carlos, który ma kontuzję. Również nie zagrają środkowy obrońca Leo San i napastnik Leonardo. Czyli jak widać nie ma kilku ważnych graczy dla tego zespołu.

Jak widać po sytuacjach kadrowych obu zespołów to w lepszej sytuacji jest Sampa i jeżeli dodamy do tego własny teren, lepszy zespół i cel którym jest mistrzostwo Brazylii to wszystko się układa w jedną całość czyli zwycięstwo Sampy.

SÃO PAULO: Rogério Ceni, Miranda, Alex Silva e Richarlyson; Jean, Rodrigo Souto, Hernanes, Marlos e Junior Cesar; Dagoberto e Fernandão
AVAÍ: Renan, Patric, Emerson, Gabriel (Émerson Nunes) e Eltinho; Marcinho Guerreiro, Rudnei, Rivaldo e Caio; Robinho e Roberto

Typ:Sao Paulo @ 1,40 Betclick⛔
-------------------------------------------------------------------------------------------
O tej samej godzinie co mecz Sao Paulo-Avai rozpocznie się inne spotkanie 8 kolejki Gremio-Vitoria. Oczywiście faworytem są gospodarze, którzy na Monumental nie zwykli przegrywać i co więcej tracić w ogóle jakichkolwiek punktów tak więc jedna z najsłabszych drużyn wyjazdowych nie powinna mieć żadnych szans w starciu z mocnym Gremio.
Gremio jak na razie punktów 8 i miejsce 12. U siebie w 3 meczach punktów. Wygrali 3:0 z Avai i 2:1 z Atletico Mineiro oraz przegrali 1:2 z Corinthians. Wrócę do ich meczu z Atletico Mineiro gdzie nie zagrali Rafael Marques, Rodrigo, Fabio Santos, Douglas, Willian Magrao, Jonas czy Borges. Ale wygrali zapewne tylko dlatego, że grali u siebie, a tam jak już pisałem wcześniej grają super. Właśnie to jest ich problem, że u siebie super, a na wyjazdach tragedia. A przecież skład mają naprawdę całkiem mocny i trenera także dobrego-Silasa więc ciężko to jakoś racjonalnie wytłumaczyć.
Nie zagra Fabio Rochemback za kartki ale to właściwie jedyne osłabienie zespołu. Absencji Mario Fernandesa już nie liczę właściwie, bo jego nie ma od dłuższego czasu.
Goście właściwie bez osłabień ale jest jeden problem mecz wyjazdowy. Vitoria tak jak Gremio poza swoim stadionem nie istnieje, a dodatkowo są o wiele słabszym zespołem niż ich rywal z Porto Alegre więc muszą wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności by wygrać albo chociaż zremisować ten mecz. Vitoria do tej pory grała 4 wyjazdowe mecze i przegrali aż 3. 2:1 z Fluminense, 1:0 z Ceara, 1:0 z Palmeirasem i udało im się tylko zremisować z Avai 0:0, a i to szczęśliwie bo gospodarze byli dużo lepsi. Ja jakoś nie widzę dla nich za bardzo szans chyba żeby Viafara był wspomagany przez obrońców, a w ataku błyszczał Schwenck z Elkesonem.
Mi jakoś ciężko sobie wyobrazić zdobycie przez Vitorie choćby punktu na Monumental tak więc liczę na łatwe strzelenie goli i zgarnięcie 3 &quot;oczek&quot;. GRÊMIO: Victor, Edilson, Rafael Marques, Rodrigo e Fábio Santos (Neuton); Adilson, Willian Magrão, Leandro e Douglas; Jonas e Borges VITÓRIA: Viáfara, Nino, Anderson Martins, Wallace e Egídio; Vanderson, Ricardo Conceição, Fernando e Ramon; Elkeson e Schwenck

Typ:Gremio @ 1,50 Betclick ⛔

Więcej dzisiaj pojawi się na blogu. Link w podpisie.​
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Wszystko jest już opisane, więc w dużym skrócie:
Sao Paulo - Avai 1 (1.45)
Gremio - Vitoria 1 (1.50)

AKO: 2.175 Unibet ⛔
Na Morumbi nie powinno być niespodzianki. Avai nadal bez Vandinho i Savio, a zmiana trenera w ostatniej chwili może im tylko zaszkodzić.
Gremio u siebie jest zbyt mocne, żeby niepotrafiąca grać na wyjazdach Vitoria zdobyła tutaj jakiś punkt. Tym bardziej, że do ataku wraca Borges i wreszcie z Jonasem będą mogli pokazać na co ich stać.

Flamengo - Botafogo: DNB 2 (2.00 Bet365) ⛔
Flamengo bez bramkarza i napastników. Po tym co pokazali z Goias warto spróbować grać Botafogo. Kurs jak na sytuację w obu klubach bardzo dobry. Botafogo w najsilniejszym składzie, więc powinni wykorzystać swoją szanse i wygrać to spotkanie. W tym roku drużyny Flamengo i Botafogo mierzyły się już trzykrotnie. Dwa razy wygrało Botafogo, a raz Flamengo uratowało remis w doliczonym czasie gry. Jak widać Flamengo ma problemy w derbach, z resztą już w tym sezonie ligowym przegrali z Fluminense. Kurs wart ryzyka.

Poza tym dalej uważam, że piłkarze Corinthians mogą pokonać Cearę, chociaż przy ich kontuzjach będzie to znacznie trudniejsze niż się na początku wydawało.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP

O godzinie 2 polskiego czasu najbliższej nocy na słynnej Maracanie rozpocznie się klasyk Rio de Janeiro Flamengo-Botafogo. Najlepsze jest to, że w tym sezonie obie ekipy mierzyły się ze sobą już 2 razy i oba te pojedynki wygrywali piłkarze Botafogo. Oba mecze rozgrywane były w ramach Campeonato Carioca. Pierwszy z nich to był finał Taca Rio, a drugi półfinał Taca Guanabra. Żeby było lepiej wtedy Botafogo przechodziło ciężkie chwile gdyż były zmiany na stanowisku szkoleniowca zespołu i co się z tym wiąże chwilowy kryzys formy. Pamiętam, że wtedy wszyscy łącznie ze mną nie zastanawiali się kto wygra ten finał Taca Rio tylko ile Flamengo wygra. Rubro-Negro grali ładnie dla oka i przy tym bardzo skutecznie co się mogło podobać wszystkim kibicom oglądającym Carioca. Ale od tamtego czasu zmieniło się właściwie wszystko. Odszedł trener Andrade, który parę miesięcy wcześniej zdobył mistrzostwo Brazylii z Flamengo. Vagner Love wrócił z wypożyczenia do CSKA Moskwa, Adriano poszedł do włoskiej Romy. Odszedł do Legii Warszawa inny napastnik Bruno Mezenga. Bramkarz Bruno jest oskarżony o zabójstwo jakiejś kobiety i raczej z grą we Flamengo albo w ogóle z profesjonalną grą chyba może się powoli żegnać. A szkoda bo naprawdę bronił wyśmienicie w ostatnim czasie. Wyjął wiele rzutów karnych i był takim cichym bohaterem tego zespołu, a tu taka historia. A tutaj filmik, który przedstawia gola zdobytego przez Bruno z rzutu wolnego w meczu z Fluminense z tego sezonu Campeonato Brasileiro:
http://www.youtube.com/watch?v=xrJ4UA7bGJo&amp;amp;feature=related

Poza tym przyszli do zespołu był napastnik Barueri, a ostatnio meksykańskiego Monterrey Vel Baiano, Renato Abreu z jakiegoś katarskiego klubu. Correa z Dynama Kijów. Ale wszyscy ci zawodnicy przyszli z poza Brazylii czyli do gry będą mogli zostać zgłoszeni dopiero od sierpnia więc w meczu z Fogao nie wspomogą swojej nowej drużyny. Przyszedł z Palmeirasu Marquinhos ale on dopiero co został zaprezentowany więc o jego grze nie może być mowy. Co ciekawe na dniach do klubu ma przyjść Ronaldinho ale on jeszcze oficjalnie nie jest zawodnikiem Fla. Co do ich pozycji w tabeli to po 7 kolejkach zajmują miejsce 9 z dorobkiem 9 &quot;oczek&quot;. U siebie grali już 4 razy i zdobyli w tych meczach zaledwie 5 punktów. Remisy z Gremio i Sao Paulo 1:1. Szczególnie z Gremio remis może być rozczarowaniem bo przecież na wyjazdach piłkarze z Porto Alegre spisują się słabo. Zwycięstwo z Prudente 3:1 ale też czytałem, że nie zachwycili wtedy i ledwo co wygrali po dwóch golach w końcówce. Oraz kompromitująca porażka 1:2 z Goias. Forma na Maracanie nie jest zbyt dobra w porównaniu do poprzedniego sezonu gdzie u siebie mogli wygrać z każdym, a teraz już tak nie jest. Drugi powód do zmartwień to te kłopoty kadrowe. Kompletny brak siły w ataku bo jakoś nie przemawiają do mnie zawodnicy tacy jak Vinicius Pacheco czy Diego Mauricio. Spory problem w bramce bo zagra Marcelo Lomba, a tego zawodnika ja jeszcze nie widziałem na oczy i jego postawa dla wielu jest wielką nie wiadomą. Niby wszystko dobrze w obronnie i pomocy ale ja jakoś nie mam zaufania do ich obrony. Jeszcze ciekawostka: w ostatnich dniach nowym kapitanem został prawy obrońca Leo Moura.

Botafogo w okienku transferowym pozyskało dwóch graczy ofensywnych. Maicosuel z Hoffenheimu to ofensywny pomocnik oraz napastnik Jobson, który przyszedł z drugoligowego Brasiliense. W meczu z Fla będzie mógł wystąpić tylko ten drugi bo jak już pisałem wcześniej piłkarze kupieni z poza Brazylii mogą grać dopiero od sierpnia. Odszedł tylko środkowy obrońca Wellington do Cruzeiro ale ja jakoś nie uważam tego za wielką stratę. Tak przedstawia się sytuacja kadrowa Fogao. W tabeli natomiast zajmują 8 miejsce z 9pkt. Na wyjazdach jak do tej pory rozegrali 3 mecze. Wygrali niespodziewanie na Morumbi z Sao Paulo 2:1. Przegrali z Cruzeiro 1:0 i 3:2 z Atletico Paranense ale trzeba dodać, że w tamtym spotkaniu Botafogo prowadziło na początku już 2:0 jednak dali sobie wbić 3 gole ambitnym piłkarzom z Kurytyby. Ja uważam, że Botafogo to drużyna, która jest w stanie wiele zwojować w tym sezonie bo mają naprawdę mocny skład. Atak Caio, Herrera, Loco Abreu(nie zagra z Flamengo gdyż dopiero co wrócił z Mundialu z reprezentacją Urugwaju) i Jobson. W pomocy jest znakomity egzekutor rzutów wolnych Lucio Flavio, Maicosuel, Sandro Silva czy Leandro Guerreiro. W obronie mają Antonio Carlosa, który jak dla mnie jest opoką ich defensywy, a także potrafi strzelać gole co pokazał już w tym sezonie. W bramce dobry golkiper Jefferson. Może i 9 punktów to nie dużo ale grali już z takimi rywalami jak Sao Paulo, Cruzeiro, Corinthians, Santos czy zawsze trudny rywal derbowy Vasco. Jak sami widzicie nie mieli łatwego terminarza i dzisiaj pomimo wielu kłopotów Flamengo też łatwo nie będzie gdyż nie zapomnijmy, że są to derby i presja ze strony kibiców będzie ogromna.

Myślę, że to co wszystko tutaj opisałem składa się w całość i zobaczymy zwycięstwo Botafogo ale czy tak się stanie zobaczymy około godziny 4 nad ranem.
FLAMENGO: Marcelo Lomba, Leonardo Moura, Welinton, Ronaldo Angelim e Juan; Rômulo, Willians, Kleberson e Petkovic; Vinicius Pacheco e Diego Maurício
BOTAFOGO: Jefferson, Antônio Carlos, Fábio Ferreira e Fahel; Alessandro, Leandro Guerreiro, Sandro Silva, Lucio Flavio e Marcelo Cordeiro; Herrera e Caio

Typ:Botafogo @ 2,65 Betclic⛔
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom