>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Grand Prix

Status
Zamknięty.
A 0

almighty

Użytkownik
Pierwsze SGP nudne ze wzgledu na warunki - z torow 3/4 wygrane w sumie 2 wyscigi, reszta z torow 1/2 (23). Cieszy zwyciestwo Golloba (&quot;jeszcze tego lata, jeszcze tego lata..&quot;), ale nie bylo to wielkie widowisko. Jezeli chodzi o typy, to zawiodl przede wszystkim Adams, a sklad polfinalow mnie osobiscie troche zaskoczyl..

Mam nadzieje, ze nastepne SGP bedzie rozgrane w lepszych warunkach i troche wiecej bedzie speedwaya w speedwayu, bo dzisiaj decydowalo pole startowe, a chyba nie o to chodzi.

Mam nadzieje, ze bedzie to ciekawy sezon, w ktorym losy tytulu rozstrzygna sie w ostatnich GP ???? moje prywatne zyczenie - Gollob zakonczy kariere z kolejnym medalem MS.

 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Almighty nie wiem czy Ty oglądałeś to GP czy patrzyłeś tylko na relacje ? Przecież przez 14 biegów walki było mnóstwo. Ostatnie dwie serie były tylko nudniejsze aczkolwiek nie powiedziałbym by tam się nic nie działo. Paru zawodników parę razy powalczyło. Ja chciałbym oglądać takie &quot;nudne&quot; zawody zwłaszcza w lidze ( np. nudne mecze we Wrocławiu, Toruniu ). Nie było wyścigu poza dwoma w trzeciej serii by coś nie tasowało a że zwyciężał zawodnika z pola A czy B to już inna sprawa ...
 
A 0

almighty

Użytkownik
Masz racje - ocenilem zawody po ostatnich dwoch seriach, bo wczesniej bylem na grillu.. widzialem jakies 10 biegow + statystyki zwyciestw z poszczegolnych torow i byc moze wyciagnalem troche pochopne wnioski, ale nie wiedzialem, ze wczesniej dzialo sie wiecej.. Nie napisalem, ze widzialem dopiero koncowke zawodow, wiec moze faktycznie nienajlepiej to wyszlo - jezeli poczatek byl ciekawszy to zaluje, ze nie widzialem.
Ale zgodzisz sie ze mna, ze koncowka zawodow troche bez emocji.. a powinno byc dokladnie na odwrot.
Edit by Jacques

Hehe no jak dla mnie to emocji było mnóstwo ???? Ze względu na Tomka aczkolwiek rozumiem Twój tok rozumowania. Aczkolwiek do końca była walka o awans do półfinałów i finał też był dość ciekawy. Fajna walka Andersena z Pedersenem . Jak dla mnie turniej pod względem widowiskowości 9/10 choć początek zapowiadał na 10/10 ;-)
 
spike761 37

spike761

Użytkownik
No ja powiem tak zawody były zaj...te ????
Byłem na miejscu i mi sie bardzo podobało,lecz jakby nie deszcz po 12 biegu,a przez chwilke lało solidnie to według mnie N.Pedersen by wygrał...Bo naprawde juz jak popadało decydowało 1 miejsce startowe,poniewaz była najlepsza przyczepnosc na torze...i no troche zadecydowało doswiadczenie Tomka,ze potrafił sie trzymac lewej strony toru ????
A co do oprawy koncowej nie wiem jak w Tv była przedstawiana,ale ogolnie była spoko ????
Myslałem , ze bedzie gorzej ????
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
2 Eliminacja Speedway Grand Prix. Leszno 10.05.2008 godz. 19.00

Już jutro o 19.00 druga eliminacja Grand Prix. tym razem żużlowcy przenoszą się do Leszna aby tam walczyć o kolejne punkty. kto jest w roli faworytów? Z pewnością Nicki Pedersen, który po przegranym starcie w Krsko teraz zrobi wszystko, aby pokazać swoją dominacją.

Także Tomasz Gollob zaliczany jest do grona faworytów. Niespodziewany zwycięstwa turnieju w Krsko także w Lesznie powalczy o sporą zdobycz punktową. Po za tym jego dobra postawa w meczu Stali Gorzów właśnie przeciwko bykom z Leszna napawa jeszcze wiekszym
entuzjazmem wszystkich kibiców w Polsce. Z pewnością Tomasz rozbudził apetyt kibiców a także swoje ( byc może w końcu nadarzy się okazja by zostać tym wymarzonym MISTRZEM ŚWIATA)

W gronie faworytów jest także zawodnik jeźdzący na co dzień w Unii Leszno. Mianowicie Leigh Adams. Po pierwszym słabym starcie u siebie w domu już będzie o wiele groźniejszy. Nie może pozwolić sobie na drugą wpadkę. Trzeba gonić rywali bo oni z pewnością na Adamsa czekać nie będą.

Może także Jason Crump włączyć się do walki. Bo przeciez pierwsze zawody podobnie jak Adamsowi poprostu mu nie wyszły. Teraz kangur będzie walczyć w każdym biegu. I to on może uplasować się na miejscu na podium.
Kto jeszcze prócz tej czwórki będzie walczyć o zwycięstwo.

Nie można zapomnieć o Jonssonie czy Andersenie. Przecież im udało się dojść do finału. Tutaj także powalczą o dobry wynik. Ale czy stać ich na zwycięstwo. Nie sądzę.

Mam nadzieję, że do walki o czołowe miejsca włączą się inni Polacy. Hampel i Kasprzak będą przecież jeździć przed własną publicznością. Wierzę także ze zawodnik Stali Gorzów Rune Holta wróci do dobrego jeźdzenia. Od początku sezonu pokazuję że potrafi wygrywać z najlepszymi, czemu więc w GP nie może być podobnie.

Wierzę, że jak zwykle nie zabraknie sportowej walki i sporych emocji. Każdy z zawodników ma szansę na dobry wynik. To przecież GP i startuje tu czołówka światowa. Mam nadzieje, że wszyscy pokaża się z jak najlepszej formy i przyłożą się do każdego startu. Pojadą po prostu na 100 % swych mozliwości.

Ciekawy jestem kto według was wygra jutrzejsze GP. kto stanie na podium? Komu będziecie kibicować. Jakieś przewidywania ?
 
Z 0

zidler

Użytkownik
Czasy zawodników na wczorajszym treningu:

1. Nicki Pedersen (Dania) 15,91
2. Greg Hancock (USA) 15,98
3. Nils-Kristian Iversen (Dania) 16,06
4. Jarosław Hampel (Polska) 16,23
5. Lucas Dryml (Czechy) 16,38
6. Jason Crump (Australia) 16,39
7. Andreas Jonsson (Szwecja) 16,47
8. Chris Harris (Anglia) 16,62
9. Krzysztof Kasprzak (Polska) 16,64
10. Tomasz Gollob (Polska) 16,65
11. Krzysztof Buczkowski (Polska) 16,68
12. Scott Nicholls (Anglia) 16,69
13. Damian Baliński (Polska) 16,70
14. Rune Holta (Polska) 16,92
15. Hans Andersen (Dania) 17,06
16. Leigh Adams (Australia) 17,79
17. Lubos Tomicek (Czechy) 17,81
18. Fredrik Lindgren (Szwecja) - nie startował
 
M 15

maciekgks

Użytkownik
Czasy czego to są:|? LOL? Jednego okrążenia? Okrążenia ze startu czy normalnego? Bez sensu. sugerowanie sie takimi cyferkami to totalna bzdura...
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
te czasy to tak... yy średnio pomocne. Z liczb wynika, że chyba jednego okrążenia.
Typy na GP:
Tomasz Gollob (najlepszy z Polaków) @ 1.6 ⛔
bukmacher: milenium
Pedersen 1-3 @ 1.6 ✅ ✅
Gollob - Kasprzak 1 @ 1.3 ✅ ✅
Crump - Jonsson 1 @ 1.50
bukmacher: fortuna

Adams (Heat 03 Winner) @ 2.66 ⛔
bukmacher: sportingbet
A.Jonsson v K.Kasprzak 2 @ 2.30 ⛔
Jonsson - Hampel 2 @ 2.00 ✅ ✅
Dryml - Tomicek 1 @ 1.35 ⛔
bukmacher: bet365
No, że Nicki będzie w &quot;3&quot; to chyba żadna niespodzianka. Nie wyobrażam sobie finału bez mistrza świata. Gollob pokazał już, że świetnie jeździ. mam nadzieję ,że dzisiaj także dojdzie do finału. Nie sądzę, ąby Hampel czy kasprzak mimo, że u siebie an torze mogliby zagrozić Tomkowi. Crump sporo stracił po pierwszym turnieju teraz więc musi już dobrze jeździć. Jonsson w wywiadzie sam przyznał , że tor w Lesznie mu nie leży.
Lece więc już praktycznie w ciemno, że Jonsson przegra także z Polakami. Hampel i Kasprzak. Obaj jeźdzą u siebie, wierzę, że chociaż jeden będzie lepszy od Jonssona. po za tym Szwed będzie jechał 2 razy z 3 toru raz z czwartego. i po razie z 1 i 2. Natomiast Jarek pojedzie dwa razy z drugiego.
No i pojedynek Drympl - Tomicek. Tutaj nie przewiduje sensacji. Dryml już w Krsko ładnie jeździł. Dzisiaj też spokojnie wygrać taką parę.
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
:!: Andreas Jonsson - Jarosław Hampel @2 2.15✅
Kurs zdecydowanie dla mnie niespodzianka, ale biorę w ciemno ???? Jarosław na własnym torze już w tym roku wygrywał z Nickim Pedersenem, Gregiem Hancockiem itd. Andreas w ostatnim meczu ligowym w Poznaniu bez formy, gdzie z początku przegrywał z pierwszoligowcami i to średniej klasy. Dziś na własnym torze Jarek będzie lepszy od Szweda i jest to mój typ dnia na te zawody
Leigh Adams - Jason Crump @1 1.80✅
Tu typ zdecydowanie na przełamanie dla Lee. Para australijczyków, w której znów mamy handicap na Adamsa ze względu na to, że w lidze polskiej ściga się w barwach leszczyńskiej Unii. Liczę, żę żądny sukcesów ,starszy z dwójki kangurów Leigh w dniu dzisiejszym stanie na podium, bo chyba jest największa szansa w dniu dzisijeszym niż kiedykolwiek...
Kasprzak - Nichols @1 1.50 ✅
Dziś gramy na gospodarzy ???? trzecia para, w której rywalizuję zawodnika ścigającego się na codzień na tym torze i nie ma się chyba co dziwić, bo Kasper jeździ w tym sezonie przyzwoicie a na własnym owalu ciężko go pokonać. Nichols będzie jeszcze miał swoje szanse, ale na sztucznych torach w innych krajach.
Chcialem jeszcze zagrać coś przeciwko Andersenowi, ale nigdzie nie mogę znaleźć pary z nim, gdyż na tym kompie nie wszystkie strony mi chodzą, ale jeśli ktoś znajdzie kurs przciwko nie mu w graniach 2 to warto grac, gdyż zawodnik jest bez formy i na dodatek miał ciężki upadek w tyugodniu w Angli.
I na koniec taki rodzynek na zwycięstwo w zawodach jaki znalazłem w Bet-at-home

JAROSŁAW HAMPEL IS WINNER 25,0 kurs kusi i jak ktoś ma drobne to nawet za 5zł można zagrać i kibicować naszemu zawodnikowi. Pozdro
 
Z 0

zidler

Użytkownik
Słowo komentarza;)

Zacznę od tego, że zawody do bardzo ciekawych w całej rozciągłości nie należały. Okiem telewidza, to do momentu deszczu w Krsko, tam było ciekawiej. Leszczyński beton nie pozwolił na wiele mijanek. Po szerokiej nie szło nic ugrać. Decydował start, i w zasadzie powtórka z rozrywki. Tak jak w Krsko 1 i 2 pole były szczęśliwe po opadach i w trakcie, tak przez wczorajszy tor, z małymi wyjątkami A i B niosło. Co do zawodników. In plus oczywiście Mały. 1-8 się spodziewałem, ale potem znowu przez tor, zasłużenie wszedł do czwórki. Dla niektórych Greg&quot;Król Kredy&quot;Hancock był zaskoczeniem. Od początku co bardziej śledzący żużel mogli przypuszczać, że z Jego strony będzie groźnie. Po problemach zdrowotnych w ligach pojechał bardzo dobrze. Piątkowy trening i w raz z Nickim najlepsze czasy. Wczoraj kreda była najlepszym wyjściem, a On to po prostu wykorzystał. Brawo Greg. Przed zawodami zapowiadano, że tor jest pod Polaków. Zapomnieli chyba dopowiedzieć, że pod Leszczynian :p. O ile Kasprzak sie spalił, w zasadzie jego wynik wcale mnie nie dziwi, w Polsce klapa, poza krajem słabo, trening przed zawodami słabo, no i ciągle z tym kolanem problem, to Mały i Adams wykorzystali leszczyński tor. Leigh Adams, który od tylu lat startuje nieprzerwanie w ekipie „Byków”, po prostu pojechał jak profesor. Chociaż to Mały i Greg jeździli najrówniej w całych zawodach, to jednak Leigh po zmianie maszyny pokazał, jak należy jeździć po &quot;Smoku&quot;. O sytuacji Nicki vs Jason nie będą się wywodził, kto oglądał wie, że sędzia popełnił błąd wykluczając Crumpa. Właśnie Jason, słabo w tym sezonie wychodzi z pod taśmy, o ile w lidze na dystansie nadrabia, to jak przychodzi GP, nie wygląda to różowo. Rysiek Holta miał być w 8, ba nawet niektórzy &quot;obstawiający&quot; na podium go widzieli. Niczym specjalnym nie wyróżnił się w trakcie zawodów, no może in minus, to zamiast 3mać kredę to tracił pozycje na łukach, chociaż na samym starcie nie było źle. Tomek Gollob wyglądał obiecująco, aż do czasu problemów z maszyną. Drugi GM widać było, że nie ciągnie, i właściwie po drugiej jedynce, nie sądziłem, że do czwórki wejdzie. Szkoda, bo zapowiadało się bardzo dobrze. Szkoda mi też AJ&#39;a, tak jak Tomek na początku zawodów jeździł nieźle, ale potem gorsze pola startowe, i było po herbacie. Reszta, na miarę oczekiwań. Andersen poobijany za dużo nie mógł zdziałać. Iversen i Lindgren na plus, w końcu i Oni trochę zamieszali. Przyznać trzeba, ż organizacja Grand Prix w Lesznie okazała się bardzo udana. Jedyny mankament dotyczyć mógł toru, który nie był charakterystycznie dla „Smoka” i tym samym mniej było na nim walki niż zazwyczaj. Jednakże, jak wiadomo za ten element odpowiedzialność biorą przyjezdni organizatorzy. Do zobaczenia w w Goeteborgu. ;)
 
man-on-fire 0

man-on-fire

Użytkownik
W Goeteborgu jutro chłopaki śmigają. ???? Czas najwyższy coś napisać.

1. Crump, Kasprzak, Jonsson, Nicholls
2. Holta, Pedersen, Gollob, Andersen
3. Davidsson, Hancock, Iversen, Dryml
4. Lindgren, Harris, Adams, Tomicek
5. Tomicek, Crump, Holta, Iversen
6. Harris, Davidsson, Kasprzak, Gollob
7. Hancock, Lindgren, Pedersen, Jonsson
8. Nicholls, Andersen, Dryml, Adams
9. Gollob, Adams, Crump, Hancock
10. Dryml, Holta, Lindgren, Kasprzak
11. Andersen, Iversen, Jonsson, Harris
12. Tomicek, Nicholls, Davidsson, Pedersen
13. Pedersen, Dryml, Harris, Crump
14. Kasprzak, Tomicek, Andersen, Hancock
15. Adams, Jonsson, Davidsson, Holta
16. Iversen, Gollob, Nicholls, Lindgren
17. Crump, Andersen, Lindgren, Davidsson
18. Iversen, Kasprzak, Pedersen, Adams
19. Jonsson, Dryml, Tomicek, Gollob
20. Holta, Harris, Hancock, Nicholls

Moje &quot;trzy grosze&quot; jutro ;)
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Nie ma co ukrywać, że Gollob trafił na trudne pola jak i na trudnych rywali w swoich startach. Chodzi mi tutaj o jego bieg nr 2 i nr9. Jesli chodzi o pozostale to Tomek powinien wywalczyc w nich minimum 6-7pkt aby liczyc sie w walce o polfinal, ktory jest celem na ten wyscig.

Liczę, ze Tomek wejdzie to polfinalow choc znowu nie bez problemow.

Moj faworyt do wygrania w dniu dzisiejszym to Leigh Adams, ktory po wygranej w Lesznie moze po raz kolejny okazac się zwycięzcą.
 
yarexxx 0

yarexxx

Użytkownik
Dzisiaj kolejna - 3 już runda zmagań w GP... Żużlowcy walczyć będą o główną nagrodę Szwecji... Na sztucznym torze w Goeteborgu na pewno faworyci jak zawsze ci sami: Pedersen, Adams, Crump, Hancock... Wg mnie dzisiaj może zaskoczyć któryś ze Szwedów... &quot;Adrenalina&quot; Jonsson czy ten nieobliczalny Lindgren kto wie? Kilka typów tak na szybko:

Jonsson, A - Andersen, H 1 ▶ 1,62 (Unibet)

Pojedynek jednego z moich faworytów z Andersenem... Hansior po ostatniej kontuzji trochę jakby słabiej z formą... Widziałem go ostatnio 2-krotnie na torze w Lesznie i nijako się zaprezentował... Na pewno Duńczyk daleko od swej optymalnej formy. A Andreas przy swojej publice na pewno będzie chciał pokazać swe najwyższe umiejętności... W końcu to on był wymieniany w gronie głównych zastępców mistrza Rickardssona... Jonsson to ścisła czołówka światowa i moim zdaniem to tylko kwestia czasu kiedy będzie regularnie stawał na podium GP. Cenię go za ofensywny styl jazdy i niesamowitą wolę walki, a jak dla mnie to jest on dzisiaj jednym z głównych kandydatów do miejsca na podium ????

Gollob - Scott Nicholls 2 ▶ 2,60 (bet365)

Trochę ryzyka, ale typ moim zdaniem jak najbardziej realny... Scott to jeden z moich ulubionych zawodników, a sztuczne nawierzchnie mu nie przeszkadzają... Na pewno jest w stanie zaskoczyć i dzisiaj &quot;8&quot; jest spokojnie w jego zasięgu... Tomek to zawodnik, który źle czuje się na jednodniowych torach... Jego forma niby dobra i gdyby zawody odbywały się na naturalnym torze, miejsce w półfinale miałby wręcz zagwarantowane... A tak - ja uważam, że może mieć problemy z zakwalifikowaniem się do grona najlepszych w GP Szwecji... I tu nie ma co spoglądać na wyniki w zawodach ligowych... Forma zawodnika jest ważna, ale po prostu na torze sztucznym Scott jest dla mnie pewniejszym zawodnikiem i przez to gram :spokodfhgfh:

L.Adams - H.Andersen 1 ▶ 1,50 (Milenium)

Leigh Leigh Leigh Adams roznosiło się ostatnio na &quot;Smoku&quot; po zwycięstwie &quot;kangura&quot; w leszczyńskim turnieju... Adams wykorzystał fakt, że zna obiekt w Lesznie jak nikt inny i wygrał GP Europy... Dzisiaj jest jednym z faworytów i dla mnie brak Adamsa w gronie finalistów byłby niespodzianką. Dla Leigh tytuł najlepszego jeźdźca globu jest najważniejszym celem na ten sezon i niektórzy sądzą nawet, że przez to australijczyk jeździ słabiej niż zwykle w naszej polskiej Ekstralidze... a o Hansie pisałem już wyżej... Na pewno z aktualną dyspozycją nie ma szans w konfrontacji z &quot;Kangurem&quot; więc śmiało grajcie :jezora:
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Ech każdy tor jest robiony pod gospodarzy ale dzisiejsze zawody to parodia. W większości biegów chodziło o to by dojechać do mety a nie się ścigać. A szkoda, bo geometria toru idealna do walki ...
Rune wiedziałem ,że na takim torze pojedzie nieźle ale max. myślałem półfinał , potem ew. finał ale 3-4 miejsce a tutaj świetnie wykorzystał błędy Nickiego w finale. Przed finałem kurs na Ryśka był 11.00 a Fred/Nicki koło 2.00 ale zagrałem na Crumpa po 5.50 po czułem że Nicki i Freddi mogą pójść w walkę a ten trzeci to wykorzysta. Ale że Rysiek ? NO WAY, a jednak. Brawo chłopie. Świetny atak i historyczne zwycięstwo.
Ogólnie to dla mnie niespodzianek nie było. Adams pokazał że jest w dołku i na takich torach jeździć nie potrafi , za to ci co lubią jeździć na dziurach w finale no jedyny wyjątek Lindgren, który jechał świetnie. Szkoda bardzo Golloba, bo gdyby dowiózł te 2 punkty kiedy ostatecznie upadł to wybierał by sobie pole startowe i różnie to mogło być. Jego miejsce niejako dostał Rysiek, w półfinałach wystarczyło mu objechać 1 rywala (AJ nie startował przez kontuzje) w finale spokojnie pojechał po szerokiej nie wdając się w walkę przy kredzie . Idealny scenariusz dla Golloba ... No ale Rysiek też trochę nasz więc źle nie jest.
W generalce Gollob utrzymał 2 msc. i ma 39 pkt. ale traci do Pedersena już 10 punktów. Trzeci jest Lindgren z 36 punktami, a czwarty Hancock i Adams po 34. Potem Crump 30, Jonsson 29 i Andersen 28. Rysiek awansował na 9 msc. i ma 26 punktów. Widać , że Nicki ma już sporą przewagę a jeszcze tak naprawdę nie pokazał jakieś wielkiej klasy w tym roku w GP. Zanosi się więc na kolejny łatwy jego triumf w generalce, natomiast o pozostałe medale będzie bardzo zacięta walka. Drugiego Golloba dzieli od 5 zawodnika tylko 5 punktów ...
Kolejne zawody odbędą się 14 czerwca na sztucznym torze w Kopenhadze (Dania)
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Jason Crump vs Greg Hancock ▶ 1 @1.58 / Bukmacher : Betgun ✅ ✅ ✅
Analiza : Jak dotąd Jason Crump zajmuje 6 miejsce w klasyfikacji GP, jest to zdecydowanie miejsce poniżej oczekiwać, Australijczyka, który liczy na powtórzenie sukcesu z 2006 roku i sięgnięciu po Mistrzostwo Świata. Jego rywal w tym pojedynku Greg Hancock zajmuję, obecnie 5 miejsce w Klasyfikacji GP i ma przewagę 4 pkt nad Jasonem.
W ostatnim czasie rudowłosy Australijczyk prezentuje jednak świetną formę : w Polsce w meczu z Włókniarzem na wyjeździe wywalczył 14 punktów w 4 startach (łącznie z jokerem), został pokonany jedynie przez akutalnego mistrza świata Nickiego Pedersena w 4 biegu, Hancock w tym meczu również zaprezentował się pozytywnie zanotował 12 punktów w 5 startach, raz uznając wyższość Nickiego Pedersena w ostatnim biegu i Sebastiana Ułamka, a więc kolegów z drużyny oraz raz w pokonanym polu zostawił go ... Jason Crump! Kolejnym potwierdzeniem kapitalnej formy Crumpa, był poniedziałkowy występ w Angielskiej Premier League, gdzie poprowadził Asy z Manchesteru do zwycięstwa, zdobywając komplet punktów, a do wyrównania jego własnego rekordu toru na Kirkmanshulme Lane w Manchesterze zabrakło mu niespełna sekundy. Można by rzec, że rownież Amerykanin jest w dobrej formie, lecz 12 punktów z już wsponianym spotkaniu z Atlasem czy też, 17 punktów w meczu z Marmą na mnie wrażenia jakiegoś nie robią, gdyż rywalami `Herbiego` byli rywale co by tu nie powiedzieć słabsi ...
Kolejnym argumentem który skłania mnie do zagrania na Crumpa, jest fakt, że jest on ogromnie zmotywowany do zwycięstwa dzisiaj na torze Parken w Kopenhadze, on wie, że jeżeli ma zamiar powtórzyć swój wyczyn sprzed dwóch lat, musi wspiąć się na wyżyny i jeżeli dzisiaj nie powiedzie mu się, to detronizacja Nickiego Pedersena w tym sezonie, może mu się nie udać .. Sam Jason, twierdzi - Czuję się w tej chwili bardzo pewnie, zaś moja forma wciąż zwyżkuje w ostatnich tygodniach. Ciężko pracuję nad poprawą swojej jazdy i widać tego efekty. Przymierzam się do sobotniego Grand Prix Danii i liczę, że w końcu osiągnę rezultat na jaki liczę. Wciąż mam szanse na mistrzowski tytuł - one jeszcze wzrosną jeśli uda mi się wygrać w Kopenhadze Podczas ostatniego GP, rozgrywanego również na torze jednodniowym Jason zajął 4 miejsce, natomiast Greg 11 (bodajże?), dzisiaj zawody również będą rozgrywane na takim torze. W zeszłym sezonie na torze w Kopenhadze Jason zajął miejsce 8, tuż za nim zameldował się Hancock, lecz jeżeli popatrzymy wstecz to widać, że jest to tor Jasona Crumpa triumfował on tu dwukrotnie w sezonie 2003 oraz 2004, a w sezonie 2006 był tutaj drugi oraz dwukrotnie 3 w 2003 i 2004. Co do miejsc Grega w ostatnich latach w Parken zajmował on tutaj raz drugie miejsce w sezonie 2005. Podsumowując : Kapitalna forma Crumpa + ogromna motywacja + lubiany tor = Zwycięstwo ? Zobaczymy ...

Scott Nicholls - Keneth Bjerre
▶ 1 @1.83 / Bukmacher : Betgun ⛔ ⛔ ⛔
Analiza : Pojedynek Anglika, który aktualnie zajmuje 12 miejsce z 16 punktami w klasyfikacji Generalnej cyklu GP, a Duńczykiem Kenethem Bjerre, który otrzymał dziką kartę na dzisiejszy turniej. Jeszcze nie tak dawno, nikt się nie spodziewał, że Bjerre jednak wystartuję dzisiaj na torze Parken, gdyż doznał fatalnej kontuzji złamania nogi, wiele osób przewidywało dla Duńczyka koniec sezonu, jednak lekarze poskładali go nadzwyczaj szybko. Dzisiaj wystartuje jednak z ... śrubami w nodze ! Fakt, Bjerre w wywiadach mówi, że czuję się już dobrze, lecz nie sądze, żeby zawodnik z śrubami w nodze odegrał jakąś znaczą rolę w dzisiejszych zawodach i nie jest to jedyny powód, dlaczego stawiam na Nichollsa, po prostu Duńczyk w tym sezonie rozczarowuje w Premier League notuje 24 średnią biegową oscylującą w granicach ~ 1,846, z kolei w tejże lidze Scott Nicholls posiada 3 najlepszą średnią biegowa (2,412) [stan z dnia 31.05.2008] jak widać różnica w Wielkiej Brytani jest ogromna, porównując obu panów na kolejnych frontach to w lidze Polskiej Nicholls ma 28 średnią biegową (1.677) a Bjerre 30 (1,500), z kolei w Szwecji Nicholls jest 12 (2,208), Bjerre 38 (1,524). Jak widać to Scott jest lepszym żużlowcem, co do formy to Scott w ostatnim czasie zdecydowanie rozkręca się, w ostatnich spotkaniach w barwach Eastbourne notował 12 i 17 punktów, natomiast w Szwecji zanotował 12 punktów, również w Polsce zaczyna jeździć coraz lepiej i w wygranym meczu z Tarnowskimi Jaskółkami zanotował 9 punktów, co do formy Kenetha Bjerre to nie można nic powiedzieć, gdyż ostatnio był kontuzjowany i dzisiejszy start będzie jego drugim po kilku tygodniowej przerwie. Podsumowując : Wracający do wysokiej formy Anglik kontra wracający ale po kontuzji Bjerre, to Anglik powinnien wyjść zwycięsko z tej rywalizacji, na pewno Kenethowi będzie brakowało objeżdżenia z torem ...
Tomasz Gollob - Rune Holta ▶ 1 @1.55 / Bukmacher : Betgun ✅ ✅ ✅
Analiza : Aktualny V-ce Lider Klasyfikacji GP - Tomasz Gollob kontra Norweg z polskim paszportem czyli Rune Holta, jak wszyscy wiemy Tomek nigdy nie przepadał za torami czasowymi, a właśnie dzisiaj na takim przyjdzie się ścigać w Kopenhadze, po zwycięstwie Holty w Goeteborgu minęły już 3 tygodnie i wielkiej formy Rune zdecydowanie nie widać, który ostatnio notuję zniżkę formy w ostatnich dwóch spotkaniach w lidze Polskiej przeciwko Unibaxowi, przywiózł 11 i 7 pkt, natomiast Tomek w tych samych spotkaniach wywalczył odpowiednio 16 oraz 11 pkt dla Gorzowskiej Stali. Analizując formę obu Panów należy również spojrzeć na Ligę Szwedzką tam natomiast lepiej w ostatnim spotkaniu spisał się Rune Holta zdobywając 9 punktów, a Gollob wywalczył punktów - 5, ale już dwie kolejki wcześniej więcej oczek wywalczył ponownie Gollob. Dzisiaj nadarza się, dla Tomka okazja, żeby zmniejszyć 10 punktową stratę do lidera cyklu GP - Nickiego Pedersena, lecz bardziej nazwałbym to, nie jak zmniejszyć stratę ale jak najmniej stracić ;) gdyż Tomek woli nawierzchnie naturalne, aczkolwiek tor w Kopenhadze wyjątkowo Gollobowi odpowiada - w zeszłym sezonie zajął tutaj 4 miejsce, z kolei w 2007 roku Rune Holta, był tutaj 12. Gollob to zdecydowanie bardziej klasowy zawodonik niż Rysiek Holtański, niech świadczy chociaż o tym liczba zwycięstw we wszystkich eliminacjach GP - Gollob (12), Holta (1) - zwycięstwo 24.05 było Jego pierwszym w cyklu GP, dzisiaj nie liczyłbym na kolejny wielki występ Holty, który aktualnie zajmuje 9 miejsce w GP z 26 punktami z czego 17 wywalczył podczas ostatniego zwycięstwa w poprzednich dwóch eliminacjach, nie dojeżdżał nawet do półfinałów ... zresztą podczas ostatniego GP, wyniki wypaczył tor, a raczej kartoflisko ...
Fredrik Lindgren - Niels Kristian Iversen 1 @1.72 / Bukmacher : Betgun ⛔ ⛔ ⛔
Analiza : Zaskakujące 2 miejsce podczas ostatniego GP Goeteborgu, Fredrika pozwoliło mu zameldować się obecnie na 3 miejscu w Elitarnym Cyklu GP, przez cały wyścig doznał tylko jednej porażki i jak na złość dla niego, przydarzyła mu się ona w finale .. , popularny `Puk` natomiast zajmuje miejsce 10 z 20 punktami w Generalce. Podczas ostatniego GP doznał kontuzji i po prawie miesięcznej przerwie będzie to jego pierwszy start, mimo iż, będzie jeździł u siebie, nie wiem czy będzie go stać na dobry wynik .. wątpię szczerze. Co do Lindgrena to mam wrażenie, że powoli odnajduję się z dobrą dyspozycją, świadczy o tym już wspomniane 2 miejsce w GP, ale powoli również zaczyna się spasować z Polską ligą, gdzie ostatnio wywalczył 9 punktów, co było jego najlepszym występem na polskich torach w tym sezonie .. ale jeszcze gorzej jeździ w tym sezonie w Zielonce, Iversen jego średnia biegowa oscylująca w granicach 1,053, jest jedną ze słabszych w lidze ... Co do formy Freda, to potwierdzają ją również starty w Anglii 9 punktów w przegranym meczu z Piratami, oraz 11 punktów w 4 startach z Peterborough. Reasumując, równa forma Lindgrena powinna wystarczyć na wracającego po kontuzji Duńczyka ...
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
W tym sezonie GP, jest biało-czerwone ;) na 4 eliminacje, aż trzy wygrywali Polacy, dzisiaj triumfował nasz największy as - Tomasz Gollob, mimo wygranej, Nicki Pedersen powiększył swoją przewagę nad nim :/ Oto wyniki dzisiejszego GP Kopenhagi :
Wyniki:
1. Tomasz Gollob - Polska (2,2,3,1,2,3,6) 19 + 1 miejsce w finale
2. Nicki Pedersen - Dania (3,3,3,2,3,2,4) 20 + 2 miejsce w finale
3. Jason Crump - Australia (1,3,3,3,3,3,2) 18 + 3 miejsce w finale
4. Hans Andersen - Dania (3,1,2,3,0,2,0) 11 + 4 miejsce w finale
5. Kenneth Bjerre - Dania (2,3,0,3,3) 11
6. Greg Hancock - USA (2,3,1,1,2,1) 10
7. Andreas Jonsson - Szwecja (3,1,2,2,0,1) 9
8. Leigh Adams - Australia (3,2,0,0,3,0) 8
9. Rune Holta - Polska (1,2,1,3,0) 7
10. Scott Nicholls - Wielka Brytania (0,1,2,2,2) 7
11. Bjarne Pedersen - Dania (1,2,3,0,1) 7
12. Niels Kristian Iversen - Dania (1,0,2,2,1) 6
13. Chris Harris - Wielka Brytania (2,0,1,0,0) 3
14. Krzysztof Kasprzak - Polska (0,0,0,1,2) 3
15. Fredrik Lindgren - Szwecja (0,1,w,1,1) 3
16. Lukas Dryml - Czechy (0,0,w,0,1) 1
R1. Nicolai Klindt - Dania (1) 1
R2. Patrick Hougaard - Dania NS
Bieg po biegu:
1. Jonsson, Hancock, B.Pedersen, Lindgren
2. Andersen, Bjerre, Crump, Nicholls
3. Adams, Gollob, Holta, Dryml
4. N.Pedersen, Harris, Iversen, Kasprzak
5. N.Pedersen, B.Pedersen, Nicholls, Dryml
6. Hancock, Holta, Andersen, Iversen
7. Bjerre, Adams, Lindgren, Kasprzak
8. Crump, Gollob, Jonsson, Harris
9. B.Pedersen, Andersen, Harris, Adams
10. Gollob, Nicholls, Hancock, Kasprzak
11. Crump, Iversen, Klindt, Dryml (w/2min), Lindgren (u/w)
12. N.Pedersen, Jonsson, Holta, Bjerre
13. Bjerre, Iversen, Gollob, B.Pedersen
14. Crump, N.Pedersen, Hancock, Adams
15. Holta, Nicholls, Lindgren, Harris
16. Andersen, Jonsson, Kasprzak, Dryml
17. Crump, Kasprzak, B.Pedersen, Holta
18. Bjerre, Hancock, Dryml, Harris
19. N.Pedersen, Gollob, Lindgren, Andersen
20. Adams, Nicholls, Iversen, Jonsson
Półfinały:
21. Gollob, N.Pedersen, Hancock, Adams
22. Crump, Andersen, Jonsson, Bjerre
Finał:
23. Gollob (6), N.Pedersen (4), Crump (2), Andersen (0)
Wyniki pobrane z portalu sportowefakty.pl
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Jestem w szoku. Naprawdę ten sezon jest niesamowity. No i jeszcze Kubek rządzi w F1. Kto wie może będziemy mieć dwóch mistrzów :p
Co do dzisiejszych zawodów to ja jestem podwójnie zadowolony. Raz z typów a dwa z postawy Tomka. Są podstawy by wierzyć w sukces.
Swoją drogą to zawody również bardzo emocjonujące oby więcej takich.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Jestem w szoku. Naprawdę ten sezon jest niesamowity. No i jeszcze Kubek rządzi w F1. Kto wie może będziemy mieć dwóch mistrzów :p
Fakt, Tomek nigdy nie czuł się dobrze na torach czasowych, dzisiaj na takim torze zwyciężył (bodajże 2 raz w karierze) ???? co faktycznie potwierdza Jego bardzo dobrą formę w tym sezonie, aczkolwiek będzie mu strasznie ciężko zdetronizować Nickiego, który w GP jeździ regularnie jak w szwajcarskim zegarku - co zawody przywozi podium. Ale trzeba wierzyć, że się uda ????
Co do dzisiejszych zawodów to ja jestem podwójnie zadowolony. Raz z typów a dwa z postawy Tomka. Są podstawy by wierzyć w sukces.
Swoją drogą to zawody również bardzo emocjonujące oby więcej takich.
Więc zawody były ciekawe ? Polecasz poczekać jeszcze godzinkę na retransmisje na TVP 3 ? Bo nie miałem okazji, zobaczyć zawodów na żywo
 
haboku 0

haboku

Użytkownik
Zwody były najciekawsze od początku sezonu. Od 1 biegu były mijanki. Tor - SUPER :!: Brawa dla Tomka, chociaż ten punkt stracony w biegu na rzecz Jasona, i ta jedynka w 4 serii... mogą być ważne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom