>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Finał - Manchester United - FC Barcelona 28 maja 2011 [sobota] - Wembley

Status
Zamknięty.
P 26

pioteer

Użytkownik
wow, straszny poziom &quot;hejtowania&quot; Barcelony na tym forum ;)

na początku chciałbym się odnieść do jednego argumentu, który przewija się przez cały ten temat - skład i taktyka Barcelony są z góry znane co faworyzuje United. cóż, możnaby przewrotnie zapytać - co z tego, że rywale wiedzą, że na boisko wybiegną Xavi z Messim i będą rozgrywać piłkę skoro to działa i wygrywają puchar za pucharem? chciałbym zauważyć, że do tej pory Barcelonę Guardioli zatrzymywali wyłącznie gladiatorzy Mourinho w Interze i Realu oraz jego byli podopieczni z Chelsea (gol Iniesty rzecz jasna nie zmienia faktu, że The Blues Barcę faktycznie zastopowali). wszystkie te drużyny miały cechy wspólne - piłkarzy takich jak Essien, Cambiasso i Pepe oraz taktykę opierającą się na niewiarygodnym pressingu. wybaczcie, ale w składzie United nie widzę tak wybitnych specjalistów od czarnej roboty i destrukcji - jest niezmordowany Park, ale ciężko mi uwierzyć w to, że Giggs i Carrick będą w stanie wytrzymać 90 minut biegania za Blaugraną. oczywiście zakładam, że Barcelona przejmie piłkę i będzie ją cierpliwie rozgrywać, ale czy to nierealne założenie?

na temat przewagi doświadczenia Sir Alexa nad Pepem czytałem już dwa lata temu - czy od tego czasu to ten pierwszy zwiększył swoją przewagę? ominąłem raptem kilka spotkań FCB prowadzonej przez Guardiolę i mogę z całą pewnością stwierdzić, że to lepsza drużyna niż przed dwoma laty - bardziej dojrzała, z większym wachlarzem rozwiązań taktycznych (wbrew pozorom taktyka Barcelony to nie rozgrywanie piłki między bramkarzem a obrońcami i podanie do Messiego, który coś wymyśli...), a w porównaniu z 2009 rokiem więcej piłkarzy podwyższyło niż obniżyło swoje loty.

właśnie - skład. Barcelona najprawdopodobniej zagra swoją najsilniejszą jedenastką, tą samą, która w listopadzie rozbiła Real. jest to spora zmiana w stosunku do finału w Rzymie - wtedy ustawienie obronne było dość eksperymentalne; dla przypomnienia: Puyol - Pique - Toure - Sylvinho. Teraz zagrają pilkarze, którzy wraz z Valdesem tworzą najszczelniejszy blok defensywny w Europie. przed nimi tercet wychowanków z bardzo niedocenym Busquetsem, który wbrew pozorom znany jest nie tylko z umiejętności aktorskich (polecam: manutd24.wordpress.com/2011/05/25/sergio-busquets-the-unsung-hero-of-barcelonas-growing-dominance ). z przodu Pedro i Villa, którzy - to fakt! - delikatnie mówiąc nie są ostatnimi czasy w najlepszej formie, ale wypoczęty Messi w pełni to rekompensuje. po meczach z Arsenalem i United właśnie proponuję do kosza wrzucić argumenty &quot;Messi nie strzela na Wyspach&quot; tak jak &quot;Messi nie strzela drużynom z Anglii&quot; &quot;Messi nie umie grać głową&quot; itp.

generalnie jak ktoś ogląda Barcelonę raz czy dwa w sezonie to dziś może się ździwić, że to jednak nie jest drużyna symulantów, która jest przewidywalna i gra... antyfutbol (nawet z czymś takim się ostatnio spotkałem), a Messi strzelił w tym sezonie 52 gole wcale nie dlatego, że liga hiszpańska jest tak słaba ;)

osobiście proponuję delikatne handi na Barcę, over kartkowy, over w rzutach rożnych, a za drobne można zagrać Messi over 1,5 gola. bardzo fajnie wygląda też ten zakład, że Afellay zagra choćby minutę - jego wejście za Pedro/Villę jest wg mnie pewne, niezależnie od wyniku
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kolti 103

kolti

Użytkownik
Spotkanie: FC Barcelona - Manchester United
Typ: Barcelona wygrywa do zera
Kurs: 3.20
Bukmacher: Bet At Home
Analiza:
Dziś o godzinie 20:45 na Wembley w Anglii, odbędzie się finał Ligi Mistrzów, pomiędzy FC Barceloną, a Manchesterem United. Faworytem według bukmacherów, jak i mnie jest drużyna z Hiszpanii czyli FC Barcelona, kursy na gospodarzy wahają się w granicach 2.0, kurs na gości natomiast wynosi w okolicach 4.0. Zarówno Barcelona jak i Manchester United, wywalczyły tytuł mistrzowski w swoim kraju, dużo szybciej uczyniła to FC Barcelona, a Manchester mimo, że długo miał ogromną przewagę na Chelsea Londyn, tak naprawdę dzięki wygranej z The Blues mogli być pewni tytułu mistrzowskiego. Oba zespoły dość często utrzymują czyste konto bramkowe, Barcelona w 50 % meczów ligowych, Manchester natomiast w 39% meczach rozegranych w Premier League. Czerwone Diabły w 38 spotkaniach straciły 37 bramek, a Barcelona 21, a obrona to podobno mocna strona zespołu z Anglii. Warto wspomnieć o spotkaniach w Lidze Mistrzów obydwu zespołów: Barcelona pewnie wygrała grupę, z Rubinem, FC Kopenhagą, oraz Panathinaikosem Ateny: 4 zwycięstwa oraz 2 remisy. Czerwone Diabły miały grupę nieco mocniejszą z Valencią, Glasgow Rangers oraz Burasporem, podobnie jak Barcelona: 4 zwycięstwa oraz 2 remisy. Barcelona 1/8 trafiła na wymagającego przeciwnika: Arsenal Londyn, Barcelona w Anglii przegrała 1:2, w Hiszpanii jednak podopieczni Guardioli w Hiszpanii wygrali 3:1 nie wiadomo jakby mecz się potoczył gdyby Van Persi nie dostał czerwonej kartki, druga żółta za strzał po gwizdku. W 1/8 mistrz Anglii trafił na OM, i z tego co wiem w rywalizacji wyglądał gorzej, we Francji wynik 0:0, u siebie na Old Trafford 2:1 z mistrzem Francji. 1/4 to łatwy przeciwnik dla Barcelony, Szachtar został zmiażdżony przez Dumę Katalonii, niespodziewanie Manchester również się nie męczył zbytnio z londyńską Chelsea. Półfinał tutaj los nie był zbytnio łaskawy dal Barcelony, wylosowali bowiem Real Madryt, niespodziewanie wygrali w Madrycie 2 bramkami 2:0, i sprawa dwumeczu była już praktycznie rozstrzygnięta, w Barcelonie padł 1:1, i klub z Hiszpanii mógł się już cieszyć z awansu do finału. Manchester United w półfinale wylosował Schalke, faworyt zdecydowanie zwyciężył 2:0 w Niemczach, oraz 4:1 w roli gospodarza. Dlaczego stawiam na Barcelonę? Prowadzą oni taki futbol, że utrzymują się przy piłce długo, wszyscy zawodnicy sprawni są nie do zatrzymania, Manchester natomiast łatwo można zmusić do defensywy, zrobił to m.in. Arsenal, który w meczu ligowym miał posiadanie piłki w okolicach 65 %. Dlaczego stawiam, że Barcelona utrzyma czyste konto? Zawodnicy tego klubu wiedzą, że tutaj nie padnie dużo bramek nie mogą iść do ataku na hura, tylko spokojnie pokazywać swój futbol i dużo podawać tak jak to zawsze robią. Według mnie Manchester będzie zakłopotany i nie będzie umiał sobie stworzyć sytuacji bramkowej. Skład również przeważa zdecydowanie za zespołem z Hiszpanii, na pozycji bramkarza może Czerwone Diabły tylko mają przewagę. Według mnie zwycięzcę finału Ligi Mistrzów poznaliśmy w dwumeczu: FC Barcelona - Real Madryt, i będzie to zespół Barcelony.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Fajnie by było jakby ktoś wypisał buki ,które oferują jakiś bonus na to spotkanie na pewno jest to:
Bet365 darmowy zakład do 40zł
Tobet darmowy zakład do 40zł

Unibet
Gamebookers jeśli postawimy na zawodnika i strzeli on np. 2 bramki to kurs będzie podwojony jeśli strzeli 3bramki to potrojony wiadomo ocb.
jest jeszcze jakiś buk co coś oferuje?
ja dostałem SMS&#39;a z BetClick , że jest jakaś promocja 400zł ale szczegółów nie ma. jest napisane , żeby wysłać SMS BET na 2010
A ja mam takie pytanie, czym różnią się te zakłady:
Liczba goli (dokładna) 6+ oraz Suma goli w meczu 6+.
Znalazłem oba mecze zakłady na sportingbet, a kursy są inne...
dokładna 6 to w meczu musi być dokładnie 6 bramek.
3:3
2:4
a 6+ to 6 bramek lub więcej
1:6
4:4
3:3
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
A i ja coś tam zagram ;) Święto piłki to można lekko zaszaleć.

Hernandez score 4.03
Pinnacle
1/10

MU nie jest takie słabe, co by nie miało strzelić, a jak ma strzelać to czemu młody ma nie strzelić.


Iniesta faulowany więcej niż 2.5 razy 1.80
Gamebookers
2/10

Iniesta jest często faulowany, w dodatku czasem włącza mu się symulka, może sędzia się da nabrać na coś.


over 9.5 rożnych 1.962
Pinnacle
2/10

Obie ekipy dużo rożnych, myślę, że będzie spokojnie 10, zwłaszcza, że Barca lubi czasem robić kilka z rzędu, żeby gubić czas.


Nani get booked 5.50
Gamebookers
1/10

Nani sporo fauluje, do tego czasem jakaś symulka, a Kassai lubi kartki dawać, więc czemu by nie.\




EDIT

@down

Kurs &quot;dziewięć do zera&quot; mnie rozwala po prostu ????
 
chrupek155 1

chrupek155

Użytkownik
Bukmacher : Bet-At-Home
Manchester wygra do zera 5.70

Czekalem na ten dzien i powstrzymalem sie wczesniej do 100% typu który będe grał. Moim zdaniem typ godny zagrania, juz tlumacze dlaczego. Manchester to przedewszystkim zespól grający siłowo, lubiacy sie przepychac, po stracie pilki zawsze do konca walczą. Mysle ze pofaulują troszke aktorów i tamci się wystraszą i bedą troszke ostrozniej grac pilke takze zwolnią pewnie tempo, Diabły jak wiadomo posiadają najlepszą na swiecie obrone i nie ma do tego zadnych watpliwosci. W takim spotkaniu presja bedzie ogromna wiec mogą popelnic blad choc takze akcje napedzane przez Katalonie nie muszą byc takie skuteczne jak nacodzien. Wysocy, dobrze zbudowani obroncy Manchesteru napewno nie puszczą drobnego Messiego czy Ville. Sądze ze nawet Ronaldo by się nie przebił. Pojdą kontrataki jak w przypadku meczu z Arsenalem w londynie, gdzie caly zespol poszedł do przodu i kontratak byl zabojczy w skutkach. Mysle ze tak to bedzie wygladalo. Pozdrawiam
 
H 19

havierx

Użytkownik
wow, straszny poziom &quot;hejtowania&quot; Barcelony na tym forum ;)
Ja powiem raz na zawsze do wszystkich kibicow Barcelony, piszacych, ze ludzie sa zli bo &#39;hejtuja&#39; najlepszy klubik swiata - z czegos sie to chyba bierze, prawda?? Na Manu U, na Arsenal, na Bayern, na Inter nikt zlego slowa nie powie. Na Barce &#39;wszyscy&#39;. Serio, nie wiem czym to jest spowodowane, ale widze, ze negatywne opinie dotycza tylko Barcelony. Real albo ktos nie lubi albo uwielbia, ale nie ma piaskownicowych odzywek. Winni sa sami sobie pseudokibice Barcelony, ktorzy ANI razu nie byli na meczu oraz ANI razu nie beda - tzw. sztuczne kibicowanie. Ogarnijcie sie!
A co dzis? To jest final, zadnego finalu nie dalo sie przwidziec ze 100% skutecznoscia co wynika z samej specyfiki wydarzenia. Licze na dobry mecz i przekonywujace zwyciestwo. Serce podpowiada mi, ze dzis zwyciesko wyjdzie ekipa Fergusona, zobaczymy ????
Barca - Man U 2
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
A mnie ciekawi czy Barcelona ma szansę zdominować to spotkanie pod względem posiadania piłki, przyznam, że Tobet zaszalał i dał linię 64,5 %. Z jednej strony dużo, dużo, z drugiej mało bo Barcelonę stać nawet na ponad 70 %. Pytanie do kibiców MU, jak sobie ten MU radzi z tymi lepszymi ekipami w lidze np. te ostatnie mecze Chelsea czy Arsenal. Barcelona na pewno osiągnie przewagę, szkoda, że nie ma linii 60% bo to bym stawiał w ciemno.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Pytanie do kibiców MU, jak sobie ten MU radzi z tymi lepszymi ekipami w lidze np. te ostatnie mecze Chelsea czy Arsenal. Barcelona na pewno osiągnie przewagę, szkoda, że nie ma linii 60% bo to bym stawiał w ciemno.
To się dzieli na 2 kategorie. Mecze ligowe i w LM.
W lidze widziałem dużo wyjazdowych meczów gdzie Diabły oddawały pole. Grali mocno cofnięci i czekali na kontry. I nie tylko z tymi lepszymi ekipami.
W LM natomiast na wyjazdach całkiem inne mecze , z Valencia ciężki mecz ale tylko z lekkim wskazaniem na Nietoperze , w Londynie wygrana po dobrej grze , w Glasgow równy mecz , z Schalke pełna dominacja. Ciężko stwierdzić jak będzie wygladał ten mecz.
 
mythic 10

mythic

Użytkownik
Barcelona vs Manchester United
Half Time/Full Time
Draw/Manchester United 9.400

Do przerwy nie spodziewam się bramkę wiec zaryzykowałem grając w drugiej części spotkania Na MU. Sercem jestem za Mu ale 52/48% daje Barcelonie. Maja nieznaczna przewagę z drugiej strony MU gra &quot;u siebie&quot; na pewno będzie to świetne widowisko. Szkoda że mecz koliduje z GP Pragi i ligą światową.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Trudno opisać scenariusz dzisiejszego wieczoru, bo naprawdę nie wiadomo co się może wydarzyć, a wydarzyć może się absolutnie wszystko, łącznie z serią rzutów karnych. Z jednej strony Barca: grają najlepszą piłkę w historii futbolu (przynajmniej tak mi się wydaje). Wszystko z precyzją co do milimetra, wyćwiczone schematy gry, ale także niekonwencjonalne, spontaniczne wykończenia akcji. No i trzy wielkie gwiazdy: Xavi, Iniesta, Messi... Bajka po prostu, cieszymy się, że jesteśmy świadkami gry tak wielkich nazwisk. Z drugiej strony ManU: zespół przez duże &quot;Z&quot;. Sir Alex pracując tyle lat - zdaje sobie sprawę co i jak poprzestawiać, gdzie są braki, jak scalić drużynę. I powiedzmy sobie szczerze, na dwóch-trzech pozycjach nie ma zawodników klasy światowej (np. Park). Ale co jest najważniejsze: oni tworzą monolit, dlatego tych różnic nie ma widać. Dzisiejszy finał? Wymarzony. Stawiam nie zamierzam niczego, bo takie finały po prostu się ogląda. Czekam na wielkie widowisko. Widzieliście murawkę na Wembley? Dywan ???? Sercem jestem za MU, rozum podpowiada Barca.
 
P 95

piotrek_

Forum VIP
Rzeczywiście jeśli szukać w tym meczu jakichś typów to bardziej z serii tych egzotycznych czyli ktoś zaliczy karteczkę , posiadanie piłki bądź liczba rożnych drużyny itp.
Obie ekipy już się przed niczym nie cofną. Walka do końca. Diabły przede wszystkim mają za co się zrewanżować Katalończykom. Dzisiejszy mecz na pewno nie będzie taki sam jak ten 2 lata temu. Tym razem już nie ma Eto&#39;o w drużynie a Messi na pewno z główki drugi raz nie trafi, chociaż kto wie ???? W każdym bądź razie jeśli Barcelona doprowadzi tak jak większość twierdzi , do dominacji czego odzwierciedleniem będzie co najmniej 65% posiadanie piłki to nie będzie łatwo drużynie United. Dzisiaj liczę na wymianę ciosów, bez zbędnego &quot;miziania&quot; się i tak gwałtowny atak jak ostatnio Barca a konkretnie w wykonaniu Eto&#39;o. W dzisiejszym meczu zadecyduje w dużej mierze pewność siebie. Linia obrony , pomocy i ataku obuu drużyn prezentuje się bardzo dobrze. W tym roku Messi przystopował i niekoniecznie musi dzisiaj zaliczyć gola. Ciekawi mnie czy Rooney tez zaprezentuje się z dobrej strony.
Mam nadzieję, że United nie wystraszy się tej dominacji w podaniach i długim utrzymywaniu się przy piłce piłkarzy Barcy ( o ile do tego dojdzie) i pewnie im przeszkodzą ostrym i skutecznym pressingiem.
Chciałbym ujrzeć najlepiej grad goli i przede wszystkim emocje w końcówce a najlepiej dogrywkę z karnymi i obyśmy nie byli świadkami bezwzględnej dominacji jednego z zespołów czego bardziej można się spodziewać po drużynie z Hiszpanii.
Dzisiaj jednak nic nie stawiam i również proponuję emocjonować się i delektować samym widowiskiem niż znów nerwowo czekać na pomyślny wynik zakładu . Jedyne co dziś postawię to prowiant obok TV po , który zaraz idę do sklepu. Emocji dzisiaj zabraknąć po prostu nie może. To musi być zupełnie inny finał niż ostatnio.
 
timao 178

timao

Użytkownik
To może i ja coś skrobnę skoro jest tak zacna okazja.
Jak pewnie każdy z nas wie , finały LM , MŚ czy ME to gra szczegółów. Rzadko zdarza się aby w finale spotykały się zespoły o bardzo zróżnicowanej klasie.
Na początku zadaje sobie pytanie kto spotyka się dzisiaj ?
Barcelona - jeszcze do nie dawna zespół z kosmosu , którego nikt nie potrafił zatrzymać , zespół który jest samograjem i nie liczy się tam taktyka a indywidualności , które bez zwątpienia są najlepszymi na świecie. Gdyby na dwa tygodnie przed meczem z Man-u zaczął ich przygotowywać klubowy szatniarz nie zmieniło by się nic. Barca gra cały czas tym samym schematem , bez żadnych nowinek , problem w tym , że w każdym meczu nowinką jest to co zrobi Xavi , Iniesta , Messi , Pedro czy Villa.
Jeszcze do nie dawna wydawało mi się , że Barca tym samograjem będzie zdobywała wszystko , do czasu... dwa mecze z Realem pokazały , że Barcelona nie jest już w stanie rozwinąć skrzydeł nie jako z automatu. Nie będę wchodził tu w szczegóły kartki dla Pepe. Zatrzymajmy się do momentu 11v11 , czy Barca to była ta Barca ? Moim zdaniem nie , co dobitnie pokazał mecz w Pucharze Hiszpanii czy rewanż na Camp Nou.
Manchester - zespół zgoła odmienny , bardziej nastawiający się na żelazny schemat taktyczny. Mecz z Schalke , nic , nic , nic i nic... podkręcenie tempa i w parę minut 2-0. Oczywiście &quot;Czerwone diabły&quot; również mają swoje indywidualności , ale to już nie jest aż tak zbilansowane jak w Barcelonie. Kolektyw i 11 piłkarzy biegających po murawie ma moim zdaniem większą wartość niż w Barcelonie.
Osobiście dla mnie: Barca 52% - Manchester 48% , kursy (Pinnacle) @1,513 - @2,790 - więc wybieram Manchester i przeznaczam na to zdarzenie 3,5j.
Pozdrawiam :cool:
P.S Mam nadzieję , że mój post nie zostanie skasowany tak jak ostatnio kiedy opisałem grę Milanu przed meczem z Tottenhamem.
 
chrupek155 1

chrupek155

Użytkownik
A mnie ciekawi czy Barcelona ma szansę zdominować to spotkanie pod względem posiadania piłki, przyznam, że Tobet zaszalał i dał linię 64,5 %. Z jednej strony dużo, dużo, z drugiej mało bo Barcelonę stać nawet na ponad 70 %. Pytanie do kibiców MU, jak sobie ten MU radzi z tymi lepszymi ekipami w lidze np. te ostatnie mecze Chelsea czy Arsenal. Barcelona na pewno osiągnie przewagę, szkoda, że nie ma linii 60% bo to bym stawiał w ciemno.
W lidze z Arsenalem na Emirates w 1 polowie MU miało tylko 22% posiadania. Na koniec meczu wyszło to jakos 60 do 40. Dla Arsenalu oczywiscie
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
Oj jest parcie ciśnienie na dzisiejszy meczyk, w ogóle weekend bardzo ciekawy, dziś finał jutro feta Wisełki ????
Ale do rzeczy, odkąd dowiedziałem się, że będzie takowy finał cały czas byłem myślami o zdarzeniu Barcelona(1) - Man Utd(0) X. Wydaje mi się, że Czerwone Diabły wygrają ten mecz 1 bramkową wygraną jeśli już, być może 1:0, 2:1 ciężko stwierdzić, ale jak wygrają to raczej 1 bramką, kurs dosyć ciekawy. Argumentów wiele padało:
- większa ilość rozgrywanych meczów Man Utd na stadionie Wembley
- bardzo dobra obrona w meczach wyjazdowych mistrzów Anglii
- równy, szeroki skład, gdzie sir Alex może ustalić każdą taktyke, przed meczem, w przerwie jak i w trakcie, gdyż tak różnorodnych ma piłkarzy
- żądza rewanżu za finał z przed dwóch lat
- zabójcze kontry, które nie raz kończyły się strzeleniem bramek
- mimo wszystko zbyt wysoki kurs na gości, gdzie za rozsądną stawkę można spróbować postawić
- zawsze gdy grała jakaś drużyna angielska w finałach to wygrywała
Finały jak to finały nie powinno się typować, tylko zasiąść przed tv i oglądać i tak w wystarczających już emocjach, lecz promocje niektórych bukmacherów zmuszają na granie i prawdopodobnie skusze się na:

ww. Man Utd-1 - X @ 5,00 bet365
zdobędzie puchar - Man Utd @ 2,62 bet365
1 połowa - X @ 2,05 bet365

Pasjonującego oglądania życzę i abyśmy przeżyli sporo emocji podczas dzisiejszej uczty piłkarskiej! ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Zgadzam się z większością tego, co napisał Pioteer w swym poście (jednym z nielicznych konstruktywnych w tym temacie). Argument za tym, że taktyka Barcelony jest doskonale znana troche jest na wyrost. Bodaj to właśnie 2 lata temu w finale, jeśli mnie pamięć nie myli, również był to fakt często podnoszony, a jednak przesunięcie Messiego do środka zaskoczyło większość. System gry, którego głównym założeniem jest minimalizacja ryzyka straty piłki przez długie jej rozgrywanie to nie jest już cała taktyka. Do tego dochodzi poszczególne ustawienie zawodników i ich rola na boisku, co już daje wiele wariantów rozwiązań. Niestety wielu tego nie widzi. I powtarzanie jak mantry, że Barca gra ten sam schemat jest troche niepoważne.
Co do samego meczu wydaje się, iż Barcelona będzie grała to co lubi, a Manchester nastawi się na wyczekanie i szukanie swojej okazji z kontry lub stałych fragmentów gry o czym nikt chyba jeszcze nie wspomniał. Z tego aspektu Diabły powinny stworzyć swoją największą broń i moim zdaniem będziemy widzieć dziś dość częste szukanie stałych fragmentów z bocznych stref boiska w wykonaniu podopiecznych sir Alexa. Wydaje się, że kluczem do sukcesu dla Manchesteru będzie zatrzymanie nie Messiego, a ofensywnych wejść Alvesa. Bez akcji tego piłkarza Barcelona ma dość wyraźne problemy z pomysłem na grę i bazuje przede wszystkim na geniuszu Xaviego i Iniesty. Patrząc na przewidywane składy skłaniałbym się do tego, iż to Park dostanie dziś takie zadanie (skoro Mourinho pomagał Fergusonowi to z pewnością zwrócił na to uwagę).
C odo porównania obron obu zespołów to nie na miejscu jest stawianie ich na równi w tym momencie. Braki kondycyjne Puyola i Abidala (który przed chorobą był moim zdaniem najlepszym obrońcą świata w tamtym momencie), i dość słaba postawa Pique dają spore szanse napastnikom MU. Co do typów mam faworyta aczkolwiek odpuszczam sobie granie czegokolwiek ????
 
lighter 165

lighter

Użytkownik
Barcelona - Manchester United Typ: Barca
Na temat tego finału Ligi Mistrzów zostało powiedziane już bardzo wiele. Co osoba to inny faworyt. Osobiście uważam, że to Hiszpanie wyjdą z tego pojedynku zwycięsko. Moim zdaniem Messi, Xavi, Iniesta są nie do powstrzymania, a Manchester dostając max 40% posiadania będzie miało mało do powiedzenia w tym spotkaniu. Chciałbym skupić się tylko na jednym istotnym aspekcie tego spotkania. Mianowicie braku w szeregu United typowego defensywnego pomocnika do czarnej roboty, który utrudniałby Katalończykom rozgrywanie akcji, przecinał piłki, kiedy trzeba sfaulował. Niestety, postać Michaela Carricka mnie nie przekonuje. Współczesną Barcelonę powstrzymywały dotychczas tylko takie kluby, które miały w swoich szeregach ludzi od czarnej roboty w środku pola. W Chelsea Londyn był to Michael Essien, w Interze Mediolan Esteban Cambiasso, a ostatnio w Realu Madryt Pepe. Najbardziej dobitnie było to widać na przykładzie właśnie Pepe i Realu Madryt. Wszystko grało dopóki czerwonej kartki nie dostał Pepe i nie musiał opuścić boiska. Po jego zejściu cała taktyka posypała się i Barcelona wrzuciła wyższy bieg i wygrała. W więcej aspektów nie chciałbym się zagłębiać, prawie wszystko już powiedziano, myślę, że dziś wygra Barca.
 
vrazzo 928

vrazzo

Użytkownik
Cóż, miejmy tylko nadzieję, że sędzia nie zniszczy szans rywala Barcy w ten sposób, w jaki zrobił to Arsenalowi i Realowi. Znów spodziewajmy się taktyki, polegającej na notorycznym symulowaniu, a także co chwila kopaniu po nogach rywala przy piłce, gdy jest się blisko niego (Iniesta jest i w jednym i w drugim mistrzem - przewagę nad następnymi ma tak wielką, że długo to się nie zmieni). Mam nadzieję, że Kassai nie będzie gwizdał tak fatalnie, jak inni sędziowie i każda próba walki 1 na 1 piłkarzy United nie będzie od razu karana gwizdkiem i faulem przeciwko MU. No cóż, do tego trzeba dodać wielkie oburzenie Katalończyków, gdy sfaulują rywala i sędzia próbuje to gwizdnąć, a także to, że przy każdej spornej sytuacji będą otaczać całą swoją ekipą sędziego i wymuszać na nim decyzje, które niestety będzie podejmować. Wielkie zagrożenie w tym, że Manchester w sezonie rozegrał ponad 50 spotkań o stawkę, a Barcelona grała ich ledwie kilkanaście, a także rozegrała kilkadziesiąt sparingów. Inaczej się gra, będąc zmęczonym po sezonie, a inaczej po tym, jak co tydzień gra się leciutkie sparingi. Niemniej jednak, oby MU zrobił to dla całego świata. Jako kibic Arsenalu łączę się z wami, Czerwone Diabły i będę starał się wstać jeszcze szybciej od was, krzyknąć jeszcze głośniej, jeżeli MU zdobędzie bramkę. Obyśmy tylko mieli normalnego sędziego, choć przy Barcelonie nawet normalni błyskawicznie ewoluują...
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Barcelona: Valdes - Alves, Pique, Mascherano, Abidal - Busquets, Iniesta, Xavi - Villa, Messi, Pedro.
Rezerwowi: Olazabal, Puyol, Keita, Adriano, Thiago, Afellay, Bojan.
Man Utd: Van der Sar - Fabio, Ferdinand, Vidić, Evra - Valencia, Carrick, Giggs, Park - Rooney, Hernandez.
Rezerwowi: Kuszczak, Smalling, Fletcher, Scholes, Anderson, Nani, Owen.

SaF niczym nowym nie zaskoczył. Guardiola również , może brak Puyola jest lekko dziwiący ale do przewidzenia
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom