>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Eurovision Song Contest 2014

abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP

59. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany 6, 8 (półfinały) i 10 maja (finał)w B&amp;W Hallerne w Kopenhadze. Będzie to trzeci konkurs zorganizowany przez duńską telewizję Danmarks Radio.
W wielkim finale zagrawantowane miejsce ma &quot;Wielka Piątka&quot;: Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy oraz tegoroczny organizator konkursu - Dania.
W konkursie weźmie udział 37 krajów. W pierwszym półfinale zaprezentuje się 16 państw, natomiast w drugim 15. Polska trafiła do drugiego półfinału Eurowizji, który odbędzie się 8 maja. Reprezentantem naszego kraju został wybrany Donatan&amp;Cleo z piosenką My Słowianie.
Tak prezentują się kursy na zwycięzce Eurowizji 2014.


Tutaj oficjalny rozpis prób przed półfinałami.
Zapraszam do dyskusji!!
 
andre-agassi 596

andre-agassi

Użytkownik
Nie siedze w polskim show biznesie, ale czy to prawda z tym polskim reprezentantem? Czy o polskiej piosence na eurowizji od kilkunastu lat decyduja imbecyle? Ogladalem wszystkie konkursy eurowizji z naszym udzialem? Ludziom podobaja sie wolniejsze rytmy, piosenki z dusza, a nie pseudo smieszne wygibasy. Dobrze wspominam tylko Gorniakowa i Ich Troje. Kto jest tak stary jak ja widzial juz i wycie Steczkowskiej, Ivana bez delfina, Piaska, blondynke z raperem, dziewczyne z chorku Jakiej to melodii czy nawet Mietka Szczesniaka. Wiekszosc sie juz zapomnialo. W tym roku szykuje sie kolejny popis. Jesli ktokolwiek daje h2h na eurowizje polecam grac smialo przeciw nam. Takie badziewie sie w Europie nie sprzedaje. Sorry za brak polskich znakow, pisze z tel.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Nie krytykowałbym aż tak polskiej piosenki. W Europie odbierana jest całkiem pozytywnie (pomijam tutaj absolutnie mój gust). Mamy łatwiejszy półfinał, właściwie tylko Norwegia, Grecja i Rumunia z krajów, które bez względu na poziom dostają się do finału. Obserwując komentarze w Europie, listy rankingowe i innego rodzaju opinie finał powinien być spokojnie, w półfinale gdzieś koło 6-7 miejsca. Zresztą tak też prognozują buki. Kiedy pojawią się kursy na awans naszych do finału ja skłaniałbym się ku opcji &quot;tak&quot;. Ale za typy na Eurowizję biorę się dopiero po pierwszych próbach w Kopenhadze, bo bez obserwacji występu na żywo (głos+choreografia, często dobra wersja studyjna i teledysk nie pokrywa się z występem w konkursie) typowanie ESC moim zdaniem nie ma sensu.
Ze swojej strony mogę jedynie dodać, że nie rozumiem aż takiego faworyzowania Armenii przez buki. Subiektywnie patrząc na piosenkę dubstep mi ją kompletnie psuje, ale moje zdanie nie ma tu znaczenia. Najwięcej wyświetleń na youtube, ale to chyba Ormianie sami sobie je nabijają. W rankingach owszem, w czołówce, ale bliżej pozycji 4-5 niż pierwszej. Wszędzie króluje szwedzka propozycja, czyli Sanna Nielsen z piosenką &quot;Undo&quot;. I jak ktoś chciałby dziś bawić się w typowanie zwycięzcy, to lepiej zainwestować w Szwecję i kurs koło 5, niż kurs 2 na Armenię. Chyba, że o czymś nie wiem i Ormianie podobnie jak Azerowie w przeszłości szykują wielką akcję kupowania głosów.
https://www.youtube.com/watch?v=CZiLWCNakPc
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Już po pierwszych próbach części piosenek, więc można ocenić jak wygląda śpiew na żywo i choreografia na scenie. Póki kursy nie spadły mam na razie dwie propozycje:

Polska awansuje do finału @ 1,68 Marathonbet

Marathon ma najwyższe kursy na to zdarzenie, przeważnie kurs koło 1.65. Polska propozycja oceniana bardzo pozytywnie w Europie. W występie na żywo Cleo głosowo wypada bardzo przyzwoicie, zastosowano również motywy teledyskowe (ubijanie masła itp.), atrakcyjne dziewczyny na scenie też powinny Polsce dodać trochę punktów. Piosenka wśród dziennikarzy w Kopenhadze przyjęta bardzo dobrze, internetowe opinie również na plus. Niemal w każdym rankingu internetowym w pierwszej dwudziestce. Piosenka w połowie będzie po polsku, w połowie po angielsku. Opinie o śpiewaniu w języku ojczystym raczej na korzyść naszych reprezentantów.
Popatrzmy teraz na kraje, które są w drugim półfinale pod kątem punktów dla Polski. Trzy kraje, z których Polska dostawała najwięcej punktów w latach 1991-2011 to Niemcy, Austria i Litwa. Wszystkie będą głosować w drugim półfinale. Oprócz tego jest jeszcze Irlandia i Wielka Brytania, z których rodacy też wiele głosów powinni oddać. Politycznie Polska zatem ustawiona. Dodatkowo przy ogólnych pozytywnych opiniach powinno być dobrze.

Izrael awansuje do finału @ 1,328 Pinnacle

Kurs spada z każdym dniem. Choć Izrealowi nie udało się trzykrotnie z rzędu zakwalifikować do finału, to jednak tym razem powinno być bezproblemowo. Mei Finegold z utworem &quot;Same Heart&quot; trzecia w głosowaniu OGAE, w niemal każdym internetowym zestawieniu w pierwszej 10. Bardzo dobra energiczna piosenka, z ponad 600 tys. wyświetleń na youtube. Co prawda średni układ polityczny, bo w ostatnich latach najwięcej punktów dostają od Francji, Holandii i Azerbejdżanu, a te wszystkie kraje głosują w półfinale 1, ale piosenka jest na tyle dobra i zbiera na tyle korzystne recenzje, że nawet bez wyrazów sympatii z innych krajów powinni pozbierać odpowiednią liczbę punktów.

1 półfinał:

Pewny awans w moje opinii mają następujące kraje: Szwecja, Rosja, Azerbejdżan, Armenia, Ukraina i Węgry (choć niekorzystny układ polityczny Madziarów to piosenka typowana do top 10). Podobnie twierdzą buki, więc atrakcyjnych kursów nie ma co szukać.

Estonia awans @ 1,45 Bwin

Ostatnie trzy półfinały to awanse do finału, w dwóch przypadkach jednak ledwo, ledwo (10 miejsce w 2013, 9 w 2011). Estonia jednak dostanie trochę punktów od Szwecji, Islandii, Łotwy i Rosji. Piosenka Tanji - &quot;Amazing&quot; oceniania stosunkowo pozytywnie, choreografia stylizowana na Loreen. Pewnie pod koniec dziesiątki, ale się prześlizgnie.

Albania nie awansuje @ 1,47 Betcity

Niemal pewna dwunastka od Czarnogóry, ale brak Grecji, Macedonii i Szwajcarii od których zawsze Albania dostaje dużo punktów może być odczuwalny. Nie gram tego typu, bo a nuż wejdą do 10, ale politycznie jednak może być ciężko. Piosenka może trochę zbyt mdła, oceniana za nudną, nisko w rankingach. Jeśli nie ma większej akceptacji wśród widzów to wątpię by coś mogło uratować albańską wokalistkę Hersi.

Islandia nie awansuje @ 1,333/awansuje @ 3,25 Sportingbet

No i tu mam jeszcze większy problem. W rankingach solidarnie pod koniec stawki, występ bardziej widowiskowo-komiczny niż muzyczny, opinie widzów też bardzo niekorzystne (co widać po wspomnianych rankingach, gdzie niemal regularnie znajdowali się w czwartej dziesiątce). Ale dużo jednak przemawia za Islandią. Sześć awansów do finałów z rzędu, nawet jak piosenka była przeciętna i w finale zajmowała miejsce pod koniec stawki. Na dodatek Szwecja i Dania od których dostaną sporo punktów. Sympatią chyba też pałają do Islandczyków Węgrzy i Portugalczycy. Pytanie czy inne kraje jakieś punkty przyznają Islandii. Jakieś value to jest.

Łotwa nie awansuje @ 1,3 Rivalo

Śpiewanie o pieczeniu ciasta, to chyba nie temat na eurowizję... 5 razy z rzędu nie udało się awansować do finału, teraz piosenka podobnie jak Islandzka z końcówki rankingów. Tyle, że brak atutów historycznych i politycznych (może poza punktami z Estonii). Lokata.

Belgia awansuje @ 1,26 Pinnacle

Tu chyba głosy jury przepchną Belgię do finału. W rankingach przeciętnie, przez widzów raczej krytykowana, ale możliwości głosowe Axel Hirsoux pokazuje przednie. No i pewne punkty od Holandii (12) i Francji. Choć może być na granicy ten awans...

Mołdawia awansuje @ 1,943 Pinnacle

W rankingach internetowych fatalnie, ale już po próbach na żywo opinie się polepszyły. Na 8 prób półfinałowych Mołdawia nie awansowała do finału tylko raz. Na korzyść obecność Rosji, od której powinna być 12. Będą też punkty od Ukrainy, choć gdyby jeszcze w tym półfinale znajdowała się Rumunia to z pełnym przekonaniem grałbym typ.

Czarnogóra awansuje @ 1,50/nie awansuje 2,40 Sportingbet

W rankingach kręci się koło pierwszej 15, wysokie 10 miejsce w głosowaniu OGAE. Problemem jest jednak to, że Czarnogóra na 4 podejścia półfinałowe nie awansowała ani razu. Chyba jednak za dobra jest piosenka w tym roku, aby nie przełamać tej passy. Będzie 12 od Albanii, pytanie jak z innymi krajami.

San Marino nie awansuje @ 1,36 Betsson

Lokata. Ani razu nie udało się na 4 próby awansować do finału. No i brak Włochów od których trochę punktów by dostali, podobnie z Grecją. W rankingach raczej w pierwszej dwudziestce, ale pamiętajmy, że w zeszłym roku było bodajże trzecie miejsce w głosowaniu OGAE a awansu i tak nie było. Pamiętam 2008 rok, gdzie San Marino debiutowało w ESC ze świetną piosenką zespołu Miodo - &quot;Complice&quot; i byli ostatni w półfinale. Odnośnie tego kraju mam nieodparte wrażenie, że bez względu na to, co zrobią i tak nie wejdą do finału. Zwłaszcza, że trzeci rok z rzędu San Marino będzie reprezentować Valentina Monetta, a tegoroczna propozycja na pewno nie jest lepsza od tej z roku 2013.

Portugalia nie awansuje @ 1,20 Sportingbet

Straszna jest ta piosenka. Chyba najsłabsza w tym półfinale, kompletnie nijaka. Na pewno nie jest to propozycja międzynarodowa. Choć po próbach opinie coraz lepsze, to nie bez powodu buki dają najmniejsze szanse Suzy na awans do finału. Przez ostatnie dwa lata nie udało się awansować, tu może nie będzie ostatnia w stawce, bo głosują Hiszpanie i Francuzi, którzy trochę punktów dostarczą.

Holandia awansuje @ 1,3 Sportingbet

Duże szanse dają buki Holendrom. Ja widzę jednak jeden problem. Dopiero w ostatnim roku udało się Anouk przełamać czarną passę 8 podejść z rzędu bez awansu do finału. Propozycja zespołu The Common Linnets bardzo ascetyczna jak na eurowizję, aczkolwiek niezwykle klimatyczna. Niemal pewna 12 od Belgii, ale może być na granicy awansu.

Zatem w walce o 4 miejsca pozostają Holendrzy, Czarnogóra, Belgia, Mołdawia, Islandia i Estonia. Moim zdaniem niemal pewne odpadnięcie Łotwy, San Marino, Portugalii. Iluzoryczne szanse Albanii.

Azerbejdżan TOP 3 w 1 półfinale @ 2,30 Unibet

Sprawa jest prosta. Azerbejdżan to bardzo &quot;lubiany&quot; kraj w głosowaniu eurowizyjnym, w ostatnich czterech podejściach półfinałowych na podium. Dużo mówiło się w zeszłym roku o aferze kupowania głosów przez azerskich wysłanników w kilkunastu krajach Europy. Dodatkowo sprzyja układ polityczny, bo zawsze dostają dużo punktów od Rosji, Ukrainy i Mołdawii.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Dziś zaczął się eurowizyjny tydzień. Jesteśmy po wszystkich próbach półfinalistów oraz po pierwszych próbach big 5 + Gospodarz. Już jutro pierwszy półfinał!
Buki w roli faworyta nadal stawiają Armenie, chociaż mało kto upatruje w tym kraju zwycięzce, przez 1,5 min czyli pół utworu Aram zanudza na scenie.

Szwecja
również nudna, co prawda mocna ballada, świetny vocal ale nudy, nudy na scenie. Sanna stoi przez cały utwór w słupie świateł, statyczne wizualizacje.
Hiszpania, to kopia Pastory Soler sprzed dwóch lat tyle że po angielsku. Występ na duńskiej scenie bardziej odpowiada tytułowi &quot;Standing in the rain&quot; niż Dancing in the rain&quot;, żadnej tanecznej choreografii która aż do takiej piosenki się prosi.
Ja już dawno upatrzyłem zwycięzce tegorocznej Eurowizji: Wielka Brytania
Zobaczymy co jeszcze Molly pokaże podczas drugiej próby ale jak na razie jest sympatynie, spokojny występ bez zbędnych udziwnień, do tego robiący wrażenie ognisty deszcz, który poprowadził do zwycięstwo już Azerów w 2011r. oraz Danie 2013r. Świetny vocal, moc na scenie, tekst, stricte eurowizyjna propozycja.
Kursy już spadły o połowę obecnie w granicy @10.
http://www.youtube.com/watch?v=fFqYbibLh8k
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
Austria Win 2nd Semi final No @ 1,1 traktuję jako lokatę, a zwykle lokat nie gram. Kurs jest może śmieszny, ale Conchita Wurst nawet jak na niemieckie poczucie humoru to za dużo. Bądźmy poważni.

Za drobne dam @ 7,2, że w ogóle nie wejdzie do finału, pomimo skrajnie niekorzystnej sytuacji politycznej. Ale po przyjrzeniu się bliżej niekoniecznie. Niemcy w pierwszym finale, podobnie Holandia, zatem te punkty odpadają. Za to jest Polska, Irlandia, Białoruś, Gruzja, ogólnie kraje, którym takie dowcipy niezbyt się podobają.
Dla mnie porażka totalna.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Gdzie mozna grac ze ktos NIE WYGRA polfinalu ?
Marathonbet, Betcity

Ja do swojej analizy na 1 półfinał dokładam jeszcze value na brak awansu Belgii po 4,5 w Rivalo✅. W każdym rankingu na granicy.
Prawie po 1,3 chodzi awans Rosji✅, to też można grać, oni w każdym roku wchodzą do finału, nawet jak mają tragiczną piosenkę (a w tym roku źle wcale nie jest). Sytuacja polityczna nie będzie miała tu moim zdaniem większego wpływu. Po kilku dniach utwierdziłem się w typie na awans Estonii⛔ (w głosowaniu dziennikarzy na miejscu bardzo pewne miejsce w 10, balansuje między 6, a 7: http://eurovisiontimes.wordpress.com/2014/05/03/update-press-centre-voting-2/) i przeciwko Albanii✅ (zdecydowanie ostatnie miejsce w głosowaniu dziennikarzy, nic za Albanią nie przemawia, ani układ geograficzno-polityczny, ani sympatia widzów).
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Czy Rosja awansuje do finału? NIE @4,44⛔⛔ Pinnacle niezasłużony awans ale jednak nadal Rosja to Rosja i musi być w finale, w którym zajmie najprawdopodobniej &gt;20 miejsce. Rosja została wygwizdana podczas ogłaszania wyników!
Dzisiaj zaczyna konkurs piosenki Eurowizji 2014. Rosja startuje w środku stawki jako 7 utwór półfinału składającej się z 16 państw. Po niej jest Azerbejdżan, który przytłoczy ją swoim znakomitym utworem &quot;Start a Fire&quot;.
Reprezentantkami Rosji są w tym roku dwie młode siostry bliźniaczki, które brały już udział w juniorskiej eurowizji. Ich występ oraz wizerunek na scenie jest nieco przesadnie cukierkowy. Piosenka również nie należy do najciekawszych propozycji w ty roku oraz ogólnie dotychczasowych propozycji z Rosji. Dość kiczowaty występ i śpiew na huśtawce równoważnej.
Co ważniejsze wszyscy wiemy jaka jest obecnie sytuacja polityczna Rosji i ni jak ma się ona do śpiewania o miłości, zaufaniu i pokoju. Kto niby dziś zagłosuje na Rosje? Skoro słysząc dziś Rosja, mamy na myśli agresje i przemoc, a przecież w Eurowizji nie o to chodzi. Jedynie Jury może podnieś noty sióstr ale i tak mniej więcej plasują się w tym zestawieniu pod koniec dziesiątki, gdyż jest o wiele więcej lepszych piosenek w tym półfinale.
Na sucho:
Awans: Armenia
✅, Estonia
⛔, Szwecja
✅, Islandia
✅, Azerbejdżan
✅, Ukraina
✅, Belgia
⛔, Holandia
✅, Węgry
, Portugalia
⛔
. 7/10 dla mnie szok braku awansu dla Belgi oraz Świetnej piosenki i choreografii dla Estonii.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Fajne lokaty 2%,3% od pina na kilka dni(albo i dzis jezeli te kraje odpadna)
San marino top 3 w polfinale NIE 1,025 ?? trzeba poczekac do finalu.. troche dluzsza lokataale nie ma bata zeby nie weszlo bo piosnka tragiczna
Portugalia top 3 NIE 1,029 ✅
Lotwa top 3 NIE 1,02
✅
Wielka niespodzianka bedzie jezeli ktorys z tych krajow awansuje do finalu a co dopiero bedzie w top 3 dzisiaj... Lepiej ulokowac to tutaj niz w banku ;)
 
jurasicbart 167

jurasicbart

Użytkownik
Na muzyce to ja sie nie znam wcale, ale zeszloroczna Eurowizja dala sporo zarobic. Glownie czaje sie na final ale obok kursu @3 na awans Islandii do finalu przejsc obojetnie nie moge.Zastanowie sie tez powaznie nad Portugalia @4.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Widzę,że Polska na tej Eurowizji będzie usilnie starała się sprzedać swój ostatni towar eksportowy - i tak już zresztą mocno poprzebierany,lekko przechodzony i &quot;wymacany&quot;.
Cóż ,skoro nie ma już banków,sklepów a ryżykudła &quot;bursztyn złoto&quot; wydarł ostatnie zaskórniaki emerytom - jedyne co Nam zostało to reklamowanie się hasłem - &quot;nie ma lepszych od Naszych lodziarek&quot;.
Zgodziłbym się z kolegą kilka postów wyżej,że to dno,gdyby nie dwie sprawy:
- po pierwsze na Jurowizji mieliśmy już Delfina
-po drugie - wystarczy włączyć Cezika i &quot;Wzniosłe treści obcych pieśni&quot; aby zdać sobie sprawę,że w praktyce 90% popkulturowych zagramanicznych hitów obecnych czasów to shi...ft.
Obejrzałem tą próbe Naszej pieśni - ło maj gad - tylko Michał Wiśniewski śpiewając &quot;kajne grencen&quot; w 13 językach w tym migowym i brajla dał radę upchnąć więcej &quot;multikulturowości&quot;.
Nieco więcej niż w oryginalnym teledysku jest tu rytmów &quot;wschodnich&quot; i stylistyka jest taka nieco rysyjskawa - to może przynieść nam kilka punktów w krajach słowiańskich a na zachodzie na dwoje babka wróżyła - tam i tak dla połowy oglądających Polska i Ukraina to to samo - i to akurat nie ironia - kto był ten wie.
Generalnie ten teleturniej zrobił się już taki kiczowaty,że lepszej puenty niż te potworki (to było Lordi?) już się chyba nie uda zrobić.
No chyba ,że Polish Prima Sort Girls - &quot;Dżazembajna&quot; z gościnnym udziałem Zdzisia Kręciny.
W winnera ,zwłaszcza faworyta nie warto iść,w Polski kicz w finale,jak najbardziej.
Poświęciłbym na to darmowy zakład,ale kurs za niski.
I jeszcze to ubijanie masła - ja pie... ,nie lepiej by było od razu ściągnąć majtki?
E: A i jeszcze przypomniało mi się - jeden raz Polska miała szanse wysłać porządny kawałek,ale Sistars musiało przegrać z układami TVP.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Pierwszy półfinał na lekki plus, ale czy kogoś pogrzało z tym awansem San Marino?
Nie ogarniam awansu San Marino do finału. Jedynym racjonalnym wyjaśnieniem jest jakaś zmowa jury by Valentinę, która trzeci raz z rzędu przyjeżdża na Eurowizję przepchnąć w końcu do finału, pewnie kosztem Estonii, ale o tym przekonamy się w sobotę. Spokojnie wszedł awans Rosji, i braki awansu Belgii, Albanii i Łotwy. Islandia jednak załapała się dzięki geografii i historii, choć występ też można uznać za całkiem udany, na pewno wyróżniający się spośród innych propozycji.
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
dobra, nie łap za słowa, może chodziło że co dziś jest pewniejsze, a awansuje to jutro, czekam dalej, aż ktoś mi odpowie.
 
civilpl 280

civilpl

Użytkownik
Wszystkie kursy z bwin
Czy Litwa zakwalifikuje się do finału? Nie 1.85 ✅
Kraje bałtyckie poległy w I półfinale, a Litwinka nie wygląda niestety zbyt sympatycznie: http://www.eurovision.tv/page/history/year/participant-profile/?song=31413 , więc raczej nie wróże jej kariery, ponadto w drugim półfinale nie głosują sąsiedzi Litwy, więc nie dostanie punktów od Łotwy, Estonii i Rosji, co najwyżej od Polski.
Czy Norwegia zakwalifikuje się do finału? Tak 1.03 ✅
W zasadzie bez komentarza, kraje skandynawskie zawsze są mocne i zawsze występują.
Czy Rumunia zakwalifikuje się do finału? Tak 1.03 ✅
Zawsze się im to udaje, rok temu mieli fatalnego wokalistę a i tak zajęli godne miejsce nawet w finale, w tym roku mają standardową kompozycję, która powinna być wysoko w finale.
Czy Polska zakwalifikuje się do finału? Tak 1.45 ✅
Dostaniemy punkty o UK, Niemiec, ewentualnie Norwegii (duża Polonia), Irlandii, ewentualnie od Litwy, odpada tylko pięć państw, więc Polacy powinni się przecisnąć. Mamy bardzo duże szczęście, ponieważ w tym półfinale głosują w zasadzie wszystkie kraje, w których mieszka sporo Polaków.
Czy Macedonia zakwalifikuje się do finału? Nie 1.23 ✅
Bałkany są w odwrocie. W tym roku prawie wszystkie kraje bałkańskie nie startują, bo rok temu dostali w tyłek, w półfinale poległa Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra i Serbia a wszyscy byli w jednym PÓŁFINALE i mogli na siebie głosować! W tym roku ostała się tylko Słowenia i Macedonia i kraje te nie mają szans bez głosów sąsiadów.
Czy Słowenia zakwalifikuje się do finału? Nie 1.72 ⛔⛔⛔
Jak wyżej - jedna Słowenia nic nie działa. Przez lata Eurowizję trapiła &quot;bałkańska mafia&quot;, kraje byłej Jugosławii głosowały na siebie nawzajem, rok temu mafia w końcu dostała po tyłku i w tym roku samotna Słowenia nic nie działa.

Typy na finał:
Czy Włochy będą w top-10 Tak 3.00
Włochy po powrocie w 2011 zanotowali następujące miejsca: 2, 9, 7 - podobnie jak Francuzi, zawsze śpiewają w swoim języku i w przeciwieństwie do Francuzów dobrze wypadają. Powinni połapać trochę punktów z całej Europy i znowu zakończyć nieźle.
Czy Wielka Brytania będzie w top-10 Nie 2.55
Wielka Brytania od lat wypada słabo, ostatni dobry występ mieli w 2009 roku, a wcześniej w 2002. Molly Smitten-Downes wygląda jak typowa Brytyjka, raczej nie porwie publiczności.
Czy Ukraina będzie w top-10 Tak 1.15
Pewniak, ludzie będą głosowali na ten kraj ze względu na napiętą sytuację w tym kraju - aby w ten sposób wspomóc chociaż symbolicznie Ukrainę, a po drugie Ukraina wystawia bardzo ładną wokalistkę.
Kto będzie w Top 4 (moje typy i kursy)
Ukraina - 2.30
Azerbejdżan - 4.50 (rok temu byli 2, dwa lata temu 4, trzy lata temu wygrali, cztery lata temu byli 5, pięć lat temu byli 3)
 
Do góry Bottom