>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Dyskusje o Ekstraklasie - kontuzje, ciekawostki, transfery.

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
No niestety tak polska rzeczywistość , że zamiast dawać szanse młodym to sprowadzanay jest &quot;szrot&quot; z zagranicy. Na szczęście te lata powoli mijają. Co do Traore to owszem utrata takiego grajka to spore osłabienie T-ME.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Legia Warszawa rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z Markiem Jóźwiakiem. Przez ostatni rok piastował on stanowisko dyrektora do spraw transferów stołecznego klubu.
Jóźwiak był związany z Legią od 25 lat. Najpierw przez wiele lat był zawodnikiem pierwszego składu, a następnie po zakończeniu piłkarskiej kariery został skautem. Pośredniczył między innymi w transferach Moussy Ouattary i Rogera Guerreiro.
14-krotny reprezentant Polski w kolejnych latach był między innymi dyrektorem wyszkolenia sportowego i dyrektorem sportowym.
- Pracowałem tyle lat w Legii i nie jest łatwo się rozstać z tym klubem. Ale już się pakuję, w poniedziałek opuszczam biuro i zaczynam pracę na własny rachunek. Na pewno zostanę przy piłce. Może w innym klubie jako dyrektor, trener albo agent - powiedział Jóźwiak.
----------------------
Dariusz Kubicki został nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Nowy szkoleniowiec podpisał kontrakt do czerwca 2014 roku.
Transfery.info.
Myślę dwa hity do dyskusji na wekeend.

Napastnik Zagłębia Lubin Darvydas Šernas został wypożyczony do końca sezonu do tureckiego Gaziantepspor Kulübü - informują litewskie media.
Turecki klub może także skorzystać z opcji pierwokupu Litwina.
28-letni Šernas w ostatniej rundzie rozegrał 11 spotkań dla Zagłębia Lubin i zdobył jedną bramkę.
Zespół Gaziantepsporu po rozegranych siedemnastu kolejkach zajmuje 14. miejsce w tabeli tureckiej ekstraklasy.
eurofutbol.pl
 
Z 729,5K
Kamil Sylwestrzak zawodnikiem Korony Kielce


Kamil Sylwestrzak przeniósł się z Chojniczanki Chojnice do występującej w T-Mobile Ekstraklasie Korony Kielce. To drugie wzmocnienie kielczan w zimowym oknie transferowym.


Kamil wystąpił we wszystkich meczach, a jego dobra postawa została zauważona przez klub z Kielc. Piłkarz został zaproszony na testy, które zaowocowały kontraktem. W ostatnich dniach toczyły się negocjacje z Koroną. Zawodnik przyszedł do chojnickiego klubu z Chrobrego Głogów latem.
- Dziękujemy Kamilowi za grę w naszym klubie, bardzo doceniamy jego zaangażowanie i wspaniałą postawę nie tylko na boisku piłkarskim, ale również poza. Cieszymy się , że zawodnik grający w Chojniczance otrzyma szansę gry w Ekstraklasie, zdajemy sobie sprawę jak trudno będzie go zastąpić. Transfer ten pokazuje, że każdy poprzez pracę i wolę walki ma szansę na grę w najwyższej lidze w Polsce. Pozostaje nam życzyć Kamilowi wielu sukcesów - powiedział dyrektor sportowy Maciej Chrzanowski
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Kamil Kosowski po przejściu testów medycznych, podpisał półroczną umowę z Wisłą Kraków. Wczoraj &quot;Kosa&quot; rozwiązał swój kontrakt z GKS-em Bełchatów, co otworzyło mu drogę do związania się z &quot;Białą Gwiazdą&quot;.
http://ekstraklasa.net/kamil-kosowski-podpisal-kontrakt-z-wisla-krakow,artykul.html?material_id=50f119c4142d5c9741000000
Biała Gwiazda leci po majstra, z grubej rury.
Majstrowie to u nas są ale na budowie ;)
Ten sezon, to walka o godne wyniki a jeśli się uda, puchary europejskie via Puchar Polski.
Odbudowa Wielkiej Wisły nastąpi. W następnym sezonie. Wtedy też walka o Mistrza Polski.
Kamil Kosowski, za pół roku prawdopodobnie zakończy w Wiśle swoja karierę piłkarską. I zostanie Jej skautem.
 
3mil 0

3mil

Użytkownik
W koncu jakis konkretny transfer w tej lidze. We wszystkich druzynach prawie nic sie niedzieje co by mialo jakos je wzmocnic. Gornik i Polonia sie oslabiaja i poleca znacznie w tabeli.
 
mara_1986 3

mara_1986

Użytkownik
Ja bym nie przeceniał tego transferu. Teodorczyk strzelił 5 bramek w lidze a taki Ślusarski 8. Poza tym chłopak gorąca głowa, za mało pokory.

Brzyski rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron i prawdopodobnie podpisze umowę z Legią.

Co do rozkładu Polonii, na tą chwilę można zaryzykować typ długodystansowy:

tobet: Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk typ: 2 3.25 ;)
 
Z 729,5K
Lubos Hanzel nowym piłkarzem Jagiellonii
25-letni Słowak Lubos Hanzel został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Grający na pozycji lewego obrońcy zawodnik pozytywnie przeszedł testy sportowe i związał się z Jagiellonią półroczną umową, która zawiera opcję przedłużenia do końca 2015 roku.
Hanzel w Białymstoku pojawił się w czwartek i odbył zaledwie jeden trening z drużyną na boisku. Dość szybko przekonał do siebie sztab szkoleniowy, efektem czego było finalizacja umowy.
Lubos Hanzel (ur. 7.05.1987 r.) pochodzi ze Słowacji i występuje na pozycji lewego obrońcy. W swojej karierze zaliczył krótki epizod w Bundeslidze. W rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 wypożyczony był do Schalke 04 Gelsenkirchen, gdzie kariery jednak nie zrobił i w rundzie wiosennej wrócił do macierzystego Spartaka Trnawa. Hanzel na swoim koncie ma jeden występ w reprezentacji Słowacji.
 
mareq_7 134

mareq_7

Użytkownik
Paweł Wszołek znowu zmienił zdanie na temat transferu do Hannoveru i przestał odbierać telefony. Na miejscu Niemców już ostatecznie dalibyśmy sobie spokój, bo sytuacja robi się coraz bardziej niepoważna.
Ciekawe, czy to dziennikarska kaczka, czy prawdziwe doniesienia. Swoją drogą zastanawiam się co tutaj tak trzyma Pawła...
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Swoją drogą zastanawiam się co tutaj tak trzyma Pawła...
Chęć dalszego ogrania się, a będzie go miał w pełni. A tam wyjeżdżając już teraz może się zasiedzieć na ławce. A po tej rundzie już z większym doświadczeniem może odejść i z nowym teamem przygotowywać się do nowego sezonu w pełni i od początku.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Co do sprawy Wszołka to ten wywiad powinien trochę rozjaśnić sytuację bo kolega @dawczan jakiś spam wrzucił.

Paweł Wszołek w rozmowie z 2x45.com.pl zapewnia, że nigdy jednoznacznie nie określił się co do chęci odejścia z Polonii do Hannoveru. Tego transferu chcieli wszyscy, tylko nie on. - Non stop nalegali, zostałem postawiony pod ścianą. Już nie było nikogo, kto mi pomagał, wszyscy chcieli tylko zarobić. Jestem tym potwornie zmęczony - mówi nam skrzydłowy Polonii Warszawa.
2x45.com.pl: - Kolejny zwrot ws. twojego transferu do Hannoveru. Ponoć nawet nie odbierałeś telefonów od Niemców. To prawda?
Paweł Wszołek:
- Nie chce mi się o tym rozmawiać, naprawdę. Wszyscy mają do mnie teraz wąty, jakbym nie wiadomo co zrobił, a w ogóle nie ma tu mojej winy.

- Czy kiedykolwiek określiłeś się jednoznacznie: &quot;tak, odchodzę, lecę do Hannoveru i po badaniach podpisuję kontrakt&quot;?
- Nie, nigdy nie powiedziałem wprost, że na pewno odchodzę. W pewnym momencie zacząłem się trochę gubić, bo z każdej strony na mnie naciskano. Wie pan chyba, jak to jest, w takich chwilach zaczynasz się plątać i już nie wiesz, co masz robić.

- Wszyscy chcieli tego transferu, tylko nie ty?
- Dokładnie. Wszyscy, po prostu wszyscy! Non stop nalegali, zostałem postawiony pod ścianą. Już nie było nikogo, kto mi pomagał, wszyscy chcieli tylko zarobić. Jestem tym potwornie zmęczony.

- Z transferu ostatecznie nici?

- Tak. Odpuszczam definitywnie. To wszystko, co mogę powiedzieć.

- Prezes Ireneusz Król nie był zły? Tomasz Brzyski jeszcze w poniedziałek mówił nam, że to właśnie w twoim transferze pokładał największe nadzieje na poprawę klubowych finansów.
- Powtórzę: nigdzie nie idę. To była moja pierwsza myśl. Jeśli mam odejść, to latem, na spokojnie.

- Skąd w takim razie druga strona twierdziła z całą pewnością, że wszystko przesądzone? Dorobiono ideologię?

- Był moment, że już sam nie wiedziałem, co o tym wszystkim myśleć. Jedni gadali to, drudzy tamto. Od początku mówiłem mojemu agentowi Jarosławowi Kołakowskiemu, że zamierzam zostać w Polonii do końca sezonu. Wiosną chcę udowodnić, że niektóre dobre mecze z rundy jesiennej w moim wykonaniu nie były dziełem przypadku. Chcę się przekonać, że potrafię zagrać cały sezon na wysokim poziomie, to mnie wzmocni psychicznie i pozwoli nabrać większej pewności. Do tego Hannover za dwa dni wznawia rozgrywki, a ja dopiero co zacząłem przygotowania z Polonią. Z tych trzech powodów nie paliłem się do wyjazdu. Potem nagle przyszła oferta i wszyscy naciskali. To była mega szalone. Ani trochę pozytywnie nie byłem nastawiony do odejścia już zimą, ale potem zaczął robić mi się w głowie mętlik. Jestem młody, nie mam obycia z takimi sprawami. Zebrałem kolejne doświadczenie.

- Wyjątkowo trudne doświadczenie, jak widać...
- Nie da się ukryć, istne szaleństwo. Z dnia na dzień postawiono mnie przed faktem dokonanym. Był nawet moment, że lekko się podłamałem.

- Teraz jednak ludzie mówią, że Paweł Wszołek przestraszył się transferu do Niemiec.
- Niech sobie mówią, co chcą, nie rusza mnie to. Odcinam się od świata i robię swoje na treningach. To wszystko.

- Twój agent mocno się wściekł?
- Nie wiem. Co ma się wkurzać? To ja powinienem być wkurzony.

- Ale nie zerwaliście umowy?
- Nie. Nadal ze sobą współpracujemy.

rozmawiał Przemysław Michalak

źródło:www.2x45.com.pl

Jeszcze fragment wywiadu prasowego:
- Okazało się, że do 31 stycznia prawa do mojej karty ma Józef Wojciechowski. Jeśli do tego czasu nie odejdę z Polonii, już na mnie nie zarobi. Jego ludzie bardzo namawiali mnie, bym zgodził się na transfer do Niemiec. Kiedy poinformowałem ich, że zostaję w Warszawie, usłyszałem, że „pan prezes będzie bardzo zły&quot;. Czułem się, jak prostytutka sprzedawana na Zachód - zdradza Wszołek.​
 
Z 729,5K
Jakub Wilk odchodzi z Lecha Poznań


Jakub Wilk nie jest już piłkarzem Lecha Poznań. 27-letni pomocnik rozwiązał dzisiaj za porozumieniem stron swój kontrakt z klubem. - Odchodzę z podniesionym czołem - mówi piłkarz.


&quot;Wilczek&quot; na Bułgarskiej występował od 2003 roku. - Jestem poznaniakiem, grałem tutaj od małego. Wiedziałem, że nadejdzie czas, gdy będę musiał stąd odejść - tłumaczy.
W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu Jakub Wilk był wypożyczony do Lechii Gdańsk. Latem wrócił do stolicy Wielkopolski jednak nie przekonał do siebie Mariusza Rumaka i choć kilka razy pojawił się na boisku, to nadal grał niewiele. - Po cichu miałem nadzieję, że uda mi się zostać, ale trener mnie nie widzi w składzie. To jego decyzja. Jest we mnie trochę złości. Szkoda, że odchodzę - mówi Lechita.
W barwach Kolejorza, Jakub Wilk sięgnął po Puchar, Superpuchar oraz Mistrzostwo Polski. - Dużo dałem z siebie grając dla Lecha. Zostawiłem tutaj sporo zdrowia. Dużo udało się zdobyć, z powodzeniem graliśmy w pucharach - podsumowuje swoją dotychczasową karierę piłkarz.
Jego nowym kierunkiem będzie prawdopodobnie Lechia Gdańsk, choć w grę wchodzi również transfer do Jagiellonii Białystok. - Tak naprawdę jest jakieś zainteresowanie, ale nie rozmawialiśmy do tej pory, bo byłem związany umową z Lechem - kończy Wilk.
 
3mil 0

3mil

Użytkownik
Szkoda mi tego wszolka bojakby byl teraz sezon to nikt by sie tym nieprzejmowal a tak czepili sie go jakby zrezygnowal z kontraktu na ktorym wszyscy mieli zarobic i teraz sa zli ze lipa z tego. Tak mi to wyglada
 
K 43

krak

Użytkownik
Wszołek moim zdaniem bardzo mądre podejście, niech się ogra jeszcze w Ekstralasie, zobaczymy jak mu się będzie grało w rundzie wiosennej i oby latem pojawiła się równie ciekawa propozycja. Lepsze (dużo) to niż ławka w Niemczech i potem płacz. Jeśli sam nie czuję się siłach to własnej psychiki nie przeskoczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom