>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Grupa A - Francja, Urugwaj, Meksyk, RPA

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Zaczęło się obiecująco od meczu RPA z Meksykiem. Meksyk miał przewage, stworzył sobie więcej okazji na gole, ale padł remis 1:1. Gospodarze moga więc byc usatysfakcjonowani tym rezultatem bo w całym meczu nie grali aż tak dobrze. Owszem w końcówce był ten strzał w słupek, ale to bardziej przypadkowe trącenie piłki niż stzrał. Bramka Tshabalali trzeba przyznac bardzo efektowna. Wyrównanie Marqueza jak najbardziej natomiast należało się Meksykanom z przebiegu tego spotkania. Czy podział punktów jest tutaj zasłużonym rezultatem? Śmiem w to wątpic, bo to Mexico było bardziej zespołem starającym się i dążącym do wygrania. I jeszcze tylko słowo o bramkarzu Perezie. Dobrze, że dzisiaj naprzeciwko było tylko RPA i sytuacji oni nie stwarzali bo kazdy kontakt tego goalie z piłką to niepewna interwencja. Mam nadzieję że Aguirre w kolejnym meczu postawi już na Ochoe. Wracając jescze do meczu i sytuacji z nieuznanym golem to w pierwszej chwili byłem w szoku że sędzia nie uznał tam bramki, ale potem jak w studio wytłumaczyli to musże powiedzec, że arbitrzy w tym meczu spisali się bardzo dobrze. To samo miało miejsce w drugim pojedynku tego dnia. Oby tak dalej pracowali panowie z gwizdkami!

O meczu Francuzów z Urugwajem można napisac poprostu NIEDOSYT! &quot;Kończ waść wstydu oszczędź&quot; - te słowa natomiast jak ulał pasują do Raymonda Domenecha. Przecież pod jego wodza nie da się Francuzów oglądac, już nie wspominając o wynikach, bo te oprócz fartownego wicemistrzostwa w 2006r są tragiczne. Zero taktyki w ich grze, każdy na chama pcha się akcjami indywidualnymi, zero pomysłu na zespołowe rozwiązanie akcji. W dodatku decyzje personalne bardzo dziwne. O braku powołań dla Ben Arfy, Nasriego czy Benzemy nie ma co wspominac, ale co dizsiaj przez 75min pobytu na boisku robił Govou?! Anelka nie lepszy... Dlaczego Malouda, który jescze jako tako ciągnął gre tego zespołu usiadł na ławce? Oprócz trenera tego nie wie nikt. W dodatku konflikty wewnątrz zespołu. Mam nadzieje żę Francuzi wyjadą po 3 meczach do domów z RPA!
---------------
Najbardziej widoczny piłkarz dnia - Geovanni dos Santos. Starał sie jak mógł, oddał bodaj najwięcej strzałow na bramke rywali i co wazne były to próby groźne po których mogły a nawet powinny paśc gole. Doprawdy dobry mecz w jego wykonaniu.
 
bezcenny 2,3K

bezcenny

Użytkownik
zwróć uwagę że mecz ocenia się pod dwóch połowach a nie po jednej. Widzę że Ty wyciągnąłeś wnioski aby z drugiej gdzie RPA miało kilka dobrych akcji ale i Meksyk miał. W pierwszej połowie to znowu Meksyk ładnie grał. Jak dla mnie wynik jaki padł jest najsprawiedliwszym ze wszystkich możliwych bo ani jedni ani drudzy na porażkę nie zasłużyli.
Tylko że Meksyk grał bardzo ładnie przez pierwsze 10 minut tak to mogło się podobać.
Kilka ładnych akcji w pierwszej połowie mieli również gracze z Południowej Afryki. A wynik oczywiście sprawiedliwy i nie ma się co upierać kto grał lepiej bo jeden zauważy tylko dobre akcje ofensywne a druga osoba będzie również dostrzegała bardzo dobre przejęcia w defensywie.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
O meczu Francuzów z Urugwajem można napisac poprostu NIEDOSYT! &quot;Kończ waść wstydu oszczędź&quot; - te słowa natomiast jak ulał pasują do Raymonda Domenecha. Przecież pod jego wodza nie da się Francuzów oglądac, już nie wspominając o wynikach, bo te oprócz fartownego wicemistrzostwa w 2006r są tragiczne. Zero taktyki w ich grze, każdy na chama pcha się akcjami indywidualnymi, zero pomysłu na zespołowe rozwiązanie akcji. W dodatku decyzje personalne bardzo dziwne. O braku powołań dla Ben Arfy, Nasriego czy Benzemy nie ma co wspominac, ale co dizsiaj przez 75min pobytu na boisku robił Govou?! Anelka nie lepszy... Dlaczego Malouda, który jescze jako tako ciągnął gre tego zespołu usiadł na ławce? Oprócz trenera tego nie wie nikt.
nic tylko podpisać się pod tym. z tym Malouda to też się zdziwiłem. W Chelsea świetny sezon a tu zaczyna od ławki , na dodatek wchodzi pod koniec meczu. Rozbwiła mnie jeszcze sytuacja z tą ręką w polu karnym reklamowaną przez Henrego ????
PS: Warto odnotować świetną pracę sędziów w meczach grupy A. Jakiegoś rażącego błędu to ja nie widziałem.
PS2. Mógłby ktoś jeszcze raz wytłumaczyć czemu był spalony ? Też się z początku zdziwiłem że gol nie uznany a studia nie oglądałem w przerwie. Tylko jak coś tam Szpakowski o bramkarzu mówil.
edit: Założę się że 80% forum nie wiedziało o takim przepisie. Jedynie osoby co &quot;zawodowo&quot; grają w piłkę. No ale przepis faktycznie ciekawy.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PS2. Mógłby ktoś jeszcze raz wytłumaczyć czemu był spalony ? Też się z początku zdziwiłem że gol nie uznany a studia nie oglądałem w przerwie. Tylko jak coś tam Szpakowski o bramkarzu mówil.
Dudek tłumaczył, że obrońca w bramce robił jak gdyby za &quot;bramkarza&quot; bo ten wyszedł przed do dośrodkowania. W kazdym bądz razie był ostatnim zawodnikiem zespołu, a bramkarz starający się wyłapac dośrodkowanie był &quot;obrońcą&quot; ostatnim. Sam się zdziwiłem, że takie coś zostało odgwizdane, bo nawet wstyd się przyznac ale nie wiedizałem o tym przepisie.
 
N 0

noname92

Użytkownik
Francja jest bardzo słaba i moim skromny zdanie w tej grupie sobie nie poradzi. RPA w meczu otwarcia pokazało że gospodarzy nie można lekceważyć, Meksyk trochę zawiódł jednak myślę że z każdym kolejnym meczem będzie już lepiej... Osobiście stawiam na awans Meksyku i RPA... Francja i Urugwaj według mojej opinii będą musiały pożegnać się z turniejem...
Pozdrawiam
 
travism 190

travism

Forum VIP
Dudek tłumaczył, że obrońca w bramce robił jak gdyby za &quot;bramkarza&quot; bo ten wyszedł przed do dośrodkowania. W kazdym bądz razie był ostatnim zawodnikiem zespołu, a bramkarz starający się wyłapac dośrodkowanie był &quot;obrońcą&quot; ostatnim. Sam się zdziwiłem, że takie coś zostało odgwizdane, bo nawet wstyd się przyznac ale nie wiedizałem o tym przepisie.
bramkarz wyznacza linie spalonego, on jest ostatnim zawodnikiem wiec nawet jakby stał na 40 metrze a za nim po 8 piłkarzy z obu drużyn to jeżeli piłka dojdzie do któregoś z rywali to i tak jest spalony nawet gdy zawodnicy z tej samej ekipy co bramkarz są przed linią piłki ???? troche to wszystko trosze pomieszane, ale jakoś problemów z interpretacją tej sytuacji nie było, przynajmniej dla mnie ;)
 
jarosh 0

jarosh

Użytkownik
bramkarz wyznacza linie spalonego, on jest ostatnim zawodnikiem wiec nawet jakby stał na 40 metrze a za nim po 8 piłkarzy z obu drużyn to jeżeli piłka dojdzie do któregoś z rywali to i tak jest spalony nawet gdy zawodnicy z tej samej ekipy co bramkarz są przed linią piłki ???? troche to wszystko trosze pomieszane, ale jakoś problemów z interpretacją tej sytuacji nie było, przynajmniej dla mnie ;)
no teraz to Ty zamotałeś ;)
z wikipedii: Zawodnik jest na pozycji spalonej, jeżeli w momencie podania do niego piłki, znajduje się bliżej linii końcowej boiska (połowy przeciwników) niż piłka i przedostatni zawodnik drużyny broniącej, o ile nie znajduje się na własnej połowie boiska. Samo przebywanie na pozycji spalonej nie jest jeszcze przekroczeniem przepisów.
Czyli bramkarz wyznaczał linię spalonego, dlatego, że był przedostatnim zawodnikiem drużyny broniącej, a nie dlatego, że jest bramkarzem.
Gdyby bramkarz wyszedł jeszcze bardziej do przodu, to linię spalonego wyznaczali by dwaj ostatni obrońcy, jeśli byliby bliżej bramki od golkipera ;)
 
T 9

theart

Użytkownik
bramkarz wyznacza linie spalonego, on jest ostatnim zawodnikiem wiec nawet jakby stał na 40 metrze a za nim po 8 piłkarzy z obu drużyn to jeżeli piłka dojdzie do któregoś z rywali to i tak jest spalony nawet gdy zawodnicy z tej samej ekipy co bramkarz są przed linią piłki ???? troche to wszystko trosze pomieszane, ale jakoś problemów z interpretacją tej sytuacji nie było, przynajmniej dla mnie ;)
Ta jasne to będę nowym trenerem kadry i nigdy nie przegram bo postawie bramkarza w piątce przeciwnika. W momencie podania minimum dwóch zawodników drużyny przeciwnej musi być przed zawodnikiem atakującym.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Nareszcie ruszyły pierwsze MŚ na czarnym lądzie.
Ta grupa jest bardzo ciekawa , może nie graja w niej giganci piłki ale trudno obstawić jaki będzie układ grupy na koniec. Na początku przed MŚ stawiałem raczej na wyjście z grupy przez Urugwaj i Meksyk . Ogladajac wczorajsze spotkania naprawde moze byc roznie.
Urugwaj to poukladana drużyna może aż za bardzo defensywnie, ale to zależnie od przeciwnika. Francja wiadomo skład dobry, ale słynny już konflikt na linii zawodnicy -
trener na pewno nie pomaga. Zastanawiajace jest zostawianie Henrego na ławce, niby od poczatku bylo wiadomo , że w takiej roli na mistrzostwa jedzie jednak nie przekonuje mnie takie posuniecie. Mimo wszystko ja typuje , że być moze nawet z pierwszego miejsca wyjdzie MEkysk dalej trudno wyrokować ale chyba niestety Francuzi....
trener na
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Francja - Urugwaj
Nie odkryję Ameryki jeśli napiszę, że mecz był zwyczajnie nudny. Nieporadne ataki Franzuzów, nie było widać jakiegoś wielkiego zaangażowania czy woli walki w tej drużynie. Myślałem, że Ribery pociągnie grę, ale również nie był widoczny. Największym rozczarowaniem tego spotkania jest jednak dla mnie Gourcuff. Nie przypominam sobie dobrego dośrodkowania tego zawodnika, wszyskie strzały lądowały na trybunach albo kilka metrów od bramki. W drugiej połowie akcje próbował nakręcać kapitan Patrice Evra. W MU również często włącza się w ofensywę, ale jeśli to lewy obrońca ma być siłą napędową, nie dobrze to świadczy o przodach Francji. A grają tam przecież zawodnicy o najwyższym światowym poziomie. W Urugwaju niestety zawiódł troche Suarez, który z Forlanem miał tworzyć superduet napastników. Skończyło się na tym, że to starszy z Urusów biegał po całym boisku, miał okazje strzeleckie, konstruował akcje, kiedy trzeba to wracał. Był najjaśniejszą postacią Urugwaju, czego zresztą moża było się spodziewać.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
bramkarz wyznacza linie spalonego, on jest ostatnim zawodnikiem wiec nawet jakby stał na 40 metrze a za nim po 8 piłkarzy z obu drużyn to jeżeli piłka dojdzie do któregoś z rywali to i tak jest spalony nawet gdy zawodnicy z tej samej ekipy co bramkarz są przed linią piłki ???? troche to wszystko trosze pomieszane, ale jakoś problemów z interpretacją tej sytuacji nie było, przynajmniej dla mnie ;)
No bez przesady ;P Przecież taki przepis nie miałby najmniejszego sensu. Linię spalonego wyznacza linia piłki/ przedostatni zawodnik broniący bramki [już widzę ktoś to napisał]. W przypadku wyjścia bramkarza z bramki tą linię wyznaczać mogą piłkarze z pola.
Jeśli chodzi o mecze to mogłem tylko obejrzec RPA - Meksyk. Ktoś dobrze pisał, że RPA tego meczu przegrać nie może. Obecność Blattera na trybunach, prezydenta Zuma[y] oraz fakt pierwszych mistrzostw w Afryce... Polubowny remis. Nie mniej jednak po tym co widziałem nie sądzę aby RPA mogło wyjść z grupy, mimo wszystko.
 
danon 0

danon

Użytkownik
Nie mniej jednak po tym co widziałem nie sądzę aby RPA mogło wyjść z grupy, mimo wszystko.
A po tym co widziałeś w meczu Urugwaj - Francja sądzisz że któraś z tych drużyn powinna wyjść z grupy? Przed mundialem każdy mówił, że Francuzi nic nie grają, nie dogadują się ze sobą i trenerem itd. Ale każdy myślał że indywidualności dadzą te 7 pkt i wyjście z 1 miejsca, a tu psikus.
Dla mnie to jedna z ciekawszych grup, ponieważ kwestia awansu na pewno rozegra się w ostatniej kolejce...
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
A po tym co widziałeś w meczu Urugwaj - Francja sądzisz że któraś z tych drużyn powinna wyjść z grupy? Przed mundialem każdy mówił, że Francuzi nic nie grają, nie dogadują się ze sobą i trenerem itd. Ale każdy myślał że indywidualności dadzą te 7 pkt i wyjście z 1 miejsca, a tu psikus.
Przecież pisałem, że mogłem oglądać tylko mecz RPA - Meksyk :|
Poza tym wcale nigdzie nie pisałem, że Francja ma wyjść z grupy z 1 miejsca, a wręcz przeciwnie. Typowałem przed Mistrzostwami, że do dalszej fazy awansują Meksyk i Urugwaj i dalej zostaję przy swoim.
 
matty1991 712

matty1991

Użytkownik
1-2 ???? ja stawiam na Urugwaj mimo wszystko, gra RPA w pierwszym meczu polegała na tym że dzida do przodu i biegajcie... a Urugwaj z takim składem jaki ma powinien powalczyć o wygraną, mimo że z gospodarzami turnieju myśle że wygrają ;)
 
karateka 0

karateka

Użytkownik
Jak dla mnie to po losowaniu ta grupa była dla mnie &quot;grupą śmierci&quot;. Tu jedne zwycięstwo będzie już na wagę wyjścia z grupy. Myślę jednak, że Urugwaj pokona RPA ale nie tykam się tego meczu. Francuzom awans nie powinien się należeć i byłaby to dla nich odpowiednia kara i zamknięcie rozdziału. Jednak jaka jest piłka każdy z nas wie (patrz choćby na awans Trójkolorowych do Mundialu)
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP

TYP: X2
KURS: 1,61
BUK: Betgun

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta w tym meczu. Ja bym bardziej oscylował za moim &quot;czarnym koniem&quot;. Ciężki mecz czeka Francje. Jeżeli padnie znowu remis to o awansie bedzie decydować ostatnia kolejka. Zwycięskie państwo z tego pojedynku awansuje dalej do kolejnej fazy na 80%. Dlatego jest o co walczyc. Remis nie wchodzi w grę. Francja nie gra porywającej piłki, gra ospale, ich ataki są prowadzone w wolnym tempie. Meksyk gra konsekwentnie, nie boi się atakować, czasami pozostawiając luki z tyłu. Ale to owocuje w bramki. Zasada wszyscy atakujemy i wszyscy się bronimy sprawdza się w meczach z wyżej notowanymi przeciwnikami. Trener Francji Raymond Domenech zaskoczył w meczu z Urugwajem wystawiając w podstawowej jedenastce pomocnika Abou Diaby&#39;ego. Na ławce usiadł natomiast Florent Malouda. W ataku postawił z kolei na Nicolasa Anelkę, a na swoją szansę do 72. minuty musiał poczekać Thierry Henry. Teraz chyba nie będzie tak eksperymentował składem. Bo wychodzi na tym jak Zawłocki na mydle. Myślę, że jednak Meksykanie się obudzą i zaczną grać na takim poziomie jak w meczach towarzyskich które mieli świetne przed mundialem. Chciałem zwrócić uwagę, że piłkarze reprezentacji Włoch, aktualni mistrzowie świata, przegrali niedawno z Meksykiem 1:2 (0:1) w towarzyskim meczu rozegranym w Brukseli. Wcześniej pogrom 5:1 zanotowali Meksykanie pokonując Gambię. Dalej trzymam się zdania że piłkarze z Ametyki Północnej są dobrze przygotowani na te mistrzostwa, mowa oczywiście o Meksyku i USA. Dlatego proponuje X2 w tym meczu, po kursie 1,61 można pobierać. Rafael Marquez poprowadzi swój zespół do wygranej, punktów Meksyk po raz drugi z rzędu nie powinien stracić. Jego team jest zmobilizowany na to spotanie i mam nadzieje że to sie potwierdzi w ich grze. Kryzys Francji jest dalej bardzo widoczny i nie spodziewam się że nagle z meczu na mecz zaczną strzelać festiwal bramkowy. Ja natomiast czekam w końcu na brameczkę Carlosa Alberto Vela bądź Giovani dos Santosa.

 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
RPA - Urugwaj Over 2.5 (2,45)

Koniec szachów w piłkarskich Mistrzostwach Świata! Meczem RPA - Urugwaj rozpoczynamy drugą serię w fazie grupowej. Dla wielu drużyn zaczną się mecze o życie i tak też będzie dzisiaj. RPA gospodarze tego turnieju zmierzą się z Urugwajem. Obie drużyny w swoich pierwszych meczach zremisowali. Także w grupie A, każdy zespół ma jeden punkt i tak naprawdę każdy może awansować. Dziś dla jednej jak i drugiej drużyny cel jest bardzo prosty tylko i wyłącznie 3 punkty w tym spotkaniu. Mam nadzieję, że skończy się oszczędzanie i do głosu dojdą w końcu umiejętności ofensywne. Jeżeli chodzi o RPA to oczywiście oprócz Stevena Pienaara trudno znaleźć jakiś bardziej znanych zawodników. Mimo wszystko warto pamiętać, że występują u siebie, mają przewagę własnej publiczności co akurat w RPA już nie jednokrotnie mogliśmy odczuć na własnych skórach słuchając transmisji. Urugwaj bardzo dobrze prezentuje się w ofensywie, gdzie grają bramkostrzelni zawodnicy tacy jak Forlan czy Luis Suarez. Lekkim faworytem tego spotkania według zarówno bukmacherów jak i mnie jest drużyna Urugwaju. Mam nadzieję, że zagrają obie jedenastki na 100% i zobaczymy miłe dla oka widowisko, gdzie chyba najbardziej prawdopodobny wynik to 2:1 dla przybyszów z Ameryki Południowej.

Kurs z: Doxxbet
 
K 0

kibic1

Użytkownik
Moim zdaniem Meksykanie nie reprezentują takiej klasy jak Francuzi. Pierwszy mecz Francji to żenada, czas się odegrać i dać dobry pokaz swoim kibicom ????
 
Z 0

z.g.

Użytkownik
Dziś spokojnie można stawiać na RPA bo bardzo wysokim kursie ponad 3,00. Z Meksykiem zaprezentowali się bardzo ładnie na meczu otwarcia. Urugwaj nic nie pokazał ciekawego z Francją. Może i mają jakiś tam atak europejski ,ale w ogóle on się nie sprawdza. Suarez gra słabo ,a sam Floran nic nie działa. Urugwaj musi się pożegnać z mundialem. Meksyk zagrał kapitalne spotkanie z RPA i mają duże szanse na pokonanie Francuzów czego im życzę. Jak dla mnie II spotkania grupy A to pewna wygrana RPA i znak zapytania nad Meksykiem.
 
zyzo 0

zyzo

Użytkownik
Mysle, ze dzis jednak RPA z urugwajem nadrobia bramkami, ktore nie padaly przez pierwsza kolejke na mistrzostwach oba zespoly wyjda ofensywnie nastawione i stawialbym tu na DW. 2:2
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom