>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie - kontuzje, ciekawostki, transfery.

Status
Zamknięty.
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Reforma rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2013/14

Rada nadzorcza Ekstraklasy SA zdecydowała na dzisiejszym spotkaniu o projekcie reformy rozgrywek. Już od przyszłego sezonu każdy zespół rozegra po siedem dodatkowych spotkań.
Na portalu ekstraklasa.tv pojawił się krótki komunikat w tej sprawie: „Po pełnej, 30-meczowej rundzie zasadniczej drużyny zostaną podzielone na pół - na grupę mistrzowską i spadkową. Każda z nich rozegra później po siedem dodatkowych meczów. Te wyżej sklasyfikowane cztery u siebie, trzy na wyjeździe, sklasyfikowane niżej – odwrotnie”

źródło: ekstraklasa.tv
&quot;Zamach stanu&quot; raczej. Bez poparcia większości udziałowców.
Grupa spadkowa &quot;cieszyć się&quot; będzie okołozerową oglądalnością.
Słabi walczący ze słabymi (nawet tylko o to aby nie spaść) nie przyciągną na stadiony ani tłumów ani reklamodawców.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Osobiście również mam wątpliwości co do tego pomysłu. Już dzisiaj widać po trybunach że mecze Ekstraklasy nie przyciągają tłumów widzów. Po reformie gdy dojdzie do pojedynków np. Podbeskidzie - GKS nie ma co liczyć na duże zainteresowanie. A co za tym idzie mniejsze wpływy z reklam. Natomiast kij ma dwa końce. Na więcej widzów oraz wpływy z reklam będą mogły liczyć drużyny będące w tej &quot;lepszej&quot; grupie. Tylko czy patrząc na trudną sytuację finansową mniejszych klubów będzie to korzystne dla nich a co za tym idzie dla polskiej najwyższej klasy rozgrywkowej?
 
B 3

broda91

Użytkownik
Dla mnie ta reforma jest strasznie nie zrozumiała !? Czemu ma to służyć ?? Urozmaicenie ligi? Dłuższy sezon do grania ? Czy wypchanie komuś kieszeni pieniędzmi :p? Moim zdaniem jeśli chcieli zrobić reformę to powinni zwiększyć ligę do 18 zespołów i w ten sposób też zwiększyła by się liczba meczy w sezonie oraz zmniejszyła przerwa zimowa oraz letnia ,bo to powinien być piorytet na czas dzisiejszy ! (Widać to po polskich zespołach grających w Europejskich pucharach). Nie którzy mówią kim zwiększyć jeśli w pierwszej lidze połowa zespołów nie dostanie licencji w Ekstraklasie! To PZPN jeśli chce reformy dla lepszej polskiej piłki to powinien zmniejszyć do 14 zespołów i grać np nie 2 rundy tylko 3 ! Ekstraklasa była by bardziej wyrównana (popatrzmy teraz na tabele bez GKS i podbeskidzia ,miał by kto walczyć o utrzymanie bo jest nawet ścisk w tej części tabeli) a tak teraz podzielą tabelę na mistrzowską i przegraną i powiedzmy sobie szczerze o co będą grały zespoły 7,8,9,10 moim zdaniem o nic :p Moim zdaniem reforma bezsensu , wogóle kiedyś już chyba było takie coś u nas i chyba nie przyniosła wiekszego efektu !
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Najlepszy system dla naszej piłki to coś na wzór Szkocji tylko, że 10 drużyn, każdy z każdym po 4 mecze.

Wtedy produkt pod nazwą Ekstraklasa miałby prawo bytu. Nie chcę rozdzielać komu się należy miejsce w lidze, a komu nie, ale poziom Ekstraklasy oraz 1 Ligi podniósł by się moim zdaniem znacząco.

I bez podziałów na grupę mistrzowską/spadkową.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Na Słowacji graja ze sobą 3 razy i jest ok.
Nie rozumiem po co takie dziwolągi robić,już raz zrobili podział na grupy i wiekszego g... nie widziałem(nie wspominając o tym,że przez to musiałem grać w najlepszego CMa ze zje... ligą).
Myślę,że mam dobry pomysł dla nowego zarządu PZPN,przecież możnaby wprowadzić wzorem skoków narciarskich - przeliczniki za wiatr,a może coś z koszykówki i bramki za 2 punkty?
Przemyśl to Zbysiu,może Zawisza już powinna trenować telemark.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Czyli w tej grupie mistrzowskiej będzie 7 meczy tak? Niby jak będą losować gospodarza meczu? Bezsensu. Dosyć, że poziom słaby, nowe stadiony mają 90% widowni na najważniejszych meczach (a czasem nawet mniej) to jeszcze grupy dopisali. Już raz tak było i odstąpili od tego pomysłu.
Także w sezonie 2001/2002 rozgrywki zorganizowano w grupach – na jesieni w dwóch równorzędnych A i B, a na wiosnę w grupach mistrzowskiej (walczącej o miejsca 1-8) i spadkowej (walczącej o miejsca 9-16).
ps. co ze Śląskiem, jak z długiem, znane są już jego losy?
 
J 5

jastov

Użytkownik
To są jakieś kpiny. Dziennikarze chwalą ten głupi pomysł tłumacząc się, że system ten &quot;spłaszczy&quot; naszą lige i emocje będą do ostatniej kolejki. Nasza ekstraklasa i tak jest juz prosta jak deska i każdy może wygrać z każdym. Walka o mistrza trwa do samego końca co w pewien sposób świadczy o słabym poziomie rozgrywek. Spośród kilku rozwiązań wybrano najgorszą.... przecież możnaby było powiększyć rozgrywki bądź wprowadzić miejsca barażowe w ramach walki o utrzymanie. Co jest takiego fajnego w wyrównanej walce? Od lat czekam na 2 kluby które ścigalyby się o mistrza deklasując po drodze reszte stawki i z dużym zapasem punktowym zakończyć sezon na wysokim miejscu tak jak to jest w lidze hiszpanskiej ,angielskiej czy niemieckiej.Co z tego ,ze za 2 lata jakiś klub cierpliwie zbuduje drużynę i zasłużenie zdobędzie dużą ilość punktów jak jakieś pacany odbiorą im połowę punktów i spłaszczą cały dorobek. Skoro ten pomysł skutecznie uatrakcyjni ligę to dlaczego bundesliga nie idzie tym śladem?
bo to niepoważne.
 
B 3

broda91

Użytkownik
No ale nie oszukujmy się ! polska piłka jest daleko za Europą i ukazuje nam to reprezentacja oraz LM lub LE .Wszyscy Polacy są spragnieni sukcesu w polskiej piłce chociaż jakiegoś minimalnego lecz takie reformy na pewno nam nie pomogą ujrzeć to zbyt szybko !
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Ciekawostka odnośnie jutrzejszego meczu pomiędzy Wisłą, a Piastem. Piast Gliwice ostatni remis na wyjeździe zanotował 30 październik 2011 roku. Grał wtedy z Zawiszą Bydgoszcz, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
Sam obstawiłem wygraną Wisły, ale teraz jak zobaczyłem tę serię to nabrałem trochę wątpliwości.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
To chyba nie powód by twierdzić, że nigdy nie zremisują ;)
Ogólnie stawianie na Wisłę to podwójne ryzyko.Prócz wyniku trzeba przewidzieć czy gra im się będzie układać, czy po raz kolejny będzie kabaret w wykonaniu jednych z lepiej opłacanych w lidze gwiazdorów
edit:
też mam nadzieje że Wisła zdobędzie 3 pkt, jednak ja jakiejś konkretnej stawki nie zagrał bym na to spotkanie.Co do wspomnianej passy to mogą ją nawet utrzymać i wygrać w Krakowie, dla mnie jutrzejszy mecz jest zagadką, nie wiem kompletnie czego się po nich spodziewać po tym co zobaczyłem w Gdańsku.Potencjalny występ od pierwszych minut Garguły i Boguskiego w moich oczach oznacza męczarnie w tym meczu.
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Każda passa kiedyś się kończy;)
Liczę na to, że piłkarze (chociaż w przypadku niektórych osób, to za dużo powiedziane) przed własnymi kibicami będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Kto oglądał mecz w Gliwicach na początku października zeszłego roku ten wie co wtedy pokazała Wisła. Totalny brak koncepcji na grę, istna błazenada (o bramce na 1:0 nawet nie będę pisał...)
link).
Sporo kibiców ma w pamięci to spotkanie i jest rządnych rewanżu.
Seria Piasta jednak nie daje mi spokoju. Mam nadzieję, że jeszcze ją przedłużą tracąc w niedzielę 3 pkt ????
 
nicolante 149

nicolante

Użytkownik
Ciekawostka odnośnie jutrzejszego meczu pomiędzy Wisłą, a Piastem. Piast Gliwice ostatni remis na wyjeździe zanotował 30 październik 2011 roku. Grał wtedy z Zawiszą Bydgoszcz, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
Sam obstawiłem wygraną Wisły, ale teraz jak zobaczyłem tę serię to nabrałem trochę wątpliwości.
ja zagram tylko live ten match a cie powiem dlatego,Wisla ze Idzie u cebie zagrali nie zle i powinni wygrac jezeli dali rzut karnego,u Wawa ze Polonia pokaziwali charatkera i potrafili od 1-0 do 1-2,u cebie ze Pogon latwy wygrali ale u Gdansk bardzo zle zagrali ale jest mozliwe kto druzyna cie preparuje na puchar bo inna droga do puchari nie maion,jutro nie wierze kto graion na max bo jezeli tak potem cieski u wroclawia zagrac na max a slask masz nawet jeden dzien przerwa bo zagrali dzis a u Wroclaw bede ciesko dla Wisla robic nawet remis,dzis Slask kto nie zagrali naisilna skad pokaziwali kto maio charatker bo Gornik to nie jest Widzew albo Pogonia to jest cieska druzyna,jutro myslec kto Wisla bede robic jaki turn-over dlatego myslec kto cieski match a chyba +0,5 jest nailepej typ bo Piast jest druzyna kto potrafic zagrac pilka na wiazdowi match i maion pilkarzi jak Jurado albo Robak jezeli bede zagrac kto latwo szelaion,cieski match lepej live albo no-bet,ale myslec kto Korona jutro wygrac bo dla Belchatowie jest tempo dla koniec pecha ????
 
lukasz99 167

lukasz99

Użytkownik
Mecz Jaga - Pogoń ustawiony.

W piątek gruchnęła informacja o
podejrzanych zakładach na mecz
1. ligi Zawisza - Arka. Wysokie
stawki plus konkretny zakład -
zwycięstwo Zawiszy dwoma golami
- wzbudziły podejrzenia
bukmacherów i PZPN. &quot;Fakt&quot;
zauważa, że mocno podejrzane jest
też spotkanie z ostatniej kolejki
Ekstraklasy (Jagiellonia - Pogoń),
gdyż już przed nim autor jednego z
wpisów na forach internetowych...
znał jego przebieg.
Zbigniew Boniek objął mecz
specjalnym nadzorem. Na
szczęście, być może ze strachu
przed konsekwencjami, piłkarze
walczyli na całego. Skończyło się
na 0:0. Jeśli ktokolwiek próbował
to spotkanie ustawić, to mamy dla
niego złą informację. Oszuście,
jeśli chcesz wzbogacić się u
bukmachera, jesteś pod lupą UEFA.
Jak udało się dowiedzieć Faktowi,
kiedy Boniek zadzwonił do szefa
UEFA Michela Platiniego, aby
zgłosić problem ten szybko
sprawdził, że mecz Zawisza - Arka
rzeczywiście wzbudza podejrzenia.
Francuz spojrzał tylko na ekran
swojego komputera.

Szef europejskiego futbolu ma
dostęp do specjalnego systemu
Bet Radar, w którym działa ponad
300 bukmacherów z całego świata.
Dzięki niemu firmy porównują
między sobą kursy, wyłapują
zmiany w zakładach, nominują
podejrzane mecze.
Gdy coś jest nie tak zmienia się
status spotkania, a regionalni
opiekunowie zgłaszają
nieprawidłowości. Każdy mecz,
nawet z niższych lig jest pod lupą
systemu, a tym samym UEFA.
Gdy pod lupę poszło starcie
Zawiszy z Arką, w kilku serwisach
internetowych pojawił się dziwny
wpis dotyczący meczu Jagiellonia -
Pogoń. Autor napisał, aby obstawić
dwa zakłady - w regulaminowym
czasie gry zobaczymy czerwoną
kartkę i zostanie podyktowany rzut
karny. Sprawdziło się w stu
procentach! Przypadek?
- Po prostu mam swoje źródła.
Mecz był pewnie ustawiony, bo to
od takiego gościa mam, co siedzi
w tym głęboko - skomentował po
meczu autor wpisu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Czerwona kartka faktycznie z dupy bo tam nawet faulu nie było, co do karnego ręka wystawiona i celny w nią strzał z wolnego :cool: No ale każdy co tydzień może sobie pisać że jest jakaś ustawka pod innym nickiem i w końcu mu wejdzie.Po co ustawiać mecze na Karne czy Czerwień jak można sobie rogi ustawiać czy zwyczajnie żółtą karteczke.
 
B 3

broda91

Użytkownik
W związku z przedłużeniem umowy pomiędzy Ekstraklasą SA a platformą nc+ zmianie uległy kanały, na których na stałe pokazywane są mecze T-Mobile Ekstraklasy. Od 21. kolejki T-ME mecze są pokazywane w następującym porządku:
piątek
(18.00) Transmisja: Canal+ Sport HD, nSport HD, Polsat Sport HD / Polsat Sport Extra HD
(20.45) Transmisja: Canal+ Family HD
sobota
(13.30) Transmisja: Canal+ Family HD, Polsat Sport HD / Polsat Sport Extra HD
(15.45) Transmisja: Canal+ Family HD, nSport HD, Polsat Sport HD / Polsat Sport Extra HD
(18.00) Transmisja: Canal+ Family HD
niedziela
(14.30) Transmisja: Canal+ Family HD, Polsat Sport HD / Polsat Sport Extra HD
(17.00) Transmisja: Canal+ Family HD
poniedziałek
(18.30) Transmisja: Canal+ Family HD, Eurosport 2 HD

Inny porządek będzie dotyczył dwóch ostatnich kolejek sezonu, kiedy tradycyjnie wszystkie mecze rozgrywane są o tej samej porze.
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Kolejne plotki o ustawionym meczu. Tym razem na celowniku spotkanie Ruchu Chorzów i Podbeskidzia.

PRZEGLĄD PRASY. Według komentatora &quot;Rzeczpospolitej&quot; okoliczności, w jakich chorzowianie tracili bramki w piątkowym meczu ekstraklasy z Podbeskidziem (1:3), budzą wiele wątpliwości.

Autorowi komentarza w &quot;Rz&quot; Stefanowi Szczepłkowi, chodzi zwłaszcza o drugą i trzecią bramkę dla gości. Oba gole padły po ewidentnych błędach obrony niebieskich.

&quot;Oczywiście można przyjąć, że obrońcy Ruchu są wyjątkowymi nieudacznikami i takie błędy w ich wykonaniu wynikają z braku umiejętności. Wolałbym bardziej wierzyć w to (chociaż Ruch jest wicemistrzem Polski) niż w krążącą po trybunach stadionów wersję o sprzedaży, bo na wyniku 1:3 można było zarobić u bukmacherów spore pieniądze. W wersję drugą, że Podbeskidzie musi się utrzymać, nie wierzę&quot; - pisze dziennikarz &quot;Rz&quot;.

Komentator bierze też pod uwagę wariant, że piłkarze Ruchu, przegrywając, chcieli doprowadzić do zwolnienia trenera Jacka Zielińskiego.

Ruch Chorzów: To absurdalne i niedorzeczne

O komentarz do rewelacji &quot;Rzeczpospolitej&quot; poprosiliśmy Donatę Chruściel, rzecznika prasowego Ruchu Chorzów:

- Te sugestie są tak absurdalne i niedorzeczne, że nawet nie ma sensu oficjalnie ich komentować. Gdyby klub to zrobił, to oznacza, że przywiązuje do nich jakąś wagę. A tak nie jest. Po nieudanym meczu, a takim z pewnością było spotkanie z Podbeskidziem, należało się spodziewać najróżniejszych reakcji, także takich jak ta w &quot;Rzeczpospolitej&quot;. My w Ruchu nie jesteśmy samobójcami, rzut oka na tabelę wskazuje, że w obecnej sytuacji każdy punkt jest dla nas na wagę złota. Gdybyśmy na ligę patrzeć, tak jak dziennikarz &quot;Rzeczpospolitej&quot;, to wynik co drugiego meczu budziłby podejrzenia - powiedziała Chruściel.

Jednocześnie Chruściel potwierdziła, że dziś po południu dojdzie do spotkania prezesa Ruchu Dariusza Smagorowicza z trenerem Jackiem Zielińskim.
Jak dla mnie jest to po prostu śmieszne. To, że bramki 2 i 3 bramka (zwłaszcza 3) dla Podbeskidzia padła po rażących błędach obrońców nie jest podstawą do oskarżania o ustawienie meczu. Polska liga jest po prostu na żałosnym poziomie i gdyby każde spotkanie, w którym bramki padałby w dziwny sposób miało być ustawionym, to nie mielibyśmy kolejki bez ustawionego spotkania...
Tak samo ze spotkaniem Jagiellonii z Pogonią. To, że gościu wytypował rzut karny i czerwoną kartkę, a potem pisze, że ma znajomości ma świadczyć o tym, że spotkanie rzeczywiście było ustawione? To co w takim razie z użytkownikiem Calanau z tego forum? Przecież on wytypował dokładny wynik spotkania Lechii z Wisła w 20 kolejce! On to dopiero musi mieć znajomości!

Dla mnie to jest po prostu śmieszne, a jeżeli szukać już ustawionych spotkań, to na pewno nie na tym poziomie rozgrywek...
Nie wiem, czy temat rzekomo ustawionych spotkań ma być tematem zastępczym dla gry polskiej reprezentacji, który wszystkim się już znudził, czy po prostu ludzie potrzebują jakiejś wielkiej sensacji...
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Bardzo śmieszna sytuacja coraz więcej mówi się o naszej rzekomej lidze.... w kontekście ustawiania spotkań kto miałby pomysł żeby na tym etapie ustawiac mecze tym bardziej w naszej lidze. Trochę to żałosne i takim sposobem zwolenników sobie nie załatwimy..
 
troglak 312

troglak

Użytkownik
Kołtoń: Mega kontrakty w Polonii - Król wiedział, co bierze
Dotarliśmy do listy płac Polonii Warszawa w momencie przejmowania klubu przez Ireneusza Króla. Przeciętny kontrakt wówczas to 50-60 tysięcy złotych miesięcznie. A rekordziści mieli nawet ponad 100 tys. Nowy właściciel doskonale wiedział jaką drużynę przejmuje jednak z bieżącym finansowaniem &quot;Czarnych Koszul&quot; zupełnie sobie nie radzi.
Trzeba przyznać, że poprzedni właściciel Józef Wojciechowski niebotycznie wywindował poziom zarobków w Polonii. Jednak kto bogatemu zabroni? Wojciechowski sprzedając klub Królowi za 5 milionów złotych, zarazem umorzył drużynie, aż 30 milionów złotych długu w stosunku do swoich spółek.
Szokująca lista płac
Oto fragment dokumentu przygotowanego dla Ireneusza Króla z początku lipca 2012 roku, dotyczący kadry pierwszego zespołu:
&quot;1. Aviram Baruchyan, pensja - 20 tysięcy euro miesięcznie, kontrakt od 2.1.2012 do 30.6.2014, od nowego sezonu zmiana wynagrodzenia
2. Marcin Baszczyński, pensja - 20 tysięcy euro miesięcznie, kontrakt od 1.7.2011 do 30.6.2013
3. Tomasz Brzyski, pensja - 46 tysięcy złotych miesięcznie, kontrakt od 1.2.2010 do 30.6.2014, depozyt 9 tysięcy złotych netto miesięcznie
4. Edgar Cani, pensja - 14 167 euro miesięcznie, kontrakt od 1.7.2011 do 30.6.2015, depozyt 2833 euro netto, co sezon zmiana wynagrodzenia i od 1.7.2012 już bez depozytu
5. Dorde Cotra, pensja - 60 tysięcy złotych miesięcznie, kontrakt od 28.1.2011 do 30.6.2013, depozyt 12 tysięcy złotych netto
6. Vladimir Dvalishvili, pensja - 28 tysięcy euro miesięcznie, kontrakt od 11.1.2012 do 30.6.2014, od nowego sezonu zmiana wynagrodzenia
7. Michał Gliwa, - pensja 50 tysięcy złotych miesięcznie, kontrakt od 1.7.2008 do 30.6.2015, depozyt 10 tysięcy złotych miesięcznie
8. Daniel Gołębiewski, pensja - 25 tysięcy złotych miesięcznie, kontrakt 5.8.2008 do 30.6.2013, zawodnik do 30.6.2012 na wypożyczeniu
9. Tomasz Jodłowiec, pensja - 110 tysięcy złotych miesięcznie, kontrakt od 1.7.2006 do 30.6.2014, depozyt 22 tysiące złotych brutto
10. Adam Kokoszka, pensja - 60 tysięcy złotych miesięcznie, kontrakt od 19.1.2011 do 30.6.2014, depozyt 12 tysięcy złotych netto, od nowego sezonu zmiana wynagrodzenia
11. Adam Pazio, pensja - 2500 złotych miesięcznie, kontrakt od 1.7.2010 do 30.6.2016
12. Łukasz Piątek, pensja - 45 tysięcy złotych, kontrakt od 1.8.2008 do 30.6.2014, depozyt 9 tysięcy złotych netto
13. Miłosz Przybecki, pensja - 27 tysięcy złotych miesięcznie, kontrakt od 1.7.2011 do 30.6.2014, depozyt 5 tysięcy złotych brutto, od nowego sezonu zmiana wynagrodzenia, zawodnik do 30.6.2012 na wypożyczeniu
14. Sebastian Przyrowski, pensja - 50 tysięcy złotych miesięcznie, kontrakt od 1.7.2005 do 30.6.2015, depozyt 10 tysięcy złotych brutto
15. Łukasz Teodorczyk, pensja - 15 tysięcy złotych miesięcznie, kontrakt od 1.3.2010 do 30.9.2013
16. Aleksandar Todorovski, pensja - 12 tysięcy euro miesięcznie
17. Jakub Tosik, pensja - 60 tysięcy złotych miesięcznie, kontrakt od 1.7.2010 do 30.6.2014
18. Paweł Wszołek, pensja - 10 tysięcy złotych miesięcznie, kontrakt od 1.7.2009 do 30.6.2015, od nowego sezonu zmiana wynagrodzenia&quot;.
Z tego zestawienia widać, że walka o czołowe lokaty w T-Mobile Ekstraklasie kosztuje. W osiemnastce piłkarzy na początku sezonu 2012/2013 tylko Adam Pazio zarabiał mało. Rekordziści - Gruzin Władimir Dwaliszwili i czołowy polski obrońca, Tomasz Jodłowiec mieli umowy gwarantujące ponad 100 tysięcy złotych miesięcznie. Prawa do tych piłkarzy zachował zresztą Wojciechowski. Zimą Dwaliszwili i Jodłowiec znaleźli się w Legii Warszawa - ten drugi po półrocznej grze w Śląsku Wrocław.
by Roman Kołtoń / PolsatSport.pl
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom