>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP
W sobotę o godz. 17:00 w Lesznie rozpocznie się 58. Memoriał Alfreda Smoczyka. Organizatorzy zawodów zgromadzili bardzo silną stawkę zawodników. Jako ostatni udział w memoriale potwierdził Leigh Adams. Australijczyk jest jednym z faworytów do zwycięstwa. Szyki Adamsowi z pewnością będą chcieli pokrzyżować jego klubowi koledzy - Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel i Damian Baliński.
Na lesczyńskim torze bardzo dobrze czują się też Rune Holta i Wiesław Jaguś. Miejmy nadzieję, że na przeszkodzie organizatorom nie stanie pogoda. Na popołudnie zapowiadane są bowiem opady deszczu.
58. Memoriał Alfreda Smoczyka połaczony jest z obchodzami 70-lecia Unii Leszno. O godz. 9:00 w Kościele pod wezwaniem św. Antoniego odbędzie się Msza Św. a następnie złożenie kwiatów na grobach zawodników i byłych działaczy leszczyńskiego klubu. O godz. 12:00 w leszczyńskim Ratuszu rozpocznie się Seminarium „Sport żużlowy wczoraj i dziś”.
Przed rokiem Memoriał Alfreda Smoczyka wygrał Jarosław Hampel.
Lista startowa 58. Memoriału Alfreda Smoczyka:

1. Sebastian Ułamek (Złomrex Włókniarz Częstochowa)
2. Tomasz Chrzanowski (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
3. Rafał Dobrucki (ZKŻ Zielona Góra)
4. Tomasz Jędrzejak (Atlas Wrocław)
5. Jarosław Hampel (Unia Leszno)
6. Rune Holta (Stal Gorzów)
7. Adam Skórnicki (PSŻ Milion Team Poznań)
8. Wiesław Jaguś (Unibax Toruń)
9. Karol Ząbik (Unibax Toruń)
10. Damian Baliński (Unia Leszno)
11. Grzegorz Walasek (ZKŻ Zielona Góra)
12. Rafał Okoniewski (Polonia Bydgoszcz)
13. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno)
14. Leigh Adams (Unia Leszno)
15. Adam Shields (Unia Leszno)
16. Troy Batchelor (Unia Leszno)


Już w najbliższą niedzielę po raz 27 odbędzie się w Bydgoszczy turniej tradycyjnie rozpoczynający sezon żużlowy w Polsce - Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. Organizatorom udało się zgromadzić ciekawą stawkę zawodników, co gwarantuje emocje na torze przy ulicy Sportowej.
Kryterium Asów odbędzie się w Bydgoszczy już po raz dwudziesty siódmy, a jego początki sięgają roku 1982, kiedy to z pomysłem organizacji zawodów wyszła redakcja &quot;Gazety Pomorskiej&quot;, która też ufundowała nagrodę wieczystą - koło motocykla żużlowego z wplecioną stroną tytułową gazety. Każdorazowo nazwisko zwycięzcy umieszczane jest na specjalnej tabliczce, przytwierdzanej do podstawy nagrody. Pierwowzorem Kryterium były zawody pod nazwą &quot;Criterium Asów&quot;, organizowane w Bydgoszczy w latach 50-tych ubiegłego wieku - wtedy jednak zdołano przeprowadzić tylko dziesięć edycji tego turnieju. Pomysł &quot;Gazety Pomorskiej&quot; przyjął się na dłużej, a turniej zyskał odpowiednią renomę, dzięki czemu na starcie stawała bardzo często czołówka krajowych żużlowców. Od 1986 zawody rozgrywane są dla uczczenia tragicznie zmarłego rok wcześniej na bydgoskim stadionie Mieczysława Połukarda, a ich pełna nazwa brzmi Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda o Wieczystą Nagrodę &quot;Gazety Pomorskiej&quot;.
Zdecydowanym dominatorem w dotychczas rozegranych turniejach jest najlepszy polski zawodnik - Tomasz Gollob, który stawał na starcie Kryterium 14 razy, wygrywając 13 turniejów, a raz stając na drugim stopniu podium! Do tego aż 10 zwycięskich zawodów kończył z kompletami punktów! Kibiców bardzo ucieszył fakt, że po 4-letniej przerwie Tomasz Gollob ponownie znalazł się w stawce rywalizujących zawodników. Poza Gollobem zwycięstwo w Kryterium Asów potrafiło odnieść jeszcze tylko 8 zawodników - trzykrotnie wygrywał Roman Jankowski, dwa razy triumfowali Andrzej Huszcza, Wojciech Żabiałowicz i Rune Holta, a po jednym zwycięstwie mają na swoim koncie ś. p. Marek Ziarnik, Ryszard Dołomisiewicz, Sebastian Ułamek i ubiegłoroczny niespodziewany triumfator Matej Ferjan.
W tym roku udało się organizatorom nakłonić do startu bardzo ciekawą stawkę zawodników, którzy potrafią stworzyć interesujące widowisko. Spragnieni żużlowych emocji kibice już od dłuższego czasu zastanawiają się, czy któryś z żużlowców będzie w stanie pokonać &quot;króla bydgoskiego toru&quot; Tomasza Golloba. Żadnemu z pozostałych zawodników nie było do tej pory dane triumfować w Kryterium Asów, choć kilku z nich mogło cieszyć się z miejsca na podium tych zawodów. Sławomir Drabik był trzeci w roku 1988, Wiesław Jaguś trzykrotnie zajmował drugi stopień podium w latach 2003, 2004 i 2007, Krzysztof Kasprzak był drugi w sezonie 2005, a rok później na najniższym stopniu podium stał Krzysztof Buczkowski. Także pozostali uczestnicy mają chrapkę na wygraną, a niewiadoma związana z formą zawodników u progu sezonu sprawia, że kibiców czekają w niedzielę spore emocje.
Lista startowa tegorocznego Kryterium Asów:

1. Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów)
2. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz)
3. Sławomir Drabik (Złomrex Włókniarz Częstochowa)
4. Damian Baliński (Unia Leszno)
5. Andreas Jonsson (Polonia Bydgoszcz)
6. Wiesław Jaguś (Unibax Toruń)
7. Daniel Jeleniewski (Atlas Wrocław)
8. Martin Smoliński (GTŻ Grudziądz)
9. Rafał Okoniewski (Polonia Bydgoszcz)
10. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno)
11. Lubos Tomicek (Kolejarz Opole)
12. Emil Sajfutdinow (Polonia Bydgoszcz)
13. Tomasz Chrzanowski (Lotos Gdańsk)
14. Ryan Sullivan (Unibax Toruń)
15. Tomasz Jędrzejak (Atlas Wrocław)
16. Jonas Davidsson (Polonia Bydgoszcz)
Bezpośrednią transmisję z zawodów pokaże Polsat Sport Extra.
Relacja LIVE z zawodów również na Sportowych Faktach.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Oferta z Nordicbet niby spora ale bardzo nieciekawa. Poszli na łatwiznę
Wzięli 5 najlepszych zawodników tego turnieju. Do tego dobrze jeżdzących na tym torze i weź tu wybierz
Będzie decydowała forma dnia ale co nieco można spróbować . Pierwsza para to no bet. Kasper zawsze u nas dobrze się czuł ( vide 2 msc. na GP ) a Ryan z kolei w sparingach nie pokazał rewelacyjnej formy. Druga raczej to samo, choć ze wskazaniem chyba jednak na Ryana.

Wiesław Jaguś - Ryan Sullivan 1.80 1.90 . Tutaj szukałbym dwójki. Wiechu u nas dobrze zawsze jeździ ale w zeszłym roku po małej zmianie nawierzchni nie szło mu już tak rewelacyjnie. Zawiódł w GP , nie najlepiej w lidze ( 6 pkt w 6 choć jechał tuż po kontuzji ale mimo wszystko ) w Złotym Kasku też w kratkę 0,3,3,0 a w KA co prawda drugie miejsce ale tylko 11 punktów i niewyraźna jazda w słabej w sumie obsadzie. Ryan z kolei jeździł u nas w Polonii i zawsze tu jeździł zadowalająco. W zeszłym roku był niczym torpeda . 21 punktów w lidze i średnio 50 m przed drugim na mecie zawodnikiem. Do tej pory wielu kibiców jest pod wrażeniem jego jazdy, bo tak jeździ na tym torze tylko Tomek. Nie wiadomo jaka forma Ryana w nowym sezonie ale ja mu zaufam. Zwłaszcza, że Wiechu dzień wcześniej jedzie w Lesznie.

Tomasz Gollob - Andreas Jonsson 1.35 2.90 . Kurs mizerny ale nie ma co szukać sensacji ( swoją drogą ja jakbym był bukmacherem to też bym nie wystawił wyższego kursu ) AJ zawsze ma przynajmniej ten 1 bieg słabszy a Tomek w Bydgoszczy nie. Zresztą co by nie mówić AJ nie jeździ w Bydzi tak dobrze jak Tomek. Widać tam różnice klas. Prestiżowy pojedynek ale Tomek to wygra ( mam na myśli całe zawody ).

Pozostałe pary do przemyślenia jeszcze.

Balon w Bydzi zawsze zawodził ale w zeszłym sezonie komplet. Mieszane uczucia. Dzień wcześniej ma jednak zawody w Lesznie i pewnie na nich się skupi . Okoń to startowiec jak się wpasuje to zawsze punkty przywiezie. Zwłaszcza na naszym torze, bo w sumie nie zawodził. Skłaniałbym się do dwójki po 2.20

Krzysztof Buczkowski - Tomasz Jędrzejak. Trudna para, bo Buczek jeździ na swoim torze i jak jest spasowany to może ograć każdego ale start w sezon ma przeciętny patrząc na wyniki sparingu z Wrocławia . Chyba wciąż ma problemy z silnikami tak jak w drugiej części poprzedniego sezonu. Ogór z kolei tutaj lubi się ścigać. We Wrocku liczą, że będzie liderem ich drużyny także warto chyba skusić się na 2.00

Tomasz Chrzanowski - Emil Sajfutdinow to już istne eldorado. Emil to zawodnik zagadka. Jak mu wszystko pasuje to może ograć każdego na każdym torze . No ale nie wiadomo jak stoi ze sprzętem. Nie było w końcu żadnych sparingów na bydgoskim torze. Chrzanek z kolei jak każdy Krzyżak w Bydzi czuje się dobrze i swoje jedzie. No bet ze wskazaniem na Chrzanka .
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Bukmacherzy dzisiaj nas rozpieszczają ! Bet365, Unibet, Nordicber a nawet milenium wystawiły bardzo szerokie oferty. A Bwin, Expekt, Sportingbet też napewno coś wystawią.
Ja wyłapałem dwa zakłady z bet365 :
Okoniewski - Sullivan 2 @ 1.45
Gollob win @ 2.37
z Unibetu :
Baliński - Sullivan 2 @ 1.67
Jagus, W - Gollob, T 2 @ 1.37
i z Milenium :
te same + Okoniewski - Davidsson 1.
Zapraszam do podawania swoich typów !
( analizy dodam za chwile )
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Już W Sobotę Zaczynamy Speedway Grand Prix !!!
W najbliższą sobotę tj. 26 kwietnia o godzinie 19.00 w słoweńskim Krsko zostaną zainaugurowane sześćdziesiąte trzecie Indywidualne Mistrzostwa Świata na żużlu. Od trzynastu sezonów najlepszy żużlowiec Globu jest wyłaniany po przez cykl turniejów Grand Prix tak będzie i tym razem.

Stadion im. Matije Gubca będzie gościł najlepszych żużlowców Świata już po raz siódmy. Premierowy turniej w 2002 wygrał Ryan Sullivan, który niemal równocześnie „wpadł” na metę z Tomaszem Gollobem. Rok później triumfował Leigh Adams. W następnych latach dwukrotnie zwyciężali Tony Rickardsson w 2004 i 2005 roku oraz Nicki Pedersen w 2006 i 2007.
W tegorocznym cyklu Grand Prix będziemy oglądać czterech Duńczyków, trzech Polaków, po dwóch reprezentantów ze Szwecji, Australii oraz Anglii i po jednym żużlowcu z USA i Czech. Do grona najlepszych żużlowców Świata dołączyło czterech nowych zawodników – Niels Kristian Iversen, Lukas Dryml, Fredrik Lindgren oraz Krzysztof Kasprzak. Pierwsza dwójka miała okazję już wcześniej „zasmakować” startu jako pełnoprawni uczestnicy. N. K. Iversen startował w Grand Prix w roku 2006. Lukas Dryml natomiast ścigał się o mistrzostwo Świata w latach 2002-2004. Nowymi postaciami będą zawodnicy młodego pokolenia - Lindgren oraz Kasprzak.
Tytułu Mistrzowskiego bronić będzie Nicki Pedersen. Zeszłoroczny cykl został w całości zdominowany przez Duńczyka, który zapewnił sobie zwycięstwo jeszcze przed ostatnim turniejem. Drugie i trzecie miejsce przypadło Australijczykom – Leigh Adamsowi (srebro) oraz Jasonowi Crumpowi (brąz). Według fachowców to właśnie między tą trójką powinna rozstrzygnąć się kwestia tytułu Mistrzowskiego. Początek sezonu zdaje się potwierdzać właśnie tą teze.


Medaliści Mistrzostw Świata 2007 – Leigh Adams, Nicki Pedersen i Jason Crump
Ubiegłorocznie medaliści brylują na torach polskich i brytyjskich na dzień dzisiejszy trudno jest wskazać, który z nich ukończy tegoroczny cykl Grand Prix na pierwszym miejscu. Sami zawodnicy wypowiadają się bardzo optymistycznie na temat tegoroczych Mistrzostw Świata:
Jason Crump&quot;Powróciłem do swojej bazy w Anglii już w lutym, aby szukać, testować nowe rozwiązanie jakie możemy zastosować w silniku czy podwoziu mojego motocykla. Muszę przyznać, że jak narazie wyniki Naszej pracy są bardzo obiecujuące. Podjąłem współpracę z nowymi sponsorami. Bardzo cenię sobie ich wsparcie i wiarę we mnie. Mam nadzieje, że będe się mógł im odwdzięczyć kilkoma zwycięstwami w poszczególnych turniejach oraz oczywiście Mistrzostwem Świata. Co do zmian jakich dokonałem to pozwolę sobie zachować je dla siebie, jednak jestem przekonany, że moje motocykle w tym sezonie będą bardzo dobre.&quot;

Czy Jason Crump powróci na „żużlowy Olimp”?
Leigh Adams - ”Jestem bardzo dobrze przygotowany do tegorocznego cyklu Grand Prix. Zarówno ja sam jaki i mój sprzęt jest lepszy o 20% od tego co było rok temu o tej porze. Moje motocykle są świetnie przygotowane co mnie niezmiernie cieszy. Początek sezonu był bardzo dobry to jeszcze bardziej dodaje mi pewności, iż jestem w stanie zdobyć tytuł mistrzowski. W zeszły roku to właśnie dwie pierwsze nieudane rundy zadecydowały o tym, iż byłem z tył stawki co prawda później było już lepiej jednak w końcowym rozrachunku zabrakło tych oczek do tytułu. Wykonaliśmy bardzo dużo pracy by być pewnym, że ta historia nie powtórzy się w tym roku. Nie muszę wcale wygrać pierwszych zawodów jednak muszę znaleźć się w ścisłej czołówce. Czuję, że jestem w formie jestem w 100% pewny moich motocykli i mojego teamu.&quot;

Dla Leigh Adamsa to będzie “ostatni dzwonek na zwyciężenie w całym cyklu Grand Prix
Nicki Pedersen”Moim celem jest zrobienie dobrego wyniku. Chcę powtórzyć sukces z ubiegłego roku. W każdych zawodach zdobywać jak najwięcej punktów. Przygotowania do sezonu poszły bardzo dobrze dużo trenowałem w Polsce. Sprzęt jest bardzo dobrze przygotowany ja również czuję się dobrze. Nie mogę się już doczekać pierwszych zawodów w Słowenii. Mój team nie zmienił się od zeszłego roku. Jest to bardzo ważne gdyż uważam, że to dobra załoga więc ja sam mogę się skupić jedynie na jeździe i tym by być w formie. To właśnie powinno mi zapewnić przejście na wyższy poziom i skuteczną walkę o tytuł. Najgrożniejszymi konkurentami będą z pewnością Leigh i Jason. Jason jest bardzo „wygłodniały” sukcesu w ubiegłym roku stracił przecież koronę. Leigh z kolei ma jeszcze jedną szansę by poprawić swoją lokatę w stosunku do roku ubiegłego. Oczywiście jest jeszcze kilku innych zawodników, którzy również będą groźni ale ja skupiam się jedynie na sobie i swojej jeździe tak właśnie zrobiliśmy w zeszłym roku i to przyniosło sukces.”

W opini fachowców faworyt numer jeden – Nicki Pedersen
Oprócz trójki wyżej wymienionych faworytów liczyć powinni się również tacy zawodnicy jak: Andreas Jonsson, Scott Nicholls, Tomasz Gollob, Hans Andersen czy Greg Hancock. Stać ich z całą pewnością na to by nawet wygrywać poszczególne rundy Mistrzostw Świata. Jednak specyfiką Grand Prix jest to by przez wszystkie jedenaście turniejów znajdować się ścisłej czołówce a to jak pokazuje historia udaje się tylko nielicznym. Dla widowiska dobrze by było jednak, żeby Ktoś nowy włączył się w końcu do walki o najwyższe cele. Kto wie może w tym roku pojawi się taki zawodnik?
W tegorocznym cyklu Grand Prix będziemy mieć trójkę „Biało czerwonych” – Tomasza Golloba, Krzysztofa Kasparzaka oraz Rune Holtę. Największe nadzieje po raz wtóry już wiązane są z osobą Tomasza Golloba. W ubiegłym sezonie był o krok od medalu może więc w tym roku wychowankowi bydgoskiej Polonii uda się powrócić na podium Mistrzostw Świata? Tor w Krsko powinien być sprzymierzeńcem Polaka. Gollob trzykrotnie startował w Wielkim Finale podczas zawodów na Słowenii w ubiegłym roku był piąty. Pozostała dwójka będzie miała chyba inne cele do osiągnięcia. Holta miewał już pojedyńcze sukcesy w poszczególych rundach, jedank wydaje się, iż miejsce w czołowej szóstce to wszystko o czym może marzyć Norweg z polskim paszportem. Kasprzak z kolei to zupełny debiutant w roli pełnoprawnego członka Grand Prix, a jak wiadomo to bardzo trudna rola o czym mogli się wcześniej przekonać Tomasz Chrzanowski czy Wiesław Jaguś. Wychowanek leszczyńskiej Unii będzie więc zapewne zbierał doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości.
Lista Startowa Grand Prix Słowenii:
1 Rune HOLTA (Polska)
2 Krzysztof KASPRZAK (Polska)
3 Scott NICHOLLS (Anglia)
4 Leigh ADAMS (Australia)
5 Bjarne PEDERSEN (Dania)
6 Chris HARRIS (Anglia)
7 Lukas DRYML (Czechy)
8 Andreas JONSSON (Szwecja)
9 Tomasz GOLLOB (Polska)
10 Greg HANCOCK (USA)
11 Nicki PEDERSEN (Dania)
12 Fredrik LINDGREN (Szwecja)
13 Matej ZAGAR (Słowenia)
14 Niels K. IVERSEN (Dania)
15 Hans ANDERSEN (Dania)
16 Jason CRUMP (Australia)
REZERWA TORU:
17 Izak SANTEJ (Słowenia)
18 Denis Stojs (Słowenia)
espeedway.pl
 
K 5

kaczorrm

Użytkownik
Witam
Mam zamiar zaryzykować Nichollsa w parze z Harrisem oraz Crumpa z Pedersenem. Crump piekielnie mocny w tym sezonie szanse oceniam na 50/50 a kurs 2,30. No i Harris cienizna jak na razie. Bukmacher Expekt
 
konradk18 0

konradk18

Użytkownik
Slovenian GP - Rider Classification
Will the rider finish in the first 8 places?
Top 8 - Zagar, 2.00 5/10
Top 8 - Nicholls, S 1.60 8/10
 
M 15

maciekgks

Użytkownik
Ja wybrałem z oferty STS następujące rozwiązania:
1731 - 1 N.Pedersen - Jonsson 1.30 - Poraz kolejny spodziewać sie mozna absolutnej dominacji Nickiego. Jonsson to dobry zawodnik, ale z czym do ludzi;).
1737 - 1 Adams - Andersen 1.40 - Leigh na początku sezonu wydaje się być w doskonałej formie co potwierdza min. na polskich torach. Hans z kolei mimo solidnej jazdy nie powinien zagrozić kongurowi.
1746 - 1 Hancock - Kasprzak 1.40 - Gram przede wszystkim z powodu słabej postawy Krzyśka na początku sezonu. Jeździ on poprostu tragicznie! Herbie póki co na polskich torach pokazuje świetną formę co udowodnił min. meczem w Gorzowie.
1749 - 1 Gollob - Lindgren 1.30 - Tomek do Tomek. W lidze nie błyszczy, ale na GP zawsze jedzie swoje. Szczególnie w Krsko gdzie tor bardzo mu pasuje. Szwed jest póki co cieniem samego siebie. Oprócz dobrych występów w Angli warto zwrócić uwagę na BEZNADZIEJNĄ postawę w Polsce.
1751 - 1 Nicholls - Iversen 1.45 - &quot;Hot Scott&quot; poczynił przed sezonem duże inwestycje przez co spodziewa się jeszcze lepszych rezultatów niż przed rokiem. W Angli jeździ świetnie. W Polsce jak dotąd miał okazję pojechać tylko raz. Mimo d i w zdobył 7 punktów co wydaje się być niezłym wynikiem.

Oprócz tego dobrze wygląda Gollob - Kasprzak 1 i B.Pedersen - Kasprzak.
 
D 0

del-monte

Użytkownik
Panowie, ja bym się nie podpalał. Po pierwsze, zwróćcie uwagę na układ pól. W Krsko 1,2 i 4 jak wiadomo najlepsze. Ale, dzisiaj padało i trening był lipny, więc nie daj Boże jak jutro będzie padać, to wszystko może nas że tak powiem wyruchać, bo pogoda &quot;mżawkowa&quot; to pogoda A&#39;Ja, Harrisa i te dewagacje mogą wziąść w łeb ;)
Jeżeli będzie pogoda, zważając na warunki jakie stawia Toto w obstawianiu np o doborze zawodników, łykam:
Crump - AJ 1.35
Adams - Bajkopisarz 1.50
Bajkopisarz - Scotty 1.55
AKO 3.14
@MaciekGKS
Nicholls nie przepada za torem w Krsko, więc radze uważać.
@ Pogoda

Ma padać do południa...potem niby lepiej.
 
D 0

del-monte

Użytkownik
Nie piszcie takich cyrków że Scott nie lubi tego toru
Co z tego że był 2 rok temu, popatrz sobie jakie miał biegi i jakie pola. Poz tym to był przedostatnia runda Speedway Grand Prix.

Półfinały:

21. N.Pedersen, Nicholls, Gollob, Jaguś

Ciężko mu było nie wejść do finału.

1. Crump, Nicholls, Jonsson, Hampel
6. Adams, N.Pedersen, Nicholls, Pavlic
10. Jaguś, Nicholls, Hancock, Harris
14. Nicholls, Holta, Gollob, Lindbaeck
18 B.Pedersen, Nicholls, Zagar, Andersen (d4)

Z takim układem biegów musiał awansować. Aj i Jarek po kontuzji byli. A potem już w każdym biegu mógł liczyć na co najmniej 2 punkty. W 2006 pojechał licho. Niby sprzętowo wygląda nieźle, ale tor śliski będzie, więc to różnie.
 
A 0

almighty

Użytkownik
ma ktos program do tych zawodow? szukalem na kilku portalach i nie znalazlem?
a przydaloby mi sie do typowania.

edit: nie wiem dlaczego nie znalazlem tego, bo bylem na tamtej stronie.. nvm. dzieki ????
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Del Monte powiem szczerze, że zupełnie nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Komu jak komu ale Nichollsowi śliski i przyczepny tor pasuje jak mało komu ...
Zresztą co z tego, że w zeszłym roku dobre były takie a inne pola. Co roku jest inaczej, więc mało trafiony argument.
EDIT
To, że Scott nie lubi toru w Krsko to też bym polemizował ( zobacz analizę w moim temacie ) skoro osiąga tutaj najlepsze wyniki ze wszystkich torów w GP
 
D 0

del-monte

Użytkownik
Del Monte powiem szczerze, że zupełnie nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Komu jak komu ale Nichollsowi śliski i przyczepny tor pasuje jak mało komu ...

Zresztą co z tego, że w zeszłym roku dobre były takie a inne pola. Co roku jest inaczej, więc mało trafiony argument.
Nie lubi toru w Krsko, a nie śliskiego. ;)

Na zawodny nie ma padać, więc dobre wieści.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Nie lubi toru w Krsko, a nie śliskiego. ;)
Na zawodny nie ma padać, więc dobre wieści.
Nie lubi toru w Krsko? Wśród swoich pięciu miejsc na podium akurat 2 wywalczył w Krsko ???? Nie wiem na jakiej podstawie tak mówisz ????
 
M 15

maciekgks

Użytkownik
Wie ktoś jak rozlicza się h2h? Chodzi o to kto zostanie wyzej sklasyfikowany (u zawodników którzy awansowali do półfinałów i do finału nie ma na to wpływu ilośc zdobytych punktów - chyba;) ), czy kto zdobędzie więcej punktów?
pzdr
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP

Tomasz Gollob wygrał w sobotę Grand Prix Słowenii w Krsko - pierwszą rundę Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Polak w wielkim finale pokonał aktualnego mistrza świata - Nickiego Pedersena, Hansa Andersena i Andreasa Jonssona.

Wyniki:
1. Tomasz Gollob - Polska (0,2,2,3,3,3,6) 19 + 1 miejsce w finale
2. Nicki Pedersen - Dania (3,2,3,1,1,3,4) 17 + 2 miejsce w finale
3. Hans Andersen - Dania (0,3,3,2,2,2,2) 14 + 3 miejsce w finale
4. Andreas Jonsson - Szwecja (1,3,3,0,3,2,t) 12 + 4 miejsce w finale
5. Jason Crump - Australia (1,1,2,3,2,1) 10
6. Lukas Dryml - Czechy (3,d,2,3,w,1) 9
7. Greg Hancock - USA (2,3,1,1,1,0) 8
8. Niels Kristian Iversen - Dania (3,2,0,0,3,0) 8
9. Scott Nicholls - Wielka Brytania (1,1,1,2,2) 7
10. Fredrik Lindgren - Szwecja (1,0,1,2,3) 7
11. Matej Zagar - Słowenia (2,3,0,2,u) 7
12. Chris Harris - Wielka Brytania (2,1,1,1,1) 6
13. Krzysztof Kasprzak - Polska (2,0,0,3,1) 6
14. Leigh Adams - Australia (0,2,3,0,0) 5
15. Rune Holta - Polska (3,1,0,1,0) 5
16. Bjarne Pedersen - Dania (0,0,2,0,2) 4
R1. Izak Santej - Słowenia NS
R2. Denis Stojs - Słowenia NS
W przypadku równej ilości punktów o wyższej pozycji zgodnie z regulaminem Grand Prix decyduje niższy numer startowy cyklu GP.
Bieg po biegu:
1. Holta, Kasprzak, Nicholls, Adams
2. Dryml, Harris, Jonsson, B.Pedersen
3. N.Pedersen, Hancock, Lindgren, Gollob
4. Iversen, Zagar, Crump, Andersen
5. Zagar, Gollob, Holta, B.Pedersen
6. Hancock, Iversen, Harris, Kasprzak
7. Andersen, N.Pedersen, Nicholls, L.Dryml (d4)
8. Jonsson, Adams, Crump, Lindgren
9. N.Pedersen, Crump, Harris, Holta
10. Andersen, B.Pedersen, Lindgren, Kasprzak
11. Jonsson, Gollob, Nicholls, Iversen
12. Adams, Dryml, Hancock, Zagar
13. Dryml, Lindgren, Holta, Iversen
14. Kasprzak, Zagar, N.Pedersen, Jonsson
15. Crump, Nicholls, Hancock, B.Pedersen
16. Gollob, Andersen, Harris, Adams
17. Jonsson, Andersen, Hancock, Holta
18. Gollob, Crump, Kasprzak, Dryml (u/w)
19. Lindgren, Nicholls, Harris, Zagar (u)
20. Iversen, B.Pedersen, N.Pedersen, Adams
Półfinały:
21. N.Pedersen, Jonsson, Dryml, Iversen
22. Gollob, Andersen, Crump, Hancock
Finał:
23. Gollob (6), N.Pedersen (4), Andersen (2), Crump (t) (0)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom